Reklama

čtvrtek 14. března 2019

Turecko zneužívá institut Interpolu k pronásledování novinářů a spisovatelů v zahraničí kritických k Turecku

14. 3. 2019
Pan Jan Hamáček
Ministerstvo vnitra
Nad Štolou 3
170 34 Praha 7

        Vážený pane ministře,
obracím se na Vás ve věci kurdského lékaře, překladatele a celoživotního bojovníka za lidská práva jak v ČR, tak ale i jinde na světě, MUDr. Yekty Uzunoglu.Jak je Vám známo, MUDr. Yekta Uzunoglu se v minulosti stal v ČR obětí policejně - justičního spiknutí a v ČR a díky tomu strávil ve vazbě v nelidských podmínkách neústavně slouhou dobu. Trvalo 13 let, než očistil své jméno tím, že vyhrál soud vedený proti němu a dostal nejvyšší
odškodnění v dějinách české justice.

Znám pana MUDr. Yektu Uzunoglu a jeho aktivity pro kurdský národ již řadu let, ale je mi známa i historie jeho perzekuce v ČR!

To, že je pan MUDr. Yekta Uzunoglu, obdobně jako tisíce demokratů z Turecka co bojují za demokratickou společnost, trnem v oku současného Turecka, není a nemůže být tajemstvím.

Turecko jen v minulých třech letech i za cenu porušení mezinárodního práva uvěznilo řadu německých i francouzských novinářů a dokonce amerického duchovního, pro kterého se musel samotný prezident USA Trump i veřejně angažovat než dostal svého občana z tureckého žaláře.

Též je již obecně známo, že Turecko zneužívá institut Interpolu k pronásledování novinářů a spisovatelů v zahraničí kritických k Turecku. Naposledy přes Interpol nechalo Turecko uvěznit německého spisovatele, který trávil dovolenou ve Španělsku a po intervenci Německa
byl teprve osvobozen.

Nyní jsem se dověděl, že turecké úřady vydaly zatykač i na pana MUDr. Yektu Uzunoglu a to ze tří důvodů (dle spisového materiálu) a sice:

1) Na svém facebooku zveřejnil fotografie pořízené během naší společné návštěvy v Sýrii

2) Jeho návštěva v Iráku s novináři MO ČR

3) Karikatury ohledně vraždy předsedy advokátní komory svého rodného města

K 1. bodu Vám sděluji:

že jsem oslovil někdy v září roku 2015 pana Uzunoglu jako europoslanec a místopředseda výboru pro obranu Evropského parlamentu s tím, aby mně doprovázel na cestě do Sýrie na frontovou linii boje s ISIS, což pan Uzunoglu přijal a překonal veškery překážky, abychom se dostali do Sýrie, kde jsem chtěl osobně poznat situaci. Celou dobu mně pan Uzunoglu překládal, vysvětloval a organizoval vše, abych toho poznal co nejvíce.

Po svém návratu jsem fotografie pořízené z této cesty zveřejnil na svém facebooku jak ja ale i pan Uzunoglu, též jsem o své cestě informoval plénum Evropského parlamentu všechny přítomné poslance ale i vedení EP!

Celou cestu jsem financoval já, tedy jsem financoval i náklady pana Uzunoglu!

Nıkdy jsme se nesešli s žádnými teroristy a pomáhat teroristům behem teto cesty ale i jinak , jak je nyní pan Uzunoglu obviněn ze strany tureckých úřadů, je absurdní či šílené!

Vážený pane minıstře,

je dosti pravděpodobné, že se turecké úřady budou snažit i v případě pana Uzunoglu zneužit Interpol a nechat ho zatknout českou policií tak, jako to učinili v loňskem roce v případě dalšího kurdského politika pana Saliha Muslima a tím Česká republika málem přišla o svoji reputaci ve světě.

Proto Vás žádám a prosím již preventivně, aby Česká republika nepřipustila v případě pana MUDr. Yekty Uzunoglu porušení mezinárodních závazků České republiky a neporušila tudíž nejen
mezinárodni smlouvy, ale i reputaci České republiky v neposlední řadě proto, že pan Uzunoglu je občanem Německé republiky! Občanství mu bylo doručeno přímo do vazební věznice Ruzyně v roce 1996, kde se tehdy nacházel protiprávně, jak konstatovaly i soudy ČR.

S očekáváním, že učiníte veškerá opatření k dodržení nejen zákonů ale i lidské etiky v tomto případě MUDr. Yekty Uzunoglu

Praha 1. 3. 2019

Jaromír Štětina
europoslanec


10 komentářů :

 1. Je smutné, že politikové, kteří si zachovali charakter a úctu k mezinárodnímu právu, byli pouze komunisté a členové SPD, kteří účast na oslavách 20 let v NATO odmítli.

  http://svobodnenoviny.eu/ministr-petricek-ocenil-m-albright-a-j-solanu-za-krveproliti-v-srbsku/

  OdpovědětSmazat
 2. S obranou práv dr. Uzunoglu se nedá nesouhlasit.
  K úsměvu mě však přivedl "suverénně-podřízený" obrat ... a proto vás žádám a prosím .. (tak co vlastně?)
  A k zamyšlení zas jiný ... aby Česká republika nepřipustila porušení .. i reputace České republiky v neposlední řadě proto, že pan Uzunoglu je občanem Německé republiky!
  ---
  Považte toto! Tak naše reputace se dovíjí i od toho, čím občanem dr. Uzunoglu i je! Vždyť občanství mu bylo ze SRN doručeno přímo do vazební věznice Ruzyně (adresu asi dobře znají ještě od dob, kdy tam drželi jiného proněmeckého vejlukpa).
  ---
  Hodně se mi ulevilo, že dr. Uzunoglu není občanem USA či Izraele, to už bychom si mohli naběhnout! Na sankce, silovou odplatu anebo - nedej pán_bu - vyhození z NATO.

  OdpovědětSmazat
 3. To si asi Štětina dělá zadní vrátka před volbami do EP. Doufám, že mu to nepomůže. Je to bezpáteřní člověk, který to nenapraví ani tímto dopisem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štětinatá Smrtka. Tu mohou volit snad hlavně sčítači hlasů a VŠICHNI, KTEŘÍ HO ZVOLÍ SVÝM BOJKOTEM VOLEB. PŮJDU VOLIT PROTI ŠTĚTINOVI. ČEŠTÍ PATRIOTI, POJĎTE PROTI NĚMU VOLIT TAKÉ!

   Smazat
 4. Vydat Štětinu do zemí kde šíří demokracii ! *

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NIC jako DEMOKRACIE nikde není! Existuje pouze kasta pánů a kasta otroků! Ta první dnes předstírá vládu té druhé, neb jakákoliv demokracie je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi - podlidí typu místních užgryndaných čechomužiků! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
 5. Doporučuji rozhovor s MUDr. Uzunoglu na Svobodnom vysielači, hezky to tam všechno vysvětluje. Bezúhonný člověk, vzdělaný, pracovitý a "začleněný", by se ve svobodné demokratické zemi neměl bát honu na čarodějnice. Ale jsme ještě svobodnou demokratickou zemí? Držím pěsti p. Uzunoglu, klidně za něj půjdu i demonstrovat...J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je neuvěřitelné, že někdo chce demonstrovat za člověka jako je Uzunoglu a ještě mu drží pěsti. Je to člověk, který neplatí ze zásady nikomu, kdo pro něj pracuje, neplatí výživné svým dětem, lže, podvádí, křivě obviňuje lidi z různých zločinů, je neuvěřitelným autorem rozsáhlé kyberšikany, zločinec každým svým dechem lhář, podvodník, zloděj, tyran svých dětí a svých manželek.

   Smazat
 6. A co další trestní řízení vedena proti Y.U.?Zajímavé, že o těch se pan Štětina nezmiňuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Terorista Yekta Mekta byl "Šedými vlky" odsouzen a čeká ho stejný osud jako lŽIDvořáka! - https://ibb.co/Nr84RN

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.