Reklama

úterý 2. dubna 2019

Expert upozornil na anomálně vysokou účast v ukrajinských volbách


Maxim Karpenko
2. 4. 2019 politnavigator
Velké procento volební účasti v prezidentských volbách na Ukrajině svědčí o masivní falzifikaci a zpochybňuje jejich legitimitu. V komentáři PolitNavigatoru to sdělil politolog Denis Denisov. Expert poznamenal, že za účelem zajištění takové účasti by musely odhlasovat Krym, Donbas a emigranti všichni dohromady.


"Na jedné straně je to výsledek v zásadě očekávaný, protože ve volbách zvítězila osoba s nejvyšším ratingem a druhé místo obsadil člověk, která má největší administrativní zdroje. Byl jsem velmi překvapen účastí. Na internetové stránce ústřední volební komise nyní vidíme 18 milionů 700 tisíc. To je mimořádně vysoká účast pro současnou Ukrajinu, nemožně vysoká účast", řekl expert.

Poznamenává, že na základě těchto čísel přišlo téměř 90 procent voličů žijících na Ukrajině k volbám.

"Ale my přece známe přibližný počet lidí, kteří jsou kvůli výdělku trvale v Rusku a EU, lidí, kteří včera nepřijeli a nehlasovali a nacházejí se na území Krymu, DLR a LLR. Proto jsou tyto údaje velmi znepokojující. Zvláště v kontextu legitimity. Budeme čekat na druhé kolo, ale předá Porošenko moc pokojně? Myslím, že ne. Ucítil krev, když už se dostal do druhého kola, a teď udělá všechno možné a nemožné, aby vyhrál volby", řekl Denisov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

32 komentářů :

 1. Opozici jim v podstate zrusili,takze jake regulerni volby?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to, co se odehrává na Ukrajině nejsou žádné volby, ale jenom divadlo. EU to vadit nebude, europoslanci rádi chodí na divadelní představení - i na taková, ve kterých osobně účinkují :-)

   Smazat
  2. Pro Ukrajinu normálka - mají cca 32mil lidí, 10mil. v zahraničí. Z těch 32 mil šlo volit 18,7 mil ? Podle záběrů tam nebyly masové fronty na volby ! Důchodci asi vymřeli a děti nejsou. To těch 18,7mil nemohlo absolutně stihnout. Obvyklý podvod Ukrajiny.

   Smazat
  3. 13:43, podle volebních statistik šlo volit celkově 59% lidí, což může být reálné. Podle článku to bylo 18700. Potom by se tyto procenta by se muselo počítat cca z počtu obyvatel cca 39 mil. +/- 1 milion oprávněných voličů.
   Statistický úřad Ukrajiny v roce 2017 zveřejnil počet obyvatel 44 mil. Což je zajímavé, protože jinde se udává 42 mil.
   Obojí evidentně s Krymem (2 mil.) a separatistickými republikami (cca 3 mil.) Počet obyvatel za hranicemi je cca 5 mil. z toho v Rusku 3 mil. Takže z toho vychází, že minimálně 8 milionů určitě nevolilo, účast dalších dvou milionů je otazná.

   Ať je to jak chce, nějak to moc nevychází, protože Ukrajina by tak musela mít 46 - 48 milionů obyvatel a možná ještě víc, protože pochybuju, že se zúčastnili všichni, co vycestovali západním směrem. Že by statistický úřad udělal někde chybu?

   Smazat
  4. Proběhla tam na rozdíl od čecháčkostánu důsledná dekomunizace! Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejci a modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jaký mají vůči Západu). Chybí nám opravdový vzor, jako je pan Bandera, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. A dík němu jsou Ukrajinci dnes jediní opravdu árijští Slovani, ale ta je bohužel i tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 2. V Doněcku a v Luhansku volby neprobíhaly?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, protože se necítí býti součástí, tak odmítli uspořádat volby. Jak to mají s volením na jiném místě to netuším, ale pochybuju, že by nějak masově občané odtržených republik jeli k volbám jinam, když jim ani nefunguje doprava.

   Smazat
  2. Mně by stačila jenom Praha. Na konzulátu měli volební místnost, ale její kapaciat může být max. 1.000 voličů za jeden den. Fronta byla podle TV dlouhá, předlouhá, ale vzhledem k tomu, že v ČR žije a pracuje (ofiko a neofiko) skoro půl miliónu Ukrajinců, tak to byly volby pro média, ale ve skutečnosti neregulerní, Ukrajincům v ČR (stejně jako těm v Luhansku a Doněcku) fakticky volit neumožnili!

   Smazat
  3. 13:26 v Polsku údajně pracuje kolem dvou miliónů Ukrajinců a měli jenom pár volebních místností, směšné :-)

   Smazat
  4. 11:49, těm republikám by i tak nebylo dovoleno se zúčastnit, protože by předtím musely být provedeny tzv. "bezpečnostní zásahy" a na to by nikdo nepřistoupil. Navíc absolutně nebyl zájem ani z ukrajinské strany, jelikož hrozilo, že by vyhrál Bojko, který měl i ve zbytku země velmi slušné preference.

   Smazat
 3. To bude prasečenko dělat čachry s volebními hlasy jsem zvědav jestli vyhraje komediant.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, jeden z nich to bude určitě. :-)

   Smazat
  2. 12:24 No, jeden z těch dvou komediantů to bude určitě :-)

   Smazat
  3. Absolutně není zájem, aby vyhrál Zelenský, protože za ním stojí Kolomojskij a toho si nepřeje nejen zbytek ukrajinského oligarchiátu, ale ani EU a USA. Všichni udělají všechno proto, aby Porošenko zvítězil. V Rusku se to považuje skoro za jistou věc, protože i kdyby Zelenskij dostal většinu hlasů, stále je možnost to servat a přidělit mandát Porošenkovi.

   Jestli se použije Majdan v3.0 podobně jako v případě Juščenka v roce 2004, není jisté, protože kdoví, jestli by dostali významné množství lidí do ulic, aby se šli nechat mlátit za Porošenka. Ale klidně se může zjevit nějaký skandál na Zelenského, nebo se zjistí, že 2.kolo není právoplatné, anebo náhle zjistíme, že zatímco po součtu všech hlasů v prvním kole, kde má Zelenskij 30% a Porošenko 16%, se ve druhém kole poměr překlopí. Tak či tak je vše možné, protože na Porošenka pracuje veškerá domácí i zahraniční propaganda.

   Například v zahraničí Porošenko jednoznačně vyhrál: 39%, Zelenskij tam má jen 26%, Timošenková a Bojko někde na chvostu okolo 4%, a třetím je bývalý min.obrany Gricenko, zuřivý rusofob, 10%.

   Jenže na Ukrajině je to stejně už všechno jedno, protože kromě Bojka všichni propagují válku a nesmiřitelný boj s Ruskem a vším ruským.

   Smazat
 4. To, aby dostali Porošenka do druhého kola prezidentských voleb, to bylo pěkně nákladné a nemyslím tím jenom obtivuhodně vysoký počet volebních lístků - 65 miliónů na 38 miliónů voličů :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. podle Žirinovského je v každé volební komisi pět příslušníků SBU (má je pod palcem Porošenko), lze si představit, kolik měli práce s vyplňováním těch duplicitních volebních lístků před odesláním výsledků na centrálu

   Smazat
  2. Druhé místo v prvním kole znamená jisté vítězství nad Zelenským ve druhém kole dne 21.4., možná ani nebude muset Zelenský odstupovat (jako Mistrík na Slovensku), volební lístky nebudou mít dva metry a budou mít jenom jeden nesprávný řádek k úpravě :-)

   Smazat
  3. Všichni přece máme v paměti slova jistého Josifa Vissarionoviče Stalina, který říkal: "Není důležité, kdo a jak hlasoval, ale důležité je, kdo sčítá hlasy.“ Asčítá se po uzavření volebních místností, hezky bez nežádoucích svědků. Proto zvítězí Porošenko. Stejně se nemá kam uchýlit, nikde ho nechtějí.

   Smazat
  4. 13:36, Žiriňáka bych absolutně nebral vážně. Pokud by něco takového bylo a SBU by masivně zasahovala přímo ve volebních místnostech, nějaké hlášky by už dostala i OBSE. Jde tam o boj mezi jednotlivými oligarchy a ti by si to nenechali. A při vší své slepotě a hluchotě by OBSE nemohla podobnou věc úplně odignorovat.

   Smazat
  5. Ehm, výrok sa nesprávne interpretuje. Stalin to myslel na voľby v USA - kde nerozhodujú voliči, ale VOLITELIA - a tých v podstate nikto nekontroluje...

   Smazat
  6. 14:31 ukrajinské volební komise plné tzv. patriotů a příslušníků tajné služby přece v noci po uzavření volebních místností také nikdo nekontroluje

   Smazat
 5. V žádném státě, ve kterém je zastupitelství USA nejsou a nikdy nebudou regulérní volby. Na Slovensku vyhrála Čaputová rovněž kandidátka velvyslanectví USA a všech neziskových organizací podporovaných američany. Na Ukrajině je jasné, že vyhraje zástupce amerického velvyslanectví, Porošenko. Vždyť ve vládě Ukrajiny jsou dosazení přímo američani, jako například na ministerstvu financí Ukrajiny sedí američanka. Sám Prošenko má americký pas. Tak jaképak spravedlivé, nezávislé volby. Je to jenom komedie. A kdyby to náhodou nev yšlo jak američani chtějí, není žádný problém, že světu sdělí, že i když Porošenko prohraje, ale američani řeknou, že prezidentem je on a všechny další státy světa ho uznají. Jak to udělali ve Venezuele a to i bez voleb. Jenom u nás se zdá se jim to nějak nedaří a současného prezidenta nevyhnali ani pomoci amerických vajíček a červených karet dovezených v krabicích z amerického velvyslanectví. Ale jinak samá demokracie i s humanitárním bombardováním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američani investovali do puče zvaném majdan na Ukrajině pět miliard dolarů, tak přeci teď těch pět miliard dolarů nevyhodí do luftu. Ukrajina slouží k tomu, aby stěžovala Rusku dodávky plynu a ropy do Evropy a neustále provokovala Rusko a udržovala na hranicích Ruska válečný konflikt, který sdělovací prostředky na světě označují jako Ruský. Těch pět miliard dolarů se jim musí vrátit v podobě války s Ruskem. Proto u nás se bourají a opravují všechny mosty na dálnici D 1, aby americká těžká vojenská technika se bez problému dostala na hranice Ruska. To samé se děje na dálnicích v Polsku, kde se připravuje dálnice na přesun americké těžké vojenské techniky na Ruskou frontu. Ale vše je to demokracie a v tom se američani liší od Hitlera. Zabíjejí miliony lidí po celém světě, ale vše je to demokracie na rozdíl od Hitlera.

   Smazat
  2. 16:21, Ale ty volby jsou nezávislé. Přítomnost Američanů a jejich kapitálu, stejně tak jejich výpomoc při kampani nespočívá v tom, že by se vysloveně falšovaly volby. Ačkoliv jak se zdá, je možné, že právě na Ukrajině došlo i k tomuto. Alespoň v menší míře, protože vzhledem k ratingům stačilo skutečně je pár procent.

   Co se týká samotné kampaně, velmi dobře se ví, že drtivá většina obyvatel má na starosti úplně jiné věci, než se detailně věnovat politice a právě na tyto lidi cílí. Obyčejný člověk vyslechne po cestě autem nějaké ty zprávy a maximálně večer těsně před večerním pořadem shlédne TV noviny. Výsledek se pak lehce dostaví.

   Pokud nebude svobodný výběr i "nezávislých" médií typu televize, aby běžný člověk nemusel vyhledávat na internetu, pak se vůbec nic nezmění. V USA, kde na netu sedí denně 80% lidí, je taky problém, pokud nejsou "nezávislé" terestriální nebo kabelové televize typu Barrandov. Tam tuhle roli částečně plní Fox News.

   Čaputová je produkt vyrobený právě přesně dávkovanou kampaní a ještě jsou tam otazníky ohledně působení Mariána Kotleby. Nějak se mi v poslední době zdá, jako by i on byl součástí této kampaně. No a tak tyto dva faktory vedly k orgasmu ultraliberálního křídla nejen na Slovensku. Že to je pro je možná průlom, ukazují šťastné reakce všech médií v Evropě i USA.

   Smazat
 6. Jenže kromě volební účasti, kde v doněcké a luhanské oblasti byl nárůst volební účasti +44% a +18%, zatímco v ivanofrankovské a ternopolské -12%, jednoznačně na jihu a východě Ukrajiny vyhrál Porošenko, někde až s 38%, přičemž na západě Timošenková. WTF? Ratingy přitom poukazovali na to, že západ Ukrajiny byl pro Timošenkovou, Kijev pro Zelenského a Porošenka, ale východ a částečně jih hlavně pro Bojka, pak Zelenského, a možná ještě něco málo pro Timošenkovou. Timošenková na západě je OK, ale kde se na Donbase k sakru najednou nabral Porošenko??

  Všeobecně v anketách Porošenko býval na třetím, maximálně druhém místě, někdy i na čtvrtém, a v některých anketách ho přeskočil i Bojko. Jak je možné, že Porošenko nabral tolik hlasů právě na Donbase, kde jich měl po celou dobu anket suverénně nejnižší? A jak je možné, že k volbám v doněcké oblasti přišlo o 44% lidí víc než v kritickém roce 2014, když nevolily ani separatistické republiky a spousta lidí z této oblasti je v Rusku?

  Vyslechl jsem i komentář Iščenka, který ještě před prvním kolem poznamenal, že bude extrémní snaha dostat z druhého kola Timošenkovou. A jestli vyhraje Zelenský byť s masivním náskokem, to prý je už jedno, protože tímto bude mít Porošenko vše v kapse. Jemu se jednalo jen o Timošenkovou. Nikdo nedovolí, aby Zelenský vyhrál 2.kolo. Tím nikdo myslel nejen oligarchiát okolo Porošenka a Timošenkové, ale především EU a USA. To proto, že za Zelenským stojí ten gauner Kolomojský a toho nikdo nechce. Merkel s Porošenkem už včera telefonovala. Vivat democratia!

  OdpovědětSmazat
 7. Myslím, že budu ojedinělý názor, ale Porošenko je už dále politicky na Ukrajině nepřijatelný a proto "zvítězí" pan herec, ale to nic neznamená, stejně je to loutka a ta bude náležitě poslušná!!! Na někoho se musí všechny maléry na Ukrajině svést! Vždyť ta země je v těžkém bankrotu a dnes být na Ukrajině penzista , tak tomu jde bez podpory příbuzných a známých přímo o život!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina přece není v bankrotu a narozdíl od Ruska nikdy nebyla. Dokonce i růst má vyšší než než Rusko a přitom není distributor energií a surovin, ale čistý výrobce.

   Smazat
  2. Ty tomu snad i věříš. Fascinující!

   Smazat
  3. Ukrajina je další zemí, kde zvítězila pravda a láska na celé čáře :-)

   Smazat
  4. 15:43 Teprve zvítězí! Až poslední putlerskej teráč bude hnít v krimu (s měkkým!) a jeho fýrer dojde zasloužené spravedlnosti - https://pbs.twimg.com/media/B2z1f-UCQAA-gij.jpg

   Smazat
 8. 7:39 putlerskej téráč?! no ty máš teda dobře vymaštěno v hlavě, ale trolling se nemá komentovat, tak nic..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:54 To je nápad! Od tučných spisů! Zato ty máš jen uschlou tykev, co vydává i za úplnýho bezvětří odporné pazvuky, ne nepodobné prdům této škaredé ugrofinské poloopice! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.