Reklama

pátek 8. března 2019

Prezident Miloš Zeman k volbám do Evropského parlamentu

https://www.barrandov.tv/video/148696-tyden-s-prezidentem-7-3-2019

8. 3. 2019    TV Barandov video
Jaromír SOUKUP, generální ředitel TV Barrandov: Čekají nás evropské volby, už deváté evropské volby, mně na tom zaujalo několik věcí. Ty vysoké výdaje politických stran, které plánují do těch volebních kampaní, dokonce ANO chce utratit až 35 milionů korun a další strany nezůstávají příliš pozadu. To znamená podle mého názoru v tom vidí velkou důležitost, protože opravdu utratí stovky milionů korun za kampaň a také mě zaujalo to, že podle CVVM, já vím, nemáte rád ty výzkumné organizace, ale ta říká, že voleb se může účastnit skoro až 30 procent lidí, což by znamenalo, že i lidé tomu dávají velkou důležitost a váš názor?


Miloš ZEMAN, prezident České republiky: Tak za prvé bude to kolem 20 procent plus mínus, protože nezapomeňte, že v těch 30 procentech jsou lidé, kteří uvažují, že se zúčastní, nikoliv, že jsou rozhodnuti se účastnit, to za prvé. Za druhé já jsem tady kdysi označil evropské volby za volby druhého řádu. Myslím, že se také ozvala od někoho kritika, nu můj argument byl velmi prostý a to je volební účast kolem 20 procent. To znamená, že když jednom 20 procent občanů považuje evropské volby za důležité, jsou volbami druhého řádu, ale tady je zajímavé něco jiného pane Soukupe. V podstatě, když je tomu tak a je tady ta dvacetiprocentní volební účast, no tak na ní vydělají strany, které mají takzvané hardcore, to znamená kamenné tvrdé přesvědčené voliče. No, když se na ty strany podíváte, tak já vím, že Piráti prohlašují, že dostanou 20 procent, ale zase některé analýzy říkají, že Piráti mají poměrně vlažné voliče, takže možná, že je to trošku přecenění. Na druhé straně třeba komunisté mají poměrně silný hardcore, který se projevuje právě při té nízké volební účasti, no a ti zbývající ANO nebo ODS a možná i sociální demokracie jsou tak někde mezi těmito dvěma extrémy.

Jaromír SOUKUP, generální ředitel TV Barrandov: Pane prezidente, všechny strany, většina stran, které budou kandidovat těch hlavních už uveřejnily své lídry, ty které povedou kandidátky. Je mezi nimi někdo, kdo vás zaujal nebo překvapil?

Miloš ZEMAN, prezident České republiky: Já jsem kdysi říkal, že nejzajímavější lídr byl Jan Keller, který ale už nechce kandidovat za sociální demokracii a je mi to líto, protože to byl brilantní intelektuál nebo je a pevně doufám, že i nadále bude psát svoje články do deníku Právo, protože to jesnad jediný důvod, proč ten deník číst. Nu a pokud jde o ty ostatní, tak já znám v celku dobře Jana Zahradila, vážím si ho pro konzistenci jeho postojů. Co se týče hnutí ANO, tak bohužel ty dvě europoslankyně neznám. Znal jsem ke své vlastní škodě Pavla Teličku, ale ten si možná vytvoří vlastní stranu, stejně tak jak se jmenoval, už jsme ho tady.

Jaromír SOUKUP, generální ředitel TV Barrandov: Pan Štětina.

Miloš ZEMAN, prezident České republiky: Pan Štětina, už jsme ho tady jednou probírali v poněkud jiné souvislosti, tak doufám, že neprojdou, ale to se uvidí, nu takže kdo tam ještě je, komunisté měli kdysi Mílu Ransdorfa, ten už je bohužel po smrti.

Jaromír SOUKUP, generální ředitel TV Barrandov: Pavel Svoboda z KDU-ČSL poměrně výrazná tvář.

Miloš ZEMAN, prezident České republiky: Nu jak pro koho. Já upřímně ho za příliš výrazného nepokládám, ale třeba dělá takovou černou méně viditelnou práci v Evropském parlamentu, které si člověk jako já ke své vlastní škodě nevšimne.

Jaromír SOUKUP, generální ředitel TV Barrandov: SPD lídrem kandidátky SPD bude Ivan David, váš bývalý ministr zdravotnictví, jak na něj vzpomínáte?

Miloš ZEMAN, prezident České republiky: No, tak já si ho velice vážím a to ne jenom jako ministra zdravotnictví, ale protože místo četby tištěných médií už většinou přecházím na internet, tak tam má občas některé velice zajímavé a zejména argumentované vystoupení nebo články. Takže myslím si, že je to dobrá volba.


Jaromír SOUKUP, generální ředitel TV Barrandov: Já mám jenom takovou poznámku, lídryně kandidátky ANO Dita Charanzová, já jí osobně neznám, nikdy jsem jí neviděl, ale četl jsem její vyjádření, viděl jsem v televizi, jak vystupuje, jak argumentuje. Mně to přijde velmi zajímavá politička, já jsem byl překvapen, možná jedna z nejvýraznějších tedy potenciálních nejvýraznějších tváří ANO a možná je škoda, že bude ukryta vBruselu a nezúčastní se politiky v Česku.

Miloš ZEMAN, prezident České republiky: Je to možná pravda, já jsem jí viděl jenom na fotografii a musím uznat, že je to hezká žena.

Jaromír SOUKUP, generální ředitel TV Barrandov: To ano, ale i dobře mluví a dobře argumentuje, dobře formuluje, no tak uvidíme. Pane prezidente, za pár dní nebo týdnů uplyne 20 let od našeho vstupu do NATO, vy jste v té době byl premiérem České republiky. Jak na tu dobu vzpomínáte?

Miloš ZEMAN, prezident České republiky: No tak tehdy jsme vstupovali do NATO 3 země, Česká republika, Polsko, Maďarsko. Slovensko jak víte kvůli Mečiarovi vstoupilo o něco později, nu krátce po našem vstupu asi 3 neděle bylo bombardování Jugoslávie, tak na to vzpomínám velmi nerad. Tehdy jsme byli v situaci, že jsme tam byli nováček a zablokovat něco 3 neděle po našem vstupu, nebylo úplně fér, ale i takjsme byli poslední vláda, která s tím bombardováním vyslovila souhlas. Doslova poslední a ještě nám volali a říkali, všichni už souhlasí, jenom vy ještě jednáte.

Jaromír SOUKUP, generální ředitel TV Barrandov: No, to je velmi kontroverzní.

21 komentářů :

 1. Jo, jsme jenom lidi.
  Werich take podepsal Antichartu.
  Nevim, jestli byl posledni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čím dále je více nejasné, zda Werich udělal chybu nebo dobře.

   Smazat
 2. Also in medias res:
  reakci M.Šloufa k tomu si už bohužel nepřečtu,
  ale asi by v ní nezaznívalo ono klasické svazácké nadšení ...

  OdpovědětSmazat
 3. Eurovolby? Co to je? Europarlament? Co to je? Parlament je zákonodárný sbor státu. EU není stát. Takže nikoho a nikam nevolit.
  Nebo vám nestačí směrnice o křivosti okurek, zákaz nošení zbraní, hlasování o pravdě v kauze Novičok a další absurdity?...
  Ccete legalizovat lumpárny a podvody za poslední roky a posadit na z našich daní dobře placená místa další vyžírky a protinárodní elementy? To vám nestačí, co napáchali Telička, Štětina, Poche a další "naši" europoslanci"?
  Kandidovat do EU s cílem reformovat EU zevnitř je stejné jako vstoupit do SS a snažit se o reformu Velkoněmecké říše zevnitř.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:25
   Zase jeden, který opakuje blbosti manipulátora VK
   Václav

   Smazat
  2. 21:35 Tam bude třeba jít a odvolit aby tam neseděli protinárodní elementy které hlasují proti své zemi.

   Smazat
  3. Jaké blbosti? Jmenujte mi jedinou věc,která vzešla z EU komise a EU parlamentu a přinesla České republice něco pozitivního. A ti zrádci? Bylo jich mnohem víc...

   Smazat
  4. Je to Don Quijotský boj, ale je alespoň třeba se zbavit takových lidí jako jsou jmenovaní Telička, Štětina, Poche, atp. a volit lidi jako Keller nebo Ivan David, kteří jsou schopni alespoň z minima bránit zájmy ČR.

   Smazat
 4. Neslaný, nemastný, zbytečné číst! Q.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak velice moudré a chytré povídání, pro podobné lidi, Vy, asi příznivec Zemana ani Soukupa nebudete, ovšem to je jenom Váš problém a Vaše volba a já to celkem dokážu překousnout a pochopit. Pokud se necháme hloupě rozeštvávat, jak říkají Angličané rozděl a panuj a podívejte jakou s tou taktikou vybudovali říši, ovšem teď jdou plánovitě do kopru. Takže pokud se necháme hloupě rozeštvávat, nic dobrého, jako republice nám to nepřinese. Vím že jako národ nejsme hloupí, jenom trochu nesoudržní a jenom když je hodně zle, tak se český národ semkne, jen aby už nebylo pozdě. Rudý dědeček

   Smazat
  2. 22:18, vy velmi oceňujete smysl pro povinnost nekazit radost jiným ze zabití půldruhého tisíce Srbů. Byli to převážně civilisté, málo vojáků. Pamatuji se na zoufalé telefonáty babiček do rádia a pohoršení nad tím, do čeho se pleteme. Tehdy ve tři čtvrtě na sedm šlo zavolat do rádia přímo a sdělit svůj názor. Obvykle to byly tři hovory. Později tuto možnost bez náhrady zrušili.

   Zeman se Soukupem předvádí figuru učitel žák. Není to nic nového, dost je to obehrané. Kdysi za dávných dob internetových diskuzí předváděl stejnou figuru jistý Bimbo, který později reinkarnoval na Fagana. Už to oběma škodí, protože se dozvídáme, že jsme volbou Zemana chybovali.

   Smazat
  3. 23:53- tím "chybováním" myslíte, proč jsme nezvolili Kníže a Drahého?

   Smazat
  4. Pane Povolný, vidím, že nedohlédnete všech možností. Zapoměl jste na variantu NIKOHO NEVOLIT. Co by se stalo? Odpověď nic, co by nás fakticky poškodilo. Zeman také nic nedělá a svým voličům nepomáhá. Prochází mu to, zřejmě i u vás. Jiný prezident by byl více směšnější než Zeman a národ by odpovídajícím způsobem naštval tak, že by se někdo odvážil mu konečně nakopat do zadku.

   Smazat
  5. 16:19- napřed byste musel prosadit zákon(ústavní), který by zněl přibližně takto: "Každé volby, které se nezúčastní nadpoloviční většina oprávněných voličů je neplatná. Volbu lze opakovat po výměně všech kandidátů". Jen tak lze akceptovat tzv. bílé lístky nebo variantu bojkotu.

   Smazat
  6. PS. v případě neúčasti do voleb poslanců a senátorů, povinnost jejich rozpuštěním a následným také nezvolením, jejich zrušení, jako pro lidi zbytné instituce a jejich přání o prezidentský nebo podobný systém.

   Smazat
  7. Tak jistě! Zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, absolvent dívčí střední školy, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho hovniválsky dokutálela na hrad, jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea bude toho vyžírku vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky a chystá se mu postavit oslavnou pyramidu. (Z kotovic).

   Smazat
 5. ,,Brusel" už léta pracuje na své sebedestrukci a já mu věřím. Bylo by ale dobré trochu mu pomoci a neprodlužovat jeho agónii.

  OdpovědětSmazat
 6. Kdo doposud volil tak, jak si představuji? Komunisti! Už žádné Teličky a ta zbylá prolhaná cizokrajná verbež? Škoda slov.

  OdpovědětSmazat
 7. EU je mocenský nástroj Vatikánu.
  To co se církvi nepodařilo pomocí Hitlera,
  budují velkou říši pomocí podplacených politiků.
  Měsíční mzda 500 000, už není plat politika,
  je to úplatek za loajálnost.*

  OdpovědětSmazat
 8. ja na kobereček nejdu natož ještě ke kazni a pro odpustky a dotace jak mam co dělat jsem totiž neznaboh od narozeni přišti generace ta už bude jem za samych slouhu kteři na rozkaz zvoli to co vrchnost bude poroučet a kdo nebude mit rovnou okurku apindika tak ani nemuže žit

  OdpovědětSmazat
 9. Oni by to Srbsko bombardovali i bez našeho souhlasu, ale my jsme z toho mohli vyjít s čistým štítem a ne, jako tlupa křiváků. Větší ostudu jsme si už udělat nemohli. Trnu strachy, co kde naši "spojenci" zase vyvedou, tady na ně totiž čeká bianco šek.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.