Reklama

sobota 30. března 2019

Rusko našlo způsob, jak ochránit Severní proud 2 před USA

30. 3. 2019   lenta
Do konce roku Gazprom odkoupí své největší dodavatele, společnost Strojgazmontaž od Arkadije Rotenberga a Strojtransneftegaz od Genadije Timčenka. Píše o tom agentura RBC s odkazem na zdroje. Obě společnosti plánuje odkoupit vlastní dodavatel Gazpromu Gazstrojprom. Částky obou transakcí nejsou zveřejněny.


Jak vysvětlil zdroj listu, v podmínkách tvrdé konkurence se Spojenými státy o evropský trh s plynem chce Gazprom eliminovat všechny možné důvody pro kritiku na svou adresu, včetně vyhnutí se obvinění ze spolupráce s dodavateli, kteří jsou pod sankcemi. Podle údajů listu již v dubnu bude v čele Strojgazmontaže hlavní manažer Gazpromu Stanislav Anikejev.

Strojgazmontaž a Strojtransneftegaz byly dodavateli při budování plynovodu Síla Sibiře z Ruska do Číny. V současné době se obě společnosti podílejí na výstavbě plynovodu Severní proud 2 z Ruska do Německa, který má být dokončen do konce roku 2019. Dceřinná společnost Strojgazmontaže také stavěla Krymský most. Společnosti a jejich vlastníci jsou od roku 2014 pod sankcemi Evropské unie a USA.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

35 komentářů :

 1. Zaújmavý krok ku prekonaniu prekážok položených k uskutočneniu stavby. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
 2. Jak se říká, někdo jedl vtipnou kaši, někdo ani neví co to je a někdo má hlavu na kulicha, nemyslím ty kulichy z Motola. S těma sankcema si Ušáci šlapou opakovaně na ty stejný hrábě a furt jim nic nedochází, asi hlava na kulicha. Hej hou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kulich sem, Kulich tam, aber Gäshaft ist Ģäshaft.

   Smazat
 3. Amerika a EU skodi a skodi. Rusko by melo skodit take !!! Ru by melo zrusit Bruselsky parlament a podobne instituce, zrusit Bily dum, kongres, zakladny,... Na jednu sankci dva cile v USA a dva cile v EU,...jednoduche!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové nejsou debilové a kdo jim škodil, jako třeba Napoleon nebo Hitler, ti zkrachovali. Takže o čem se dále budeme bavit? Oni nejlépe vědí co dělat, a dělají to na rzdíl od našich debilů, jsem zvědavej kdo se k těm našim debilům přihlásí

   Smazat
  2. Jestli Amerika a EU štěká, tak je Rus nechá štěkat. Ale, kdyby chtěly začly kousat, tak dostanou přes držku, jak vždy.

   Smazat
  3. Souhlasím

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 09:35 Nech si ty svý tlachy zfilmovat, lidi se chtěj bavit a scénářů dobrejch komedií je málo.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  9. 9:31, 9:35
   Jak se ti to stalo? To musí zatraceně bolet. Dokážeš s tím pracovat, nebo sedíš někde zašitý v "neziskovce"?

   Smazat
  10. 10:33

   tapetující hovado, co neumí sesmolit vlastní text, po delší době zas vylezlo, ze své krabice u sídlištních kontejnerů a kopíruje sem ty posbírané zvratky.

   Smazat
  11. 14:38 To je fakt! A nejhorší tapetou, buhví kolikrát recyklovanou, je samotný článek a tzv. diskuse malomocných socek v pracovní době. Oni jsou pilní leda v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí! Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   Smazat
  12. Nebýt Rusáků, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   takže na tom s tím IQ zas tak dobře nebudou:-) Stejně jako naši odulci, kerejm se nakecalo že se jako plní "coudenhouno-kalergický projekt rasové výměny" v Evropě, ale houno houno! Paní Merkel a pan Macron spolu s Therýz naoko prováděj sice plán hraběte. Ale v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Východ v první linii Báry Dvojky jako odminovači, sebevraždední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffce a jejich způsob boje! Nenávidí je a budou mstít za Kábul,Groznyj, Allepo a další místa zničená bolševickou a putleroffsku soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své vrahy. A naši poté již jen obsadí tuto barbarskou zem, aby ji vrátili civilizaci ...

   Smazat
  13. Panečku ty máš dost vyhledej chocholouška

   Smazat
  14. 23:32 U veteránů vcelku běžnej jev ... :-)

   Smazat
 4. Zatím co EU+USA štěkají - naši drazí bratři a osvoboditelé Rusové konají. Jestli má ČR v budoucnu existovat jako samostatný stát, je nutné z EU vystoupit a to co nejdříve a začít intenzivně spolupracovat s Ruskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už tady bylo.

   Smazat
  2. Ano bylo, za "špatných časů". Ale dnes je hůř.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 9:36 větší blbost co jsi napsal jsem nečetl. Ale pro pobavení výborné. Jen tak mimochodem EU zanikne a nebude to dlouho trvat. Stačí když odejdou Britové a spustí se lavinový efekt.

   Smazat
  5. 09:36 Meleš pořád dokola, vystrč šišku z okna a ochlaď si procesor evidentně se zapejkáš.

   Smazat
  6. 8:45 Přesně tak souhlas v eu vládnou šílenci.

   Smazat
  7. 9:36
   Jak se ti to stalo? To musí zatraceně bolet. Dokážeš s tím pracovat, nebo sedíš někde zašitý v "neziskovce"?

   Smazat
  8. Neodpovídejte idiotovi 9:36. On nebude reagovat, protože to je kretén, co sbírá po internetu podobné texty a pastuje to sem.

   Smazat
  9. Jestli z nich budou zprásakaný psi či "osvoboditelé" odvislo vždy od toho, s kým měli zrovna holport. Bez dobré koalice totiž Rusák všecko vždycinky projel! Počínaje Livonskou válkou, přes války s Poláky tzv. Smolenskou, Sedmiletou válku, kdy přesedlal na stranu poraženejch, po Krymskou válku a války s Japončíky. Svý porážky završili opět přestupem k poraženým hanebným mírem brestlitevským 1918! A ani pak to nebyla žádná sláva - nejdřív dostali po mordě od Poláků od pak od Finů! A nemít v zádech Ameriku za WWII. už by ani neexistoval ani ten kaganát SSSR, vzniklý poté co Rusko zaniklo v roce 1917 a jehož nástupcem je současný parchanát Chujlostan, země obývaná těmito "bílými negry" - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   a který bude nutno tak či onak zlikvidovat v zájmu civilizace! A tu je dnes NATO! Chujlostan bude zničen! Blbečkům konspirátorskejm se nakecalo že se jako plní coudenhovnistický

   P.S.: Bez Germánů by žádná Rus neexistovala, to oni založili ruský stát a také Ruské Impérium řídili, jak napsal i Hitler v knize Mein Kamf: "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši. On sám není žádným organizačním prvkem, ale pouze rozkladným fermentem. ... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového. "

   Smazat
  10. oprava: .... coudenhovnistický projekt vytvoření podlidí, jenže oni už existují ve formě těch za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících či po zemi se válejících ožralých podlidí v tom klipu!

   Smazat
 5. Anonym z 9:31 se buď právě zbláznil nebo je po něm vyhlášeno pátrání že uprchl z blázince...

  OdpovědětSmazat
 6. Reakce na anonym 9:35, zřejmě jsem se spletl (na anonym 9:31), asi z blázince uteklo více lidí ...

  OdpovědětSmazat
 7. Mám obavy, že USA ve svém zoufalství již něco vymyslí, čím budou EU vydírat, aby odmítla tento plynovod.

  OdpovědětSmazat
 8. noviczech
  ...psychopati vládli a stále vládnou západnímu světu, třicet let, co se tato vláda psychopatů přesunula i na východ Evropy! Jenže co s tím!? Čí ruka toto zastaví?! Bude to válka a nebo něco horšího?! V každém případě, Satanovi neustupovat a vymýšlet protiopatření!! Ani idioti v Americe a Anglii nejsou všemocní a i na ně se najde řešení!!
  ...ale, čí ruka nám tento svět očistí od kolaborantů, zlodějů a zrádců? Necháme se překvapit, uvidíme! Dvě věci mám na srdci, dvě věci vám tu časem oznámím. ...časem! Zdravím, hezký posunutý den přeji!!!

  OdpovědětSmazat
 9. No, a co. Tak USA uvalí sankce na Gazstrojprom.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Divím se, že to už dávno neudělali.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.