Reklama

úterý 5. března 2019

Rusko zaznamenalo tři miliony kybernetických útoků z USA!

-kou-
5. 3. 2019 RIA a PrvníZprávy
Rusko před několika dny zaznamenalo tři miliony kybernetických útoků na své IP adresy ze Spojených států, řekl ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov.


„Nikdo o tom neví, ale je to realita. Mám dnes říct, že Spojené státy zasahují do vnitřních záležitostí Ruské federace?" uvedl při svém vystoupení v Simpsonově centru.

Antonov dodal, že hodlá diskutovat o této otázce s americkými kolegy.

Minulý týden tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov učinil podobné prohlášení, které popisovalo „obrovský počet počítačových útoků" ze Spojených států. Také komentoval zveřejnění amerických sdělovacích prostředků o blokování petrohradské Agentury internetového šetření k internetu.

Předtím Washington Post a NBC uvedly, že kybernetické velení amerických ozbrojených sil během střednědobých voleb v roce 2018 „odřízlo" ruskou firmu od sítě. Podle novinových zdrojů to bylo součástí první ofenzivní kybernetické kampaně proti Rusku, jehož cílem bylo zabránit údajným pokusům zasahovat do volebního procesu.

FAZ: Je nesmysl vinit Rusko ze všech kybernetických útoků světa!

Podle kanálu Donald Trump „osobně schválil" tento kybernetický útok, který se stal „nejagresivnějším ze současně známých kroků administrativy v boji proti ruskému vměšování". Je přitom pozoruhodné, že v NATO se vyhnuli americký útok komentovat.

O jak vážnou věc se jedná si stačí představit, co by se stalo, kdyby ruský tisk zveřejnil analogickou zprávu o kybernetickém útoku na nějakou americkou instituci, kterou by „osobně schválil“ prezident Vladimir Putin. Následný řev by slyšeli i lední medvědi v Arktidě.

V USA je Rusko opakovaně obviňováno z toho, že zasahovalo do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Vyšetřování tohoto případu je vedeno zvláštním prokurátorem Robertem Muellerem, stejně jako oběma kongresovými komorami.

Obvinění z vměšování jakož i vazby Donalda Trumpa s Moskvou popřeli jak v Bílém domě, tak i v Kremlu. Ruská strana je označuje za „neprokazatelné“ a Trump "honem načarodějnice".


17 komentářů :

 1. Jen 3 miliony útoků z USA za pár dní? A není o málo, Antone Pavloviči? Nebylo to třeba 100 milionů útoků?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne nebylo, Pepíku Flanděroviči Vyskočile, nebylo

   Vymazat
  2. Lháři! Rusko nemohlo NIC zaznamenat, páč zaniklo nejpozději v březnu 1917 a poté ho nahradil židokagal SSSR, jehož nástupcem je současný parchanát Chujlostan, země obývaná těmito "bílými negry" - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   a který bude nutno tak či onak zlikvidovat v zájmu civilizace!

   Vymazat
  3. Škoda, že ten americkej pablb s vyleštěnou přilbicí a vyfučenou mozkovnicí nerealizoval svou touhu spojit se se svými skopčáckými soukmenovci k útoku na ty mongoloidní hordy podlidí. Ti by ho a celou tu vaši bandu nahnali do moře a tvůj sudeťácký degenerát co tě nebo něco před tebou sprskl by se nevyskytl a zaplaťpánbůh ani ty.
   Že to nenapadlo Džugašviliho je jedna z jeho velkých chyb. Byl zkrátka hodný strýček, měkoň a skočil na mazání medu okolo huby.

   Vymazat
  4. Jo, a pozdravuj svého řídícího důstojníka, šmejde fašounskej.

   Vymazat
  5. 18:20 To ty taky nemáš zrovna ideální původ! Ani nevíš že tvůj biologickej fotr byl Havel, ale neměl ti to kdo sdělit! Páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války navštívili chorvatští vlastenci - naši bratři Ustaši její komoušskou famílii usedlou ve Vojvodině, kteří tvý bábě uřezali tyjejí povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu kde vynášela popeleníky vošukat a z toho si se vylíhl ty!:-)))

   Vymazat
 2. Nevzdělaný a upovídaný sebestředný anonym 14:32 se opět projevil svým osobitým způsobem jako 1. B.B!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pivoňko, vaše "vzdělaní" v oboru kybernetické bezpečnosti začíná a končí schopností zapnout a vypnout počítač. Tak tu laskavě nepište ty vaše blbosti o nevzdělanosti a sebestřednosti jiných.

   Vymazat
  2. Áááá, Pepa Vyskočilovic nedá pokoj. On totiž umí víc než zapnout a vypnout! On umí i na klábosnici klofat, moudra trousit, mužiky urážet, sebe vyvyšovat. Óóóó jak je velký a chytrý!

   Vymazat
  3. TVy chytrý anonyme 14:46 nakoupi jste někdy v životě počítačový systém pro řízení fabriky v reálném čase za více než dnešních 250 mil. Kč? Tak zavřete ústa, neboť z Vašeho vyjádření cítím na sto honů, že nemáte ani certifikát ECDL, natož ICDL k ovládání počítačů, nehledě k tomu, že jste zcela zřejmě nebyl ani u instalace jediného sálového počítače z předchozích období současných výpočetních, či řídících systémů. Můj obor je naštěstí ASŘ. Včil můžete mudrovat ogare!

   Vymazat
 3. To je jen z USA. Přečti si něco o kybernetických útocích při mistrovství světa ve fotbalu atd. - "...Milovníci statistických dat si mohou poznamenat, že v roce 2018 v RF identifikovali více než 4 miliardy komputerových útoků na ruské informační zdroje. Z nich 17 tisíc jich bylo velice nebezpečných. Pro srovnání: v roce 2017 bylo identifikováno 2,4 miliardy útoků, z nich 12.500 velice nebezpečných. Informační struktura MS ve fotbalu 2018 byla atakována více než 25 milionkrát. Počet útoků s pomocí bot-sítě čítající více než 100 tisíc komputerů na informační infrastrukturu OH v Soči raději neuvádím. Hlavní lokality, odkud se vedly útoky, jsou známy: USA, Kanada, Thajsko a Malajsie. Malajské koordinační centrum bylo nejrychlejší v reakci na ruská upozornění. Reagovalo během tří hodin, USA a Kanada od jednoho do tří dnů. Rusové byli schopni provést OH, MS a další velké akce bez problémů pro diváky, hosty a organizátory. Tím dokázali svoji kvalitu práce bez pomoci IT gigantů. Bylo zrušeno více než 20 tisíc zdrojů útoků, analyzováno více než 100 vzorů zranitelných a škodu tvořících produktů a služeb, atd. …"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle Pepa Vyskočilů (14:32 resp. 14:46) neuzná. To jsou fakta, která mu nejdou pod jeho fajnový nos.

   Vymazat
 4. Když USA(a jejich poslušní vazalové), někoho z něčeho obviní, je rázem vysoce pravděpodobné, že sami se toho dopouští v míře vrchovaté, že to je dávno jejich denním chlebem. Proto je tato zpráva tak obyčejná, jako že po úterý přichází středa.

  OdpovědětVymazat
 5. No a jak to všechno dopadne? Stejně jako se sankcemi, Rusko díky sankcím, nejen dosáhlo potravinové soběstačnosti, rekordní úrody pšenice, ale i vytvořilo obrovské finanční rezervy. Rusové se pocvičí na kybernetických útocích a opět z toho pro ně vyplynou nějaké nečekané výhody, na které ovšem ti Ušáčtí trumberové ani náhodou nepomysleli. Ušáci k jejich škodě nejdřív střílej, nejraději od boku a až potom přemýšlej kde udělali soudruzi z Emeriky opět chybku. Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to dopadne? To ti rád povím! Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu a umístí je mezi tuhle sortu pochcaných, zesraných a zabílýho dne se ve škarpě válejících podlidí tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které tak či onak bude nutné zlikvidovat v zájmu civilizace!:-)))

   Vymazat
 6. Kdyby drzost nadnášela, tak už by Američani běhali po Marsu.

  OdpovědětVymazat
 7. Žádná špatnost není pro usa stát mafiánů a gangsterů cizí.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.