Reklama

čtvrtek 28. března 2019

Svět podle Brentona Tarranta

PhDr. Petr Hampl, Ph.D.
Petr Hampl
28. 3. 2019  stránky autora
Zkoumání lidského jednání může mít tři úrovně. Nejdříve zjišťování faktů. Poté porozumění motivům aktérů, a především toho, jak oni sami vidí svět. Potom teprve můžeme lidi soudit. Porozumění ale nesmí znamenat, že nebudeme na činy reagovat. Vrah patří na šibenici. I když třeba rozumíme, jak těžký byl jeho osud a cítíme určitý soucit a lítost, přesto patří na šibenici.


To uvádím, aby nevznikl dojem, že doporučuji opakování činu Brentona Tarranta, pachatele teroristických činů na Novém Zélandu. Nicméně těm, kdo se nespokojí se zjednodušeným viděním světa, těm přináším výpisky z jeho manifestu – jasného logického dokumentu, který rozhodně nepůsobí jako dílo šílence.

Proč Tarrant vraždil? On sám to slovo nepoužívá, ale jednoznačně ze zoufalství.

Proč Tarrant vraždil? On sám to slovo nepoužívá, ale jednoznačně ze zoufalství. Brent Tarrant je člověk, který se ocitl v situaci, kdy je jisté, že jeho národ a jeho rasa budou v dohledné době vyhlazeny a jeho tisíciletá civilizace bude zlikvidována. Částečně v důsledku vražedných útoků islámských kolonistů. Částečně v důsledku příliš rychle klesající porodnosti. A do značné míry proto, že v zemích bývalého Západu, dnes kolonizovaných muslimy, už nezbude na domorodce místo. Mocenská a finanční elita likvidaci západní civilizace to podporuje a většina obyvatel je rezignovaná. Bezcharakterní podvodníci a zlodějíčci šíří lži o tom, že „k žádné islamizaci nedochází“ a „imigrace není problém.“ Od těch stejných lidí pak slyšíte třeba, že „Němci blízké budoucnosti nebudou potomky dnešních Němců, budou mluvit jiným jazykem a budou patřit k jiné civilizaci. Smiřte se s tím.“ Demokracie přestala fungovat. Korporace řeší, jak z lidí vymačkat maximum v nejbližším kvartále a jak islamizaci využít i dočasného nárůstu zisků.

Když člověk Tarrantův manifest čte, uvědomí si, jak je skvělé, že žijeme v zemi, kde pořád ještě existuje možnost změny trendu. Pořád ještě může dojít k nenásilné revoluci orbánovského typu. Co má ale dělat člověk, který žije v již ztracené části světa? Nabízí se srovnání s českým Janem Palachem, ovšem s jedním velmi podstatným rozdílem. Palach věděl, že marasmus, kterým české země prochází, je na pár desítek let. Tarrant ví, že jeho národ čeká nevratné vyhlazení. Mohl volit okázalou sebevraždu, ale je jiné povahy než Palach. A my můžeme jenom spekulovat, jak bychom se dnes na Jana Palacha dívali, kdyby vyhodil do povětří část ruské základny i s důstojnickými paničkami a jejich dětmi. Byl by to pro nás terorista nebo hrdina?

Terčem teroristického útoku byla radikálně islamistická mešita, kde probíhal nábor teroristů.
V této souvislosti je dobré vědět, že terčem teroristického útoku byla radikálně islamistická mešita, kde probíhal nábor teroristů. Většina postižených téměř jistě schvalovala a podporovala zabíjení a znásilňování „nevěřících“. Jenže co děti?

Tarrantova odpověď je nelítostně racionální. Z dětí vyrostou džihádisté nebo matky džihádistů.

Pak se nabízí otázka, jestli je Tarrantův teroristický útok racionální v tom smyslu, že nezmění poměr sil, ale vyvolá vlnu represe a dále ztíží situaci neislámského obyvatelstva. V manifestu na to odpovídá. K utahování šroubů by docházelo i bez jeho činu. Nemuslimové by asi získali pár let navíc, ale nevyužili by je. Od svého útoku čeká, že urychlení represe by snad mohlo vést ke vzniku určitého hnutí odporu. Navíc by jeho čin mohl inspirovat další bílé muže.

Od svého útoku čeká, že urychlení represe by snad mohlo vést ke vzniku určitého hnutí odporu.

To se zvláště týká střelných zbraní. Tarranto tvrdí, že svůj útok mohl provést nejrůznějšími prostředky, ale vybral si pušku právě toto, aby urychlil odzbrojení nemuslimského obyvatelstva. Držitelé zbraní v Austrálii a Evropě jsou podle něj takoví ubožáci, že si své pušky nechají odebrat. Je to jen otázka času. Zbraně v jejich rukou tedy nemají žádný význam. V Americe by razantní postup proti vlastníků zbraní mohl vést k občanské válce, což je méně špatná varianta než pomalá kolektivní sebevražda. Navíc by Amerika paralyzovaná občanskou válkou ztratila schopnost nasazovat svou armádu na straně džihádu.

Tarrant neskrývá, že mešita v Christchurch je pouze cílem z nouze. Doporučuje zaměřit se především na politiky. Terč číslo jedna je podle něj Merkelová, terč číslo dvě Erdogan, třetí v pořadí londýnský starosta Sadik Khan. A kdyby mohl, střílel by i vysoké manažery korporací podporujících multikulturalismus.

V poměrně obsáhlém manifestu najdete provolání ke konzervativcům, křesťanům, členům Antify, názory na ekologii, politickou filosofii, Donalda Trumpa a mnoho dalšího.

Dle mého soudu nejzajímavější je, jak k jeho radikalizaci došlo. Nebyl členem žádné skupiny, nekrmil se dlouhodobě žádnou neonacistickou literaturou. Prostě chytrý kluk z dělnické rodiny, který se s nepředpojatým mozkem díval kolem sebe, spojoval věci dohromady a dělal si obrázek. Četl různé názory a porovnával je. A hodně cestoval.

Jak sám píše, je naprosto jisté, že po něm budou následovat další mladí bílí muži z dělnické třídy. Je tudíž možné zavádět cenzuru, je možné stupňovat represe, jenže to nepomůže, dokud bude existovat bílé dělnictvo. A bez toho se elity neobejdou. Představa, že je nahradí Pákistánci nebo Maročany, to je stejně směšné, jako že budou odlitky vyráběny na 3D tiskárnách.

Tak nějak vidí svět Brenton Tarrant. Závěr nechť si čtenář udělá sám.

Je možné zavádět cenzuru, je možné stupňovat represe, jenže to nepomůže, dokud bude existovat bílé dělnictvo. A bez toho se elity neobejdou.
Kdyby byl muslimem, přidal se k islámskému státu, a umučil 50 lidí, mohl by zajet třeba do Švédska nebo jiné evropské země. Nečelil by žádnému trestnímu stíhání a nejspíš by ani nebyl sledován. Dostal by byt, sociální dávky a psychologa, aby snad neměl ze svých činů traumata. To ale jeho čin neospravedlňuje.

25 komentářů :

 1. Islám je fašizmus převlečený za náboženství.

  Leo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Najdi si definici fašismu, hochu....

   Smazat
  2. Všechny vás Sokol s Hamáčkem zavřou na 13 let.
   Včetně Hampla s vedoucim kolotoče a ředitelem blázince.
   Proto se to podniklo.

   Smazat
  3. Ad Dalibor 10:18
   S těmi definicemi fašismu je to docela těžké. Definice aby byla plnohodnotnou definicí, musí být přijata véceméně obecně. Žádná taková definice fašismu tudíž neexistuje.

   Z těch neplnohodnotných, v tomto smyslu, já si vybírám tu vlastně nejjednodušší a nejpřímočarejší, Lopatnikovu, která říká, zkrátím to, vlastně že fašismus je totalita sloužící korporacím. Proto se někdy říká korporátní fašismus. Na rozdíl od komunismu, který se pokouší moc korporací od základů likvidovat.

   No, a protože jsem přesvědčen, že moderní náboženství slouží korporátním zájmům a islám je totalitní náboženství, tak islám je fašismem svého druhu.

   Vláďa z Brna

   Smazat
  4. 15:58 Komunismus-putlerismus se pokouší moc korporací nahradit pouze jedinou kosmokorporací v čele s Putlerem BJJP, jehož jednotlivé divize poté převezmou spolehliví souzi babišisté a trumpetisté!!!

   Smazat
  5. P.S.: Co se toho islámu týče, tak např. Albánci měli ten rozum, že se včas (myslím že již v 16. století) zbavili nejvíce zatuchlé konfese, kterou je a vždy bylo tzv. křesťanství. To křesťanství nejvíc ze všeho dusí národy, které si podmanilo! Oč je levnější a prost všelijakých předražených symbolů právě islám a čeho všeho neblahého by se nejen náš národ zbavil jeho přijetím! Stačí srovnat ropné státy typu polokomunistické Venezuely či polokatolické Nigérie s prosperujícími monarchiemi Perského zálivu kde mají čistý islám a vidíme že to on je zdrojem prosperity a nikoliv ropa! Taky kdyby nebyla islamizace pro Západ přínosem, tak by ji média, elity a ostatní mravní autority tak nepodporovaly.

   Smazat
 2. Pane Hample pěkně jste to rozvedl bohužel Češi se budou bránit až jim poteče do bot. Včera na seznamu třetina Afričanů uvažuje o emigraci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle toho, co TV Seznam vysílá by bylo vhodné ji přestěhovat do Afriky, nejlépe rovníkové.

   Smazat
  2. Třetina Afričanů to už je docela slušná tlupa na ovládnutí Evropy . Češi už aby začali pomýšlet na obnovení těch drátů na své hranici , které s takovou slávou zlikvidovali po hadráku . To by ale museli mít za premiéra Orbána a ne Babičoka . Ještě lepší by byla varianta s Putinem .

   Smazat
  3. 9:19-mýlíte se .Češi až na individuelní výjimky se bránit nebudou.

   Smazat
  4. 21:17 - mýlíte se taky . Čechům snad ještě zbyl nějaký ten pud sebezáchovy . Budou se bránit určitě , ale jen v tom případě až budou regály v supermarketech prázdné ...

   Smazat
 3. Celé je to fraška
  https://aeronet.cz/news/video-kdyz-strelec-vstoupil-do-mesity-al-noor-v-christchurch-poprve-na-podlaze-v-chodbe-uz-lezel-pripraveny-pomalovany-zasobnik-do-automaticke-pusky-jako-v-pocitacove-hre-a-dalsi-unikla-fotografie/

  OdpovědětSmazat
 4. Ovšem Nový Zéland je přece sám kolonizován bílou rasou! Copak jde o domorodce, původní obyvatele? Ten bordel na světě způsobila západní civilizace, nějaké okecávání je mimo mísu!

  OdpovědětSmazat
 5. noviczech
  ...ryba opravdu smrdí od hlavy! Ale kde najdeme hlavu? V Africe je neuvěřitelná korupce a kým je budována a proč? Západem a ukládejte si peníze u nás! My vás pak zabijeme jako Kadafiho a peníze zabavíme! Příkladů plno, teď Venezuela! Každý toto vidí je to protiprávní, co na to světová Justice? A v Africe lidé žijí jak poslední zvěř a tak bohatý světadíl! Já bych také utíkal za lepším! S že se radikalizují, ano, zůstalo jim jen náboženství, neměli to co Evropa, revoluci, Marxe, Lenina. Tito jsou po smrti a vidíte kam se Evropa vrátila politicky! Tak holt asi opět budou ...revoluce, občanské války a pak možná i horší válka!
  ...těch Tarantu mělo být desetitisíce a měli začít úplně na jiném místě, asi víte kde si myslím, že!!!
  ...a mohli by se narodit i v Evropě! Za co že byla popravena Antoneta ve Francii za revoluce??? :-)))

  OdpovědětSmazat
 6. Vymirání národů Evropy! Tak to se daří velice dobře. Však pořídit si dítě, to se stále nevyplácí, ne vždy je to jen radost, vždy hodně práce. To takhle domácí mazlíčci, žrádlo pro ně za hubičku, a divím se, že majitelé psů neberou příplatky od státu. Ještě že mají k dispozivi venkovní prostor - a tam kde ksysi byla pískoviště, dětské prolézačky, lavičky pro maminky, plácky na fotbálek či volejbal, tam máme radostné sraparky pro psí miláčky. A máme snad i pro ně více útulků než mateřských školek a kdepak jsou jesle pro děti - kdopak je maminkám ukradl? Tak jakápak rovnost mezi dítětem a psem. Psi jsou na vítězném tažení a rodiny? Mohou být rády, že jen nedostaly po psech jejich boudy, ale co není, může být. A víte, že taková soukromá školka spolkne i nakonec celý plat a tak vlastně proč pracovat??? A kdo tedy rozkradl i státní školky? Jakto, že za toho hnusného socíku národ nevymíral, že kdyby populace rostla socíkovským tempem, že by nás mělo být už bez imigrantů 12 milionů??? Ještě, že přišla ta diktatura kapitálu, máme místo 2 milionů Čechů 2 miliony psů! Tak to je ten pokrok, který by chtěla KSČM zastavit??? Pryč s lidstvím, ať vzkvétají množírny psů a republika čoklů!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Okamžite přestante jíst psy!Asiate.Muslim a Chazar je také nemá rád.Jsou chytřejší než ty a oni-zvířátka.

   Smazat
  2. Jen jako výsledek dění 60.let , zejména Obrodného procesu 1968 se objevilo několik ročníků populačně převyšujících úmrtnost a zároveň ze solidních,slušných rodin. Ale koncem 50.let, a v 80. létech už to bylo nedostatečné. Na Slovensku byl průběh příznivější. Ale komunistické hyeny nechávali bez možnosti bydlet i 35 leté inženýry, dokud neemigrovali na západ, aby založili rodinu tam. Důraz na ,,dělníky" přišel tuto zemi draho.(myslím dělníky jménem Bilak, Husák, Indra,Jakeš, Šalgovič,Tošovský) Prohlédněte si na wikipedii ,,strom života" , věkovou strukturu libovolného města. Jen asi 15 let rostl počet narozených, hluboký propad v současné době je o to vážnější, že se odehhrává mezi vzdělavatelnou populací (v ghettech je porodnost vysoká, v současnosti tam žije asi něco kolem půl milionu lidí, každých 16 let se jejich počet zdvojnásobuje.)

   Smazat
  3. Jistě by bylo zajímavé také uveřejnit počty státních i podnikových školek a jeslí, jak rostly počty, ubytoven, garzonek, čím disponovaly - jakým fondem na bydlení podniky, kolik postavily bytů družstva, stát,
   podniky po r. 1960, do kdy trvla rekonstrukce válkou rozvráceného státu. Kolik tehdy bydlelo lidí pod mosty, v kanálech a po lesích a hájích, či na lavičkách v parku. Kolik lidí bylo pro nesplácení družstevního bytu v exekuci. Kolik lidí uteklo do emigrace a proč přesto národ početně rostl. Proč nebyla nouze o lékaře a sestry, proč se mohly držet lékařské pohotovostní služby, proč, když někoho bolely i v noci zuby nebo ucho, mohl navštívit lékaře a nemusel trpět třeba i přes víkend - dnes zejména děti - až se otevřou ordinace soukromých lékařů? Atd. atd. Zdá se, že ani kapitalistická společnost nemůže být vítězná a že přece jen bude nutná přeměna ve společnost lidskou. Diktatura kapitálu se lidství bude zuby nehty bránit a buduje si ve svém světě baštu zkorumpovaných pražských kavárenských na svoji obranu. Víra v člověka snad ale nezemře zcela a humanita jednou zvítězí!

   Smazat
 7. Vznikla situace, že koloniální Západ všechny své nepřátele potlačil a nyní se těší období své dekadence. Dekadentnost občanů západní civilizace, se mj. projevuje i ztrátou vůle k obraně svých národů, ztrátou pudu sebezáchovy. Takže plánovači liberální globalizace, s nimi pracují jako s tvárným materiálem.
  My Středoevropané, bychom asi měli přehodnotit svůj obdiv ke koloniálnímu Západu a kriticky sledovat, kam směřuje. Chce-li se zlikvidovat, nemáme důvod se k tomu připojovat. Naše životní podmínky, nenechaly dekadenci propuknout v takové míře, jako na Západě. Takže ten realizovaný rozvrat evropských národů a států, nemůžeme nějak netečně, či dokonce radostně, přijímat.
  Jediná možnost záchrany, spočívá v obraně. Tj. přiznané odmítnutí liberální globalizace, dostatečně financované kroky vedoucí k upevnění naší suverenity a pokud možno (není to nutná podmínka), realizované společně se sousedy. Suverénní národy nemůžou netečně přihlížet krokům, které vedou k likvidaci jejich existence. Takové zoufalé činy, jako byl ten tarrantův, má asi stejný dopad na zvrácení běhu událostí, jako palachovo sebeupálení P.K.

  OdpovědětSmazat
 8. Je okolo mnoho mlhy, zatím nedovedu ani odhadnout autora, scénáristu ani režizéra, jen hlavní herec je znám. Proto můj postoj je neutrální, nestydím se za opatrnost. Úž několikrát jsem naletěl.

  OdpovědětSmazat
 9. "Je hloupý (blbý) P.Radosta, je problém!" J.V.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto,já bych je vyvezl do Emeriky.Tam v některých státech tu "nejsvětější" hodnotu mají.

   Smazat
  2. Já si Radostu soukromě cenzuruji a vítam zvyk psát příspěvky před něj, uspoříme si navzájem čas.Díky.

   Smazat
 10. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zem anistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 28. března 16:09.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 11. Drobný, snadno omluvitelný omyl s.s.Hampla

  Náš drahý soudruh a soukmenovec Hampl se dopustil opravdu MALÉHO omylu, při hájení našich západoasijských hodnot: Těžký zločinec (čili nejen vrah, ale i špion, defraudant apod.) musí být popraven, leč nikoli nutně na šibenici.

  Jistě, věšení naším českým způsobem je opravdu HEZKY pomalé, bolestné a potupné (potupné pro věšeného zločince, viz třeba tu nadutou Horákovou, jak sebou v oprátce pěkně házela celé dlouhé minuty), ale někdy je PŘESPŘÍLIŠ pomalé.
  Proto je občas potřeba celý proces popravy řádně urychlit. Sovětský svaz resp. Veliké Rusko své odsouzence většinou střílí do týlu, z pistole menší ráže, jedinou ranou samozřejmě, ve sklepě.
  Prostě tam odsouzence přivlečou, srazí na kolena, a soudruh a soukmenovec popravčí udělá PRÁSK – a je po ptákách.
  S.s.dozorci vlečou tělo pryč, zatímco jiní srážejí na kolena dalšího sprostého odsouzeného.
  Jde to jako na drátkách, za směnu můžete popravit STOVKY nepřátel míru a socialismu-putinismu.
  A když máte k dispozici širokou ruskou zem, tak problémem není ani ukládání těl.

  U nás ovšem musíme PEČLIVĚ vyhledat lokality na ukládání těl popravených.
  A navíc RYCHLE: Vždyť V brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace, budeme spravedlivě popravovat TISÍCE sprostých zločinců.
  Ano, sprostých obránců evropských hodnot nám zde nějak přibývá, jako potkanů. Viz Pražáky – jak ODPORNĚ volí ve volbách!
  A nejen Pražáci: I v nejmenších vesničkách se vyskytují všelijací sluníčkáři a eurohujeři, křesťani či OSVČ. A kulaci, samozřejmě.

  Prostě: Jakmile obnovíme trest smrti, jednu z NEJSVĚTĚJŠÍCH západoasijských hodnot, tak to začne. Musíme se připravit.
  Už se na to vážně MOC A MOC těším.

  „Není člověk, není problém!“ (J. V. Stalin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.