Reklama

pátek 29. března 2019

The Saker: Velký podvod národního Sionismu


Komentář a překlad Brok
29. 3. 2019 OstrovJaniky
Relativně známý bloger The Saker zveřejnil na své stránce https://thesaker.is/ článek s názvem „The great fraud of National Zionism“, česky „Velký podvod národního Sionismu“.


Saker je syn ruských emigrantů z vlny po revolucích roku 1917. Vyrůstal a vzdělání získal ve Švýcarsku, kde určitou dobu pracoval pro stát jako vojenský analytik. Dnes žije na Floridě se svou ženou, občankou USA. Zdá se, že ve Švýcarsku nebyl příliš vítaným hlasem. Není jím ani dnes v USA a pro jistotu už založil rezervní stránku, neb jeho současné prý hrozí zrušení.

Celý článek je velmi obsažný a angličtinářům jej doporučuji pročíst pro Sakerovy logicky uspořádané postoje a vývody k situaci ve světě po 11. 9. 2001.
Dovolil jsem si přeložit jen tuto část uvedeného materiálu, protože za prvé nemám souhlas autora na překlad celého textu a za druhé, je to téma navýsost současné. Napětí mezi Západem a Ruskem houstne tak, že se dá pomalu krájet. Tato část se jmenuje „ Putin’s Russia as a civilizational threat“ tedy:


Putinovo Rusko jako hrozba civilizaci


Musím vyjasnit, proč mluvím o „Putinově Rusku“. Důvodem této volby slov je, že moderní Rusko není Ruskem 90. let ani Sovětským svazem. A ani moderní Rusko není stejné Rusko jako před rokem 1917. Dále chci zdůraznit, že Putinovo Rusko je projektem, pohyblivým cílem, částečně realizovaným potenciálem – ale dosud není stabilním, hotovým „produktem“ (v minulosti jsem psal o těchto otázkách, tady, tady a tady). V Rusku však můžeme vidět řadu velmi zajímavých jevů.

Za prvé, drtivá většina ruského lidu odmítá „demokracii“ v západním stylu a její tzv. „hodnoty“. Po téměř dvou desetiletích hrubého porušování každé jednotlivé normy Západ, který sám sebe po staletí zobrazoval jako důvěryhodný zdroj morální nebo politické inspirace, se nyní se stal smrtícím (roadkills). Pochopte – Rusové chtějí vládu skutečných lidí, skutečnou „demokracii“, pokud chcete, prostě ne tu západního modelu. Chtějí svou vlastní, jedinečnou ruskou demokracii.

Za druhé, Rusko otevřeně a systematicky odhaluje pokrytectví Anglo-Sionistické říše. Na mysl přichází historický projev Putina v Mnichově nebo v OSN.

Za třetí, Rusko je částečně muslimskou zemí! Nemá muslimskou většinu a islámské zvyky a tradice jsou většinou drženy pouze menšinou muslimů (stejně jako křesťanské tradice drží menšina nominálně „ortodoxních“ křesťanů). Jde o toto: pro Rusy nejsou muslimové nějakým typem „děsivých cizinců“, kteří napadnou vaši vesnici a zničí váš způsob života. Historicky, Rusko mělo strašné vztahy (včetně 12 válek) s Tureckem a poněkud kostrbaté vztahy s jinými muslimskými zeměmi (zde myslím na Írán). Rusové ale také žili v míru se svými muslimskými sousedy po staletí a jsou si toho velmi dobře vědomi. To znamená, že Rusové mají mnohem širší spektrum zkušeností s muslimy a islámem, některé dobré, některé špatné a některé naprosto hrozné než Západ. To, co Rusové znají a činí je tak dramaticky odlišnými od většiny lidí na Západě, je názor, že mírové soužití s tradičním islámem je dobře možné. Vše záleží na konkrétním typu muslimů, se kterými se máte co dělat.

Nakonec, zatímco křesťanství v Rusku stále bojuje o místo ve společnosti, není pochyb o tom, že většina Rusů dává přednost tradičním hodnotám křesťanství oproti tomu druhu „křesťanství“ kde „všechno se smí“ nebo také, „všechno má svou cenu“, která tvoří „duchovní“ jádro post-křesťanské materialistické společnosti Západu. To je důvod, proč je většina Rusů jasně „genderově diferencovaných“ – muži vypadají a jednají jako muži, ženy vypadají a jednají jako ženy a různým LGBTTQQIAAP_________ (přidejte více písmen, pokud jste tak nakloněni, což bude více „inkluzivních“) říkají, aby si své „Pride parade“ drželi jinde.


Potud překlad. Pokud se vám zdá, že Saker si idealizuje situaci v RF, souhlasím. Na druhé straně, jeho názor je snad hoden zamyšlení zvláště vzhledem k vyznění celého článku.

14 komentářů :

 1. Já jako člověk stýkající se se současnými rusy mohu autorův názor jen potvrdit.

  OdpovědětSmazat
 2. Překladatel tvrdí: "Pokud se vám zdá, že Saker si idealizuje situaci v RF, souhlasím"

  Tak tohle je omyl. Saker nedává důvod myslet si, že píše o nějakém konkrétním Rusovi, nebo třeba průměrném Rusovi, nebo třeba většinovém Rusovi.
  Píše o jakémsi pomyslném extrapolátu Rusa jako soudobém výsledku některých významných minulých a současných dějů, účinků a zkušeností. Je to složený vektor!

  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
 3. Oprava, s Rusy, ne s rusy... pardon...

  OdpovědětSmazat
 4. No dobrá... aspoň kousek! Zatím si nikdo na českých webech nedovolil uveřejnit ani zmínku, natož část z onoho textu... Teď ještě, kdo v sobě najde odvahu přeložit a zveřejnit když ne celý obsah, aspoň jeho shrnutí (digest)- už nadpis poukazuje na jeho výbušnost...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S. Autor slovem fraud zde zřejmě nemyslí jen podvod (obecně), jako spíš podvodné (zavádějící) jednání, trik. Ale o tom je onen text... - Odvahu, překladateli a vydavateli!

   Smazat
 5. Prej dve desetileti ...Mel by si Saker neco zjistit, jak zotrocena Loutka Diktator,terorista Lincoln zatocil s demokracii /a se vsim/a dalsi nasledovali jeho prikladu ..V zajmu korporaci a bohacu /Clay, byl jeho otrokarem/...
  Nam nic vyjasnovat nemusi ,my vime ,ze Rusko neni SSSR , ze je to pouze propaganda nekonecnych podvodu..
  A co nasledovalo..
  S Taskarici kolem otroctvi..
  Dale kdyz demokracie napadly Rusko 1852 /Rusko predtim napadeno nescetnekrat a potom zase nescetnekrat , vcetne Lenina a jeho gangu parasitu/, v zajmu Islamskeho Turecka..Neuveritelna demokracie /Ve Francii byl zase cisar , tam nemeli dost jednoho silence , kterej nevedel nic lepsiho , nez zase predtim napadnout Rusko/...
  Rusko je magnet pro vsecky silence v minulosti pritomnosti a budoucnosti..
  Saker by si mel jako rus , neco o tom zjistit a taky premyslet...Ovsem snaha se vyhnout a urcit /jmenovat/ kdo jsou ti dnesni pachatele zla je bohuzel viditelna..
  Rusko bylo imperialistickym statem pouze pod vedenim germanu /Katerina/. Ktera zavrazdila sveho manzela za tim ucelem..Z toho se snazi tezit propaganda zapadu a medii dodnes.. USA platili stedre vsem zidum ,kteri utikali z SSSR. To se ukazuje ale , jako velka vyhoda pro Rusko dnes. Maji moznost zit normalne..
  Hlavni problem je nemoznost zapadu zkorumpovat Putina v ostrem kontrastu vetsiny vlad a EU, USA..
  Neni jich dost v Rusku na dalsi krvavay prevrat..
  Pravdu ma prispevek, ktery upozornuje ,ze Saker vi velmi malo a o Rusku skoro nic...

  OdpovědětSmazat
 6. S jeho popisem islámského problému se ztotožňuji - ne všichni jsou radikální, a masová migrace je placená hlavně západními elitami, bez toho a bez likvidace Libye by nebyla. A je pravda, že neřešený problém Izraele ovlivňuje naše uvažování, viz jak Saker popisuje Trumpa - žádná kritika Izraele (USA a Izrael také neuznávají Mezinárodní soud v Haagu, jejich zločiny soudit tento soud nesmí).

  Nevím, zda si Saker idealizuje Rusko, každopádně správně píše, že to je země ve vývoji, nikoliv "hotový stabilní produkt", což má svá rizika. Také ekonomicky popisuje Rusko jako slabé. Tradiční hodnoty jsou tam ale jistě víc cítit, než "na materializovaném západě, kde vše má svou cenu (koupě)". Protože tam, kde je chaos, tam se lidé víc modlí .-) . Je to běžný jev.

  Komu by dnes v Evropě prošlo, vyhlásit "etnický stát" Izrael (už nyní uzákoněno), kde ostatní jsou občané "druhé kategorie"? Ale prý je to u Izraele druh obrany.

  A to je ten podvod, o kterém Saker píše. Takže ano, hodně velká část řešení současných problémů Evropy spočívá v USA a Izraeli, a jejich podpoře IS. Máme tu vojenské tažení nejen na Středním východě, ale i na Ukrajině a spol. proti Rusku, a v Pacifiku proti Číně.

  Trochu velké sousto. Evropa by se měla s Ruskem domluvit a nezhánět ho k Číně, jinak bude Evropa v r.2035 na cestě k sestupu. Akce USA na Středním východě budou zrodem velkého Izraele, Saúdi a Turci vytvoří velký sunnitský vliv - a všichni spolu proti Íránu. A to se dnes děje. Takže ano, wahábismus, neokonzervatismus a politický "sionismus" (nikoliv biblický) jsou problém pro světový mír.

  Tolik souhrn článku.

  OdpovědětSmazat
 7. Putinovo Rusko jako hrozba civilizaci jak kdyby to napsal nějaký fašista z kavárny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono je to všecko krapet složitější. Chujlostan*) je nepochybně nepřítelem civilizovaného světa - shodne se na tom i většina členů RB OSN. O putlerské hybridní hrozbě a jejich pokusech ovlivnit všeobecné mínění Evropanů víme velmi dobře, ovlivňují volby po celém světě, míchají se regionálních politik a neštítí se ani diverzních akcí a invazí. A není v tom jen jejich politika. Jako národ jsou Rusové všeobecně nenávidění a obsazují nejvyšší příčky v anketách o neoblíbenosti národů. Není vůbec divu. Celý oficiální mediální proud a veřejnoprávní média jasně poukazují na to, že tito zabijáci vraždí pomocí chemických zbraní nejen v Sýrii, ale i po celé Evropě. V současnosti se prověřuje fakt, že jsou za epidemií spalniček a chřipky, které Evropu zasáhly. Shazují dopravní letadla, zbrojí jako šílení a vyhrožují jaderným úderem, kradou cizí území, neustále napadají své sousedy a válčí po celém světě. Několik válek v posledních 30ti letech rozpoutali i v Evropě. A to proto, že nic neumí, nemají peníze, umí jen válčit a loupit.

   My běžní civilisté z nich máme strach a chceme žít v klidu. Pro nás není největším nebezpečím nějaký chimerický ISIL anebo dokonce Islám či imigranti z Afriky, ale Rusko, jeho násilné obyvatelstvo. Jak se jim bránit? Diplomat Bartuška je doporučil zabíjet a zahrabávat vedle silnice. A to ani zdaleka není ten nejradikálnější názor, přečtěte si mínění na sociálních sítích a jinde. Já si narozdíl od pana Bartušky nemyslím, že bychom měli začít zabíjet Rusy kdekoliv na ně natrefíme, nikde jsem k tomu nevyzýval, ale jednou z možností obrany je tento agresivní stát navždy umlčet a to bez války nepůjde. Nejlépe formou masivního preventivního úderu. Shodně se mnou uvažuje většina generálů NATO.

   V 90.letech se běžně hovořilo o dekolonizaci Ruska, kterou podporovaly nejen významné think tanky, ale především největší Evropan celé historie - Otto von Habsburg. Tohle je ta hlavní šance, porazit v boji a dekolonizovat. Bez mrtvých to samozřejmě nepůjde, ale to se nazývá, pokud vím, "collateral damage".

   *) Označení používané západním mainstreamem pro putleroffské Rusko ...

   Smazat
  2. 18:35 Prosím vás, kolikrát jste už tento žvást tady psal? To nemáte kontrolu ani nad vlastními příspěvky? Když nemáte co říct jiného, tak raději mlčte. Svoje náckovské a xenofobní názory nevydávejte za názory běžných Čechů. Jinak tu jste za vola.

   Smazat
  3. 23:07 Po termínem "běžných Čechů" jsou si míněni čecháčkové, že? Tedy ti odulci*) co válčí asi jako pracují - teda hubou! Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen jako pokání za zahubené či vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili, ale hlavně proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí. věší a pracují leda hubou! Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen jako pokání za zahubené či vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili, ale hlavně proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  4. 8:52
   Šašku

   Smazat
 8. Nevidám proč ten obdiv. Ad 1. Vše je v pohybu, 2× do stejné řeky nevstouíš. I náš stát se mění. Ad 2. antisionismus patří do středověku. Ad 3. Nevím.

  OdpovědětSmazat
 9. Řekl bych, že ten střízlivý pohled na muslimy a soužití s nimi, není žádná ruská specialita. Tento vztah panoval koncem dvacátého století, po celé Evropě. Vždyť i u nás žila muslimská komunita a nikoho to nejitřilo, neboť ctili zákony našeho státu. Pokud nikoliv, policie s nimi zatočila, jako s každým jiným zločincem. V Rusku se tak děje doposud.
  Tento stav trval do té doby, než se začalo s masovým navážením muslimů do EU. EU začala členským státům vnucovat jejich „pozitivní diskriminaci“. Tj. tolerování jejich zločinnosti, ekonomickou podporu jejich bezpracné existence, podporování jejich zcela odlišného způsobu života, zákaz kritiky těchto nařízení). Když se k tomu přidá ještě financování stovek neziskovek, které spolupracují na jejich dopravě do Evropy, je zde důvod k nespokojenosti Evropanů.
  Ta nespokojenost má hodně reálný základ, to není žádná xenofobie, nebo rasismus, nebo fašismus. To je obrana vlastních hodnot a vůbec další existence. To nelze vzdát. EU nelze považovat za nějakou autoritu, která nám může přikázat vlastní likvidaci. Takové věci v minulosti, byly možné pouze ozbrojeným přepadem. Jestli se naše generace k té sebelikvidaci nechá „přemluvit“ dobrovolně, potom opravdu nemáme nárok na existenci. P.K.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.