Reklama

sobota 30. března 2019

Potíže s psaním článků pro Američany


Paul Craig Roberts

30.3.2019 Katehon, překlad Zvědavec
Psaní pro Američany, pokud to není jen pro jejich zábavu, je náročný počin. Jedním z důvodů je, že mnozí z nich, zejména mladší generace, již nemají pojem o objektivní pravdě.


„Pravda“ je pro ně jen předpojatost, odrážející rasu, pohlaví, výchovu nebo predispozici člověka. Emoce válcují fakta. Předsudky nejsou považovány za rovnocenné. Některé jsou vhodné, jiné nikoli. Předsudky bílých lidí jsou definovány jako „nenávistné projevy“, „nadvláda bílých“ a „zločiny z nenávisti“. V současné době je v Americe mnoho bělochů, kteří nenávidí sami sebe, zejména v médiích a v Demokratické straně.

Dalším důvodem je, že si mnoho Američanů plete objasnění s ospravedlněním. Objasnění událostí je považováno za ospravedlnění událostí. Jestliže například autor poskytne objasnění otroctví, předpokládá se, že autor otroctví schvaluje. Obhajoba odsuzované kategorie je považována za ukázku vlastní ubohosti. Pokud například bráníte bílé lidi před propagandistickými obviněními, která proti nim byla vznesena v rámci politiky identity, jste označen jako „bílý rasista“.

Ještě jiným důvodem je, že se některým rasám a pohlavím podařilo definovat jakoukoli kritiku vůči nim samotným jako výraz předpojatosti. Pokud například někdo kritizuje kruté zacházení s Palestinci ze strany Izraele, nebo moc izraelské lobby, je označen jako „antisemita“. Podobné je to, když kritizujete černocha. Jste označen za rasistu, a váš argument je odmítnut jako projev vaší předpojatosti. Pokud kritizujete nějakou ženu, jste misogynista, a vaše kritika ženy je toho důkazem.

Vyjádříte-li skepticismus ohledně určitých událostí pod falešnou vlajkou, nebudou vás brát v úvahu a označí vás za „konspiračního teoretika“.

Dalším důvodem je, že američtí vlastenci považují kritiku americké politiky, zejména válek, za protiamerickou, a navíc to chápou tak, že se kritici přidávají na stranu nepřítele proti vlastní zemi. Aby se zabránilo opakování protestů proti válce ve Vietnamu, když Washington napadl Afghánistán a Irák, Bushův režim přišel se sloganem „Podpořte vojáky“. Pokud jste kritizovali tyto války, nepodporovali jste vojáky a byli jste na straně nepřítele: „Jste s námi nebo proti nám.“ Když se prezident Trump setkal s prezidentem Putinem, ředitel CIA John Brennan obvinil Trumpa z velezrady. Když se americká představitelka Tulsi Gabbardová setkala se syrským prezidentem Asadem, byla obviněna z podpory diktatury. (Kdyby ji kritici obvinili ze setkání s Asadem z toho důvodu, že je přihlouplá žena, která se chovala pošetile, byli by její kritici označeni jako misogynisté.)

Ve světě, jako je tento, je riskantní mluvit poctivě a obyčejně, protože mnozí se nestarají o přesvědčivost analýz, ale hledají náznaky rasismu a sexismu. Pokud jsou odhaleny vládní podvodné triky, člověk je označen za „protiamerického“, takže se lidé pevněji drží lží, kterými si něco nalhávají.

Vždy tomu bylo tak, že čtenáři hledají autory, kteří posílí jejich víru tím, že říkají to, co chtějí slyšet. Král zabíjí posly, kteří přinášejí špatné zprávy. Následkem toho je velmi málo poslů. Výsledkem je dysfunkční demokracie, v níž dominují agendy těch, kteří mají pod kontrolou objasnění.

Čtenáři těchto webových stránek jsou z velké části jiní. Sami si utvořili tuto skupinu, která je motivována tím, že chce uniknout dosahu oficiálních objasnění. K jejich prospěchu poskytuji své znalosti a zkušenosti. Tyto webové stránky mají své oddané čtenáře, jak dokazuje reakce na mou březnovou čtvrtletní výzvu.

Někteří z vás jsou netrpěliví a čekají na nějaké řešení, avšak nemohou existovat žádná řešení, dokud nebudou problémy rozpoznány. Kromě toho může být každé řešení vyloženo tím způsobem, že upřednostňuje určitou zájmovou skupinu, jejíž stoupenec je odmítán coby sluha protežované skupiny. Například řešení ohledně ekonomické stagnace, které navrhl prezident Reagan, bylo smeteno coby plán pro boháče. Lidé musí najít řešení, ale nejprve musí být informováni. Jak je z tohoto článku patrné, je to velmi obtížný počin.


The Difficulty of Writing for Americans vyšel 19. března 2019 na katehon.com. Překlad v ceně 241 Kč Zvědavec.

21 komentářů :

 1. Jinými slovy, Amíci na tu tvoji "pravdu", přitroublé konspirační teorie, protiamerické žvásty a psychopatické blábolení z vysoka serou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonyme 8:15,
   to je velká škoda, že si autor tvoje bláboly nemůže sám přečíst! Ty jen čtenářům ukazuješ jaký nevzdělaný vůl se cítí být oprávněn ke kritice a o co méně máš pravdu o to více používáš "úderné" vulgární zkratky !! Nakonec tvůj příspěvek dokazuje známou pravdu, že pravičák a příznivec fašistické politiky USA je pouhý vůl !!
   Zdraví Herout.

   Vymazat
  2. Nevíš, neznáš, neumíš, nechápeš. Nekomentuj.

   Vymazat
  3. 8:38
   V Pekle žili strašní tři čerti:
   Peltrám, Kužvart a Grégr.

   Vymazat
  4. Redakce. Proč jste beze stopy vymazali odpověď přispěvatele 8:15 na toho 8:27, sice nepříjemnou, ale pravdivou, která poukazovala na fakt, že Roberts byl jedním ze strůjců reaganomiky a tedy výtka 8:27 ohledně pravičáctví byla trochu hloupá? Navíc byl sice trochu jízlivý, ale nepoužil vulgarismy. Klesáte stále níž.

   Vymazat
  5. lŽIDavid s lŽIDvořákem se už dávno ani nepokoušej předstírat, že NR je cokoliv jiného, než běžný, tu dobře, častěji ale mizerně z ruštiny přeložený putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené a financované tímto gangem obřezaných kremlovorů - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Vymazat
  6. 8:38
   A co Venca Lahvoň? Toho jsi tam neviděl?

   Vymazat
 2. Přesně tak kdo nejde s námi je nepřítel s tím můžou jít k šípku. A kdo neuznává mezinárodní právo je zločinec.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonyme 8:15, tak zpívej dál Amerika. Amerika über alles,
  Über alles in der Welt,
  Wenn es stets zu Schutz und Trutze
  Brüderlich zusammenhält,
  Von der Maas bis an die Memel,
  Von der Etsch bis an den Belt –
  Amerika, Amerika über alles,
  Über alles in der Welt!

  OdpovědětVymazat
 4. Velmi pravdivé a zároveň smutné konstatování...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, před takovými 20 lety bylo možné s nimi komunikovat (internet, telefon). Byli to v zásadě normální lidi. Teď to už nejde: výkřiky, smajlíky.

   Pjakin tvrdi, že Amerika se už sama není schopna se z toho marasmu dostat vlastními silami. Já si to myslím taky.

   yoker

   Vymazat
  2. 11:01, Mr.Pjakin by se měl věnovat hlavně své vlasti. Amerika roste 3.5% a zažívá vysoký příliv kapitálu. Což se o Rusku rozhodně říct nedá, odtud kapitál prchá všemi směry. Uz i běžní Rusové přestali vkládat do ruských bank a raději volí nějaké za hranicemi.

   Vymazat
  3. 13:16 - Pjakin hovoří hodně otevřeně. Asi více než kdokoli jiný. A tak ho všichni, co podporují nějaké svinstvo nesnášejí.


   Vymazat
 5. No jak se říká - hnali jsme Bolševika na Východ, aby se nám vrátil ze Západu. Dějiny umí být až krutě směšné...J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahle "levice" je úplně jiná a má úplně jiné záměry.

   Vymazat
  2. Kdyby to bylo směšné, bylo by to fajn, ale tady už jde do tuhého, žádná sranda nebude, jen krutá realita...
   https://www.infovojna.sk/article/video-lajcak-odmietol-poslancom-nr-sr-ukazat-zmluvy-o-planovanej-vojenskej-spolupraci-s-armadou-usa

   Vymazat
 6. Ovšem stejné obtíže máme i doma v CZ. Ti největší zloději, gauneři, politruci, lháři a podvodníci se nejhlasitěji a soustavně otírají třeba o Babiše nebo Zemana, ač jim teče máslo po hlavě a před vlastním prahem mají hromady hnoje! Taková čété je toho "zářným" příkladem, stejně jako Seznam čz. A také s tím nic nenaděláme, neb to jsou "věrné sloupy" diktatury kapitálu! A kdo má peníze, ten má moc. A co je vlastně pražská (pařížská, londýnská, bruselská...New Yorská) kavárna? Je to retrogarda intelektuálů, vědců a umělců, která se dala za slušné "kapesné" do služeb kapitálu a na straně kapitálu do boje proti lidem, humanismu. Peníze jsou mocná čarodějka a jimi kapitalismus zatím vyhrává nad lidstvím a i Karlem Marxem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiše pokládám za vlastizrádce. Volil jsem Zemana, ale již bych mu svůj hlas nedal.

   Vymazat
 7. Jsem American a Robertse ctu rad !
  Tento jeho clanek mluvi o okrajovych castech spolecnosti a jejich extrimech !
  Jadro americke spolecnosti je zdrave !

  Roberts je z Atlanty a v tom jiznim meste se divaji skepticky na vse, co se deje v severnich statech !

  (Kdyz projizdite Atlantou a udelate prestupek, tak mate dvojnasobnou paletu, kdyz jste ze severu !)

  Oni stale delaji rebelii proti Washingtonu a nemohou zapomenout na valku severu proti jihu ! A nekdy se turista poradne zasmeje !

  Napr. byla zakazana "rasisticka" vlajka Konfederace na prikaz z Washingtonu !

  Okamzite po tom zakazu, Konfederati ozdobyli I-75 (dalnice na Floridu) velkym mnozstvi vlajek, z nichz jedna byla nejvetsi co jsem kdy videl.
  S nema je velka sranda ! Vychazim s nimi dobre ! Maji smysl pro humor ! Jsou kamaradsti, vlastenecti a konzervativni !
  Jsou pohostini a jsou zazobani ! Atlanta je bohate mesto !
  Jizne od Atlanty je zemedelska oblast a jejich farmy maji kapacitu uzivit celou Ameriku.
  (Florida, take jizni stat, je uplne jina, psychologicky !)
  h.

  OdpovědětVymazat
 8. Pojem o objektivní pravdě není jenom problémem mladých američanů. To co předvádí nejbližší okolí prezidenta - neoconi - to je názorný příklad. To nemá obdoby...a v přímém přenosu o své jediné pravdě tom přesvědčují celý svět....a kdo neuvěří, tak do toho tu svoji pravdu namlátí násilím....podívejte se co jenom v tomto století od roku 2000 mají na svědomí....mladí se nemají kde pravdě učit. I když s tou pravdou je to i v tom eurosajuzu velice podivné, pro Evropu a evropany přímo vražedné....

  OdpovědětVymazat
 9. Nepochybuji, že jádro občanů USA by bylo rádo, kdyby se jejich země obešlas bez válek proti jiným národům, starší si u nás vzpomínají na negativní reakci naprosté většina USA občanů na vietnamské tažení. Ale která lidský tvor má zájem na válkách, terorismu, touze po majetku druhých, kdo z lidí se živí štvaním proti občanům jiné pleti, řeči, vyznání. Prostí občané snad nikde. Jen to podněcování světové diktatury kapitálu, který cítí svůj konec, pokud nebude Svět terorizovat. Tak v čem je problém a jak ho řešit? Nahradit kapitalistickou společnost společností lidskou! A tomu se samozřejmě kapitál ohněm a mečem, tedy humanitárním bombardováním a rozeštváváním lidí, rasismem, sadismem brání.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.