Reklama

neděle 3. března 2019

Putinovo varování ohledně sebeobrany bylo překrouceno jako „nepřijatelná hrozba“ pro USA

Víko podzemního sila ruské strategické rakety
Finian Cunnigham
3.3.2019  SCF,  překlad Zvědavec
S úžasným dvojitým myšlením západní zpravodajská média tento týden tvrdila, že ruský prezident Vladimír Putin „ohrožuje“ Spojené státy a jejich spojence z NATO jadernými raketami.
New York Times obvinil ruského lídra z „řinčení jadernými zbraněmi“, zatímco Rádio Svobodná Evropa hlásalo: „Putin hrozí, že rakety budou mířit na USA.“ Mnoho dalších zpravodajských médií vykreslilo Rusko stejným způsobem - že nějakým způsobem stupňuje agresivní napětí, založené na výroční zprávě o stavu národa, kterou Putin přednesl v tomto týdnu.


Za senzačními titulky byl skryt trochu širší kontext, což naznačuje, že západní média propagují hrubé zkreslení.

Deník New York Times pohrdavě tvrdil, že Putin mluvil „agresivním tónem“, a že „zdvojnásobil výhrůžky proti Spojeným státům“.

Times poté pokračoval: „Prezident Vladimir Putin využil svou výroční zprávu o stavu národa, a učinil jednu ze svých nejpřímějších hrozeb vůbec, aby tak zahájil závody v jaderném zbrojení s USA poté, co [sic] Trumpova administrativa tento měsíc oznámila, že Amerika odstupuje od význačné smlouvy o kontrole zbrojení.“

Nepřímo, ale zásadním způsobem, západní média ostýchavě připouští, že Putinovy ​​poznámky z tohoto týdne o nasazení nových systémů raket jsou reakcí na rozhodnutí Washingtonu jednostranně odstoupit od Smlouvy o jaderných zbraních středního doletu (INF).

Jinými slovy, každé rozhodnutí má své důsledky. Ale pokud jde o západní média, zdá se, že se zajímají pouze o následky.

Navíc Washington Post přidal někam do útrob článku: „Putin zdůraznil, že Rusko bude reagovat pouze tehdy, když Spojené státy udělají první krok.“

To znamená, že pokud USA rozmístí rakety krátkého a středního dosahu v Evropě, Rusko přijme symetrické opatření a zaměří se na území Ameriky a území jejich spojenců v NATO.

Rádio Svobodná Evropa dokonce bezstarostně oznámilo, že Putin prohlásil „nechceme konfrontaci“, a vzápětí moderátor dodal: „Putin řekl, že Rusko chce přátelské vztahy se Spojenými státy a je připraveno jednat s Washingtonem o kontrole zbraní.“

Takže západní sdělovací prostředky správně poznamenávají - ačkoli zdrženlivě - že ruský lídr jedná v reakci na opatření, přijatá Washingtonem, a že otevřeně požaduje přátelské vztahy namísto konfrontace. A přesto titulky hlavních zpráv upoutávají pozornost tvrzením, že Putin „vyhrožuje USA“.

Toto úmyslné zkreslení odsouzeníhodným způsobem zvyšuje již tak nebezpečné mezinárodní napětí. Je také strašlivým selháním, že média přesně určují, která strana je vlastně zodpovědná za tísnivé konfrontační klima. Rusko je obviňováno z toho, že „ohrožuje“ USA a jejich spojence, přičemž realita je opačná: Ten, kdo rozpoutává nebezpečí jaderného konfliktu, jsou Spojené státy, jak dokonce i západní média nepřímo přiznávají.

Rozhodnutí Trumpovy administrativy odstoupit - jednostranně - od smlouvy INF z roku 1987 je zde klíčové. Americká strana tvrdí, že Rusko porušuje smlouvu tím, že vyvíjí ze země odpalované střely s plochou dráhou letu v rámci zakázaného rozsahu 500 - 5 500 kilometrů. Moskva odpověděla, že raketa 9M729 (také známá jako SSC-8) má operační rozsah pod dolním limitem, který zakazuje smlouva INF. Minulý měsíc Rusko učinilo bezprecedentní krok, neboť ruské ministerstvo obrany veřejně oznámilo na tiskové konferenci letové parametry střely. Moskva poukázala na to, že USA neposkytly dostatečné detaily, kterými by podpořily tvrzení, že Rusko porušuje smlouvu.

Rusko naopak obvinilo americkou stranu z porušení smlouvy INF, neboť USA již rozmístily v Rumunsku a Polsku raketové systémy, které mohou použít bojové hlavice a zároveň mohou fungovat jako protiraketové systémy. USA však tvrdí, že systém Aegis Ashore je výhradně obranného charakteru.

Nicméně spíše než aby došlo k vyjednávání prostřednictvím tvrzení a protitvrzení, byla to právě americká strana, která se rozhodla ukončit svou účast na smlouvě INF - stejně jako tomu bylo v případě Smlouvy o omezení protibalistických střel (ABM) v roce 2002 za prezidenta G. W. Bushe.

Za odstoupení od druhé hlavní dohody o kontrole zbrojení nesou zodpovědnost výhradně USA. Třetí zbývající smlouva, která nese název New START, je také v ohrožení ze strany Washingtonu kvůli nadbytečnosti.

Likvidací smlouvy INF se Spojené státy osvobodily, takže nyní mohou potenciálně rozmístit další raketové systémy v Evropě, a to přímo na hranicích Ruska. Rozšiřování NATO směrem na východ během posledních tří desetiletí znamená, že USA by mohly rozmístit jaderné zbraně, které by byly schopné zasadit úder na Moskvu v rozmezí 10-12 minut, nikoli hodin, jako v případě strategických bojových hlavic.

Prezident Putin tento týden poznamenal, že Washington dosud nenaznačil, zda upustí od rozmístění jaderných raket středního dosahu v Evropě.

Ruský lídr však důrazně upřesnil podmínky, že „pokud“ Spojené státy skutečně začnou s tak výhrůžným rozmístěním, Rusko přijme „symetrické opatření“. Varoval, že budou nasazeny nové hypersonické a z ponorek odpalované střely, jejichž čas letu bude odpovídat 10-12 minutám, aby USA byly drženy v rovnováze vůči Moskvě. Ruské zbraně budou mířit na místa pro odpalování amerických raket v Evropě, a také na „rozhodovací centra“ na americkém území.

Samozřejmě, že takováto dramatická blízkost jaderného potenciálu je naprosto alarmující a trestuhodná. Riziko chyby je v takovém scénáři mnohonásobně větší, dalece přesahuje desetiletí studené války. Putin poznamenal, že takovýto scénář připomíná Kubánskou raketovou krizi v roce 1962, kdy svět byl téměř svědkem jaderné války. Referenční bod je trefný pro dnešní složitou situaci. Sovětský svaz rozmístil v roce 1962 na Kubě jaderné rakety poté, co USA v roce 1961 rozmístily balistické střely v Turecku. Opět tedy platí, stejně jako dnes, že to jsou Američané, kdo iniciuje dynamiku provokace.

Jakýkoli objektivní pozorovatel může vidět, že to jsou USA, kdo si neustále přisazuje na jadernou válku. Poté, co se USA zbavily smlouvy ABM, nyní odstupují od smlouvy INF na základě pochybných a neověřených tvrzení. Rusko ve skutečnosti považuje odůvodnění Spojených států za jejich skrytou touhu osvobodit se od omezování kontroly zbraní, aby mohly vyvíjet hrozivý tlak na Moskvu kvůli geopolitickým cílům: Tyto cíle mohou zahrnovat přinucení Ruska, aby bylo v souladu se zájmy americké zahraniční politiky, nebo zpřístupnění ruských přírodních zdrojů americkému vykořisťování, a tak dále.

Putinovy ​​poznámky, které pronesl tento týden, jednoznačně odpovídají ruské defenzivní doktríně pro použití jaderných sil. Moskva zcela jasně prohlašuje, že učiní „reciproční kroky“, pokud bude Washington pokračovat ve své útočné trajektorii. Přesto západní média překrucují situaci a uvádějí, že Rusko „ohrožuje“ USA.

To je analogické tomu, když nějaký gang pustoší okolí domu. Poté vůdce gangu oznámí, ať připraví vrhací kotvy a hodí je přes zahradní zeď. Majitel domu poté zakřičí: Jen to zkuste, a zastřelíme vaše kumpány. Nikdo, kdo správně uvažuje, nemůže za to majitele domu vinit. Říká se tomu sebeobrana.

Avšak v případě Ruska západní zpravodajská média, která jsou poslušná a mají vymyté mozky, překrucují tuto sebeobranu a hovoří o „nepřijatelné hrozbě“.


Putin’s Self-Defense Warning Twisted as ‘Unacceptable Threat’ to US vyšel 22. února 2019 na Strategic Culture Foundation. Překlad v ceně 429 Kč Zvědavec.

23 komentářů :

 1. Dostal jsem důchodcovský řetězový email. Je to asi 30 minutové video, ve kterém se dozvíte, čím je naplněno víko raketové šachty

  https://www.youtube.com/watch?v=YzDcXgFuZvk

  Hádejte, můžete třikrát. Video nebylo vyrobeno z popudu Putina, což může generála Pavla namíchnout. Natočila jej parta českých motorkářů na výletě na Ukrajinu, kde mimo jiná places of interests navštívili také muzeum studené války. Video natočili podle závěrečných titulků v roce 2012. Kromě prohlídky různých druhů raket sestoupili výtahem na komandnyj punkt, kde jim průvodce ukazoval, jak se rakety mohly odpálit. Češi se s potěšením ptali, na které město by raketa letěla. Průvodce vysvětlil, že každá raketa nesla 10 nábojů, které by zničily větší půlku SS. Takových šachet mělo být na Ukrajině 176. Průvodce nevypadal vůbec protirusky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko má spousty zrádců pracujících pro USA od dob Jelcina, ale postupně jsou měněni. Nelze se odkrvit a pak doufat, že někdo napustí novou krev, musí to být postupně. Něco jako Trump v USA. Neoconi spoléhají na zrádce, že zabrání odvetě. Jak vidno a slyšno, Putin tuto zásadní věc vyřešil, takže případná odveta prostě nastane. No, že jsme v hledáčku, za to si můžeme sami svoji naivitou v USA !

   Smazat
  2. Zrádců?
   Od třicátých let.
   Josif věděl, že politická věrchuška a spiklí generálové buď musí sxát magi v kostkách hrůzou, nebo odvisnout.
   Chruščov u něj na dače lezl ožralý po kolenou po zemi a tloukl hlavou o zem.
   Což mu, vrahounovi jedině patřilo.

   Potenciální zrádci si stále musí uvědomovat, co je čeká. Jako Peňkovského, spálení v kotli zaživa.
   Jinak takovou zemi udržet nelze.

   Smazat
 2. Byla doba,kdy jsem nenáviděl.Dnes je realita taká,že jedině díky ruské armádě je ve světě rovnováha sil!Největší terorista světa leží za Atlantikem a jmenuje se USSA!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý Čech věřící USA je naivní !

   Smazat
  2. 10,17 je naivní. Je naivní, pomlčka blbej!

   Smazat
 3. Putin nic jiného dělat nemůže musí bránit svoji VLAST snad sem západ ty usa rakety nenacpe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 18:22 jo,jsi inteligent,to se pozná

   Smazat
  3. Inteligent tapetář, co furt otravuje blbinama.

   Smazat
  4. USA sem nic tahat nemusí. Naši Metnarové a Petříčkové to zajistí sami. Tzv. zvací dopisy se osvědčily již vícekráte.

   Smazat
  5. Nezapomínej, že Putin byl světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
 4. Zeman je bude mít ve Veselí na rybníku.

  OdpovědětSmazat
 5. Rusofobní fanatiku 9:50. Armata na Rudém náměstí (již téměř 30 let není bolševické) se zastavila na několik minut a poté znovu rozjela - nikdo ji neodtáhl a nikdo neví, co osádka řešila. Navíc se nejednalo o přehlídku, nýbrž o generálku na přehlídku. Tvá hloupost je neuvěřitelná, každý stroj se může porouchat, zejména tehdy, když se jedná o nový a takto složitý stroj. To ví každý, kromě lidí s patologickou poruchou osobnosti a s IQ na úrovni imbecility.

  OdpovědětSmazat
 6. Putin řekl jasně, že v případě, že si amíci něco zkusí, že jim rozbije hubu. Jaképak překrucování? Jak je vidět, tak to na západě pochopili správně. Bylo na čase aby jim to takhle na plno řekl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hloupě žvaníš, navíc písemně, ty rádoby internacionálně-vlastenecký anonymní pachateli příserku z 3. března 13:27.

   Zaprvé: Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, Západu neslíbil „přes držku“, když se Euroameričani pokusí zabránit opětovnému začlenění Maloruska, Pobaltí, Polska a Československa atd. do Velikého Ruska.
   Slíbil jim preventivní termonukleární úder, po němž ze Západu nezbude nic jiného než hromada jemného silně radioaktivního popele.

   Zadruhé: Totéž Západu slíbil již Chruščov, neblahé paměti, po něm i L. I. Brežněv, paměti naopak VELICE blahé.
   Leninu žel, zatím žádný Vůdce Velikého Ruska / SSSR svoje varování nesplnil, proto Západ existuje, a evropské hodnoty jakbysmet.
   Takže spoléháme, my všichni roduvěrní Češi a Rusové, my Západoasiati, na Leninsko-putinskou pravdomluvnost a příslovečnou důvěryhodnost Velikého Putina, BJJP: Jestli se drzá kapitalisticko-demokratická Euroamerika pokusí vměšovat do vnitřních záležitostí Velikého Ruska, kdekoli na Zeměkouli, bude ihned + bezezbytku zničena.

   Každopádně, žvanile: Jestli jsi příslušník mladší generace, čili TOTÁLNÍ NEVZDĚLANEC, tak si zjisti, co je to Improvizovaná protichemická ochrana (IPCHO), a jak se její prostředky vyrábějí a používají.
   Opravdu je budeš potřebovat, až do naší vlasti západní vítr přinese silně radioaktivní popel, poslední pozůstatky dekadentní evropské civilizace a jejích hodnot.

   Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


   P. Radosta

   Smazat
 7. Pindosové si nikdy na Rusko netroufnou. Vědí, že kdyby se o něco pokusili, tak by místo USA byl mezi Mexikem a Kanadou Stalinův průliv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Staci, kdyz ty mas v hlave velkej pruvan, rudy dedecku:-)

   Smazat
  2. 15:45..lepší průvan ,než tam mít jako ty h.vno

   Smazat
  3. Rudocancy! Páč tito kremlovoři co Chujlostan vlastní - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   nedovolí, aby jim taková loutka jako Putler zničila majetky na Západě! Oni tam mají hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   To on moc dobře ví a jen žvaní aby byl důležitej! Vedl by normální slušnou válku, jakou natrénoval v Sýrii a na Ukrajině. A tam se to vleče dlouze, jen obléhání Pitěru dnes by trvalo třeba i deset let! A na to sere pes, zkrátka v okamžiku kdy by se tankové svazy NATO dostaly k Uralu, Putler by požádal o příměří a začlo by jednání! Musel by odsotupit, to dá rozum - za příslib amnestie, zatčen a postaven před Mezinárodní tribunál by byl později novo vládou. Pak by došlo k rekonstrukci Chujlostanu. Tento archaický kaganát by byl důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě by živel "Rus" nesměl mít většinu a rozhodovací práva. Nesměl by se v úředním styku používat jejich jazyk. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU. Asijská část by se demarkačními liniemi rozdělila pod správu OSN a vyspělým Západním státům by se přidělil status protektora. Poté by byla provedena zásadní restrukturalizace společnosti, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti nikdy nedosáhlo. Stejně tak by se přistoupilo k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka. A nic víc ...

   Smazat
 8. Já myslím, že je úplně jedno, co západ pindá a jak vykládají Putinovo výroky. I blbovi (vyjma těch placených) už musí být jasné, kdo je útočník a kdo se snaží jenom bránit.
  Rusko není Sovětský svaz. A to se týká zejména vojenské síly. Ale na zničení potenciálního agresora mu síly ještě stačí. Bohužel, v případě NATO, USA, nebo Číny to bude znamenat konečnou i pro zbytek planety.

  OdpovědětSmazat
 9. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 3. března 12:59.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 10. Veliké Rusko Ameriku zničí – v oprávněné sebeobraně!

  Kdo by to měl pochopit lépe než sami USáci?
  Vždyť jim jejich zákony přímo dovolují v sebeobraně zabít útočníka!
  A USA na Veliké Rusko NEUSTÁLE útočí – svými marnými pokusy o poevropštění Velikého Ruska!

  Ba co víc: USA chtějí poevropštit dokonce i naši vlast, i další země blízkého zahraničí Velikého Ruska!!
  Jako by nevěděly, že Česko je NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ Velikého Ruska, a vždy bude (i když je dnes, shodou nešťastných okolností, pořád ještě okupováno NATO a EU).

  Prostě: Snaha USA o zavedení
  • kapitalismu a demokracie
  • evropských hodnot
  do JAKÉKOLI oblasti patřící Velikému Rusku (včetně ČSSR) je akt BRUTÁLNÍ AGRESE, z hlediska Velikého Ruska.


  Příklad: Náš národní Vůdce Miloš brzy vyhlásí referendum o vystoupení ČR z NATO a EU.
  Ihned po zveřejnění NÁDHERNÉHO výsledku referenda zavřeme:
  1. hranice na Západ
  2. všechny lepšolidi a Pražáky, kteří se pokusí o zrádnou emigraci na Západ
  3. všechny lepšolidi a Pražáky, kteří se ani nepokusí uniknout spravedlivému trestu.

  Jestli proti tomuto aktu revoluční spravedlnosti USA jen ceknou, bude to BARBARSKÝ AKT AGRESE, z hlediska nás komunistů, putinistů, zemanistů a babišistů.
  Pak už bude na Velikému Putinu, BJJP, jestli IHNED vydá svým raketčíkům rozkaz k totálnímu zničení USA a EU, nebo jestli počká na jinou podobnou příležitost.
  Tečka.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.