Reklama

pátek 15. března 2019

Turecká armáda se bude školit v Rusku, co na to NATO?

Baterie S-400 v palpostu
-rp-
15. 3. 2019 PrvníZprávy
V létě se začne turecký vojenský personál učit, jak pracovat s ruským protiletadlovým raketovým systémem S-400, píše The Times. Za prvé, vojáci budou pracovat s komplexem S-300 v Ázerbájdžánu a pak se přestěhují do Ruska, kde začnou cvičit s S-400.

Školení proběhne v rámci 2,5 miliardové dohody mezi Moskvou a Ankarou, která, jak poznamenává autor článku, vnesla rozkol mezi Turecko a jeho spojence v NATO.

Podle tureckých médií brzy do Ázerbajdžánu přijedou stovky tureckých vojáků, kde se budou nejprve cvičit s komplexem S-300, který Baku koupil v roce 2017 v Moskvě. Poté budou vojáci přemístěni do Ruska, kde do konce léta začnou ovládat S-400. A do Turecka by se měli vrátit v lednu příštího roku.

Podle dohody mezi Moskvou a Ankarou by měl být S-400 dodán do Turecka v červenci a bude plně funkční v říjnu.

„Ankara odolává tlaku Washingtonu a stále více zhoršuje své vztahy s NATO realizací této dohody,“ píše The Times. Spojené státy varovaly Turecko, že pokud zakoupí S-400 z Ruska, odmítnou dodat Ankaře nové stíhačky F-35, protože „vlastnictví obou technologií představuje riziko neoprávněného přístupu k informacím a duševnímu vlastnictví,“ vysvětluje autor článku. Washington může také jka už avizoval uvalit proti Turecku sankce.

Erdogan je pevně přesvědčen, že dohoda bude uzavřena a žádné problémy s ní nevzniknou. Minulý týden naznačil, že by mohl také koupit modernizovaný systém S-500 z Ruska.


Ankara: Spojenci nám nedodali zbraně, proto je máme z Ruska


Turecko od svého vstupu do aliance v roce 1952 je do značné míry odvislé na technologiích NATO. V roce 1974 Spojené státy uvalily na Turecko embargo na zbraně v reakci na jejich invazi na severní Kypr. Turecko na oplátku odpovědělo Spojeným státům s hrozbou zablokovat jejich přístup k vojenským základnám. Tento konflikt byl vyřešen během pěti let.

V posledních letech se vztahy mezi Spojenými státy a Tureckem zhoršily v důsledku rozhodnutí Pentagonu podpořit kurdskou milici v Sýrii. Jako výsledek, Erdogan se přiblížil k ruskému prezidentu, Putinovi.¨36 komentářů :

 1. V centrále NATO musí z Turecka doslova šílet. Aby člen NATO nakupoval strategické zbraně od Rusů, to tu ještě nebylo. Vsadil bych se, že prodané komplety budou naprogramované tak, aby nemohly sestřelovat nic ruského.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a americké dodávky znamenají, že by nemohli sestřelit nic amerického, kdyby Amíci napadli Turecko. On ten Erdogan je kujón !

   Smazat
 2. Rok 1927 Turecko 13 000 000
  rok 2015 75 000 000
  Turecko ještě bude expandovat.

  OdpovědětSmazat
 3. "V posledních letech se vztahy mezi Spojenými státy a Tureckem zhoršily v důsledku rozhodnutí Pentagonu podpořit kurdskou milici v Sýrii." T o není pravda. USA byly namočeny v pokusu o zavraždění tureckého prezidenta.

  OdpovědětSmazat
 4. https://www.novinky.cz/domaci/499980-nove-vrtulniky-koupime-v-usa-rika-namestek-landovsky-po-navsteve-v-bilem-dome.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych přibrala i pár Boeingů, za ty prachy, no nekupte to, navíc i samostatně padají:-). Ale vážně, čekal snad někdo něco jiného? A to určitě není všechno, na čem si ti dva miliardáři plácli, ono to postupně poleze ven. Takže lidé, přidejte v práci, vynechat svačiny i čůrání, někdo to americký haraburdí zacvakat musí, počítám, že je Babiš nekoupil na Čapák, nebo syrským sirotkům na hraní:-)...J.

   Smazat
  2. 9:32 Zato z Ruska si muzes koupit valenky a rubasku.

   Smazat
  3. 10:17
   Pro leteckou dopravu??? Můžete uvést konkrétní typy těch válenek a rubášek, které plně nahradí vrtulníky?

   Smazat
  4. 9:32, ty znáš jen tyto věci? To jsi dobrý kripl, určitě inkluzivní probruselský mohamedán nebo bukvice.

   Smazat
 5. Co na to NATO? Nic! A to proto, že USA ztrácí o NATO zájem, správně musí ztrácet! Jinak by to v NATU vypadalo jinak!

  OdpovědětSmazat
 6. Turecko dobře dělá moc dobře vědí že Rusko není nebezpečí ale usa ano.

  OdpovědětSmazat
 7. To budou Rusáci čumět jak telata až jim Turci zase sejmou nějako jejich stíhačku, tentokrát ale jejich vlastní zbraní.
  Rusi jsou opravdu dementi.

  A snaživý soudruh, cenzor Dvořák, si tuto pravdu může mazat jak chce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte nějaké informace o takových plánech? Sem s nimi.

   Smazat
  2. 10:21
   Tuhle hloupou otázku určitě nemyslíte vážně
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Sest%C5%99elen%C3%AD_rusk%C3%A9ho_bombard%C3%A9ru_Suchoj_Su-24_(2015)

   Smazat
  3. 10.05 a ty si ty od/p/borníku myslíš,že jsou Rusový takový dementi jako ty?Ti to mají mooooc dobře posichrované,jen se neboj.Ale to ty nemůžeš při svém IQ vůbec pochopit!

   Smazat
  4. 11:04
   Jasně, debile. Třeba tak jak měli situaci dokonale "moooc dobře posichrovanou" smlouvou Molotov-Ribbentrop.

   Smazat
  5. 11.09 Co to tady točíš?Já o voze a ty o koze.Co to má společného se smlouvou M-R??Už ti z té rusofobie pěkně hrabe v makovici,co?A mezi náma-ty mně taky!!!

   Smazat
  6. 10:32
   Myslím jí určitě mnohem vážněji, než vy svou odpověď minulostí na můj dotaz na budoucnost. Takže prosím znovu a bez zmatkování.

   Smazat
  7. 11:09
   Milý magore, co se vám nezdá na zdařilosti smlouvy Ribbentrop-Molotov, která po marných snahách SSSR o spojenectví se Západem proti Hitlerovi umožnila aspoň oddálení války o cenné 2(slovy dva) roky, během nichž se rozjela zbrojní výroba a byly postavené nové zbrojní podniky?

   Smazat
  8. 11:55
   Ano, byla velmi zdařilá, ruský tupane. Sověti si spolu s nacisty přesně podle této smlouvy vesele porcovali Evropu, napadli Polsko, Finsko,... dodávali Hitlerovi roupu pro jeho tanky.
   A když na Rusko kamarád Hitler zcela nečekaně zaútočil, tak Stalin čuměl jak puk.
   Teprve v létě roku 1941 pro Rusko začala 2. sv. válka.

   Smazat
  9. 12:01
   Mohl byste se, milý velemozku, podrobněji rozepsat o tom rozdělení Evropy podle smlouvy Ribbentrop-Molotov? O těchto výhodách jsem dosud neměl zdání, tak jsem v očekávání věcí převratných.
   Mohl byste se prosím také rozepsat, jak si vysvětlujete to zahájení masivního zbrojení SSSR a armádní přípravu, když, podle vás, se z Německa a SSSR stali spojenci a hrozba války byla zažehnána?
   A obdobné mírové smlouvy s Německem, které uzavřely dávno před SSSR Polsko, Dánsko, Estonsko, Litva, Francie a Anglie, také byly sjednány kvůli naporcování Evropy? Prosím pište a nešetřete detaily, vy vypadáte jako zcela mimořádně vzdělaný a moudrý člověk, od vás se toho jistě ještě hodně dozvíme.

   Smazat
  10. 12:21 Dneska je to ještě horší! Současné jednotné Rusko zůstává molochem zaostalosti, kde se projevuje se stále větší naléhavostí nutnost zásadní restrukturalizaci společnosti (což platí v menší míře pro celý bývalý východní blok!), aby vznikla prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   Putin byl světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  11. 8:44 Jenže kamaráde, ten vrah Molotov byl aspoň chlap! Zakrslý pederast Putin sedí leda holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu mezi touto sortou pochcaných, zesraných a za bílýho dne se ve škarpě válejících podlidí tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které tak či onak bude nutné zlikvidovat v zájmu civilizace!:-)))

   Smazat
  12. Soudruhu Jando, ten tvůj homo-hoax je do nebe volající prpaganda z bakalovize. Ty vůbec nevíš o armádě ani hovno, tak se prosím neztrapňuj. Nakonec tě tvůj homosmajlík prozrazuje, buzno.

   Smazat
  13. 14:03 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj fýra - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   je na chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
 8. To my bychom se báli koupit z Ruska i futrál na pistoli. Nám, když se vytyčí linie, tak ,,jedem". Jinak řečeno, nejdůležitější výbavou ,,správného" českého politika je kompas. Na který se pro jistotu dívá několikrát za den, aby náhodou neuhnul. Nepřipouští se totiž ani SZ, ani JZ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sleduj, Hokarci, stopu peněz ....817. nejbohatší člověk světa si nepochybně potřebuje trochu polepšit:-)

   Smazat
 9. Oficialne pro dnesni Rusko 2.sv.valka zacala az v roce 1941, protoze do te doby podporovali Hitlera a okupovali Polsko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Rusko a SSSR to byla vždy "Velká vlastenecká válka" a nikdy pro ně nezačala jindy, než v roce 1941. Co vám na tom připadá tak objevného, nebo čemu tím chcete odporovat?
   Jak jste přišel na to, že SSSR podporoval Hitlera? Opravdu se taková podpora projevuje snahami o spojenectví s evropskými státy proti Hitlerovi? Nebo protestními nótami proti jednání Německa? Tou okupací Polska myslíte obsazení území Ukrajiny a Běloruska, okupované do roku 1939 Polskem? Navíc obsazené v době, kdy Polsko jako stát již reálně neexistovalo?

   Smazat
 10. „Každý, kdo si přečte společné prohlášení ze setkání českého premiéra a prezidenta USA a udělá si elementární překlad diplomatické řeči, tak musí vidět následující závěry,“ napsal Okamura na své stránce na Facebooku a dodal seznam 7 bodů:
  "1. Česká republika bude zbrojit a kupovat zbraně z USA.
  2. Budeme podporovat sankce proti Rusku a zapojíme se do případné války na Ukrajině.
  3. Modernizovat českou jadernou energetiku budou firmy USA.
  4. Česká armáda po boku armády USA bude nasazena do dalších misí.
  5. Budeme podporovat zákazy na čínské informační technologie.
  6. Podpora vzájemného obchodu.
  7. Co je dobré pro USA, je automaticky dobré i pro demokracii a Českou republiku.
  Podle Okamury hnutí SPD s výjimkou šestého bodu podobný model vztahů odmítá."
  Závěr: Okamura se trefil, jede se podle výše uvedených bodů - dnes jsem se dozvěděl od Landovského (MO), že ČR koupí americké vrtulníky :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babičokův výlet do USA nás přijde hodně draho!

   Smazat
  2. 14:42
   To se dá čekat vždy, když si z USA pozvou vazaly na kobereček. Proto je třeba svižně obměňovat čelné funkcionáře, aby provázky z USA co nejrychleji ztrácely životnost.

   Smazat
 11. Dokud nevrátí Konstantinopol, kolébku věrozvěstů, není o čem jednat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.