Reklama

čtvrtek 21. března 2019

Rusko a Čínu spojil most přes Amur: vlaky se po něm rozjedou již letos

21. 3. 2019     politik
Rusko dokončilo inženýrské práce na své části železničního mostu přes řeku Amur z Židovské autonomní oblasti do Číny, je uvedeno na internetové stránce administrativy provincie Chej-lung-ťiang. Byly tedy spojeny obě části konstrukce. Jak dříve sdělil agentuře RIA Novosti hlavní inženýr mostu Li Hua-hao, dokončení celé stavby je naplánováno na červenec. Očekává se, že vlaky začnou jezdit již letos.


Nižněleninské - Tongjiang je první železniční most mezi Ruskem a Čínou. Jeho výstavba byla zahájena v roce 2014. Délka mostu je přes 2,2 kilometru, z toho jen něco přes 300 metrů je ruská část a více než 1,8 kilometru čínská.

Podle projektu je přepravní kapacita asi 21 milionů tun ročně a přeprava bude celoroční.

Most se také stane nejkratší cestou pro export koncentrátu železné rudy z Kimkano-Sutarského důlního a zpracovatelského kombinátu do Číny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

68 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty vole, tobě nedošlo, že se Číňanům daří přetáhnout Rusko na svoji stranu a dostat se k hyperzvukovým raketám, které potopí všechny americké letadlové lodě na jednu salvu. A víš, co se stane s tebou? Bude ti stačit se zabalit do tibetské vlajky? Doporučuji ti sevřít strachem těsně k sobě obě půlky tvoji prdelky.

   Smazat
  2. Také nevím co to doktora Davida napadlo, podsouvat nám takové zprávy. Vždyť nam přece musí stačit třeba tohle :
   - Bosou chůzí poznávám sám sebe.
   - Vak na cvičky nebo klíčenka ?
   - Každý třetí majitel převáží psa v autě špatně.
   - Nehraj si s mobilem a nedrbej se.
   - Fenomén škvarky.
   - Krádež mezi zeleninou
   - Gauner našel seniora...
   Namatkový výběr hlavních zpráv na dnešním Aktualně. Tomu my s pablbem 23:31 rozumíme. To je panečku jinačí novinařina.

   Smazat
  3. 7:39 Děkuji. :-)
   Jenom ten den je ztracený, kdy jsi se nezasmál.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 9.15 I ty vnuku Bronsteina, Dolfi byl Bronsteina bracha a i ty to nebudeš mít jednoduché.
   Dej si bacha, abys nedopadl jako oni.

   Smazat
  6. Budoucnost už je tady! Čínský trh 5G bude větší než americký a evropský dohromady:
   https://cz.sputniknews.com/byznys/201903219484814-budoucnost-uz-je-tady-cinsky-trh-5g-bude-vetsi-nez-americky-a-evropsky-dohromady/

   Smazat
  7. 7:39

   Ano, to je tvůj výběr zpráv. Podle tvého výběru je přesně vidět jaký jsi debil.

   Smazat
  8. pro 9:52
   promiňte, vynechal jsem
   - Chcete zdravě spát?
   - Od Rákosníčka po Ucho.
   - šéf muslimů v Praze má zbraně uložené na policii
   Teď doufám, že už budu skoro tak chytrej jako Vy.

   Smazat
  9. Souhlasim, ze tato zprava je pro nevzdela(vatel)ne hlupaky zcela bezcenna. Naopak pro ty, kteri vi (nebo si umi vyhledat, protoze maji znalosti zemepisu jeste na dobre urovni), ze delka toku Amuru je srovnatelna s delkou toku Dunaje, je to zprava srovnatelna se zpravou, ze se "konecne podarilo" nektere se zemi jako jsou Nemecko, Rakousko, Slovensko, Madarsko, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko, konecne premostit Dunaj zeleznicnim mostem.

   Takovi hlupaci, jsou v totalitnim state EU velmi "ceneni", protoze se u nich da relativizovat treba i vyznamy dat, jako je 15.3., nebo 30.9.!

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Pro Jura 14:18 Jistě. Mostů je všude plno. Jen v Praze jich jsou desítky. Ale jde o to, co ten který most řeší. Ten Karlův (1357) byl 500 let!!! v Praze jediný. Druhý (dnešní Legií) byl postaven ve druhé polovině 19. století a měl tak malou nosnost, že vagony z Ringhoferky (na Smíchově) se musely vozit na dnešní Masarykovo nádraží dále přes ten Karlův. Takže není most jako most. Např. ten z Kerče na Krym. Teď ten přes Amur. Stejně tak není roura jako roura. Plynovod kdesi v Arabské poušti je technicky podobný, ne-li stejný jako Severní nebo Turecký proud. A přece je zde jistý rozdíl. Jmenované mosty či plynovody řeší zásadní otázky rozvoje světa. Izolace Tuska, trestání Číny je minulostí. Osvědčené prostředky politiky USA a jejich nohsledů: vydírat, nařizovat, útočit, ekonomicky rdousit se čím dále tím více míjejí účinkem. To je rozdíl mezi mostem přes Amur a mostem přes Dunaj v Rakousku.

   Smazat
  12. Danny... mozna doslo k nepochopeni. Ja jsem si predstavil jen situaci, kdy by pres cely tok Dunaje neexistoval zeleznicni most, jaky by to melo vyznam na obchod v Evrope ...no tak presne takove moznosti se ted otevrely na dalnem vychode. Kdyz se k tomu jeste pripocte, ze si Cinske a Ruske banky clearuji transakce samy, bez SWIFTu, tak neni uz mozne tento obchod ani nijak sankcionovat.
   PS - myslim ze mistni US-rozkurovaci ani nedohlednou vyznamu teto zpravy, pro jejich milovaneho panishka. :-)

   Smazat
  13. 21:42
   Jenže Čína s Ruskem je po železnici spojena dávno i bez mostu. Nějaký most přez Amur nevyvolal v Rusku skoro žádnou pozornost. Nevím, proč tady.

   Rusko by se mělo snažit rozvinout svoji zastaralou infrastruktuřu, především železniční, jinak jim definitivně ujede vlak.

   Smazat
  14. A jen tak naokraj, ten most se postavil proto, aby vozil lehce upravenou rudu. Ne železo nebo ocel, anebo nějaké produkty, ale upravenou rudu z dolů, kde těží čínské společnosti. Za pakatel. Návratnost stavby mostu bude já desetiletí, a to se do té doby rozpadne. To je jako kdybychom my koupili pro Australany lodě, které budou na naše náklady rozebírat Krušné Hory a vozit to na zpracování do Austrálie a následně vydělávat na prodeji lithia. Jaký je rozdíl mezi Ruskem, Českem a Súdánem.

   Oh sorry, v Súdánu jdou hezčí a schopnější lidi, kteří mluví plynule anglicky.

   Smazat
  15. 0:31 To jsou jen iluze, ale v reálu nás žlutý skrčenci nikdy neporazili, pouze vyjímečně v roce 1905 to nandali Rusákům, ale to bylo od samýho počátku dílem rejdů bandy okolo Jácoba Schiffa, která v roce 1975 financovala hnutí tzv. hippís a kterým šla na ruku i slabost tehdejšího prezidenta Nixona, autora výroku: "Vietnamčíci nikdy nemohou porazit Severoameričany, to mohou jen sami Severoameričané!" Ovšem na ztráty to bylo v obou těchto konfliktech jednoznačný, zejména v tom druhým: 58 tisíc vojáků USA z toho spousta negrů a barevných! A žluťáků chcíplo 1,5 milionu (z toho 1,1 milionu komoušskejch) a další byli zmrzačený a jejich země byla otrávená Agentem Oránžem! Čili je to nejmíň 30:1 ve prospěch naší rasy! Podařit se to dnes zopakovat v globálním měřítku, byly by problémy světa na staletí dopředu vyřešeny.

   David se tady pěkně vodkopal, kam by nás chtěl směřovat, páč dnes tito "bílí negři" (jak je nazval svýho času Bronstein) coby de facto vječně zlití divoši křepčící za bílýho dne v pochcaných teplákách - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   ... jsou pro civilizaci de facto zcela nepotřební, zatímco žluťáci, až je zbavíme komoušů, nám můžou dál sloužit tradičně v roli kuliů i kuliJan s takovouto praktickou šálou na krku! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   A to se vyplatí!

   Smazat
  16. Pane 7:41, myslím, že jste jediný, který je přesvědčen, že nejste mentálně retardovaný.

   Smazat
  17. 20:42 "...Izolace Tuska,..." - Zpočátku jsem to
   pokládal za překlep, jenže bohužel...

   Smazat
  18. 19:13 Kde to píšu, rudoprde? Každý je! Každý jinak! My směrem k té pozitiviní, tedy směřující vzhůru k výšinám, kdežto čechomužykové tvýho ražení směrem dole jen ...

   Smazat
 2. Ten most je mezi Ruskem, Izraelem a Čínou
  mostu přes řeku Amur z Židovské autonomní oblasti do Číny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tohle, já myslel že Velký Izrael zahrnuje celý svět.
   EU se Evropským sanhedrinem, pardon komisí, USA s AIPAC ..
   A Vy píšete, že Izrael je někde na Amuru mezi Ruskem a Čínou.
   Honolulu zase psal, že přes ten most budou izraelité utíkat z Číny do Ruska a z Ruska do Číny ...
   Nebo se vracet ? do Nového Izraele ? Birobidžanu ? co jim přídělil Stalin ?

   Smazat
  2. Čína je pro Rusko znouzectnost. Pokud je Usa za osmnáct, potom je Čína bez dvou za dvacet. A apropó v Číně si to Rothschildové pojistili už v sedmdesátých letech minulého století.

   Smazat
  3. 10:34, o tom kdysi mluvil i Katasonov. Rothschieldové byli i v Rusku, jenže zatímco v Číně investovali do vysokých technologií, v Rusku mínili pouze dobývat suroviny pro Čínu a to se Rusům nelíbilo, takže je vyprovodili ze dveří. To se zas nelíbilo Rotschieldům. A jelikož v Číně se k moci dostala patriotická frakce té jejich partaje, která navíc vychází z bezpečnostních složek, ani v Číně nebude možné to samé, jako doposud, když vládla "liberální" frakce.

   Dnešní boj dvou gigantů (USA a Číny) je do značné míry snaha o ovládnutí přírodních a lidských zdrojů planety rivalitou mezi několika skupinami. Dvě nejsilnější finanční skupiny jsou klasika R&R. Rockefeller ovládá Demokraty v USA a prostřednictvím nich se tlačí do Evropy. To je to liberální svinstvo, buzeranti, imigranti, cenzura atd. Kupodivu volají i po minimálním státě (vše by řídili mimovládky) a minimálním zdanění pro megafirmy. Ostatní by makali a platili jako mourovatí, šlechta by si užívala a imigranti by si žili standardním životem na dávkách, které by pro ně vydělávali bílí otroci.

   Krásně popsal Evropu budoucnosti J.Bašta, jen zaměnil imigrantské otroctvo za evropské domorodce a naopak imigranty postavil do role plebejských občanů říše. Líbila se mi věta ...germánští imigranti byli nesmírně hloupí, protože pracovali a dobrovolně platili daně...

   Smazat
  4. Mimochodem Katasonov také řekl "Nejcennějším zdrojem je hlupák a prototože se jich v přírodě rodí zanedbatelné procento. Je třeba je vyrábět ve velkém nejlépe už mateřských školkách". Zdá se se to s tou výrobou hlupáků u nás, daří na výbornou, jenom nevím proč lezou na NR. Co ale čekat od hlupáků, že? Rudý dědeček

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. co je tohle za saska ??

  OdpovědětSmazat
 6. Dr. Davide ,jakozto doktor na psychycky zaostale blazny ,muzete nam vysvetlit co je to presne za chorobu jez zde publikuje jisty Honolulu Vypada to dokonce na to ze muze byt i fyzicky nebezpecny a muze nekoho napadnout ze zadu . Co na to Davide??

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. https://infostormer.com/

  Mozna ze to nekdo prelozi idiotovi

  OdpovědětSmazat
 10. Ivane Davide, vy jste smazal nejen lehce připitého Honolula, ale i s mými normálními krátkými komentáři o trase Peking - Londýn, což beru jako pozitivum a dobrý výhled pro Rusko a Evropu do budoucnosti, a komentář o republice Birobidžan v souvislosti s Krymem a Izraelem, o čemž psal i p. Schneider. To není dobrá vizitka pro člověka, který se uchází o post europoslance. I když Honolulu tentokrát neprudil, beru, že vás irituje. Ale je divné, když rubete les až lítají třísky a servete všechno okolo. To bylo Stalinovo heslo, pane kandidáte na europoslance.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se kácí les, tak lítají třísky.
   Autorem citátu je Kléma, velký muž budování a politiky jako Josif Vissarionovič.

   Smazat
 11. Co je nám tady do mostu tisíce kilometrů od našich hranic. Ale divím se, že na těchto stránkách nikdo neokomentoval tento článek:
  https://www.novinky.cz/domaci/500520-ano-cssd-a-pirati-se-shodli-na-zakonu-o-referendu.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky nevím proč. Ale může to být tím, že tento článek je o tom mostu a o referendu v něm není ani slovo. Zkuste to promyslet.

   Smazat
  2. 8:09, já to taky nechápu. Například naše městské zastupitelstvo odsouhlasilo odvoz odpadu jen jedenkrát týdně a teď spratci té rozvedené husy Rejžkové z dvanáctého poschodí vyhazují smetí pod schody. Včera jsem se vrátil pozdě z práce a byl tam takovej smrad, až se mi udělalo zle, a rovnou jsem se z toho smradu u vchodu pozvracel. Jenže to není moje vina, ale Rejžkové, co má nevychovaný fakany drzý. Samozřejmě mě nenapadlo to tam uklízet, nejsem přece žádná uklízečka, jenže ráno do toho šlápnul ten blb Sládek z přízemí a jeho stará teď ječí na plnou hubu něco o prasatech, namísto toho, aby vzala hadr a setřela to.

   Jaký tam máme eště další téma?

   Smazat
  3. 8:30 :-) :-) :-)

   Dobré ráno.

   Smazat
 12. Rusko staví mosty na Krymu, na Sibiři a zřejmě i jinde,staví plynovody na severu i na jihu, vesele prodává ropu i plyn a Američani vymýšlejí sankce, EU blábolí o nutnosti demokratizace, Britové uvádějí frašku Novičok na pokračování... Ale USA + EU nejsou už dávno svět. Svět kráčí jinam. A čím dál více zemí si to uvědomuje. Indie, Írán, Brazílie... I některé země Evropy: Itálie, Maďarsko.... Ale i obchodníci. Tak se - sankce nesankce Kodiak bude vyrábět v Rusku, stejně jako se tam vyrábí motory pro VW nebno Ford, na Krymu pracují turbíny ze Siemensu apod. Ale Petříček si pořád bude hrát na politiky světové třídy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, je hezké, že se v Rusku bude vyrábět Kodiak, koneckonců je určený na ruský trh, ale co se týká třeba těch aut, zajímavější by bylo, kdyby se v Evropě uchytila, vyráběla a prodávala Lada. Takhle se jedná stále ve většinové míře o kompradorský kapitalismus a to není dobrá vizitka pro tak velkou zemi. My jsme taky v podstatě v podobné pozici, ale Čína po letech kopírování vyrazila vlastní cestou, začíná tvořit vlastní značky a expanduje podobně jako Japonci nebo Korea.

   A s ruskou produkcí se ještě pojí i jiný fenomén. Ne vždy je špatný odbyt zaviněn nekvalitním výrobkem se špatným marketingem. Ale třeba svět milionářů nikdy nebude nakupovat místo Maybachů a Rollsů auta Aurus, ačkoliv to je velmi kvalitní výrobek na objednávku, protože se jedná o ruské auto, a to se už z principu nekupuje. Co je horší, nekoupí ho ani jejich vlastní milionáři. Rusy dost často rovnou vyřazují z tendrů, sám jsem byl jednou podobnému konání přítomen a přitom jejich produkt měl na to, aby uspěl. S takovou vizitkou neprodáte ani křišťálově čistou vodu na poušti. Proto považuje Západ za urážku, když musí suroviny nakupovat u Ruska a ne je jednoduše těžit a používat tamní otrockou sílu, tak jako v 90.letech.

   Smazat
  2. 9:01
   Prosimtě, mimoni, Lada nemá dávno s Ruskem nic společného. Skoro 70% vlastní Renault, který ji zachránil před bankrotem. Lada je dnes ruská verze Dacie, nic víc.

   Aurus je designem očividně obšlehnutý Rolls, motor mu dodává Porsche. Charizma má to auto nula a podle toho budou vypadat i prodeje.

   Smazat
  3. 9:39, Lada je Renault/Nissan s menšinovým podílem státu. Reálie před vstupem krizového managementu byly tak špatné, jako nikde v jiné podobné firmě. Novou Ladu bych Dácií nenazýval, ale výběhovým typem Dácie, takže nic nového jsi mi nesdělil. Jenže můj příměr k Ladě byl o něčem jiném, Hurvajs, což jsi zcela zjevně nepochopil.

   Aurus: zase placáš. Znova jsem to dal jen jako příměr o prodeji produktů, ne diskusi o autě, ty obšlehnutá charismo. Je úplně jedno, co se tobě líbí, ty nejsi cílovým zákazníkem, ani tyto lidi neovlivňuješ. Navíc se jedná o dobře zvládnutý projekt.

   Smazat
  4. Pro Anonymy 09:01 nežijeme v 19. století, ale v době globalizace. Fabriky "západních" firem v Rusku znamenají potvrzení teorie, že rozhodující zákony v životě společnosti jsou ekonomické zákony. Pokud se dostanou do rozporu s politickými, mohou být překryty politickými, ale nakonec se prosadí. Bolton, Pompeo a celá squdra Kongresmanů se může pokakat tři metry do výšky, ale Ford půjde za ziskem. Můžou vyhrožovat Němcům čímkoli, ale VW ho bude následovat. Siemes sice chvíli vykřikoval něco o tom, že turbíny na Krym ne, ale tento týden Putin otevřel na Krymu dvě elektrárny právě s jeho turbínami. A to samé se týká Proudů - Severního i Tureckého. To samé je s PVO S400, letadly atd. atp. Je úplně jedno jaká je Lada ve srovnání s Porsche. Rusům vyhovuje, kupují ji a tak tam renault, Nissan a spol. budou investovat. Vám ji nikdo necpe. O patro níž je článek o Krymu i s videem. Koukněte se nejen na ten vychvalovaný most, ale i na obyčejné silnice, domy u cesty, vzhled a počet jezdících aut v běžném provozu... Prostě Rusko si jede po svém a na nějaké sankce peče. Čína to samé a čím dál tím více zemí s nimi. A mají pro strach uděláno.

   Smazat
 13. Dobře to Rusko + Čína dělá a usa si svoje sankce můžou vylepit doma.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se nás týká, tak je ve hvězdách jak dopadne BREXIT. Doufám, že nezašpuntujou tunel pod La Manch

   Smazat
 14. Pokud to někoho zajímá, tak ta židovská autonomní oblast má hlavní město Birobidžan:

  Není vůbec od věci si některé odkazy projít:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Birobidžan

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Židovská_autonomní_oblast

  https://ru.wikipedia.org/wiki/Биробиджан

  https://nesiditsa.ru/city/birobidzhan

  https://www.youtube.com/watch?v=XEkb5_X_pMw

  https://www.youtube.com/watch?v=niPUl1GQK14

  https://www.respekt.cz/out-of-focus/birobidzan

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096911352-objektiv/207411030400325/video/94800

  https://mapy.cz/zakladni?x=132.9304109&y=48.7854283&z=11&source=osm&id=13198722

  OdpovědětSmazat
 15. Most z židovské autonomní republiky do Číny.... Jedno je ihned jasné, žádný žid nehnul prstem, aby ten most vznikl. Ale určitě o tom nejeden plamenně žvanil celé roky, ne-li desetiletí....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsi nácek, že ne?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 10.41 Radosto, Radosto, ty si blbej až si geniální.
   Ten V. Kopecký, ministr informací, měl samozřejmě pravdu.
   Kosmopolité (v té době se tak říkalo komunitě hlásící se k židovství) se po osvícenské době začali jakoby emancipovat a začali se hlásit k hostitelským národnostem.
   Z dnešního pohledu to vypadá, že to asi nemysleli vážně ..
   A zase těm kosmopolitům -globalistům všechny národy ubližují ..

   Smazat
  4. Zločiny Židů proti maďarskému lidu dnes už otevřeně propírá i jinak reakční sioplátek REFLEX! - https://www.reflex.cz/clanek/historie/93934/madarska-republika-rad-revoluci-po-vzoru-sovetskeho-ruska-provazely-vsechny-nesvary-komunismu.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  5. Huuuu, ha,ha, ha, ha, - zase vam zde posrala povolena ideologicka linie ! Jsi malo bdely CENZORE Dvoraku !
   Premie NEBUDOU !
   Jeden Radosta = 100 Dvoraku !

   Nikde se tak nezasmeji, jako na Nove Republice.
   vesely NICK HONOLULU - dekuje vsem !

   Smazat
  6. Anonymní hlupče, pachateli příserku z 22. března 11:16:
   Nejsem geniální, jsem pouhý horšolid, jako my všichni komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti.
   A jako my všichni věrně sloužím socialisticko-babišistické vlasti a Velikému Putinu, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.
   To tedy zaprvé.

   Zadruhé: Samozřejmě, že s.s.Kopecký měl pravdu. Se Židy, kteří se přihlásili k německému jazyku (ve sčítání našeho lidu), bylo nutno zacházet jako s Němci = zařadit je do humánního odsunu.
   Neboť s Němci (Maďary a dalšími nepřizpůsobivými menšinami) jsme nemohli budovat socialismus.
   Viz nejdůležitější projev s.s.E. Beneše, našeho prvního socialistického presidenta (z 28.10.1945, k přečtení na tzv. internetu).

   Co se tzv. kosmopolitů týče: Tak jsme nenazývali „komunitu, hlásící se k židovství“, ale Židy, v době, kdy boj proti židovskému živlu nebyl košer (krátce po osvobození ČSR Rudou armádou, kdy sionistická propaganda dosahovala sui generis vrcholu).
   Pak jsme přišli na jiný, vhodnější termín: SIONISTI.
   Od těch doby bojujeme proti sionismu, nejděsivější větvi kapitalismu a demokracie.
   S některými výjimkami: Když jsme humánně věšeli Slánského & spol., psali jsme o spravedlivě potrestaných sionistech otevřeně „X.Y., židovského původu“.

   I dnes občas nějaký našinec píše o Malém Ďáblovi (tzv. Izraeli) jako o „židovském státě“.

   Ale jinak: SIONISMUS atd., aby bylo jasně vidět, že my roduvěrní Češi a Rusové nejsme žádní antisemiti, že libozvučný výraz „pogrom“ používáme pro oprávněné akty sebeobrany národa a dělnické třídy.
   JASNÉ, kavárníku?!

   „Židovskou otázku vyhrabali židovští intelektuálové ze smetiště dějin, uměle ji nafoukli a udělali z ní politikum. Tak se pokusil Goldstücker a další židovští intelektuálové získat nedotknutelnost. Kdo je kritizoval, byl hned antisemita.
   Dubnové plénum r. 1969 a nové vedení KSČ udělalo tečku i za touto smutnou kapitolou našich novodobých dějin, kdy nevelká, avšak schopná a dobře připravená skupina intelektuálů se pokusila vedle jiných zaprášených, muzeálních relikvií naší minulosti vyhrabat i tzv. židovskou otázku. Taková otázka u nás prostě není, jako neexistuje ani v Sovětském svazu, ani v jiné socialistické zemi. A nedovolíme sionistům ani imperialistické propagandě, aby takovou otázku v naší zemi křísili.“

   (František J. Kolár - Sionismus a antisemitismus; Svoboda, 1970)

   Mupy mup!


   P. Radosta

   Smazat
  7. Pro pana Radostu. Jelikož vždy píšete to samé a už pěkně dlouho a my všichni to známe, takže by stačilo kdybyste napsal něco ve smyslu: "Jako včera" nebo "Jako obvykle" P. Radosta a ušetříte si práci a tady místo.

   Smazat
 16. Jedno je velice podivuhodné. Po 30 leté správě a hospodaření těch nejlepších, nejdemokratičtějších politiků u nás v Praze mosty padají a nebo jim hrozí spadnutí, bez výhledu, že na opravu nebo výstavbu nových mostů budou vůbec peníze. Možná že EU něco pošle. Zatímco v té špatné komunistické Číně a mužíkistánu, jak tady někteří označují Rusko, evidentně tyto problémy nemají, mají dost peněz na stavbu megamostů (Krym, Perlová zátoka ...) a ještě světe div se, oni mají dokonce i inženýry a architekty, kteří to umí postavit. No něco je na té naší propagandě špatně? Nemyslíte? Mělo by to být naopak, že my stavíme a jim to padá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeden stavi ze statu do statu a druhemu vsechno pada,ale zase dokaze pobihat zahalen do ruznych faboru:-)

   Smazat
  2. Vysvětlete mi někdo jak je možné, že někdo může být až takový debil jako ten z 12:37?

   https://www.youtube.com/watch?v=l0Ouze-Rdm4

   https://www.youtube.com/watch?v=eEar-URI5Ys

   https://www.youtube.com/watch?v=Sa0c73_cM4c

   https://www.youtube.com/watch?v=77u4j5NxBWE

   https://www.youtube.com/watch?v=rVzYDIlBQ0w

   https://www.youtube.com/watch?v=3D0bkR5BoRc

   A tak můžu pokračovat až do rána.

   Smazat
  3. 16:42 A nikdy vam nedojde,ze na youtube se davaji jen nepovedene veci,ze?Kdo by se tam nahraval s povedenymi:-)

   Smazat
  4. 18:16

   No tak zkus najít nějaké odjinud.

   Nejde to, co? Protože nikde nenajdeš podobné pitomce.

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen ať se směje, jak se říká, "kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe". On jak říká je vysmátý asi až nad poměry, hlavně aby mu to dlouho vydrželo. Možná až tady přestane vopruzovat, tak už vysmátý třeba nebude.

   Smazat
 18. Čína a Rusko už vlastně nikoho nepotřebují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No právě, teď jde jen o to kdo bude ten nepotřebný. Nevím jestli Zeman jakožto první president volený lidem, a proto plnící vůli lidu, to může zachránit, když skoro všichni ostatní jsou zkorumpovaní vlastizrádci, škodící republice a lidu této země.

   Smazat
 19. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 22. března 9:33.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 20. Datum otevření železničního mostu přes Dunaj mezi ČSSR a Velikým Ruskem

  zatím není známo. Možná 2030?
  Každopádně: Po vzoru Velikého Ruska, i výstavbu Česko-ruského dunajského mostu navrhne představitel tamní autonomní oblasti.
  Ve Velikém Rusku to byl sionista V. S. Gurevič, u nás v Česku to bude nějaký Slovák (most bude postrojen na území Slovenské autonomní oblasti Česko-Moravské socialisticko-babišistické republiky).

  Stejně jako Čínsko-Ruský amurský most, i ten „náš“ bude mít dvě koleje, jednu standardního evropského rozchodu, druhou ruskou, širokorozchodnou.
  Stejně jako jeho čínsko-ruský vzor, i náš česko-ruský most bude řešen tak, aby se vlaky NEMOHLY míjet => aby po mostě mohl jet JEN JEDEN vlak.
  Jde o důležité bezpečnostní opatření pro zvýšení bezpečnosti hranic Velikého Ruska, díky němuž bude možno každý vlak řádně zkontrolovat, proti vniku špionů a diverzantů na území Velikého Ruska.


  Mimochodem: Takovéto nádherné zprávy JSOU důležité pro zvolení s.s.Davida europoslancem.
  Jsou, protože zprávy o dalších úspěších socialisticko-putinských zemí OBROVSKY posilují prestiž všech kandidátů KSČM a ANO.
  A náš drahý soudruh a soukmenovec David brzy pochopí situaci, a ze zkrachované SPD přestoupí buď do KSČM, nebo do ANO, prašť jako uhoď.

  Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.


  OdpovědětSmazat
 21. Pablb zvany Pibdour se jiste opet brzy vybleje ,jiz se tesime kde jsi pindoure ??Radosta to nepise pro tebe slouho "blondyno a predkuraku" ty nejsi schopen pochopit podstatu veci ,ty jsi prilis hloupy a primitivni ,sasku Pindoure

  OdpovědětSmazat
 22. https://www.bitchute.com/video/WrGycg9TNm0D/

  Neco pro Hovnocuca Pindoura na modleni po lesteni saska

  OdpovědětSmazat
 23. Kluci 22:16 + 22:22 , puberta dělá divy. Konec srandiček, vyčůrat, pomodlit a spinkat. Dobrou noc.

  OdpovědětSmazat
 24. Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti se službou jako je tato https://www.rusko-viza.cz/
  Zajímalo by mě, jestli opravdu zařídí vše a je to tak rychle. Děkuji

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.