Reklama

pátek 8. března 2019

Sovětská nóta německému velvyslanci v Moskvě hraběti von Schulerburgovi z 18. března 1939

8. 3. 2019
Mám čest potvrdit příjem Vaší nóty ze 16. března, jakož i nóty ze 17. března , jimiž dáváte na vědomí sovětské vládě, že české země byly včleněny do Německé říše a zřízen nad nimi protektorát. Sovětská vláda nepovažuje za možné, aby přešla mlčky zmíněné nóty, a vzbudila tak dojem, že má k událostem v Československu lhostejný poměr, a proto pokládá za nutné v odpověď na uvedené nóty vyjádřit k zmíněným událostem své skutečné stanovisko.
1.
Politické a historické koncepce, uvedené v úvodní části německého prohlášení (oznamujícího zřízení protektorátu )jako základ a ospravedlnění pro německou akci, a zejména vývody o existenci Československa jako pramene stálého nepokoje a nebezpečí pro evropský mír a o tom, že Československo není životaschopné a že z toho vyplývá nutnost zvláštní péče ze strany Německé říše , nemohou být považovány za správné a odpovídající skutečnostem známým celému světu. Ve skutečnosti po první světové válce byla Československá republika jedním z mála evropských států , kde byl opravdu zajištěn vnitřní pořádek a mírumilovná zahraniční politika

2.
Sovětská vláda nezná žádné státní zřízení , které by zmocňovalo hlavu státu zrušit bez souhlasu národa nezávislou existenci státu. Lze těžko připustit , že by některý národ dobrovolně chtěl souhlasit se zničením své nezávislosti a s včleněním do jiného státu, a tím méně by to chtěl národ, který po staletí bojoval za svou nezávislou existenci. Dr. Hácha, prezident Československa, neměl při podpisování smlouvy 15. března k tomuto činu žádné zmocnění od svého národa a jednal ve zjevném rozporu s články 64 a 65 československé ústavy a v rozporu s vůlí národa. V důsledku toho zmíněná smlouva nemůže být považována za právoplatnou.

3.
Princip sebeurčení národů, na nějž se nezřídka odvolává německá vláda , předpokládá svobodné vyjádření vůle národa, které nemohou nahradit podpisy jednoho nebo dvou jednotlivců, třeba měli jakkoli vysoké postavení. V daném případě nebylo žádné vyjádření vůle českého národa, dokonce ani ve formě plebiscitu, jak tomu bylo například při rozhodování Horního Slezska nebo Sárské oblasti.

4.
Ježto tu nebylo žádné vyjádření vůle českého národa, nelze jinak, než považovat okupaci českých zemí německými oddíly a z toho vyplývající akce německé armády za svévolné, násilné a útočné.

5.
Předchozí poznámky vztahující se plně i na změny ve stavu Slovenska , které bylo podřízeno Německé říši , což nebylo schváleno žádným vyjádřením vůle slovenského národa.

6.
Akce německé vlády staly se pro maďarská vojska podnětem k tomu, aby vtrhla do Karpatské Ukrajiny (Podkarpatska) a porušila nejzákladnější práva jejího obyvatelstva.

7.
Vzhledem k uvedeným skutečnostem nemůže sovětská vláda uznat, že by včlenění českých zemí a stejně, ať již v té či oné formě, i Slovenska do Německé říše bylo právoplatné a v souhlase s obecně přijatými zásadami mezinárodního práva a spravedlnosti nebo zásadou sebeurčení národů.

Podle mínění sovětské vlády jsou akce německé vlády daleky toho, aby odstranily nějaké ohrožení obecného míru , naopak spíše ještě způsobily a zvýšily takové nebezpečí, porušily rovnováhu ve střední Evropě, zvětšily prvky nepokojů již dříve v Evropě vzniklých a zasadily novou ránu pocitu bezpečnosti národů.

Prosím Vaši Excelenci, aby s tímto seznámila svou vládu a přijala výraz mé hluboké úcty.

M. Litvinov      Wikipedia

(Pravda 20. 3. 1939)
63 komentářů :

 1. Tak tohle nám mainstream zaručeně neprozradí, starším nepřipomene. Pan Litvinov je "kavárně" nejspíš nesympatický. Štětinovi z toho možná vyrazí podsada...

  OdpovědětSmazat
 2. My jakožto potomci znásilněné a porobené suveréní republiky Hitlerem, bychom měli jako první řvát na události, které se staly ve Venezuele, ani nemluvě o Jugoslávii a my zatím jako debilové a nemyslící idioti, uznáme grázla vnuceného a dosazeného Ušáky a ještě jej Zeman zve na návštěvu. Přiznám, že tuto nótu jsem neznal a svědčí o konzistenci ruské zahraniční politiky a jejich férovosti. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stále na to musím myslet a už mě napadá jenom jedno, hnus a ostuda, kterou na nás vrhají naši politici, kteří jsou z našich daní královsky placení a kteří na lidi absolutně serou a dělají z nich nesvéprávné idioty . Rudý dědeček

   Smazat
  2. "My jakožto potomci znásilněné a porobené suveréní republiky Hitlerem". Pane nejen Hitlerem, ale celým Západem, kterému jsme za to dnes vděčni.
   Mik

   Smazat
 3. Litvinov byl původní profesí bankéř.
  Jeho anglická manželka s křivými ústy revolucionářka.
  Napsat ve vší úctě sprostou nótu, kde místo "ty paskřivče ulhaná" píšete Vaše Excelence, sdělte prosím.., to bylo něco, co Litvinov mohl vyučovat.
  Taky to o něco později dělal, když mu Stalin zachránil krk před vzteklým Molotovem (teď ve Francii házejí na policajty mix jménem Kakatov; jak daleko to ještě zajde?) nejprve uklizením do Vošinktnu (aby ve víru událostí nedošlo k nějaké unáhlenosti) a později na MGIMO, kde se stal velkým vzorem Andreje Gromyka (který je podepsaný - s kolektivem, ne malým - pod autorstvím knihy, z jejíž sbírky dokumentů nóta pochází, bude to v druhém dílu, teď jsem líný se dívat, 3 x 1200 stran), který takovéhle brilantní Litvinovovy kousky neodolal necitovat.

  Ale Británie s Francií, spolusignatáři mnichova na Háchovy hanebnosti nereagovaly a pro Moskvu byl nejvyšší čas změnit tón.
  Vojenští vyjednavači, kteří z GB a F dojížděli občas do Moskvy stále prodlužovali intervaly svých nikam nevedoucích návštěv a místo nich se ozvaly čerstvé iniciativy od Ribbentroppa.
  Stalin věděl, že pokud Wehrmacht projede Polskem jak nůž máslem, má velký problém.
  Takže předal diplomacii tomu Kaka.. a modlil se, aby získali co nejvíc času a německých strojů, za máslo a ropu.
  Nepochybně se v takových případech modlil, jezuiti to dělají, i když nevěří ničemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. J.V.Stalin měl být původním povoláním POP, studoval na pravoslavném semináři... odkud ho zkostnatělí nadřízení vyhodili z politických důvodů (prorevoluční názory a činnost), takže ZA CARA NESMĚL DOSTUDOVAT PRAVOSLAVNÉ BOHOSLOVÍ - STAL SE DISIDENTEM A REVOLUČNÍM AKTIVISTOU. Proto až do Druhé světové žádnou Církev nemusel... protože věděl, že církve jsou vždy svojí podstatou nenažrané zkostnatělé zpátečnice a škodná... COŽ OVŠEM NEVYLUČUJE, ŽE S BOHEM BYL ZADOBŘE A PROTO Z JEHO POVĚŘENÍ MODERNIZOVAL RUSKOU ŘÍŠI. Maminka se za něho jistě denně modlila.

   Smazat
  2. To jste všichni nenažraní Pepku9:46. Ti vaši nenažraní Husité, to braly taky řádně z vostra a dokud měli co žrát, tak vítězily. Když nebylo, tak ta lapkovská banda se začala žrát mezi sebou. To samé čeští komunisté, demokraté. Tož tak církve a "církve". I ta Stalinova církev "ruskejch" bolševiků ke které konvertoval z "soukromejch důvodů" když jim dobře posloužil, tak ho odstranily. A pak vyhodily z mauzolea jak prašivého psa. Ta vaša "církev" je fakt bohovská:-) Pepku.

   Smazat
  3. Komoliteli historie 12:56 - neurážej nejsvětlejší okamžiky českých dějin. O Rusku a Gruyii víš také velké kulové. Hlavně že se chceš blýsknout "originálním" pohledem. Jsi ukázkou zanedbaného vzdělání a otravy od napouštěčů protinárodních jedů.

   Smazat
  4. Kdyby to slo vratit se v case, Stalin by se na nejake osvobozovani vych. Evropy vybodl, a tady byste vsichni si uzivali protekrotatu a nucenych praci. Nehlede k tomu, ze kdyby nebyl Stalin, nekde byste se flakali na Sibiri a misto interent chytali soby.

   Smazat
  5. 9:46

   O Rusku víte prd. Naopak Stalin jen zbrzdil vývoj v Rusku. Pravda je taková:

   Aneb srovnání Ruska a SSSR:

   Tvrdost (u Ruska dám za příklad posledního cara Mikuláše II.):

   RUSKO
   Ten “krvelačný” Mikuláš II., zvaný též jako “Nikolaj krvavý”, za celou svou éru popravil pouhých 3000 lidí. A dalších 3000 lidí, kteří byli původně odsouzeni k trestu smrti, omilostnil a změnil jim jejich trest na nucené práce – a nucené práce a vězení za carské éry, to byl proti pozdějšímu peklu sovětských gulagů a věznic HOTOVÝ RÁJ.
   Nutno též podotknout, že řada a velká část odsouzenců tvořili revolucionáři (z období revoluce 1905), z nichž řada sama měla krev na rukách v průběhu své teroristické činnosti. Též nutno podotknout (na což řada humanistů a kritiků carského režimu zapomíná), že revolucionáři v tom samém období zavraždili až kolem 20 000 vládních úředníků. Toto teroristické násilí “chudáků opozičních revolucionářů” (nepřipomíná vám to syrskou “umírněnou opozici”) je jaksi často opomíjeno.
   Je velkou ironií, že řada revolucionářů, kterým car udělil milost a zmírnil jejich trest, tvořila řada lidí, kteří později se podíleli na vraždě cara a jeho rodiny – mezi nimi i Lenin, Trocký a Sverdlov.

   SSSR
   Bolševici už během jednoho týdne číslo počtu obětí carského režimu (viz výše) hravě překonali. 30 000 000-60 000 000 mrtvých Rusů a miliony dalších příslušníků ostatních národů bývalé ruské carské říše, to nepotřebuje žádný velký komentář.

   Technologický pokrok

   RUSKO
   Největším mýtem je tvrzení, že bez SSSR by nebylo modernizace země či že za carského Ruska žádný technologický vývoj neprobíhal. Ve skutečnosti modernizace Ruska by bylo dosaženo i bez SSSR. A možná v dřívější době, než byl modernizován SSSR. Je nutno si uvědomit, že řada z toho, co víme u předchozím carském Rusku, je produktem sovětské propagandy, která ve většině věcí lhala. A nejinak je tomu i u Ruska za cara Mikuláše II. Je smutné, že řadu těchto lží přejala i řada západních historiků a školství. Jednou z nich je tvrzení, že carské Rusko nemělo žádné vědce a technologický pokrok. Ve skutečnosti Rusko mělo řadu vědců – dokonce někteří z nich rozpracovávali plány ruského letu na Měsíc. Rusko též vyvíjelo vlastní letadla a mělo svůj vlastní vojenský průmysl (řada zbraní, např. křižníků a lodí, vyrobené za carské éry, se významně podílely na vítězství SSSR ve 2. světové válce). Všechno toto lehlo popelem po VŘSR, kdy bolševici kompletně vyhladili ruskou národní inteligenci (včetně vědců).

   SSSR
   Naopak doba SSSR uvrhla Rusko do větší bídy a zaostalosti, než za časů carského Ruska. Sovětská éra naopak ve skutečnosti zpomalila a zabrzdila technologický vývoj a modernizaci Ruska. Vyhlazením ruské národní inteligence (např. vědců), přebujelou komunistickou byrokracií a státním aparátem, atd. Zatímco Rusko mělo v řadě ohledů svůj vlastní soběstačný průmysl, SSSR neměl defacto VLASTNÍHO NIC. Vše naprosto záviselo na západní podpoře a západních technologiích. SSSR sám nebyl jinak nic schopen vybudovat a modernizovat zemi.

   Smazat
  6. Morálka národa
   RUSKO
   Zde byla chráněna morálka národa. Národ byl vychováván k morálním křesťanským hodnotám. Člověk byl vychován k vlasteneckým hodnotám, vztahu ke své rodné půdě, vlasti a národu.

   SSSR
   Zahájil destrukci mravních a duchovních hodnot. Zahájil sexuální revoluci, legalizaci potratů, obracení dětí proti svým starším autoritám v podobě otce a matky, atd. Spousta rodin byla kompletně rozvrácena a rodinné vztahy zničeny. Potraty sice byly později zakázány, ale až ve chvíli, kdy splnily už svou roli v destrukci ruského národa a SSSR potřeboval mladé maso, které by za něj umíralo v budoucím sovětském vývozu revoluce. Žena a rodina se později stala majetkem státu. Zatímco v Rusku byl alkoholismus jevem sporadickým, v SSSR došlo k masivní explozi alkoholismu – z Rusů a ostatních národů bývalé ruské carské říše se stali ožralí sovětští mužici.

   PS: Mj. právě i díky "zpátečnické" pravoslavné církvi SSSR vyhrál 2. světovou válku. Tj. díky částečnému návratu k ruským národním kořenům a duchu carského impéria (o významu bývalých carských důstojníků, kteří měli vysoky podíl na vítězství Rudé armády, ani nemluvě).

   Jak řekl jeden klasik:

   "Stalin se již v prvních válečných dnech neopřel o prohnilou, zchátralou ideologii, ale poslušen rozumu ji odmítl, skoro se o ní nezmínil a místo ní rozvinul starý ruský prapor, trochu i pravoslavnou korouhev – a zvítězili jsme!" - Alexandr Solženicyn

   Smazat
 4. ...zrovna tak principiálně pro dnešní dobu, nikdo neměl legitimitu prodat naše národní hospodářství západním strategickým partnerům...tyto privatizační smlouvy a celá Klausova reforma, postrádají právní rámec a měli by být prohlášený za neplatné*

  OdpovědětSmazat
 5. bankárom nikdy nebol
  Maxim Maximovič Litvinov (rusky Максим Максимович Литвинов, rodným jménem Meir Henoch Mojsejevič Vallach-Finkelstein -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by NEBOL nikdo nikde netvrdí.
   Zdroje blízké VKS(b) takovéhle věci rutinně vynechávají.
   Meir Henoch Wallach-Finkelstein was born into a wealthy Polish Jewish BANKING family in Białystok, Grodno.
   Jestli se zabýval počítáním peněz?
   Pro předrevoluční sociální demokracii určitě ANO.

   Smazat
 6. V podstatě o totéž se dnes snaží USA ve Venezuele, předtím v Sýrii, předtím na Ukrajině, předtím v Libyi... Odstranit vládu, dosadit své loutky a ovládnout zemi. A opět se proti tomu ohrazuje Rusko. Stále stejný scénář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě. Rusko je zase poslední nadějí této civilizace.
   J. Hruška

   Smazat
 7. História sa opakuje. Aspoň zrejme tu u nás, v druhom Slovenskom štáte. Nejaký pán Ondrejcsák, minister zreformovanej postFicovej, Pelegriniho vláde, upatlal nejaký pamflet voči Russku, vypustil ho ako pokusný balónik, povesil si ho aj na svoj nejaký Fejzbúček a čakal čo nato povedia v Russku. Rusi dlho nenechali na seba čakať a reagovali adekvátne,že aby Slováci netrpeli, a nestrpeli medzi sebou tohoto svojho štátneho predstavitela, takúto škodnú, ktorá je hrozbou pre mier, stabilitu, a ich bezpečnosť. Na tento moment už čakali proBruselskí bolševici s vyhlásením, že sa ostro ohradzujú, aby sa Russko správalo k Slovensku ako ku svojej kolónii. Rusi na slová proBruselskej úderky len sucho poznamenali, že sa ku Slovensku vôbec nesprávajú ako ku svojej kolónii, ale ako ku cudzej kolónii. Aby toho nebolo málo, Američania korumpovali Slovenského ministra vojny Gajdoša, a ponúkali mu balík šustavých dolároviek, výmenou, že si tu zriadia nejakú malinkú vojenskú základňu. Len trocha a nejaké qvéry, len pre naše dobro a bezpečnosť. Niežeby tu niečo také mimo vedomia Slovenskej verejnosti už nemali, ale všimnime si aroganciu presstitútov z nejakých "slovenských" novín, ktorí inak majú plnú hubu boja proti korupcii a "skorumpovanej" Slovenskej vláde: vraj či už toho nejakého Pašku odsúdili za to, že odmietol doláriky z Ameriky, alebo s ním súhlasia? Tak mu to pan minister Gajdoš pekne pokojne podrobne vysvetloval, že takáto vec sa musí prejedneť vo vláde, či je v súlade s ústavou, právnym poriadkom a v záujme občanov Slovenskej republiky. Presstitút-"bojovník proti korupcii" spokojný však s odpoveďou na jeho otázku, že prečo sa nenechali korumpovať, kúpiť američanmi a odmietli americké peniažky. Po námietke, že mu to hádam dosť jasne a podrobne vysvetlili, nech majú priestor na otázku aj ostatní, Skákal im do reči a tak len odpovedal: "To hádam svedčí o všetkom". Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
 8. Hugo Vavrečka o pomoci SSSR:
  Archiv Československého rozhlasu | 30. 9. 1938
  Československý ministr propagandy Hugo Vavrečka vysvětluje, proč vláda nestojí o pomoc SSSR

  Skrolovat dolů, kde je zvukový záznam Hugo Vavrečky - dědy to jistého Václava Havla - ministrem a ředitelem Baťových závodů před válkou, a ředitelem i za války, pilně vyrábějící boty pro koho asi? Do vězení po válce nemusel jako jiní (a jako měl jít J.A.Baťa, který vyráběl za války taky boty, ale ne pro Protektorát), dožil v bytě Havlových s výhledem na Hradčany...

  https://www.myjsmetonevzdali.cz/temata/konec-ceskoslovenska-a-druha-svetova-valka/mnichov-a-druha-republika/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatímco jinde se píše jinak:
   Muž ze Zlína měl bránit útokům Adolfa Hitlera. Hugo Vavrečka se stal ministrem propagandy těsně před Mnichovem

   Ředitel Baťových závodů Hugo Vavrečka měl sehrát důležitou roli v obraně proti rozpínavosti fašistického Německa. V kabinetu premiéra Milana Hodži vzniklo ministerstvo propagandy a 16. září 1938 byl do jeho čela jmenován právě Vavrečka.

   „Stal se špičkovým členem vlády a jeho úkolem bylo čelit propagandě Adolfa Hitlera,“ vysvětluje historik Zdeněk Pokluda. Podle něj v té době jela naplno pomlouvačná kampaň Německa řízená říšským ministrem propagandy Josephem Goebbelsem.

   Podle Pokludy začal Vavrečka hned pracovat a bránit útokům na Československo i prezidenta Edvarda Beneše. „Bohužel po mnichovské dohodě jeho činnost ztratila smysl, ministrem zůstal do listopadu,“ dodal Pokluda.

   Problémy po dohodě z Mnichova, kdy Československo muselo podstoupit Německu velkou část území, musel řešit i tehdejší starosta Zlína Dominik Čipera. Do města přišly stovky uprchlíků ze Sudet a město jim muselo zajistit ubytování i stravu.

   Do kraje se v době ohrožení republiky stěhovaly i zbrojní továrny. V Uherském Brodě a Vsetíně tak vznikly pobočky brněnské a pražské zbrojovky a v Bojkovicích se začala soukromá pyrotechnická výroba.

   https://zlin.rozhlas.cz/muz-ze-zlina-mel-branit-utokum-adolfa-hitlera-hugo-vavrecka-se-stal-ministrem-7625249

   Smazat
  2. ^
   "Do kraje se v době ohrožení republiky stěhovaly i zbrojní továrny. V Uherském Brodě a Vsetíně tak vznikly pobočky brněnské a pražské zbrojovky a v Bojkovicích se začala soukromá pyrotechnická výroba."

   Jak vstřícné Němcům...

   Smazat
  3. Já myslím, že popisuje tehdejší realitu správně. Ano, SSSR byl připraven jít nám pomoci, ale tím by se na stranu Hitlera, proti nám a SSSR, postavila nejspíše celá západní Evropa, všichni ti demokraté a naši bývalí "spojenci", kteří nás před tím bez výčitek odevzdali do péče německých nacistů. Netroufám si odhadnout, jak by to dopadlo.

   Smazat
  4. Potěší vidět, jak si dneska lidé umí přepočítat pro a proti, která musel Beneš po Lacroixově nótě ve stresu projít.
   To, co pro něj bylo hlavním motivem (skutečnost, že GB a Francie se přidají na stranu Hitlera, pokud neposlechne diktát) konečného rozhodnutí dneska lidé, díky kontrole plukovníka Koudelky a paní von der Leier nad médii vůbec neví.
   Tenkrát se jenerálové alespoň tvářili, že by se dali vyhnat do pole (než by si v poslední chvíli nalezli záminku, kterou Beneš už dávno znal, minimálně od roku 35), dneska močenské složťky naopak vynucují zradu předem.

   Smazat
 9. https://cs.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Molotov

  OdpovědětSmazat
 10. To,ze se SSSR jako jediny ohradil vuci obsazeni ČSR Nemeckem je znamo.Text teto noty je zajimavy.Dnesni nase vlada se tim nechlubi.Protiruska pisen je na Zapade dobre živi.Je to hanba českeho naroda,nevdek a zbabelost.Kam az jsme upadli .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslite ten SSSR, ktery v ten stejny moment okupoval Polsko a vyvrazdil polske dustojniky ranou do tyla v Katyni?

   Smazat
  2. 8:33
   Zřejmě myslí ten SSSR, který zpět obsadil dřívější sovětská území, které do té doby okupavalo tehdy však už reálně neexistující Polsko. Byl to myslím tentýž SSSR, který podle současnýého, protiruského výkladu dějin postřílel až 15 tisíc polských zajatců, čemuž předcházelo usmrcení až 28 tisíc sovětských zajatců v polských táborech mezi lety 1919-1921.

   Smazat
  3. Pro 8.33 Nóta vlády SSSR, předaná polskému velvyslanci v Moskvě ráno 17. září 1939
   17. září 1939
   Pane velvyslanče,
   polsko-německá válka odhalila vnitřní rozvrácenost polského státu. V průběhu deseti dnů válečných operací ztratilo Polsko veškeré své průmyslové oblasti a kulturní centra. Varšava, jako hlavní město Polska, již dále neexistuje. Polská vláda se rozpadla a neprojevuje příznaky životaschopnosti. To znamená, že polský stát a jeho vláda prakticky přestaly existovat. V této souvislosti přestaly platit dohody, uzavřené mezi SSSR a Polskem. Ponecháno samo sobě a bez vlády se Polsko stalo vhodným prostorem pro různé nepředvídatelné a překvapivé situace, které by mohly představovat hrozbu pro SSSR. Z tohoto důvodu, přes svoji dosavadní neutralitu, nemůže sovětská vláda nadále neutrálně pohlížet na tyto skutečnosti.
   Sovětská vláda také nemůže nečinně přihlížet, jak rodilí Ukrajinci a Bělorusové, žijící na území Polska, ponecháni napospas osudu, zůstali bez ochrany.
   Z tohoto důvodu vydala sovětská vláda nařízení Hlavnímu velení Rudé armády, aby to vydalo vojskům rozkaz překročit hranice a vzít pod svou ochranu životy a majetek obyvatelstva Západní Ukrajiny a Západního Běloruska.
   Současně je sovětská vláda připravena přijmout veškerá opatření k tomu, aby osvobodila polský národ od nešťastné války, do které byl tento vržen jejími nerozumnými vedoucími představiteli a dát polskému národu možnost žít v míru.
   Přijměte, pane velvyslanče, naše ujištění o naší naprosté úctě.
   Národní komisař pro zahraniční záležitosti SSSR V. Molotov.
   Zvláštnímu a zplnomocněnému velvyslanci Polska panu Grzybowskemu.
   Polské velvyslanectví.
   Moskva.


   Evropský soudní dvůr ve Štrasburku vydal prohlášení , že s událostmi v Kytyni nemá SSSR nic společného , protože na podzim 1941 , kdy se to událo tam už žádná sovětská vojska nebyla , území bylo obsazeno Němci !!

   Smazat
  4. Ještě bych dodala, že Polák není žádný ušlápnutý chudinka. Jak mohl, hned vystrkoval drápy, jenom se často dost přecenil. i my o tom víme své, kdy se nerozpakoval porcovat Československo spolu s Hitlerem, než jím Hitler projel "jako nůž máslem". Poláci si rádi stěžují na ostatní a cítí se ukřivdění, vlastní selhání ale odmítají uznat a hlavně se, proboha, nikdy za nic neomluvit, to by bylo neomluvitelné... J.

   Smazat
  5. 9:34
   Polak, jakmile se dostane pod vliv vodky wyboróvej, stává se geostratégiem, ksztaltem imperialnym a wykonawcem na skrzypcach elektricznych.
   Trochu s cesty je představa, že by NKVD trvalo skoro dva roky, od konce 1939 do podzima 1941 (není to datum vykopávky? na východě běží čas jinak), než by beckovce (jedna z odrůd nacizmu, polská; izraelci se teď kvůli tomu s poláky hádají) vysbírali a z pragmatických důvodů - nadcházející válka - odstranili s cesty.
   V Litwie to proběhlo během roku 1940, místní mi to detailně líčili a búhví, jak by vypadaly pogromy, kdyby tu hlavní vrstvu nepostavilo NKVD ke zdi a zbytek fašounů neodvezlo za polární kruh.
   Takhle zbyli jen svedení maloměšťáci.
   V pozdějších sovětských filmech je líčí jako bestiální vrahy, kteří nevědí, proč to dělají.
   To už byli všichni židi v Palestině a neměli do toho co mluvit..

   Smazat
  6. Zaujímavé že v tej dobe trpeli všetky národy, ale tí najmilitantnejší, keď dostali cez držku: odchovanci Polského demokratizmu generála Pilsudského, odchovanci Ustašovského demokratizmu, banderizmu na Ukrajine, len tí fňukajú jak malé deti, v domnění, že ich prídu lutovať, hladkať čičíkať. Pripomína mi to Holokaustovú agendu Židovského národa, ktorý len čo sa po vojne vrátil domov do Palestíny, už viedol svoj boj proti Britským okupantom a tamojšej Arabsko-moslimskej populácii. No ako by ste ich nemohli všetkých bitých, utláčaných a odstrkovaných lutovať! Doposial som aj ja bral a žral agentu tunajších Slovákov utláčaných maďarónmi, čechúnmi , vr.68 "rusákmi"..., dokial neposlali na okupačnú misiu svojich vojakov do juhoSrbskej provincie Kosovo. Niet čo lutovať, každý len dostáva to čo mu patrí. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  7. Pro 8.33.A vy myslite to Polsko,ktere podepsalo mirovou smlouvu s Hitlerem jako jedno z prvnich,ktere melo polofasisticky rezim generala Becka ,ktere poradalo pogromy na Židy pred valkou a po valce ,v roce 1949 a 1956 ?

   Smazat
  8. 18:14 Polákům vděčíme dnes zato, že bolševické hordy neprošly v roce 1920 do Evropy a kdyby bývali byli rozumný i v tom klíčovým roce 1939, tak kam by bývala dnes Evropa až sahala! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 11. Nezapomenme, ze Rusak az do padu zelezne opony tvrdil, ze polske dustojniky postrileli v katynskem lese nacisti.
  Ano, jednotky Smers a NKVD vrazdily behem okupace Polska v r.39 polske dustojniky a civilisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (09:44):
   Existuje však mnoho přesvědčivých důkazů o tom, že ty Poláky skutečně povraždili Němci! Uvedl je mj. i český patolog, který po válce ohledával pozůstatky zabitých Poláků (jeden z nich byl založen na tom, že někteří z polských zajatců měli ruce za zády spoutané (omotané) papírovými motouzy, které byly v předválečné době a i v době války v býv. SSSR neznámé ...
   ---
   I tak by Sověti měli 100+1 důvodů pro odplatu. To za desetitisíce (statisíce?) povražděných rudoarmějců, kteří byli po sovětsko-polské válce (r. 1921) zajati a systematicky likvidováni v polských zajateckých táborech. Poláci se k Sovětům chovali jako nepokrytí (až zavilí) nepřátelé ...
   ---
   Msta či odplata však není civilizační hodnotou! Proto je nutno odsoudit i takové válečné akty, při kterých byly (s odkazem na vál. odplatu) zavražděny tisíce jinak neúčastněných civilních osob, např. při náletech na Hamburg a Drážďany, a to v době, kdy o výsledku války bylo rozhodnuto. Podobně to je i se svržením dvou A-bomb na japonská města, v nichž téměř žádná voj. infrastruktura neexistovala.

   Smazat
  2. 10:07-máte pravdu, také se divím proč Židé věří, že holocaust má na svědomí Hitler a ne jejich.

   Smazat
  3. Hezké čist tyhle výblitky od Pepka Vyskoče, zvelebujícího Ustašovce, Banderovce, Beckovce v Polsku, atd... Kolik kapesníků jsi už probrečel Pepku? Koupím ti další balík:-). Diky pane Oplušile za argumentaci. Pepkovi ji zbytečně neadresujte. Je to jednozávitovej prvek spavý nemoci zvaný tse-tse.

   Smazat
  4. Stále zapomínáte na sérii náletů na Tokio, které těsně před koncem války zavraždily milión a půl civilistů.
   Američané, kteří vědecky vyhodnocovali účinky strategického bombardování museli napsat, že japonský zbrojní průmysl byl závislý na domáckých výrobcích součástek, kteří je pidlali ve svých dřevopapírových domech na ponku.
   Stačí si najít záběry řeky Sumida z roku 1945.
   Zděných budov tam bylo opravdu minimum.
   Podobně psali o Dráždanech, že tam v bytech vyráběli kolečka, čočky a natáčeli pružinky do zaměřovačů.
   Pak je, zřejmě v pytliku vod mouky nosili do Kamerawerke Freital, kde se v tom prase mělo vyznat.

   Z původních 250.000 obětí (část z lazaretních vlaků na východní části nádraží, které mělo být původně cílem a pro alibi se jím také stalo; jeden z rodinných známých měl semestr medicíny, takže dostal tesařskou pilu a prováděl dle nálezu pobíhajícího felčara amputace a zaškrcení cév, praxe k nezaplacení; vidím to jako obraz od Tübkeho, šlehající plameny až do nebe - sloup kouře byl vidět z Prahy - hromady polonahých sténajících těl na břehu Labe a řeka zbarvená doruda) se soudruzi z DDR nejprve rozhodli vzít za prokázaných jen 36.000 těl (nálet si vyžádali sovětští soudruzi, sice ne tento ale přece), která jako taková identifikovali hasiči. Kteří vykonali děsivou práci a všechny rozházené škvarky na povrchu opatřili číslem, poskládali na kovové rošty a spálili na prach. Identifikací nemyslí se zjištění jména ale konstatování: toto jest jeden člověk, ačkoli se to nezdá. Hasiči, kvůli žáru a nedostatku těžké techniky i tlakové vody neotvírali sklepy, kde byly kryty a v nich desítky zadušených lidí v každém: na vrcholu ohnivé bouře ohnivý cyklón vysál všechen kyslík.
   Lidé na ulici začínali hořet od vlny sálavého žáru a zbyl z nich často jen prach, lidé ve sklepích se zadusili. Sklepy a hromady zřícenin se prohledaly až v padesátých letech, pamatuji, že ještě v druhé třídě nám před výletem do Drážďan paní učitelka říkala, že v menších objektech se podzemní místnosti s udušenými rodinami stále otvírají. Tam, kde prošla ohnivá bouře se mrtví po otevření přílivu kyslíku rozpadli na prach.
   V roce 1961 němečtí soudruzi sice nálezy evidovali, ale nikde nezveřejňovali.

   Existovala policejní fotodokumentace a v devadesátých letech bylo možno nějaké záběry najít.
   Vždycky se s takovými věcmi začne šmelit.
   Známý záběr senilního Bismarcka na nočníku židovští fotografové také zpeněžili, než je chytli.

   Tudíž v novém tisíciletí přišla německoanglosaská komis, která nejvyšší počet obětí v Drážďanech ultimativně zastropovala (stejným matematickým postupem, jako oběti holokousu) na 20.000, hasiči nehasiči.
   Němci podepsali a vzali si k srdci. Dneska, kdy známe do detailů tón, kterým s nimi američtí ambasadoři jednají, nedivíme se.

   Dali si poměrně velkou práci s rekonstrukcí historického centra a nechtělo se jim dělat stejnou práci potřetí, kvůli nějakému číslíčku.

   Smazat
 12. Tady máte vyjádření „zlého" komunisty a srovnejte s vyjádřením makrely to mluví za vše.

  OdpovědětSmazat
 13. Je naprosto jasné, že západní propaganda naprosto otočila všechny události proti Rusku a Slovanům, viz. Stalin, hladmor na Ukrajině, Katyně... Už víte proč se pravda v našich médiích nesmí nikdy objevit? Jak by potom manipulovali s občany? Je hanba historiků, že ze strachu, nebo pro pár zlaťáků mlčí o pravdě a jsou poplatni současnému režimu. Hitler šílel když chtěl vykopávkami o starých Germánech podpořit propagandu a čím hlouběji archeologové kopali, tím více nacházeli důkazů o osídlení Slovany. Jenomže Rusové mají ve svých archívech mnoho výbušného materiálu a až přijde čas, pravdu se dozvíme včas. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nešílel jenom Áda.
   I soudruzi z ZK der SED (z budovy Reichsbanky, stojí za prohlídnutí) měli tento problém s vykopávkami na Rujáně a okolí.
   Studenti ze slovanských zemí na archeologické praxi se podivovali, jak často je potřeba pěkné nálezy zahrabávat.
   Domnívali se, že vedoucí výzkumu privatizují zlaté mince a knoflíky.
   Ale šlo o ideologickou direktivu.

   Smazat
  2. 14:11- mám zkušenost, že vzdělaní východní Němci o historickém osídlení linie východně od Berlína po Rujanu Slovany vědí, na rozdíl od mé také vzdělané dcery a její generaci, pro kterou to bylo překvapení. Možná proto Ost, Bavoři a Rakušani jsou tak "trochu jiní". V dobrém i zlém.

   Smazat
 14. noviczech
  ...můj názor.
  1.Kdyby měli v Sovětském Rusku takového slaboduché bezcharakterní politiky jako to bylo u nás, počínaje Havlem,přes Klause a další, tak by se nějakým Československem ani nezabývali.
  2.To co tehdy udělalo Německo, dnes už více jak 70 let dělá Amerika a který politický režim ji odsuzoval? Dříve jedině Komunistický.
  3.Přesně jak psáno, zvolili jsme si bezcharakterní lidi, máme co máme! Akorát otázka: Kdo uzdraví Justici? Podle mne, když člověk ve vládě nemá respekt před Justicí a zákonem, ale zdravím zákonem, má být zbaven funkce a i nakradeného majetku!!!
  ...toto dá do pořádku ne válka, ale přírodní katastrofa, dle mého názoru!

  OdpovědětSmazat
 15. Tady se nás ti idioti stejně jako blbec Michálek s komentářem, že i president Masaryk nesouhlasil s fejky na internetu snaží přesvědčit, že Stalin a SSSR mají zásluhu na smrti Ježíše Krista.

  OdpovědětSmazat
 16. Jsem přesvědčen, že president Hácha si byl vědom toho, že jeho podpis na smlouvě ( vynucené) je v rozporu s platným právem. Jenom již od konce války byl uplně nesmyslně dehonestován.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hácha si dehonestaci plně zasloužil. Šel nad rámec s londýnskou vládou a Benešem dohodnuté existence!!!

   Smazat
  2. Už hned po návštěvě v Berlíně mu začli říkat Hácha, Hitlerův brácha.
   Realisticky vzato, i kdyby v sobě byl našel nějakého odbojného ducha (toho ale předsedové správních soudů z podstaty věci nemívají), Hitler byl připraven udělat, co naplánoval a reakce západu se nebál.
   Pochybuji, že by bombardoval Prahu, die Goldene Stadt. Ale Plzeň klidně.
   Chyba byla, že se Hácha DOŽIL.
   Protože na začátku měl od Beneše pověření nedopustit masakr. Tedy, dokud by neposloužil VĚCI.
   V Benešových očích přišlo České povstání tak akorát, pět minut před finále; v roce 1939, kdy mu Francie zakázala vstup do země a Angličani jeho přítomnost snášeli za podmínky držení huby a zdržení se politické nebo odbojové činnosti by mu nějaké šarvátky byly nanic, všichni by se Čechy snažili umlčet.
   Nejdřív musel vyčkat obratu situace.

   Smazat
  3. Dodnes potlačovaná pravda je například ta, že do 5. května 45 tu byl klid, než antievropské živly vybudili to tzv. Pražské květnové povstání, ono absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených lidských životů. Zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou krvelačných mongoloidních hord zvaných Rudá armáda. Bohužel v konečném důsledku to takový velký rozdíl nebyl, protože několik let po válce vyšlo najevo, že v amerických zajateckých táborech našlo smrt přes milion německých vojáků. Po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 generál G. Patton, náš osvoboditel, své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“
   Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“
   Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“
   Němci svoje zločiny veřejně přiznávají už přes 70 let a stydí se za ně, očišťuje příští generace, protože jsou si vědomi zločinů svých předků. To, že Rusové svoje zločiny zapírají, případně svalují vše na Džugašviliho stalina, vychovávají mladé generace k zatvrzelosti a neupřímnosti.

   Smazat
  4. 15:58

   Dobrá a teď tu pohádku o Červené Karkulce.

   Smazat
  5. 16:58 Na všelijaký pohádky (jak oni říkají "bylyny") jsou machři leda tak tihle zdegenerovaní podlidé tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   kteří si rádi za svého vůdce zvolí tuhle bandu obřezaných kremlovorů tyjící z jejich tuposti! - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Každýmu co si zaslouží, že ...

   Smazat
  6. PS: Nikoli Rusko a Rusové, ale Izrael a židovští bolševici-judaisté vyhladili v SSSR desítky milionů lidí - včetně těch nejlepších z Rusů - podle příkazu Talmudu "Nejlepší z Gójů musí být zabiti!". 

   KOMUNISMUS = JUDAISMUS 

   Jediné, co Rusové podělali, je to, že se nechali židy a svobodnými zednáři (frontovou organizací Židovstva) zmanipulovat proti svém carovi a k jeho svržení, což otevřelo cestu k bolševizaci a judaistické-zednářské invazi do Ruska. A že část Rusů propadla komunistickému modlářství. Ale to je tak celé.

   Rusové byli jedni z největších obětí komunismu.

   V. Uškujnik - Kagan a jeho bek
   https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://pospolitost.files.wordpress.com/2009/01/uskujnik_kagan-a-jeho-bek.pdf&ved=2ahUKEwiG8vKz7vfgAhVBJVAKHSJACeIQFjABegQIAhAB&usg=AOvVaw1fmwr7mDZGAnHdLzHJiqcR

   Theodor von Winberg; Křížová cesta Ruska
   http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Krizova_cesta_Ruska.pdf

   Vyd. Alexej Fjodorovič Pavlov; ŽIDOVSKÁ NEVYHLÁŠENÁ VÁLKA LIDSTVU
   http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.pdf

   Behind Communism - Frank L. Britton
   https://www.youtube.com/redirect?redir_token=sWXWNHq6pKtziKqD4Ai7nQdXo098MTU1MjMxNzkwM0AxNTUyMjMxNTAz&stzid=UgxPZ1AXzbiw09hx8FF4AaABAg.8oCd-Eq-Srp8qmQRX2jFPo&event=comments&q=http%3A%2F%2Fwww.whale.to%2Fc%2FBehind-Communism-by-Frank-L.-Britton.pdf

   Smazat
  7. 16:28

   "Zdegenerovaní podlidé"

   Mluvte sám za sebe. ;-)

   Smazat
  8. Původním Rusem je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Ruské Impérium bylo germánské dílo, u jeho zrodu stál Heinrich Johann Friedrich hrabě Ostermann, vychovatel a rádce Petra I. Velikého. Ovšem jeho státotvorné úsilí zůstalo trvale omezeno jen na dvůr, vzdělat venkov a rozšířit civilizaci po celé zemi se nástupcům Petra nepodařilo. Resp. první kdo se o to pokusil byl právě Petr III., který měl veliké plány, např. zrušení nevolnictví a toleranční patent, což kdyby zrealizoval, předstihl by o celých 20 let nás s "josefínskými" reformami. Jenže nezrealizoval. Část šlechty - zejména v armádě a hlavně pravoslavná církev, která zcela ovládala negramotné mužiky, se těmto plánům postavila na rozhodný odpor a podpořili puč provedený Petrovou manželkou Kateřinou. Ta na jakékoliv vnitřní změny zcela rezignovala a věnovala svou dlouhou vládu budování říše navenek. Připojila k říši velkou část Polska a mmj. také Krym - zdroj tvalého zla a napětí ...

   Smazat
  9. P.S.: Bez Germánů by žádná Rus neexistovala, to oni založili ruský stát a také Ruské Impérium řídili, jak napsal i Hitler v knize Mein Kamf: "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši. On sám není žádným organizačním prvkem, ale pouze rozkladným fermentem. ... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového."

   Smazat
  10. 16:38

   Vaše názory jsou bohužel produktem šovinistické-rasistické-fašistické propagandy anglo-sionistického Britského impéria a nacistického Německa (ne nadarmo Hitler obdivoval Anglii a její šovinistickou kolonialistickou politiku vůči jiným národům a rasám), kteří pohlíželi na Rusy a obecně všechny Slovany s velkým despektem jako na podřadné podlidi, kteří si nezaslouží samostatnost - a proto my (Anglo-Sasové) máme právo tuto "nižší rasu" zotročit či vyhladit (jako např. domorodé indiány či černochy atd.). A tato odporná představa a ideologie vytvořila nedoloženou falešnou a vylhanou představu o Rusech jako o "primitivních, nekulturních a barbarských Asiatech [či Mongolech] z Východu", kteří "nemyslí na nic jiného, jak dobýt Evropu a celý svět". Také tato absurdní propaganda vytvořila i řadu mýtů o Rusku jako o "věčně zaostalé zemi s negramotnými a primitivními mužiky" (na těchto myšlenkách také částečně stavěla komunistická propaganda, mj. s cílem obhájit VŘSR) atd. Jaká však byla realita? Rusové jako "primitivní, nekulturní a líní mužici"? Omyl. I řada lidí, která navštívila Rusko a nelze je rozhodně podezřívat z nějakého nadržování Rusku, popsala ruské rolníky jako skromné, pohostinné a pracovité lidi. A dokonce (viz uvedená svědectví v článku) dokazují, že v některých dobách na tom ruští rolníci byli výrazně lépe, než rolníci na Západě (než např. ve Francii, Irsku, Skotsku atd.). To neznamená, že život byl v Rusku idealistický či že by Rusko bylo dokonalé. Ale vyvrací to mýtickou představu o Rusech jako o "zaostalých, primitivních, líných a barbarských mužicích". A nejen to.
   http://m.leva-net.webnode.cz/products/mytus-o-odveke-chudobe-rusu/

   Též je mýtem tvrzení o "věčně zaostalém Rusku". Ruský chemik Mendělejev vypočítal, že pokud Ruské impérium půjde cestou reforem nastolených premiérem Stolypinem, bude mít na konci 20. století 596 milionů obyvatel a největší ekonomiku světa. Toť vše k tomu "věčně zaostalému Rusku".

   PS: Tady nejde o národnost, ale o ducha. Romanovci (stejně jako většina ruské šlechty) se považovali za Rusy a ne za Němce. Za Slovany a ne za Germány. Slovanství totiž není v krvi, ale v duchu. Nepočítaje, že samotní Němci mají v sobě hodně genomu slovanských národů.

   Smazat
  11. 16:31, 16:38

   Své rasistické-fašistické názory si můžete nechat akorát pro sebe. PRO SEBE.

   Btw.:
   "Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku..."

   A kdo byl maršál Žukov (dalši "ruský mužik" ;-) ), který dobyl judaistickou Lubjanku a sejmul jejího sionistického šéfa Beriju a málem svrhl judaisticko-komunistické jařmo nad Rusí?!

   No, vidíte. To máte z toho, že vycházíte z nacistické propagandy. Pak jste z toho zmatenej.

   Smazat
  12. 17:18 Ty jsi jen takový místní užvaněný kretén co mění názory jak trenýrky, páč budeš se slovanskými mužíky mít pravděpodobně společný krom tuposti a bezzásadovosti i nevalný hygienický návyky!:-)) Na diskusi s propem (protiprúdu) si vykládal jak pan Hitler obdivoval carské Rusko a SITRA AHRA tě tam za to vychválil, jací slušní lidé jsou mezi Čechy, ale dříve na NWOO jsi zase naopak chválil Stalina jako "velkého slavanofila" atd. atd. ozději tu si se omlouval, že si se "mýlil a nyní už víš že Stalin sloužil Židům" atd. atd. Proto tvý vječný cancy a doporučování každýmu aby se "dovzdělal" apod. beru s výraznou rezervou ...

   Smazat
  13. Forever Slav napsal:
   15.12.2018 (17.59)
   anonym

   Je to prosté, milý Watsone. Chamberlain si válku nepřál. Nakonec i on byl donucen zavést Británii proti Německu.

   Británie původně neměla vůbec v úmyslu vést přímo válku proti Německu. Jen prostřednictvím svých loutek a užitečných idiotů – Polsko bylo jedním z nich. Kdyby nezaútočil Hitler, jako první by zaútočilo Polsko na Německo (samotná polská přiznání). Hitler ale Polsko předešel. Navíc bylo v plánu, že Sovětský svaz dobyje celou Evropu. Proto se západní Spojenci až do Hitlerova útoku na SSSR stranou. Nemuseli na Hitlerovo Německo útočit. Tuto práci byla přenechána Sovětskému svazu.

   Kdyby Hitler nezaútočil na SSSR, SSSR by dobyl celou Evropu (sovětská agrese proti Polsku, Pobaltí a Finsku je více než výmluvná – předstupeň sovětského vývozu komunistické revoluce do celé Evropy). Díky Hitlerovi tak místo vývozu revoluce byla jen „Velká vlastenecká válka“ a komunismus se zastavil jen ve východní Evropě a ne až na březích Atlantiku.
   Západní Spojenci tak vydali Sovětskému svazu jen východní Evropu.

   „Hrál jsem golf s Joe Kennedym (Americký velvyslanec v Británii). Chamberlain mu řekl, že Amerika a světové Židovstvo ho donutilo zavléct Anglii do 2. světové války.“ – James Forrestal, ministr námořnictva (později ministr obrany), Deník, 27. prosince 1945.
   https://radicalrevival.wordpress.com/2010/01/23/jak-zide-vyhlasili-nemecku-svatou-valku/amp/

   Smazat
 17. Nejsem historik, abych znal podrobnosti o panu Litvinovovi a o dalších souvislostech. Znění této nóty jsem dodnes neznal. Avšak tvrdím, že tato skvělá sovětská nóta z 18. března 1939 by měla být doslovně otištěna v učebnicích dějepisu šestého postupného ročníku ZDŠ našich dětí. I mí nežijící rodiče (celoživotně bezpartijní) by měli ze znění této nóty velikánskou radost. Václav Urbánek

  OdpovědětSmazat
 18. Zdejšímu rusofobnímu trollovi:

  Pakt Molotov-Ribetropp jsem rozebral pod článkem o Libyi a nebudu se k němu vracet. K ostatnímu:

  1) Polské důstojníky povraždili nikoli Rusáci, ale židovská NKVD s Berijou v čele. Tedy lidé, kteří předtím spáchali v Rusku "ruský Katyňský masakr" - když na konci 30. let provedli čistky v Rudé armádě, kde bolševičtí judaisté povraždili desetitisíce ruských důstojníků (bolševičtí judaisté totiž považovali Rudou armádu za hrozbu pro svou moc v Rusku - a v zásadě měli pravdu - když později maršál Žukov vzal útokem judaistickou Lubjanku, rozdrtil sionistickou NVKD a sejmul jejího judaistického šéfa Beriju - málem se mu tak podařilo svrhnout samotné judaistické-komunistické jařmo nad Rusí).

  2) Naopak Polsko skutečně kolaborovalo s nacistickým Německem. Bylo to Polsko, které uzavřelo pakt o neútočení s Německem v r. 1934. Které společně s Hitlerem napadlo Československo v r. 1938 (Polsko dokonce usilovalo o dobytí Slovenska - což Hitler už nedovolil). A Polsko bylo spojencem Hitlera proti SSSR - kdyby nezemřel Pilsudsky a k moci se nedostali radikální polští nacionalisté, Polsko by se spojilo s Hitlerem v rámci tažení proti SSSR.


  PS: Byl to právě SSSR (nikoli zrádné Polsko), který jako jeden z mála v r. 1938 nabídl Československu vojenskou pomoc proti nacistickému Německu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polsko po 15.3.1939 vracelo uprchliky z CSR primo nacistum do naruce.Ti pak sli samozřejme primo do koncentraku.

   Smazat
 19. Forever Slav 17. septembra 2018 z 18:33
  Připomeňme si největší mýty o 2. světové válce:

  1) Kdyby nebylo Hitlera a nacistů, nebylo by ani 2. světové války.

  Skutečnost: Válka by zřejmě byla tak jako tak. Bez Hitlera či s Hitlerem. Ať už by Hitler chtěl nebo nechtěl. Jak řekli samotní židé:
  „Hitler nechce válku, ale my mu ji vnutíme, ne letos, ale brzy.“ – Emil Ludwig Cohn v Les Annales, červen 1934 (také citováno v jeho knize „The New Holy Alliance“)

  Židé vedli proti Německu už pěkný čas válku – celá desetiletí předtím: S CÍLEM ZNIČIT NĚMECKO a NĚMECKÝ NÁROD. A po nástupu Hitlera a vzestupu Německa zpět mezi velmoci měly v plánu rozpoutat proti Německu opět válku. Otázkou bylo, kdo bude agresorem – Německo nebo židé? Jak víme, židé stvořili a měli úhlavní podíl na šíření komunismu. Byli to oni, kdo skrze komunistickou Rudou armádu dobyli Rusko a vyhlazovali Rusy po milionech. Židé skrze SSSR měly v plánu vyvést komunismus do zbytku Evropy. A Německo se mělo stát samozřejmě terčem. R. 1933, kdyby vše šlo podle plánu židů, měli vyhrát komunisté (i němečtí komunisté byli pod kontrolou židů). Mělo dojít k bolševizaci Německa a následnému vývozu revoluce do zbytku Evropy. Nic z toho se díky Hitlerovi nestalo.
  Vývoz revoluce tak byl odložen. Podstatou věci je to, že kdyby nacistické Německo nepodniklo agresivní tažení Evropou, podnikl by agresivní tažení Evropou Sovětský svaz, který byl pod pevnou kontrolou židů. O sovětských plánech na dobytí Evropy existuje řada důkazů (o tom publikují např. Viktor Suvorov či Mark Solonin). Židé měli v plánu to, co provedli Rusku a Rusům (aj. národům ruské země) provést i ostatním bílým národům Evropy – Německo a německý národ nevyjímaje. A Němci nechtěli dopadnout, jako Rusové a ostatní národy bývalé křesťanské ruské říše, které byly v SSSR vyhlazovány po desítkách milionů v řízených hladomorech, v mučírnách ČEKY-NKVD, sovětských “táborech smrti”-gulazích, atd. I proto se Hitler v Německu dostal k moci.

  2) Hitler napadl “mírumilovný” Sovětský svaz, který si válku nepřál.

  Skutečnost: Dnes už víme o sovětských plánech na pozření celé Evropy. Kdyby nebylo vzestupu Hitlerova Německa, šlo by to jako po másle. Vzestup Hitlerova Německa tomuhle hodil čáru přes rozpočet. Ale plány na úplnou bolševizaci-sovětizaci (judaizaci) Evropy tím neskončily. Ohledně “mírumilovnosti” SSSR – stačí si vzpomenout na sovětskou podporu komunistické revoluce ve Španělsku či agresivní komunistické strany v Německu. Nebo na sovětské napadení Finska (ke kterému došlo po sovětském zinscenovaném finském útoku).

  Hitlerův útok na SSSR v podstatě zachránil západní Evropu před gulagy a komunistickými mučírnami a masivním vyvražďováním a holocaustem křesťanů (který bolševičtí židé provedli v SSSR). Když se podíváme na zločiny, které provedla Rudá armáda v Německu, jako masivní znásilňování německých žen a zabíjení řady německých mužů, žen i dětí (k čemuž vyzývala řada židů – např. Ilja Ehrenburg a řada dalších), nešlo o nějaké zločiny čistě v důsledky války. Stejné a obdobné zločiny se děly i předtím. Židovská Rudá armáda už po VŘSR brutálně povraždila miliony ruských mužů, žen i dětí a znásilnila miliony ruských žen. Za ní krvavou práci už jen dokončila židovská ČEKA. Stejná hrůzná zvěrstva provedla sionistická Rudá armáda ve Finsku.
  To, co provedla Rudá armáda v Německu a Finsku (a které provedla mj. i v Lotyšsku, Estonsku, Polsku a Litvě) by bolševičtí židé provedli v celé Evropě, kdyby je nezastavilo nacistické Německo.

  OdpovědětSmazat
 20. 3) Hitler nenáviděl Slovany a Rusko jako takové.

  Skutečnost: Hitler neměl nic proti Rusku a Slovanům, Rusy nevyjímaje. Rusko a Rusy Hitler považoval za oběť židovského komunismu. Ve svých spisech a projevech se Hitler klaněl ruské dynastii Romanovců, tomu rodu s německou krví. Zkrátka a dobře, kdyby nebylo židovského komunistického SSSR, Hitler by nikdy na Východ vojensky netáhl. Ani by se nedostal k moci. Hitler neměl v plánu vést válku proti Rusku a ruskému národu, ale proti židobolševickému SSSR.

  4) Hitler byl žid a sloužil židům.

  Skutečnost: Že Hitler byl žid, bylo již dávno vyvráceno. Viz:
  https://radicalrevival.wordpress.com/2010/09/17/myty-o-holokaustu-podle-illinois-holocaust-museum/

  Hitler naopak provedl de-judaizaci Německa. Za jeho vlády došlo k pálení jedovatých židovských knih a plodů, propagující dekadenci, hanobení křesťanství, marxismus, atd. Židovská komunistická strana byla perzekuována. Byly zabaveny židovské obchody, firmy a podniky. Židé byli zbaveni významných míst v politice, kultuře a soudnictví. Německo se též vymanilo z vlivu rodiny Rothschildů a založilo vlastní nezávislou banku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.