Reklama

sobota 6. dubna 2019

Bloomberg: USA to přehnaly s přeháněním „ruské hrozby"!

-kou-
6. 4. 2019  Bloomberg a PrvníZprávy
Spojené státy by měly přehodnotit své posouzení takové věci, jakou je ruská „hybridní válka“, napsal komentátor Bloombergu Leonid Bershidsky.


Mnohé z údajných aspektů této strategie jsou podle autora považovány za součást mazaného plánu Moskvy. Tento plán však s největší pravděpodobností neexistuje, protože mezi Donaldem Trumpem a Vladimírem Putinem nikdy neexistovala dohoda.

V knize Julie Donaldsonové „Gruffalo" vynalézavá malá myška s pomocí svého přemrštěně velkého stínu dokázala vyděsit mocné, ale naivní monstrum, napsal komentátor Bloombergu Leonid Bershidsky.

Nyní je jasné, že mýtus o tajné dohodě mezi Donaldem Trumpem a Vladimirem Putinem prezentoval ruského prezidenta jako přehnanou hrozbu, i když ve skutečnosti je spíše jako myš. A podle autora by Američané, sledující Rusko, měli hledat další chyby podobné povahy.

Jak Bershidsky věří, je dobrý nápad začít s přehodnocením takové věci, jakou je ruská „hybridní válka“, která probíhá současně s použitím konvenčních zbraní, kybernetických útoků a propagandy.

Konspirační teorie, že Trump je ruský agent, byla groteskní a nepravděpodobná a podobala se scénáři levného špionážního thrilleru během studené války.

Celý příběh byl postaven na nesmírně nejistých základech: na fantazii britského špiona, který si vzal informace z nesrozumitelného zdroje, na obskurní snaze ruského právníka, který ve Spojených státech podnikl jménem určitého klienta, na realitním projektu, který nikdy nedosáhl vážné diskuse, a dalších takových záležitostech.

Seriózní lidé se však rozhodli tomu všemu věřit, protože kdysi věřili v sílu „sovětského impéria“. Když se SSSR zhroutil, mnoho Američanů bylo ohromeno, když si uvědomili, jak se velice mýlili.

„Viděli, že v mnoha ohledech se údajná moc obra ukázala být Potěmkinovou vesnicí," napsal Bershidsky.

Global Times: USA potřebují „ruskou hrozbu“, aby rozšířily svůj vliv

Podle autora by bylo užitečné zvážit jednání Ruska ve vztahu ke Spojeným státům a Západu, obecně, jako multi-vektorové, chaotické a oportunistické.

Některá ruská jednání nemusí být ani nepřátelská, ale jsou zaměřena na budování mostů a dosažení velmi potřebného řešení konfliktních situací. Jiná jednání Moskvy, jako je hrubý trolling a nemotorná státní propaganda, si nezaslouží vážnost, s jakou se s nimi zachází. Proti útokům hackerů lze bojovat prostřednictvím opatření v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Autor si je jistý, že k řešení různých výzev nemůže existovat komplexní přístup. A nebude možné bez potenciálně užitečných pokusů navázat normální komunikaci s Moskvou. Sjednocená fronta je podle autora nezbytná pouze v případě skutečných válek, ve kterých jsou lidé zabiti. Ukrajina například potřebuje neustálou podporu ze Západu, aby mohla zůstat na evropské cestě. Pozornost si zaslouží i Putinovo chrastění jadernými zbraněmi.

„Nicméně v USA byly další aspekty předpokládané hybridní strategie Ruska příliš nafouknuté. Navíc byly považovány za součást mazaného plánu, který sotva existuje, protože mezi Trumpem a Putinem nikdy neexistovalo zločinné spiknutí. V éře po „russiagatu“ je třeba tuto situaci napravit a pozornost by měla být přesměrována na jiné věci. To by mohlo přispět k tomu, že vztahy mezi USA a Ruskem budou méně hysterické a možná i přátelštější,“ uzavřel komentátor programu Bloomberg Leonid Bershidsky.


17 komentářů :

 1. SS si zvykly po 30 let, že vše rozhodují. Opět povstalo Rusko a ekonomicky silná ČLR s stále silnější armádou a též si chrání "své zájmy". Dělají to tak, že nežádají o souhlas USA. Proč? SS by žádný souhlas nedaly, tak se USA jen rozčilují a "jejich státy - loutky" to dělají podle nich. Jak se tváří premiér Babiš? Je to také "loutka" či ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (09:29):
   Prosím vás!, co je to v závěru vašeho příspěvku za otázku!??
   Babičok a loutka??? Samosebou, že ano!, a bez uvozovek ...

   Smazat
 2. No, us presstitutky změnili "strategii", z Ruska jako strašáka začínají dělat bezvýznamnou myš.
  Kličkování ode zdi ke zdi není strategií, ale chováním krysy, která začíná být zaháněna do kouta.

  OdpovědětSmazat
 3. Normálním lidem je jasné že usa lžou jako když tiskne. Stejně je žádné lži nezachrání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A což lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské putleroffské Rusko, které zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu mezi touto sortou pochcaných, zesraných a za bílýho dne se ve škarpě válejících podlidí tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které tak či onak bude nutné zlikvidovat v zájmu civilizace!:-)))

   Smazat
 4. Bez nepřítele by USA nemohly zbrojit 15 x více než zbrojí samotné Rusko. Když USA nemají nepřítele, musí si ho vyrobit, aby mohly vydávat na zbrojení biliony dolarů. Každý Evropský stát musí vydávat na zbrojení 2% z HDP což v překladu znamená, že musí vyplácet USA výpalné ve výši 2% HDP ze svého rozpočtu a USA se už nechaly slyšet že to výpalné bude muset být navýšeno na 4% HDP. A až těch zbraní bude přebytek USA zaútočí na Rusko, aby se ta miliardy spotřebovaly a mohlo se zbrojit dál. Že už nebudeme existovat, to primitivní američany nezajímá, hlavní jsou zisky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. noviczech
   ...přesné. Nejen USA, ale celý západ, jejich celá politická kultura je založena ma SYSTÉMU, kradu v cizích zemích a tím pádem jsou oni mým nepřítelem!!! Nemyslete si, kdyby Babičok chtěl v Česku změnu, stejné, jako u nich pro svou zem a lid, okamžitě by byl také NEPŘÍTEL! A skončil by se zmrazeným kontem a třeba i na nehodu! Ach, vy STB, kam jste to zem dopracovali, podepsali jste vlastní krví smlouvu s Ďáblem. A z toho se ven nedostanete!!!

   Smazat
 5. Nový videoklip kapely Rammstein:

  https://zvraceny.cz/content/84079-novy-videoklip-kapely-rammstein

  OdpovědětSmazat
 6. Ten článek je ale pěkný blábol. Jestli tím chtějí oblbnout běžné Američany, tak proč by ne.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
 7. Milý Leonid v podstatě zopakoval přesně to, co říká ona hysterická protiruská úderka, jejíž působení kritizuje, jen jinými slovy. Od ní se odlišil jen tím, že už neoznačuje Trumpa za ruského špiona (Bershidsky zřejmě není placen ze stejných fondů jako členové DS a tedy mu nezáleží na osobě v čele státu) a narozdíl od mediálních hysteriků označil Rusko za malou myš, s níž si může Amerika kdykoliv vytřít prdel. Jen neustávat v boji a nejraději přitvrdit. Podobný náhled je snad mnohem nebezpečnější, než hysterické přehánění vykreslování obrazu nepřítele, protože podcenění nepřítele vede k přecenění vlastních sil a nepřiměřenému furiantství v případě jakékoliv krize.

  OdpovědětSmazat
 8. Vzdušné síly libyjské vlády zaútočily na Haftarovy jednotky...Poté, co byl v roce 2011 svržen a zavražděn Muammár Kaddáfí, vypukla v Libyi politická krize. Dnes je v této zemi dvojvládí. Na východě zasedá parlament zvolený lidem a na západě, v hlavním městě Tripolisu, mají Vládu národní jednoty sestavenou za podpory OSN a Evropské unie v čele s al-Sarrajem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdy již pochopí že takto se chovají teroristé a né západní "demokracie". Západ opět neuznává lidem Libye zvolenou vládu. Ano teroristé to je ten správný název pro tu západní "demokracii".

   Smazat
 9. Zchudlé (po r. 2008) NATO uplatnilo v Libyi standardní heslo "rozděl a panuj", zničilo prosperující zemi (snad jedinou v Africe), ukradlo libyjské zlato, znárodnilo si pro svou potřebu libyjské vklady v západních bankách, krade si "zlevněnou" libyjskou ropu, pašuje přes Libyi černou Afriku do Evropy (Karnegiho plán přizpůsoben tvorbě novodobého snědého bruselského Evropana) a paralelně vede masmediální palbu o tom, jak NATO šíří pravdu a lásku. Prostě, bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči! Už i Turecko (jako členský stát NATO), pochopilo, že se musí být schopné ubránit i vůči této organizaci!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nejagilnější byl ten francouzský skřet, který se potřeboval dostat za každou cenu ke Kaddafího složce s platbami, díky kterým se skrček stal prezidentem Francie :-)

   Smazat
 10. Světa znalý - h. Podívejte se občas na You Tube Pjakin. Jsou tam překlady v češtině a pochopíte co víme my.

  OdpovědětSmazat
 11. Anonymní6. dubna 2019 16:29
  Jistěže nebude vztah s Ruskem přátelštější, co to jen za hovadinu? Rusáky je třeba zničit, ty pitomče.
  ===========================================================
  Hádám, že půjdeš v 1. linii a zezadu tě bude krýt Janda, že, inteligente?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj fýra - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   je na chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí":-)
   A neumí se k tomu ani chlapsky přiznat! - https://www.novinky.cz/internet-a-pc/501518-obrazek-s-napisem-putin-je-homosexual-musel-z-webu-zmizet-roskomnadzor-poprve-zakrocil.html

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.