Reklama

sobota 2. března 2019

Pokračující dezinformace a dezinterpretace o jednání mezi Trumpem a Kimem

2. 3. 2019  Agentura EXANPRO
Krátká analytická reakce (13056)
Ve vietnamské Hanoji se 27. a 28. února 2019 uskutečnil druhý summit mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a nejvyšším severokorejským představitelem Kim Čong-unem. Summit nebyl zakončen žádným společným prohlášením jako v případě prvního summitu, ale i přesto odhalil, jak ke dvoustrannému jednání přistupují oba aktéři. Toho si však novináři příliš nevšímají, a naopak pokračují v dezinformacích a dezinterpretacích započatých od prvního summitu.


Rovněž politici z různých zemí vyslovují zavádějící komentáře, avšak těžiště ve správném informování leží především na pracovnících sdělovacích prostředků. Politici nebudou nikdy mluvit otevřeně, ale budou vždy manévrovat a některé věci zamlčovat či překrucovat podle toho, jak se to hodí jejich nastavené a často i podřízené politice ve prospěch preferovaných lídrů a mocností. Naproti tomu novináři periodických tiskovin a redaktoři televizních stanic jsou odpovědni za co nejobjektivnější a nestranné informování veřejnosti o dění ve světě včetně vlastní země. Pravda je ale taková, že i někteří novináři a redaktoři jednají jako politici a vybírají si svou upřednostňovanou stranu.

Názorným příkladem neobjektivního informování novinářů a televizních redaktorů je právě jednání mezi prezidentem USA a nejvyšším představitelem Severní Koreje (KLDR). Toto předpojaté informování se nese už od prvního shledání obou nejvyšších výkonných politiků.

SHRŇME SI HLAVNÍ DEZINFORMACE A DEZINTERPRETACE O ROZEBÍRANÉM DĚNÍ:
 • 1) Podepsání společné dohody na prvním summitu je sdělovacími prostředky nesprávně prezentováno jako jednostranný závazek pro Kim Čong-una.
Trump a Kim podepsali společnou dohodu, a nikoli jednostranný diktát. Dohoda je rovnostranné předsevzetí obou stran a není to pouze věc přístupu KLDR. Dohoda se týká celého Korejského poloostrova, ale média neustále tento prostor zaměňují jen za prostor Severní Koreje. Zahrnutí celého Korejského poloostrova je rozhodující a vychází z toho, že Severokorejci nebyli prvními, kdo tento poloostrov „nuklearizoval“ (více viz bod 4 a odkazy níže).
 • 2) Média mylně předkládají, že Severní Korea slíbila, že se zbaví jaderných zbraní.
Nejvyšší představitel KLDR nic takového neslíbil, ale přijal závazek k denuklearizaci celého Korejského poloostrova (viz psaný text společné dohody). Stejný závazek přijal i prezident USA, což fakticky vychází z americké vojenské přítomnosti v Jižní Koreji, tedy na Korejském poloostrově (blíže viz bod 4 a odkazy níže).
 • 3) Novináři a redaktoři (především ti čeští) neustále píší a hovoří o jaderném odzbrojení, avšak ve skutečnosti se jedná o denuklearizaci určitého prostoru, což je podstatný rozdíl.
V původním dokumentu se píše o denuklearizaci (denuclearization), a nikoli o jaderném odzbrojení, což by muselo být psáno jako „nuclear disarmament“. Přesný význam musí být v překladu zachován. Nejedná se o odzbrojování někoho (jako např. poraženého protivníka), ale o odstranění jaderných zbraní z určitého prostoru.
 • 4) Sdělovací prostředky dezinformují veřejnost, když opakovaně tvrdí, že se denuklearizace (či nesprávně odzbrojení) týká jen KLDR. Nic takového nebylo podepsáno.
Veškerá jednání mezi USA a KLDR se týkají celého Korejského poloostrova. Tak je to psáno i v úvodním a zatím jediném dokumentu o společné dohodě. Podle dohody se jedná o úplnou denuklearizaci Korejského poloostrova (complete denuclearization of the Korean Peninsula), a nikoli jen o denuklearizaci Severní Koreje (KLDR). Nikdo by neměl zapomínat na to, že Američané jako první dopravili jaderné zbraně na Korejský poloostrov. Jednalo se sice o takzvanou taktickou jadernou výzbroj[1], ale stále o výzbroj jadernou. Ta měla být v roce 1991 z poloostrova odsunuta, ale nikdo nemůže zaručit, že byla odsunuta do posledního kusu, anebo že část nebyla zase dopravena zpět (podrobněji vizprodukt 11068). Nehledě na to Američané ještě na konci roku 2017 diskutovali možnost použití taktické jaderné výzbroje s představiteli Jižní Koreje.

Tím se dostáváme k problému americké vojenské přítomnosti na Korejském poloostrově a k tomu, co tato přítomnost znamená pro denuklearizaci Korejského poloostrova tak, jak je uvedeno ve společné dohodě. Vojenská přítomnost USA na poloostrově má dále přímou souvislost a podmiňovanou i chtěnou závislost na oficiálním ukončení Korejské války (dosud platí pouze příměří). Dosáhnout oficiálního ukončení této války je snahou severokorejského režimu a přáním jihokorejské vlády, ale není to výhodným tahem pro Spojené státy, protože by odkryly prostor (šachovnici) pro zahájení druhé fáze vyjednávání ze strany KLDR, která má dobrého rádce (více viz produkt 11068).

Podrobněji je problematika vyjednávání mezi USA a KLDR rozpracována v následujících zpravodajských produktech:
[1] Taktická jaderná výzbroj (tactical nuclear armament/weapons nebo hovorově: tactical nukes) se skládá z jaderné munice s nižším účinkem, která je na cíle dopravována taktickými prostředky. Mezi taktické prostředky mohou v případě amerických vzdušných sil patřit letouny F-15 a F-16. Dalšími taktickými prostředky mohou být například jednotlivé dělostřelecké systémy, které mohou odpalovat dělostřelecké granáty s jadernou náplní. Taktická jaderná výzbroj nepodléhá mezinárodním smlouvám o redukci jaderných zbraní. Taktická jaderná výzbroj, která má nižší účinek a která je na cíle dopravována taktickými prostředky, je přirozeně předurčena na ničení cílů v kratších vzdálenostech, přičemž se zpravidla nebude jednat o cíle strategické úrovně, ale o cíle taktické nebo operační úrovně. U strategické jaderné výzbroje je tomu přesně naopak: munice s vyšším účinkem je na cíle dopravována strategickými prostředky s předurčením ničení cílů ve větších vzdálenostech, přičemž se přednostně bude jednat o cíle strategické úrovně. Strategickými vzdušnými prostředky ozbrojených sil USA schopnými nést jadernou výzbroj jsou strategické bombardéry B-1B Lancer, B-2 Spirit a B-52 Stratofortress (letouny B-1B byly po pádu Sovětského svazu převedeny do role nosičů konvenční výzbroje). Dalšími strategickými prostředky pro dopravu strategické jaderné munice na cíl jsou mezikontinentální balistické rakety odpalované ze země a balistické rakety odpalované z ponorek.


32 komentářů :

 1. No, jasně Kim není idiot, aby se vmanevroval do pozice poraženého protivníka. Prostě ty pán - já pán......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kim je psychopat. A veškeří jeho podporovatelé taky.

   Smazat
  2. 12:22 Kadáfí byl také psychopat? USA uzavírají a porušují smlouvy podle potřeby. Oni tomu sice říkají vypovězení, ale je to podraz. My Kima nepodporujeme, ale byl by to idiot, kdyby se zbavil jediné pojistky.

   Smazat
  3. 12:22, á pán je psychiatr, a ještě k tomu tak excelentní, že nepotřebuje k tomu ani kontakt s pacientem. Dokonce ani zprostředkovaný kontakt. To byste si měl nechat patentovat, stane se z vás boháč a David pukne závistí.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 19:44 ty blbečku,protože jsi "nezdařený",proč jsi ještě nebyl "odejit"?

   Smazat
  6. Co je jednoduse treba a bez prodleni je
   SVETOVA DEZIDIOTIZACE..
   A bez dlouhych reci clanku a jinych vylevu..
   Tez silenci musi byt zajisteni tam kam patri...
   Potom jeste vyhnat ty neschopne niceho..
   .Tech je nejvic.
   Hysterie se siri ,jako morove rany ve stredoveku..
   A tak kdyz dojde ze dva nahore jmenovani se sejdou sw vaznejma ksichtama se nemuzou dohodnout , pak ani stada expertu se rovnez s vaznejma ksichtma nemuzou dohodnout ...
   O TECH NEDOHODACH , ktery vyplynou potom ,ze nikdo , nikdy ty Dohody-Nedohody nebere vazne ani nemuze , pravem se ignoruji a stejne nedodrzuji ..
   S vaznejma Ksichtama rovnez...Ty nesmi chybet nikdy...A pak vypuknou dalsi slavnostni jednani o tom jak ty "dohody " zase zrusit ...
   Perpetuum Mobile za ucelem odjest nekam na rekreaci a jedant a jednat az nic nevyjednat...
   A tak zbydou ty celorocni dovolene na nas ucet...

   Smazat
  7. Divím se Kimovi, že vůbec jedná s Američany. Ti niky nic kloudného nedojednali. A pokud snad ano, pak to co není jen v jejich zájmu a jejich prospěch, tak to zase rychle vypovědí. Nikdy se jim nedalo a nedá věřit. Neznají partnerství, nemají čest, nemají přátelé, mají jen nepřátelé a své zájmy. Být ním, jednám jen s Jižní Koreji. Uzavřu s ní mír, uzavřu s ní dohody a za denuklearizaci budu požadovat odchod okupačních zločinných emeričanů z Korejského poloostrova.
   A jaký bude teď následovat scénář? Uchlácholí Kima, uvolní v zemi napětí, pozvednou halvu opozici, začnou nepokoje v zemi, obviní Kima z porušování dohod a pak už to známe... Sýrie, Libye... a teď i Venezuela.
   S těmi zaprodanci..., nikdy nejednat.

   Smazat
  8. 21:52 Páč, smrdutý rudoprde, vypouštěný v pravidelncýh intervalech z lejnolíhně této ugrfinské poloopice - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   jsem já jako neznámý jedinec povstal proti bolševismu a zahájil boj s tímto rudým kolosem a ten neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života Čechů!!! Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši předkové, kteří nedostali tuto zem od jakýchsi podlidí z východu darem, nýbrž si ji museli za cenu nesmírných obětí vybojovat!

   Smazat
 2. Na americké sliby ne tak dávno naletěl IRÁN... a USA svévolně "smlouvu" vypověděly.

  Kim by musel být blázen, kdyby na stejný podraz skočil jako druhý. Jaderná výzbroj je jediné, co drží státní teroristy a škůdce dusící lid KLDR embargem (pod krycím jménem "sankce") a zneužívající přírodní katastrofou způsobený nedostatek K VYDÍRÁNÍ SUVERENNÍHO STÁTU KLDR BEZ OHLEDU NA ZDRAVÍ A ŽIVOTY KOREJSKÝCH GÓJIM. To je ukázka pravého amerického humanismu a "úcta" k lidským právům neameričanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty psychopate, jediné co dusí lid KLDR je famílie KimČongů!
   Jestli psychopati jako ty jsou voliči SPD, tak s ní nechci mít nic společného.

   Smazat
  2. 12:31 Přesně tak pane souhlas a tento us podržtaška touží po světovládě usa což se naštěstí nikdy nestane. Žádný stát nemá právo zasahovat do životů jiných státu v slušné společnosti se tomu říká mezinárodní právo.

   Smazat
  3. 12:36, chápu, mnohem líp by jim bylo, kdyby je dusili Američani.

   Smazat
  4. 13.14 , Třeba jako na Haiti ??

   Smazat
  5. Tak tedy dobře, pouvažujme o dopadu sankci. Představte si, že EU, a celý západní svět vyhlásí nakce vůči naší republice, třeba proto, že neposloucháme. Co se asi stane? Nebudeme moci vyvážet a tudíž ani vyrábět. Fabriky začnou propoštět, protože co s lidma kteří nemají na čem makat. Přestaneme dovážet. Včetně většiny poztravin. Nejme potravinovš sobšstační, takže vypukne hlad. V zahraničí nám zablokují veškerá aktiva, verškeré účty. Doma vypuknou nepokoje a lidové bouže. Vláda pokud bude chtít zachovat klid musí použít mocenské prostředky. Následně bude obviněna z totalismu fašismu a jiných ismů. Ze zahraničí bude nespokojenost přiživována. A jak toskončí? během pár měsíců převratem, pučem. Samozřejmě demokratickým. A takovému tluku jsou vystaveny všechny země na které západ vyhlásil sankce.Líbí se Vám to?. Mě ne.

   Smazat
  6. 12:36 A takhle to dopadá všude, kde se uskuteční vzpoura podlidí*) proti nerovnostářské přirozené společnosti, neboť se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem! Pud boje je zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Samotné lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! No a válkou je i konkurenční a třídní boj! Není to sice to pravý ořechový, ale má to shodné znaky, tedy vítěze a poražené! Nepřipouští degeneraci, smír a z něho plynoucí průměrnost.

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí jako to provádí všelikjaké ty poloopice typu Maucetún, Kimirsen, Hočimín či Chávez apod. ...

   Smazat
 3. 12:22!!
  Kim je rodové příjmení druhé větve japonské císařské dynastie. Tyto větve byly tři (Hirohito, Kim a ????) a pouze větev Kimů nikdy nepodlehla cizí moci a nespolupracovala s okupanty Japonska. Proto i v Japonsku probíhá silná kampaň za zvolení Kima císařem Japonska, což by emerikanneokons nerozdýchali. A také o to se hraje v korejské kauze. Může totiž vzniknout nová velmoc Japonsko + obě Koree, vybavená jaderným potenciálem na uhájení svých držav a tím na likvidaci moci všech třech velmocí (Ruska, Číny USA) ve východní Asii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kimů je v Koreji víc procent než Nováků v Česku.

   Dejte zdroj o kampani v Japonsku. Který Kim? To zní stejně fantasmagoricky jako: "v Británii začala kampaň na zvolení Lukašenka na pozici krále Velké Británie a Severního Irska". Když odhlédneme od jména Kim, zjevně vám nepřekáží, že císař je dědičná funkce.

   Smazat
  2. Co to kouříš, já to chci taky:))

   Smazat
  3. 12:38
   Kéž by to byla pravda...

   Smazat
 4. No, to je super článek. Vymyslíš si bláboly, které nikdy nikdo neřekl a pak proti nim, jako velkej odborník, napíšeš článek.
  Škoda, že autor tohoto článku nám zůstal utajen.
  Takhle se to dělá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I vy "nevěřící Tomáši"... Tady máte autora textu, pochybuji, že s ním budete mít o čem diskutovat:

   http://www.exanpro.cz/zavadejici-vystupy-v-mediich/488-pokracujici-dezinformace-a-dezinterpretace-o-jednani-mezi-trumpem-a-kimem

   Smazat
  2. L.S. Vy tam někde vidíte jméno autora toho textu? Já jsem asi slepej, ale já ho tam nevidím.

   Smazat
  3. 13:55 Autor textu:
   Zpravodajský produkt 13056
   Krátká analytická reakce
   © 2019 Agentura EXANPRO

   Smazat
  4. Hezké jméno autora. To jsem taky našel. Tak s kým by měl jeden diskutovat?

   Smazat
  5. Agenturu EXANPRO tvoří bývalý plukovníci české vojenské rozvědky. Pracují jako správní analytici "padni komui padni" a protože český mainstream lže a překrucuje, tak je jejich práce velmi užitečná.

   Když budeš mít trochu fištrónu, ta si zjistíš i jejich jména. Nejsou tajná.

   Smazat
  6. 14:44 Ok, o téhle agentuře nevím nic. Ale nic to nemění na ani tom, co jsem napsal ve 13:20 ani na tom, že pod článkem prostě podpis není. Ať už to psal plukovník nebo desátník.

   Smazat
  7. Příjemnou sobotu všem diskutujícím. Tak jsem od kolegů dostal vzkaz, že by někdo rád diskutoval s autorem článku. Někdo se shání po autorovi, ale sám se ještě nepředstavil. Autorem není nikdy jen jedna osoba. Jsem provozovatelem webu EXANPRO (jméno vidíte nahoře), a pokud chcete diskutovat, tak na webu, kam vede i odkaz z článku je kontakt, kde objevíte hned tři e-mailové adresy, a dokonce mé pravé jméno :-). Můžete mi napsat na osobní e-mail. Vy jste se ale zatím ani nenamáhal na tento kontakt podívat, což vysvětluje i to, že jste se ani nenamáhal ověřit to, o čem tvrdíte, že jsou bláboly, které nikdo nikdy neřekl (viz čas 13:20). A ještě to tvrdíte tak familiárně - mně familiárnost nevadí, ale uznejte sám, že to není vhodné, když se ani neznáme.

   Ale zpět k obsahu článku. Rozhodně Vám nechci dělat asistenta, jak si ověřovat informace předtím, než vyřknete od boku něco, co Vám zrovna neudělá dobré jméno, ale alespoň Vám trochu pomohu. Pokud si pod článkem kliknete na odkaz k prvnímu souvisejícímu článku (produkt 13042), tak tam najdete obrázek toho, jak tuto dohodu prezentovala Česká televize. Tam zjistíte, že ten klíčový bod ČT představila (přeložila) jako "kompletní jaderné odzbrojení KLDR" - no a jsme u toho: jsou tam hned dvě hrubě nepřesné věci - není to odzbrojení a neváže se jen ke KLDR (můžete si to ověřit na webu ČT - v článku je i datum). A toto i další nepřesnosti se stále a často záměrně opakují a není to jen ČT. Článek není přístupný jako celek, protože se jedná o podrobnou analýzu, ale úvod velmi dobře postačuje. Znění společné dohody mezi Trumpem a Kimem si můžete lehce dohledat na internetu.

   Napsal jsem hodně a dál to není potřeba rozebírat.
   Ke všem s úctou
   Jiří Wagner

   Smazat
 5. Nedávno byl na tomto webu (NR) uveřejněn překlad Společné zprávy evropskému parlamentu, evropské radě, radě, evropskému hospodářskému a sociálnímu výboru a výboru regionů, který vypracovala Mgr. Míčová (ANS).
  Ta zpráva se týká opatření pro boj fronty všech možných špiclů EU proti tzv. dezinformacím (zejména informacím z Ruska, které jsou z principu vydávány za dezinformace).
  V té zprávě však (jaksi) zapomněli byť i špitnout cos o tom, že za dezinformaci bude pro příště považováno cokoliv, co se příčí ideologii a politice EU.
  I kdyby to nakrásně skvoucí pravda byla. A kdo to nepochopí, ocitne se v lepším v nemilosti, v horším za katrem ...

  OdpovědětSmazat
 6. Františkovi!
  Už za císaře pána si v kriminálech dávali dostaveníčko intelektuálové cele Evropy. A za komunistů se opoziční demogradi scházeli ilegálně ve vojenských pracovních praporech, údajně na převýchovu, ale nikdo nepopsal výsledky oné převýchovy (asi zpackaný hadrák). Takže už se těším, že i já budu pozván do tak privilegované společnosti, alespoň v kriminálu pokecáme, Františku.
  DT a SS, zvaný též Ukrutný

  OdpovědětSmazat
 7. Jak mi řekl jeden už odešlý kamarád: Svět chce být klamán. Historie poučí moudrého a hlupák si myslí že mu to vyjde. Proč jste si cinkači nepojistily tu vaší pravdu a lásku vůlí většiny a ne odevzdáním moci zdegenerovaným zvrhlým parazitům.

  OdpovědětSmazat
 8. Tuším, že 14:56 se průkazně stal hlupákem, což by mělo varovat podobné, kteří tu vystupují. Pokud to není stále jen ten jeden. Radostu vyjímaje.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.