Reklama

pátek 12. dubna 2019

Dobrá zpráva z EU: Česi o svůj separát nepřijdou


Michal Mikulenka
12. 4. 2019
Brusel - Nebezpečí, že Evropská unie zakáže východoevropanům konzumovat jejich oblíbený kuřecí a vepřový separát namísto běžného masa, je zažehnáno. Češi si tak budou moci dále pochutnávat na výživné specialitě z kuřecích zobáků, pařátů nebo prasečích uší a ocásků. Nebudou ale protestovat lidé v Německu a dalších západních zemích, kterým výrobci do salámů a „lančmítů“ přidávají obyčejné pravé maso? I na to legislativa pamatuje. „Konzervy se budou v různých státech evropské unie i nadále prodávat v totožných obalech, ale s jiným obsahem. Takže například Němci nepoznají, že konzumují vepřovou konzervu jen s vepřovým masem. Nebudou tedy mít důvod si stěžovat,“ uklidňuje s úsměvem eurokomisař pro efektivní výživu Joachim von Speck. „Východoevropanům rozhodně nechceme brát jejich specifické chuťové zvyklosti, na to je máme opravdu rádi,“ vyznává se unijní odborník.

Připomíná, že separát obsahuje celou škálu teoreticky prospěšných minerálů a při výrobě je mu věnovaná mimořádná péče. Ti nejlepší chemici hmotu smíchanou z rozemletých částí zvířecích těl obohacují až dvaceti vybranými přísadami. Jsou mezi nimi různé stabilizátory, zahušťovadla, zvýrazňovače chuti, parfémy a barviva. „Pro lidi ve východní Evropě musí být výsledek neodolatelný. A my jim rádi dopřejeme trochu toho západního luxusu,“ dodává von Speck.

Že evropská unie potraviny se stejným obalem, ale různým obsahem nezakázala, těší i samotné výrobce. „Jsme rádi, že Čechům, Slovákům, Polákům nebo Maďarům naše výrobky tak chutnají. Ročně jim prodáme tisíce tun separátu, který bychom jinak museli spálit v kafilériích a ještě za to platit. Tihle středoevropané se vlastně chovají ekologicky. Škoda, že tak uvědomělí nejsou třeba Francouzi,“ pochválil a zároveň si posteskl mluvčí nejmenované německé chemičky, která jateční odpad přetváří v chutnou delikatesu.

34 komentářů :

 1. To je strašný hnus no nic nadále budu jezdit do reichu a kupovat si kvalitní a levnější potraviny. A ten odporný kapitalista ještě lže že nám to chutná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. za zlich bolševiku stačilo zajet na vesnici a bylo všechno prave a necinknute dnes jezdi vesnice do měst a hyperkuplandu protže doma maji na zahradě dva bazeny a mladi nemakaji na poli ale v motovnach a a par velkojezedaku pěstuje jen dotovanou řepku kukuřici a obili na eko topeni a vrchnost ta jen leze po kolenouch skloněna v pravem uhlu aby se co nejlepe trefila do te evrochujereske řiti jak řikali staři slovane dobro došli

   Vymazat
  2. I pro ty Rusáky (zajdete do Koloboku a všechno s vyjimkou cukroví je vyrobeno německými firmami, i skvělá játrová (z kusů pečených játer) domašňaja žárenaja kolbasá firmy Kolbasprom ze Saska) vyrábějí mnohem lepší věci, než pro nás.
   Se jich bojí, že zas dostanou přes hubu.
   My sme všude furt slušný, jako ten separátovej špidla, kterej se rabijátnímu Rasmussenovi furt klaněl.
   Sxalbotkuv guru.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 2. Střední Evropa by udělala nejlépe, kdyby dala EU sbohem. Opět je třeba obnovit funkce státu, jako jsou potravinářské normy a jejich státní kontrola. V současnosti nám pošlou jak z Německa, tak z Polska jakýkoliv nepoživatelný šmejd a ještě nás staví na pranýř, když ty šmakulády chceme kontrolovat.
  Když EUsoudy zamítají naše výhrady, je povinností naší vlády je ignorovat a jednat v zájmu zdraví občanů, tedy našeho národního zájmu. Nemůžeme připustit, aby v České republice byl zájem EU korporací stavěn nad zájem občanů. Demokratické státy jsou pro občany, páni politici. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 16:46,16:48...jo,jo,jsi pořád stejný kretén

   Vymazat
  3. 18:13

   Vy ale musíte být klubíčko neštěstí.

   Vymazat
  4. 18:13...ano,jsi kretén.A je úsměvné,že si myslíš,že jsi intelektuální gigant.

   Vymazat
 3. Celé to začalo hned po převratu v roce 89.Tehdy začali k nám dovážet podřadné druhy kávy,kterou balili do originálních znackovych obalů a tvrdili,že češi mají rádi kyselou kavu a děje se to bezmála už 30 let.Nasi výrobu kávy prodali společnosti Tchibo,která celou výrobu přenesla do Rakouska.Kdysi jsem si pochutnavat na kávě Standartu za 8 kaček,dnes "mlaskam" nad kyselymi a prepalenymi hlavami různých značek.Že nevěříte? Kupte si kávu stejne znacky v itálii a u nás,nebudete se stačit divit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych řekl, že to začalo až někdy kolem roku 1994. Tehdy začala jít kvalita VŠECH potravin pozvolna dolu a postupně se to zrychlovalo, až někdy koncem 90 let některé výrobky došly do stádia, že to ani pes nechtěl žrát. To snad ani nemohlo být zdravotně nezávadné.
   Trvalo to dlouho, ale řekl bych, že posledních pár let se kvalita přecijen malinko zlepšila. Aspoň tedy nenarážím na "potraviny", které vyloženě páchnou a mají pachuť rozkládajícího se odpadu. Nevím jestli se výrobci zlepšili, nebo jsem si já zvykl, nebo technologie pokročila a už dokáží přelstít i mé smysly.

   Každopádně asi před 10 lety jsem ze svého jídelníčku takřka vyřadil kupované "masné" výrobky a když už mám chuť na maso, tak si ho seženu od známých a sám si ho zpracuji. Zrovna na nadcházející týden se chystám udit a takové maso je natolik odlišné od kupovaných "uzenin", že se to prostě vůbec nedá srovnávat.

   Vymazat
 4. Zajímalo by mne, co žerou bývalí disidenti a zda nesepisují Chartu lidských práv konzumovat kvalitní potraviny. Už je na čase, aby ukázali znovu svou statečnost.

  OdpovědětVymazat
 5. K tomu není co dodat. Zatím prohráváme obchodní (hybridní) válku vedenou se západem, zatímco nám do hlav tlučou, že nepřítel je na východě. Co se dá dělat, budeme žít zdravě a méně, stejně je 80% lidí přejedených.
  ABC

  OdpovědětVymazat
 6. Lidi, proboha, tak ty sračky prostě nežerte! Maso už nejím 5 let a jsem zdráv, zuby se mi nekazí ani nežloutnou (v 54 letech jen 2 zubní kazy), nevypadávají mi vlasy, nejsem anorektik a je mí líp na těle i na duchu. Prostě ať si ty svoje hnusy strčí někam:-)
  Honza, Havířov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honzo z Havířova, jsem vegetarián, ale stejně je problém jiné kvality u stejné firmy a stejného zboží nefér. I ty neunikneš dvojí kvalitě. Možná ti i vlasy vypadají nebo zuby zhnědnou, protože i drogistické výrobky mají jinou kvalitu. Není tajemství, že naši občané jezdí na západ nakupovat i prací prášky. Proto ti poradím, vlasy umývat s kopřivami, nádobí mýt sodou, prádlo prát na valše s mýdlem (lepší je s jelenem, ale asi se nevyrábí). Pěstuj slepice a aspoň jednu kozu, místo kytek zásaď brambory. Doufám, že nežiješ v činžáku. Přeji mnoho úspěchů a pevné zdraví.

   Vymazat
 7. nemusime mit strach tento zakon se tyka jen spodnich deseti milonu dobrovolnych otroku ani evrochujer nechce aby někdo chcipnul na souchotě nežeby zlasky k votroku ale spiše ještě nezavedl takovou robotizaci aby otroky minimalizoval a mohl si ponechat jen lokaje

  OdpovědětVymazat
 8. To jsou ty úspěchy "soukromo-kapitalistického" hospodářství. Kdo chce jíst párek, ať jede do Moskvy, tam jsou párky jako za starého režimu. Tady to smrdí olejem či co to je. Náš mladý tuhle řekl: "Brambory nejsou jako za komunistů". On to ví, protože se právě přestal "poch.ávat". To je budoucí elita národa. Rychle na Vyšehrad, zda se nenadzdvihává deska na Palackého hrobě.

  OdpovědětVymazat
 9. Kureci separat je kureci maso. To ale rudi pablbove nepochopi:-) Je potreba pripomenout, ze nejvetsimi zrouty takovych pochoutek jsou rudi pablbove:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každému tu nadáváš, přitom blahem uchcáváš.
   Kdo tě platí blbý čmoude, nebo si jen velký moudě!

   Vymazat
  2. Anonymní13. dubna 2019 8:39
   Demente, kuřecí separát, je to co zbyde na kostech, po odříznutí masa. Možná, že tam nějaké zbytky masa jsou také, ale to je určitě nepatrná část celého objemu.
   Která neziskovka tě takto nepolíbeného vyslala do boje? P.K.

   Vymazat
  3. Nakonec, když vyžaduji na českém trhu kvalitní potraviny, jsem označen za "rudého idiota".

   To jsi to anonyme 8:39 dopracoval, jen co je pravda.
   Nabubřelá hloupost je jméno tvé!

   Vymazat
  4. 8:39..a ty blbe jsi to pochopil a chutná tě to

   Vymazat
  5. 8:39
   To si pleteš s karkasama, který si doma vodrháváte s mámou drátěnym kartáčem.
   Luxus.
   Separát sou ty zobáky, letky a nohy.
   Namletý, pochopitelně.
   Dřív lidi jako ty žrali chrousty.
   Ty ale už nejsou, tak doma chytaj švábi.
   Dyš se najdou.

   Vymazat
 10. EU jenom prostě naplno řekla to, co by mělo myslícím lidem být jasno již delší dobu. Oni si přece jednak musí nechat zaplatit ty neuvěřitelné finanční oběti, které přinesli v zájmu našeho osvobození na pomezí osmdesátých a devadesátých let. Tam (a vlastně už ani u nás) se nic nedělá přece zadarmo. Vždyť i my jsme museli zaplatit za to, že Anglii během II. sv. války bránili i naši letci! Ta čest!! Ta sláva! Ta pocta!

  Jednak EU stejně platí za pomoci úplatků i přímých platů právě průmysloví "giganti" (závorky za gigantizmus morální). Přece nechcete, aby naši čelní představitelé demokratické a spravedlivé Evropy jedli stejně jako prostí kmáni jídla z obchodů. Musí přece neustále z pracovních důvodů navštěvovat nejdražší restaurace a to není levné!

  A jednak si snad další lidé uvědomí, že nás nikdy nebudou brát rovnoprávně! Musí přece uvolnit životní prostor pro své expanzní cíle ... Ve všech smyslech tohoto slova se všemi přívlastky. A zvláště pak i u nás, vždyť jsme přece Slované, ti hajzlové, které je třeba ponížit, vysát, zotročit a odeslat někam za Sibiř. Ta hanba, že jsme žili několik desetiletí bez jejich dobroty srdce!! Pro ty, co si myslí, že se jich to netýká doporučuji si pročíst historii mizení národů, kdo z nich přežil ...

  Vzpomínám si na dobu vyjednávání podmínek členství v otrocké EU, kdy se psalo o tom, že nic lepšího tehdy vyjednat nemůžeme. Prý je pořád pozdě. Onen vyjednávač byl málem oslavován jako hrdina. Brrr, fujtajblbci (to není překlep)!!
  A jak rychle jsme museli tenkrát také zrušit naše vlastní tehdejší potravinářské normy. Oni prostě nebyli s to je plnit efektivně a v takovém rozsahu, ve kterém chtěli obchodovat. A hlavně, jak je vidět ani ochotni.

  Jezdit do Německa za "lepším" zbožím je právě paradoxně podporováním tohoto stavu ve dvojí kvalitě potravin. Raději tento čas využít k protestu. Protože stejně nevíte, co dávají jim. Že Vám to chutná více, neznamená, že je to skutečně lepší. Co když se kromě jiného třeba "náhodou" spletou a Vám stejně prodají to, co mělo jít stejně do Vašeho žaludku a před čím jste ujeli? Ostatně nejspíš i ten kámen na západoevropské silnici je tak šik, tak jasný, tak krásný! Doslova diamant na zlaté cestě! No prostě celej Západ! A u nás i ten kámen je špinavej, pitomýho tvaru a odpornej a jen a jenom pouze překáží! Stejnej hajzl jako ti Slovani! Kdo myslí, pochopí, kdo nemyslí, nepochopí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bydlim v Nemecku, maso kupuji v Cechach u reznika. Ovoce mam na sve zahradce, Ostatni vyrobky jen u overenych vyrobcu. Chemii, praci prostredky, boty, obleceni v Nemecku. Nekolik let jsem stravil v Anglii a nemecko je proti kvalite tam treti jakost!

   Vymazat
 11. Dobrá obrana je velmi jednoduchá! Prostě některé "potraviny", co prošly "potravinářským průmyslem" nejím a nekupuji! Také jezdím z Prahy do Žitavy, kde nakupuji všechno možné a to v Německu a také z velké části v Polsku!!! Polsko vyrábí báječné potraviny, pouze je potřeba si vybrat a nekupovat ty velmi laciné! Jezdím také do Polska k jednomu zavedenému sedlákovi a tam kupuji všechno "základní"!! Co je však "husté"!, že jezdím do Německa také nakupovat žrádlo našemu kocourkovi, který když mu dám "české",od stejného výrobce v EU, syčí a prská a německé žrádlo mu od identického výrobce "jede",jenom mu kmitají ouška a mistička je vylízaná na to tata a těžko kocour umí německy, aby poznal, který výrobek dostává do mističky!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Anonymní13. dubna 2019 11:34
   Pane vachmajstr, voni jsou hlava, ale ten kocour je chytřejší, jak voni, pane vachmajstr.

   Vymazat
  3. To je sice hezké, jak jste ze "zařídil", ale lidé z Havlíčkova brodu nebo Holešova těžko budou jezdit 2x týdně nakupovat do "Němec" ty báječné potraviny...

   Vymazat
  4. 14:20

   Ale můžou, to se popřít nedá. To je totiž ten výdobytek současné doby. Lidé už nejsou odkázáni na to, aby prostě skočili pro kvalitní a dobré jídlo do smíšeného zboží na návsi. To je přeci nudné. Už je jim dopřáno dobrodružství pátrat po něm po celé zemi a třeba to zkoušet i v zahraničí.

   Vymazat
  5. Jo a budeme jen pracovat a cestovat po obchodech v rajchu.

   Vymazat
 12. Ano přátelé, je to tak, trochu si zaremcáme a pak se přizpůsobíme a nějak to přežijeme. Vždyť projídáme budoucnost našich dětí.

  OdpovědětVymazat
 13. Pro 16:46 : fakt jsem nemel silu ten tvuj prispevek docist. Je videt, ze jsi nikdy nic nevyrobil vlastnima rukama, a ho.it si p.ro umi kazdy idi.t, treba ty!

  OdpovědětVymazat
 14. Bydlim v Nemecku, maso kupuji v Cechach u reznika. Ovoce mam na sve zahradce, Ostatni vyrobky jen u overenych vyrobcu. Chemii, praci prostredky, boty, obleceni v Nemecku. Nekolik let jsem stravil v Anglii a nemecko je proti kvalite tam treti jakost!

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.