Reklama

středa 3. dubna 2019

Druhé kolo vyhraje ten, kdo přinutí komise "správně" počítat hlasy

3. 4. 2019    actualcomment
Ústřední volební komise Ukrajiny dokončuje sčítání hlasů a kandidáti, kteří prošli do druhého kola, již přemýšlejí o možných koalicích, aby získali 21. dubna další hlasy. Mluvili jsme s politologem Rostislavem Iščenkem o tom, jaké koalice jsou možné a jak se budou události vyvíjet před druhým kolem. Všichni se budou snažit se domluvit mezi sebou, jak vítězové, tak poražení. Jiná věc je, že jejich dohody jsou bezcenné a oni se pokusí oklamat své kolegy.V médiích se již objevily zprávy o možných koalicích. Že je možné, že Tymošenková půjde na dohodu se Zelenským ...

Zelenský nemůže jít na koaliční dohodu. Kolomojský může, ale Zelenský může říkat jenom to, co mu dovolí.

Ale pokud mluvíme o přerozdělení hlasů, odevzdaných poraženým, kdo má vyšší šance, že je dostane: Porošenko nebo Zelenský?

Pokud k této otázce přistupujeme z pohledu čestných voleb, pak samozřejmě Zelenský. Ale kdyby volby byly čestné, pak by ve druhém kole byla Tymošenková. Ve skutečnosti dnes není důležité, kdo získá více hlasů. Mnohem důležitější je, kdo může zkontrolovat komise, aby počítaly v jeho prospěch. V této fázi lépe počítají ve prospěch Zelenského. Zatím byl Kolomojský schopen komise kontrolovat dostatečně.

Není možné říci, jak to bude vypadat za tři týdny, protože to závisí na velkém množství protínajících se dohod, včetně toho, na koho sázejí místní elity, které regiony skutečně kontrolují.

Vidíte, Tymošenková šla do prvního kola s jistotou, že projde do druhého, a možná i na prvním místě. Měla pro tuto jistotu důvod. Ale už minutu po uzavření volebních místností, když byly zveřejněny údaje exit pollu, ji popadla hysterie, protože pochopila, že ji odhodili. Pokusila se nějakým způsobem tuto situaci zvrátit, ale je zřejmé, že jejím maximem bylo snížení rozdílu na 2%. Bojuje srdnatě, získala zpět 1,5%, ale na zbývající hlasovací lístky byl rozdíl 440 tisíc hlasů hodně velký na to, aby ho zlikvidovala.

Rozhovor byl opublikován 1.4.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

51 komentářů :

 1. Rusácká prolhaná kundo, na regulernost voleb na Ukrajině dohlíží 2400 pozorovatelů ze 17 zemí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jejich úkolem je dohlédnout na to, aby zvítězil ten, koho určili Američani.

   Smazat
  2. Že se vybavujete s tím primitivem 23:18?
   Vždyť to jen kus fekálie u cesty.

   Smazat
  3. Anonymní3. dubna 2019 23:18

   Podle vyjadřování se hned pozná inteligent,
   Jinak je známo,že nezáleží na tom, jak lidé volí,
   ale na tom, kdo počítá hlasy, A je jedno, v které zemi.
   Veškeré průzkumy jsou založeny na ochotě lidí se vyjádřit a za jejich vyjádření agentury kasírují statisíce.
   Jak by to asi s průzkumy dopadlo, kdyby lidé chtěli za své vyjádření (tj. své duševní vlastnictví) peníze.
   "Zaplať a řeknu ti svůj názor"

   Smazat
  4. Timosenko je znama svoji nezadrzitelnou schopnosti Krast predevsim. Pozice presidenta,slibuje raj pro zlodeje.
   Kdyz chycenej , malinky tresty a korist ponechana...
   Cesta k uprimnosti na Ukrajine je zajistovana Kasparem Kandidatem. Bude presidentem a kdyz lide budou potrebovat neco od nej , dopadne odpoved asi takhle :; Co se opovazujete neco na mne poazadovat !! Nevite ,ze jsem Kaspar ?
   Ja jenom zvanim , to vam nestaci ??
   Tedy pravda utajovana predeslymi presidenty bude zabezpecena a zverejnena..Komik pak bude mit velkou moznost poradat predstaveni za ucasti vsech svetovych politiku , jako obecenstva...Hlavne z USA a EU.
   Vstupne na predstaveni bude v castce nekolika milionu Euro..Jako vzdy predtim..

   Smazat
  5. Was is das "kundo"?

   Smazat
  6. Jde o český výraz, který anonym 23:18 použil v rámci sebekritického pohledu do zrcadla. Něco ve smyslu: "Jsem, hloupý primitiv" nebo tak.

   Smazat
  7. Pane Dvořáku, je přímo záslužné, že jste přispěvatele z 23:18 nesmazal. Dík

   Smazat
  8. pro 23.18 - Jste ubohý sprosťák, který není schopný argumentovat, jenom urážet.

   Smazat
  9. Pro 23"18 !!! Už AH - německý politik, řekl: "Volby nevyhrává ten kdo získá nejvíce hlasů ale ten kdo je počítá!!!!!!! A to platí i dnes!!!

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Kolik pozorovatelů dohlíží na to, že jsou do volebních komisí U NÁS! V SOUČASNOSTI! Zváni ti "SPRÁVNÍ" LIDÉ?

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. A stejných debilů jakos i ty ?? Platí americký diktátor , tedy i rozhoduje o počtu hlasů , chudáku !

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. 5:45 Hoffsteine, když si pustíš tato slova (jsou tam ruský titulky, tak když tak nech vod Grulišky přelouskat!) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují základní ideje NR převedené na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!

   A co dělá banda místních užgryndanců včetně tebe? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhneš s koberečkem a budeš řezat makovicí o podlahu! Jsi vlastně strašně ubohej lokajík! Chceš měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak jednou přiznal na nějaký tý panelákový diskusi tvůj guru lŽIDavid, jeho příslušníkem by se v podstatě mohla stát kdokoliv opice, když se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílení "národních hodnot"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže - jeden pedofilní negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi si to lŽIDavid přiznává až dnes, ptám se, není pozdě? Co?

   Smazat
 2. seděl jste někdy v nějaké volební komisi zde u nás Česku, když tak řvete na monitor cosi o pozorovatelích? Já seděl v komisi třikrát a žádného mezinárodního pozorovatele jsem v životě nepotkal. Zcela určitě žádný z nich nebyl u přepočítávání. Takže pane chytráku, zahraniční pozorovatelé nedohlížejí vůbec na nic. Můžou maximálně pozorovat dění na ulici, jestli před volební místností nejsou rvačky. Jako známka regulérnosti voleb sloužitz nemohou. Krom toho: co jsou to vlastně za lidi, jakým zájmům slouží, pro koho makají? Asi to nebudou političtí samaritáni. Vy si samozřejmě můžete věřit čemu chcete. Alee upozorňuji: víra je na hovno. Lepší je vědět.

  OdpovědětSmazat
 3. V Rusku domácí tisk a opozice požadovali ve volebních místnostech kamery. V případě Ukrajiny to novináře v Rusku a jinde ani nenapadlo jak si postěžoval Solovjov.

  OdpovědětSmazat
 4. Na Slovensku nehlasovali občania,ale agentúry a preto to tak nešťastne dopadlo,väčšina sa podvolila menšine.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, to je ta "přímá demokracie" ve vašem podání. Jak dopadne přímé hlasování občanů jinak než jsou vaše představy, ihned ho zpochybníte, očerníte, neuznáte.

   Přímá demokracie je jen zástěrka pro vaši totalitní přirozenost.

   Smazat
  2. Větší hloupost jsem dlouho nečetl. 7:49 je politolog k pohledání.

   Smazat
  3. 7:49 A jakoupak "přímou demokracii" by asi tak mohli mít tihle zdejší v trolení pilní, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí! Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   Smazat
 5. často se tu stává, že trolové mají upozornění na nové články, je jedno v kterou denní/noční dobu je vystaven a píší hned první komentáře, na které bohužel, opravdu bohužel velká část zdejších čtenářů reaguje.Pokud takové komentáře my slušní budeme ignorovat, tak ušetříme práci redakci s mazáním nevhodných příspěvků, a ty troly otrávíme.Protože to co tu předvádějí není polemika ale nadávky nenávistné kydy a jednoznačná snaha odvést slušné lidi od tématu článků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to nejsou standardní trollové, ale placení agenti (Pepek Vyskoč, Radosta a spol.), kteří tady makají a v potu tváře bojují proti třídnímu nepříteli :-)

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I ty konspiratore, a kdo je tvým nadřízeným ?
   Není to náhodou paní Blbost, která je nadřízenou všech hlupáků.

   Smazat
 7. Zde vubec nejde o Ukrajinu, ci Rusko, ale o to, co za demagogicke, orientalni, despoticke hnojiste je mozne v Cesku.

  OdpovědětSmazat
 8. Ukrajina je tak zkorumpovaná že se vrátila od státnosti ke kmenové řadě.Hlavně jak je prolhaná jak čert.Poroš v r.2016 volal do eu že byla zničena Ruská kolona po překročení hranic. Kotel pid Ilovajska a u Debalceva neexistuje. Lže a lže a to i svým lidem.
  Marčelíno

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Bandera vraždil v převážné většině Poláky a Židy. Kdo ho na tuto úlohu připravil si najděte.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. https://www.uloz.to/!l6GiEQbpHzSp/volyn-hatred-2016-cz-titulky-avi
   Tohle je film, kterej je mezinárodně uznanej za pravdivý pohled do historie. Jenom na Ukrajině je přísně zakázanej. Pro slabší nervy - nesledovat.
   A abyste si připoměli, kdo je Kolomojský - majitel vítězného kandidáta na prezidenta. A sponzor a zřizovatel esesáckých praporů Azov, Ajdar atd.


   https://www.youtube.com/watch?v=FFF_xBWJIlc&t=47s
   https://www.youtube.com/watch?v=rTbK0wLr4o0&t=21s
   https://www.youtube.com/watch?v=BOxkLTUoMdw&t=42s

   Smazat
  5. 10:09 Myslím že jim to je fuk, u primitivních národů východní Evropy se jedná takřka o folklor. Pana Banderu si russácký trollové berou do svých smrdutých prolhaných tlam speciálně, protože byl proněmecký! Stejný vraždy páchající Bogus z Chmelna či kozák Zalizniak jim nevaděj, páč vraždili v zájmu Moskevskýho kaganátu ...

   Smazat
 9. Ukrajina je stát, kde Západ provádí experimenty z blbci a zkouší, co všechno za kokotiny se dá ještě lidem předložit k sežrání. Někdo to žere, někdo z toho blije ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si ten svinčík po sobě aspoň ukliď!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 8:45 přesně tak.

   Smazat
  4. Proběhla tam na rozdíl od čecháčkostánu důsledná dekomunizace! Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejci a modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jaký mají vůči Západu). Chybí nám opravdový vzor, jako je pan Bandera, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. A dík němu jsou Ukrajinci dnes jediní opravdu árijští Slovani, ale ta je bohužel i tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 10. Hlavně když nevyhraje prasečenko pryč s banderovci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v celém banderostánu je dnes chlív, proto vyhraje prase

   Smazat
  2. Ve skutečnosti pan Bandera je hrdina ukrajinského národa, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. Díky Banderovi si Ukrajinci konečně uvědomili svůj status prastarého dějinného národa a svoje práva na řízení svých věcí veřejných, práva na své území, jazyk, svébytnou kulturu a právo na její čistotu. Největší nebezpečí pro Ukrajince hrozí a vždy hrozilo od Ruska, které infiltrovalo tamní společenství už kdysi v dávné minulosti a rozkládá ho nejen zvně, ale i zevnitř. Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji germánskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 11. Banderovce se nepodařilo vyřešit ani Salinovi. Jak nastoupil Chruščov ihned je povolal zpět. Pokud to tam je rozbřesk tak se ve svých 75 letech vystěhuji.

  OdpovědětSmazat
 12. On už by prášenko vyhrál i v prvním kole! Jenže to by pak volební účast stoupla nad 100 % ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v prvním kole potřebovali odfiltrovat jenom Tymošenkovou, jinak ve druhém kole to bude jako v prvním - dvojnásobný počet volebních lístků v kombinaci s patrioty a SBU ve volebních komisích

   Smazat
 13. Anonymně 10.10 co ty jsi za pičus?

  OdpovědětSmazat
 14. Diskuze jsou vzorná ukázka,jak jsou lidi blbý a tupí jak zvířata. V mediích ( alespoň v novinkovém bulváru) úplně s klidem denně píšou články, jak neskutečně tady ta politická verbež krade, už nám kradou pomalu chleba z pytlíků, zelenina je sprostě drahá, ale nikomu to nevadí,lidi jsou otupělí, a žvaní o Venezuele, a jiných zemích, ale poměry doma je nezajímají? Domácí publicistika, a žvaní jen o cizích zemích, protože psát o poměrech doma se všichni nejspíš bojí? Bojí se o novinářský koryto, a tak píšou jako ve stylu bulváru? Že by nebyli dost korektní?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přesně tak, v následujícím článku (Čechy krásné, Čechy mé - rozkrádané) je ekonomická podstat ČR popsána polopatisticky: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/03/06/cechy-krasne-cechy-me-rozkradane/

   Smazat
 15. Volby na Ukrajině nejsou žádné volby, ale je to divadelní představení, ve kterém je úplně jedno, který komediant vyhraje a dostane zahrát roli prezidenta. Ukrajinci, upřímnou soustrast!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. UA mají jenom to, co si sami na mejdanu na majdanu "vymajdanovali". Ovšem po každém mejdanu přichází ráno a kocovina... A US pingl předloží účet.

   Smazat
 16. Je lepší být v ČR důchodcem, než prezidentem Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.