Reklama

sobota 2. března 2019

Studená sprcha pre Kyjev: USA razantne varovali Ukrajinu, aby neposielala svoje lode do Kerčského prielivu a neprovokovala Rusko

Kerčský most
Eugen Rusnák
2. 3. 2019 HlavnéSprávySk
Vedenie Ukrajiny sa spamätáva zo šoku. Došlo k veľkému prekvapeniu na politickej šachovnici. Prezident, premiér, poslanci, veliteľstvo armády nechápe, čo sa deje a akú hru začal Washington. Ukrajinské médiá píšu o studenej sprche pre Kyjev: Spojené štáty v dosť razantnej forme varovali Ukrajinu, aby neposielala svoje lode do Kerčského prielivu a neprovokovala Rusko. USA totiž nemienia brániť ukrajinské lode…


Ako prvý túto novinku zverejnil najväčší ukrajinský denník Strana (Krajina), odvolal sa na informácie, ktoré novinári denníka získali od zdroja-zamestnanca americkej expertnej spoločnosti. „Biely dom nie je presvedčený, že podobnú akciu Ukrajiny podporí Európska únia. Ak by k tomu náhodou došlo, zapríčinilo by to rozkol v pozícii Západu voči Rusku. Preto Porošenkovi, ktorý žiadal podporiť novú provokáciu v Kerčskom prielive, vyjadrili odmietavé stanovisko v dosť razantnej forme,“ povedal.

„Povedali mu to aj počas stretnutia s viceprezidentom USA Mikeom Penceom v Mníchove a podobné stanovisko mu tlmočili aj prostredníctvom iných kanálov,“ prezradil americký zdroj novinárom ukrajinského denníku Strana.

Poznamenal, že aby aspoň trochu upokojili Porošenka a naznačili mu, že ešte celkom nestratil podporu v Bielom dome, Spojené štáty do Odesy poslali „smutne preslávený“ torpédoborec Donald Cook, aby Porošenko mohol hovoriť, že USA ho predsa podporujú na mori.

Americký zdroj podčiarkol, že v Bielom dome nie sú presvedčení, že Porošenko aj napriek tomu, že nedostal podporu v USA, sa vzdá svojho plánu uskutočniť novú provokáciu a nepošle vojenské lode do Kerčského prielivu. Zdroj prízvukoval, že v tomto prípade ukrajinský prezident bude konať na vlastné riziko: v Bielom dome podobnú akciu nepodporia. „Biely dom tým určite nebude nadšený a bude to referovať Porošenkovi. Je možné, že to povie aj oficiálne,“ povedal zdroj.

- - -

26 komentářů :

 1. Američani jsou možná velcí idioti, ale ne zase tak velcí, aby tahali horké kaštany z ohně za Ukrajinu. Jinak řečeno co si Ukrajinci nadrobí, to si taky vyžerou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američani vedia napínať svaly len vo vzdušnom priestore, a ešte tak na mori. Armádu pešiakov posielali nanajvýš vtedy, keď nejaký štátik bezpečne zdecimovali kobercovým bombardovaním. Takže proti Rusom pešiakov svojich poslať sa neodvážia, aj keby mali všetci čierne huby. Naopak rasizmus sa na západe zvrhol natolko, že belocha urážať a zneužívať možno lubovolne a čierny je chránený druh na akékolvek narážky na farbu jeho pleti. Pokúsia sa ale skôr vymyť mozgy MaloRusom natolko, že ich zmagoria myšlienkou že sú ukrajinčania, bytosťami nadradenými nad nejakými moskalmi a tým pádom všetci predurčení umrieť v boji za Americké zájmy na posvätnom historickom území Russka. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Ja si spis myslim, podle toho jak jsem zde pred casem cetl komentar R.Iscenka, tak se RF muze podle mezinarodniho prava, kdykoliv zacit vojensky vmesovat do deni na Ukrajine, protoze je na jejim uzemi pres 2 miliony uprchliku. S ohledem na to, ze se USA snazi vytvorit nejaky "osli mustek" k necemu podobnemu ve Venezuele, tak se musi USA, v posledni dobe velmi "krotit".

   Smazat
  3. Jo proto jsme stále v prdeli. Komouši všechno rozkradly a odvezly na Bahamy nebo do daňových rájů. Z toho se bez pomoci JUSEJ nedostanem. Hlavně potřebujem ty rachejtle a nejlépe po celém území.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. K 19:15
   Pro tenhle nafoukaný a nadřazený typ, pro který jsou všichni Češi podřadní čecháčci byli nedávno a snad jsou -Židé židáčky.

   Smazat
  6. 20:37

   ale ne, to je jen imbecilní troll COPY/PASTE sám nic nesvede

   Smazat
  7. 19:15,19:48,kreténe,zase už tapetuješ

   Smazat
  8. Jak Ukrajina /strasne !! ohrozovana Ruskem/, tak S.Korea strasne nebezpecne a utocna, tak Iran samozrejme, a Venezuela navrch dnes , jsou velmi dulezite pro nekonecne US zbrojeni a zase zbrojeni...
   Proto dohoda napr. se S.Koreou /a s dalsimi / nebude nikdy mozna..
   Nebo se po uzavreni dohody objevi dalsi strasne nebezpeci z te Koreje...A vylhany povyk jejich porusovani dohod, zapocne zase..
   Proto jsou media tak dulezita pro ne a nezbytna pro jejich existenci..Snad vice nez vlada a presidenti...
   Zbrojni prumysl i kdyz silne upadajici vyrobou nejdrazsich Zmetku vubec , kdy vyrobenych , ale nasilim vsude vnucenych prozatim ,protoze vylhana nebezpeci medii a politiky ..
   Je posledni v USA prumysl ,zbrojni , prinasejici neco zisku...
   Proto i smlouva s Ruskem byla odhozena , bez priciny.
   Tak je nezbytne nutne udrzovat zbrojeni nad vodou co mozna nejdele a za kazdou cenu... Jako i napadani statu s legalnimi vladami atd..

   Smazat
  9. 13:30
   Proti Rusům opravdu USA svoje pěšáky posílat nebudou .K tomu jim poslouží zdegenerovaní Evropané .Takže proti Rusům budou USA chrabře bojovat do posledního Evropana . Proč ne , vždyť Evropa je daleko a dodávat zbraně na bojiště se jim vyplatí . Tak jako vždy v minulosti .

   Smazat
  10. Rusko je nepřítelem civilizovaného světa - shodne se na tom i většina členů RB OSN. Nám, prostým občanům postačí se podívat na běžné zprávy! O ruské hybridní hrozbě a jejich pokusech ovlivnit všeobecné mínění Evropanů víme velmi dobře, jsou toho plná média. Ovlivňují volby po celém světě, míchají se regionálních politik a neštítí se ani diverzních akcí a invazí. A není v tom jen jejich politika. Jako národ jsou Rusové všeobecně nenávidění a obsazují nejvyšší příčky v anketách o neoblíbenosti národů. Není vůbec divu. Celý oficiální mediální proud a veřejnoprávní média jasně poukazují na to, že tito zabijáci vraždí pomocí chemických zbraní nejen v Sýrii, ale i po celé Evropě. V současnosti se prověřuje fakt, že jsou za epidemií spalniček a chřipky, které Evropu zasáhly. Shazují dopravní letadla, zbrojí jako šílení a vyhrožují jaderným úderem, kradou cizí území, neustále napadají své sousedy a válčí po celém světě. Několik válek v posledních 30ti letech rozpoutali i v Evropě. A to proto, že nic neumí, nemají peníze, umí jen válčit a loupit.

   Tohle vše najdete v oficiálních vyjádřeních vlád i mínkotvorních médií demokratického světa, který Rusy jednoznačně odsuzuje. Ukrajina, země tak zkoušená jejich agresí a náš přítel, se už dávno po svých úděsných zkušenostech vůbec netají nutnosti jejich eliminace. To samé Gruzie, Litva, Lotyšsko, Estonsko - všechny tyto země netouží po jiném, než vstoupit do klubu NATO, aby měli záruku bezpečnosti.

   My běžní civilisté z nich máme strach a chceme žít v klidu. Pro nás není největším nebezpečím nějaký chimerický ISIL anebo dokonce Islám či imigranti z Afriky, ale Rusko, jeho násilné obyvatelstvo. Jak se jim bránit? Diplomat Bartuška je doporučil zabíjet a zahrabávat vedle silnice. A to ani zdaleka není ten nejradikálnější názor, přečtěte si mínění na sociálních sítích a jinde. Já si narozdíl od pana Bartušky nemyslím, že bychom měli začít zabíjet Rusy kdekoliv na ně natrefíme, nikde jsem k tomu nevyzýval, ale jednou z možností obrany je tento agresivní stát navždy umlčet a to bez války nepůjde. Nejlépe formou masivního preventivního úderu. Shodně se mnou uvažuje většina generálů NATO.

   V 90.letech se běžně hovořilo o dekolonizaci Ruska, kterou podporovaly nejen významné think tanky, ale především největší Evropan celé historie - Otto von Habsburg. Tohle je ta hlavní šance, porazit v boji a dekolonizovat. Bez mrtvých to samozřejmě nepůjde, ale to se nazývá, pokud vím, "collateral damage". A USA se o to aspoň snaží ... Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
  11. 17:52 Kolikrát jsi už tyhle cancy tady publikoval? Do slova a do písmene? Zvláště komické je tvoje těšení se na podzemní solárko... já ti dám solárko... Budeš blbečku tak opálenej, že z tebe zbude jen hromádka popela. Nebo si snad myslíš, že luxusní protiatomové kryty jsou vybudovány pro takové losery, jako jsi ty?
   Uvažuj logicky. Která země by si mohla dovolit stavět podzemní města, když nikdo nemá ani na důchody? (V Čechách ani na opravu vodovodního řadu, nebo dálnice.) Možná by sis mohl něco vybudovat svépomocí ve vašem sklepě. To už zní realističtěji. Sice to asi nebude moc funkční, ale alespoň nebudeš mít čas na blbosti.

   Smazat
  12. 22:44 Nebuď z toho tak vycukanej, rudej škubánku! Kdo říká že kdokoliv z nás tu v této kotlině, kdož jsme rodem dědiční chlastoslovanští kreténi (ale jen nemnozí se s tím snaží zápasit), by měl být mezi vyvolenými? Proto nás platí slova klasika: "Chcete snad žíti na věky, vy psi?".

   Smazat
 2. Proč dáváte dva stejné příspěvky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby sisa mal čomu čudovať a tak hlúpo pýtať Pepku:-). Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Opakování, matka moudrosti "Pepku" V.J.Horák

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 19:16.. chlapče,chlapče jsi opravdový ,ale opravdový kretén

   Smazat
  5. Víš rudoprde, to že "Bůh stvořil svět v sedmi dnech" už tu taky bylo! A i když dnes víme že je to lež, tak to církve dokola omílaj dál stejně jako putlerčíci svý cancy o "vyspělém Chujlostánu" kterej nás všecky smete, pokud nebudem jako to dělá lŽIDvořák, čichat prdy této židočekistické poloopice - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   A vzorec vody H2O taky nezměníš jen proto, že už ho tvá blbá hlava někdy spatřila! A ten je na rozdíl od rudocanců a výblitků místních čechomužyků pravdivý. Takže si budeš muset zvykat na dokola opakovanou a stále stejně pro vás putleroffské podlidi nelítostnou pravdu!

   Smazat
  6. 22:07 Vždy je třeba splynut s okolním prostředím, to si zapamatuj rudoprde! Ne jako s. s. Radosta, který svou obsahovou i stylistickou brilancí čněl nad výblitkama čichačů prdů lŽIDavida s lŽIdvořákem jak vrchol K2 nad hromádkou jačího trusu! Pak se snadno stal terčem jejich cenzůry!

   Smazat
 3. Fašistická sebranka co teď bohužel ovládla Ukrajinu by už konečně potřebovala pořádně nakopat prdel. Což se jí brzy přihodí, protože mají úplně vymaštěné mozky.

  OdpovědětSmazat
 4. Ten výraz - aby okrajina neposílala lodě do Kerčské úžiny, je divný.

  OdpovědětSmazat
 5. Mám takový pocit, že Američanům by nějaká krize v Kerčském průlivu mohla být docela milá, protože taková krize skýtá různé možnosti k nátlakům a k sankcím, což je jejich oblíbené pole činnosti.

  Něco jiného ovšem je, když tam poblíž mají svoje lodě. To by se pak snadno mohlo stát, že je nějaký idiot do toho zamíchá, a že půjdou ke dnu.

  Pak by se už nejednalo o příjemné trable na straně jejich hlavního nepřítele, ale o vlastní problém, který je třeba řešit, a o to by bezpochyby nestáli.
  To je můj pocit.
  PB

  OdpovědětSmazat
 6. Hmm,tak to Poroš skončil,nastupuje plynová Tymošenková,což bude další prùser.

  OdpovědětSmazat
 7. Omyl tam se už žádný průser nemůže stát tam je všechno v prdeli.

  OdpovědětSmazat
 8. Neví si s Ukrajinou rady jak USA tak i EU. Spolu s ukrajinskými Banderovci zde USA i EU zničili co se dalo. Čas nápravy začne po prezidentských volbách na Ukrajině. Tyto ze strany Ruska nebudou z mnoha důvodů uznány za legální. Na základě tohoto stanoviska bude ukrajinským občanům nabídnuta možnost získat i občanství Ruské federace. Poté již na Ukrajině nebudou žít jenom Ukrajinci mluvící Rusky, ale budou tam žít přímo občané Ruské federace. A těm, jakožto svým občanům, bude muset Ruská federace pomáhat. Nastane začátek řešení ukrajinského problému.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.