Reklama

úterý 26. března 2019

Trump se zbláznil – uznal izraelskou suverenitu na Golanskými výšinami!

vlkp
26. 3. 2019   KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Před 24 hodinami jsem s potěšením psal článek o závěrech Muellerovy komise ohledně Trumpa. Dneska jsem v přesně opačné pozici. Musím konstatovat, že současný americký prezident, pokud se regulérně nezbláznil, je naprosto nebezpečný celosvětový podpalovač! A měl by být dán do přísné karantény.
Včera vyhlásil speciálním dekretem, že Spojené státy uznávají svrchovanost nad Golanskými výšinami a mají je tak za integrální a nedělitelnou součást státu Izrael!!!!
Šílenství má nepočítaně forem. To Trumpovo tuhle.


Nepatřím, ani náhodou k těm, kteří jsou naladěni protiizraelsky.Chápu proč má tenhle stát jaderné zbraně hájím jeho právo na jejich držení, vzhledem ke speciálnímu bezpečnostnímu statusu, v kterém se nachází. Protože jsem si vědom toho, že mu, jako jedinému na světě, hrozí úplné fyzické vyhlazení od jeho sousedů, pokud by ukázal slabost nebo prohrál byť jen jedinou válku. Po zkušenostech, které židé udělali v celé své dlouhé minulosti, se není čemu divit a po holocaustu zejména ne, se chovají naprosto logicky. Na jejich místě bych také nic neriskoval a už vůbec bych se nespoléhal, že mi někdo ze zahraničí pomůže , až se dostanu do úzkých. Ví, že když s e neochrání především sami, nikdo jiný to za ně neudělá. Takže nic nehodlají podcenit nebo zanedbat. Třeba službu v armádě povinně absolvují jak muži , tak ženy. A nikomu z nich to nepřijde ani trochu divné. Vědí, že život, o svobodě nemluvě, má svoji cenu a svůj náklad. A ochotně ho platí.

Naprosto souhlasím s výrokem jednoho z bývalých ředitelů izraelské tajné služby Šin Bet, který kdysi svým nejbližším spolupracovníkům vysvětloval, mezi kterými byl tenkrát mladičký Benjamin Netanjahu, že Izrael nemá a nebude spojence, ale existují jen státy, které mu jdou více nebo méně v každém konkrétním okamžiku na ruku. Stát, který zažil Mnichov a sám uvolnil nebe pro humanitární bombardéry to může jen potvrdit, ale především by tomu měl rozumět.

Přiznávám i to, že mi sebevědomá zahraniční politika židovského státu, a jeho spoléhání sama na sebe v oblasti bezpečnosti a nedotknutelnosti, ve srovnání s tou naší českou, roztřeseností – bez NATO se neubráníme, resp. musíme být solidární se spojenci, aniž bychom přemýšleli, resp. co by tomu řekli nebo si pomysleli spojenci, velmi imponuje! Velmi! Jak to, že smrtelnými nepřáteli obklopený malý židovský stát, se opírá nikoli o NATO, ale jen sám o sebe, zatímco ve střední Evropě nic takového prý není možné? Ale to je na jiný článek. Vraťme s ek dnešnímu tématu!

Současně ale vyznávám zásadu – vocaď pocaď a nepletu si politiku a její praktické provádění s fanděním na fotbalovém zápasu.

Proto píši dnešní, neplánovaný článek, protože musím! Existenční zájmy státu Izraele /oprávněné/ jsou jedna věc, ale oficiální ratifikace anexe a uznání přisvojení si území násilně přisvojeného v rozporu s Chartou OSN a obecně uznaným principem nedotknutelnosti hranic, tak jak existují, silou, jiným státem, je něco úplně jiného!

To, že Trump podepsal dekret, kterým uznává, že Golany jsou Izrael, se celá základní kostra mezinárodního práva rozpadla a dosud „fungující“ základní princip světového soužití, byl nevratně rozmetán. To slovo fungující jsem dal logicky do uvozovek. Nejpozději po násilném odtržení Kosova od Srbska, před 20-ti roky, už tenhle princip reálně neplatí. I když ti co namítnou, že tohle přestalo platit už začátkem 70-tých let, kdy Turecko obsadilo severní část Kypru, mají nepochybně pravdu. Obě tvrzení platí stejně!

Ovšem nás svět řeší pouze a výhradně Krym. Ačkoli ten by bez Kosova v žádném případě žádným mezinárodním problémem nebyl. Protože by vůbec nevznikl.

Ale po včerejšku? Od 25.března 2019 platí místo Charty OSN zjevně nové mezinárodní pravidlo pro celistvost kteréhokoli státu – je zaručena tehdy, když to vyhovuje zájmům Spojených států, respektive – když to uzná svým dekretem americký prezident. Protože stanovisko Kongresu nebo další relevantních politických reprezentací země není známo. Prezidentův podpis stačí! Nějaské právo nebo světové veřejné mínění s e může jít vycpat!

Kongres a zejména Demokraté se budou dále snažit na Trumpa cokoli najít v souvislosti s Muellerovou správou. Tuhle hloupou umanutost nechápu. Zejména ne ve světle té exemplární mezinárodní svévole a šílené neodpovědnosti!

Tohle totiž bude mít obrovské dopady do celého systému celosvětového soužití. Nyní všichni uchvatitelé vědí, že anexe a připojení cizích území silou je možné. A za jakých podmínek. A budou to zkoušet.Zrovna tak ohroženým je jasné, že z teoretické hrozby se stala praktická. A budou hledat protektory, kteří by je ochránili. Svět se opět stal daleko nebezpečnějším, než byl ještě v neděli 24. března! Vlivem jednoho jediného odpisu se začne dramaticky měnit a polarizovat. Daleko víc e než dosud. Proč s tím něco Demokraté okamžitě nepodniknou?!

Nechápu, proč tu šílenost Trump udělal. Jaký přínos tenhle nesmysl bude mít ohledně jeho proklamovaného America first!???

Nevidím sebemenší zisk, který z tohoto kroku USA kyne. Ani při zapojení maximální fantazie. Při tom je zcela zřejmé, že ten komu to přinese bezprostředně body je izraelský prenier a trestně zcela vážně ohrožený Benjamin Netanjahu, ano ten samý co byl, podle svědectví, tenkrát přítomen v kanceláři šéfa Šin Bet, když ten pronesl svou slavnou větu o tom, že Izrael nemá spojence. On si možná myslí, že využil okamžiku? Že mu klaplo Carpe diem! Jemu osobně možná ano. Státu Izrael, o který by mu mělo jít především, nikoli!

Netanjahu má těsně před parlamentními volbami o tohle mu je zaručeně vyhraje i když se zdálo, že ho vymaže nově vzniklá politická strana, vedená bývalým náčelníkem generálního štábu, protože lidé už mají dost Netanjahuových „malých velkých domů“. Netanjahu slaví, v Izraeli se slaví…

Jsem zvědav, jak dlouho. Svět tenhle krok prostě akceptovat nebude a nemůže.

OSN kdysi těsně po válce rozhodla o vzniku židovského státu v přesně definovaných hranicích. Golany v nich v žádném případě nebyly a nejsou. A ani nebudou. Sýrie se jich nikdy nevzdá. To, že je momentálně rozvrácená, slabá a nemůže být Izraeli soupeřem, nic neznamená. Válka skončí, zničený stát se časem obnoví a získá na síle. Bude to trvat asi dlouho, ale nakonec se tak stane. A nejde jen o Sýrii. Anexí Golan jsou v podstatě nyní znemožněny účinné domluvy s jakýmkoli arabským/ islámským státem.

Tel Aviv se zaranžoval postupně historicky s Egyptem, s Jordánskem a některými dalšími státy. V poslední době, vytvořením společné fronty proti Iránu, dokonce i se Saudy a dalšími ropnými státy v Perském zálivu, kterým se rostoucí moc Iránců vůbec nelíbila a brali ji jako své bezprostřední ohrožení. Neumím si představit nějaké další pokračování nebo trvání těchto vztahů. Každá arabská/muslimská vláda nyní bude, kvůli sebenepatrnějšímu oficiálnímu kontaktu s Izraelci, po Golanech, mimořádně snadno napadnutelná a zranitelná.

Američanům vadí snaha Teheránu o etablování se na Blízkém východě a chtějí mu v tom bránit. Nic nepřišlo fanatikům – ajatolláhům více vhod, než právě tohle! Irán je náhle v pozici, toho, kdo bojuje na správné straně a za správnou věc. A to nemluvím o Turecku, které má, ohledně arabského/muslimského světa ještě dalekosáhlejší ambice než Irán…. Nehovoříc o pohrobcích po Islámském státu a všech šílených fundamentalistech, jenž se po porážce v Iráku a Sýrii rozběhli do celého světa, ale svůj zvrácený pohled na uspořádání světa ani v nejmenším nevzdali. Ti, tímhle Trumpovým podpisem, dostali nezpochybnitelný argument své další existence – oni přece brání území své víry před západními křižáky a židovskými nevěrci!!! Opravdu šílený počin! V každém myslitelném ohledu! Který nelze napravit a bude mít dalekosáhlé a dlouhodobé tragické následky, jež v podstatě dnes ani nelze dohlédnout! Jestliže všichni říkali, že svět po 11. září už nikdy nebude stejný jako před ním, tak nyní to platí dvojnásob! Svět před 25. březnem už bude navždy jiný, než před ním. Trumpův podpis udělal z oběti 11.září agresora, který celý zbytek planety arogantně ignoruje! Především své nejbližší spojence! Jak je to s tou proklamovanou transatlantickou solidaritou?! Celý svět bílého muže je vnímám jako agresor! Aniž by se nás Trump nebo někdo z jeho vlády zeptal na názor!

Izrael jásá, má Golany. Jsem zvědav, jak dlouho mu to jásání vydrží. Chápu bezpečnostní hledisko. Několik baterií těžkých děl na těch kopcích v podstatě kontroluje celé obydlené území židovského státu. Chápu i hledisko vodohospodářské, protože tam pramení výrazný podíl celé spotřeby přirození sladké vody státu. Ale jak už napsáno, všechno je vocaď pocaď. Připojení Golan je aktem čirého , hrubého a neakceptovatelného násilí! Troufám si říci naprosté politické krátkozrakosti a strategické hlouposti.

Můžete namítnout, že Golany byly tak jako tak pod izraelskou správou a že není žádný rozdíl mezi okupací a připojením! Nesouhlasím. Okupace v každém případě jednou skončí. Pokud okupujete cizí území, máte vždycky možnost důstojně odejít a území opustit s tím, že za to něco zásadního pro vás, dostanete. Když anektujete, pak už se toho území nemůžete nikdy, bez ztráty tváře vzdát! O tuhle možnost Izrael nyní přišel. Posílil všechny, kteří mu nejsou nakloněni a utvrdil své nepřátele v ještě nesmiřitelnějším postoji. K tomu způsobil nevratnou ztrátu značné části neutrálů a dokonce přátel.

Ať na to připojení Golan hledím z kteréhokoli úhlu, vychází mi to jako naprostá katastrofa. Vlastně ještě nebezpečněji. Pro Izrael samozřejmě. Ten si stěžoval na to, že když úřadoval Obama, USA opustili svou proizraelskou orientaci. Nyní je frenentické nadšení z Trumpa… To opravdu nejchytřejší hlavy židovského státu nechápou, že v současných, těžce rozdělených Spojených státech budou Demokraté dávat ke všemu trumpovskému / s výjimkou protiruských kroků/, kontra? A že reálně hrozí, že jakýkoli příští demokrat v Bílém domě bude nejspíš vztah k Izraeli silně korigovat, aby získal zase zpět přízeň Arabů/muslimů? To zapomněli starozákonní kapitolu o sedmi letech tučných a sedmi hubených? Protože se tak určitě stane. Dnešní zisk se změní v zítřejší ztrátu.

Pro USA nejsem schopen zaregistrovat žádné, ani sebemenší pozitivum z tohoto kroku.

Jsem zvědav s čím nyní přijdou naši věčně správní, jak budou tuhle hrubou svévoli zkoušet legitimizovat. Nicméně ode dneška nemá Washington ani oni sebemenší právo cokoli říkat o anexi Krymu. Ten totiž ruským územím historicky byl a ukrajinským se stal z rozmaru sovětského diktátora.

Už se těším na reakci z Hradu! Mimochodem zajímavost zazněla v této souvislosti při včerejších ranních zprávách na ČRo Plus. Když bylo konstatováno, že Izrael s e Golan zmocnil při Šestidenní válce v roce 1967 a že do té doby byly pod syrskou správou…

Zajímavá sémantika, jen co je pravda! Co takhle kdyby někdo v zahraničí prohlásil, že Chebsko je pod českou správou? Ale jděme dál k vážným věcem.

Moc mne interesuje, jestli Demokraté uchopí tuhle příležitost, aby si podali Trumpa. Nyní k tomu existuje reálný důvod. Trump tímhle aktem ohrozil bezpečnost Spojených států. Nepochybuji, že se fanatici celého světa budou snažit tento akt megalomansky nabubřelé pýchy Americe vrátit. A s USA celému západnímu světu. Opravdu nevidím nic, co by tím Trumpovým dekretem kdokoli a speciálně Trump Amerika, Západ nebo Izrael získali. Islámští sebe/vrazi jsou na koni. Ti a jen oni jsou pravými vítězi toho nesmyslného kroku prezidenta Trumpa!


- - -
102 komentářů :

 1. Drahy autore nezapomen za prislovi :
  vsechny staty se nenavidi navzajem ,ale vsichni dohromady nenavidi israel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:04
   Prosím přečtěte si pozorně článek znova. Pokud rozumíte psanému textu pochopíte, že autor tento váš žvást nezpochybňuje. Vůbec o něm nepíše.

   Smazat
  2. Nesdílím autorovy sympatie s Izraelem, i když jsou do jisté míry odůvodněné. Navzdory tomu má nejspíš pravdu dá se s ním téměř slovo od slova souhlasit.

   Smazat
  3. Co jsem slyšel, tak Trumpův příbuzný (manžel ivanky a Žid) chystá s Izraelem nějaký "verry big" kšeft a tím, že se zajistí, aby byl Netanjahů znovu zvolen - nebude muset pak jednat s někým novým.

   Smazat
  4. Ať si autor článku zkusí představit skutečnost, že by Židé prohlásili, že jejich svatá země leží v (české kotlině a podvody a terorem nás z této kotliny vyhnali a to ze země, kde 1800 let nežili !!!! Dnešní Izraelci jsou z více jak 50. % novodobí přistěhovalci z území bývalého SSSR po jeho likvidaci židem Gorbačovem !!!

   Smazat
  5. Pro tebe je každý, kdo něco provede, Žid. Jsi omezenec a rasista. Ale tobě je to asi při tvé tuposti jedno, že?!

   Smazat
  6. Tramp sjednotil oslošuky a ohrozil Izrael. Myslím že to byl plánovaný úmysl, tak jako ambasáda v Jeruzalému. Likvidace Izraele je už neodkladná.

   Smazat
 2. Genocidni stat Izrael museji vsichni povinne milovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se vzrusujete Hitler si vzal Sudety , potom jeste celou Evropu a kazdej souhlasil..
   Rad bych jenom vedel JAKY SANKCE !!! NA SEBE USA A IZRAEL , UVRHNOU..neni vyhnuti..
   Okupace je okupace , i kdyz okupace EU , napproti tomu je taky schvalena a provadena a bez sankci...!

   Smazat
  2. Anexi je vytvoreni statu Izrael na uzemi Palestiny pod praporem holokaustu.Ukradeni Golan ma vyprovokovat dalsi valku v Syrii.

   Smazat
  3. Podivejte se na vec takhle. Taskarice s obvinenim Ruskeho vlivu na Volby /kdo by tomu veril,ze/? Byla nejprve a za JAKYM UCELEM ? Ochocit si Trumpa.
   Uz liza paty. A je rad ,ze to ma povoleny !!
   Tim,ze souhlasil s dalsi Okupaci dalsich Uzemi Izraelem , BYLO MU ODPUSTENO a nahle jest nevinen. Britove dodali 500 milionu zbrani Izraeli na obranu koristi..Zabirani uzemi a jejich okupace se vsak zhusta NEVYPLACI a nasledky se vraci se v podobe nevrazivosti, nepratelstvi a zhusta Chamtivec doplaci na sve zlociny. Tady je videt ta jejich zbesila a naprosto silena chamtivost , ktera vzdoruje zdravemu a normalnimu rozumu...Cas pracuje proti nim i vyvoj sveta..

   Smazat
 3. STŘELILY SE USA DO VLASTNI NOHY?TO TEDY JE ZABRÁNI KRYMU

  naprosto v pořádku.Ten dokonce CCCP VLASTNIL až ho daroval nelegálně CHRUŠČOV Ukrajině.

  Takže z toho vyplývá,že by mohl dát pan PUTIN k podpisu Kačerovi,že je PUTIN hodný Nobelové ceně miru,nebot umi zabirat celé poloostrovy aniž by porušil mír Krymu o který by se teď už krvavě válčilo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stalin dekretom pridružil republiku Krym -UCCP - k Ukraine, keďže zomrel, v danom trende pokračoval jeho nástupca, išlo o hospodárske riadenie, spolu s Malorossiou, všetky cesty logicky vtedy šli cez Ukrainu, popritom UCCP Krym mal vždy vlastný parlament, v podstate mal rovnaký štatút ako Osetsko, napr. dokonca v ústave Ukrainy bolo zakotvené že referendom sa môžu osamostatniť, tuším článok 11,12, tak nejako, to mala aj po tomto vzore aj ČSFR,
   Smazat
  2. Krym patril do Ruske sovetske republiky do roku 1954.Pak ho Chrušcev daroval Ukrajinske sovetske republice.Vse ve spolecnem svazku SSSR.To pro presnost pojmu pratele.

   Smazat
  3. Někde jsem četl, že Krym Chruščov darováním Ukrajině "zachránil" před židy. Stalin Krym použil jako garanci půjčky od židů před 2 světovou.

   Smazat
  4. 6.54 Krym ukradl roku 1954 Ukrajinec Chruščov Rusku a proti vůli Krymských i Rusů jej ADMINISTRATIVNĚ PŘEVEDL POD SPRÁVU UKRAJINY. Krym měl autonomní statut. Vrátil se zpět do Ruska z vůle svých občanů - byl tedy RESTITUOVÁN - anektovat by ho mohli pouze USA, Izrael, nebo Ukrajina - proti vůli právoplatných občanů.

   Smazat
  5. 9:28, možná jste to četl tady, psal jsem to už několikrát.

   Stalin vyřešil otázku židovské republiky vytvořením Birobidžanu už ve 30.letech. Půjčovali si bolševici, s tím Stalin nic neměl a Krym jako židovské území byla jejich idea.

   Jenže během další války byl Stalin skřípnutý v Teheránu, když se hovořilo o druhé frontě v Normandii. USA brali půjčku od židovských bank a ty požadovaly po Stalinovi za ty prachy Krym. Takže i tu druhou frontu měl vlastně financovat SSSR a navíc se znovu otevřela otázka Krymu.

   Ten by se tak stal zároveň i americkou základnou v severním černomoří, a Američané by ovládali celý region. Tím by se ze SSSR nikdy nestala velmoc a rozpadl by se mnohem dřív, včetně současného Ruska. USA a židovské banky by se tak konečně dostali k jeho bohatství.

   Chruščov převedením Krymu pod ukrajinskou jurisdikci tomu zabránil, protože smlouvu uzavíral původní vlastník Krymu a tím byla RSFSR. SSSR žádné území nevlastnil, jednalo se jen o politický objekt.

   Divím se, že v současné cynické době, kdy se popírají výsledky i příčiny 2.světové války a sprostě lže, nikdo ze Západu nevytáhl právo židovských bank, nebo alespoň USA, na vlastnictví tohoto území dle dohod v Teheránu 1943.

   Smazat
 4. Vlku ty nemas gumove mysleni, ale drevene !
  Strategicky je to pro Trumpa vyborna vec !
  Media v rukou vyvolenych, ted daji Trupovi pokoj, coz mu vrati volebni hlasy , ktere ztatil kvuli mediim !

  Ty kopecky jsou pouze 26 km ctverecnich, tak Zide dostali male hovinko a nas oblibeny president bude znovu
  presidentem , coz je daleko dulezitejsi.

  Dalsi dobra vec je ta, ze se tam vsichni budou vzajemne fackovat a az obe strany oslabi uplne, tak to vsechno zabereme my, potomci Rima a budeme vyvirat najemne.
  h.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě se mýlíte. Golany mají podle Wikipedie rozlohu asi 1800 km2. Možná je to nepatrně méně, ale pouhým pohledem na mapu zjistíte, že tento údaj bude nejspíš pravdivý.

   Smazat
  2. Trump prokázal svoji bezpodmínečnou služebnost synagoze. To je nepopiratelné.

   Smazat
  3. Golany jsou důležitým zdrojem vody v oblasti. Tu vodu krade Izrael Sýrii již od roku 1967. Až budete kupovat pomeranče, citrony a grepy z Izraele, vzpomeňte si na to. vyrostly a dozrály na kradené vodě!

   Smazat
  4. 16.23 Také platíte za vodu VEOLII? TO máte Čechům připomínat... a zjistit, kdo je za VEOLIÍ a kdo nás kasíruje... atd atd.

   Smazat
  5. 17:15, původně Francouzi, teď Katar. Veolia má také všechny zdroje pitné vody i její rozvody na Slovensku. Až se jednou Katar rozhodne stavět kromě ropovodů také vodovody, my chcípneme žízní a pouštní velbloudáři si nechají vysadit kolem svých obydlí džungli.

   Holt zde vidíme, že když několik desítek tisíc jedinců má takové bohatství jako ropu a umí, klidně nakope do prdele toho, kdo má 15 milionů jedinců, bohatství ještě větší - vodu, ale je bohužel úplný kokot.

   Bílí negři, obzvlášť z východu Evropy, jsou úplně nejtupější kokoti na planetě, protože makají jako muly a kromě daní, z nichž živí stádo implantovaných nemakačenků, za tu vodu ještě i platí. A úplně největší kokoti z nich si to ještě i pochvalují.

   Smazat
 5. Genocidní ok.
  Trump musí podesraným ž. dodat nějakou jistotu (dvě miliardy nepřátel jsou dvě miliardy nepřátel) aby je odehnal od strategie divokého psa.
  Golany jsou jejich od roku 67 a nikdo, vyjma starého Hafíze neudělal podstatný pokus je odtud dostat.
  Ten měl nejtěžší sovětské tanky a přišel o ně.
  Protože Izrahellu amerikáni dodali protitankové střely, na které nebyli tankisti připraveni.

  Trump má dvě možnosti.
  Buď židy podpořit a ulomit hrot jejich paranoi.
  Nebo zrušit a přestěhovat Izrahell.
  Iráncům připadá to druhé jako přirozenější a jednodušší.
  Ale není, pokud si to představíme.

  OdpovědětSmazat
 6. Neda se moralizovat nad nicim a ohledne niceho, co se stalo, nebo stane na Middle East. Tam zadne strana neni v pravu , ale vsechny strany jsou zabavne !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi tak blbej ze kazde vteriny na odpoved je skoda

   Smazat
 7. "Pro USA nejsem schopen zaregistrovat žádné, ani sebemenší pozitivum z tohoto kroku".

  Já registruji toto:

  - Muellerova komise nepotvrdila "pravdy" o DT, DT reagoval v souladu s dohodou,
  - DT se dostal z kleští demokratů a medií,
  - bude i nově zvolen prezidentem.

  Mimochodem - Izrael nemá potřebnou operační hloubku k použití jaderných zbraní.
  F

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejdřív si načtěte nano nukleární.
   Které Němci židum předvedli při likvidaci Haríriho.
   Ten byl z jedný strany usmaženej zábleskem a zlatý hodinky na levý ruce rozteklý po celym předloktí.
   Němci na to nasadili dva "vyšetřovatele" který to pilně zaváděli do bažin. A nezavedli.
   Operační hloubka 700m.
   Během války v Syrii si stěžovali na popálený nebo spálený obyvatele při útocích na letiště.
   Jen světlem.

   Smazat
 8. Autor je trapak prolhany.
  Pry ze si obranu sami plati, ve skutecnosti crcaji pekne dotacie, nejvetsi samozrejme vojenska pomoc z rozpoctu USA, ale i z dalsich zdroju.

  OdpovědětSmazat
 9. Ten článek je hloupý, hodně hloupý, autor se snaží vykreslit, jako by tu kdy nějaká pravidla platila v Evropě, copak mu nepřišla divná již Mnichovská dohoda? Dnes jsme ji uzavřeli, za pár let ji zrušíme a za dva roky třeba zase můžeme zrušit její zrušení. Copak tu kdy existovala nějaká pravidla, zásady a spravedlnost? Já Izrael nesnáším, jeho bezcharakterní chování nemůže nikdo čestný tolerovat, a Trump se chová jako jejich děvka, asi mu pomohli jejich peníze do úřadu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne asi ale urcite, protoze ho prokazatelne vyplatili i z jeho predeslych bankrotu. Dale jeho zet funguje jako diplomaticka spojka mezi cim dal viditelnejsi alianci Izrael-Saudove. Jen tak mimochodem tento nadejny mlady mesias (novinarske terminy) je take zapleten do sekty, ktera pred nedavnem silne preplatila za nemovitost "666" na pate avenue v NY.

   Muzeme se tomu smat, nebo spis jen zirat, jak jakesi podivne spolky z teto diry na Strednim Vychode vylezaji na predni pricky sveta..

   Smazat
 10. 30 % Zidu volilo pro presidenta Trumpa ! Zbyvajici % volilo Hillary a utopistickeho socialistu Berniho Sanderse z Vermontu !
  Berni dopadl velmi spatne ! Hillary na neho nasila habaduru a on to spolknul. Zide jsou politicky rozdeleni v nazorech. Vubec nejsou jednotni a nejvice kritiku statu Israel je prave mezi nimi. Jak dopadnou pristi volby nikdo "nevi", krome me ! Ja vim, ze vyhraje president Trump. DIKY BOHU !
  h.

  OdpovědětSmazat
 11. Už jsem to někde psal,Assad nebyl poražen,Izrael neuchvátil celou Sýrii,tak to zachraňuje Trump,aspoň Golany.Nemohl by i Zeman udělat něco podobného,vydat výnos Slovensko patří Čechům a basta.

  OdpovědětSmazat
 12. 6:38
  Když už tak by mohl pan presiden požadovat od ukroušů Zakarpatí. Ano to bylo naše a po rozpadu SSSR mohlo být nárokováno zpět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl jste nekdy na zakarpati?JA zakarpati tedy opravdu NECHCI.Stacilo nam Slovensko,kolik nas stalo a jak nam tekla voda do bot,uz nas kopli do p....

   Smazat
  2. Na Zakarpandu s. pes.
   Slovensko požadovat nemožno, museli by se vyhubit Slováci.
   To, přese všechny zrady nikdy nikdo nechtěl a nechce.
   Snažili jsme se z nich udělat čechoslováky z humanitárních a morálních pohnutek (a bez bombardování!), nepovedlo se.
   Ať si sou šťastní jak si sou, bačove.

   Smazat
 13. Jeden z přispěvatelů se kolosálně mýlí.Krym nepředal Ukrajině Stalin ale jeho "nástupce"Chruščov!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:02

   Ano tento ukrajinec daroval Krym Ukrajině, než vyčistil a postavil Ukrajinu pro gruzince "Stalina" do pozoru, poté povýšil do Kremlu, zbavil se Stalina (kult osobnosti) a započal s mlácením bot po řečnických pultech ve světě v SSSR započalo "tání", botou třískal zhruba 11-let. Botu štafetově převzal ukrajinec Brežněv na 18-leté období, včetně našeho roku 1968, kdy u nás Novotný povolil opratě a mimoň Dubček je omylem za pomoci Brežněva, opět přitáhl. Kde se nacházeli v tu dobu opravdový Rusové nevím, ukrajinci halt měli navrh! A za to jim dnes Praha, zřejmě tleská? Děkuji nechci.

   Smazat
 14. Zřeknutí se mezinárodního práva začalo v době pádu dvojčat v USA. Tehdy ti, co tam vládli, oznámili Urbi et orbi, že boj proti terorismu "po svém" nadřazují mezinárodnímu právu. Na paty jim dnes dýchají Rusko s Čínou a jak to celé jednou dopadne, to je docela odhadnutelné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi dobrá připomínka.Za zmínku ale ještě stojí vlastní úvod diskutovaného textu.Autor neopomněl složit úlitbu. Již v prvním odstavci používá tvrzení, která připomínají samotný " vznik " Židovského státu Izrael. Velmi inspirující je pak pohled na mapu Izraele r. 1948 a r.2018.Nikomu pak zjevně nevadí tato rasizmus umožňující definice.Samotný fakt, že Trump je "obklopen" Izraelem napovídá,čím bylo ukončení vyšetřovacího martyria Trumpa zaplaceno. Byť srovnávat Krym, Kosovo, Golany nelze, možná Trump také sděluje změnu stanoviska ke Krymu.

   Smazat
 15. Nic nového pod sluncem. Stalo se co se dalo očekávat. Je to ale počátek konce. Jinak bez podpory z celého světa by dávno nemohl existovat a svět chudne hodně rychle.

  OdpovědětSmazat
 16. Trump podpisem na dekretu jasně řekl, že je jediným vládcem na Zeměkouli a jako takový si může dělat co se mu zlíbí a každý může jenom brblat pod nosem a to ani ne nahlas, jinak ho stihne trest boží. Že USA nic nezískaly. Omyl. Získaly světové povědomí, že USA rozhodují o všem na světě a ostatní jenom poslouchají a šoupou nohama. Je to už jasné? Tramp je novodobý Cézar.

  OdpovědětSmazat
 17. Trump podpisem se sám sebe jmenoval králem Zeměkoule a mlčením všech kolem to bylo jednoznačně schváleno.

  OdpovědětSmazat
 18. Ten scénář je už připraven...

  OdpovědětSmazat
 19. Nacistické nakládání s židy byla tragedie. Ale že za tuto tragedii budou potrestáni ne nacisté, ale Palestinci, to jen málokdo si dovedl po holokaustu představit. A JEŠTĚ MÉNĚ SI KDO TEHDY DOVEDL PŘEDSTAVIT, ŽE TAK JAK SE NACISTÉ CHOVALI K ŽIDŮM, ŽE SE BUDOU ŽIDÉ CHOVAT K PALESTINCŮM. JE TO REALITA A CO S NÍ SVĚT CHCE UDĚLAT? I tato křivda na Palestincích stojí u zrodu terorismu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (10:40):
   ... přesně tak!
   Jen pro malé zpřesnění: Palestinci o záměru (anglo)sionistů věděli již z meziválečného období, protože světový sionistický kongres (Theodor Herzl aj.) se s takovým záměrem (totiž vytvořit židovský stát na půdě palestiny) na Brity obrátil ...
   Nelze se pak ani podivovat nad tím, že někteří z Palestinských nábožensko-polit. vůdců sympatizovali s něm. nacisty, jejichž protižidovský sentiment znali. V duchu té prastaré zásady o společném nepříteli.
   Jinak jádro nacistické ideologie o rasové (árijské) nadřazenosti Palestince nikdy nezajímalo, protože stejně jako i Židé jsou v drtivé většině semitským národem ...

   Smazat
  2. 11.20
   No, ono je to s tím židovským národem trochu složitější. U nás vyšla v překladu kniha od Šlomo Sanda, Jak byl vynalezen židovský národ, která k tomu podává vysvětlení.
   Geneticky jsou ve skutečnosti se semitskými starozákonními židy nejvíce příbuzní semitští palestinci.
   To co je považováno za "židovský národ" je ve skutečnosti více etnicky odlišných a smíšených komunit, hlásících se k židovskému náboženství (sefardi, aškenázi a další)a dále komunita hlásících se k novověké ideologii sionismu, vycházející z židovské tradice.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 20. Ano a přesně takto by dopadla Sýrie, přes Golany by se do ní navalily okupační jednotky Izraele a záminkou by byl falešný chemický útok na Izrael. IS v tom hrála svou vylidňovací akci svou krutostí kdy měli vypudit ze strachu z těch debilů co nejvíce obyvatel Sýrie aby se tím nemusel zabývat Žid. Sýrie se měla rozčlenit mezi Izrael, rovněž Turecko ale již pod vedením Gülena toho teroristy a pučisty kterému to nevyšlo jen díky Putinovi čímž opět Rusko zachránilo na desítky tisíc obyvatel před jistou smrtí při vzniklé občanské válce v Turecku. Dále by se Sýrie rozčlenila pro Kurdy a zbyteček by někde v poušti obývali domorodí Syřané někde za hodně vysokou zdí stejně jako Palestinci. Ano toto byl celý strategický dlouholetý plán s těmi arabskými jary. Ve všech okolních státech měli být osazeni vůdci loajální k USA a tudíž neškodní pro okupační Izrael. To je celá ta sranda která tam probíhala desetiletí.

  OdpovědětSmazat
 21. Nebýt Vladimíra tak je dnes již pod tím podpisem i Sýrie.

  OdpovědětSmazat
 22. To je jen obyčejná pomsta za Krym už vědí že ho nikdy banderovci nedostanou.

  OdpovědětSmazat
 23. Pro Izrael je otázkou a smrti získat další území. Každý již asi četl o klimatických změnách, o dramatickém nárůstu obyvatel Izraele, o tom jak již řadu let Izrael láká všechny židy světa aby se přesunuli do Izraele a k tomu je zapotřebí také pořádný lán území že, území konečně již s vodou že.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Izrael má v anektování cizích území tisíceletou praxi i tradici... stačí prostudovat TORAH, nebo alespoň Starý zákon...

   Smazat
  2. 14:19, to je asi nějaký hloupý vtip, že? Dějiny Židů, ty psané z jiných zdrojů, už v první zmínce o tomto národě na Merenptahově stéle píšou: "... rozmetal jsem Izrael a tento stát už neexistuje..." To je v přímém protikladu k tomu, co tvrdíš, jelikož "rozmetání" Izraele bylo oblíbenou kratochvílí kdekoho a schopnost Židů přežít v diaspoře se tak stala legendární. Dokonce tu svou víru dokázali vyvážet, jinak by jich tolik nebylo.

   Smazat
 24. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 25. Izraeli dochází voda. Vysychající Galilejské jezero se má napájet z moře Více na: VzVíce na: https://www.euro.cz/udalosti/izrael-resi-nedostatek-vody-galilejske-jezero-ma-zachranit-voda-z-more-1441515#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

  OdpovědětSmazat
 26. Glorifikovat judeo-nacistický, rasistický, šovinistický, válečnicko-teroristický režim v pseudostátě Izrael je naprosto mimo zdravý rozum, mimo realitu světa. A pokud jde o ten neskutečně hloupý Trumpův spektakulární akt, pořád platí Šaronův výrok z října 2001: "My, židovský národ, kontrolujeme Ameriku a Američani to vědí."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ví to i Putin... a já.

   Smazat
  2. 14:27
   Se pak nedivte, že nic nejde podle plánu, když Putinu všechno vykecáte.

   Smazat
 27. I ta krev je z vody, bez vody není života to ví asi každé dítě, pro vodu se musí obětovat vše i ten lidský život, bez vody zkrátka nelze žít že.

  OdpovědětSmazat
 28. Pjakin o tom hovořil nedávno. Tímhle Trumpovým krokem se řeší dvě věci: 1. odstavení US od řízení světem, 2. provedení globálního golokostu.

  Otázkou zatím je, zda dojde k "začištění" izraelských židů na místě nebo se stihnou přesunout do východní Evropy. Tedy většinou do Čech a Prahy. Ta horečná snaha židů v Čechách získat co nejvíce prázdných bytů a domů je již zcela evidentní.

  No, třeba to ale půjde podle ruského scénáře. A izraelští židé si padnou do náruče s palestinci, s iránskými ajatolláhy a na oslavu bude Hezboláh pověřen přípravou slavnostního ohňostroje na pláži u Tel Avivu.

  OdpovědětSmazat
 29. Trump se zbláznil? Kdepak. Je to blázen už dávno a jako blázen vyhrál volby a nastoupil do úřadu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni tam maji nekoho normalniho?..No jiste maji,ale ten nema sanci protlacit se do politiky

   Smazat
 30. 11:29 - Dalibore nas nekontroluje nikdo !

  Nikdy v dejinach Ameriky , nikdy na nikoho nebylo nalopatovano tolik spiny, jako na Trumpa a presto tato propaganda je NEUCINNA !
  My mu rozumime a my stojime za nim !
  Nas nepritel je Islam s jeho barbarismem a t.j. hlavni duvod proc Israel ma v Americe podporu mnohych ! To neni proto, ze by Americane meli radi Zidy , ale proto, ze nemaji radi Islam.
  Amerika je vice nabozensky zalozena nez Evropa !
  Je evangelicka / protestantska , vice nez katolicka.

  Silne protizidovske organizace, vsak zde existuji take !
  Napr.
  Louis Farrakhan jednu takovou vede !
  A v Kongressu se nekteri clenove postavili proti Israeli.

  Mnozi Zide pracuji pro Trumpa proti Globalistum a my jsme jim vdecni za jejich pomoc !
  h.

  OdpovědětSmazat
 31. 15:00 - rad bych napsal jmena tech slavnych Zidu , kteri jdou z Trumpem proti Globalistum a kteri jsou na nasi strane, ale oni me zde smazou.

  To co se zde deje, je Gulas nazoru ! Napr. malo kdo vi, ze Henry Kissinger , stejne jako George Soros, jsou PROTI ISRAELSTI !

  My Krestane vime o jejich rozbrojich, ale je nam to UPLNE JEDNO !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy krestane jste totiz s Zidy z jednoho hnizda.

   Smazat
  2. Díky i za ten gulas, o těchto věcech se musí mluvit a psát.

   Smazat
 32. Kdopak z nasich politiku zacne jako prvni kradezi Golan tleskat?Že by Zeman ?

  OdpovědětSmazat
 33. 16:01 - mas to spatne Bagoune ! Nasi predkove byli Rimane !
  T.j. uplne jina rasa , nez jsou Zide ! A krome toho !
  AELIA CAPITOLINA je spravne jmeno pro Jeruzalem ! (Rimske jmeno !)
  A Zide se modli v nasi pevnosti, ktera se jmenovala
  ANTONIA ! A Herod the Great byl nas agent, ktery verne slouzil nam Rimanum a to kazde strane !
  A princezna Berenice, nejvyssi aristokraticka, krasna zidovska princezna , byla na nasi strane take a pomahala znicit Jeruzalem 70 A.D. Rimanum, - a vesela skotacila s nasim Titusem (generalem a pozdej cisarem.)
  My si pamatujeme vse !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. h- dost se mýlíte! "Římané" přestali existovat přijetím křesťanství. Něco jako Trója darem "koně".

   Smazat
 34. A GOLAN HEIGHTS si Zide poctive vybojovali s klackem v ruce v roce 1967, takze nase vrozena USLECHTILA CHIVALRY, kterou jsme zdedili po Krizacich, nas zavazuje uznat Golan, jako jejich korist ! Stejne jako uznavame pravo Rusu na vlastnictvi KRYMU ! (Katerina II. Carevna.)
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo z USA nikdy právo Rusů na Krym neuzná, co to tady kecáš Honolulu? Vaše armáda tam chtěla přenést dvoje troops už v r.2006, to se nepovedlo, a od té doby se o to usilovně snaží. Ty nevíš, že Krym je americká raketová základna určená na rozmetání Ruska? Měl bys to hájit s mít pěnu u huby, kdykoliv se něco ohledně Krymu špitne. Kdeže pláže! To mají blbí Rusáci. Vaši borci tam zřídí biologické laboratoře a pokryjou ostnatým drátem tak jako Bondsteel.

   Smazat
 35. V Syrii, stoji proti sobe ALAWITE (Shia nabozenstvi z Iranu a pravdepodobne perska rasa, ktera je arijska.)

  A SUNNI Muslim, coz je jine nabozenstvi a semitska rasa !
  (Arabove.)

  Sunni Muslim mnohokrat v dejinach prohlasili, ze ty zbloudilce, odpadliky (Alawites) povrazdi vsechny !
  Takze tam bude fackovacka stale !
  A komu se to u vas v Praze nelibi, tak muze poslat protestni stiznost do lamparny na nadrazi Praha-Smichov !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý katolický troubo. Sýrie je sekulární stát, kde drží náboženské fanatiky zkrátka. Sunitští fanatici se utrhli ze řetězu právě díky podpoře tvé macešské země a feudálům v Saúdské a v Zálivu. Teď už jsou opět na řetězu.

   Smazat
 36. Stat Israel je ve velmi neprijemne situaci ! IRAN je nepratelsky a vyhrozuje Isaraeli likvidaci statu , coz kazdy vi, ale malokdo vi, ze to nepratelstvi je namireno spise na Zionisty a k puvodnim Zidum (Hebrew) jsou Iranci tolerantni ! Zvou je na pokec, kde spolecne pomlouvaji Zionisty.

  Protoze Israel se citi ohrozen Iranem (pravem), tak se skamaradil se svym odvekym nepritelem s Arabama, kteri nesnasi Persany (Iran), a to od dob Babylonu !

  Co to zn. pro nas ? Presne to, co rikaval stary WERICH.
  "- klidne sedme na zidli a cteme bibli, tam to vsechno je"!
  Jsem katolicky observer a ideologicky diversant -
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo věří jakékoli odrůdě islámu je trouba , milý Honolulu .

   Smazat
  2. 18:45 - souhlasim s Vami na 100 % !
   h.
   (Nepuste je do vasi zeme, nebo zaplacete !)

   Smazat
  3. Pánové, uvědomujete si, že sionisté a islamisté jsou bratranci? Ty první jsme již vpustili a mnohým státům vládnou.

   Smazat
  4. Írán by se Židy neměl tak velký problém, tam nejsou náboženské spory. Lehký problém je s Palestinci, jenže ten má kdekdo. Ale nejhlavnějším problémem Íránu je jeho poloha. Leží totiž na americké ropě a nemíní se jí dobrovolně vzdát. No a Izrael je už klasicky kamarád pravého vlastníka íránské ropy a udělá vše, co mu já očích uvidí. Kdyby tu ropu Íránci neměli, neměli by patrně ani tak velký problém s Izraelem, koneckonců Írán má svého nejvyššího rabína také. Takže když instalují opět nějakého toho Rézu Páhlavího, bezpochyby se situace zlepší. Teď si navzájem vyvražďují své občany na cizích územích. Izrael semtam povraždí pět čelních jaderných fyziků v amerických hotelech během vědecké konference a Írán semtam nechá vybouchnout letadlo s izraelskými turisty v Bulharsku.

   Smazat
 37. Izrael se začíná pohybovat mimo mezinárodní právo! Už jenom výnosem, kde pouze židé mají plná občanská práva, což je "rasismus" bez výhrad!! Uchvácení Golan nemůže projít a také ČR odsoudila výrok USA, že jsou Golany územím Izraele! Můžeme jistě za mnohé kritizovat muslimy , ale tohle protiprávní jednání Izraele nemůže projít a lze říci , že opět vyvolá velké politické i jiné "útoky" na Izrael! Nevím a uvidíme zda jde o rozumné jednání ze strany Izraele a USA!!! Spíše prodělají, protože není nikdo, kdo bude v OSN souhlasit! Jenom násilí a zase násilí, a nevím zda nejde o záměr, aby se lépe prodávaly zbraně!!! Už byl dlouho klid a to prodeji zbraní nesvědčí!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Veškerá kritika USA ze strany západu je jenom komedie a divadlo na oblbnutí lidí ,ve skutecnosti by si nic nedovolili !

   Smazat
 38. peleska1 - 17:32

  Aby Zide uhajili svoje kulturni identitu, kterou chrani od roku 1200 B.C. tak maji v Israli mnoho tvrdych zakonu na OCHRANU teto identity...
  Vezmete si proto priklad a chrante vasi identitu take ! NEJEN KULTURNI, ale i genovou ! (Jo, a maji tam vyborny plot proti nechtenym.)
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to je zajímavé, že zaznívá z OSN a EU, že nesmí být nikdo diskriminován , především podle původu a najednou Izrael smí a jak je vidět smí všechno, i krást cizí území!! To je ten dvojí metr v mezinárodním právu, kdy Izrael smí všechno a druhý je za totéž bombardován!!!

   Smazat
  2. 17.54 Židovský letopočet uvádí pro letošek rok 5779...

   Smazat
  3. Co to má společného s Golanskými výšinami? Izrael je ovládl kvůli vodě a strategické poloze na hranici, nějakou kulturu měl totálně u prdele.

   Smazat
 39. 18:41 - To je bezne, nebot je psano :
  - "Co je dovoleno Bohum , neni dovoleno volum" !-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíše jde o zažitou drzost vyvolených, když tě vyhodí dveřma, vlezeš oknem!

   Smazat
 40. Kez by se Cesi tak starali o sebe.

  OdpovědětSmazat
 41. No, ono je to s těmi židy a s židovským národem trochu složitější. U nás vyšla v překladu kniha od Šlomo Sanda, Jak byl vynalezen židovský národ, která k tomu podává vysvětlení.
  Geneticky jsou ve skutečnosti se semitskými starozákonními židy nejvíce příbuzní sučasní semitští palestinci.
  To co je považováno za "židovský národ" je ve skutečnosti více etnicky odlišných a smíšených komunit, hlásících se k židovskému náboženství (sefardi, aškenázi a další) a dále komunita hlásících se k novověké ideologii sionismu, vycházející z židovské tradice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvělé. Máte pochopitelně pravdu.Zmíněná kniha je výbornou kotvou pro získání orientace v celé té sbírce žvanilů, kteří si udělali z holokauzy podnikatelský projekt. Zcela šílené pak je , že i to co jsem právě napsal může být s úspěchem považováno a popírání holokauzy.

   Smazat
  2. "Podnikatelský projekt" - myslíte tím i sudeťáka Hermanna a tu jeho nedávno zesnulou Bradu?

   Smazat
 42. 19:45 - vidim to obracene ! Zide se staraji o Cechy, daleko vice, nez Cesi o Zidy ! Cesi jsou pozitkari a jsou mene abiciozni. Maji jednoduzsi priority, hodnoty a cile !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Židi - Sionisti - Kosmopoliti - Multikulturalisti - Globalisti, to všechno jsou synonyma.

   Smazat
  2. 21:19 - Synonyma = representace kvality a specificnosti. !
   Napr. Globalista - trpi touhou po ovladnuti sveta.
   Typicky Globalista byl napr. Hitler, ale ten je negativni.
   Globalista dneska je positivni !

   Multikulturista chce skrizit Eskymaka s cernoskou ze Zambezi, coz je zaruka veselohry !

   Kosmopolita , t.j. tem co nema zadne koreny, napr. nick honolulu.

   Zioniste typicky buduji velky Israel a Zide (Hebrew) jim to kazi, protoze to stary zakon nechce.
   Sama synonyma !

   Smazat
  3. 5.45 Je zo prostě guláš. A o to těm parazitickým zmetkům jde. Neustále se převlíkají do jiné kůže ve stádu, vlci v rouše beránčím ...

   Smazat
 43. Já rozumím Trumpovi velmi dobře. Jednoduše se snaží rozhodit velmi jemné předivo křehkých vztahů na Blízkém Východě, které Rusko přede. Rusko "spojilo" Írán s Tureckem. Poměrně v slušném vztahu je se Saúdy a Katarem. Netanjahu létá do Moskvy tak často, že by mohl požádat dle nějakého vtipálka o množstevní slevy. Krok po kroku je vidět snaha o normalizaci situace a výstavbu regionu. V klidných vodách se daří normálnímu obchodu.

  To ovšem Americe nevyhovuje, ačkoliv by na tom taky velice dobře vydělala, jelikož nikdo nemíní Američany vyhazovat z byznysu, právě naopak. Jenže světový hegemon nesnáší, když se musí dělit a když neovládá situaci z pozice vůdce.

  Izrael je po celou dobu své existence ve velice delikátní pozici a normalizace vztahů by mu pomohla. Jenže jedná jinak. Současné uznání Golan je opravdu hloupost, protože to kromě deklarace pohrdání vucu sousedovi to nemá jiný význam. Izrael Golany ovládá už přez 50 let a nikdo na tom v této situaci nemínil nic měnit.

  Golany jsou něco jako Tureckem sestřelený ruský pilot. Pokus o zničení nového uskupení vztahů v modelu peer-to-peer a ovládnout region v klasickém vazalském modelu jako v minulých letech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Připomíná to takový "danajský dar" - těší jen toho vych..nka, který ho dává, i když není jeho.

   Smazat
 44. Každý americký prezident je pouhá loutka v rukách tajného státu, který prezidenta a média vybavuje pouze informacemi, které potřebuje pro prosazení svých cílů. Ale je pravda, že takovéto porušení mezinárodního práva by měl pochopit i člověk s minimální inteligencí. Kdo ví, možná si ale opravdu dal za cíl rozpoutat světovou válku.

  OdpovědětSmazat
 45. Izrael má příznivce po celém světě, dobře zesíťované a vlivné. Trumpovo rozhodnutí tudíž zdaleka nemusí mít jen zahraničněpolitickou rovinu týkající se pohledu na správu Golan a mezinárodního práva, ale i rovinu vnitřní politiky USA, představy Trumpa o získání podpory od zmíněné sítě pro jeho domácí politiku.
  Trump se tímto aktem ukázal nejen jako bořitel (zbytků) mezinárodního práva, ale patrně i jako pitomec. Vztah celosvětové sítě příznivců Izraele - ale nejen té, obdobně konají jiné skupiny, zatím ale ne tak dobře zorganizované - k jiným jednotlivým politikům, komunitám a státům je totiž účelový. Trump není pro ni partnerem, jen nástrojem, který po použití odhodí. Proto nelze spoléhat na budoucí reakci demokratů, pokud vystřídají Trumpa u moci. I k nim se tato síť zachová účelově, vstřícně v mezích svých zájmů.
  Izrael, jeho příznivci, stejně jako třeba mnohé církve, nehledí na problémy, s nimiž se v kontaktu s ostatní společností potká, horizontem funkčního období či lidského života. Trpělivě ukrajují ze salámu kolečko po kolečku, nespěchají, klidně počkají i více volebních období, na dožití protivníka. Ten salám je totiž velmi trvanlivý - na ukrojení Golan (posvěcené zatím jen ze strany USA) čekali půl století. Za tu dobu se vystřídaly ve vedení Izraele tři nebo čtyři politické generace. Čekaly, protože je spojují určité dlouhodobé, přímo trvalé myšlenky a hodnoty, nikoli instituce a pomíjivé zájmy.
  Pokud ale Izrael nenajde způsob vzájemné výhodného soužití se sousedy, tak za čas - stejně jako již několikrát ve své historii (vždy, když namyšlenost a chamtivost nabyla vrchu nad moudrostí a mírou) - spláče nad výdělkem. Ani arabský a muslimský svět nebude navěky outsider (a Izrael a USA king) a dojde na účtování.
  Bude Izrael oslavovat 100 let existence?
  KR

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.