Reklama

pátek 1. března 2019

Stratfor: Rusko nikdy Krym nevrátí

1. 3. 2019      pravda
Za pět let Rusko upevnilo svou kontrolu nad Krymem a žádné vojenské akce a další sankce ho nebudou s to přesvědčit, aby se poloostrova zřeklo. K tomuto závěru dospěl analytik amerického listu Stratfor Sim Tack. Pokusy Ukrajiny a Západu zpochybnit kontrolu Ruska povedou jen ke komplikacím ve vztazích s Moskvou. Velmi často rozsáhlé krize v mezinárodních vztazích a dlouhé bezvýsledné spory nakonec vedou k tomu, že jejich účastníci jsou nuceni souhlasit s reálným stavem věcí, shrnuje autor článku.


Rusko de facto kontroluje Krym a ruská "vojenská síla nakonec zabezpečuje tuto přímou kontrolu", nehledě na všechny diskuse o nezákonnosti uskutečněného referenda. Většina krymských obyvatel ve skutečnosti byla a zůstává prorusky naladěná, což umožňuje Rusku těšit se vysoké politické podpoře, uznává autor.

Hrozby ukrajinských úřadů ohledně možných vojenských akcí a politické požadavky západních zemí ohledně návratu Krymu Ukrajině "nepřekračují rámec symboliky, protože mají malou šanci změnit realitu", je uvedeno v publikaci.

Takový symbolický boj však může vést k tomu, že se rozkol mezi Ruskem a zbytkem světa prohloubí a povede k otevřené konfrontaci. "Krymská otázka" je "jádrem rozsáhlé konfrontace mezi Západem a Ruskem". Západ získal vhodnou příležitost, aby se spojil proti Rusku a podpořil pozici Kyjeva, poznamenává autor článku.

Analytik přiznává, že sotva existuje prostředek, který by donutil Rusko zřeknout se Krymu, jelikož ani západní sankce to nebyly s to udělat. Růst ozbrojených sil jenom pohlcuje značnou část zdrojů obou stran.

Velmi často rozsáhlé krize v mezinárodních vztazích a dlouhé bezvýsledné spory nakonec vedou k tomu, že jejich účastníci jsou nuceni souhlasit s reálným stavem věcí, shrnuje autor článku.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

83 komentářů :

 1. To sa teda musel pán analytik riadne ponamáhať, aby dospel k takémuto prekvapivému záveru.
  Kebyže nám pred štyrmi rokmi zavolal, tak už to mohol vedieť dávno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alespoň vidíte, co to tam na tom západě žije za debily. A jak o nás uvažují, jako o svém majetku.

   Smazat
  2. To není překvapivý, nýbrž logický! Vrátí ho Chujlostan, páč Rusko zaniklo nejpozději v březnu 1917 a poté ho nahradil židokagal SSSR, jehož je současný parchanát Chujlostan, země obývaná těmito "bílými negry" - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   nástupcem! A tento parchanát bude zničen! Blbečkům spikleneckejm se nakecalo že se jako plní coudnhovnistický projekt rasové výměny v Evropě, ale houno houno! Jde o nordickou lest! Barbarossa II. bude bezbolestná pro naši rasu! Paní Merkel a an Macron spolus s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte. Ale v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Východ jako odminovači, sebevraždední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffce a jejich způsob boje! Nenávidí je a budou mstít za Kábul,Groznyj, Allepo a další místa zničená bolševickou a putleroffsku soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou putlerské vrahy. A naši poté již jen obsadí tuto barbarskou zem, aby ji pozvedli k civilizaci ...

   Smazat
  3. 18:53

   doufám, že tě smáznou, blbečku.

   Smazat
  4. 21:15 To tebe stačí vyvětrat! Páč jsi jen rudoprd co vyletěl z jednoho zadku! A si tuším kterýho! Myslím že tu je dokonce zachycen přímo ten okamžik tvýho výletu!:-))) - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 2. Rusové, by byli hloupí, kdyby jej vrátili. Ušáci by tam rádi měli svoje základny- tedy pokud nechcou být dobrovolně Ušáckou kolonií, stejně jak Ukrajina nebo mi svých blbců na to mají dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sice nevím, proč nazýváte Spojené Státy "Ušáci", ale zaujal jste mě tím vaším: "byli by hloupí, kdyby ho vrátili".
   To je stejné, jako kdybyste totéž řekl o Petrohradu.

   Smazat
  2. A Japonsko by chtělo vrátit 4 ostrovy a druhý den jsou tam Amíci.

   Smazat
  3. Blbě jsem se vyjádřil slovem vrátit, vzhledem k historickým skutečnostem -byli by hloupí, kdyby jej věnovali.

   Smazat
 3. Přesvědčit Rusko aby se poloostrova zřeklo, to je prostě neskutečně idiotská úvaha a stále to melou dokola jako flašinet. Proč by se někdo měl zříkat něčeho co bylo a je právoplatně jeho, to je něco jako protimluv, něco jako masakr na Národní třídě, jako humanitární bombardování, to je jako odhlasování církevních restitucí, odhlasování komunismu jako fašismu podobná ideologie, to už by mohli také odhlasovat že zítra ráno nevyjde slunce a celý den bude tma. A lidi to budou brát jako danou věc. Je to jedna pitomost za druhou a lidi snad ani nemyslej mozkem, prostě kolik třešní tolik višní. Hej hou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 23:34 Utři si nudli u nosu a netvař se jako že máš rozum, vypadá to fakt blbě.

   Smazat
  3. 0:41
   Zločinnost komunistického režimu je uznaná i zákonem. Jeho propagace, schvalování a obhajoba je trestným činem. Nepohrdáš doufám zákony ČR?!

   Smazat
  4. Zákon se dá změnit novým zákonem, troubo. Dneska by ten zákon Sněmovnou neprošel. Je nesmyslný a ještě ya tvého života, trubko, bude změněn.

   Smazat
  5. 23:28, v článku ovšem píšou, že Krym bude věčný a vděčný klacek na Rusko. V plánu bylo ho sice využít na vlastní základnu, ale i tak dobře.

   Smazat
  6. Pro 0:41, jestli pohrdám zákony jako soudci, nemohu říci, fandím takovým zabedněncům co tvrdí, že se ve sněmovně odhlasovalo,že zejtra nevyjde slunce bude celý den tma a tak se nepůjde do rachoty. Jenže jak říká klasik, marnost je marnost, všechno je marnost, někdo nepochopí ani elementární věci, přitom vždycinky je nejlepší selský rozum, že? Hej hou a buď alespoň fit, říká se ve zdravém těle zdravý vz/duch. Rudý dědeček

   Smazat
  7. 10:35
   Zákony této země, schválené demokraticky zvoleným parlamentem nerespoktují jen:
   1) zločinci
   2) neofašisti
   3) islamisti
   4) komouši

   Vybral jsi si dobrou společnost, dědku. Inu, svůj k svému.

   Smazat
  8. 11.14 - když na provokace reagujete, tak si vyberte z Vaší nabídky.
   emeritní kapitán

   Smazat
  9. 11:14 zapomenul jste fašisti blbečku ,a to jste vy pane!!!

   Smazat
  10. 11:14 Už tady opruzujete se svými ubohými argumenty snad pod každým článkem. Napište jednou pravdu o průběhu církevních restitucí. Pořád melete o nějakém navracení. Řada církví ani v osmačtyřicátém roce neexistovala, ale prachy nesmrdí, tak co by si něco taky neuloupli, že? Že většina toho majetku ani církvi nepatřila, neb jistý osvícený panovník jim je (beztak po Bílé Hoře ukradené poraženým) sebral a dal jen do užívání. Taky byste mohl připomenout, že ten rozhodující hlas v parlamentu patřil jednomu z těch zločinců, které výše zmiňujete, jistému už právoplatně odsouzenému Pekárkovi. Je to Vaše metoda, říkat vždy jen půl pravdy.

   Smazat
  11. Pro 11:14 už ten nápis demokraticky zvolený parlament mi připomíná demokraticky zvoleného Madura, Porošenka a jiné. Ve výčtu nerespektujících Vám chybí politici, olygarchové, soudní mašinérie atd. atd. Ovšem Váš problém je ten, že já jsem a to jste si asi nevšiml, neříkal, že nerespektuji zákony této země. Já jen zatím svobodně vyjadřuji svůj názor, chcete li. Takže sice brečíte dobře, ale bohužel na cizím hrobě. Toť vše. Se soudružským pozdravem "Světu mír" Rudý dědeček

   Smazat
  12. Newsoudruhovi 11:14!
   Dobře vyjmenováno, ti kdo nedodržují zákony. Chybí jenom upřesnit kdo zákony vždy pregnantně dodržuje a to jsou:
   1) otroci (pracující)
   2) nevolníci (študentíci, starobníci)
   3) hlupáci (užiteční idioti)
   4) chytráci (překabátění hlupáci)
   5)slouhové páníšků (ouřadové, soudci, politici)
   6) drábové (poliši, vojáci, čističi)

   a co vy, kam patříte, víte to vůbec gojímku ubohá

   Smazat
  13. Krym je jen zeměpisný pojem, součást okupované Tavridy! Ta náleží de facto Turecku! Protože ve smlouvě Kateřiny II. s Vysokou portou jasně stojí, že pokud Rusko z jakýchkoliv příčin Tavridu ztratí, tato se automaticky opět stává částí Osmanského impéria!!! Tu je originální mapa z doby podpisu smlouvy, tedy z roku 1792! - http://loveki.ru/museum/maps/all_russia_maps_1792/39.jpg

   A tzv. RSFSR jako dejme tomu - s velkým přimouřením obou očí - nástupnický stát Ruského impéria ztratila kontrolu nad částí Tavridy hanebným aktem jejího roztržení 18. října 1921 - http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-krym-0fj-/p_zahranici.aspx?c=A160831_203010_p_zahranici_wag

   Ten den přešla tedy dle smlouvy - tedy de iure pod osmánského kalifa, ale ten byl bohužel také svržen a vyhnán ze země o dva rok později. Otázka tedy zní: je Turecká republika nástupnickým státem Osmánské říše?

   Smazat
 4. Co by měli Rusové vracet na Krymu proběhlo řádné referendum a lidé rozhodli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. My jsme s chlapama v hospodě provedli řádné referendum, že se naše vesnice připojí ke Švýcarsku a rozhodli jsme.

   Smazat
  2. 23:48 V hospodě by ti lidi rozbili hubu, havloide, muselo to být někde v pražský kavárně.

   Smazat
  3. 0:49
   Nene. Referendum. Naprosto regulerní. Tak jako na Krymu. Prostě jsme si to svobodně odhlasovali, chápeš?

   Smazat
  4. 23:48
   Odkdy má vaše vesnice autonomii, fašistický moulo? A nevím, že by proběhl v ČR nějaký puč. Nebo ty myslíš tu vaši výměnu tuneláře Kalouska za blábolistu Pospíšila? :-)

   Smazat
  5. Od tý doby co jsme si ji odhlasovali. Máme přece právo na sebeurčení, jako krymani, ne? Puč přece proběhl už v roce 1989. To neukecáš. Prostě už jsme Švýcarsko. A kdybyste s tím vy, čeští náckové, snad měli nějaký problém, tak nám může přijít na pomoc před váma švýcarská armáda.

   Smazat
  6. Nemáte, ty osobo ducha mdlého, už ti to tu jednou napsali:
   1/ neměli jste autonomii, svůj parlament a sovu vládu
   2/ v ČR neproběhl žádný puč, po kterém by vaši vesnici chtěli vyhladit,
   3/ "referenda" se neúčastnila celá vesnice a neproběhla volební kampaň,

   Nepiš blbosti, když se nevyznáš.

   Smazat
  7. 23:48
   Méně pít a více uvažovat. Myslíš hospodský povaleči že by Švýcaři o takové blce stáli.

   Smazat
  8. 23:48
   Co kdybyste se s chlapama v hospodě rozhodli , že budeš prezidentem Česka ? Můžeš následovat toho Kvída . Třeba tě Zeman taky pozve na Hrad .

   Smazat
  9. 23:38, a kdy proběhnul v Česku nacistický puč? Že jsem si toho nevšiml... Až se tak stane, udělám vše pro to, aby se odtrhly celé "Sudety" a připojily k Německu.

   Smazat
  10. Ježíši, další blbec v 7:25!

   Smazat
  11. 23:48
   A kolik v té vaší vypité tlupě bylo zúčastněných etnických Švýcarů? Nějaká podobná procenta, jako je na Krymu Rusů? Jen doplňuji. Už jiní ti vysvětlili hloupost tvé myšlenky. Asi ještě zbytkáč.

   Smazat
  12. Probuzený - právo účastnit se toho referenda na Krymu měli jen entičtí Rusové?

   Smazat
  13. 10:16
   Nechej ho. Ten negramotný blb zřejmě ani netuší, že nic takového jako "etnický Švýcar" neexistuje, že Švýcarsko je jen federací německých, francouzkých a italských kantonů, které mezi sebou po staletí vedly války, poslední tuším někdy před 150 lety.
   Ten blb ani netuší, že v dnešní době tvoří čtvrtinu občanů Švýcarska cizinci.

   Smazat
  14. 10:50 Náhodou výraz "etnický Švýcar" je docela bomba.

   Smazat
  15. No podstatné bude jestli vás ty Švýcaři do federace přijmou a to vyřeší vaše spory puberťáků.

   Smazat
  16. Švýcaři? To jako ti, v jejichž bankách zmizelo židovské zlato a peníze po 2. světové? (Mimochodem, do OSN kvůli tomu vstoupili raději až v roce 2002 ��) Nebo ti, kteří živí v bankovním systému cca deset procent populace, protože většina peněz v tamních bankách pochází z černých ekonomik celého světa? Anebo ti Švýcaři, o nichž blahé paměti Karel Michal psal jako o národu udavačů? Moc hezky jste si vybrali. Akorát oni vás mají totálně na háku ��

   Smazat
  17. http://www.aalep.eu/legitimate-case-recognition-crimea

   Smazat
 5. Nevím, jak je mám správně nazvat a nebýt sprostý, možná hlupáci. Chtěli ovládnout svět a co se jim podařilo.
  1. Hospodářsky zlikvidovat USA.
  2. Rusko se semknulo a je silnější, než kdy jindy.
  3. Čína je začíná technologicky i hospodářsky předhánět, udělali si soupeře silnějšího, než Rusko a ten se snimi nebude párat, když ho naštvou.
  4. Není místo na zemi, kam by se mohli schovat se svými rodinami.
  5. Jsou v hajzlu, tedy tam, kam patří.
  Jsou tak nadutí, že jim to asi ještě nedošlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problémem však zůstává postoj naší vlády, která reprezentuje jak tu část naší společnosti, která Rusy nenávidí, tak tu část naší společnosti, která jim fandí a vidí v nich osvoboditele z fašistického západního jha. Nemusím nijak zdůrazňovat, že naše vláda je protirusky založená, takže, ať se nám to libí nebo ne, táhnou, a to obrazně i doslova, do horoucích pekel všechny obyvatele ČR, tedy i Ty, kteří v Rusech nepřátele nevidí. Rusům fandím, i když se potýkají s mnoha problémy, ale stále věřím staré slovanské moudrosti, která říká, že zrod nové společnosti založené na principu jednání rovného s rovným, nikdy nemůže přijít ze západu, kde slunce (Světlo) zachází, ale z východu, kde slunce (Světlo) vzchází. Chce to čas, moře času. Východ znamená pro celou naši planetu obrodu, naději, záchranu...

   Smazat
  2. 2:50, hezký pokus, leč nesprávný.
   1. Amerika ekonomicky roste a nabírá na síle, o tom nikdo nepochybuje, ani Demokraté ne. Trump boduje.
   2. Rusko si bezpochyby uvědomilo hrozící nebezpečí, ovšem silnější je jen ve zbraních a armádě. To nestačí.
   3. Čína se už opravdu stala nejen ekonomickým, ale i technologickým gigantem, ovšem pochybuju, že touží po pádu USA. Obavy by mělo mít Rusko.
   4. O kom to mluvíte? Pokud o těch, kteří rozhodují o válce, ti už svá bezpečná místečka mají dávno vybudovaná.
   5. I kdyby USA padli, jakože nepadnou, nechápete jednu věc, že zde vůbec nejde o americké občany. Ty využívá jen extrémně bohatá skupina, která je kosmopolitní.

   Pokud bych si měl vsadit, kdo padne a rozpadne se, vsadil bych na Rusko. Jediné, co se evidentně blíží ke konci, je absolutní hegemonie USA. A pokud nevznikne stav dvojité kooperativní hegemonie typu "chimerica", potom se posouváme k multipolaritě. Z bezpečnostního hlediska to je nestabilní systém. Rusko zde ovšem moc velkou šanci nemá a podle mě se stane kolbištěm soupeření velmocí typu USA. Číny a Indie.

   Kdyby Evropa nebyla hloupá, už dávno by mohla přijmout ruskou nabídku o spolupráci a vytvořit obří konkurenceschopný prostor v rámci Eurasie. Ale nepřekonatelný odpor Západu ke všemu, co se nachází za východními hranicemi Německa, nakonec způsobí to, že se evropský civilizační a ekonomický okruh rozplyne mezi nově nastupujícími giganty.

   Smazat
  3. Ano 7:49 je to tak a ten růst západu je lidstvu jen na škodu. Zamyslete se nad podstatou lidství. To není růst HDP za každou cenu a vláda zvrhlých zdegenerovaných parazitů. Moudrý člověk hledí omezovat své potřeby a hlupák nemá nikdy dost.

   Smazat
  4. Anonym 2. března 2019 7:49
   Idiotská zpráva sepsaná slabiduchým trolíkem, který zřejmě neví nic o státním dluhu muriky, který je dnes více než 22 bilionů (trilionů) dolarů, 100 mil občanů je tam na potravinových poukázkách atd. Města a privátní sektor dluží ještě několkrát více než murický stát... Prostě je to dodálávající imperium, které je před velkým krachem, který přivede bídu na celou planetu. V domnění, že válka by je zachránila snaží se jí murické elity rozpoutat, ale ani to se jim nedaří. Jen kopou kolem sebe jako chcípající kobyla... Rusko má obrovský technologický náskok a nemusí se o svoji budoucnost bát. Navíc nově nastupující mocnosti nejsou imperialistického typu. Po pádu Muriky si svět oddechne od zlodějů a vrahů, kteří v minulém století způsobili nezměrné hoře a bude nastolen nový mírový ruský svět!

   Smazat
  5. 4:42, ó svatá prostoto!

   Smazat
 6. Kdepak, co peklo jednou schvátí, to už nikdy nenavrátí.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, ty nešťastníku, cos tam zase napsal, že tě smázli? Jdi na články, kde se píše o vnitřní politice USA, v tom máš dobrý přehled. Nebo třeba na ty ohledně Venezuely.

   Smazat
  2. Odhaduju že Honolulu - světaznalý, nezná co se patří dělat na internetu. Zjevně tady exhiboval a načapaly ho s gaťatama napůlžerdi dolů.

   Smazat
  3. Ahoj Honolulu kde si se rozkládal.

   Smazat
  4. 8:00 & 8:40 Oni me mazou protoze, vedle me vypadaji uboze !
   I am shiny, smooth and magic.- with glossy personality and cenzor je chrochatavy vepr !
   nick HONOLULU

   Smazat
  5. You'r mainly pretty butthead, Lulu. And drunked. Dej raději něco ohledně vyšetřování úniků z kampaně Hillary Clinton, tady se dočteš jen o Manafortovi, Cohenovi apod. A přestaň s těmi kravinami. Starej chlap a vyvádí jako puberťák... jó chlast to je mrcha.

   Smazat
 8. Rusové vrátí Krym, asi jako USA sebe samy indiánům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Indiáni nic nevlastnili, to je kočovné ethnikum, s vyjímkou tzv. Indiánů z puebel, kteří ale do roku 1845 patřili k Mexiku. Žádný stát neměli, připojovli se vždy na tu stranu, která jim slíbila víc ohnivých zázraků (ohnivý vody, ohnivých holí) a koní! Takže povětšinou válčili mezi sebou tak jako po celá tisíciletí, jen tentokrát s pomocí modernějších prostředků. Nakonec se na to vykašlali a dali se na pokrok a šoupli koně pod kapotu! - https://www.bejvavalo.cz/clanky.php?detail=1145

   Už tenkrát by sotva měnili, natož ted když maj telku s plochou obrazovkou a 150 kanálů!:-)

   Smazat
 9. 7:10
  Možná jste světa znalý, ale diakritika vám nějak nejde.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 08:39 Pise telegram. Stop. V tomto pripade je to obvykle. Stop. Nebo ma slozity telefon. Stop. A nizky intelekt. Stop.

   Smazat
  2. 8:46 Nebo má spíš hodně starý a jednoduchý telefon. Stop.

   Smazat
  3. Nechte Honolula na pokoji. Občas přinesl velmi zajímavé informace z vnitřní politiky USA, v tom je opravdu dobrý. Kdo z nás se tomu tak intenzivně věnuje jako on? Sice umí dobře trolovat, ale hloupý určitě není.

   Smazat
  4. Honolulu se svými urážkami, ponižováním ostatních a ničím nekočírovaným tlacháním sem nepatří.

   Smazat
  5. 9:19 - Ja te NECHCI urazet ! Radej bych ti nakopl tvoje myslici ustroji - RIT !

   A to , co se u nas deje, vam vase satanska media nikdy nereknou. Je to proti jejich zajmu.

   8:39 - ty provincionalni krupane z prdelakova !
   Nauc se cestinu bez diaktriky ! Snad si nemyslis, ze my se budeme prizpusobovat vam ?
   Vy trpaslici !
   To jsem napsal ja nick HONOLULU ! - INTELEKTUALNI VELICINA A OZDOBA CESKEHO NARODA ! (Pav mezi vrabci.)

   Smazat
  6. 23'52 Nezbývá než doufat, že dodržuješ alespoň léčebný a ústavní řád. Genitále.

   Smazat
  7. Honolulu, opravuju své uznalé mínění na tvou adresu ohledně vaší domácí politiky. Ty jsi skutečně hňup. A měl bys přestat chlastat, v Tallahassee té nezavřou humánně na záchytku, ale rovnou do basy. Kterou si zacvakáš z vlastního.

   Smazat
  8. 13:23 - Nase domaci politika je NEUTRALIZOVANA vzajemnou revnivosti mezi nami, osvicennymi Republikany a levicovymi pitomci u Demokratu - coz jsou vasi nevlastni bratri, vy evropske ostudy !
   Takze domaci politika neexistuje.

   Krome toho, ja NEjezdim chlastat do Tallahassee !
   Ja se povznasim vinem z jizni Afriky zde, ve Fort Myers ! Coz vy stejne nevite kde je , protoze jezdite na vylety pouze do opicaren, aby jste si poopravili svoje sebevedomi. A Nemky v Hamburgu o vas mluvi SKAREDE !
   (Rikaly, ze co Prazak to opicak !)
   To jsem napsal ja nick honolulu !

   Nevite co se stalo s cenzorem ? On me nemaze a me to urazi !

   Smazat
  9. Vono je to jedno, ty paviáne, čím se schlastáš. Já piju zdejší bobulový výběr, Cabernet nebo Dunaj, moc dobré, svátečně Tokaj. Jenže narozdíl od tebe piju s mírou a hlavně kvalitu. Takže tvým tetrapakovým mixem uloveným někde v dolním regálu KMarktu bys mě nepotěšil. Co říkají Němky z Hamburku o Pražácích mě nezajímá. Já jsem rád, že nevědí, co my říkáme o nich. A ano, kde je nějaký Fořt Myers z hlavy nevím. Ale nemyslím, že to je skandální nevědomost. Zvlášť poté, když jsem viděl anketu mezi studenty na nějaké škole ve W.D.C. a měli velký problém lokalizovat Toronto.

   Smazat
 10. Jaksi se zapomíná na navrácení Golanských výšin, anektovaných Izraelem, Sýrii. To ale asi není anexe. Zvlášť, když Netanjahu problásil, že oni je nikdy nevrátí. To je asi něco jiného, určitě. Zatímco Krym (pro blbce: Autonomní republika Krym v rámci Ukrajiny - se svojí vlastní ústavou) se rozhodla v referendu připojit zpět k Rusku, Golanské výšiny byly připojeny k Izraeli humanitárně.

  OdpovědětSmazat
 11. Obyvatelé Krymu musí od rána do večera a od večera do rána, den co den velebit Putina, že měl odvahu Krym "anektovat", když vidí, jak to dopadlo na Donbase. Nebýt toho, tak zbyly z Krymu jen trosky s hromadami mrtvol.

  OdpovědětSmazat
 12. Krym je vojenský strategický bod. Kateřina to dobře věděla.Jak je možné že USA odtrhne území suverénního Srbska a vytvoří z něho mafijanský stát se svojí vojenskou základnou.Schwarzenberg jim to posvětil a z top09 udělal trop09.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:12, strategický bod to je. Přiznám se, že příslušnost Krymu k Ukrajině jsem zjistil až roku 1992, když padl SSSR a já jsem v novinách uviděl mapu, co z toho vzniklo. Pamatuju se, jak mě to nepříjemně překvapilo a už tehdy jsem začal tušit, že to není dobře. Podruhé jsem očekával problémy, když nastoupil Juščenko a ty se dostavily. Situace roku 2014 byla nevyhnutelností, otázkou bylo kdy a jak. Jsem přesvědčen, že scénáře návratu Krymu do domácího přístavu byly rozpracovány už v letech 2004-2009.

   Za vlády Juščenka se to podařilo uhrát za nižší ceny plynu, přesněji za nezvýšení těch stávajících má evropskou úroveň. Ačkoliv o rok později to stejně zvýšili, jelikož uplatili chamtivou Julču Vánočku.

   Smazat
 13. bohužel Rusko nemá co vracet!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Je nutné psát na youtube našim slovanským bratrům. Aby věděli že nejsme všichni Petřičkové , Škutinové ,Gazdíci a připosraní z ANO .Jediný Zeman a Okamura jsou nad věcí. Připadá mi to jak za komoušu kdy jsme povinně museli nenávidět USA , tak dnes musíme nenávidět RF. Máte smůlu, slovany nikdo nerozdělí.

  OdpovědětSmazat
 15. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 1. března 23:20.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 16. Nikdy neříkej nikdy!

  Na tohle pozor, drazí soudruzi a soukmenovci: Věčný je pouze Věčný Kreml, ležící mimo náš prostor a čas.

  Však si vzpomeňme, jak jsme volali, jak jsme věšeli transparenty „Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak!“
  Načež Západ podplatil Gorbačova, a bylo všechno jinak, na dlouhých 30 let.

  Prostě: Může se stát, že v první fázi 4. světové války nepřemožitelná Armáda Ruské federace z Krymu dočasně ustoupí, do předem připravených pozic.
  Přirozeně: Zanedlouho poté budou žoldáci NATO a EU na hlavu poraženi pod Moskvou, díky příslovečné ruské zimě.
  Pak se bude historie opakovat: Okupanti budou z Krymu vyhnáni a zrádní Krymští Tataři typicky rusky humánně odsunuti.

  Lze předpokládat, že Veliký Putin, BJJP, se poučil z chyb Velikého Stalina, a Krymské Tatry humánně zlikviduje už cestou na Sibiř, VŠECHNY DO JEDNOHO.
  Oni jsou totiž až NECHUTNĚ odolní; kdyby na Sibiř dorazila třeba jen hrstka živých, tak by mohli přežít, a třeba se i pomnožit.

  A kdyby se někdy náhodou historie opakovala a vyskytl se nový Gorbačov, tak …
  Tak by se Krymští Tataři mohli ze Sibiře OPĚT vrátit na Krym, což by bylo vážně k podělání, už!
  To tedy opravdu NIKDY !!

  Každopádně: Budoucnost dopodrobna zná jen Nesmrtelný Lenin, a sděluje ji pouze Velikému Putinu, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.
  Proto netvrďme předčasně, že Veliké Rusko „Krym nikdy nevrátí“.
  Tvrďme jen tvrdé, ověřené 100% Leninsko-putinské pravdy.
  Příklad: Komunismus-putinismus-siťinpchingismus – budoucnost lidstva!

  Mupy mup!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zatím platí toto : http://www.aalep.eu/legitimate-case-recognition-crimea proto s tím nikdo nehne ...

   Smazat
 17. "Soudruzi" Hurvinci ! Ja se zminil pouze o zemepisne zajimavosi na Krymu ! - Ze kdyz vlezete do more v lednu, tak vam umrznou testikles !
  A cenzor to bere jako pripominku, ze ON NEMA testikless.

  (U nas je denne 28 stupnu Celsius.)
  H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele Honolulu, a to jako je naše vina, že se rozkládáme na 50.rovnobězce. To potom takový Equador je vyspělá bombová země. Jen proč se většina cpe raději do Norska než do Ekvádoru?

   Smazat
 18. Vsimnete si casu, kdy byl podan prispevek - (0:43) ! A jeste to nebylo smazano ! VITE CO TO ZNAMENA ?
  Ze ten OZRALA cenzor zase usnul v bordelu na hajzlu -
  "zlinkovany", jako sovetsky delostrelec !

  Jedine pod mim vlivem by se mohl zcivilizovat - coz ja nechci a proto ODCHAZIM !
  Nick honolulu - ozdoba ceskeho naroda ! To nejlepsi co se u vas kdy narodilo !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 04:38 jenom esli ty nekecas, chuji emerikanski

   Smazat
  2. NEVZDELANCE 11:31 ! CHUJ se rekne v anglictine dick, v americtine prick. A cenzor se rekne v americtine cunt !
   Ty jsi provincionalni trdlo, odkojene odvarem z makovic ! Ty se nenaucis ani zakladni slovicka z naseho bohateho a vystizneho jazyka.

   Nick honolulu prof. "travnicek" jazyka ceskeho a americkeho.

   Smazat
 19. Kdykoliv se má něco vracet, pak základní předpoklad je, že z důvodu, že to dotyčnému nepatří. Tady ovšem tento předpoklad chybí. Navíc, i kdyby, tak by nebylo komu, protože Ukrajina není stát a pučistická banda, která jí ovládá za pomoci murických a EU páníčků, samozřejmě nemá nárok něco takového požadovat. Krym bude nakonec časem patřit i obyvatelům Ukrajiny, tak jako ostatním obyvatelům Ruské federace. Akorát to ještě nějaký čas, potrvá než je Západ přestane podporovat a vše se na Ukrajině zhroutí a spolu s ostatními pohrobky Sovětského svazu, kerým byla Západem uměle vytvořená státnost, se vrátí do Ruské federace, díky které mnozí, ještě vůbec dnes existují.

  OdpovědětSmazat
 20. Díky EU a NATO začal bratrovražedný boj mezi slovany. Naše vláda tuto válku podporuje.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.