Reklama

čtvrtek 28. března 2019

Pietní shrormáždění k 20. výročí letecké agrese NATO proti Jugoslávii (VIDEO)

Václav Novotný a Václav Dvořák
28.3.2019 Nová republika a Ne základnám 
Záznam z pietního shromáždění, na kterém promluvili bývalý ministr zahraničních věcí ČR Jan Kavan, bývalý ministr zdravotnictví ČR Ivan David, poslanci Jaroslav Foldyna a Václav Klaus mladší, Eva Novotná - mluvčí Ne základnám, spisovatelka Lenka Procházková a další.


23 komentářů :

 1. Hluboké rozhořčení nad zásahem NATO srdceryvně vyjádřili členové vlády, kteří zásah tehdy odsouhlasili (Kavan, David), členové strany ČSSD, která měla jednobarevnou vládu a zajistila souhlas Česka ve vládě i parlamentu, Klaus, jehož otec byl předsedou strany ODS, která hlasovala drtivou většinou v parlamentu pro. Chyběl tam jen Zeman, který byl tehdy předsedou vlády. To jsou paradoxy! NEJSME JAKO MY! Chraň nás panbůh od těchto hrdinů, doufejme, že se již nikdy nedostanou do funkcí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáku!
   1/ ministr Ivan David opakovaně hlasoval proti přeletům bombardérů NATO nad ČR!
   2/ ministr Kavan vyvinul se souhlasem Zemana mírovou iniciativu. Jediný, kdo na to reagoval, byl řecký ministr Papandreu, jinak to ostatní státy NATO i samotná ministerstva zahraničí Česka a Řecka sabotovaly.

   3/ Zeman v minulých dnech se kál a mluvil o chybě.

   4/ poslanec Foldyna byl od začátku proti agresi

   5/ mladý Klaus není starý Klaus. Děti nenesou vinu za své rodiče.

   Ty tu jen svými plky zasmraďuješ vzduch.
   Asi normalizační soudruh, že?!

   Smazat
  2. 8:00
   Působí skutečně roztomile, jak se bezelstně umíte pochlubit tím, že jste vůbec nic nepochopil.
   Ale byl jste aspoň první, neznám vás, třeba vám to k uspokojení stačí.

   Smazat
  3. Anon. 8:00 - Zeman nejspíš souhlasil proto, že NATO deklarovalo útoky jen proti srbským vojenským cílům. Nakonec se ty jejich "chytré" pumy jaksi rozletěly kdovíkam. NATO jsou lháři, říkají jedno, konají druhé. Gorbačovovi také mazali med kolem úst, jak se NATO nebude posouvat na východ. A ejhle, dnes je Česko jejich podřízeným vazalem (bez souhlasu lidu ČR) a už mají zálusk i na Ukrajinu. Slibostroj. Takže tlak na Rusko vyvolá protitlak v Rusku. Navíc takové vojenské akce jako nálety na Srbsko, vše ještě zhorší. Srbové a Rusové - bratři navěky! To zní Srbskem. Toho NATO dosáhlo.

   Smazat
 2. NATO je zločinecká organizace, která provádí válečné zločiny vojenským napadáním suverenních států a vraždí humanitárním bombardováním nevinné lidi. Vstupem České republiky do této zločinecké organizace jsme se stali pachateli těch nejtěžších válečných zločinů, které zločinecká organizace NATO páchá. Za schválení přeletů bombardérů NATO směřující na bývalou Jugoslávii vysypat tam svůj humanitární náklad plný mezinárodně zakázaných kazetových bomb a bomb s ochuzeným uranem, by jsme se měli hluboce stydět do konce své existence. Co jsem to jenom za národ, který prožil několik okupací a nakonec schválí tak podlý a zavrženihodný čin, jakým bylo bombardování Srbského národa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K anonymnímu 8:17: Píšete, že "za schválení bychom se měli hluboce stydět, ...". Koho myslíte tím "my", vy jste to schválil, seděl jste ve vládě? nebo jste volil tehdy Zemana s jeho socany včetně Foldyny? Myslíte svůj příspěvek jako sebekritiku? Já jsem to neschválil, socany jsem nikdy nevolil - pokud tím MY myslíte i mně, tak se proti tomu ohrazuji. Vyžerte si ty svoje chyby VY a netahejte do toho ostatní.

   Smazat
  2. Pokud jsou hajzlové u koryt tak stáhnou ocasy a poslouchají páníčka z NATO.Jejich žvásty nyní jsou tak nějak k hovnu,jen se snaží zviditelnit,najdou se mezi občany ti, co jim věří a volí je ke korytům.

   Smazat
  3. Vy si záměrně pletete pravé pachatele našeho vstupu do NATO. Byli to ODS, Lidovci, ODA, US, a podobní exoti.
   Tehdejší ČSSD k tomu přišla jako slepý k houslím. A navíc, tehdejší ČSSD není to, co se dnes předvádí jako soc.-dem.!
   Ale chcete-li škodit a pomlouvat, klidně. My to s pohrdáním vydržíme.

   Smazat
  4. Takže za to může tradiční Kalousek a Němcová, socani jsou z obliga, ti tam jenom seděli a pár jich bylo proti, když viděli, že návrh na schválení stejně projde. Dneska pořádají veřejné demonstrace - jsou to ti samí socani, co před 20 lety - stejný Kavan, David, Foldyna. Je to jednoznačně pod heslem "NEJSME MY" - pokrytectví nejhrubšího zrna.

   Smazat
  5. 9:58 Pokud jste to nezazil,nebo byl v te dobe jeste v plenkach,tezko pak muzete hodnotit atmosferu tehdejsiho rozhodnuti....A i proto nerozumite tem,kteri na to maji jiny nazor nez vy

   Smazat
  6. 8:38..vy jste nesouhlasil a určitě ihned demonstroval před Úřadem vlády.Nebo snad ne?

   Smazat
  7. Milé občanstvo, nehádejte se (prosím vás..), nevyčítejte si postoje svých stran. Protože za to svinstvo může Putin.

   Smazat
 3. Moc děkuji za aktivitu osobností, díky nimž nelze český národ paušálně označit za kolaboranty zločinců, zodpovědných za tuto agresi a jiné zločiny. Je v našich silách a zároveň naší povinností pomoci takovýmto lidem, kteří konzistentně stojí za názory jež se většinou až se zpožděním ukáží být správnými, aby jejich hlas měl platnost nejen na ulici, mimo pozornost masmédií, ale zejména v rozhodujících a ústavních institucích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už ve Švejkovi hlásá poručík Lukáš: Buďme Češi, ale nikdo o tom nemusí vědět! Stejně tak zachovali "hrdinové" socdem - buďme proti, ale nikdo o tom nemusí vědět. Když už ale je okolnosti donutily to tehdy odsouhlasit, dneska by neměli organizovat demonstrace: vypadají jako blbci. Hodí se do debatního klubu levicových intelektuálů, ale zásadně ne do politiky, do parlamentu, nebo nedej bože do vlády.

   Smazat
  2. 10:23 Porad se mezi nimi najdou pochybujici,ale podivejte treba na dnesni Piraty...Ti uz pochybnosti ani neznaji...odkyvaji naprosto vse co prijde ze Zapadu..."Bezhlava mladez"

   Smazat
  3. 10:23

   Můžete prosím doložit, že tuto demonstraci pořádali poslanci ČSSD, kteří hlasovali pro povolení užívání našeho vzdušného prostoru k přeletu letadel NATO během bombardování Jugoslávie?
   Mám vašemu textu rozumět tak, že podle vás v této zemi mají vládnout ti, kteří bez sebemenšího zaváhání plní pouze zadání a požadavky ze zahraničních struktur, nejlépe ještě dříve, než by musela být vyslovena?

   Smazat
 4. 10:23
  Pámbu má rači jednoho polepšenýho hříšníka, než zástup spraavedlivejch, který nikdy nezaváhali.
  Tak to je.
  Mít pravdu a nepochybovat o tom je jednoduché.
  Ale chodit po Národní s plukovnickým psem (a Lukáš by se marně kroutil, že nic netušil) a zůstat Vnitřním Čechem, to je akt morální balance.
  Všem členům Zemanovy vlády hip hip hurá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všem ne. Jen těm, kteří byli proti bombardování, a ti byli tři! Např. ministr kultury Dostál chtěl děsně bombardovat.

   Smazat
 5. Ta zločinecká organizace musí být zrušena, to je nesporné. V 51 století pro takové organizace není na světě místa.

  OdpovědětSmazat
 6. David si dělá označováním fotografií při ověřování toho jestli jste živočich nebo nějaké monstrum z elektronek jedinečný profil každého jedince. Jenže ty některé fotografie jsou hodně zavádějící a nelze určit co přesně chce autor z toho snímku určit. Třebas při určování semaforu, myslí se tím celé těleso jako v lidovém hovoru nebo pouze to svítidlo na konci toho kandelábru co Davide ????

  OdpovědětSmazat
 7. Russiagate je snad pryč, nyní nastal čas soustředit se na reálné Trumpovy zločiny.

  Z Muellerova vyšetřování jasně vyplývá, že se Trumpův volební štáb hemžil podvodníky, korupčníky a lháři, nicméně nebyly prokázány jejich vazby na Kreml v souvislosti s ovlivňováním voleb.https://blisty.cz/art/95000-russiagate-je-snad-pryc-nyni-nastal-cas-soustredit-se-na-realne-trumpovy-zlociny.html

  OdpovědětSmazat
 8. Proto si Babiš tak rozumí s tím zločincem, né nadarmo Babiš prohlásil že má s Trumpem stejnou krevní skupinu že ?

  OdpovědětSmazat
 9. Děkuji za postoj, dokonce napříč politických stran. Želbohu, jak vidno ze zdejších pisálků i tuto vzpomínku lze zneužít ke kádrování.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.