Reklama

pondělí 11. března 2019

Perličky z české legislativy I – seznam bezpečných zemí

Tribun
11. 3. 2019
Budiž tato noticka prvním počinem nového nepravidelného cyklu Perličky z české legislativy, který brán poctivě by vydal na samostatný blog a zaměstnal na plný úvazek středně velkou redakci.

Dnes je na paškále vyhláška č. 68/2019 Sb., kterou se provádí zákon o azylu a zákon o dočasné ochraně cizinců, stanovující tzv. seznam bezpečných zemí, tj. zemí, z nichž pocházející žadatelé o azyl jsou automaticky odmítnuti.


Co je na tom seznamu tak kuriózního? Za prvé délka, či přesněji krátkost. Jen dvacet čtyři zemí ze sto devadesáti tří členských států OSN je podle úředníků českého ministerstva vnitra bezpečných. Jinými slovy, planeta Země je podle našich úředníků v zásadě velmi nebezpečné místo. (Podperlička: V seznamu bezpečných zemí nejsou jmenovány státy EU, ovšem v zákoně jsem nic o tom, že by byly automaticky považovány za bezpečné, nenašel, našel jsem jen, že žádost o azyl občana státu EU je nepřípustná [je u toho tedy ještě nějaká podmínka, u níž ovšem není jasné, zda se vztahuje k té žádosti, nebo k tomu členskému státu. Inu, česká legislativa.])

No a za druhé, nikoliv však nakonec, je kuriózní obsah. Tak jsou za bezpečnou zemi považovány například USA nebo Indie, ale už ne Brazílie nebo Japonsko. je tam Ghana, ale už ne Egypt. Island, ale ne Izrael. A samozřejmě chybí Rusko nebo Čína. A jako třešnička na dortu Ukrajina. Rozvrácená zbídačená Ukrajina se zcela nefunkčním státním aparátem, která má k právnímu státu dál, než Zimbabwe, země přímo řízená oligarchy a tajnými službami, ve které jsou politicky motivované – a tudíž nejenom nikdy nevyšetřené, ale ani nevyšetřované – vraždy zcela běžné, a to včetně vražd jinak protežovaných novinářů a opozičních politiků. Tak takhle Ukrajina, ze které po Západem sponzorované demokratizaci utíká, kdo může, je podle českého ministerstva vnitra bezpečnou zemí. Ovšem pozor, „s výjimkou poloostrova Krym a částí Doněcké a Luhanské oblasti pod kontrolou proruských separatistů“. Jak jinak.

Čert vezmi realitu, tenhle seznam diktovala politika a zapisovala loajalita. Nevím, jak vy, ale já bych raději žil ve spoustě zemí, které na seznamu bezpečných zemí nejsou, a naopak v žádném případě nechtěl žít v některé z těch údajně bezpečných. Český stát má velmi osobitý – ba perverzní – smysl pro bezpečí.


- - -

17 komentářů :

 1. Už jen statistiky trestných činů v těch "bezpečných" zemích vypovídají více, než negramotná kancelářská šmíra, která si tyto zhovadilosti za nekřesťanský plat "vycucala" snad z vlastního prstu... Prostě mopslíci rozvracejí náš stát!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někteří Brňóóóci sú "kabrňáci...:-))))"

   Zakázky za 30 milionů pro firmu obviněného. Byla to klientelistická chobotnice, říká bývalý kontrolor z Brna-střed

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zakazky-za-30-milionu-pro-firmu-obvineneho-byla-to-klientelisticka-chobotnice-rika-byvaly-kontrolor-z-brna-stred-67906?dop-ab-variant=7&seq-no=1&source=hp

   Smazat
 2. Tak to se Tribunovi fakt podařilo. Upřímně jsem se pobavil. Proč mě ale neudivuje, že hlídací psi demokracie ani nezakňučeli?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To proto, že mají blechy, vzteklinu, psinku a prašivinu; a taky náhubky, obojky a vodítka; a jejich páníčci na ně mají dlouhé hole.

   Smazat
 3. Vyhl. 68/19 je opravdu kuriozita.

  OdpovědětSmazat
 4. Přátelé,
  podívejte se na to pořádně. Možná je to tak, že se jedná o seznam zemí, ze kterých příchozí moc nadějí na azyl nemá. A to je trochu jinak, než že by šlo o bezpečné země z hledisek jiných, nebo bezpečných vůbec.
  Evropská unie v tom seznamu těžko může být zahrnuta, když jde o seznam zemí původu, z nichž žadatel o azyl přichází.
  I tak je ovšem zarážející, že příchozí z Ukrajiny, pronásledovaný místními fašisty, jakoby neměl na azyl nárok...?
  I tak ovšem to je evidentně seznam odpovídající současné kolaborantské zahraniční politice České republiky.
  Mám na mysli kolaboraci s mezinárodně zformovanými válkychtivými "kruhy".
  Podle mého názoru by si měli všichni rozumní lidé u nás žijící v této chvíli uvědomit, že válka hrozí a hrozba se stupňuje. Na místech velmi vlivných jsou lidé, kteří tomu pomáhají. U těchto vlivných lidí není možné tolerovat žádnou omluvu nebo výmluvu. Jsou vinni všichni a měli by nést odpovědnost. Ohrožují nás všechny na životě. Nic menšího to není.
  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z Ukrajiny nemůže přijít nikdo pronásledovaný fašisty, protože tam někdo takový, jako fašista, přece neexistuje, protože kdyby existoval, tak to bychom se to přece z našich medií dozvěděli ...

   Smazat
 5. Lidi neblbněte! Na takové Ukrajině je možná někdo pronásledován, ale jenom chvilku... a na to nemáme senzory.

  OdpovědětSmazat
 6. Pokud někde sídlí idiocie, pak je to na českém ministerstvu vnitra. Ostatně předzvěstí bylo zřízení onoho nechvalně proslulého Chovancova subministerstva pravdy a lásky....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zamini na tom není o nic líp...
   Ministerstvo zahraničí vedou nacističtí duchové. „V Černínském paláci, kde dnes sídlí Ministerstvo zahraničních věcí, byl během 2. světové války umístěn Úřad říšského protektora pro Čechy a Moravu. Duch Konstantina von Neuratha, Reinharda Heydricha a Karla-Hermanna Franka ten barák asi ovládá dodnes.“ (Nejmenovaný poslanec k uznání Juana Guaidóa prozatímním prezidentem Venzuely.)

   Smazat
  2. 17:39 To byla bota s tím Guaidó, to není žádnej vůdce! Proč za skalpy komoušských poloopic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal! Na to vojáci čekaj, na pořádnej žold, a ne na kecy o "amnestii"!!!

   Smazat
 7. To jsou ale věci tak nakonec OSN nefunguje jak by měla?

  OdpovědětSmazat
 8. Teda omlouvám se, že budu "mimo mísu" s bezpečností naší země. Právě jsem si přečetl jásot "českých tzv. ekologů", že vlci na Broumovsku rozsápali asi 50 kusů ze stáda tamních muflonů, zbylo jich 20 - dost stále tedy pro vlky. Podobně naší ekologové vymýtili kamzíka z Jeseníků či kozu bezoárovou z Pálavy. Jistě se těší, jak budou vlci redukovat i stádo lidí, které také přišlo na Broumovsko až po vlcích a "není původní". Uvědomují si ekologové, že pokud dojde k rozsápání člověka vlky na broumovsku či jinde, že jsou spolouvrahy v plném slova smyslu, i když je právníci diktatury kapitálu třeba pro srandu vlkům vysekají v bezprávním státě! Za kolik set miliard Kč způsobili tzv. "zelené mozky", škod na české přírodě, kolik si na tom nadělali sami peněz a reklamy! Zdá se, že služba zelených není pomoc přírodě, ale poskok kapitálu, jistě za tučné korupné, tak jako je tomu s pražskou kavárnou. Proto nám hynou lesy kůrovcem, protože se idiotismus koncentroval do zelených mozků! Že by se také starali třeba o leteckou dopravu - bojí se něco kecnout, jsou to mocní hráči a mohli by pak zelení skončit jako mufloni na Broumovsku....

  OdpovědětSmazat
 9. Až teda co na potřebnost muflonů řekne spitzenkandidát Weber a paní Krampf Knarrenbauerová.
  Naštěstí fašanky skončily, tekže ji nebudou citovat a KdF to ještě do konce měcíce s 71 pohlavími (už měl Vonnegut, někde) vydrží.
  Ministr Vojtěch Adam se pak chystá Dobřany, Bohnice a Kroměříž prodat developerům a vícepohlavníky se schizofrény nebude kam uvrhnout.
  Konečně se dočkají svobody.
  Mezi námi.
  Havel jenom vypustil vrahy z Valdic, tohle bude teprve maso.
  Dochtorka Stehlíková by nás pro ten případ ráda odzbrojila.
  Bojí se, že si pro ní přijdem.

  OdpovědětSmazat
 10. Ad 14.04 Tak přece jen ekoteroristé vítězí nad selským rozumem. Vidíte, co dělá "vzdělání", aspoň u některých, úplné divy či divočiny - spíše.

  OdpovědětSmazat
 11. Tak tedy nevím, zda jsem na správné adrese, snad, poslouchal jsem chvilku ČÉTÉ z rande nějakých militaristů ze Španělského sálu - poloprázdného, také bych se divil, že by se našlo u nás tolik bláznů, toužících rozsévat války, tj. terorismus bohatých v naději, že nabudím malý terorismus chudých, třeba i těch, co házejí za miliony mrtvých svého národa na původce dlažební kostkou. Tak tedy znám perfektní žvanírnu z Malé Strany, kde výkvět českých politruků káže potomkům husitů o potřebě rasismu v podobě antirusismu, potřebě jako soli, o potřebe zachránit světový kapitál 3. světovou válkou, jinak nepřežije a zchudne a kdo bude zase vinen: Češi. Hurá tak aspoň na ně křižácké tažení a pak další dobu Temna. Jak to další, copak jsme se probrali už z té po r. 1990?
  Tak když jsem ty militaristy jako poslouchal, tak jsem viděl, že ani jeden neměl před sebou zrcadlo, aby si viděl do huby. A to se pak, lže a kecá, lže a kecá a lže a kecá, vymýšlí se nepřítel a 3. světová válka. Jakby ne, vždyť tito pucfleci diktatury kapitálu musí sloužit svým pánům, pokud by byl mír, tak zhynou i se svým otrockým řádem!

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.