Reklama

sobota 16. března 2019

Pracovníci Microsoftu protestují proti profitování z války (Budou propuštěni z práce?)

Paul Craig Roberts
16. 3. 2019    PaulCraigRoberts
Globální koalice zaměstnanců společnosti Microsof žádá, aby nejnovější kontrakt společnosti na práci pro armádu byl zrušen. Někteří ze zaměstnanců – nevíme, kolik procent z nich – zaslali jak své koalici, tak prezidentu Microsofu otevřený dopis, vyjadřující znepokojení nad tím, že Microsoft poskytuje americké armádě zbraňovou technologii, čímž s použitím prostředků, které vyvíjíme, pomáhá vládě jedné země ohrožovat životy lidí ve světě.

„Nepodepsali jsme, že budeme vyvíjet zbraně a žádáme, abychom mohli říct své slovo jak a k čemu má být naše práce využita“.

Zmínění zaměstnanci dále uvádějí, že Microsoft už před časem poskytl americké armádě svou licensovanou technologii, avšak až do uzavření kontraktu posledního nespolupracoval s armádou přímo na vývoji zbraní. A právě to se teď s posledním kontraktem chystá. Aplikace systému IVAS je vyvíjena za účelem zabíjení lidí. Bude jej použito ve válce a jeho smyslem je přeměnit válečné hrůzy v cosi jako „videohru“. Budou se v ní jen tlačit tlačítka, což má vojáky oddálit od ponurých obrazů prolévání krve.

Zmínění zaměstnanci sdělují Microsoftu, že „úmysl zraňovat není takovým využitím naší technologie, který by bylo možno přijmout“ a že „ se nechtějí stát těmi, kteří z války profitují“.

Žádají proto, aby kontrakt na vývoj systému IVAS byl zrušen a aby Microsoft přestal vyvíjet zbraňové technologie. A dále aby ustavil externí komisi pro přezkum ethiky, který by zajistil, aby Microsoft nezvyšoval schopnost americké armády způsobovat škody a násílí.

Trošku se člověk diví, proč se ve výzvě pracovníků Microsoftu mluví jen o americké armádě a mlčí se o zbrani letecké, námořní, o CIA nebo NSA (Národní bezpečnostní agentura). Je nicméně

povzbuzující, že po 20 letech vražedného chaosu, vytvořeného ve světě kriminálními režimy Clintona, Bushe, Obamy a Trumpa, se našli lidé dost odvážní na to, aby zvedli svůj hlas.

Překlad: Lubomír Man

10 komentářů :

 1. Obdivuhodné. Netušil jsem že MS má tak kvalitní kádry. Bravo.

  OdpovědětSmazat
 2. Minulou 2. válku chce ČTV nějak žehlit?
  Dnes v sobotu večer hlasatelka sdělila k 15.3.1939:
  "Celkem zemřelo rukou okupantů přes 100.000 lidí, hlavně židů."
  14:30 minuta.
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1178166846-zpravy/219411018000316/
  Je dobře, že televize nelže, taky mohla dle pravdy sdělit, že zemřelo přes 50.000 Čechů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:57 Lžeš ty, zemřelo přes 300 tisíc Čechů

   Smazat
  2. Zahynulo před 360.000 občanů předválečného Československa = zplynovaných Židů, popravených a bombardovaných Čechů včetně těch totálně nasazených, vojáků východní i západní armády, sudetských Němců, kteří padli či umrzli u Stalingradu a na jiných místech Ukrajiny, Běloruska a Ruska, ale i těch, kteří se nevrátili ze zajateckých táborů na Sibiři, Slováků padlých při povstání i ve válce s Maďary, ale i při tažení rychlých divizí proti SSSR, Čechů z Vládního vojska, padlých v oboji s italskými partyzány, ale i těch, kteří k partyzánům přešli a padli v jejich řadách, Čechů, kteří padli v řadách jugoslávských partyzánů atd. atd.

   Leo

   Smazat
  3. Tak se mi zdá že se snaží minimalizovat ztráty Československých občanů v 2sv. Jenže důkazy nepřelžou banda vlastizrádná.

   Smazat
  4. 9:06 Ovšem z hlediska Západu to vypadá ještě jinak! Oni na to hledí (i když to nepřiznávaj otevřeně) tak, že ztrátama mezi východními primitivními národy západní civilizace nijak zvlášť neutrpěla. A je fakt paradox, že ačkoli SSSR byl v táboře "vítězů", Rusové byli jako národ poraženi! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
  5. Divný blábol z 9:09. Pokud by SSSR nezvítězil, byli by Rusové zle dopadli.
   Předloží někdo původní poukaz na vychytralou nesprávnost ČTV z 19:57 nějaké té radě ČTV?

   Smazat
  6. 10:26 Spíš ne, Rusové byli likvidováni Projektem cíleně již od 15. století a Barbarossou to vyvrcholilo - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-usvit-rusi-operacia-barbarossa-cast-7/

   Smazat
 3. Ve výzvě těch statečných pracovníků Microsoftu doutná jiskřička naděje na (dílčí) výhru humanity nad militantní a hrabivou politikou globálního kapitálu.
  Tedy pokud je na minutu "altruista" Gates nevyrazí ze své firmy ..

  OdpovědětSmazat
 4. Mam to osobne overene u knezi v vych. i zap. pobrezi: pro USA 5. prikazani NEZABIJES neplati. A neplati ani pro Zidy. Pro Zidy neplati ani v nasem meste, osobne mi to rekl pan dekan.
  Tuhle informaci by meli Mikrosoftaci vedet, asi se priste zastavim i u nich. Prece i oni musi vedet to, co vi kazdy American: USA jen rozsiruji demokracii po svete, zabijeni jsou jen vojaci USA, proto se v kazde farnosti USA modli za to, aby se jejich vojaci z jejich farnosti vratili z misii (vojenskych)zivi a zdravi.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.