Reklama

čtvrtek 28. března 2019

Putin se domluvil na rozšíření vojenského vlivu Ruska v Kirgízii

Sergej Valčenko
29. 3. 2019     mk.ru/politics
Expert: "Ve skutečnosti jistíme vojáky sloužící v Tádžikistánu".
Během návštěvy ruského prezidenta Vladimíra Putina v Biškeku a jednání s kirgizským vůdcem Sooronbajem Žeenbekovem byly provedeny změny v dohodě o podmínkách pobytu ruské vojenské základny v Kirgízii. Podle nové smlouvy bude plocha pozemků pronajatých Ruskem pro naše vojenská zařízení zvětšena téměř o 60 hektarů. V souladu s tím se nájemné také zvýší, o 291 tisíc dolarů. Ruský prezident zároveň poznamenal, že Biškek je spolehlivým spojencem a strategickým partnerem Moskvy.


Podpis dohody o rozšíření vojenské základny v Kirgízii MK (Moskevskému komsomolci) okomentoval předseda prezídia Důstojníků Ruska, Hrdina Ruska, generálmajor Sergej Lipový:

Vojenská přítomnost Ruska v Kirgízii je nutná, za prvé, aby byla zajištěna naše národní bezpečnost. A za druhé, pro posílení vazeb s Kirgízií, kde má, mimochodem, ruský jazyk status jazyka úředního. Význam naší vojenské přítomnosti v republice je podmíněn celým systémem euroasijské bezpečnosti. Pokud bychom předpokládali, že stáhneme naši armádu z Kirgízie, pak seskupení našich ozbrojených sil v Tádžikistánu, s nímž má Kyrgízie poměrně dlouhou hranici, zůstane vzdálenou vojenskou enklávou bez úzkých vazeb na ostatní útvary armády. To je nesmírně nebezpečné kvůli tádžicko-afghánské hranici, přes kterou by mohli přecházet teroristé. Ve skutečnosti jistíme vojáky sloužící v Tádžikistánu a zajišťujeme vlastní bezpečnost na vzdálených přístupech. No a samožřejmě to je výhodné i pro samotnou Kirgízii, protože spolu s vojenskými základnami vždy přicházejí investice a různé ekonomické projekty. V této věci máme tedy s Kirgízií společný zájem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

28 komentářů :

 1. Mluvil jsem s Ukrajinci. Že to stojí na Ukrajině za ...ho..o, je jasné, tak se prošli s pochodněmi a teď je potřeba se najíst. Víte na koho nadávali? Na Gorbačova! V Kirgizii už pochopili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. proto se Gorbačov musel zdekovat k těm svým do Londýna, nadávají na něho totiž ve všech republikách bývalého svazu :-)

   Smazat
  2. Politolog Sergej Kurgiňan: Velké zlo Michail Gorbačov

   http://outsidermedia.cz/Politolog-Sergej-Kurginan-Velke-zlo-Michail-Gorbacov/

   Smazat
 2. Jako se domluví každý, kdo není debil. Kdo debil je bude mektat něco o svobodě a demokracii a bude např. žvanit o anexi Krymu. Mezi námi ty kydy o svobodě a demokracii vždy zabírají nejlépe, pokud lidi nepochopí, že to je jenom falešné zaklínadlo umožňující lidi dál oblbovat a směrovat je dle našich zjištných plánů. Lidi máme v hlavě mozek tak ho požívejte. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 3. Zajimave.Jeden chape,zakladny jako pronajem a plati za ne....a druhy si za to jeste necha zaplatit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejenom že jim zaplatí za pronájem základny, ale obvykle dosadí státu i vládu a postarají se jim o nerostné suroviny, prostě dobráci.

   Smazat
  2. Jest-li se nepletu tak kompletně v celé evropské unii je trestný čin vybírat poplatek za ochranu.

   Smazat
  3. Nechtějí dopadnout jako Pobaltí a Ukrajina. Kyrgizie je kouzelná svobodná zem. Zeptejte se stovek horolezců co tam jezdí na Pamír. ROFL

   Smazat
 4. Největší naiva, nebo největší blbec, nebo největší zrádce, tedy Gorbačov provedl jednu z největších chyb, kterou mohl udělat a to, že uvěřil Američanům, že když Rusko se stáhne ze střední Evropy nastane ve světě kýžený mír a hrozba války navždy bude zažehnána. Výsledek vidíme dnes a denně na zvyšovaní napětí ve světě na zvýšení válečných konfliktů vedených zločineckou organizací NATO proti státům, které nechtějí přijmout diktát USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten zločinec gorbačov to vše nedělal náhodou, chybně, atd. Vše bylo cílené !!!!!!!!!

   Smazat
  2. No tak onen Gorbačov i dnes kárá Putina, že porušuje pravidla demokracie a svobody. To je od bývalého nejvyššího aparátčíka asi nějaký druh demence nebo co...

   Smazat
  3. Gorba v poslední době Puťku chválí a podporuje.

   Smazat
 5. Ovce je určena k využití. Jak vlna,méko,maso,kůže.
  Hlupák-ovce je určen taktéž k využití. Jak říká Pjakin- mírou svého chápání pracujeme pro sebe nebo pro druhé.

  OdpovědětSmazat
 6. Ono to má svoje opodstatnění hlídat tu hranici dobře dělají že spolupracují s Ruskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že jsem tak smělý, jakou hranici máte na mysli?

   Smazat
  2. 9:47 Tádžicko-afghánské hranici vy jste ten článek nečetl?

   Smazat
 7. 9.47 - zřejmě šlo o hranici vašeho chápání...

  OdpovědětSmazat
 8. Putin by si měl důkladně ohlídat jih, právě mu tam NATO poslalo do Černého moře šest vojenských plavidel. Kupodivu žádné americké, jenom z Holandska, Kanady, Španělska, Velké Británie a Bulharska. Někteří analytici se domnívají, že bude provokace u Krymského mostu a jsou to plavidla k obětování (proto bez amerického). Další tvrdí, že je to na "ohlídání" nedělních prezidentských voleb na Ukrajině, aby lidé věděli, koho znovu zvolit. Mně se zdá nejpravděpodobnější třetí možnost - v případě nepříznivého výsledku budou zachraňovat před vzbouřenými voliči (znovu bude zvolen Porošenko) a odvážet do bezpečí "své klíčové banderovce" a jejich "úspory", proto je potřeba více plavidel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pletete se, NATO musí vohlídat, aby Porošenko nezdrhnul jako Janukovyč přes Krym do Ruska :-)

   Smazat
  2. Podle Žirinovského vyhraje volby Porošenko, protože v každé volební komisi sedí pět příslušníků tajné služby a protože protokoly z jednotlivých komisí jsou už dávno připraveny. Ukrajinci mají jedinou volbu, jak hlasovat, vůbec se té maškarády nezúčastnit! To jediné mohou potvrdit i zahraniční pozorovatelé - účast, či neúčast voličů.

   Smazat
  3. 11.09 Porošenko má přeci právo na repatriaci do Izraele all inclusive...

   Smazat
  4. No, Černé moře mu vojáci vyslaní do Kyrgyzstánu asi těžko ohlídají.

   Smazat
  5. 12:52 možná má, ale do Izraele nemůže, jednak Netanjahu je kámoš s Putinem, jednak třetina Izraele mluví rusky a nikoliv ukrajinsky :-)

   Smazat
  6. Jakov Kedmi (Izrael): "Ukrajina není stát, to co se odehraje v neděli, nejsou volby, ukrajinského prezidenta určí americký úředník ze state departmentu."

   Smazat
  7. 13:36, ale, ale. Amerika ctí demokracii a svobodu, tohle by nikdy nikdy. To jen hnusné agresivní Rusko má všude své placené špiony a chrlí propagandu. Třeba tady tuhle webovku. Nedávno se Dvořák přiznal, že dostal novou balalajku a rubachu. To je přece jasné jako facka.

   Smazat
  8. Ano, máte pravdu, Putin mne dobře platí. Na zimu jsem fasoval papachu, kouřím sabačí nožku, na kamnech mi schnou laptě a nejlépe se cítím se své zemljance u samovaru. To Anglosas nepochopí, nepochopí a nepochopí.

   Smazat
  9. 19:08 jste náš člověk.My zase vyrábíme matrjošky a pašujeme je do Emeriky

   Smazat
 9. 19:08 Ty si Vjačeslávku Hoffsteine známej čichač prdů téhle ugrofinské poloopice - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

  A nafetován jeho pšouky se pak zoufale snažíš zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Kyjevě a s tvou partou čechomužyků, který tak děsně trápí bejt součástí civilizovanýho světa plánuješ zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých podlidí v pochcaných teplákách!:-))) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

  Jenže nás tam nezatáhneš ...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.