Reklama

středa 17. dubna 2019

Britský novinár: „Kauza Skripaľovcov je hanbou a klamstvom britskej vlády a polície”

Salisbury - britské komediální divadlo podporované médii
Eugen Rusnák
17. 4. 2019 Theblogmire.com a HlavnéSprávySk
„Kauza s otrávením Sergeja a Júlie Skripaľovcov je ozajstnou hanbou pre Veľkú Britániu. Táto historka je preplnená klamstvami, vyšetrovatelia nezodpovedali na viaceré otázky a polícia sa vôbec neponáhľa odpovedať. Vláda zaťato mlčí a to svedčí o tom, že celá kauza je od začiatku až do konca spolitizovaná a nevyvoláva žiadnu dôveru,“ uviedol vo svojom otvorenom liste britskej polícii domáci novinár Rob Slane. Tento list bol zverejnený na portáli The BlogMire. Na snímke dcéra bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa Julija


Rob Slane zhromaždil všetky fakty a porovnal ich s hlavnou verziou Londýnu, podľa ktorej Skripaľovcov otrávili „ruskí špióni“ Alexander Petrov a Ruslan Boširov. Urobil jednoznačný záver: verzia polície a vlády je buď totálne klamstvo alebo absurdný nezmysel. Prezentoval vlastnú verziu a položil britským orgánom otázky, na ktoré doposiaľ nedostal žiadnu odpoveď. Popisuje tri hlavné skupiny “nezmyslov”, ktoré prezentuje vláda a polícia: „časové chyby“, pochybná verzia účinku „Novičoku“ a čudné správanie sa britských orgánov a samotných Skripaľovcov v ostatných mesiacoch.

Poukazuje na obrovskú „čiernu dieru“: celý rok po otrávení Skripaľovcov sa pod nimi akoby prepadla zem – o ich osude nie sú žiadne správy, nik nevie, kde sú, čo je s nimi a aký je ich zdravotný stav. Britský novinár podotýka, že Skripaľovci prerušili spojenie s celý svetom – ako je to možné a prečo? Skripaľ sa neozýva ani vlastnej matke, aj keď predtým si s ňou telefonoval každý týždeň. Tento raz nevolal matke ani na Vianoce, ani na Silvestra. Júlia Skripaľová urobila mala vystúpenie vo videu a odvtedy je nezvestná… Prečo?

„Neexistuje žiadne zmysluplné vysvetlenie, prečo Skripaľovcov zadržiavajú proti ich vôli, bez kontaktov s konzulom, právnikmi a bez možnosti kontaktov s ich príbuznými,“ uvádza Rob Slane. Tvrdí, že aj s otrávenie Novičokom kompetentní vysvetľujú akosi čudne. Podľa oficiálnej verzie, k otráveniu došlo po kontakte s otrávenou kľučkou dverí. Britský novinár to považuje za nezmysel: ako „špióni“ dokázali natrieť jedom kľučku dverí, keď na sebe nemali žiadne prostriedky protichemickej ochrany?! A to najpodstatnejšie: ako Skripaľovci prežili útok Novičokom, čo podľa odborníkov nie je možné?

Uvádza „hnilú“ verziu Londýnu: v ten deň pršalo a jed bol čiastočne zmytý dažďovou vodou, preto dávka jedu nebola smrteľná… Rob Slane pripomína stanovisko polície: „Objavená látka je maximálne čistá, je veľmi trvanlivá a odolná voči vrtochom počasia“. Tak potom jedno alebo druhé? Rob Slane poukazuje na to, že obe verzie sa navzájom vylučujú…

Uvádza aj ďalší, podľa jeho slov, obrovský časový nesúlad. Polícia prostredníctvom bezpečnostných kamier preštudovala pohyb Skripaľovcov. Podľa oficiálnej verzie, vyšli z domu asi o 13.15 a vtedy sa dotkli inkriminovanej otrávenej kľučky dverí. Teda mali zomrieť na mieste. Ale ďalší záber z bezpečnostnej kamery ukazuje, ako o 13.45, teda asi polhodinu po „otrávení“ Skripaľovci prišli na detské ihrisko. Začali kŕmiť kačice chlebom a s týmto chlebom sa dokonca podelili aj s miestnymi chlapcami. Bezpečnostná kamera perfektne zvečnila moment, keď Skripaľovci dávajú chlapcom chlieb. Avšak ani jeden chlapec nebol otrávený! Ako je to možné?

Na konci svojho listu britský novinár Rob Slane robí jednoznačný záver: v oficiálnej britskej verzii otrávenia Skripaľovcov sú obrovské „čierne diery“. Svoj list kompetentným orgánom poslal ešte 3. marca, ale dodnes nedostal žiadnu odpoveď. Podľa neho to svedčí o tom, že „kompetentní“ nemajú odpoveď a britská vláda a polícia vyfabrikovala obrovskú falošnú bublinu, plnú klamstiev a podvodov. Iba rétorickou zostáva otázka: prečo by to všetko urobili?

33 komentářů :

 1. Nesmysl, pan Babiš měl jasno o celém případu hned od začátku a vůbec se nebál vyhostit Ruské diplomaty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proti panu Babišovi stojí obří totalitní mašinérie, která vlastní soudy, policii a neomezené finanční prostředky. Byl by blbec, kdyby se snažil prorazit hlavou zeď. Máš někoho lepšího, sem s ním!! Diplomati se podívali domů a zase se vrátili. Proč šmejdům nevyhovět, když to nic nezmění?!

   Smazat
  2. Prečo.
   Takéto otázky si Eugénius nekládte, alebo sa zbláznite.
   Alebo áno, alebo nie, řekl by novičkový odborník Tomáš Hanák.

   Ostatne, ktorá je tá dcera na snímke?
   Alexander Petrov a Ruslan Boširov sú dávno mrtví, co jich Simoňanová pomazala sádlíčkem, silnější verzí novíčka.
   Se mastně potili, zadýchali a po zhasnutí lamp upadli do kómy.

   Zatim vůbec nevíte, co má Putinjahu v zásobě.

   Smazat
  3. 15:26 Bohužel musím uznat, že máš pravdu - 14:25

   Smazat
 2. Jalovice Tereza ho o to přece osobně požádala , tak proč jí nevyhovět že ano když to zadarmo určitě nebylo . Dovede si někdo představit co by to bylo povyku na demokratickém Západě , kdyby se něco podobného odehrálo v Rusku s britským špionem ???

  OdpovědětSmazat
 3. Pravda si najde cestu na světlo stejně jako to semínko, co dokáže prorazit i skrz asfalt, i když to trvá.
  Slušná slova pro jednání politických špiček neexistují.
  Běžný občan si stejně jako to semínko na světlo najde cestu k pravdě.
  Alespoň v to doufám.

  OdpovědětSmazat
 4. Ano!, to, že se jednalo o britskou (amatérsky uskutečněnou) FalseFlagOp., ví celý svět.
  Jen našim vládním lokajům (babičok se stropničokem a spol.), mediálním presstitutům i britskému velvyslanci v Praze to ne a ne docvaknout.
  Totiž, aby se za svá skandální vyjádření, obvinění i nediplomatická opatření omluvili. Nám, Rusům a celému světu.
  Tak, jak se po faulu omluví každý (byť i jen trochu slušný) člověk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi neuvěřitelně naivní a to jsem hodně slušný. Jen rýpej do Babiše, nastoupí ČSSD a celý demagogický blok a budeme v bruseli. Je to mimo tvoje chápání, ale snaž se to pochopit, nebo dopadneme jako Slovensko.

   Smazat
  2. Píseň J. Janouška: A stejně žádnej Londýn néni.néni. néni,vždyť i ten novičok a Skripalovi, to je vymyšlený....

   Smazat
 5. Nejvíce se mi na tom líbí ten fakt, jak ti britští politici, včetně těch našich, si o nás myslí, že jsme blbci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu, že v parlamentu je ČSSD, ODA, TOP, Piráti, starostové a KDU, jejich odhad je správný.

   Smazat
 6. To se ten anglický novinář nebojí ,že záhy zahyne při neštastné automobilové nebo jiné nehodě?Uvidíme jak dlouho bude ještě žít Asi má o britské demokracii velké iluse

  OdpovědětSmazat
 7. pro 15:26, ať se potom pan Babiš vrátí do AgroPrdele a nehraje si na předsedu vlády!

  OdpovědětSmazat
 8. Telenovele Skripalovi se uverit nedalo.Strasne prehravali

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zvláštní. Uvěřili úplně všichni, jen vy ne.

   Smazat
  2. Ad 10:55 - Velmi se mýlíte. Uvěřili jen hlupáci a prosťáčci a ti se převážně soustřeďují v pražských kavárnách.

   Smazat
  3. 11:28
   Promiňte, ale ten případ vyšetřovali nejlepší kriminalisté Evropy. Chcete tvrdit, že jsou vlastně úplně hloupí anebo že lhali? Silná slova a velmi těžko uvěřitelná.

   Smazat
  4. 12:24 Nebo za to placeni?

   Smazat
  5. Ad 12:24 - legrační. O jakých "nejlepších kriminalistech Evropy" prosím píšete? Můžete je jmenovat, ať se pobavíme. Yatím se k případu vzjadřovalai jen politikcé figurky, včetně vedení Scotland Yardu. Neznám jméno jediného kriminalisty, který by se podepsal pod kabaretní číslo "Skripal".

   Smazat
  6. Pane Dvořáku. Označil jste mě za hlupáka, kvůli tomu že mám jiný názor. To o vás hodně vypovídá. Kriminalistika Velká Británie je ve světě pojem. Tam v podstatě začínala moderní forenzní analýza, průkopníky byli i v DNA testech. Britové fakticky nemají tzv. "pomníky" a pokud potřebuje někdo z jiné země včetně České republiky radu a pomoc, jde právě na Scotland Yard nebo FBI. Určitě tam nechodí proto, že jsou hloupí jak si vy myslíte.

   Smazat
  7. Opět píšete jen obecné propagandistické řeči. Uveďte raději jméno a funkci toho "špičkového kriminalisty", který se podepsal pod tu šaškárnu s novičokem. To bude úplně stačit. Pro případ, že byste si nevěděl rady, běžte se s nimi poradit.

   Smazat
  8. 6:52
   Těch špičkových kriminalistů tam mají několik desítek a část z nich pracuje i na případu Novichok. Z pochopitelných důvodů NEJSOU veřejná jejich jména ani podoby. Zvlášť, když v tom jede organizace typu GRU. Ani ty naše neznáte. Znát muzete jen policejního ředitele. Zde je šéf londýnského metropolitního SY:

   The Commissioner of Police of the Metropolis is the head of London's Metropolitan Police Service. Cressida Dick was appointed to the post in 2017, and assumed office on 10 April.

   Zbytek si dohledejte.
   Je vám to už konečně dostatečně jasné?

   Smazat
  9. Ad 14:43 - Směji se ti, troubo, ještě víc. PAní Cressida je politická funkce, to není žádný kriminalista. Utajování jmen kriminalistů - to je směšná pohádka. |Ale to je jen kulisa, které bláhově věříš. Pro lidi, kteří vědí něco o biologii, lékařských vědách, biochemii atd. je celá pohádka o novičoku jen kabaretním číslem britské protiruské propagandy. Když nejsi schopen pochopit, že novičok je smrtelný v množství více než malém a že všechny příznaky včetně přežití obětí ukazují na BCHL typu VX britské provenience, která se vyrábí v nedalekých státních laboratořích, tak ti není pomoci a budou tě britští kašpaři dá vodit za nos. Přitom, když si srovnáš všechna dostupná fakta včetně izolace Skripala, ke kterému nepustí ani vlastní novináře, tak se nabízí úplně jiný příběh. Ale to je nejspíš nad tvé chápání.

   Smazat
  10. 16:37
   A já co píšu? Kriminalisté nejsou běžně známí, dodal jsem jméno šéfa, jelikož jsi prahnul alespoň po jediném jménu. Zkus jí zavolat, možná ti dá lepší informace než novináři. Nejenže máš kognitivní disfunkci, ale ještě k tomu ani neumíš číst, ty pako.
   S biochemií a metabolismem toxických látek sem laskavě nelez, víš o tom hovno. Ani jeden ze specialistů nevyjádřil stín pochybností o tom, o jakou látku se jednalo. Není pochyb, že analyzy OPCW našly látku A234 ve velmi čisté formě a našly ji na místech uvedených i v publikované zprávě. Nikdo nepochybuje, jen ty a tobě podobní, co dovedou pochybovat o kulatosti Země. Holt, komu není pomoci....
   Co se týká Skripalů, je vidět, že ti unikly úplně všechna fakta, protože ty prostě čteš jen výběrové informace. V tom posledním vystoupení Julia Skripal JASNĚ prohlásila, že si nepřejí medializaci a že to je naposledy, co vystoupila veřejně. Stejně tak prohlásila, že si nepřeje kontakt s nikým z Ruska. Dokonce ani s vlastní rodinou ne. Jedinou výjimku udělala kvůli svému otci, když zavolala jeho matce. Zřejmě si s příbuznými nerozumí a státním orgánům naprosto nedůvěřuje. Coz není vůbec divu. Jenže chtít po tobě, abys to chápal, je zřejmě na lidské síly.

   Smazat
  11. 17:36 opět žádné důkazy, je nepodložená tvrzení. Docházejí ti, bobku, argumenty, proto to "pako", viď?!
   Novičok zaručeně zabíjí. Navíc ho může vyrobit kdokoli,např. proto, aby si nakalibroval analytické přístroje na BCHL.

   Příznaky otravy jasně hovoří pro VX. Natuduj, bobku.

   Skripal je zašitý, vězněný bez možnosti mluvit s kýmkoli, aby se Kabaret Novičok nepokazil pravdou.

   Pohádkám věří malé děti. Kolik ti je, bobku?

   Smazat
  12. 17:52
   Nepřinesl jsi nic. Prostě to vy strejcové to neumíte, neumíte argumentovat, neumíte sbírat fakta. Pokud se to nenaučíte, spláchne vás každý jako hovno do odpadu. Jestli si všimneš, nebyl jsem to já, kdo začal používat invektiva a tykat, s tím začal Pako Oponent.

   Víš bobku, ono tam je toho víc nejasného, jenže vy strejcové to nejste schopni použít, protože netušíte, co to je.

   Trapné výkřiky o látce BX neuspějí, jelikož všichni stojí jako jeden muž za A234 a švýcarská laborka se už omuvila za přešlap. Tohle lze použít už jen opravdu na konci řetězu argumentů jako třešničku na dortu. Nemůžeš jen tak hodit do placu jiný toxin a čekat, že vás bude brát někdo vážně. A přitom kdo jsi ty? Účetní, mistr ve šroubárně nebo učitel zeměpisu v penzi? Myslíš, že to je dostatečná specializace?

   Nelze pochybovat, že laboratoře zanalyzovaly "Novičok", to bys chemiky dost urazil. Protože analytické postupy nemusí být sice vždy technicky správné, ale jsou bezpochyby nefalšované, na to jsou příslušné postupy. Zvlášť když se jedná o akreditované mezinárodní pracoviště.

   Tedy mně stačí opakovat to, co je v každých novinách a vy strejcové nedokážete opak. Nedokážete oponovat jinak, než nadávat jinému do hlupáků a tvrdit, že to tak nebylo. Vždyť to je zoufalství! To člověku připomíná skučení lapené hyeny, která pochopila, že nemůže uniknout z pasti. Takže highly likely se vám každý následně vysměje.

   A to jen proto, že jste líní si vzít tu jejich zprávu, pořádně přečíst a trochu při tom přemýšlet... Přiznám se, že já jsem ji také nečetl. Jen jsem prošel pár článků v Guardianu, který otiskne vše, co z příslušných orgánů vypadne. Ale ty jsi nečetl ani to.

   Smazat
  13. Ta látka , kterou byli otráveni Skripalové, se nejmenuje BX ale VX, chápeš, ty jeden vystudovaný chemiku a milovníku Malé Británie?

   Smazat
  14. 12:34

   Och pardon, madam. Na iPhone mám mrňavou klávesnici, klepl jsem těsně vedle. Už jsem měl horší překlepy, hlavně v souvislosti s automatickým textem, nebo překlepy v číslech. Vidím, že tě ti rozrušilo, příště si dám větší pozor. Ale zas tak vzrušená být nemusíš, "B" je ruské "V", takže můžeš být ráda, že používám bukvy tvého miláčka. Apropos, máš taky tak dobrý oběd jako já?

   Smazat
 9. Asi jsem nějaký "mimoň", ale do teď jsem žádný relevantní důkaz o novičoku neviděl!! A to je celkem jasný konec celé události!

  OdpovědětSmazat
 10. V politice mohou existovat jen svině ochotné národu slibovat a hned za tím nás sejmou tím vlezdoprdelismem do EU, NATO, USA atd.Právě na tom novičaku se ty svině ukázaly v plné nahotě. Jedině Zeman a pár dokázali říci, co si o tom myslí. I ta BIS s tím Koudelkou lhala a přitom nás mají chránit . Jedině VZS pustila barvu, že se i u nás vyráběl a je jedno zda v kg, nebo nanogramech.

  OdpovědětSmazat
 11. A kde ti skripalovi vlastně jsou? V této reality show přežili vlastní smrt a ještě neprodávají svůj příběh? To Kajinek je jiný machr.

  OdpovědětSmazat
 12. Scénáristi jak z Ulice. Přitom by stačilo Skripalovi poslat nějaký náš elegantně zabalený metanol, ten by ho zrychtoval, že by i novičok žasnul.

  OdpovědětSmazat
 13. Aby byla alespoň trochu naše politika důvěryhodná,čekám a postrádám relevantní důkazy ke kauzám "Novičok a Huawei", ale to se asi načekám !!! Mezitím Koudelka s Navrátilem budou už "prdět" do hlíny a já budu stále "čekat"!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.