Reklama

středa 13. března 2019

Případ Greta Thunberg versus Rosalia Bertell

Greta Thunberg nechodí v pátek do školy
Květa Pohlhammer Lauterbachová
13. 3. 2019  E-republika
Kdo je vlastně tato dívenka ze Švédska? Kde se vzala, tu se vzala a oznámila, že každý pátek nepůjde do školy na protest proti globální změně klimatu. A během pár měsíců již hovořila před hlavami států a manažerů jako v Davosu a OSN. A nyní se stala idolem teenagerů.



Až 10 000 žáků nešlo v Hamburku v pátek 1. března 2019 do školy a táhlo městem, aby protestovalo proti „klimatické změně“. A aby oslavovalo svůj vzor, pubertální dívenku, dnes šestnáctiletou Gretu Thunberg. Ačkoliv: Pokud člověk zpozorní, musí si zákonitě položit otázku, zda je Greta opravdu zdravá a zda její vývoj odpovídá uváděnému věku 16 let. Ponechejme na odbornících, aby posoudili, zda není postižena Aspergerovým syndromem, v tom případě by její zneužití k účelům propagandy bylo ještě mnohem zrůdnější. Tato dětská ikona má všude dveře otevřené: v OSN, u politiků, v Evropské komisi.

Na videu předává své poselství a vyzývá k pátečním stávkám žáků a studentů na protest proti změně klimatu a faktu, že s tím politika nic nedělá. Tentokrát učitelé přimhouřili oko a někteří dokonce pomohli žákům malovat plakáty a nešlo pouze o děti z Hamburku, přicestovali i mnozí z jiných částí Německa.


Kdo je vlastně tato dívenka ze Švédska? Kde se vzala, tu se vzala a oznámila, že každý pátek nepůjde do školy na protest proti globální změně klimatu. A během pár měsíců již hovořila před hlavami států a manažerů jako v Davosu a OSN. A nyní se stala idolem teenagerů. Páteční vystoupení, pro které příliš pochopení neukázala německá ministryně školství, bylo jejím prvním v Německu. Momentálně má prázdniny a už stihla být na demonstraci v Bruselu, Paříži a Antwerpách. Heslo dne: „Fridays for Future“.
„ Je nám 17 a nesmíme jít volit“, říká jeden účastník demonstrace. „A dospělí, kteří volit mohou, k volbám nechodí“. Dojemné scény, při kterých kolemjdoucím, dokonce i policistům zvlhne nejedno oko. Dětská naivita nebo zneužití mládeže k účelům propagandy?

Je šílené, jak se každá diktatura, které se nedaří prosazovat své cíle, snaží manipulovat a zneužívat pro politické účely děti. Zažili jsme to ve dvacátém století vícekrát. Jistě nebudou mladí stávkovat kvůli nebezpečí, které na ně číhá z jejich chytrých telefonů nebo bojovat proti komunikačním technologiím, které zabíjejí.

Jaké síly v pozadí však uvedly do pohybu dětskou sílu, která má být zneužita k propagandě a prosazení té jediné správné agendy? Že za všechno zlo na planetě může CO2. Stejně jako se kdysi tvrdilo, že ozónová díra vznikla díky plynu freonu používaného v ledničkách, a přestože se už plyn po přijetí Montrealského protokolu v roce 1987 přestal dávno používat, ozónová díra se nezmenšila, naopak se dále zvětšuje, viz poslední poznatky amerických vědců Dr. Herndona a spol.

Kdo však vydělal na výměně ledniček? Elektrotechnický průmysl a průmysl vyrábějící opalovací krémy. Současného problému s narůstající ozónovou dírou a našeho ohrožení si všimli dokonce i na na našich zprávách. Kdo umí německy, zorientuje se snadněji po přečtení příspěvku zde. V německém textu je řada solidních odkazů k problematice.

Babičky už nechtějí mlčet o podílu vojenského komplexu na současném stavu Země


V této souvislosti je chvályhodným počinem dopis, který zaslala předsedkyně rakouské pobočky mezinárodního hnutí „Planetární hnutí za matku Zemi“ (Planetare Bewegung für Mutter Erde) emer. Prof. Dr. Claudia von Werlhof z University v Innsbrucku, Gretě Thunberg. Překlad uveřejňujeme pod názvem "Skutečné příčiny planetární katastrofy".

Milá Greto Thunberg,
stejně jako mnoho jiných jsem sledovala Tvoje aktivity i aktivity těch mnoha mladých lidí, kteří si dělají starosti s tím, jak trpí naše planeta. Ano, potřebujeme paniku místo naděje, která není již odůvodnitelná. To říkám také, poněvadž jsem ráda, že se mladí lidé nyní stávají aktivními!
Jsem zakladatelkou a vůdčí silou „Planetárního hnutí za matku Zemi“, které bylo založeno v Německu v roce 2010 a má sídlo v Rakousku (www.pbme-online.org). V minulých týdnech mne oslovilo více lidí a navrhli mi, abych Tě kontaktovala. Takže se o to pokouším. Jelikož si myslím, že jde o velkou otázku:
Příčinou všech těch hrozných změn, které pozorujeme na naší Zemi, není CO2. Skutečným důvodem je vojenský geo-engineering. Byl vynalezen ve 2. světové válce a od té doby byl dále vyvíjen, zůstal ovšem v utajení.
Dozvěděli jsme se to díky paní Dr. Rosalii Bertell, severoamerické vědkyni v oboru přírodních věd a katolické jeptišce, která spolupracovala po celý svůj život s OSN při řešení problémů životního prostředí, než v roce 2012 zemřela. Její poslední kniha „Planeta Země jako válečná zbraň“ (německy Kriegswaffe Planet Erde) vyšla již v roce 2000 v jednom málo známém nakladatelství, které nakonec zbankrotovalo. Když jsem se s Rosalií Bertell v roce 2010 seznámila, založily jsme hnutí a přeložily jsme knihu včetně pozdějších příspěvků autorky do němčiny. Kniha existuje ještě ve španělštině, italštině a francouzštině. (V současné době vychází 4. vydání v Německu, pozn. Laut).
Kniha objasňuje historii technologií, které ničí biologické systémy na Zemi a mění planetu Zemi v militaristický nástroj a zbraň hromadného ničení, jak to pojmenovává Bertell.
Přikládám jednu kapitolu z knihy, kterou píši – rukopis, který se zabývá geo-engineeringem. Kniha má název: „Globální varování! Geoengineering vytváří z naší planety vrak“ a vyjde nejprve anglicky u vydavatelství Talma Studios v Paříži. Jedná se o souhrn příspěvků 12 žen z Evropy, Blízkého Východu a Ameriky k tomuto tématu. Popisuje chronologii a komplexnost problému.
CO2 neobjasňuje nic z toho, co se dnes děje. Naopak, víra v CO2 jako příčiny změny klimatu vede všechna úsilí špatným směrem a nepomáhá jít ke kořenům a skutečným nebezpečím, která jsou jiná, a mnohem větší než ta, která se normálně uvádějí.
Vzhledem k Tvému věku bych mohla být Tvou babičkou a jsem ráda, že se mohu pokusit předat Tobě i Tvým kamarádům jiné informace, aby mohl být překonán příkop mezi oficiální politikou a tím, co musí být naléhavě vykonáno.
S pozdravem,
Prof. Em. Dr. Claudia von Werlhof, Univerzita Innsbruck, Rakousko, „Planetare Bewegung für Mutter Erde“. 


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


30 komentářů :

 1. To je v kurníku křiku. A omylů jak vajec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kropenatá konvertovala k Islámu? Tam je pátek totéž, co u Židů Sabbat a u křesťanů neděle...

   Každopádně je to průkopnice Levantinského náboženského weekendu... tedy kumulovaného volna za všechna tři náboženství téhož Pána Boha, dávající si, mimochodem, navzájem po staletí přes držky. Tohle musí podpořit všichni povaleči světa.

   Smazat
  2. Ano, přesně tam to směřuje, jak naznačujete. Stane se z toho spíše náboženská otázka, víra a přesvědčení. Exaktní věda půjde stranou, problém se posune do roviny módních trendů a personální důvěryhodnosti jejich nositelek. Mediální dělostřelecká příprava umožní skutečným hráčům aby své kroky vedoucí k finančním ziskům měli zdůvodněny - někdy opovržením nad mladistvou nerozvážností, jindy naopak posměškem nad konspirační teorií... každopádně si pro své budoucí kroky vedoucí k finančním ziskům pokládají pohodlný chodníček, kterým zavřou hubu všem, kteří by měli tendence téma uchopit věcně.

   Smazat
 2. Já to taky ve čtrnácti zkusil, ale nebyl jsem pochopen. Učitelé to vzali jako záškoláctví a tatík mě srovnal (přehnul přes koleno). Ale je pravda, že to byla jiná doba (zlatá šedesátá). Teď hol máme tu svobodu. Jo a před hlavami států hovořily i šlápoty z Ruska. Slavné Pussy Riot jim radily, jak řešit světové problémy. Takže mně už nějaká puberťačka nepřekvapí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západ při honu za mamonem neopomene žádnou příležitost a ta rujnuje Zemi. Příkladem jsou USA, příklad parazita ničícího Zemi. Čína a země BRICKS ho musí zastavit. Je to na dobré cestě. DeepState USA přichází o stamiliony doláčů, což se mu nelíbí! Proto kope kolem sebe jako kobyla před smrtí!

   Smazat
  2. Danny, také jsem zkusil záškoláctví, jednou. Protože to bylo na vesnici a nedohodl jsem se s kamarády, byl jsem zklamán "prázdnotou" mého činu, ve škole mi bylo líp. Chápu městské party ale to je o něčem jiném.

   Smazat
 3. Bohužel od stávajících vládců se můžeme dočkat všeho špatného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná už brzy dojde i na ty koně v europarlamentu (viz římský senát). Budou prakticky objasňovat ekologii.

   Smazat
  2. 12.09 Muslimové zřejmě do EU komise prosadí velbloudy.

   Smazat
 4. studene klima zpomaluje pochody v mozku i ve skandinaviji obvzvlaště pasuje na to pořekadlo o předčasně zestarlem mladem muži či ženě abych neurazil ale jako užasna světova sprava velikosti 00kterou okamžitě převezmou všechna agentury světa a všichni co si mysli že něco znamenaji se okamžitě vyjadřuji na všech kanalech co jim patři co by kdyby nebo možna bude či nebude a někteři dokonce hodlaji okamžitě měnit beztak většinou pssqvilni paragrafy

  OdpovědětSmazat
 5. Máme tu nová padesátá léta včetně svazáků. Jenom to směřování je daleko horší než tehdy. Tehdy směřovalo k rovnosti, přátelství, bratrství, teď k totalitě nerozumu a vychcanosti.

  OdpovědětSmazat
 6. a potom tých zväzákov poslali stavať priehrady - a vytriezveli

  OdpovědětSmazat
 7. Greta je produktem totální propagandy celé EU ohledně podílu lidstva na oteplování. Trochu je to rozebráno zde:
  https://wattsupwiththat.com/2019/03/11/climate-change-student-strikes-an-aspergers-kid-believed-climate-change-claims/
  Zneužití takto postižených lidí je evidentní. PK2

  OdpovědětSmazat
 8. Neuvěřitelná debilita, ta nána má místo v parlamentu jisté

  OdpovědětSmazat
 9. Tady se mezi pisateli už uplatňují i genově modifikovaná idividua.

  OdpovědětSmazat
 10. Ale že jim zemi ničí islám, to je nezajímá a jde to velmi rychle!Blbci.

  OdpovědětSmazat
 11. Holcicka ve Švedsku nevi nic o Pavkovi Morozovovi a svazacich .Neni pribuzna nasi holcicky z cirkevni skoly?Kdyby bojovnici za klima prestali jezdit autem,bylo by treba hned volneji na silnicich.Švedska holka vi jak si uz ted vybudovat bezpeacnou karieru

  OdpovědětSmazat
 12. Uz dlouho chteji, aby volili mladsi(manipulovatelnejsi)...Takze vse,co se jim k tomu hodi,vyuziji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní13. března 2019 11:45
   Ono se jim to nehodí, oni to organizují. Normální dítě by nenapadlo nejít do školy a sedět u pomníku s plakátem. P.K.

   Smazat
 13. Asi je pro ní lepší sedět na chodníku než ve škole. Jí nastydnou vaječníky a díky její sedince, jež zahřivá beton, se planeta o něco víc oteplí

  OdpovědětSmazat
 14. Já Grétě fandím. Napřed bych vybil všechny velké živočichy, protože vytváří mnoho plynu v trávicím traktu. Potom všechny "Zelené" včetně učitelů, kteří o tom děti učí v nezralém věku. No a potom by byl nějaký čas na zkoumání, zda to pomohlo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PS. pro Grétu bych doporučoval chodit pro zjevné přetížení její závitů jen na "Velký Pátek".

   Smazat
  2. PS. myslím chodit do školy jen...

   Smazat
 15. CHUDÁK dítě,

  doma ji už dvoje švédské plátky navrhly jako Ženu roku !
  Z dalších zdrojů jsem se dozvěděl,že před časem přijímala
  téměř rok potravu a tekutiny pouze v minimálním množství,
  neboť je považuje za kontaminované zničeným životním prostředím...
  Proto asi působí jako nevyvinutá dvanáctiletá holka, bezpochyby psychicky narušená,
  její projevy na veřejnosti připomínají naprogramovaného
  robota a nikoliv normální dítě, které se raduje ze života.
  Její rodiče ji v klima blouznění podporují, oba jsou prý
  známí ekologičtí aktivisté...

  Že navštíví také zglajšaltované Německo, mně bylo hned jasné, jakmile se objevila na scéně a blbá německá mládež
  přestala chodit v pátek do školy.

  Z kdysi sympatického Švédska, se stala z mého pohledu odpudivá země, s jasnými znaky pokryteckého totalitního aparátu, s nezvladatelnou afroislámskou invazí a kriminalitou.
  KDE je ten čas, kdy ABBA vládla hitparádám a Švédsko
  bylo vnímáno jako n o r má l n í ...


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V rozumných dobách, kdy Evropané byli Evropany, by ta Grétka v Londýně skončila v BEDLAM... nebo by táhla za třicetileté s dalšími náboženskými blouznivci ve stopách Švédské armády a vedla by svobodný život. S drancovníky a s parazity by se vyhýbala povinnostem a práci celých sedm dní v týdnu.

   Smazat
 16. Vypadá to na zrod nové Angely, vůdkyně Evropy do pekel. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj, v krátké budoucnosti po rozpadu nenáviděné EU, si v Berlíně zvolí nového Vůdce, který obnoví spojenectví s Ruskem. Pak začne další dělení evropských států, zvláště těch ve větru vlajících neduživců, kteří v geopolitice pobíhají jak zděšená kuřata, neustále měnící směr. Budou prostě ukotvené v nitru velkých národů, kde budou mít status odpovídající jejich významu. Ovšem už žádný diskuzní Brusel, kde velké státy směšně sedí u jednoho stolu s pidi státečky. Tato přírodní anomálie nyní odchází na smetiště dějin a renesance nacionálního pojetí bude završena!

   Smazat
  2. Anonymní15. března 2019 16:03
   Ne tak rychle, amíci se z Evropy vyhnat nenechají. Ještě na těch svých vizích zapracujte. P.K.

   Smazat
 17. Ano, Západ je sice dál než my, ale na slepé koleji !

  OdpovědětSmazat
 18. To děvče je zjevně postižené.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.