Reklama

čtvrtek 14. března 2019

Vzdělanost a výchova v české společnosti - 1. část - vystoupení Mgr. Václava Klause (VIDEO)

14.3.2019 Nová republika
Na panelové diskuzi Nové republiky na téma "Vzdělanost a výchova v české společnosti " moderované MUDr. Ivanem Davidem vystoupil předseda Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Sněmovny Parlamentu České republiky poslanec Mgr. Václav Klaus.(Vystoupení dalších diskutujících budeme postupně uveřejňovat)

14 komentářů :

 1. Znám lidi, kteří dali ODS hlas, protože tam je VK a je to stejné jako dát hlas TOP. Měl by založit novou stranu, do parlamentu by se dostali.

  OdpovědětSmazat
 2. Sestava přednášejících reprezentuje měkké skoro humanitní obory až na nevědeckou ekonomii. Nikdo za technické nebo přírodovědecké obory. Vysokou školu v denním studiu jsem absolvoval v 60. létech. Nyní skoro 25 let učím na technické univerzitě. Univerzity měly po převratu velké štěstí, protože byly dost uchráněny před zběsilým kráglováním. Ze msty to chtěli rozjet jako v hospodářství nebo průmyslu, ale vyautovali se tím, že byli v seznamech. Už tahle aktivita dává najevo, že o technické a přírodní vědy jsou na okraji zájmu.

  OdpovědětSmazat
 3. 19:25 máte pravdu.Je nutno si uvědomit,že je to prvoplánové ničení našeho vzdělávacího systému a našeho národa.Češi jsou odsouzeni jako pracovní síla do montoven,do skladů,do supermarketů...atd. jen jako obsluhující masa a není proto třeba pro ně technického vzdělání.Proto i inkluze.Naopak je dáván co největší prostor tzv."humanitním" směrům /které však s humanitou nemají nic společného/,kde jsou vychováváni lidé bez vlastního myšlení,kteří budou obsazováni do úřednických míst a do sdělovacích prostředků a budou tak plnit funkci lepších posluhů a lepšího obslužného personálu a užitečných idiotů vyšším českým slouhům.K tomu bude postupně přizpůsobeno i studium fakult a středních škol dodávající personál do zdravotnictví a to jen v nezbytné míře.Rovněž důchody budou postupně minimalizovány.Čeládka z montoven totiž zdravotnictví nepotřebuje a důchod už vůbec ne.

  OdpovědětSmazat
 4. 19.25 20.27
  Asi si nerozumíte, 19.25 kritizuje humanitní vzdělance a 20.27 kritizuje humanitně zblblé nevzdělance.
  Přírodovědně a technicky vzdělaní "specialisté" jsou bez základního humanitního vzdělání rovněž snadno zblbnutelní humanitní nevzdělanci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Představte si, že máte navrhnout studijní předměty třeba elektrotechnického inženýrství. Co byste z humanitních předmětů navrhoval? Bylo by to třeba náboženství, historie, zprofanovaná lidská práva, falešná demokracie? Všechno by bylo cinknuté panující ideologickou lží a studenti by si dělali z přednášejících srandu. Už s moderní historii byste narazil. Pravda by se neučila jen nějaké báchorky, ze kterých by si rodiče dělali srandu, pokud by sami ke lhářům nepatřili.

   Smazat
  2. 0.15
   Od mateřské školky až po universitu by měla být hlavním předmětem "občanská nauka", která obsahuje necinknuté základy všeho co uvádíte.

   Smazat
 5. 19:25,20:27, 20,42,
  Idiotizace společnosti, nejen té naší, je pro ovládnutí světa nezbytná. A že se ji idiotizovat daří je vidět na každém kroku.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase blbneš honolulu, a potom se divíš že ostatní diskutující na tebe hrubě reagují.
   Moc si se z diplomacie nenaučil.

   Smazat
  2. 23:03 Nick honolulu není žádnej diplomat, ale je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
 7. Pan Klaus ml je jediný slušný politik v ods pokud bude kandidovat na prezidenta bude to dobré.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Křivá huba se ve fousech schová - ale křivý charakter ne !
   Český Stephen Hawking Klaus ml. věru není !!! Zákeřný Putinův agent Hovnoňuch Pružinskij tlačí všude svého inkludovaného zapšklého křivohubce, který je mu celoživotní přítěží stejně jako Lívie, žehlící synáčkovy rozvody?

   Smazat
 8. Klaus mladší znovu ohromil: Hitler myslel Mein Kampf vážně, Macron své teze také:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201903149436240-klaus-mladsi-znovu-ohromil-hitler-myslel-mein-kampf-vazne-macron-sve-teze-take/

  OdpovědětSmazat
 9. Dotazník pro účastníky dnešní studentské stávky

  Když někdo stávkuje, měl by setsakra dobře vědět za co. Měl by brilantně ovládat problematiku tématu, v němž tak radikálně vyjadřuje svůj názor. Připravil jsem malý dotazník, zda tomu tak skutečně je.
  Zde jsou otázky pro potenciální stávkující. A podotýkám – při odpovědích žádná otevřená knižní příručka, žádný mobil v ruce, žádný zapnutý počítač, žádné googlování. Vše je třeba odpovídat svižně a zpaměti.

  1) Jaké jsou přepočítací vztahy mezi jednotkami tlaku Pascal, bar, milimetr rtuťového sloupce, technická atmosféra, fyzikální atmosféra? Co z toho je odvozeno od základních jednotek soustavy SI a jak?
  2) Proč jsou na naší zeměkouli obratníky zhruba na 23. stupni obou zeměpisných šířek a polární kruhy zhruba na 66. stupni? Jaký na to může mít vliv precese a nutace?
  3) Proč při proudění vzduchu klesá tlak v okolí tohoto proudu a jak to souvisí s rychlostí proudění?
  4) Jaký tlak vzduchu (aspoň přibližně) máte u vás na ulici před domem, když v televizní předpovědi počasí hlásí pro vaše město tlak dejme tomu 1013 hPa a vaše ulice je v nadmořské výšce 200 metrů? Nebo jaký je tlak vzduchu na svahu či vrcholu malé hůrky poblíž vašeho domu v nadmořské výšce 500 metrů?
  5) Co je to okluzní fronta a jak se liší od teplé fronty či studené fronty?
  6) Jakou roli hraje oxid uhličitý při fotosyntéze? A, prosím, hbitě napsat chemickou rovnici fotosyntézy.
  7) Které oblasti v naší zemi jsou nejdeštivější, nejsušší, nejteplejší, nejstudenější? Co je to „podkrušnohorský srážkový stín“?
  8) Jaký je typický denní průběh počasí v rovníkových deštných pralesích?
  9) Co je to anomálie vody a jaký to má vliv na vodní ekosystémy v zimě?
  10) Co je to minimomaximální teploměr?

  Vše výše uvedené vždy patřilo k základnímu učivu střední školy – ve fyzice nebo v zeměpisu. Musel to znát každý absolvent, včetně těch, kteří chtěli jít na humanitní studia nebo uměleckou vysokou školu. Neznáš? Nedostaneš se ani na fildu ani na AMU, protože prostě propadneš a neodmaturuješ.

  Sám bych se styděl neznat na ně dnes aspoň rámcové odpovědi a trapně se vymlouvat, že od maturity mi už uplynulo více než čtyřicet let... Dobrým odborníkům v jiných oblastech takovouto neznalost nezazlívám. Ale když chce někdo radikálně hovořit ke klimatu...

  Možná by tento dotazník ještě rychle stačili dát učitelé a ředitelé studentům před stávkou. Anebo lépe - v pondělí po stávce. Uděláš více než dvě chyby v odpovědích? Tak máš šest neomluvených vyučovacích hodin.

  Pokud si vzpomínám, tak vždy byla za dvě neomluvené vyučovací hodiny dvojka z chování a za více než čtyři neomluvené hodiny bylo vyloučení ze školy.

  https://gruber.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=704612

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.