Reklama

pátek 26. dubna 2019

Dezinformace: nejničivější ruská zbraň útočí. Mají neziskovky dost peněz na odražení agrese?

Michal Mikulenka
26. 4. 2019
Tak to vypadá, že vládce Kremlu nehodlá se svými provokacemi přestat. Nedávno v Rusku opět uspořádal vojenské cvičení, aby dráždil armády NATO, které zrovna u ruských hranic secvičovaly mírovou koordinaci. Putinovi už asi nestačí, že brutálním způsobem straší posádky amerických průzkumných lodí a letadel v Černém a Baltském moři, které si jen v klidu fotí ruské pobřeží. Jakpak se asi takoví průzkumníci mají cítit, když kolem nich s plnou forsáží prosviští ruský Su-27? Copak to se dělá? To je ta slovanská pohostinnost? Podle psychologů může takto nečekaný manévr způsobit americkým vojákům doživotní trauma. „Silný úlek spojený s ohrožením života bývá příčinou divokých snů, ale často může skončit až nekontrolovaným nočním pomočováním,“ varuje psycholog Alois Rumrád. „Pokud se šokovaní příslušníci US Army budou muset léčit, měl by vše do posledního centu zaplatit Putin,“ je si jistý odborník.

Za mrtvé děti si mohou sami Srbové

Vyhrožování zbraněmi je ale pouze slabý odvar proti mnohem ničivější ruské zbrani. Tedy dezinformacím, které Putin ve své chorobné posedlosti ovládnutím světa a blízkého vesmíru vypouští. Rusové tak například drze zpochybňují bombardování Jugoslávie, jehož povaha, jak víme, byla výhradně humanitární. „No dobrá, zabili jsme tam pár stovek civilistů, ale copak lidé neumírají denně na silnicích?“ komentuje politolog Dan Sýr z pražského Institutu mezinárodních studií. A za těch asi padesát mrtvých srbských dětí NATO podle expertů taky nemůže. Tragédii zavinili jejich rodiče.

„Každý přece ví, že když se bombarduje, neposíláme děti, aby si hrály na ulici. Pustíme jim nějakou hezkou pohádku, třeba Toma a Jerryho a počkáme, až bombardéry odletí. Kdyby se takto nezodpovědně chovali všichni bombardovaní, ani by nemělo smysl házet jim tam ty bomby a přinášet demokracii,“ míní Matouš Plátek z neziskové dobročinné nevládní organizace Lidé v plísni. „Víte vůbec, kolik peněz stojí taková bomba americké daňové poplatníky?“ táže se logicky Plátek.

Konspirátoři pomlouvají americké politiky

Podle konspirátorů Spojené státy neustále někde válčí a vůbec jim nejde o šíření demokracie, ale jen o jejich vlastní zájmy. Tato dezinformace (zcela jistě ruská) se už bohužel nebezpečně zabydlela i mezi českým obyvatelstvem.

Tážeme se právem: co dělá pan Jakub Janda z Evropských hodnot? Copak mu pan Soros platí málo? To si máme ruské dezinformace odhalovat a vyvracet sami? A zadarmo? Nebo máme dokonce sami myslet?

Američtí politici, synové a dcery nejkulturnějšího národa světa, umí být při řešení mezinárodních problémů naopak příkladně citliví a nezištní. Způsob, jakým přes noc dokázali převychovat bývalé teroristy z Kosovské osvobozenecké armády, vejde do dějin diplomacie. Odborník žasne, laik nevěřícně kroutí hlavou! A přitom si s násilníky stačilo jen popovídat, citlivě vyslechnout jejich trápení a povzbudit je do dalšího života.

Bývalý šéf bývalých kosovských zločinců Hashim Thaci se po rozhovoru s paní Madeleine Albright nad sebou tak hluboce zamyslel, že svým lidem zakázal lovit Srby, kuchat je a prodávat jejich orgány za účelem transplantací. A taky slíbil, že omezí dodávky drog do západní Evropy. Na důkaz přátelství pak paní Albrightovou políbil a s velkorysou slevou jí prodal kosovské telekomunikace. I se všemi anténami, ředitelem a uklízečkou. Dnes je pan Thaci váženým prezidentem Kosova a bývalá politička s vytříbeným charakterem poutavě přednáší o brožích a ruské hrozbě. A pak, že to po dobrém nejde!

Manipulace s čísly

Další ruská dezinformace vnáší zmatek do myslí Evropanů tvrzením, že Spojené státy útokem na Irák rozvrátily celý Střední východ a způsobily migrační krizi. A že v důsledku invaze zemřelo půl milionu lidí. Neuvěřitelná lež! Podle odborné kanadsko-americké studie mrtvých vůbec nebylo půl milionu, ale jen něco málo přes 460 000. „Vidíte, jak Rusové zase nebezpečně manipulují s fakty, aby rozvrátili semknutost evropských zemí? Nějací lidé se do pohybu sice dali, nešlo však o migranty, ale o turisty, kteří se po zavedení demokracie vydali poznávat okolní země,“ uvádí na pravou míru Ivan Temper z nezávislého a přísně nestranného serveru dezinformatori.cz. Podle jeho názoru si američtí politikové naopak zaslouží velké uznání. „Pokaždé, když americká armáda omylem zaútočí na nějaký stát, nebo tam jen vybombarduje nemocnici, svatbu nebo tržiště, vždycky se omluví. Znáte lepší důkaz demokratického přístupu? Tak co tady stále řešíme? Buďme trochu uznalí, splést se přece může každý,“ nechápe Temper přehnanou kritiku americké mezinárodní politiky.

101 komentářů :

 1. Po Hirošimě a Nagasaki se přece taky zpívalo u táborových ohňů:
  ..v Jokohamě v přístavu ...tralalalala.
  Loučil se tam námořník...tralalalala
  A japonečka malááááá
  slzičky ronila.

  Ale už se nezpívá PROČ.¨, žeee.

  https://www.youtube.com/watch?v=hSnxxPJsMNE

  Na Tržišti 15 teď místní udavači žhaví své tupé řepy co napsat.
  Sm*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Článek mě upřímně pobavil tím, jak autor dokázal vtipnou formou karikovat "naší" režimní propagandu vládnoucích amerických lokajů v kolonii Česko!

   Smazat
  2. Michal Mikulenka "....., když kolem nich s plnou forsáží prosviští ruský Su-27? Copak to se dělá?" - Už výpravčí Vlasta Burian odsoudil kolegu sousední žel.stanice, že k němu vypravil lokomotivu tendrem napřed: "TO SE DĚLÁ? COPAK TO SE DĚLÁ?"

   Smazat
 2. Rad bych upozornil ze NATO nema vubec nato s nekym valcit, mimo zbabele bombardovani zen ,deti a rodin ,starcu a pod.
  S podminkou ,ze nic jim nehrozi ,co by sestrelilo jejich letadla a jakmile se neco objevi panicke strachy jim veli uprchnout..Kriceni na Rusko je pouha snaha upozornit na NATO , ktere se zabyva predevsim !!! /extortions/, vydirani sta miliard rocne na obranu , ktera ovsem , jak jsme se mockrat presvedcili VUBEC NEEXISTUJE. A naopak NATO je spolu s vladami kolaborant s okupanty !! Tedy dela co jim rozkazou.
  Rusko podlehlo invazi a okupaci mongolu /protoze populace byla tenkrat malo pocetna/ ,ale od te doby zadnej nema narok. Dokonce oslabeni Stalinem nepodlehli. Uvnitr NATO neni mozne zajistit bojeschopnost agresivni moralku , ktera by podeprela jejich strach a jednota neni mozna ,mezi italy /zname od Stalingradu, rumuny tez, finy, kteri poslali 20 divizi na pomoc Hitlerovi ale po Stalingradu uprchli domu. Sorry rekl fasista Mannerheim , je nas malo a nemuzeme si dovolit bejt zmasakrovany !! Tak toghle jsou a vzdycky budou . Jedna jednotka uprchne z boje a vsichni jsou pryc.
  Tedy jde o pouhe vydirani vladami a USA se nasaknout penez zadarmo..Dale nacpavat stovky zbrojnich korporaci a organizaci miliardami..Protoze jsou nemocni chamtivosti, zbabelosti a Dalsi jeste Vzteklinou nenavisti..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 27. dubna 2019 3:48
   Jde o výchovu a lhaní v USA. Bývalý pracovník CIA John Stockwell prohlásil: "Úloha CIA je udržet svět v nestabilitě a propagovat i učit americký lid k nenávisti tak, aby establishment mohl utrácet na zbraních dle libosti. 4hvězdičkový generák USA byl odmítnut ředitelem ČT vysílat svědectví o rozvrat Blízkého výchdu: Svědectví chtěl podat generál Wesley Clark (uveřejnily NR dne 11. 5. 2018), ale autocenzura v ČT to zamítla. V roce 2007 byl příkaz rozvrátit za 5 let 7 zemí. Jednalo se o Sýrií, Libanon, Lybii, Somálsko, Sudan a Iran. Tuto zprávu W. Clarkovi sdělil důstojník štábu Joint Staff.

   Pplk. MUDr Marek Obrtel vrátilvyznamenání ministru obrany ČR: "Vracím válečná vyznamenání, protože se hluboce stydím za to, že jsem sloužil zločinecké organizaci jakou je NATO". Úvaha moje: Proč vojáci na mírových akcích dostávají válečné vyznamenaní?

   Břetislav Olšer 25. 8. 2018:
   V roce 2003 bylo vysláno 300 900 mužů - z toho bylo 98 % vojáků z USA a V. Británie, naši navýšili počet z 65 na 110 vojáků. USA navyšují na válku v Iranu o více než 710 miliard dolarů.

   "Studená válka a zbrojení v grafech" ze dne 8. 1. 2019 uvádí, že USA má v 70 zemích světa 800 vojenských základen. Pro rok 2019 má USA na vojenské účely schválen rozpočet ve výši 640 bilionů dolarů a Rusko 87,8 bilionů dolarů".

   Břetislav Olšer v článku "Rukojmí" dne 20. 9. 2017 uvádí, že v Jižní Korei je od roku 1957 28 000 vojáků na 85 základnách. Proč?

   Americký ekonom a politolog Paul Craiga Robrrts: "Účelem není už najít pravdu, ale chránit oficiální lži". (To je pravda.)

   Smazat
  2. Marek Obrtel je v soucasnosti stihan exekutory, protoze projebal vsechny penize. Takovy je to Einstein a lidumil:-)

   Smazat
  3. 7:45 Ke každému obviňování nějaké osoby jsou nezbytné ověřené zdroje. Pokud je nemáte, zmizte se stydět.

   Smazat
  4. 8:16 Pokud nechapete rozdil mezi konstatovanim faktu a obvinovanim, tak se nechte vysetrit.

   Smazat
  5. Pro nic jiného Babiš do USA jel než stvrdit nákup vojenských vrtulníků a vysát ještě více naší rozkradenou zemi. A přitom ty ruské byly lepší a lacinější. Holt poslušně a demoraticky držet hubu.

   Smazat
  6. 8:36 Konstatovat fakta můžete teprve tehdy, pokud máte svoje tvrzení doložena důkazy, a ty jste nepředložil. Závěr je, že je zbytečné vám vnucovat logické myšlení, kterého nejste schopen, a proto taky diskuze s vámi je rovněž zbytečná.

   Smazat
  7. ač nomad typuji že kolonie žadnych vrtulniku netřeba toto je přeci povinosti kolonizatora zajistit obyvatelstvu i s kolaboranty čas na klidnou otrockou arbajturu

   Smazat
  8. 8:36

   Fakta nevznikají tak, že nějaký anonym něco plácne v anonymní diskusi na internetu.
   Kdyby třeba někdo napsal že jste debil, tak by to také nebylo možné převzít jako fakt. Ale s ohledem na předváděné výkony by to bylo aspoň možné považovat za pravděpodobné.

   Smazat
  9. NATO by válčilo hned, ale ….
   … koho přepadnou se musí zaručit, že se nebude bránit.
   … náklady na válku bude hradit napadený.
   … nesmí se nic stát "papalášům" z NATO a demo Západu
   … musí válčit proti Rusům Slovani
   … a hlavně si pro budoucí dobu nechají poroučet od demokratických zemí

   Avšak podívejme se, jak dopadl Amík s KLDR. Když poznal, že se Kim a jeho armáda budou bránit a napadnou americkou armádu v Jižní Koreji, Japonsku a na Filipínách, raději odplul.
   Poslední vymoženost tzv.Západu je omezení zbrojení mezi USA a RF+ČLR. Nějak "omylem" bylo zapomenuto na JZ Francie, Velká Britanie, Izraele, Indie, Pákistánu či KLDR. A zřejmě má JZ i Saudská Arábie.

   Smazat
 3. Ropa, rakety … ti Rusove jsou uplne v prdeli.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-pozar-ohen-tovarna-rakety-sibir.A190426_170350_zahranicni_pmk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně dál čti iDěs. To je správný pokrm pro tvoji neukojenou nenávist k Rusku. Ještě zkus Lidovky a Respekt. Tam jsou také kvalitní nenávistníci. Jednou se z toho zalknete.

   Ostatně, hlavní továrny na "rakety" jsou v okolí Petrohradu a Moskvy. Tam ale nehořelo, viď?!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Zato my, výspa demokracie, jsme na to skvěle. Posuďte sami:
   1. alarmující úbytek hmyzu a ptactva
   2. krajina neschopná zadržet vodu
   3. díky kůrovcové kalamitě odlesněné hory
   4. nárůst sociálně patologických vlivů ve společnosti
   5. ztráta zemědělské soběstačnosti
   Mám pokračovat? Asi by to bylo zbytečné. Já jen, že až někdo bude zase chtít upozorňovat na zoufalý stav ruské společnosti, bylo by moudřejší vymést si před vlastním prahem.
   Honza, Havířov

   Smazat
  4. 7:36 Myslite toho sibirskeho kurovce dovezeneho z Ruska?-)

   Smazat
  5. 7:42 Vy jste byl dovezen z Ruska?

   Smazat
  6. 7:00

   Aspoň že těm požárům to správně politicky myslí a jsa našimi spojenci pod laskavým vedením USA, vyskytují se výhradně u našich nepřátel, v zemích osy zla. Nemá smysl je litovat, náš spojenecký požár ví moc dobře, co jediné si zaslouží. Ví to vždy, když jim zasadí další smrtelnou ránu. Ať je to rána do žeber v Austrálii, úder na solar v Kalifornii, nebo KO ve Vrběticích.

   Smazat
  7. 7:00 toho dementa nechtějí v blázinci ,natož v Americe !!

   Smazat
  8. 7:36 Za všechno můžou zatracení komunisti. Po revoluci se přestali úplně starat třeba o údržbu mostů a najednou jsou skoro všechny v havarijním stavu. Dokonce se porouchávají zavlažovací systémy, které ti proklatí komouši budovali před 40 roky. Dnes ráno se v rádiu se jeden rozčiloval, že se to každou chvíli porouchá a on to musí opravovat. Je to tak, komunisti by měli všechny ty škody zaplatit, přestali se úplně starat o českou infrastrukturu!!!

   Smazat
  9. S tou ropou to bude ještě zamotané, Ukrajina prohlásila, že umí znečištění odstranit a společnost RF prohlásila, že příměsi do ropy zamíchala soukromá firma. Kdo přemýšlí, je mu jasno.

   Smazat
 4. Je dobrý, že když na to ten pornoJanda z Evropských Hovnot kašle a pan Blbosta taky, že alespoň nějaký hrdina se najde, který nám objasní, že Rusové jsou v prdeli a že když ještě někde nehoří tak tam ty ruský vole hořet určitě, bude a že drží ten správný prapor a ukazuje těm volům tu správnou cestu. Bravo, jen tak dále a jen houšť a větší kapky. Hej hou rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. Nejhorší je že velké procento lidí tomuto věří a ti kteří to propagují a provolávají jsou buď dobře placeni nebo úplně blbí.V historickém úhlu pohledu u nás platí oboje.Degenerace je hrozná věc a naše školství takové kastráty plodí.Za degenerazi v parlamentu může Švančík a Kalous ušatý.

  OdpovědětSmazat
 6. Krásně, vtipně napsáno, pane Mikulenko. Tomu 7:00 z toho rozbolela řepa, a marně se snaží o protiútok, zoufaleček :)

  OdpovědětSmazat
 7. Lidi, přečtete si:
  Daniele Ganser, Nezákonné války NATO, nakladatelství Grada Pubishing, a.s., www.grada.cz.
  Ganser je švýcarský historik, kniha je shrnuje fakta, plná zdrojů, čtivá. Je to takový "antielfín" :-). Nikdo se po jejím vydání nemůže v budoucnu vymlouvat, že nevěděl, protože o zločinné činnosti politiků a NATO vědět mohl.

  OdpovědětSmazat
 8. Američani a jejich obdivovatelé nikdy nelžou, nikdy! V květnu budeme například svědky osvobození Československa americkou armádou. Lidé budou spontánně klást květiny k hrobům amerických hrdinů s podivně ruskými jmény jako například Gončarenko. Jeepy s bílou hvězdou prosviští Prahou a na hřbitovech zarůstají bejlím hroby vojáků, kteří mají tu smůlu, že ta jejich hvězda byla červená.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak proc se valis doma?

   Smazat
  2. Chceš se mnou chodit? Na takový nemám čas, řiťopichu.

   Smazat
  3. 9:08
   ...a prudce se zvýší zisk výrobcům žvýkaček a slunečních brýlí.

   Smazat
 9. Ať mají noční můry a pochcávají se všichni pindosi, co "brání" svou říši zla u hranic Ruska.Kreténi nenažraní :oD

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť ti Američani neumí vyrobit ani raketový motor, ten poslední jim udělal ESESÁK Werner von Braun s kolektivem. Jinak co tam mas dal? Diakritiku jsem nepoužil abys rozuměl otázce, ty pubescentní nezbedo.

   Smazat
  2. 10:10 Co maj na tom vnitru dělat. Nejsou lidi, už jenom čekám, že začne používat "heč", jako malej harant. Pardon v jeho případě "hec".

   Smazat
  3. A nedávno jsi Pepku10:03 tady kňučel, že Rusáci neuměj nic jen prodávat ropu a plyn. Dej si nachcát do nádrže, když ti svou ropu Rusáci nechtěj prodát.

   Smazat
  4. 10:32 Krasna ukazka ruske "yntelygence":-)

   Smazat
  5. 10:35 Nauč se používat diakritiku a pak brebtej o inteligenci. Co by tvým zdejším výkonům řekl por. Hamáček.

   Smazat
  6. 10:03 zato v USA vůbec nic nikdy nehoří a Boeingu nepadají letadla ...

   Smazat
  7. 10:46
   ...smažka a pedofilek Jirka Vecerek z juessej přece nemá na klávesách žádnou diakritiku. Co to po něm chcete???

   Smazat
 11. Soudruzi, Nezapomente, ze zli imperialisticti agresori navrtavaji modul ISIS. Zadny rusky slendrian pri vyrobe:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zlí soudruzi hlavně navrtali vaše americké prezidentské volby a otrávili půlku Anglie. Co tam máš dál,jsi dobře roztíratelnej, zajdi na vnitro pro něco lepšího.

   Smazat
  2. 10:21 Šetři ho trochu, nikde ho nechtěli. Je radost vidět ten materiál, tu sílu argumentů tohoto produktu inkluze.

   Smazat
  3. A to je šéf těch proslulejch "Elfů", co maj s náma pro"ruskejma agentama" bojovat proti Putinově ideologické diverzi.

   Smazat
  4. 10:36 Určitě prošel "výběrovým" řízením a má minimálně 2 vysoké školy se zaměřením na verbální projev a logické myšlení.

   Smazat
  5. Možná studoval i mezidruhovou komunikaci, což bohužel jsme nestudovali my. Z toho důvodu si on rozumí se svými druhy ve stádu, kdežto my těm jejich opičím skřekům nikoli. Jaká škoda, mohla být větší sranda.

   Smazat
 12. Chudak Marek Obrtel, bojovnik za pravdu, ktery musi splacet dluhy exekutorum:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ty, na vnitru, takové starosti nemáš. Víš ještě o někom? A bacha začal jsi lajdat Rusko, aby ti nevysekli trenky.

   Smazat
  2. 10:53 Asi mu volal řídící vorgán, aby z Ruska skočil na Obrtela. Další bude asi Okamura, snad si všimne, že venku roste tráva a vydá se na pastvu.

   Smazat
  3. Jsem oficiálně zplnomocněn prohlásit, že pan plukovník Obrtel nemá žádné dluhy a že mu žádný exekutor nehrozí.

   Osobně přidávám, že hajzlík-anonym 10"47 je podlý pomlouvač a že podobné útoky musíme očekávat i na další nepohodlné osoby naší dnešní "elitě".

   Smazat
  4. 13:35 na retardu vůbec nereagujte, vždyť je to placený agent provokatér Pepek Vyskoč :-)

   Smazat
  5. Musel jsme reagovat, protože se ta lež plukovníka Obrtela dotkla. Ostatně dnes s celou svou velkou rodinou je v Praze na Pochodu za život.

   Smazat
  6. 15:19 Děkuji za informaci.

   Smazat
 13. Vite proc nasi hokejisti uz dlouho neporazili USA? Maji to zakazany, aby nenarusili euroatlanticky vazby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bať, bať, také by je za trest mohli poslat do Afghanistánu jako živé štíty na ochranu zámořských žoldáků

   Smazat
 14. Americani, vratte Ameriku indianum a slibte, ze uz nikdy nebudete krast.

  OdpovědětSmazat
 15. V USA uz nejsou krestani, byli nahrazeni uctivaci Velikonoc. To jim asi taky nakukali Rusove.

  OdpovědětSmazat
 16. EU muze svobodne opustit kazdy, to neni RVHP. Anglie to mozna zvladne do konce roku 3 125.

  OdpovědětSmazat
 17. Tak vtipně popsaná krutá realita dnešního světa. Rusové propagandu nepotřebují stačí psát PRAVDU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ropa, rakety …
   Rusko se rozpada na par bezvyznamnych knizectvi, cinskych gubernii a muslimskych chalifatu.

   Smazat
  2. Však vám už afroameričani taky vybíraj název. Tavící kotlík je jenom začátek.

   Smazat
  3. 11:45 Nacelniku, dik ze reagujes, me uz to nezere ani manzelka. Prej meles porad dokola, takhle ty sympatizanty nesezenem.

   Smazat
  4. 11:52 to je jenom Pepek Vyskoč, retarda, náčelník mu zakázal sprosté výrazivo, ale je to dutolebec, na víc písmen se Pepek nezmůže

   Smazat
 18. Americti piloti hlasi zvyseny vyskyt UFO. Asi maji z ruskych masin mzitky pred ocima.

  OdpovědětSmazat
 19. Nacelniku kde si? Nekdo tu pise jako my, to tezeni ropy uz taky nezabira a nekdo si tu z nas dela vylozene konecnik. Tak ty Rusy nejak inovuj, ju?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chlapi klid, neco najdu, v tom Rusku odbouchli cara s celou rodinou, my jenom Kennedyho a jeste jednoho v tom divadle, to bysme mohli vyhrat. Pokud tedy nevytahnou toho nestastnyho Martina Luthera Kinga.

   Smazat
  2. Jako Kennedy měl ještě bráchu, no a taky byl ještě třeba ňákej Lenon. Ale všechno to byly blbý náhody, nebo činy vyšinutejch maníků, který vůbec nebyly motivovány politicky. Prostě v demokracii střílejí jen systémový chyby.

   Smazat
 20. Přestože kosovští Albánci vypalovali srbské kostely, Západ jim „tleskal...“
  USA si totiž potřebovaly na tomto srbském území vybudovat velkou vojenskou základnu Bondsteel za jakoukoliv cenu...https://cs.wikipedia.org/wiki/Camp_Bondsteel Proto v případě ničení srbských křesťanských kostelů to mlčení...
  O úmyslném ničení a vypalování srbských pravoslavných kostelů mlčel a mlčí nejen celý západní svět, ale i celý západní mainstream jako na povel („někoho“), takže informací je velmi málo, něco tedy zde: https://radiozurnal.rozhlas.cz/ozveny-dne-18-3-2004-6262538

  OdpovědětSmazat
 21. Kdyz americkym letadlem, tak jedine po zemi. Vyhodou je moznost stopu a stavi se na znameni.

  OdpovědětSmazat
 22. Nevíte někdo něco o autorovi-kdo ho platí za takové bláboly,jež nemají nic společného s realitou.Napište,ať víme kdo je pan Mikulenka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:59

   Neznám ho, ale jeho sarkastický humor se mi líbí. Vám ne?

   Smazat
  2. Já tu vesměs vidím anonymní, ale po Mikulenkovi se můžu poptat. Jo, tak manželka ho taky nezná. Dostanu něco?

   Smazat
  3. 11:59 Tak hoď do placu něco svého. Třeba nás to někam posune. Jinak je hezké, že jsi konečně začal použivat diakritiku a neblekotáš o ropě. Práskání, práskání, kariéru ti zachrání. Kdo je Mikulenka? Zřejmě z lesa divoženka.

   Smazat
 23. Carter uvedl, že USA si ve své 242leté historii užily jen 16 let míru, díky čemuž je tato země „nejvíce válečným národem v historii světa,“ uvedl exprezident. A to je, jak uvedl, kvůli tendenci Washingtonu nutit ostatní národy, aby „přijaly naše americké principy“.

  http://svobodnenoviny.eu/exprezident-jimmy-carter-amerika-je-nejvice-valecny-narod-v-historii-sveta/

  OdpovědětSmazat
 24. 11:59 Dostal jsi vlastní medicínu a zadarmo!

  OdpovědětSmazat
 25. Ať žije Říše dobra! Ať žije a vzkvétá na věky! Ať donekonečna šíří pravdu a lásku ohněm a mečem mezi všemi nepravověrnými indiány! Ať žijí všichni ti, kdo jí pomáhají ve všech zemích světa! Ať nežijí všichni ti, kterým se to nelíbí! Ať se na vysokou životní úroveň Říše dobra i nadále skládá celý svět! Ať se do pekla propadnou všichni ti, kdo nestojí o pravdu a lásku z Říše dobra! Ať žije Říše dobra navěky věků! Ostatní nemusí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to myslíte Izrael a Palestinci jsou ti indiáni?

   Smazat
 26. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za sebe jsem zplnomocněn prohlásit, že vedoucí levicová síla této země má nesplacený dluh ve výši 338 miliónů Kč, což jim ze srdce přeji, konečně se blíže seznámí s tím, jaký zvěrský systém vymáhání pohledávek tady pomáhala vybudovat, když se třeba za nezaplacenou jízdenku třeba v pražské MHD vymáhá po nezletilém třeba dvacet tisíc a za pět jízd načerno pět samostatných exekucí. Exekuční systém ČR = svinstvo nejvyššího řádu ty blbe zplnomocněnej exekutorem!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 15:12 Pepku, ty retardovaný jedinče, zmlkni a běž opruzovat jinam, přehráváš nám tady dávno obehranou gramodesku, pablbe. Běž aspoň na zahradu vedle svého pavilónu, právě je v Bohnicích výstava veteránů!

   Smazat
  4. 14:53 Jsi fakt nápaditej, ropa, Obrtel. Kolik ti za to blouznění platí? Prodám Air force one - rád bych přistál na kola, ne na hubu.

   Smazat
  5. 15:51 No jo on taky lítá Boje Jingem.

   Smazat
  6. Nový Boeingy prý budou gumový, do cíle nedoletí, ale doskáčou. Prý to bude další doklad US technologického náskoku.

   Smazat
  7. Dobrá zpráva: na problémech s MAXy vydělají všichni cestující, protože v rámci úprav HW a SW bude muset Boeing demontovat modul dálkového ovládání. Špatná zpráva: u Airbusů ty moduly nechají!

   Smazat
  8. 14:53
   Já jsem tvým lékařem zplnomocněn prohlásit, že jsi lékařsky ověřený debil a je po tobě vyhlášeno pátrání, protože ses nedostavil do léčebného psychiatrického zařízení na soudně nařízenou léčbu.

   Smazat
 27. Tak abychom se vrátili k ruským dezinformacím. Včera na ruském programu ukazovali nového ukrajinského prezidenta Zelenského (který neumí ukrajinsky). Přehrávali jeho videovystoupení k občanům Ukrajiny, kde jim sděloval, že sice zvítězil, ale nemá žádné pravomoci. Poté odcestoval s rodinou do Turecka, kde je pro něho mnohem bezpečněji. Porošenkovy klany zatím řeší, jak Zelenského zcela odstavit od prezidentování, mají už několik možností - od totálního omezení prezidentských pravomocí, přes to, že volební komise nepřizná volební výsledek, až po znemožnění inaugurace odstoupením předsedy ústavního soudu (už podal žádost). Ukrajinská mafie spojená s Porošenkem bojuje o své přežití proti Zelenskému. Kreml asi předpokládá významné zostření občanské války na celém území Ukrajiny, proto se připravuje rozdávání ruských pasů "všem" Ukrajincům, nejenom Donbasu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina je dnes tragická země, kde být penzistou znamená denní boj o přežití a zatím se "elity" hádají o peníze, kdo si více nakrade!!!

   Smazat
  2. S tím jazykovým zákonem to banderovský parlament definitivně podělal. V r. 2005, po zrušení víz pro EU, jsem procestoval Ukrajinu křížem krážem (včetně Krymu) a ukrajinštinu jsem nezaslechl ani ve Lvově, ani v Kyjevě. Pochybuji, že se ti rusky mluvící za těch 14 let ukrajinsky naučili. Ukrajinština mně zní nepřirozeně a nelibozvučně, prostě nejde plynule ze rtů, je nějak těžkopádná a těžko se ukrajinsky vyjadřují i jejich představitelé. Připadá mně, že se jedná o zcela uměle vytvořenou řeč, proto ji asi budou muset naučit obyvatelstvo násilím. No, nevím, nevím, k ničemu dobrému to nepovede.

   Smazat
  3. V Kyjevě panuje v parlamentu současně zuřivost a panika. Ukrajinští voliči čekali, že si ti zaprodanci z rady (mají většinou několik pasů) sbalí kufry a povalí ze země ke svým kontům v cizině, ale vypadá to, že se poslanci budou velmi zuřivě bránit a že na to Zelenskyj a s ním celá země ještě může šeredně doplatit.

   Smazat
  4. Pár dnů před volbama veřejně vystupoval Porošenko na jihovýchodě Ukrajiny s tím, že jim na ruštinu nikdy sahat nebude. Plyne z toho, že je jednoduše podrazák a podvodník.

   Smazat
 28. 15:34 Americké kolonii s názvem Ukrajina není co závidět. Dnes jsou na tom Ukrajinci (kteří většinou mluví jenom rusky) ještě daleko hůře než americká kolonie Portoriko. Tam jim americký páníček španělštinu nezakázal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. lépe jsou na tom s výskytem AIDS, právě ho prodávají po světě

   Smazat
 29. Porošenko za 5 let poctivě splnil svůj pětiletý plán s krycím názvem "5D" - depopulace, deindustrializace, derusifikace, degradace a debilizace. Stihnul přitom znásobit své bohatství a rád by pokračoval ve stejném duchu i v budoucnu, protože stále není tím nejbohatším ukrajinským oligarchou. Hloupej, kdo dává (zde zejména EU v čele s Frau Merkel), hloupější, kdo nebere :-)

  OdpovědětSmazat
 30. Británie nevpustí Huawei do strategických oblastí, nemá se přiblížit Westminsteru:

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/britanie-asi-nevpusti-huawei-do-strategickych-oblasti-nema-s/r~0838c06c68d011e98a200cc47ab5f122/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Předseda Evropské komise Jean-Claude Junkcer uvedl, že Brusel nebude bránit čínským firmám, jako je Huawei, aby investovaly v Evropě :-)

   Smazat
  2. Všichni, kdo podporují Říši dobra, ti všichni by měli používat zásadně pouze americké technologie a americké mobily. Pouze tato technologie umožní Říši dobra důkladnou "péči o komunikaci" člověka v reálném čase :-)

   Smazat
 31. 15:34 Pan Zelenský odcestoval pro instrukce od Kolomojského. V Kyjevě by na něho bylo příliš vidět. Kolomojský a spol. mají jediný cíl - vybudovat na Ukrajině Chazarskou říši. Izrael je jim ukradenej stejně jako demokratům a Hilary Clinton, která by ho s radostí potopila jako zbytečnou přítěž. Pro obyčejné Ukrajince je to problém, v Chazarské říši je budou potřebovat pouze jako otroky! Čím více jich vezme roha, tím lépe pro ně. Poslechněte si poslední vystoupení Nadi Savčenkové (je to na "aeronet"), ta to vyjádřila naprosto přesně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hlavním město Chazarie nebude Kyjev, ale Dněpr (dříve Dněpropetrovsk) :-)

   Smazat
 32. Američani investovali do rozvracení Ukrajiny celkem 5 miliard dolarů a to by nebyli Američani, aby nechtěli svou investici zpět v podobě totálně rozvrácené Ukrajiny, která jim slouží jenom k tomu, aby zamezili Rusům vyvážet do Evropy plyn a ropu, aby oni Američani tyto suroviny do Evropy prodávali za pětinásobek ceny. Tak se dělá v Americe svobodný obchod. V třicátých letech minulého století v Čikágu postavila Americká mafie patrové garáže pro osobní vozidla, ale ceny byly tak vysoké, že auto tam nikdo nechtěl parkovat a proto Americká mafie do ulic poslala své pěšáky, kteří zcela demokraticky, několik dní po sobě likvidovali pneumatiky propíchnutím nožem u všech vozidel, která parkovala na ulicích Čikága. Výsledek se dostavil asi po několika dnech, kdy všichni, kdo nechtěl denně kupovat nové pneumatiky zaparkoval za stanovené vysoké ceny své vozidlo v garážích mafie. S Ukrajinou je to stejné, akorát ve větším měřítku. Investice se musí vrátit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Dobrý příměr. Al Capone by byl dnes americký ministr vál... pardon, ministr zahraničí, případně šéf CIA.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.