Reklama

středa 20. března 2019

Patnáctý březen 1939 – nejstrašnější datum československých dějin

Jiří Jaroš Nickelli 

Jiří Jaroš Nickelli 
20. 3. 2019
V současnosti bývá médii a politiky upřednostňován 21. srpen 1968, ale pravdou je opak – 21. srpen zdaleka neznamenal takové ztráty pro občany ČSSR jako 15. březen pro občany první ČSR! To je nepopiratelný historický fakt. Alespoň pro každého pamětníka a pro znalce novějších dějin.


Patnáctý březen 1939 a vše, co následovalo, je nejtemnější kapitolou československých dějin, a i po osmdesáti letech jsou jeho strašlivé následky patrny ve ztrátách statisíců českých, slovenských, židovských a romských rodin.

Nikdy předtím ani potom nedosáhlo barbarství okupační moci velkoněmecké říše takového pokračování, jaké vytvořili zplozenci obludné pangermánské politiky hitlerismu.

 • 360 tisíc obětí protektorátu, okupace, domácího a zahraničního odboje;
 • 350 tisíc vyhnaných Čechoslováků z pohraničí a vnitrozemí;
 • 170 tisíc lidí zavlečených na otrocké práce do rajchu;
 • desítky zničených a vypálených obcí;
 • mrtví, zavraždění, popravení, nezvěstní z věznic, káznic, koncentračních táborů a transportů smrti;
 • vykradení státu, uloupení československého státního pokladu, zavření vysokých škol, nucené nasazení mládeže do továren a na práci pro válečné dobrodružství třetí říše.

To vše zahájil 15. březen 1939 a ukončil až 9. květen 1945.

Dodnes tisíce pozůstalých v republice uctívají své padlé a zavražděné z této nelidské éry, která se dnes stále více zapomíná nebo účelově zamlžuje, když už ji nelze znetvořit.

K hanbě dnešních časů patří všichni ti, kdož vyprávějí goebbelsovské plky o tom, jakým ten protektorát vlastně byl »dobrodiním« a jak Češi »žili v závětří války«. To mohou tvrdit jen naprostí ignoranti dějin, anebo krutí nepřátelé republiky a obhájci sudetských zločinců, kteří lvím podílem přispěli ke zničení republiky a nastolení ohavného protektorátu.

Je třeba, aby všichni pozůstalí po obětech a bojovnících proti nacismu pozvedli svůj hlas, aby toto přestalo. Je třeba, aby se na univerzitách po letech zamlžování a nalhávání historie opět začaly učit přesné a pravdivé dějiny protektorátu a vzdala se čest všem padlým za osvobození republiky. Čest totiž patří všem, bez ohledu na politické postavení, bez ohledu na domácí boj, západní nebo východní frontu! To zločinné vylučování jedněch nebo druhých musí skončit, jinak nikdy nemůže nastat národní smíření a vyrovnání. Je třeba dát najevo všem lhářům v médiích a v politologické i politické obci, že občané si nepřejí krmení v duchu protektorátních lží a nalhávání základních faktů o zrůdnosti nacistické okupace republiky a o nesmírných obětech našich národů a národností za této temné éry. Tento úkol v první řadě padá na historiky akademiky, dále na ÚSTR, Vojenský historický ústav a další instituce k tomu určené. A tento úkol padá také na politické strany, aby ve svých řadách konečně udělaly pořádek a nedávaly prostor lhářům o sudetské otázce, o protektorátu a o československém odboji. Zvláště to platí o sociální demokracii, o lidové straně a o TOP 09, abych jmenoval ty nejkřiklavější případy. Ty mají na štítu ty nejtemnější skvrny v tomto směru. Jména aktérů těchto partají jsou veřejnosti zajisté dobře známa.

Ostatně voliči sami se budou rozhodovat, komu dají svůj hlas – a v tomto rozhodování bude hrát nepominutelnou roli i to, jak strany prezentují minulost republiky za nacistické okupace, a komu dávají přednost – zdali lživým kvakům koryfejů »sudetismu« a lhářům o povaze protektorátu, anebo faktům o zločinném spolčení sudetů, definovaném i Norimberským soudem, a faktům o zločinech třetí říše na Čechoslovácích.

I to bude aktuální naplnění odkazu boje za osvobození republiky.


- - -34 komentářů :

 1. Přesně tak! V naší vesnici (1500 obyvatel české národnosti), která byla jinak válkou nedotčena, povraždili gestapáci přes dvacet pět lidí. V každé okolní vesnici někoho popravili. Nejhorší bylo, že to bylo v mnoha případech na udání čechů, to bolí nejvíc. Ale jiné národy na tom v době teroru nebyly jinak.
  Můj děda vyprávěl o šílených transportech zubožených ruských zajatců, kdy jim lidi hodili jídlo, Rusové se na něj ze zoufalství vrhli a esesák je všechny na místě postřílel, protože se bál, že nad tím ztrácí kontrolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:17, kdyby to bylo na východě Slovenska, řekl bych, že jste rodina. Už jsem tady jednoho podobného příbuzného našel. :)

   Smazat
  2. Ono dost záleží kdo to byl! Pokud Ukrajinec, tak se asi není moc čemu divit. Asi bych na jeho místě taky neměl s rudochy moc slitování! Já teda neviděl zrovna o jeho životě nic moc, ale zato jsem na youtube (ostuda, proč sakra tyto celovečeráky nedává v hlavním vysílacím čase naše ČT!) biografický film o Romkoj Šuchševyčoj a věru to nebyl lehký život! Nejdřív polskej hulán na koni s vytasenou šavlí honil partu kluků na železniční vlečce a Romek ho nakonec sundal šutrem a tím sebe a svý kámoše spasil! A pozdějc když vypukla válka, přepadli je bolševici. Po osvobození panem Hitlerem našel svého umučeného bratra ve věznici NKVD, kam ho Němci zavedli k identifikaci se spoustou dalších! Tehdy hrdě nosil mundúr OUN a vyvěsil v první osvobozené vsi ukrajinskou vlajku, jenže pak se cosi zvrtlo a že prej to nesmí a kdesi cosi, že tam bude "Komissariat" řízený Němci!A tak přímo z vlaku utek ke svým do lesů a začal boj proti všem! Velice odvážný člověk. Po válce ho celá léta honil jeden major KGB a nemoh ho furt dopadnout, až zradou kamaráda byl obklíčen v jednom domě když navštívil svou bývalou ženu. I tak v boji ještě složil jednoho rudocha - asi oficíra KGB! Skvělý bojovník! Kam se sere udavač Julda Fulda, kerýho tuná komouši vynášeli do nebe a točili o něm všelijaký gerojský škváry - tu s Iljou Rackem, tu dokonce s Filípkem Renčem! Škoda filmovýho materiálu ...

   Smazat
 2. 1968 je nesmysl. Jakéhokoliv nároku na odsouzení a lítosti za akce roku 1968 jsme se vzdali vstupem do NATO a aktivní účastí na válečných zločinech v Jugoslávii a jinde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, nemáte pravdu. Sověti byli okupanti na tancích. Nadnárodní korporace jsou dnešní naši okupanti na dolarech a eurech!

   Smazat
  2. Vy jste také takový pomatený "okupant" !! Podívejte se na Němce nebo dnes na USA jak má vypadat pravá okupace se stovkami tisíc zavražděných ať už z Jugoslávie, Iráku, Afganistánu, Libye nebo Sýrie !!! V roce 68 zabránili Sověti naší "perestrojce" na kapitalistický způsob !!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Je docela jasné, proč jste anonymní, proč se neumíte nebo nechcete představit jménem. Buď jste hloupý, nebo navedený. Od koho?

   Smazat
  5. Paní Marie, ten nácek ve 8:21, na kterého reagujete, je jen přihlouplý tapetář. Pravidelně s tímhle textem otravuje a je také pravidelně redakcí mazán. Sám není schopen vymyslet nebo napsat nic. Na to je moc omezený.

   Smazat
  6. Skutečnost je taková, že zániku té tzv. ČSR může litovat leda čecháčkovská lůza, ta samá lůza, která si ani ten svůj nudlovitej pidistát sama nevybojovala, ale vysomrovala na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišla. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit! Ve skutečnosti 15.3.1939 po zásluze definitivně zanikl uměle na scuku globálmasonů po WWI., nazvaném krycím označením jako "Pařížská mírová konference", vytvořený nudlovitý upletenec. Obyvatelstvo tzv. ČSR se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Ani masonem Briandem vymyšlený "československý národ" ho nestmelil! Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo a tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
 3. Přesně tak pane autore ale nedělám si iluze že se to jen tak změní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doba je rychlá!

   Smazat
  2. Taky kvuli Mnichovu a jinym duvodum...
   At uz britove vodprejsknou a prestanou furt zebrat..

   Smazat
 4. Muzete si psat co chcete, pro media a blbce (a ty jsou hlavne v Praze) je nejhorsi den v historii CZ 21.8.68.
  Zajimavost: ja chtel behem socialismu vice cestovat, jako diskriminovanemu za vystup z KSC v lednu 66 a pak 58 dni ve vysetrovaci vazbe a 4 roky bez pasu a dolozky se mi zdalo 9 zapadnich zemi, 5x Jugoslavie a bezpocet Rumunska malo. A tak ted treba jezdim i vickrat nez 5x za rok na tehdejsi Zapad. I do USA. Tady skoro cely narod horekuje nad 21.8.68. To nejlepe charakterizuje tenhle narod. Prece kazde 4 roky jsou volby, kdyby vsichni horekujici zavolili KSC, mohli ted klidne pokracovat v politice polednove z r. 68. Ale nikdo KSC nevoli. Nejsou ti lidi blbi? Jsou to vubec lidi? Muze byt clovek nekdo, kdo nema rozum? Mam 30 let sanci napravit to, co mi nejvice vadi, a neudelam to, jen si na to stezuji. Co s takovym narodem, ktery je uplne blby na ctvrtou, aspon. To je jako ja bych si stezoval na necestovani a ani jednou po r. 1990 nejel na zapad a penez mam na cestovani neomezene. Takovy narod se muze mit jen hur a hur, a dobre mu tak. Nic jineho si nezasluhuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi se mýlíš, hochu. Dnes nikdo pokračovat v politice KSČ z roku 1968 nemůže, protože všichni, kdo to tehdy táhli, byli vyloučeni ze Strany a šli makat růčo. Na jejich místa nalezli kreatůry ne nepodobné Grebeníčkovi, Semelové atd.

   V dnešní české politice není žádná kloudná nabídka!!!

   Smazat
  2. 23:00
   Co ty víš o panu Grebeníčkovi nulo. Byl to jedniný předseda, který nezradil idee původních (vskutku původních) komunistů. Ti předešlí a dnešní jen kydají hnůj do vlastního kotce.

   Smazat
  3. Mně, nule, stačilo, co jsem od Grabeníčka slýchával. Jestli je "původním komunistou" produkt normalizace, jak Greb., tak se z nicotnosti tahle kdysi levicová revoluční strana nevymotá nikdy.

   Smazat
 5. 22:53 Asi jste článek nečetl a nebo nejste schopen pochopit o co pisatelovi jde. Vzhledem k tomu Váš komentář nemá ani hlavu, ani patu.

  OdpovědětSmazat
 6. Jsem už hodně starý,ale nikdy nezapomenu tu hrůzu kterou jsem pozoroval na rodičích během Protektorátu.Každé zazvonění domovního zvonku znamenalo hrůzu v očích rodičů a to i když přišla třeba sousedka.Bombardování Prahy jsme prožívali ve sklepě domu a jen z rádia stále se ozývalo:Achtung, achtung,luft lage meldung...pak otřesy no hrůza nikomu už takové dětství nepřeji,ani těm,kteří to dnes zlehčují a kopou do hrobů osvoboditelů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za osobní svědectví.
   Můj dědeček byl zatčen gestapem krátce po okupaci. Po roce věznění ho propustili s podlomeným zdravím, vážil 50kg. Babička zůstala se třemi dětmi a starými rodiči sama. Všichni byli psychicky na dně. Až do konce války žili v obrovském strachu, že si pro dědečka gestapo zase přijde. Za stanného práva by dědečka Němci zastřelili.
   Je nesdělitelné, s jakou radostí vítali osvoboditele - Rudou armádu. Nic potom nebylo pro ně horší než válka.

   Smazat
  2. 1:52, nejste nějaký můj velmi blízký příbuzný.. třeba bratranec? :)

   Smazat
  3. Ne že by se to nedělo, ale jsou spíš marginality, který zneužil režim dosazený tu po mongolským vpádu 1945. Dodnes jím potlačovanou pravdou je například ta, že až do 5. května toho roku tu byl klid, dokud antievropské živly nevybudili to tzv. Pražské květnové povstání, ono absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených lidských životů. Zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou krvelačných mongoloidních hord zvaných Rudá armáda. Bohužel v konečném důsledku to takový velký rozdíl nebyl, protože několik let po válce vyšlo najevo, že v amerických zajateckých táborech našlo smrt přes milion německých vojáků. Po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 generál G. Patton, náš osvoboditel, své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“
   Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“
   Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“
   Němci svoje zločiny veřejně přiznávají už přes 70 let a stydí se za ně, očišťuje příští generace, protože jsou si vědomi zločinů svých předků. To, že Rusové svoje zločiny zapírají, případně svalují vše na Džugašviliho stalina, vychovávají mladé generace k zatvrzelosti a neupřímnosti

   Smazat
 7. 5. května 1945 němečtí esesáci v Lázničkově stráni u Havlíčkova Brodu hrozným, neuvěřitelně krutým způsobem umučili devět československých vlastenců. Na internetu to lze dohledat. Na tuto strašnou událost nikdy nezapomenu. Rodiče nám o ní vyprávěli a pedagogové ve škole ji doložili fotografiemi znetvořených těl obětí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dodatek: O způsobu toho umučení bohužel vím naprosté podrobnosti, ale nedokáži je vyprávět. Fotografií umučených vlastenců se dodnes děsím - zvlášť, když je člověk poprvé uviděl v dětství.

   Smazat
 8. Životopis pana Karla Schwarzenberga napsala rakouská autorka. To samo o sobě o něčem vypovídá. V té životopisné knize se prý dočteme přibližně i toto: Zřejmě na popud K. Schwarzenberka V. Havel svého času písemně nabídl německému kancléři, že potomci odsunutých sudetských Němců se smějí vrátit do České republiky a že bude jednáno i o navrácení majetků takovýmto rodům! V. Havel se obával, že my Češi bychom tento jeho záměr rozhořčeně odmítli, a proto prý jednoduše (a nečestně!) nabídku Helmutu Kholovi učinil, aniž by předtím s tím seznámil české občany a Parlament ČR!!! H. Khol byl naštěstí prý natolik moudrý, že na zmíněnou Havlovu nabídku vůbec nereagoval. Zhruba takhle je to ve zmíněné knize vytištěno. Mimochodem, též se tam píše či naznačuje, že takzvaně "noblesní" Schwarzenberg konal zamlada zhýralé mejdány více než zhusta. Co jste od něho čekali, přátelé? Čibuk má gottwaldovský.

  OdpovědětSmazat
 9. Docela by mne zajímalo jak se ta kniha jmenuje a kdo je její autorka. Komu stálo za to psát o jednom povaleči, kterého údajně v Rakousku, když vystupoval v TV, museli překládat jeho ptydepe do němčiny. Zdroj této informace jsou Britské listy cca rok 2009 - 10.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 10. A strany v parlamentu: ANO, Piráti, KDU-ČSL, ODS, TOP ohledně válečných náhrad od Německa prohlásili, že nám Němci žádné škody vlastně nezpůsobili, nemáme důvod po nich něco chtít. To je skandální, jak to řekla ta ministryně spravedlnosti za ANO vono se tady za války nic moc nedělo. To je skandální. To umučení se musí obracet v hrobě.

  OdpovědětSmazat
 11. Jo dnes je in omlouvat se germánům a všem jejich poskokům za to, že jsme přežili.
  Václav Vodrážka Plzeň

  OdpovědětSmazat
 12. Kam se hrabe původní ODS na dnešní Ano! ODS kšeftařila s majetkem to ANO kšeftaří už s lidmi. Přivandrovalec nemá žádnou úctu k českým vlastencům a ti blbci kteří ho volili nemají svědomí.

  OdpovědětSmazat
 13. V knižním životopise K. Schwarzenberka (autorka Barbara Tóth, viz internet) doslov napsal Martin Putna, hmm, není co dodat. Čeští novináři Schwarzenbergovi už skoro třicet let mnohdy podlézají, totiž píší o něm jako o "knížeti", možná ho tak i oslovují. Jeho povinností je každému takovému žurnalistovi říci: Tady v České republice nejsem žádný kníže (možná na rozdíl od německy mluvících zemí), protože už za první republiky TGM + tehdejší parlament šlechtické tituly zrušili, neboli stanovili je protiprávními! Jenže podobné vyjádření jsem od Schwarzenberka nikdy nezaslechl. "Zle, matičko, zle, Švarcenberci zde!" (Karel Havlíček Borovský). A v České televizi a dalších masmédiích K. SCHW. nesrozumitelně huhňá donekonečna. Nedávno nesmyslně tvrdil, že jsme se měli "vojensky bránit v letech 1938, 1948 i 1968". On chytré kaše věru nepobral. Čtyřicet let se poflakoval kdesi v Rakousích, leč nestydí se Čechy, Moravany a Slezany permanentně poučovat. Před delším časem se také vyjádřil, že se všichni máme kvalitně naučit německy. Proč asi? A to říká v době, kdy celosvětovým esperantem je už dávno angličtina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O Fürsta Schwarzenberga se neotírej, odulá tlamo! To je příslušník rodové šlechty Habsburského soustátí, legitimního nástupce Svaté říše římské! Od obou říší jste dostali šanci stát se ze západoasijských divochů civilizovanými Evropany, kterou jste ovšem nevyužili! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, tak se Čecháčkovo odtrhnulo od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončilo přesunem do ruských stepí! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí. Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy! A přitom i Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Slovanští čecháčkové si ani ten svůj nudlovitej pidistát sami nevybojovali, ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit!

   Smazat
 14. Kde je P.Radosta, naštěstí asi nestíhá. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už mu konečně tu disertaci uznali co do rozsahu , publikovanou na impaktovaném webu. Školitelem mu byl Marek Bendů.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.