Reklama

sobota 6. dubna 2019

Čekání na malé dítě

Grata Thunbergová - dítě s Aspergerovým syndromem /1/
vystupuje před ekonomickými hlavouny v Davosu
TARAS2
6.4.2019 TarasovaTerasa
Ručička na ciferníku, který zobrazuje úroveň celosvětové debility lidského rodu, se už před pětadvaceti léty přehoupla hluboko do červeného pásma. Ručička u vnitrostátního kreténizmu se ulomila nárazem o koncovou zarážku za vlády Neimre Nagyho. Doufám, že nechcete důkazy.


Vedlejším a nedůležitým (neboť začíná být skutečně už všechno putna) efektem je to, že situaci nelze seriózně komentovat. Co napsat k události, při které byla dospělými lidmi prezidentkou zvolena Mařena, která se před rokem rozhodla, že vstoupí do politiky a jejíž zkušenost s řízením věcí veřejných je asi tak stejná, jako u manažerky veřejného vyměšování alias hajzlbáby? Co napsat? Kua!?

Tohle je ze stejného soudku, jako když šestnáctiletý spratek, co chodí v pátek za školu a nemá v žákajdě za to žádnou poznámku, jezdí po kongresech a poučuje dospělé a patrně i úspěšné lidi o vyfantazírované hovadině. A oni sedí, poslouchají Grétu a tleskají a navrhují ji na Nobelovku, namísto aby fakana doprovodili do kouta, kde bude klečet na hrachu, několika facany. Jak říkával kolega, jedna kvalifikovaně umístěná facka spolehlivě nahradí deset hodin intenzivního pedagogického působení. Jak správně připomíná Robejšek, politici a poslanci nábožně naslouchají duševně postižené pubescentní šestnáctce – a přitom ti samí šmejdi odmítají svěřit rozhodování o důležitých záležitostech občanům v referendu, se zdůvodněním, že tito dospělí a prací se živící a své potomky vychovávající lidé nejsou dostatečně vzdělaní a vyspělí, aby mohli něco posuzovat a o tom rozhodovat!

Například Šafrovi se z toho už chce blinkat. Jarní příroda v rozpuku – a univerzální šéfredaktor blije. Tedy málem. Nesvěřil se bohužel, jestli se také pomočil, což se mu v emočně vypjatých stavech stává, jak soudně dokázáno v tomto a navazujícím článku. ZDE

Proč se Pájovi dostavila nauzea? Nikoliv kvůli výše uvedeným zvrhlostem, ale proto,, že Deník N a Metro uveřejnily článek a rozhovor s Kateřinou Konečnou, europoslankyní za KSČM. Správné by podle Šafra patrně bylo, kdyby veškerý tisk komunisty ignoroval, zazdíval a umlčoval, tak jako oni sami před listopadem umlčovali jiné a oponentní názory.

No jo, jenže komunistický režim byl nepochybně totalitní, zločinný a odsouzeníhodný, také kvůli potlačování opozice, takže když Šafr totéž požaduje od dnešního režimu, aby umlčoval ve svobodných volbách ustavené komunistické zástupce, a to mnohdy až patnácti procenty voličů, znamená to, že propaguje totalitu a zavedení kapitalistického režimu v jeho zločinné verzi? (On ten současný režim je ostatně zločinný až až a pronásledování opozičních názorů a médií je jenom za desetinnou čárkou jeho celkové zvrhlosti.)

Pochcávající se a ožralý Šafr je humorný jenom do té chvíle, než si uvědomíte, že tenhle na Xanaxu fungující univerzální šéfredaktor má v době od převratu skoro až dodnes na svědomí úroveň většiny největších deníků a časopisů. A tím pádem má velký podíl na současné presstitutské žumpě, kterou představují naše rozhodující média.

Všechny tři uvedené příklady jsou samozřejmě ze všeho nejvíc směšné. Tragické je na nich to, že rozhodující politické i mediální kruhy se tváří a berou je vážně, asi stejně, jako brali dvořané a přihlížející veřejnost císařovy nové šaty. Ta povídka je z roku 1837, takže se svět od té doby nijak nezměnil.
/1/ - Aspergerův syndrom (AS) patří mezi poruchy autistického spektra. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s průměrným až nadprůměrným intelektem[1] a řečovými schopnostmi (pasivní slovní zásoba bývá velmi bohatá, vývoj řeči není opožděn). Emoční a sociální inteligence je snížena, stejně jako schopnost porozumět běžným společenským situacím[2][3][4]. V důsledku špatného rozpoznávání záměrů a úmyslů ostatních mohou být nositelé této poruchy v dětském věku snadno manipulováni, protože ostatní se z toho pokusí těžit[5][6]. Mohou také manipulovat ostatními[7]. Lidé s Aspergerovým syndromem jsou někdy považováni za neempatické, což ovšem neznamená, že nejsou s někým schopni soucítit[2]. Jedná se o celoživotní úkaz, který je potenciálně handicapem. Lidé s Aspergerovým syndromem mívají problém porozumět ironii a najít si přátele. (zdroj Wikipedie)


84 komentářů :

 1. Joo Tarasi – naprosto souhlasím s tím, jak popisuješ oba režimy – v tom oba byly a jsou za fekálii – podstatný rozdíl je ale v tom, že současný na lidi totálně kálí a minulý měl přímo ve svém zadání pro lidi něco dělat, což sice nedokonale činil nebo se alespoň snažil činit. A další rozdíl je v tom, že současný se snaží o maximální debilizaci plebsu na rozdíl od minulého který, se snažil plebs kopat do zadničky podle hesla učit se, učit se, učit se – sice občas pitomosti ale v globálu působil proti debilizaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby jen kálel, on nás přímo ničí. Co je to za nápad, vítat sem do EU islamisty a mísit populace. Nebo, jak může tento režim exekučně stíhat nezletilé a zavádět jim inkluzi. Co tím ti chytrolíni asi sledují? Za chváli si o tom zde nebudeme moc ani počíst.

   Smazat
  2. ZA TO,ŽE POSILAJI SVÉ DĚTI ZA ŠKOLU ABY ZHLOUPLY

   maji prý už brzy dostávat pokutu 300eur.
   Je to pravda?

   Smazat
 2. Nenadávejte těm novinářům. Někdo to dělat musí. Pan Šafr, podle mě, naopak patří k těm chytřejším. Udělal dokonce řidičák! Měl tedy velkou šanci začít třeba taxikařit a z toho hnoje se vyškrábat. Jenže to nezvládl. Někde kázal o morálce a našich hodnotách, smáli se mu, tak se ožral a zechcal jako líče. K jeho neštěstí zasáhla státní moc a vzala mu řidiřák. Myslím, že zanedlouho z toho vykouzlí čtvrtý odboj. Proto, nevysmívejme se novinářům a jejich profesi, spíše jim pomáhejme. Jako příklad by mohl posloužit třeba pan Schwarzenberg. Ač od narození stižen lehkou idiocií, přispěchali lékaři a podali mu pomocnou ruku. Stačilo, přejmenovat tuto diagnozu na noblesu (někdy se v odborné literatuře diagnostikuje jako knížecí noblesa) a dotáhl to až na ministra.

  OdpovědětSmazat
 3. Současní držitelé moci, pro její efektivní udržování rozvinuli taktiku Rozděl a panuj, do nevídaných výšin. Dělí společnost dle jakýchkoliv parametrů a vytváří pro to specialisované orgány – neziskovky. Vždy podporují tu slabší část, aby mohla vytvářet efektivní rozvrat v zaběhnutých zvyklostech, řekněme národních tradicích. Ty podporované menšiny jsou Rómové, homosexuálové, ekoalarmisté, islamisté, černoši, … Jistě lze najít i jiné menšiny, podle ještě nějakého jiného dělení, však i ty se dočkají svého okamžiku slávy. Budou pro jejich podporu založeny neziskovky, sorošův Otevřený fond jistě také nalezne patřičnou částku, pro jejich spolehlivou existenci. Zbytek půjde z našeho rozpočtu.
  Ta geniální teenagerka zapadá do tohoto záměru, zařadil bych ji do škatulky ekoalarmistů. Ale co je zde nové, to jsou ty metody, kterými jsou žádané menšiny vytvářeny, či podporovány. Obranu před tímto rozvratem bych viděl v trvání na jednom právním řádu, platném pro všechny, pro většiny i menšiny. Nedovolit žádné pozitivní diskriminace na základě víry, barvy pleti, národnosti, ideologie. pokud byl spáchán zločin, nebo násilný čin, nelze při jeho trestání/netrestání přihlížet k tomu, zda to bylo spácháno z genderových, rasových, nebo jinak preferovaných důvodů. P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. nárůst debilizace se týká převážně tzv. západní "vyspělé" společnosti.
  Nu jak jinak vytvořit otroka, který bude své otroctví hrdě hájit, že.
  Skvělým příkladem jsou skupinky nazývané sluníčka, kavárna, liberalisti.

  OdpovědětSmazat
 5. Můžete poděkovat Klausům, Kremlíkům, Zemanům a dalším, kteří usilovně pracovali na tom, aby se lidstvo nepřiblížilo k řešení, dokud byl čas. Dnes stojíme na neznámém teritoriu a máme jen pár let na to, abychom katastrofu spíše oddálili. #FridaysForFurture
  Udělej si úkoly. A běž zachránit svět
  Úspěch stávky středoškolských studentů je možná poslední šancí na odvrácení katastrofické změny klimatu.
  https://a2larm.cz/2019/03/udelej-si-ukoly-a-bez-zachranit-svet

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :D co na tom, že už 16 let globální teploty stagnují, že? A podle těch samých alarmistů např. ropa měla dojít už v roce 1992

   Smazat
  2. Anonymní6. dubna 2019 9:33
   Ochrana životního prostředí je hezká věc. Horší už je to, co se za ni často vydává. Tak jsem si udělal doporučovaný domácí úkol a přečetl si, že zrušíme spalovací motory a nahradíme je elektromotory a bude dobře. Planeta zase vychladne a když ne, tak třeba, … no korporace už si zase nějaký byznys vymyslí. Třeba zdesateronásobí chemtrails.
   I ta elektrická energie se nějak musí vyrobit a její výroba také produkuje těžko čistitelné spaliny, nebo dokonce, vůbec neodstranitelnou radiaci. Energie vynaložená na dopravu (auta, lodě, letadla), se vždy nějak na znečištění podepíše. Proto bych jako lepší řešení viděl eliminovat zbytečnou dopravu. Tj. nevozit zboží přes půlku zeměkoule od globálního výrobce všeho, podobné to je s potravinami, se zeleninou.
   Místní výroby byly potlačené a byly zbudované globální pěstírny. Toto je pro společnost i pro planetu nezdravý vývoj. Je třeba se vrátit k podpoře lokální výroby potravin a zboží běžné potřeby. Do oblastí se vrátí zaměstnanost, sníží se zbytečně vynaložená energie za enormní dopravu.
   Jako vedlejší efekt, potom nikdo ani nepomyslí na nějakou migraci a náhončí nikoho nezískají na plánované rozvraty jiných zemí. Ovšem k tomu je třeba nejdříve zavrhnout liberalismus, který nás tlačí do všech těch sebelikvidačních postupů.
   Ještě několik poznámek bojovníkům proti oteplování. Víte, že se otepluje také na Marsu? Víte, že Grónsko má název Zelená země, nikoliv ledová země? Víte, že na starých mapách, je zakreslena pevnina Antarktidy, která je po celé naše historické období skryta pod ledem a dnes o ní víme díky radarům? Celé to Vaše „bojování“, je pouhá snaha korporací o nové zisky, z pokladen států. S těmito změnami nelze imaginárně bojovat, ale je třeba se jim realisticky přizpůsobit. Věnujte se raději ochraně moří, aby stále nebyly používány jako skládka odpadu nějakými Italy, Francouzi a dalšími. P.K.

   Smazat
  3. #FridaysForFurture je drsná manipulace nemyslícími a nezkušenými dětmi. v pozadí stojí PíáRové firmy a kapitáni" nového byznysu. Dnes už jen hlupák věří. že "oteplování" planety má na svědomí lidstvo.

   Smazat
  4. 13:05
   Čechy bude třeba převychovat. Nebo vyměnit.

   Češi považují za největší hrozbu pro Evropu migraci a islám, Ruska se nebojí
   Aktuálně.cz

   Smazat
  5. noviczech
   ...na záchranu světa tady máme 007 z "dobré" Anglie! Dále tu máme SUPERMANA z "velmi demokratického' USA!!!
   ...problém je v tom, že když už jsme toto pochopili, tak jsme nasraní, protože NÁS A NAŠI ZEM ONI ANI ZACHRÁNIT NECHTĚJÍ, oni chtěli na nás zachránit SEBE!!! A teď už je od nás na naši záchranu POZDĚ, VELMI POZDĚ! :-(((

   Smazat
  6. do kostelu už chodi jen duševně nemocni a tak propaganda potřebuje nove svate a neposqvrněne svate anežky jsou totiž velmi nedostatkove zboži a vovečky potřebuji novy impuls k navratu ke k vatikanskym hodnotam vzoru paracuj a modlise

   Smazat
  7. Žádná děcka bych rozhodně nepodceňoval! Koukněte tuná si nevolnická lumpenproletářská čecholůza dokoulela žvanila Miloše na lumpenhrad a opičáka Bureše do strakovlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou estébáckou kuličku, ale nakonec na oba ty lotry postačila parta anglickejch děcek! - https://www.youtube.com/watch?v=qGrJtGM6MDo

   Smazat
 6. Co nastoupilo po tzv.Sametové jsou to ti, co před tím byli v KSČ. Ale pří ministru Sacherovi se to nějak "ztratilo".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak dlouho ještě budeš ty polistopadové sviňárny a zlodějiny svádět na komouše?

   Smazat
  2. 14:32

   45 let působení bolševika způsobilo marasmus na staletí. Hlavně fakt, že odsud odešlo po '45 civilizované a schopné obyvatelstvo a zůstal českej xindl. To se muselo projevit. Bude potřeba neprodleně obnovit genofond, už čeká v Řecku a v Itálii. Bye, bye Czech schmejd, zvoní vám hrana.

   Smazat
  3. No ten dnešní marasmus bude na věčné časy. 16.45 tobra Čech...Jsi zdatný nástupce minulých generací, jen co je pravda. Že ti není hamba takhle prezentovat to zdravé národní jádro. Vždyť ty jsi daleko horší, než všichni ti minulí zde.

   Smazat
  4. Cha, cha
   Zatím hrana zvoní VÁM, skopčácký šmejdi.

   Smazat
  5. 16:45
   Pochybuju, že ti je 45 let, trapný papoušku, takže tví páníčkové a vymývači tvého děravého mozku z tebe stihli udělat šmejda mnohem rychleji, než by to zvládli komunisté, kteří navíc naše školství ani neničili a dali spoustě lidem poměrně dobré vzdělání. Těžíme z toho dodnes. Zatímco dnes se vychovávají zamindrákované neschopné nuly jako ty, co samy sebe i ostatní lidi ještě nenávidí.

   Smazat
  6. 3:05 Rudocancy! To naopak teprve nyní přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus, blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Viz huhňavý Václav Klaus Perokrad. Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   Smazat
 7. To jo náctiletý může poslouchat jen stejný blb. Dospělí na ně kašlou tak mobilizují náctileté. O zločinném komunismu bych pomlčel největší „demokrati" z usa nám předvedli jak se to dělá.

  OdpovědětSmazat
 8. Takže otázka zní: co bylo/je lepší: diktatura proletariátu v zastoupení komunistickou stranou, nebo diktatura kapitálu, zastoupená oligarchy v politice či jejich loutkami. Kdo lépe či hůř tahal za politické loutky ve prospěch občanů či kapitálu. V kterém režimu trpěli méně občané a více kapitalisté a naopak. Která z obou diktatur si dělá nároky na světovládu, která vede po celém světě války, má stovky vojenských základen,pěstuje rasismus, vydírání a vyhrožování,nenávist proti jiným národům, vyznáním, barvě pleti či jazyku. Která z diktatur pěstuje vykrádání druhých států, pořádá převraty tzv. barevnými šmirglovými, majdanovými puči, která z diktatur vede obchodní války... Která zakládá svoji moc na korupci...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní6. dubna 2019 11:39
   „Takže otázka zní: co bylo/je lepší: diktatura proletariátu …, nebo diktatura kapitálu, ...“

   To není dobře položená otázka. Podle vzoru „žádná nemoc není zdravá“, lze odvodit, že „žádná diktatura není dobrá“.
   Ale nějaká se vždy prosadí, když se lidé nechají připravit o svou kontrolu nad politiky, o demokracii. Dokud se lidé nepřihlásí o svá práva, nomenklatura, ani oligarchové je na podnose nabízet nebudou. P.K.

   Smazat
  2. Ta odpověď 12:28 je trefná ve víře, že existuje, mimo slovní exhibice, někde nějaká reálná demokracie. Možná, že si to lze představit na nějaké malé dědince, kde si zvolí bez zásahů zvenčí své představitele obce. Ale ti jsou samozřejmě regulováni ve svých pravomocech a rozhodnutích pak vyšší soustavou již daleko pestřejší směsí politikých loutek až nakonec tzv. parlamenty vydávají zákony, jak jim káže diktatura - tedy jednou kapitálu, jednou - kdysi dávno a dočasně a dost fingovaně proletariátu. Demokracie, o ní psal Beneš: Demokracie dnes a zítra. On skutečně se domníval, že 2. světová válka lidí zbaví vlády peněz. Nezbavila, jen dočasně místo peněz vládli mocichtiví lidé, kteří se deklarovali za komunisty! Dnes vládnou jen a jen peníze, ty určují, co je "demokratické" a co ne! Myslíte, že diktatura kapitálu dovolí nahradit vedoucí úlohu peněz humanismem?

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Anonymní7. dubna 2019 10:57
   „Ta odpověď 12:28 je trefná ve víře, že ..“
   Ta odpověď je trefná, nehledě na to, zda je někde reálná demokracie. Pokud se vůbec dohodneme, co to znamená. Můj minimalistický pohled je: kontrola politiků občany a volná cestu pro všechny, stát se politiky. Tj. žádná kastovní privilegia.

   „Dnes vládnou jen a jen peníze, ty určují, co je "demokratické" a co ne!“
   Docela to tak vypadá, ale nevládnou peníze, nýbrž majitelé peněz. Jimi zkorumpovaní politici adorují liberalismus, tedy právo majitelů peněz, koupit si cokoliv, třeba politiky, nebo libovolné funce státu.

   „Myslíte, že diktatura kapitálu dovolí nahradit vedoucí úlohu peněz humanismem?“
   Žádná diktatura nic nedovoluje. Každý ústupek ji oslabuje, ty si musí krok za krokem prosazovat ti ovládaní. Je to taková přetlačovaná, ale naše strana zatím jenom pasivně sleduje, kam ji protistrana dotlačí. Podle mého, je ani taková hra bez protihráče, nemůže bavit. A co nás se týče, tak pokud budeme stále jenom sledovat a nezapojíme se do hry, tak to skončí naším rozmačkáním. P.K.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Anonymní7. dubna 2019 19:41
   Každé přirovnání trochu kulhá, některé dokonce na obě nohy. To bude i Váš případ. P.K.

   Smazat
  7. Anonymní7. dubna 2019 22:37
   V EUrovolbách volím pana Davida na kandidátce SPD. Lepší volba není. P.K.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Anonymní8. dubna 2019 8:06
   Tento „svatý“ boj vedou jiní kádři, pro které jste jenom lejno u cesty. Volte SPD a pana Davida. P.K.

   Smazat
  10. Volit lŽIDavida znamená smměřovat přímou linkou mezi tuto sortu za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících či po zemi se válejících ožralých podlidí - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které bude třeba zlikvidovat tak jako tak v zájmu přežití civilizace!

   Páč vlastenectví je především rasová bdělost, tvrdá práce, boj a vzdor! Kdežto podstatou existence tzv. Nové republiky je bohužel jen ubohá vzpoura podlidí proti společnosti řízené elitami, neboť se přirozeně nerodíme rovní! Požadavek rovnoprávnosti je v podstatě základní levicové dogma, pravičák tedy musí v prvé řadě odmítnout rovnoprávnost! Masy jsou zženštilé a potřebují být vedeny, ale nesmí mít v čele nějakého ráčkujícího opilce, profesůrka s hláskem jako konipásek a ukradeným perem v kalhotách, nebo uslintanýho žvanila s holí či šimpanzoidního jako krysa z kanálu pištícího estebana, nýbrž potřebují muže s holínkami, který udeří do stolu a zařve: "Toto je správná cesta!"


   A když si pustíš tato slova (jsou tam ruský titulky) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují program NR převedený na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!
   A co dělá banda místních užgryndanců včetně lŽIDvořáka? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhnou lŽIDavid a v závěsu za ním lŽIDvořák s koberečkem a budou řezat makovicemi o podlahu jak diví! Jsou to vlastně strašně ubozí lokajíci! Chtěj měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak jsi sám lŽIDavid jednou přiznal na nějaký tý panelákový diskusi, jeho příslušníkem by se v podstatě mohl stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže - jeden pedofilní negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi si to přiznává až dnes kdy kandiduje, ptám se, není pozdě?

   Smazat
 9. Občané v r.1989 nebyli spokojeni s vládnutím Národní fronty s vedoucí úlohou komunistické strany a požadovali zrušení čl.4 tehdejší ústavy, který to stanovoval.
  V současnosti si přijali Ústavu (podle právní teorie je ústava společenskou smlouvou všech občanů o společném spravování svých věcí ve státě), která je podřízena mezinárodním organizacím a jejich nařízením. Proklamace o suverenitě státu jsou proto nesmyslem.

  Následuje citace článků 8 a 20 současné ústavy, které nahradily čl.4 dřívější ústavy.

  Čl. 9
  (1) Ústava může být doplňována či měněna pouze ústavními zákony.
  (2) Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná.
  (3) Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu.
  Čl. 10
  Vyhlášené mezinárodní smlouvy, k jejichž ratifikaci dal Parlament souhlas a jimiž je Česká republika vázána, jsou součástí právního řádu; stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon, použije se mezinárodní smlouva.
  Čl. 10a
  (1) Mezinárodní smlouvou mohou být některé pravomoci orgánů České republiky přeneseny na mezinárodní organizaci nebo instituci.
  (2) K ratifikaci mezinárodní smlouvy uvedené v odstavci 1 je třeba souhlasu Parlamentu, nestanoví-li ústavní zákon, že k ratifikaci je třeba souhlasu daného v referendu.
  Čl. 10b
  (1) Vláda pravidelně a předem informuje Parlament o otázkách souvisejících se závazky vyplývajícími z členství České republiky v mezinárodní organizaci nebo instituci uvedené v čl. 10a.
  (2) Komory Parlamentu se vyjadřují k připravovaným rozhodnutím takové mezinárodní organizace nebo instituce způsobem, který stanoví jejich jednací řády.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konkrétní příklad, jak je to s vedoucí úlohou ve státě podle čl. 9 a 10 naší ústavy (v předchozím příspěvku je chybné označení citace, citovány jsou ale už odpovídající články ústavy).

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/CSSD-chce-vice-zdanit-zahranicni-dividendy-Babis-to-odmita-Necht-nevykladaji-nesmysly-kricel-pry-576752

   Smazat
  2. Snad se dočkáme také v ČR nějakého malého dítěte, které nám ukáže že jsme nazí a dojde nám, že máme znova požadovat zrušení nějakých článků v naší slavné ústavě debiloprávního státu.

   Smazat
 10. Naštěstí tento švédský idiocismus stále nehrozí v Čechách, na druhou stranu máme své problémy v kterých se utápíme. Mám švédskou manželku. Měl jsem pár Švédů tady dole na Moravě na vínko. "Tak co nového" a hned začali kecat o Grétě jak je statečná atd atd. Nevěděl jsem o tom případě nic, tak jsem se zeptal na dvě tři věci o tom případě a hned jim odpověděl. "SET UP" ..... manipulace a odklonění společenské debaty na jinou podřadnou kolej aby společnost mohla být lépe kontrolována. Švédi nechápali co tím chci říct. Tak jim říkám, vymývyjí vám mozky a vy jim tancujete podle jejich taktu. Ti byli naštvaní,tím veškerá diskuze skončila.

  Švédsko je ztraceno .... bude prvním MUSLIMSKÝM STÁTEM HISTORICKÉ EVROPY.

  Švédi nemají kapacitu kriticky myslet o globálních událostech. Cokoliv jim řeknou v TV tak to spolknou i s navijákem.

  Marně jim říkám: Kde jsou ty zbraně hromadného ničení v Iráku ... ani toto vám nestačí aby jste pochopili co se děje. Oni na to. Saddám byl hajzl. A tím diskuze s nima končí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale myslíte si, že Češi jsou o hodně přemýšlivější? Kdepak, i oni, ale stejně Němci, věří, co jim nakecá jejich propagandistická státní TV. Na tom také staví státní propaganda, šířená čété, jejich lžihistorie, lžinews/hoaks/fakes/roomy. Kdyby jen Češi tušili, jak vzdálená je čété pravda. Ale znáte to, kdo lže, ten krade a tak si tu pravdu na čété poměřte těmi 7 biliony rozkradeného majetku občanů a státu a hloubku "pravdy" čété budete hned znát. Tedy ten propadák! Přímo příkopová propadlina v Tichém oceáně!

   Smazat
 11. Jen aby tlustemu komunistickemu praseti Tarasovi nepraskla zilka. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty hlupáku 13:45 - ty se nikdy nezmůžeš na nic jiného, jen na blbosti a nadávky? Soutěžíš o titul "Idiot týdne"?

   Smazat
  2. Mějte s ním soucit, admine, je to emigrant žijící v Kanadě, z rodu těch nesmiřitelných, kterým komunisti zabavili hokynářství. Mají to v hlavě šoupnutý a domluva s nimi není možná. Krásně tyhle magory popisují Škvorečtí.

   Smazat
  3. Jen aby nepraskla žilka vám dvěma bolševikům. Třicet let od chvíle, kdy skončila ta vaše diktatura, a furt to nedokážete rozchodit. Tak zasíráte internetový prostor svými bolševickými slinty. Jednou to bude trestné.

   Smazat
  4. Nevyhrožuj opičáku, to si už sežral všechny banány že tak vyvádíš? Jdi si koupit další .., ať je od tebe chvíli klid ..

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 14:35 To je o tobě známý, Hoffsteine, že jsi čichač prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Zfetován jeho smradem se pak dneska snažíš zabránit aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině či v Pobaltí a s tvou sortou čechomužyků, který tak děsně trápí bejt součástí civilizovanýho světa plánuješ zatáhnout nás mezi tuhle smradlavou hordu odulých podlidí křepčících za bílýho dne v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Ale potáhneš vodsud bez nás a to tak rychle, že se nestačíš ani posrat strachem, lejnere putlerýči! Až spatříš tuhlenctu mou sukovici na živo! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
 12. Vzděláním ke zblbnutí.Všimněte si ženská chce rodit doma ,převážně vysokoškolačka.A kolik je blbů mezi lékaři ,kteří se dali na politiku.Ekologisté zblblí svými profesory atd a atd.Všelijací aktivisté z neziskovek.Není nad zdravý selský rozum ,který ještě v Čechách převládá díky starším a zkušeným.

  OdpovědětSmazat
 13. 14:39 No nevím....ten starý zdravý selský rozum v "Čechách" možná (asi krom Prahy) převládá, ale v Česku (Morava asi do Čech patřit nebude že...)je už pár let silně na ústupu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádné Česko neexistuje.

   Smazat
  2. Pane gogo...to já nevím, já o tom "Česku" nerozhodoval. Vím ale stoprocentně a už to před více jak čtyřiceti lety zpívala i Evička Pilarová, že Brno není v Čechách.
   Ale je mi jasné, že vy Cajzli to nejste schopní pochopit. Vám slovo Morava doslova zaskakuje v krku jako kost z kapra že?

   Smazat
  3. Kastelan7. dubna 2019 10:14
   O čem je spor? Čechy i Morava jsou země Koruny české. Ještě k nim patří v současnosti okleštěné Slezsko. Jsme si rovni. P.K.

   Smazat
  4. morava neni na ustupu je stale ovladana přez vatikan zloděju podvodniku a kazatelu co ovladli čezko a čechy sedicich v pralanentu na hradě i v sernatu je dostatečnym dukazem jen se to nesmi řikat nahlas

   Smazat
  5. 1:17 O čem je spor? O ničem. Jen jsem upozornil, na v médích bežný nešvar, jaksi přehlížet, tu "rovnost" mezi našemi púvodními zeměmi, které pokud vím ještě nebyly zrušeny a které tvoří náš stát. Ano jsme si rovni, ale někteří trošku rovnější že? A docela mě zvedne, když si jakýsi pražský Pepík přisvojuje celé území a nazve ho Čechami. Jsem schopen ještě s bolením žaludku strávit to Česko, které se aspoň tváří jakž takž neutrálně, když naši polistopadoví papaláši nedokázali najít skutečně přijatelný neutrální název pro republiku.
   A proto je potřeba stále těmto debílkům připomínat. Brno, Ostrava ani Olomouc neleží v Čechách, ale na MORAVĚ. A JESTLI SI NĚKDO MYSLÍ, ŽE TO VYHNIJE SAMO, TAK SE MÝLÍ. Ani po sto letech Moraváci nezapomenou, že jejich domov je Morava.

   Smazat
  6. Kastelan8. dubna 2019 15:21
   „Jsem schopen ještě s bolením žaludku strávit to Česko, které se aspoň tváří jakž takž neutrálně, když naši polistopadoví papaláši nedokázali najít skutečně přijatelný neutrální název pro republiku.“
   Vaše problémy bych chtěl mít. Vždyť v názvu Země Koruny české, také není výslovně uveden název Moravy. Zatím to nikomu nevadilo. P.K.

   Smazat
  7. Kastelan8. dubna 2019 15:21
   Vlastně, logicky vzato máte pravdu. Jenom mě překvapilo to rozhořčení. P.K.

   Smazat
 14. Vy ubohá tupá bolševická prasata. Tato dívenka, kterou skoromrtvola jakýsi Taras a s ním apologet srbských vrahů Dvořák označili za pomatenou, má podstatně víc rozumu, inteligence, znalostí a zkušeností, než vy všichni dohromady. Jste trapní, ubozí a odporní. Je mi z vás na blití, jako excelentnímu Pavlu Šafrovi, kdykoliv se setká s podobným hovnem, jako jste vy. Už aby vás smetli. Tarase smete co nevidět Zubatá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:55 Co ty víš o rozumu a inteligenci ? Jednoduché formy života nic takového nemají.

   Smazat
  2. Tebe ubožáku smete vlastní nenávist. V.J.Horák

   Smazat
  3. Prosím, toho 16:55 nemazat. Je to ukázkový nenávistník a blb. Nechte ho ve výběhu, ať se lidi pokochají pohledem na tento vzácný exemplář.

   Smazat
  4. 16:55
   Stylisticky dobré, ale malo platné, Urválek byl lepší.

   Smazat
  5. Anonymní6. dubna 2019 16:55
   Sice nevím, jak je na tom s těmi znalostmi a zkušenostmi, ale snad je jasné, že to je nezajímavé. Ona je prostě najata na určitý úkol a ten plní jako opička.
   Jde o velké peníze ze státních rozpočtů, do kapes korporací, které budou za ty prachy „bojovat“ s oteplováním. Prachy potečou a oni nás budou informovat, jak jsou úspěšní, že bez nich by bylo všechno dvakrát horší. A když si ještě připlatíme, tak budou ochotní v tom nadále pokračovat. A školní děti budou dělat průvody, ať žijí bojovníci s oteplováním a že politici, kterým se to placení nezdá, jim ničí jejich budoucnost. Či tak nějak. Hysterie, kterou svého času rozjel Al Gore ukazuje, že ti silní to nevzdávají, jenom trochu vylepšují psychologii té hysterie. P.K.

   Smazat
  6. studene obklady mezi dolni končetiny to by vam mohlo pomoci nebo vydatna rana do centralni schranky kdy se opět restartuji zastydle spoje

   Smazat
 15. Politici nás ignorují, budeme stávkovat dál. Další stávky se uskuteční 3. a 24. května. Celé prohlášení najdete na http://www.fridaysforfuture.cz .

  OdpovědětSmazat
 16. Kvůli suchu docházejí české brambory a musí se draze dovážet.
  #ZměnaKlimatu ohrožuje úrodu brambor, chmele i dalších tradičních plodin.

  Chcete lokální zeleninu? A levné pivo? Podpořte #KonecUhlí

  Více o bramborách: http://bit.ly/2FLI9HS
  Více o uhlí: https://limityjsmemy.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmysl! Příroda (Slunce) je o mnoho řádů silnější, než nějaké lidské exhaláty z elektráren. Změna klimatu je normální přírodní děj, který by se udál i bez existence lidstva.

   Smazat
  2. 19:36, my bychom měli podpořit především méně montoven, hypermarketů a parkovišť, podpořit vzhledem na pokračující změnu klimatu zdrž vody v krajině, zákaz výstavby v záplavových pásmech a zastavování volné půdy. Uhlí je v útlumu už dost dlouhou dobu.

   Smazat
 17. Historie podnebí zaznamenala v ne příliš vzdálené době daleko větší oteplení. A to bez fabrik a kravských pšoukanců.

  OdpovědětSmazat
 18. Na foto z Protiproudu je dotyčná pipina ve vlaku při svačině, kolem sebe plastů na půl kontejneru a ve Švédsku se doráží banánem, ekologicky dovezeným letadlem z Jižní Ameriky. Tam je ekologická jak Černobyl po výbuchu

  OdpovědětSmazat
 19. Venezuelská televize zveřejnila fotografii Huga Cháveze po prosincové operaci na kubánské klinice. Podle mediálních odborníků snímek prokazuje, že prezident je v dobré kondici a zákeřné chorobě bude úspěšně čelit i následujících pět let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako fór hodně uhozený a ubohý.

   Smazat
  2. 8:35 - produkt hloupého tapetáře.

   Smazat
  3. Spíš běžný projev putleroffských lhářů a hoaxmenů typu lŽXIDavida s lŽIDvořákem, kteří se už dávno ani nepokoušej předstírat, že NR je cokoliv jiného, než běžný, tu dobře, častěji ale mizerně z ruštiny přeložený putlerský hoax! Součást to hybridní války vedené a financované tímto gangem obřezaných kremlovorů - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   proti civilizaci s cílem nadělat i z nás tuhle sortu za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících či po zemi se válejících ožralých podlidí - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které bude třeba zlikvidovat tak jako tak v zájmu přežití civilizace!

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 21. 6.4. 19:30 Tak je lepší stávkovat, než se učit že jo....chápu.:-D

  OdpovědětSmazat
 22. 10:21-Po globální stávce studentstva za klima mám zas o trošku víc naděje, že ještě nejsme úplně v prdeli. I když nás do ní (převážně) starší bílí mužové vehementně tlačí.

  OdpovědětSmazat
 23. Za posledních 30 let stoupla globálně měřená (z družic) teplota Země o 0,5°C.
  Za tutéž dobu stoupla globální teplota Marsu o 0,6°C a Venuše dokonce o 2,8°C.
  Otázka: proč se Země oteplila tak málo? Inu, mohou za to mraky, přece jen odrážejí teplo od Země proměnlivě, na Marsu nejsou a Venuše je mraky saturovaná.
  Jako tají polární čepičky na Zemi, tají i na Marsu a na některých měsících Jupitera.
  Ale teď pozor! Jak stoupá teplota Země, uvolňuje se z oceánů CO2 (je ho tam víc než si myslíme). Takže všechna měření, jak stoupá CO2, jen zachycují DŮSLEDEK, ne PŘÍČINU.
  Globální oteplování se ovšem pilně využívá ve kšeftech s "povolenkami". A o tyhle prachy jde, jako vždy, na prvním místě.
  Ubozí "užiteční idioti", podobně jako ona nesvéprávná školačka, kšeftům jen pomáhají. Víc, než si myslíte!
  SW

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ó ano, emisní povolenky. To je kšeft tisíciletí, neboť topit se musí a plynu je všude dost a nový vzniká. Stejně tak i hodně kápne z paroplynoveho cyklu. Přitom co se týká ekologie, mělo by se naopak platit těm, kdo plyn dobývá a spotřebovává, neboť je velmi dobře známo, že metan je podstatně silnější skleníkový plyn než CO2 a byla by potřeba to urychleně spálit, než se to z permafrostu uvolní do atmosféry. To je něco jako úsporné žárovky, které obsahují tolik rtuti a jejich životnost je uměle tak nízká, že odpad zamoří planetu na staletí možná déle. Není nad to, když má nadnárodní korporace tolik prostředků, že je schopna zaplatit namidti běžné reklamy a marketingu několik zběsilých ekoteroristických oddílů, kterým udělá promo v OSN a parlamentech významných zemí opět pomocí svých placených loutek. Dnes použili namísto šílených feministek Grétku. To mi připomíná časy dětských vojáků, když se společnost úplně rozpadne a už není kde brát.

   Smazat
 24. OFF TOPIC: Nemohli byste dávat jinou CAPTCHA než obrázky v rozlišení 20x20px? Se svýma očima po operaci se cítím diskriminovaný! Ani dvoje brejle mi moc nepomáhají!
  SW :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Anonymní8. dubna 2019 8:08
   Tento „svatý“ boj vedou jiní kádři, pro které jste lejno u cesty. P.K.

   Smazat
  3. oprava času: 20:04, sorry ...

   Smazat
 25. Vyhrnem si rukávy, to oteplení zastaví. Hej rup, hola hej

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.