Reklama

pátek 8. března 2019

Rakousko se vyjádřilo o nepřípustnosti cenzury na Ukrajině

8. 3. 2019    lenta
Vídeň odsuzuje jednání Ukrajiny, které nepustila rakouského novináře na své území. Ministryně zahraničí Rakouska Karin Kneisslová o tom napsala na svém Twitteru ve čtvrtek 7. března. "Zákaz vstupu pro novináře [televizní společnost] ORF Christiana Wehrschütze na Ukrajinu je pro Evropu nepřijatelným aktem cenzury", uvádí zpráva. Kneisslová poznamenala, že takový přístup je naprosto neslučitelný se základními evropskými hodnotami. Ministryně zahraničí rovněž vyzvala k okamžitému zrušení zákazu.


Jak poznamenává TASS, 7. března ukrajinské orgány rozhodly, aby byl Wehrschützovi zakázán vstup do země na dobu jednoho roku.

Jak bylo poznamenáno, novinář, který působí na Ukrajině, v prosinci 2018 oznámil, že se obává o svůj život. Tehdy také upozorňoval, že mu je odmítána akreditace. Wehrschütz rovněž vyzval rakouskou vládu a vedení ORF k působení na Kyjev, aby přestal klást překážky novinářské práci.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. Skoda, ze jsme nezustali pod Rakousko - Uherskem! Za Madarsko ani Rakousko se CLOVEK nemusi stydet, coz se o CZ neda snad nikdy rici!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:14, že vy toho o tom Rakousko-Uhersku tolik víte. Nejméně co se vám stalo je, že jste si neráčil povšimnout radosti všech těch, kteří vítali vznik ČSR, když onu monarchii na vlastní kůži zažili. Ignorante.

   Smazat
  2. Jde o to, ignorance VY, že potomci dalších národů c.a k. Monarchie se chce ji a jednání suverenněji a svobodněji než představitelé naší země.

   Smazat
  3. 1:07 Tato země byla součástí Svaté římské říše a jejího nástupce - Rakouského císařství, od kterých obou jste dostali šanci stát se z divochů lidma, ale tu jste nevyužili! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, tak se Čecháčkovo odtrhnulo od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončilo přesunem do ruských stepí! Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny. Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy! A přitom i Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Páč oni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou a nemuseli nikomu nic závidět a někomu se furt klanět! Slovanští čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit!

   Smazat
  4. 7:35 Vcelku logický, když si uvědomíme fakt, že tzv. Československo bylo pasquilem vymyšleným ložmistrem Aristiedem Briandem na scuku masonů, který byl po WWI. svolán do Paříže a který se prohlásil za "mírovou konferenci" (sic!). Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašterených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu byl tento žabožroutský protektorát, sučást tzv. Malé dohody, od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali se SSSR. Komunistická strana Československa byla součást komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. A tak ČSR - tato jepičí pidiříše upletená zednářem TGM z dezertérského lejna po zásluze zanikla dříve než s ní on sám či jeho nástupce dokázali zapráskat! - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  5. 09:33 Á hitlerův pohrobek má dušičky a tak pláče a pláče.

   Smazat
  6. 09:33 Ty jsi jako Hitler, filosofuješ hodiny o hovně a se stejným výsledkem.

   Smazat
  7. V souhrnu , kdo ten clanek napsal je imbecil ..

   Smazat
  8. 11:14, to je jen jeden, maximálně dva deníkové, kteří někde okopírovali cizí provokační oikofobické texty a tady je tapetují. Nic jiného neumí. Těší ho, když na něj někdo reaguje, tohle dělají osamělí outsideři. Proto volí provokaci. Něco jako kripl z hospody, s nímž nikdo nechce sedět u stolu. Provokuje a je rád, když mu někdo dá alespoň na držku, protože to je pro něj lepší, než ubíjející samota a neužitečnost.

   Smazat
  9. pro toho všeználka 9:28
   Ti primitivní slované, kterými tak opovrhujete, mají tu svoji historii starší o 5500 o proti tomu vámi propagovanému západu. Že o tom vy nevíto, za to může ta slavná katolická církem a oganizace na ni navázané ... kdo chce ten si informace najde. Pro vás je asi buzna Jando tou nejsprávnější volbou... tož si v té nevědomosti hnijte dál !!

   Smazat
  10. 9:28 má zřejmě všechny ty vlastnosti, které popisuje. V každém větším stádu se najde černá ovce ..., která stejně jen bečí a bečí. Umíte, vy 9:28 i jinak, než česky? Přiznejte se!

   Smazat
  11. 14:28, 15:09, vždyť jsem už napsal, že se jedná o tapetáře... On neodpoví. Neumí to, jen kopíruje a je tupý jako poleno. To nejsou jeho texty. Zbytečně kladete otázky.

   Smazat
  12. 16:30 máte pravdu.Ten kretén obmění vždy jen první větu a ostatní tapetuje.Je to tak velký kretén,že není schopen požádat své páníčky o nový text.

   Smazat
  13. 14:28 Omyl! To je naopak vcelku všeobecně známý fakt, že tyhle odulé poloopice křepčící za bílýho dne v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   ... se vývojově nezměnily nejmíň 5500 let! A tak jako byl Ivan IV. po matce potomkem mongolských vládců Zlaté hordy, byla Moskovie sama jen ulusem oné říše Mongolů! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara)! Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, bude i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace podobně jako Islámský stát, či dříve francouzské druhé císařství, osmanská říše. Čínský chanát přijde na řadu později. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
  14. 20:28 Víš rudoprde, to že "Bůh stvořil svět v sedmi dnech" už tu taky bylo! A i když dnes víme že je to lež, tak to církve dokola omílaj dál stejně jako putlerčíci svý cancy o "vyspělém, pět tisíc let starém Chujlostánu" kterej nás všecky smete, pokud nebudem jako to dělá lŽIDvořák, čichat prdy této židočekistické poloopice - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   A vzorec vody H2O taky nezměníš jen proto, že už ho tvá blbá hlava někdy spatřila! A ten je na rozdíl od rudocanců a výblitků místních čechomužyků pravdivý. Takže si budeš muset zvykat na dokola opakovanou a stále stejně pro vás putleroffské podlidi nelítostnou pravdu!

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:14 Nemohl byste se sexuálně ukájet nějakým jiným způsobem? Co my s tím tady?

   Smazat
  2. Ten sudetskej Němec už neví jak by našeho pana prezidenta pošpinil ...

   Smazat
  3. 22:02 On se ten zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, absolvent dívčí střední školy, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likvidující svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho hovniválsky dokutálela na lumpenhrad, jako použitý nepotřebný kondom cestou za Ural, dá ještě nějak "pošpinit"? Pche! Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea bude toho vyžírku vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky a chystá se mu postavit oslavnou pyramidu. (Z kotovic).

   Smazat
  4. 9:26, Zemana nemůže urazit idiot, jako jsi ty. Urážkou pro něj by bylo, kdybys ho volil.

   Smazat
  5. 9"26 NO Ty máš opravdu dost, ubožáku! V.J.Horák

   Smazat
  6. 12:27 Rudocancy! Nevolnická lumpenproletářská čecholůza typu lŽIDavida a lŽIDvořáka (či lŽIHoráka) si dokoulela žvanila Miloše na lumpenhrad a opičáka Bureše do strakovlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou estébáckou kuličku, naštěstí ale na oba ty lotry postačila parta anglickejch děcek!:-))) - https://www.youtube.com/watch?v=qGrJtGM6MDo

   Smazat
  7. 10:58 Na ten Hrad ho dokutálel hlavně rudý hovnivál Šlouf, kterýmu se ovarovitý buran odvděčil tím, že mu ani na funus nepřišel!:)))

   Smazat
 3. Skoda, ze jsme nezustali pod Rakousko - Uherskem! Za Madarsko ani Rakousko se CLOVEK nemusi stydet, coz se o CZ neda snad nikdy rici!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano a dodnes bychom se dohadovali,
   zda TGM byl či nebyl levobočkem Franze Josefa Prohazky...
   kterého již máme opět v Nár. muzeu místo J.Fučíka
   Apropó,kolika Čechům podepsal Fučík rozsudky smrti?

   Smazat
  2. Fučík se dopustil smrtelného hříchu, že byl komunistou. To se nezapomíná. Co je proti tomu tři sta tisíc obětí okupace Československa Německem, i když se Slovensko chovalo na začátku války odlišně od Čech a Moravy? Kořeny této situace lze hledat v disentu.

   Smazat
  3. 20:26 vkládá totéž podruhé, tedy i já opakuji:
   vy toho, 20:26 a 20:14, o tom Rakousko-Uhersku tolik víte. Nejméně co se vám stalo je, že jste si neráčil povšimnout radosti všech těch, kteří vítali vznik ČSR, když onu monarchii na vlastní kůži zažili. Ignorante.

   Smazat
 4. Ale proboha co si myslíte o fašistech, nic jiného se od nich nedalo čekat. Západ je ve velebení Bandry podporoval a teď se diví, to je jenom hnusné pokrytectví. Mimochodem, právě dnes vyšlo nové video V. V. Pjakina a o Ukrajině zde také hovoří. Také tam mluví o Afganistánu a o tom že Ušáci by chtěli odtud odejít, ale nedaří se jim to. Uvádí vtipné přirovnání, "Ivane chytil jsem medvěda, tak ho sem dotáhni, jenže on mě nechce pustit". To je nejenon výstižné, ale i velice vtipné, no a Ušáce se tak chytli do své pasti, což jim patří. Za chvíli budou jenom pro srandu králíkům. Rudý dědeček  OdpovědětSmazat
 5. No jo prasečenko tvrdě pracuje na svém volebním vítězství asi ho taky zachrání hlasy ze zahraničí jak jeho „Českého" kolegu.

  OdpovědětSmazat
 6. Pro 9:28, "demokratického Rakouska-Uherska", tak to propagace zločinného jednání. Proč se těch svých Habsburských kamarádů proč u Štýrského Hradce zplanírovali svůj koncentrační tábor TOLERHOF a zakryli to letištěm? To si "nezačisťovali" svůj stát, ale tehdejší území Ukrajiny. Je možné,že se Adolf částečně inspiroval u Habsburků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jistě, stejně jako masoni TGM a Beneš u Palackýho, jak poznamenal pan ministr K. H. Frank: „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše … V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.