Reklama

pondělí 4. března 2019

"Válka bez střílení": Contra Magazin předpověděl konec hegemonie USA


Sergej Matvějev
4. 3. 2019    politros
Celý svět může být poškozený válkou, kterou Spojené státy vedou proti Ruské federaci a Číně. Je to uvedeno v článku rakouského listu Contra Magazin ... Po skončení druhé světové války se Americe podařilo stát se nejmocnější ekonomickou a vojenskou silou na světě. Bílý dům dokázal tuto situaci úspěšně využít k tomu, aby se vnutil světu. Dopisovatel Contra Magazinu poznamenává, že USA používaly pro dosažení svých cílů hrozby, vojenské invaze a okupace, ekonomické vydírání, podporované dominantním postavením dolaru, změnu režimu v neposlušných státech.


"Desítky milionů lidí zahynuly a sociální struktury byly zničeny", říká článek. Publikace konstatuje, že za poslední dvě desetiletí došlo k významným změnám, které hegemonii USA podlomily.

Po éře Jelcina v devadesátých letech začalo Rusko regenerovat svou ekonomiku a politický status. Čína zahájila skutečný velký průlom po reformě a otevření své ekonomiky a společnosti pod vedením Teng Siao-pchinga koncem sedmdesátých letech minulého století.

Navíc je Amerika na 42. místě na světě v průměrné délce života. "Jedná se o velmi citlivý ukazatel, který zdůrazňuje řadu nedostatků v oblasti vzdělávání, zdravotnictví, výživových standardů a sociální infrastruktury", uvedl novinář Contra Magazinu.

Spojené státy vynakládají obrovské částky na udržení sítě více než 800 vojenských základen po celém světě. "Toto imperium základen je nezbytné pro udržení kontroly nad vazalskými státy", je uvedeno v publikaci.

Dopisovatel rakouského listu konstatuje, že, nehledě na masovou propagandu, kterou se Washington přikrývá, ani Rusko, ani ČLR neprojevovaly žádný zájem na rozšíření se za meze svých stávajících hranic.

V uplynulých letech dokázaly Moskva a Peking vytvořit řadu vysoce technologických zbraní, které jasně překonávají americké zbraně. "Trumpova vláda je ve stavu války s Čínou i Ruskem. Zatím to ještě je válka bez střelby", uvedl rakouský novinář.

Článek uvádí, že obrovské množství amerických sankcí proti ruské vládě, jednotlivcům a společnostem je nezákonné a porušuje mezinárodní právo. Všechny tyto zákazy a omezení jsou prostředky k dosažení geopolitických cílů Washingtonu.

Konfrontace mezi Amerikou a Čínou má mnoho forem, mezi něž patří tzv. obchodní válka, kybernetické útoky, vojenská cvičení poblíž území Číny a také neustálá propaganda. Mnoho zemí světa, které se již nechtějí smiřovat s americkou hegemonii, trpí pokusy Bílého domu provádět na Rusko a Čínu nátlak. "Reakce většiny zemí světa na americký útok proti Rusku a Číně ukazuje, že USA sotva vyhrají", uvádí článek.

Podle pozorovatele Contra Magazinu je hlavním důvodem, proč je světové společenství připraveno ignorovat hegemonické požadavky USA, rostoucí uvědomění, že moc Washingtonu je založena na finančním systému, který se brzy zhroutí.

V daném okamžiku nemají USA možnost čelit Číňanům nebo Rusům, protože Moskva a Peking překonávají Washington ve vývoji hyperzvukových zbraní. Právě tato neschopnost konkurovat vyvolává u Států chuť válčit.

Rakouský novinář se domnívá, že v lepším případě mohou akce USA vést k tomu, že se nevyhnutelný vzestup Číny zpomalí, v horším případě dojde ke skutečné válce. Washington, který odstupuje od řady mezivládních smluv, projevuje opovržení k právům a povinnostem v mezinárodní právní oblasti. "Veškerá činnost současné vlády Spojených států je založena na bludu, že hegemonie USA je neomezená", uvedl rakouský publicista.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

28 komentářů :

 1. Hegegemonie USA (a SSSR) byla založena v "budovatelském" období socialismu a monopolního kapitalismu dvacátých a třicátých let 20. století.
  Krizí vyvolanou v USA a v západních zemích došlo k ožebračení pracující a k vyvlastnění farmářské a střední třídy a ke koncentraci vlastnictví a bohatství u soukromo akciových korporací, které si koupili a ukradli lidem i státní moc.
  V SSSR a v Číně byl vyvlastněn sukromý kapitál a předán do celospolečenského vlastnictví, přičemž v pozdějších obdobích byla celospolečenská moc ukradena státní byrokracií a začal se vyvíjet byrokratický státně kapitalistický systém.

  Dnešní úpadek hegemonie USA a západu je výsledkem degenerace soukromo kapitalistického systému a jeho reprezentantů, kteří se snaží zopakovat trik z třicátých let s vyvoláním krize a všeho co tehdy následovalo.

  Vytvářející se hegemonie Číny a Ruska je založena na byrokratickém státně kapitalistickém
  hospodářském uspořádání, kdy nastrčení zástupci (nazývaní v Rusku oligarchové) degenerované nejvyšší světové soukromo kapitalistické finanční oligarchie hrají roli trpěných sublektů, které mohou být při vzepření se státně byrokratickému systému kdykoliv vyvlastněny a odstaveny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má to daleko širší souvislosti spojené se stavem Země. Stojíme skutečně před katastrofou ekologickou, ekonomickou i vojensko-politickou ! Jen kvůli Americe, která ničí zdroje Země - je to obrovský parazit vysávající a ničící státy a národy - to se musí zastavit nebo nebude nic! Zhola nic ani život !

   Smazat
  2. Putin odmenuje rodiny v castce 14 tisic dolaru.
   Ale jiz nejmene 15 let zpet zapocala VALKA POCITACU...
   Proto se horecne vyviji umele inteligence za ucelem rozvoje samozrejme dalsich agresi a masakru..
   USA vojacci uz jsou pretizeni a prevalceni...
   Na mnoho a mnozici se valky , jako tsunami na svet i na USA samotne , na Valky za ucelem masakru na civilni populace /dle pozadavku jedne zeme ,
   na Str. Vychode /museli byt pribrani na pomoc teroristi z celeho sveta a nejdrive,
   samozrejme zorganizovani a odmenovani...
   Coz takhle zdarma vylet s nekonecnym pobytem , vse stedre placeno , do EU ?
   I treba pod rouskou boje proti svetovemu terorismu..
   Terorismus je posledni stadium imperialismu, to vymyslel V.Lenin , za dlouha desetileti v emigraci.

   Smazat
  3. Zajimave jsou i zpravy jak USA opustili Severni Pol , kde jiz take nejsou a nebudou v bezpeci a snazi se najit asyl na mesici a marsu, kam si mysli jeste Putin nedosahne..
   A zlobotomizovani mlade generace je jiz z vetsiny dokonceno..Automaticke obsluhy telefonu se hodi a na vic nejsou treba , mimo otrockou praci automatu...
   Ti stari , dle jejich projevu , jsou na tom podobne...A testovani microskopickymi obrazky je take k nezaplaceni novorepublikany..
   Pokrok musi byt..

   Smazat
  4. 2:51 Je to tak, ale nesmíme opomíjet fakt, že Putin byl světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku. Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky. Takže jediným východiskem je toto! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
  5. 8.21 Dobrý humor a ironie ..

   Smazat
  6. 12:45 To je fakt přehnaný! Skutečná realita - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   je ovšem tristní! To nejsou fotografie nějakých skansenů, kde se točí staré filmy! Zde jsou tabulky, grafy, mapy, příslušné grimasy Putlera, ve kterých dokáže hloubku zoufalosti a falše odhalit jen špičkový psychoanalytik, atd.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
 2. Rozpad, ekonomický úpadek USSA světové hegemonie dle jejich politickému chování a konání ve světě k ochromení a zabrždění Ruska a Číny, byť vojenskými prostředky, hlavně odstoupení od smlouvy INF o likvidaci raket středního doletu, má odněst Evropa a jejich horliví lokajové a přisluhovači, jež hodlají obětovat své národy pro záchranu USSA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že by hráči kulečníku měli rakety? A nekecáš krapet, čechomužyku? Oni maj tága, pokud vím! Nebos mínil snowbardisty či plachtaře? Ti druzí používaj leda světlice!:-)) - https://en.wikipedia.org/wiki/USSA

   Smazat
 3. Čím dříve usa skončí tím lépe pro celý svět ty jejich základny už jsou k ničemu rakety u nich budou za pár minut. Konvenční válka nebude Rusové to řekli jasně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.Putin nedovolí konvenční konflikt na území Ruska, byť by si to jestřábi moc přáli.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 19.22-To, co popisujete, se nikdy nestane.To je jen vlhký jestřábí sen.Myslíte, že se Hispánci, transgendeři, mamánci, metrosexuálové a další specialisté probojují s dřevěnými samopaly ve jménu NATO při minus 40 stupních a těžkém ruském terénu až k Uralu?Na to zapomeňte.Vy jste absolvoval povinnou vojenskou službu?Asi ne.Aby pak ruská armáda do pár měsíců nevztyčovala svou vlajku na Reichstagu už podruhé.Ať je to jak chce, ruská armáda je koncipovaná na obranu, NATO na útočné války.

   Smazat
  4. 22:13 Já ho moc dobře znám 19:22 opět by otevřel Babí Jar a namísto židů by tam masakroval Rusy jen typická fašistická bestie. To co tu píše je k zblití.

   Smazat
  5. Naivní předpoklady! Protože tito kremlovoři co Chujlostan vlastní - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   nedovolí, aby jim taková loutka jako Putler zničila majetky na Západě! Oni tam mají hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   To on moc dobře ví a jen žvaní aby byl důležitej! Vedl by normální slušnou válku, jakou natrénoval v Sýrii a na Ukrajině. A tam se to vleče dlouze, jen obléhání Pitěru dnes by trvalo třeba i deset let! A na to sere pes, zkrátka v okamžiku kdy by se tankové svazy NATO dostaly k Uralu, Putler by požádal o příměří a začlo by jednání! Musel by odsotupit, to dá rozum - za příslib amnestie, zatčen a postaven před Mezinárodní tribunál by byl později novo vládou. Pak by došlo k rekonstrukci Chujlostanu. Tento archaický kaganát by byl důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě by živel "Rus" nesměl mít většinu a rozhodovací práva. Nesměl by se v úředním styku používat jejich jazyk. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU. Asijská část by se demarkačními liniemi rozdělila pod správu OSN a vyspělým Západním státům by se přidělil status protektora. Poté by byla provedena zásadní restrukturalizace společnosti, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti nikdy nedosáhlo. Stejně tak by se přistoupilo k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka. A nic víc ...

   Smazat
  6. 8.17 Dobrý humor a ironie ..

   Smazat
  7. 12:47 To je chyba si myslet! Různým těm čechomužikům se nakecalo že se jako plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny v Evropě, ale jde o nordickou lest, bacha! Paní Merkel a pan Macron spolu s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Rusko jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj ruský způsob vedení boje, nenávidí je a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putlerskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své vrahy. A NATO poté již jen obsadí vyčištěné území, kapiš?

   Smazat
  8. 12:47 Když si přečteš co je tam napsáno (je to z jejich, ruských zdrojů!) - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   (pro ty co rusky neumí - tahle banda na fotce vyvezla z Ruska ven za 20 let 3 triliony petrodolarů v offšorech!)

   tak pochopíš, že to jsou všecko jen kydy postkomoušů - putinčiků! Pod svícnem největší tma! To ti na fotce jsou největší loupežníci v Chujlostanu, kteří z jeho obyvatel udělali tyhle za blého dne v pochcaných teplákách se válející "bílé negry" (jak je předčasně předpověděl Bronstein)! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   A to moc k smíchu není! Páč tohle sem chtěj zatáhnout zmrdi z NR! Proto je musíme vyhladit do posledního čechomužyka ...

   Smazat
 4. Kdo má trochu rozumu a vzdělání, tak je mu to jasné asi 5 let. "America first" už určitě není pravda. Bude ráda za 2 či 3 místo. První je jasně ČLR a druhá je už asi Indie. A Trump to nezachrání. I taková KLDR předvedla USSA, co znamenají JZ a byla by hloupá, aby se jich zbavila. Ty jí zaručují klid, co na to A.Lorenc?

  OdpovědětSmazat
 5. 15:49 souhlas . Asie si stoupne na bednu vítězů, Čína kupuje nejen americké dluhy, ale jinde doly a přístavy hlavně v Africe. Já už to nedožijí, ale čínský zaměstnavatel, by mne zrušil svou intenzitou do půl roku. Bože chraň Evropu

  OdpovědětSmazat
 6. Multipolarni svet bude lepsi.Konkurence je potrebna pro rozvoj

  OdpovědětSmazat
 7. noviczech
  ...zpráva pro ty, co se dovtípí. Německý a Americký lékaři a vědci studovali ty Američany, kteří tvrdili, že byli uneseni do UFO! A přišli k překvapujícímu závěru! Tito lidé byli vlastně podvýživení, zkrátka málo a nekvalitní a jídlo, takže vlastně v tomto stavu měli jen takové zážitky! Zpráva z minulého roku, podzimu! Tím si můžete udělat obrázek o tom, jak "DOBŘE" se vlastně Američané mají!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Ani ta skutečnost, že USA nezakrytě a dlouhodobě porušují zásady mezinárodního práva, nepřekážela devíti proamerickým lokajům (kteří se ocitli ve vrcholných funkcích) v tom, že se v Bukurešti podepsali pod hanebnost zvanou deklarace. Tu, která z černé dělá bílou, z pravdy lež.
  Žel, mezi nimi i Zeman ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná je Zeman členem přátel ženu! Z kremace v krematoriu má strach, aby mu tam nesmíchali popel s "nějakým blbcem" nebo novinářem a tak si na stará kolena přeje být sežehnut nukleárním žárem.

   Smazat
  2. Ty jsi blb nemající konkurence, natož lidství! Možná proto, že nevíš, jak skončíš! Chytrolíne...

   Smazat
 9. Angličtina a dolar základ nadvlády ušáků

  OdpovědětSmazat
 10. Jo paraziti zdegenerovaly zvrhly se a pokud se o svojí likvidaci nepostarají sami postará se o to příroda.

  OdpovědětSmazat
 11. Článek je snůškou nesmyslných žvástů. O nic jiného nejde. Síť základen prý udržuje v poslušnosti vazalské státy. Aha. A která základna USA udržuje vazalství vůči Spojeným Státům u nás v ČR? Kde se ta základna, bez které bychom se od USA "trhli", nachází? Myslím si, že MUDr. Ivan David je bohužel obětí svého povolání... Co k tomu dodat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.