Reklama

sobota 6. dubna 2019

EU hodlá v roce 2020 zvýšit výdaje na "prosazování demokracie"

7. 4. 2019    russian
Evropská unie plánuje zvýšení výdajů na programy pro prosazování demokracie. Jak je uvedeno v dodatku k rozpočtu na rok 2020, financování těchto iniciativ se zvýší o 1 120 000 EUR - 1 335 000 EUR. Podle dokumentu, s nímž se RT seznámila, mají být tyto prostředky použity na úhradu nákladů spojených s "podporou demokracie a posilováním potenciálu parlamentů třetích zemí".


Kromě toho je plánováno, že takové financování půjde na programy pro přípravu "mladých politických vůdců" v řadě zemí, včetně Ruska.

"Výdaje na činnosti, zajišťující podporu zprostředkovatelských úsilí, a také na programy pro přípravu mladých politických vůdců ze zemí EU a států rozšířeného evropského sousedství, včetně Maghrebu, východní Evropy a Ruska, států účastnících se palestinsko-izraelského dialogu a dalších zemí, které byly definovány jako prioritní Skupinou pro podporu demokracie a koordinace voleb", je uvedeno v textu.

Podle náměstka ředitele Národního institutu pro rozvoj současné ideologie Igora Šatrova je takové "prosazování demokracie" v Rusku dalším pokusem Západu jak naočkovat zemi svou ideologii.

"Pokud jde o země, jako je Rusko, které se také dostalo do seznamu států, v nichž je nutné zabývat se "budováním demokracie", připravovat mladé politické vůdce a provádět tento druh práce, jedná se o pokus zařadit se do amerického mainstreamu vštípením té ideologie, která je přijata v zemíchZápadu", poznamenal.

Dříve bylo uvedeno, že Evropská unie plánuje v roce 2019 vyčlenění 5,9 milionu EUR na podporu "organizací občanské společnosti" a také aktivistů, kteří "brání" demokracii v Rusku.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

29 komentářů :

 1. Ti chytráci v Bruselu by měli vysvětlit, koho demokratické volby přivedly v GB do parlamentu, který není schopen přijmout zákon o brexitu, když jejich voliči sice těsně brexit schválili. Proti brexitu jsou prý tři čtvrtiny poslanců. Tady prostě něco nefunguje nebo se sprostě lže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě by docela zajímalo, proč bylo referendum o brexitu těsné. Jako když vám v zemi začínají vznikat No-go zóny, tak jako volič mám jasno. Jsou voliči ve VB nesvéprávní, nebo se jedná o volební podvod?

   Smazat
  2. Zkratka my si tu Demkracii nenechame rozvratit a budeme za ni bojovat do posledniho EVROPANA..
   Podivejte se jak lid v Britneoconii rozvraci.
   Irsko ponekud nevedelo a tak museli volit asi 3x nez zjistili ,ze EU je to nejlepsi na svete..Potom prisli na radu skotove a to samy !!
   A najednou ty britove zradi samy sebe..Chteji prchnout z raje ...To je skoro zlocin , hlasovat proti umyslum Vrchnosti elity.Zlocin to je. A zneuzivani dobroty demokracie..
   A co si bez nich NATO pocne..Podivame-li - se na schopnosti vojacku NATO a jejich bojovou moralku a vejplaty a moznosti , neohrozene bejt zabijeny v Afganistanu, hned pochopime ,ze o neco malinko lepsi rusove by byli jiste na ne daleko krutejsi..
   A jeste by mozna afroaraba nevinnyho s EU vyhnali...
   Kdyz to ma bejt Naopak !! To je jen zlej sen..
   Proto musi vykvet naroda bojovat proti vsem nepratelum a je jich hodne moc a presprilis ,a dockaji se jen protivenstvi,neporozumenei,zamerneho a nevdeku..

   Smazat
  3. A v ČR? ....státní rozpočet....spousta nenápadných skrytých kolonek, ve kterých létají miliardy...

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Marketa-Sichtarova-za-vas-prostudovala-statni-rozpocet-Objevila-spoustu-nenapadnych-skrytych-kolonek-ve-kterych-letaji-miliardy-576835

   Smazat
 2. Konečně tu budeme mít svobodu a demokrecii? Nebo ne?
  Za 30 let po sametu
  totalita pořád je tu.
  Nemáme už prázdné krámy,
  nejsou fronty na banány.
  V horším jsou teď lidé loji,
  na práci dnes fronty stojí.
  Teď budem žít jak jsme chtěli,
  s pavučinou na pr*deli.
  Vycinkali jsme si přeci
  výdobytky západu
  a svobodu v kleci
  na hromadě odpadu.
  Byla tady totalita,
  měli jsme tu Rusa,
  dnes ta nová „elita“
  vzhlíží zase k USA.
  Rozlezla se do všech stran
  pod prapory pravice,
  na občany z nových bran,
  vystrčila zadnice.
  Rozlezla se do všech stran, koryta si našla nová,
  totalita strach a klam začínají znova.
  Politici naši „hrdí“,
  vůbec se nám nezměnili,
  jako žumpa dále smrdí,
  pouze náruč vyměnili.
  Naučí nás praktiky
  americké taktiky.
  Pod praporem hvězd a pruhů,
  žití nám prý půjde k duhu.
  Co nám zbyde
  český lide?
  Mc Donald a coca-cola
  a zadnice naše holá.

  OdpovědětSmazat
 3. S odstupem času mně připadá pojmenování letiště Ruzyně po Václavu Havlovi, jako podvod, ale přitom vím, že VH to myslel demokraticky a upřímně. Má někdo z vás stejný problém?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby o tom bylo referendum nikdy by to lidé neschválili. Je to hnus. Jednou to budou muset vrátit na Letiště Prha Ruzyně. Havel byl alkoholik, nevzdělaný kuklisák a ani v disentu na něj nebyl kladný názor protože kšeftařil s penězmi určenými pro disidenty a on si je nechával pro sebe. S jeho morálkou to silně kulhalo, když podváděl všechny kolem sebe, hlavně svou ženu Olgu. Jeho umělecká kvalita je prokazatelná tím, když si vezmete jakoukoliv jeho knihu a zkusíte dočíst aspoň první stránku knihy a zjistíte, že se to číst nedá. Jeho film "Odcházení" je ubohost největšího kalibru.

   Smazat
  2. Největší letiště v Praze Ruzyni mělo být pojmenováno po prvním českém avionikovi inženýru Janu Kašparovi ale bylo pojmenováno po dramatikovi Václav Havlovi. Udělejme kompromis. Nazývejme ten airport "Letiště Kašpara Havla".

   Smazat
  3. noviczech
   ...anonymní 1:03! Václav Havel zradil svého kamaráda Karla Kryla! Viděl jsem snímek na německé televizi natočený z Vídeňské nemocnice, primář tam říkal, ..my jsme Karla Kryla uzdravili, ale po dlouhé návštěvě pana Havla, kde něco mezi nimi vzniklo, pan Kryl nechtěl žít a (nevím přesně, asi třetí den nato) "dobrovolně" umřel, zkrátka nechtěl žít!!!
   ...úsudek si udělejte podle politického výsledku. (Jidáš zradil Krista a šel se domlouvat se satanem USA, touha po majetku byla větší než láska a pravda)
   ...Jinak, kdo zná Dějiny a Bibli, ví že i Babylonskou věž chtěli postavit až ..., a nepovedlo se! Nebojme se, sledujme jen, jak daleko a jak vysoko dojdou. V každém případě, v Bibli stojí, kdyby Bůh nezasáhl, nepřežilo by žádné tělo. Trochu do tohoto smyslu, tak uvidíme... Zdravím :-)

   Smazat
  4. 13:31 Havel byl jedním z “kontrolované” opozice, vytvářené soudruhy celá 60. až 80. léta. Aby zapůsobili moskevští režiséři věrohodně, měli někteří disidenti fešácký kriminál, zatímco ti opravdoví antikomunisti byli persekuováni. Západ Bohužel tento nastrčemý disent přijal jako opravdový. Pokud by v ČR zvítězila doopravdy kontrarevoluce, nebyl by dnes u moci ani Zeman ani Bureš! Ale v ČSSR se nemohl stát prezident někdo, kdo nebyl pod kontrolou a kdo by začal provádět skutečnou antikomunistickou deratizaci. Vždyt’ by ho možná ještě ten den, a to všemi prostředky, odstavili! Díky množství kolaborantů, co drželi rudé fangle, aby je pak za pár měsíců měnili, stejně jako prezentované názory… bylo to divadlo, stejně jako 17.listopad, jen mnozí herci a stafáž byli oklamáni, stejně jako diváci. Další pokračování dějství bylo např., jak Kocáb zařídil odsun sovětské armády. Má asi zázračné schopnosti. Stotisícová okupační armáda se celá, včetně nejvyššího velení v Moskvě, z Kocábova vystoupení vyděsila… To je asi stejně uvěřitelné, jakože soudruh Zeman svým opileckým projevem zařídil, že do Česka neproudí tolik migrantů, jako do západní Evropy… a dokud budou blbci ve své většině věřit mediálním a politickým báchorkám, a to pořád těch samých rudých xindlů, tak se tu nic nezmění…

   Smazat
 4. Mám v tom celém terminologický zmatek.
  - EU vyčlení prachy na "podporu demokracie a posilování potenciálu parlamentů třetích zemí". To zní tak vznešené.
  - Totalitní Rus svou propagandou RT ovlivňuje a vměšuje se do voleb cizích států. To je nechutné.
  Obě strany sice dělají obdobné, Ruské informace mají mnohdy i logiku (pro sebe nevýhodné informace přece nebudou publikovat), ale jen Rusové jsou ti "agresivní" a "špatní" (Číňani se pomalu přidávají).

  Jednoduše řečeno. Když já si povídám s tvojí manželkou a podsouvám ji nápady a dávám dárky, je to v pořádku, to je občanské soužití. Běda Ti ale, když ty hajzle byť jen pozdravíš tu mojí. To je nechutné vměšování do našeho vztahu a to se nedělá.

  OdpovědětSmazat
 5. Bruselská idiocie nezná mezí. Nešíří demokracii, ale společenský mor.

  OdpovědětSmazat
 6. No jo opět soudružské manýry stejně jim to nepomůže a na Rusko si můžou nechat zajít chuť.

  OdpovědětSmazat
 7. Polititický podvod na voličích v GB ze strany politiků EU a GB je zcela zřejmý a bude mít nejspíše dohru násilné povahy! Už teď si dává "vláda" v GB do pozoru vojáky, protože cítí, že se občané nadále ohlupovat nenechají!!

  OdpovědětSmazat
 8. No tak dík! Všichni ze svých peněz budeme financovat převraty v cizích zemích. Jakoby nestačilo platit tu zdejší pakáž...J.

  OdpovědětSmazat
 9. Kolik padlo českých vojáků v Afganistánu a zcela zbytečně!!!
  A najednou slyšíme od Trumpa, že je válka v Afganistánu zbytečná , prohraná a bude jí potřeba ukončit!! Velké státy, které mají jiné možnosti, Francie,Británie, Kanada už z Afganistánu dávno odešli, jenom my musíme zalézat USA do řitě a naši politici posílají na smrt naše vojáky!!! Mají na rukou krev!! Také naše prolhaná a zrádná generalita se musí zodpovídat!! § 407Podněcování útočné války (1) Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let. (2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán, a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na shromáždění, které podléhá oznamovací povinnosti, nebo b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem. (3) Příprava je trestná. Takže generál Pavel a celá naše generalita už má dávno sedět ve vězení! NATO je zjevně útočná organizace!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik se zabilo a zmrzačilo řidičů z povolání na staré silnici, kterou brzy nahradí nová?

   Nikdo je k té práci nenutil, dělali ji za peníze a pracovní úrazy s následkem smrti se stávají občas i na úřadech... pády se schodů, paternostery, ...

   Smazat
  2. Anonyme 11:40 blábolíš a to pominu tu pitomost, že se v páternosteru někdo zabil. Válka není stará silnice. Za naše peníze do koloniální války v Afghánistánu naše vojáky někdo poslal. Slíbil a dal jim nesrovnatelně lepší žold, než mají doma. Kdo to byl? --- Naše vlády, námi volení poslanci --- to jsou ti praví viníci. Oni mohou za zbytečně zmařené životy nejen našich žoldnéřů, ale i těch afghánských chudáků.

   Smazat
  3. 11:40, ten řidíč vozil zboží pro lidi, autobusák lidi vozil... voják exp.armády ... ? Mimo to drazí evropané, mizí nám střední třída, která je za demokracii odpovědná a má ji bránit před mrzačenim.

   Smazat
 10. Ať dá EU ty prachy Českým důchodcům a mladým heterosexuálním párům, aby naše důchody nebyly menší než v Německu a DAJÍ ČESKÝM MLADÝM LEVNÉ BYTY S PODMÍNKOU PRÁCE, PORODU A VÝCHOVY VLASTNÍCH BÍLÝCH DĚTÍ... A UDĚLAJÍ TÍM PRO DEMOKRACII MAXIMUM - PROTOŽE ČESKÝ NÁROD JE NÁRODEM principiálně demokratickým, není-li "demokraticky" bezostyšně okrádán, olupován, není-li naše OTČINA cynicky RABOVÁNA A ZCIZOVÁNA... není-li z Čechů "vyráběn" otrocký národ páriů ve vlastní zemi!

  OdpovědětSmazat
 11. Jasně!, bez přípravy a nákupu služebných/lokajských "kádrů" se diktatura kapitálu nad lidem obecným dělat nedá! ...
  A že ji pro blbečky nazývají jako demokracii?
  To už se tak po staletí dělává, že zájmy své se lépe schovávají "prodejem" lživých proklamací a floskulí. Goebbels neodešel, žije i ve hlavách těch bruselských ouřadů.

  OdpovědětSmazat
 12. Lidé, bděte! Pokud vám někdo bude zvysoka kázat cosi o demokracii, tak si hned přidržte rukou v kapse svoje peníze. Ten kazatel vám je chce na 100% sebrat pro svou potřebu a vám zanechat v kapse jenom mice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak samozřejmě! DEMOKRACIE je fikce! Lůza není schopná sebeřízení! Od toho tu přeci existuje od počátku dějin kasta pánů nadaná Vůlí k moci, která ovládá tuto vůli postrádající kastu otroků! Bohužel ta první dnes musí předstírat vládu té druhé! Tzv. demokracie (=lůzovláda) je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit k vzájemnému prospěchu, v rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." - https://www.flowee.cz/civilizace/5256-naplni-se-posledni-vzkaz-stephena-hawkinga-pry-nas-znici-superlide?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
 13. Pokud někdo zorganizuje likvidaci některého hajzla v EP přispěji drobnou částkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedělejme z nich předčasnou smrtí mučedníky. Nezaslouží si to. Evroidioti se musí před lidmi znemožnit sami.

   A oni to již dokazují!

   Smazat
 14. Admine, prosím pěkně, tu bohatost myšlenek od 19:42 bys mohl trochu zředit.Pánové by si potřebovali někde ulevit, možná by bylo dobré založít něco jako hanobírna.com, nebo alespoň úlevovna.cz.

  OdpovědětSmazat
 15. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 7. dubna 1:01.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 16. Veliké Rusko zavede Leninsko-putinskou demokracii ZCELA ZDARMA, kdekoli na světě!

  Jak jsou směšní, tihle zarputilí obránci kapitalismu a demokracie: Vyčlenili HLOUPÝCH pár milionů € na prosazování demokracie nad naši Leninsko-putinskou demokracii …
  Co tím chtějí dokázat?
  Myslí si snad, že takový pakatel něco zmůže proti OBŘÍ síle Velikého Ruska, s jeho zdroji ropy a zemního plynu?!
  Že pravda zvítězí nad naší Leninsko-putinskou pravdou, ZCELA NEZÁVISLOU na jakýchkoli faktech?!?!
  Myslí si snad ti křesťani, že láska může zvítězit nad naší NÁDHERNOU nenávistí?!?!?!

  No, zřejmě si to opravdu myslí, ubožáci. Docela rád bych viděl jejich DOKONALE vyděšené ksichty, až se dozvědí, že Veliký Putin, BJJP, rozdrtil kapitalismus a demokracii v další zemi. A pak v další a další.

  Ano, kapitalismus a demokracie končí, o tom žádná.
  To dá rozum každému komunistovi, putinistovi, zemanistovi a babišistovi!
  Vždyť nám Čechům a Rusům stačí porovnat ŽIVOŘENÍ všeho euroamerického proletariátu se šťastným životem budovatelů socialismu-putinismu-siťinpchingismu ve Velikém Rusku, ČLR, KLDR, na Kubě a Venezuele!!

  Prostě: Jednoho krásného dne ZNOVU srdečně uvítáme neprůstřelné tanky nepřemožitelné Armády Ruské federace i u nás – to bude DEFINITIVNÍ konec kapitalismu a demokracie v naší vlasti, na věčné časy a nikdy jinak.
  Vážně se nemůžu dočkat návratu těch starých zlatých časů!

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.