Reklama

pátek 1. března 2019

USA varují Ukrajinu před novými provokacemi v Kerčském průlivu


Inna Vasejkynová
1. 3. 2019 politics
Porošenko byl varován ostrým způsobem. Oficiální Kyjev obdržel od Washingtonu jednoznačný signál, že nové provokace v Kerčském průlivu by byly nevhodné. Jak informoval list Strana.ua s odvoláním na informovaný vysoce postavený zdroj, Washington nepodpoří prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka při jeho případných budoucích provokacích v Azovském moři. Bílý dům navíc pohrozil Kyjevu, že veřejně odsoudí nové pokusy o vyslání ukrajinských lodí do Kerčského průlivu.


"Při setkání s americkým viceprezidentem Mikem Pencem v Mnichově i jinými kanály byl tento postoj Bílého domu předán prezidentovi Ukrajiny Petru Porošenkovi poměrně ostrým způsobem.... V případě ignorování těchto doporučení je Washington připraven veřejně odsoudit další provokaci Kyjeva", uvádí zpráva.

Podle uznávaného amerického experta se pozice Bílého domu vysvětluje obavami, že postoj USA a evropských spojenců k opakované provokaci ukrajinských orgánů v Azovském moři může být odlišný, což by mohlo vést k rozštěpení Západu.

"Porošenko se může pro zvýšení svého volebního ratingu v předvečer prezidentských voleb rozhodnout k dalšímu provokativnímu kroku v Kerčské úžině ... a spoléhat se na podporu USA ... Ale Evropská unie, která nechce zhoršovat vztahy s Ruskem, nebude s největší pravděpodobností podporovat další provokaci Ukrajiny v Azovu. Pro Státy je nesmírně důležité, aby byl zachován jednotný postoj k Ruské federaci s jejich evropskými partnery", uvedl expert.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

27 komentářů :

 1. Ze by se nasi SS- "Pratele", zacali obavat, ze se Putin NASERE!!?? Putin to mel udelat uz DAVNO!!! Co se tyce BLBYCH ZVASTU o tom, ze Rusko chce prepadnout Evropu: PROC BY TO DELALO!!!???? Staci "zavrit kohouty", ekonomika EU jde do recta!!! VIM,ze pisi i proti "nasi" republice!!! Uz to mel UDELAT!! Radsi budu mrznout, nez bojovat proti SLOVANUM, za zajmy SS!!! STEJNE bych NESEL!! Jiz jsem prozrel, ze NEJVETSI zlocinne staty, jsou SS a Izrael!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíš bych to viděl tak, že by v nejbližší době mohl prosáknout nějaký hodně velký průšvih, který se na Ukrajině odehrál nebo odehrával. Tajné služby nejspíš s předstihem informovaly.

   Ukrajina budiž mementem každému státu s převahou slovanského obyvatelstva, jak dopadne v případě, že se spolčí se západem. Občanská válka, masová emigrace, zničená infrastruktura, nefungující zdravotnictví, totální chudoba a rozpadající se země. Nejspíš to nakonec skončí rozdělením země, západní část bude okupována západními firmami, které se pokusí vytěžit alespoň to málo, co je k dispozici, a většina obyvatel emigruje na západ či východ. Samozřejmě zde dojde k umístění amerických základen a odpalovacích zařízení pro rakety s jadernými hlavicemi. Východní část se osamostatní a stane se nárazníkovým pásmem mezi západní částí Ukrajiny a Ruskem.

   Smazat
  2. 23:27, on ten váš popis částečně sedí na Rusko a vůbec celý postkomunistický prostor. Ale Rusko, Bělorusko a Ukrajina vypadají zhruba stejně, jen na Ukrajině je víc neonacistů a Rusko má větší a silnější armádu.

   Smazat
  3. To bych ani neřek Pepku 8:08. Spíš to sedí na Řecko, Španělsko a Itálii-zvlášť její jižní část. O vámi demokratizovaném Afgánistánu, Libie, atd... ani nemluvě.

   Smazat
  4. 8:49, no dobrá, trochu jsem to přehnal, Rusko je na tom samozřejmě mnohem lépe. Jenže tlak většiny planety nezvládne. Zjevně v hojných letech moudře investovali do stabilizace finanční sféry a vývoje zbraní. Jenže to spláchlo ohromné množství zdrojů a k tomu se přidala recese 2008, ne celkem zvládnutá korupce a ekonomická kriminalita na všech úrovních, (viz Roskosmos a stav v některých guberniích..) a ohromný problém s off-shore. Drtící tlak sankcí, ačkoliv se tomu vysmívají, je také značný.

   Jenže sankce nejsou až tak podstatné. Nebýt právě těch sekundárních efektů, ekonomické kriminality včetně ulívání peněz do offshore, mohla by už být jejich infrastruktura v úplně jiném stavu než dnes. Že stále sami dokážou dělat i opravdu velké a komplikované projekty, to ukázali nejen na stavbě Krymského mostu. Jenže to nestačí. Už minimálně před pěti lety měl být započat projekt restrukturalizace železniční sítě východ-západ, protože bylo zjevné, že to je akutní požadavek pro rozvoj země. OK, postavili most. Ale do té doby se dělaly jen některé federální trasy, ne koncepční projekty.

   Putin loni oznámil, že hlavní zadání země přechází na vnitřní problémy. Jsem zvědav, jestli budou stejně úspěšní jako v obraněschopnosti, anebo se to zas někde rozplyne. Je opravdu načase, v zemi to vře, a sociální nepokoje, to je to poslední, co by bylo potřeba.

   Také mají před sebou sysifovskou práci ohledně ekologie, například lidé okolo Bajkalu už sepisují petice ohledně Číňanů. Jestli tomu nedají ráznou stopku, v budoucnu může být zaděláno na opravdu velký problém. Čína by měla být přizvána na stavbu železniční infrastruktury přez rozsáhlé ruské prostory, ne na bohapusté plundrování zdrojů. To můžou rovnou pozvat Američany.

   Tohle je také důsledek sankcí. Něco jako úžera, kdy lichvář využije slabosti a napaří vysoké úroky. Sankční politikou ze strany Evropy se ovšem nejen financuje konkurent - Čína, ale podřezává vlastní větev. Jenže Evropa je hloupá, to víme všichni, vždyť tady žijeme.

   Smazat
  5. 10:33 Zdovolením pane, kdy a kde jste v RF byl, že tak přesně popisujete situaci, ve které se Rusko nachází. Můžete upřesnit, kde to vře, jakou podobu ty sociální nepokoje mají a pod. Zjevně jste nahodil umírněnější projev s tím, že budete působit věrohodněji.

   Smazat
  6. 10:33 Já ti to řeknu upřímně! Tohle je realita! - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   To nejsou fotografie nějakých skansenů, kde se točí staré filmy! Zde jsou tabulky, grafy, mapy, příslušné grimasy Putlera, ve kterých dokáže hloubku zoufalosti a falše odhalit jen špičkový psychoanalytik, atd.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
 2. Něco se děje, buď Ušáci budou něco chtít od Ruska, nebo plánují rukama kyjevské bandy další porovokaci a předem se sychrujou, jako že oni nic. V každém případě se bez nich na fašistické Ukrajině nepohne ani lísteček, taky by to mohlo znamenat že Ušácká státní elita ztrácí ve fašistánu svůj vliv a to by bylo dobré. Na každý pád se to brzy dozvíme. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Důvod je popsaný - hrozba rozkolu s EU, která podobné vojenské škádlení na svých hranicích vidí jinou optikou. A kdoví, možná budou chtít nějaké ústupky ohledně Venezuely.

   Smazat
 3. No jo jen na provokace se zmůžou slavní fašouni naštěstí RF bude mít novou skvělou obranou zbraň:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201903019342591-rusko-armada-system-s500-vyzbroj/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.armadninoviny.cz/jak-izraelsky-e2809ehrobnike-radaru-s-300s-400-a-barak-8-nadzvedly-rusko.html

   Smazat
  2. Armádní noviny si honí tričko. A ty si pleteš číslovky. 5 'pět a 3 = tři.

   Chápeš?

   Smazat
  3. Myslím, že to armádní noviny popsaly velmi přesně. Podobné satelitně naváděné minidrony, které má už Indie dnes ve výzbroji, skutečně může zvrátit běh války, tenhle typ levné zbraně nezachytí nikdo. Promo video bylo zaměřeno i na zákazníky ze Západu, prostě všechny, kteří mají obavy z ruských PVO. Kub-BPLA od Kalašnikova je jen takový amatérský pokus o kopii Mini Haarp, ale jeho možnosti jsou omezené, četl jsem o tom na jednom ruském vojenském portálu. Vypadá to na to, že svět se připravuje na válku s Ruskem a hledá ochranu proti jeho zbraním. Indie kdysi s Rusy spolupracovala, dnes je už dávno ve zbraňových systémech soběstačná. Rusy považuje za něco podřadného, protože Indie má na miliony vysoko kvalifikovaných odborníků podobně jako Čína. Dnes svět upírá zraky na Sibiř a Arktiku, nevím, jestli tohle Rusko ustojí.

   Smazat
  4. Anonymní 8:23
   Co to vlastně je chamtivost,komu by posloužilo a na jak dlouho okupování Ruska.Jak ještě daleko půjde spotřeba,ale také na tu spotřebu musí mít občan peníze.Vůbec nic nevyřeší okupování Ruska,jen několika jedincům přibude několik mld.

   Smazat
  5. 9:30, Rusko momentálně manévruje v tom marasmu dobře, protože problémů je opravdu hodně a nejsou jen vnější. Právě kvůli vnitřním problémům má Rusko nižší pozici, než by bylo potřeba. Ale i jako země s "pouhými" 147 miliony obyvatel je pod tlakem sankcí a reálným ohrožením bezpečnosti ve velké nevýhodě. Řešením mohl být projekt Lisabon-Vladivostok, protože zjevně i Evropa je ve fázi reálného úpadku. Jenže zdejší "elity" celý prostor evropské civilizace aktivně rozvrací ve službách zámořského protektora. Nebýt vysoce kvalifikovaného vedení v Kremlu, pád Evropy by byl už nabíledni, jelikož zhroucení Ruska nepovede k růstu Evropy, ale někoho jiného. Tím se Evropa stane úplně nepotřebným článkem, dobrým tak akorát jako zdroj lidí.

   Smazat
  6. 10:48 To sotva! Rusko zaniklo nejpozději v březnu 1917 a poté ho nahradil židokagal SSSR, jehož nástupcem je současný parchanát Chujlostan, země obývaná těmito "bílými negry" - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   a který bude nutno tak či onak zlikvidovat v zájmu civilizace! Chujlostan bude zničen! Blbečkům spikleneckejm se nakecalo že se jako plní coudnhovnistický projekt rasové výměny v Evropě, ale houno houno! Jde o nordickou lest! Barbarossa II. bude bezbolestná pro naši rasu! Paní Merkel a an Macron spolus s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte. Ale v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Východ jako odminovači, sebevraždední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffce a jejich způsob boje! Nenávidí je a budou mstít za Kábul,Groznyj, Allepo a další místa zničená bolševickou a putleroffsku soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou putlerské vrahy. A naši poté již jen obsadí tuto barbarskou zem, aby ji pozvedli k civilizaci ....

   Smazat
 4. Varovani jiste zavazne , kdyz ve stejnou chvili, cele USA namorni valecne eskadry jsou posilany do Cerneho More, aby uz Konecne vyprovokovaly tu vytouzenou valku s Ruskem..
  A na co, to NATO a cely zapad ty Ukrajince vlastne plati ? Tak uz se soudruzi dohodnete...
  Admiralove , generalove jeci uz delsi dobu , ale zatim bez nejakeho, kloudneho vysledku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 3:48
   Právě ti co umí číst mezi řádky,toto varování Ukrajině jen naznačuje,že jsou ty provokace plánované.
   Pokud dojde k vojenské eskalaci ve Venezuele,současně dojde k provokacím v Kerčském průlivu,kolem Krymu s Běloruskem a je možné i něco kolem Iránu.Proto může být jaro velmi plodné na vojenské události.

   Smazat
  2. 3:48, USA nemají na válku s Ruskem, už to vědí. Nějaká loďka v Černém moři na tom nic nezmění. Jestli vyprovokuje palbu a Rusáci ji potopí, i tak se nic nezmění, protože oni nepotřebují podobné incidenty, aby naložili další sankce. Nejnověji chtějí sankcionovat za vraždu Borise Němcova.

   Rusáci Pindosům jasně vysvětlili, co se stane, jestli budou chtít zatáhnout Rusko do války s Evropou. Protože to je to čím USA hrozí - útoky z geograficky blízkého území. Dosud si USA mysleli, že oni zůstanou v zákrytu, jenže nová strategie a nové zbraně Ruska ruší dosavadní americké postupy. Ne nadarmo Rusové dávají vždy svým novým zbraním přídomek "rušička pravidel". Jen teď se budou muset soustředit na mnohem zlověstnější zbraně - hybridní válku.

   Smazat
  3. Nevim jak je nazvat ,ale chystaji si zase ukousnout vice nez mohou spolknout a nastane Daveni a Daveni a potom prijde zakonite Daveni DAVEM a velkym k tomu, , ktery zacne videt , ze jine reseni neni a ze to tak nejde, ani nemuze , jit dal.........
   Dav snese velmi hodne ale nikoliv vse...
   A to se skryva za normalnim stavem kazdodeniho zivota az se to nahle vymrsti jako tsunami...
   A opakuje se to porad v historii ..
   A nahle ,co bylo jiz je za nami...
   Notoricky je jejich problem ,ze nemuzou si pomoci a udelat neco jineho..Zkratka Musi,musi to delat..
   Nakonec , i v bibli mame priklady, kdyz se mnoho mluvi,pise a kaze a velmi osocuje, pomlouva Dabel, Satan , Mefistofeles atd...
   Ale dotycni nedostali nikdy prilezitost /a byli umlceni/, vysvetlit sve ciny, ze sveho hladiska...
   Zrejme bible jest take velmi demokraticka ideologicka instruktazni kniha pro nejake aktivisty ....

   Smazat
  4. 11:18 Tak o tom žádná! A pokud navíc těmto hrdinským rekům - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   budeš krýt záda ty, putlerpšouku, nikdo a nic na světě je nezastaví!!!

   Já bych to nepodceňoval! Zejména by si měli američtí impíci dát majzla na toho bohatýra s tím sněžným kvérem tu na 1 minutě a 12. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Úplný Ilja Muromec 2! Toho dokáže zničit jen pravý sibiřský Bojaryšnik"! Kdepak, na Rusáky, oni vědí moc dobře že na jejich lítající či plovoucí šrot postačí i dobře udělanej prak Frantíka z Kotěhůlek! Proto se tolik specializují na pozemní síly a takový vyšší level, zbraň "posledního soudu" je samotný Putler! Jednak je obojživelnej a navíc umí joudo! Na toho budou muset nastoupit komplet všichni Postradatelní ze všech dílů, aby to konečně pro svět dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
 5. Tak teď už jenom zbývá zajistit, aby Podroušenko pochopil obsah zmíněného sdělení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podroušenko - to je hezké :)

   Smazat
  2. Jiz svym prohlasenim jste si vzajemne odporoval.
   Podrousenko /to mluvi jasne a dobre/,pak nemuze pochopit..Uz z povahy jeho sveho/vaseho, jemu prideleneho jmena...

   Smazat
 6. Takže nyní přiznávají, že zajaté ukrajinské "obchodní lodě" ruskou pohraničí stráží vlastně byla plánovaná provokace Washingtonem.To bylo humbuku,jací jsou rusové zlí, že jim bránili v plavbě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:58, všeho dočasu. Kontinentální Evropa, až na podivuhodná individua typu Petříček a gendertetky evropské politiky, velmi dobře chápe o co jde. Pamatuju, když před měsícem v Davosu kreslil Putin Macronovi situační schéma incidentu v Kerči na nějaký ubrousek. Evropě sankce vadí a vědí, že podobné kraviny si vynutí další, jelikož se jede ve schématu "Rusko je vinno vždy". To je momentálně kánonem atlantické politiky. A protože tato připravovaná provokace není organizovaná CIA, ale pouze Porošenkem, není schvalována. Podobně tomu bylo u spackané provokace "Babčenko", která taky byla plně v režii Ukrajiny. Proto viditelný nesmysl neměl šanci na úspěch, jelikož ukrajinské komedie mimo scénář nikoho nezajímají. Jó, kdyby to bylo na požadavek protektora, pak vy to mohlo být i mnohem průhlednější a už by sankce lítaly jedna radost. Tak jako v případu "Skripal".

   Smazat
 7. Ukroši vyplýtvali už tolik výbušniny, že by tím mohli vyhrabat
  kanál po hranici s Krymem. Je tam stejně sama voda.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.