Reklama

úterý 30. dubna 2019

1. máj

Ivan David
1. 5. 2019
Stále je víc než dost důvodů, proč si připomínat 1. máj. Nemám na mysli tradici, kterou si i moje generace pamatuje z dob normalizace jako demonstraci loajality. Říkalo se jí EXPO. Nikoli pro podobnost s mezinárodní výstavou, ale jako EXistenční POchod. Demonstrace neuvědomělosti ve formě neúčasti mohla mít za následek komplikaci v kariéře. Nejde také jen o připomínku stávky amerických dělníků za osmihodinovou pracovní dobu. Význam prvního máje je mnohem hlubší.


Organizace a schopnost jednotného vystupování neprivilegovaných vrstev občanů při prosazování vlastních zájmů pomáhala posilovat jejich sebevědomí a schopnost společné koordinované akce. Vedle prosazování ekonomických požadavků a zajištění lepších pracovních podmínek vedla k postupnému prosazení demokratických práv, vedle svobody slova a svobody shromažďování, politického pluralismu, a zejména všeobecného rovného a přímého hlasovacího práva, které je i podmínkou uplatnění přímé demokracie.

To je podle mého názoru hlavní důvod, proč by si 1. máj měli připomínat všichni skuteční demokraté. Pokud někomu vadí dosažení politické emancipace neprivilegovaných vrstev obyvatel, a je mu ve skutečnosti proti mysli politická rovnoprávnost, neměl by se zvát demokratem. Právě z toho podezírám zejména „demokratický blok“, který sice netvoří vládu, ale od dob vlád svých stran ovládá také „veřejnoprávní“ média, která zajišťují neobjektivitu a tendenčnost zpráv a nevyváženost politické diskuze.

42 komentářů :

 1. PRESNE TAK !
  To nejvetsi svinstvo, ktere desorintuje vsechny pracovniky na svete, at uz v Cesku, nebo v Americe je monopol na media v rukou jedne skupiny lidi. (Vycuranku !)

  To potom nejsou svobodna media, ale INDOKTRINACNI prostredek, na znasilnovani mozku vsem lidem, co stavaji rano do prace !

  Cesi volte Dr. Davida ! On ma zkusenosti z blazince, tak ho poslete mezi pacienty do Bruselu do EU..
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Davide, přespříliš filozofie, málo realismu.
   Slovo EXPO jste si vymyslel, nebo jste ho užíval jen vy a vaše okolí. Zatímco ti, co ho užívali, vědomě svou účasti pochlebovali, jiní nad něčím takovým nepřemýšleli a neměli to ani zapotřebí...
   Koneckonců, dle vaší teorie, se doba příliš nezměnila. Spíše naopak, ještě se přitvrdilo. Přizdisráčů je tu dnes daleko..., daleko více.

   Smazat
  2. Česká televize vůbec neukázala setkání k oslavě svátku práce, místo toho nás masírovala výročím vstupu do EU, které pro naši zemi znamenalo další ochuzování a odlivy zdrojů u nás vyprodukovaných.
   bv.

   Smazat
 2. Davide,
  že vám to není trapné, neustále žvanit o vaší údajné touze po svobodě a demokracii a zároveň obdivovat, propagovat a oslavovat ty nejzvrácenější totalitní režimy na světě a diktátory v jejich čele a s láskou vzpomínat na předlistopadový totalitní režim u nás.
  Tahle vaše ambivalence je na první pohled do očí bijící.
  U mě jste podvodník, falešný mesiáš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tupé zvířátko 1:09, najdi jediny oslabený článek na jakéhokoli diktátora či na předlistopadové poměry, který vyšel na Nové republice. Dolož svoje lži! Tvůj extremismus je až zarážející. A urážející.
   K.

   Smazat
  2. 5:38, on myslí Putina, Asada atd. Ani jeden článek nebyl oslavou o předlistopadové politice, ale to se rozumí samosebou. Ten, kdo se opováží pochybovat o správnosti politiky velkých zemí na Západě, bez ohledu na to, že vám do země futrují nekompatibilní migranty, včetně potenciálních zabijáků z teroristických skupin, bez ohledu na to, že se z vaší země stává smetiště, že sem cpou zvrhlou protirodinnou agendu a juvenilní policii, že sem chce zas někdo umístit vojska a forsíruje válečnou rétoriku, že překrucuje dějiny, že platí dvojí standardy a to i na soudu, že se sprostě lže a vraždí..., pak takový člověk, který pochybuje o správnosti podobného chování, je bolševik a na šibenici s ním.

   V podstatě názorově jsou tyto tendence úplně stejné jako v minulém režimu, jen s opačným znaménkem. Jediným rozdílem je to, že se dosud masivně necenzuruje. Ale vychovávají se tady zombirované masy, už od útlého dětství, které v sobě nesou liberální představu o světě a nekompromisní rusofobii, a tyto masy v zemi s práskačskou tradicí a kultem lynče, zcela spolehlivě, jako tisíce drobných veřejných úředníčků StB za socialismu, tyto dozorné orgány komunistů nahradí. On je jedním z nich.

   Smazat
  3. 1:09

   Že vám není trapné hrát si na spravedlivého a zároveň se opírat o ty nejzvrácenější, nejzkompromitovanější, svobodu a demokracii potírající režimy současnosti. Vaše projektování vnitřních způsobů myšlení do jiných je očividné a pokud to zkoušíte dokonce na člověka, pro kterého je znalost lidských duší profesí, pak musíte být vedle zvrácenosti i mimořádně prostoduchý člověk.
   Váš názor, resp. okázalá póza, má nulovou přesvědčovací hodnotu. Myslím že na takové mabice si můžete nechat zajít chuť. Se svými schopnostmi to můžete zkoušet snad u předškoláků.

   Smazat
 3. Vyvážená diskuze je samozřejmě pouze na Nové republice, kde se o vyváženost stará Václav Dvořák a jeho kosa cenzurka. No, vážně, ohánět se vyvážeností diskuze na nejcenzurovanějších stránkách v ČR je k zamyšlení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:20 Prosím vás, skutečně vás prosím ukončete zamyšlení a táhněte z nejcenzurovanějších stránek v ČR někam na jiné, svobodné! Co tu vlastně pořád ještě pohledáváte? Nebo snad předpokládáte, že se po vašem neustálém omíláním tohoto žvástu chytneme za nos a řekneme si: "Vida, tady je cenzura! Nesmíme jim věřit, nebo ještě lépe bude je vůbec nečíst!" Prosím vás, vždyť jste s tím svým neumětelstvím až komickej! Copak není nad vámi nějaká supervize, která by vás nahradila někým inteligentnějším? Nevěřím, že tak blbě kecat máte vnitřní potřebu. To byste ze sebe snad vypotil něco na vyšším niveau.

   Smazat
  2. 1:20, schválně zkus uveřejnit nacistické štvavé komenty do diskusí na iDnes, jako tady dělal jeden nebo dva tapetáři. Jsem si jistý, že ty rusofobní výzvy k vybíjení každého Rusa na kterého natrefíte, konvenují s přesvědčením redakce iDnes, ale ještě stále to je zakázáno. Nebo ty choré antižidovské traktáty. Nebo sáhodlouhé Radostovy výplody, nebo když se někdo musí prezentovat tím, že zaplní prostor svými příspěvky rychlostí 50 komentů za hodinu. Nebo evidentně urážející trollové, choré mozky, které by iDnes smázla i s adresou a nahlásila policii.

   Smazat
  3. 1:53
   Na jiných, "svobodných" stránkách mu už prostor ke zvracení svobodně a demokraticky zrušili, nebo vyžadují identitu. Nemá tudíž možnost vyskočit kdykoli a kdekoli jako anonym a začít blít co se zrovna v jeho chorobném mozku semele. Proto bere zavděk i těmi "nejcenzurovanějšími stránkami v ČR", aby mohl bez rizika ulevit své nutkavé potřebě vyprázdnit svou frustrací nahromaděnou zapšklost a nenávist.

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane "doktore", ode mne (nás), již je osm hlasů jasných. Ostatní anonymní jako já i neanonymní, kolik obstaráte Vy?

   Abychom se nemuseli koukat na ožralou trosku J.C. Junckera a občany nevoleného D.Tuska ve vedení 500.000.000 milionové síly v EU ... upozaděny!

   S pozdravem Ramón

   Smazat
  2. Opr. 500 milionové síly, omluva!

   Smazat
 5. Geeee ! T.j. prekvapko doktore Davide !
  Jste velmi blizko ke svemu cili. Jak vam lide v Cesku zacnou nadavat, tak je jasne , ze jste docilil uspechu ! (Da-li se vubec Vase budouci spolecnost v Bruselu, povazovat za
  uspech..)

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Doktore , az tam budete v tom Bruselu, tak 110 km na severozapad je KNOKKE-HEIST - coz je misto, kde jsou citit penize na kazdem kroku ! Urednici z EU tam jezdi nakupovat bydleni (Condominia) a za ceske penize take. (Doporucuji navstevu !)
  Cesi o tom ale nevi a misto neznaji, tak maji klid na srdci..Oni nadavaji na nas (na Ameriku), ale nejvice je sidi Brusel.
  Cuchaci pes
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 7. Jsa celoživotně členem dělnické třídy, nikdy jsem nepociťoval účast na prvomájových oslavách jako něco vynuceného a pojem EXPO jsem dosud neznal. Nevylučuji však, že jej znal tehdejší úřednický aparát a intelektuálové. My, dělníci, tenkrát však ještě nevysmívaní a s formálně přiznanou úctou, jsme to brali jako kulturní akci, zpestření stereotypu a pro mnohé to bylo i prestižní záležitostí. Reprezentovali jsme každý svůj podnik a cítili jsme hrdost. Jen nás trochu štvalo, že v hospodách se nepodával alkohol. I to však mělo svůj smysl. Byli i dělníci kteří se z různých důvodů neúčastnili, ale pochybuji, že by to nějak poznamenalo jejich kariéru. Určitě ne ty, kteří nešli právě kvůli nemožnosti dát si v hospodě pivo. Ti by beztak kariéru neudělali ani kdyby byli členy organizačního výboru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To já zase věděl okamžitě, že se tomu průvodu říkalo EXPO. Pracoval jsem asi 30 km od místa, kde jsem bydlel. Dostat se do městečka, kde bylo moje pracoviště na 1. května, bylo obtížné, protože okolní vesnice nebyly průjezdné z důvodu konání oslav. Aniž jsem si tehdy uvědomoval, že Davidem posměšně připomenuté EXPO, oslavuje režim, jehož samozřejmou součástí byla sociální spravedlnost a jistoty. Když je někdo zdravý, nemocnému nerozumí. Pan David by si mohl vybrat z doby tzv. totality něco skutečně směšného, aby se odkopal.

   Smazat
 8. Ono je to jedno, zda se podepíšete. Mám strýce, kterému se nelíbili komunisté a nyní se mu nelíbí "demo". Je to člověk, který stále stojí v opozici a nic kladného nevidí. Je jich dost. A s tímto "mančaftem" jsme šli do Bruselu, ne do Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:48
   Každý určitě známe lidi, kteří kritizovali nešvary minulého režimu a narozdíl od Havla a spol. to dělali zadarmo a pouze na své riziko. Mnohých jsem si vážil a vážím si jich dodnes. Vážit jsem si přestal těch, kteří po převratu přestali být kritiky, začali nový režim blahořečit a útočit na ty, kteří si dovolili cokoli na novém režimu kritizovat. Stali se vlastně těmi, proti kterým dříve sami vystupovali. Dnes je zřejmé, že to byla jenom faleš, že jim nešlo o spravedlivý systém, ale pouze o to dostat se ke korytům. Kdyby je k nim pustili komunisté, byli by jejich nejoddanějšími agitátory.

   Smazat
  2. 9:03 Průměrný idiot mění politické názory maximálně jednou za život.

   Smazat
 9. Rudi dedeckove vytahnou mavatka, nastartuji svoje alegoricke ziguly, narazi klobouky na sve prehazovacky a vyrazi do pruvodu:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč ne? Já mám retro rád. A co se týká Svátku práce, to se tebe netýká, touto činností ses nikdy nezabýval, ty jsi po celý svůj život plundroval sociální fondy.

   Smazat
  2. 8:50
   Nevzdělaným smrkáčům ten svátek samozřejmě nic neříká. Pouč se, a poznáš, že jsi mezi ty tebou ponižované, zahrnul i tvoje kamarády za velkou louží:

   "Svátek práce nebo 1. máj je mezinárodní dělnický svátek, který se od roku 1890 slaví 1. května. Svátek zavedla v roce 1889 II. internacionála na paměť vypuknutí stávky amerických dělníků v Chicagu dne 1. května 1886, která vyústila v Haymarketský masakr a následné soudní řízení.":
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Svátek_práce

   Smazat
  3. Nedělejte si starosti, rudí dědečkové vědí, že jakýmkoliv oslavám se musí velkým obloukem vyhnout. Tak blbí, jako jste vy, oni nejsou.

   Smazat
 10. Víte jako děti, jsme to brali jako radostnou událost, v oblibě byly také lampionové průvody, ty se nám taky líbily. Později jsme prvomájové průvody, tak nějak brali jako samozřejmost. Sice jsme zakotvili někde v bufetu, ale myslím, že to tak brala drtivá většina lidí a je jasné že fungoval stádní instinkt. Ovšem že bych se cítil nějak nesvobodně nemohu říci, nebyl jsem sedlák ani továrník, kterému vše sebrali a tak jsem nedělal disidenta. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako děcko jsem taky v té skrumáži v našem městě potkával lidi, které jsem už celou dobu neviděl. Nějak zvlášť jsem svoji povinnou účast nemiloval, ale v posledních letech se to už tak vážně nebralo, a přesto jsem se šel vždy mrknout i na průvod. U nás byla spousta různých cizinců z mnoha zemí a občas se něco exotického objevilo. V podstatě oslavu práce jsem vždy akceptoval.

   Smazat
 11. Jo oslavy 1 Máje byly dobré člověk byl hodinu v průvodu a pak šel s kámošema na pivo.

  OdpovědětSmazat
 12. A pro ty hlupáčky je tady na NR video z prvomájové oslavy v Moskvě. V kapitalistické Moskvě! To nadšení, tu radost a spokojenost lidí je nakažlivé. Taky mají být na co hrdí, Putin, který ke vzteku celého západu Rusko vyzdvihl doslova z marastu a vede jej správným směrem. My máme kliku že si lid zvolil za presidenta Miloše Zemana, to ostatní co jsem popisoval výše, už bohužel nemáme. Proč asi? Hej hou.

  OdpovědětSmazat
 13. Jó, 1. máj je lásky čas, hrdliččin zve ku lásce západo-demokratický hlas...

  https://cz.sputniknews.com/video/201905019774978-vesty-macron-protest-francie-video-pariz-zive/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Láska, je láska:
   https://cz.sputniknews.com/svet/201905019777090-policiste-v-parizi-uhodili-korespondenta-agentury-ria-novosti/

   Smazat
 14. Dnes slavíme 1. máj – svátek práce. Nemyslíme si, že se jedná o nějaký zastaralý odkaz minulého režimu, ale že jde o den, kdy oslavujeme boj pracujících, naprosté vetšiny nás, za spravedlivé mzdy, důstojné pracovní podmínky a demokracii na pracovišti. Zatímco dostáváme zaplaceno jen zlomek za naši těžkou práci, stále slýcháme, že ekonomika roste. Kdy ale konečně vzroste životní úroveň nás, obyčejných lidí? To vše chceme změnit: část firem, které odvádějí své zisky do zahraničí nebo i do kapes hamižných českých vlastníků a manažerů buď vyvlastnit nebo jim konkurovat státními firmami a ostatní firmy více zdanit. Výtěžek ze všeho spravedlivě přerozdělíme tak, aby se české příjmy konečně přiblížily těm německým. Podpora pracujících a těch co mají nárok na zasloužený odpočinek v důchodu, pro Skutečnou levici není jen pouhou frází, jak je tomu u sociální demokracie. Člověk by již více neměl být otrokem firem a jejich nekonečného hromadění zisků!
  Skutečná levice
  https://www.facebook.com/skutecnalevice/
  https://skutecnalevice.cz/

  OdpovědětSmazat
 15. Zajímavé, že asi jen 4 příspěvky jsou k tématu 1.máje. Zbytek jsou jen nadávky a provokace. Máte to zapotřebí? Na vojně jsme určovali diagnózu - cementóza, nebo khaki mozek, vyšší stupeň byl lampasáckej. Jednou kolega překvapil objevem mozku placatého. Nevím proč mne to napadlo zrovna teď.

  OdpovědětSmazat
 16. Kdyz uz je dnes 1. May a vsichni jsou v Cesku na meko, tak vam predkladam zajimavost na zamysleni !

  Nebylo to Rusko , Nemecko, nebo stare Rakousko-Uhersko, kde socialni boj byl nejvrazednejsi , ale byla to Amerika.
  Nebylo to vsak Chicago, jak se zde zminujete, ale West Virginia !

  Okresy kolem mesta Charleston a okresy kolem mesta Beckley si vyhlasily vzajemnou valku a lide se zacili vrazdit - hromadne !

  Duvodem bylo uzakoneni americkeho "ROH" (Unie), v Charlestonu, kterou hornici a delnici v Beckley odmitli !

  Delnici ze Charlestonu si kvuli vzajemnemu rozpoznani / rozliseni, uvazali rude satky kolem krku a od te doby se odborarum rika RED NECK - (cerveny krk), coz nema s jiznim "rasismem" nic spolecneho, ale ma to vsechno spolecne se socialnim bojem.
  Vyhral to Charleston a Unie byla uzakonena i v Beckley a Americe cele.
  (Ja to tam jel vsecho ocuchat, ale nevim proc. Zapomel jsem - proc jsem tam jel..)

  Pouze maly dodatek. Vsude jsou tam hory a hluboke lesy a ty lesy jsou plne pozustatku zmineneho boje. (Kosti zastrelenych a stare zbrane.) A priroda je tam divoka a nebezpecna. (Hadi, medvedi.) Ta valka okresu musela byt velmi tvrda. A proto jste meli v Cesku ROH !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přečtěte si o Jacka Londona "Železnou patu".

   Smazat
 17. Vážený pane Dr. Davide, těžko vysvětlovat význam některý svátků lidem, kteří nechtějí vidět souvislosti. Dnes je prostě u některých individui "in" Valentýn, St. Klaus a podobné novinky - hlavně když to obchodníkům vynáší.
  My holt máme Svátek Matek, Mezinárodní den žen a jiné.

  OdpovědětSmazat
 18. Chybí nám Den díkuzdání, ale obchody by mohli nechat otevřené, aby se točil kšeft.

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Radosto,

   tohle skutečně není dobré místo pro existenci svobodného ducha, takovým je to místo nepřátelské. Snad Vás znovu potěší, že jsem si Vaši literární miniaturu stihl přečíst, než ji zavraždil a pohřbil cenzor psychopat Dvořák. Ačkoliv možná mu křivdím, a psychopatů je tu víc. Jak říkám, není to tu dobré místo pro svobodného ducha. Symbolicky spravované psychiatrem. Tuhle ironii nepřekoná ani Vaše výjimečné výkony v tomto oboru.

   Smazat
 20. Odporná provokace kavárníků a vítačů, zrovna na náš Svátek práce!

  Ano, PRÁVĚ DNES, kdy si my všichni komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti připomínáme dělníky, povražděné USáckými úřady v letech 1886 a 1887, došlo k DALŠÍ odporné provokaci kavárníků a sluníčkářů-vítačů: Primitivní antikomunista a antiputinista, vrchní sluníčkář, guru pražských kavárníků a ZARYTÝ havlista T. Halík dostal jakýsi dekret a pamětní medaili účastníka odboje a odporu proti komunismu za aktivní protikomunistickou činnost, „spočívající v aktivitách k prosazení svobody náboženského vyznání, v autorském zapojení do tvorby samizdatových periodik, v podílu na tvorbě dokumentů vypovídajících o situaci křesťanů v Československu a v aktivním podílu na vyhlášení a organizaci Desetiletí duchovní obnovy národa“.

  Přitom už soudruh a soukmenovec Petr Hájek jasně napsal, že Halík není žádný kněz ani profesor, protože naše socialistické úřady mu NIKDY nedaly souhlas s výkonem kněžské funkce, ani titul profesora.
  (Však bychom taky museli být blázni, abychom dali souhlas s výkonem kněžské funkce + titul samozvanci a zaprodanci, jenž OPAKOVANĚ odmítl spolupráci s naší Státní bezpečností, že.)

  No nic; v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace, si na Halíka došlápneme stejně tvrdě a nekompromisně, jako na všechny ostatní zrádce národa, Strany a národních Vůdců.
  Však se ten „slavný“ Halík nakonec DOBROVOLNĚ přizná ke spolupráci s CIA, stejně jako Toufar, chvílí před smrtí.

  Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
 21. Zešílel s.s.David, nebo „pouze“ hloupě provokuje?!

  Nechtělo se mi toto psát, vážně ne.
  Ale teď, když jsem musel PODRUHÉ vkládat svůj výše uvedený příspěvek (původně z 1. května 22:44, byl smazán zdejším cenzorským hovadem), jsem se leninsko-putinsky zatvrdil: Soudruh a soukmenovec David se pokouší špinit naši Stranu, přitom však plive do ksichtu SÁM SOBĚ.

  Připomenu, že s.s.Davidovi jsme umožnili studovat (za naše, za dělnické peníze), a posléze pracovat v prestižní funkci.
  Ano, bez nás komunistů by „vystudoval“ leda tak na metaře, v podmínkách nelítostného kapitalismu a demokracie.

  Ještě v r. 2016 mu s.s.Sýs udělil Leninsko-putinskou cenu Unie českých spisovatelů, za aktivní boj proti kapitalismu a demokracii.

  A jak se nám s.s.David odvděčuje za všechno, co jsme pro něj udělali?
  Pokusem o plivnutí do čisté tváře KSČ(M), pokusem o pošpinění naší slavné a radostné minulosti: Prý naše NÁDHERNÉ prvomájové pochody, radostné a NAPROSTO STEJNĚ SVOBODNÉ jako ten včerejší v Moskvě, byly „ExPo“ …
  Že se nestydíš, soudruhu a soukmenovče Davide. Styď se, vážně, nestydo!

  Každopádně: Ať už se s.s.David stydět bude či ne, za svůj primitivní antikomunismus a antiputinismus, tak LITOVAT bude na 200%.
  Neboť bez naší podpory ve volbách propadne – dostane opět ŽEBRÁCKÝCH cca 5% hlasů.

  Takže, s.s.Davide: Žádné teplé místečko v tzv. Evropském parlamentu, žádné statisíce Kč měsíčně za pouhé zahřívání lavice v EP vlastní řití. Bez nás si ani ruce neumyješ, natož abys byl zvolen.
  Prostě: Spláčeš nad výdělkem, vinou vlastních hloupých chyb.

  Ani ředitelem bohnického blázince se nestaneš, po převratu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace.
  A jestli si myslíš, že Ti zůstane dnešní nezasloužený OBŘÍ důchod, po nutné důchodové reformě …
  No, tak hloupý snad opravdu nejsi, aby sis myslel takovou koninu, že.

  Prostě: Po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace budeš žít jako obyčejný starobní důchodce. Budeš nám vděčný za boty-důchodky, čapku-ušanku a hubertus, když budeš stát frontu na mandarinky, před Vánoci, nebo WC papír, kdykoli během roku, uvidíš.
  Přitom bys mohl žít jako zastupitel dělnické třídy, kdybys dnes tak nešílel. Jednou Ti to dojde, ale to už bude pozdě, vážně, Leninu žel.

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký Svátek práce že máme slavit? Podle České televize včera žádný mezinárodní svátek (natož Svátek práce) přece nebyl ! Celé jejich vysílání byla jen oslava 15. výročí našeho vstupu no EU a jejího přínosu pro nás všechny. Větší manipulaci a jednostrannost ve vysílání této -veřejné instituce- placené z našich daní a poplatků, si neumím představit. Vždyť jen tohle je na okamžité odvolání ředitele ČT ! Nebo minimálně na odebrání jeho statisícových ročních odměn.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.