Reklama

pátek 26. dubna 2019

GRU: USA mají v úmyslu změnit moc ve Venezuele s pomocí Kolumbie. GRU našla džihádisty v Latinské Americe a dozvěděla se o nových "barevných revolucích" na objednávku USA

26. 4. 2019 russian a lenta a 360tv
Spojené státy mají v úmyslu změnit moc ve Venezuele s pomocí Kolumbie a také uznat Caracas sponzorem mezinárodního terorismu. Řekl to náčelník Hlavní správy rozvědky Generálního štábu Ozbrojených sil Ruské federace (GRU), viceadmirál Igor Kosťukov.


"Podvratné aktivity USA proti Bolívarské republice pokračují. Jsou vyvíjeny různé varianty pro sesazení "chavistické" vlády - od vytváření podmínek pro růst protestních nálad s jejich následnou proměnou na "sociální explozi" po realizaci silových scénářů vůči Caracasu", řekl během Moskevské konference o mezinárodní bezpečnosti. Jeho slova uvádí agentura RIA Novosti.

Podle vyjádření Kosťukova chce Washington, který "se obává použití národních ozbrojených sil", zorganizovat invazi "rukama spojenců", zejména Kolumbie.

Dříve šéf Služby vnější rozvědky Sergej Naryškin řekl, že Rusko vidí známky přípravy Spojených států na vojenskou operaci proti Bolívarské republice.

GRU našla džihádisty v Latinské Americe

V Latinské Americe se objevily úkryty a výcvikové tábory pro islámské teroristy. Jak informuje TASS, uvedl to náčelník GRU Igor Kosťukov na VIII. Moskevské konferenci o mezinárodní bezpečnosti.

"Mezi novými rizikovými faktory lze vyčlenit vznik výcvikových táborů a úkrytů džihádistů v regionu", řekl Kosťukov.

Sdělil, že teroristé, působící v regionu, jsou spojeni se skupinami, mezi nimiž jsou Al-Káida a DAEŠ, které jsou v Rusku zakázány .

Podle vyjádření Kosťukova se teroristé v Latinské Americe zabývají verbováním lidí, aby doplnili své řady na Blízkém východě a v severní Africe, získávají peníze a "šíří extremistickou ideologii, zejména mezi šesti miliony muslimů v regionu".

GRU se dozvěděla o nových "barevných revolucích" na objednávku USA

Ruští rozvědčíci se dozvěděli o plánech USA uspořádat "barevné revoluce" v Nikaragui a na Kubě. Podle názoru náčelníka GRU Igora Kosťukova lze výsledky obdobných aktivit Washingtonu vyhodnotit v Afghánistánu, Iráku, Sýrii a Libyi.

Jak řekl Kosťukov na Moskevské konferenci o mezinárodní bezpečnosti, technologie, které jsou nyní propracovávány ve Venezuele, mohou být brzy aplikovány v Nikaragui a na Kubě. Podle něj v Nikaragui opozice, sponzorovaná USA, maří vznikající dialog tím, že předkládá záměrně požadavky, které jsou pro vládu nepřijatelné.

"Kvůli demontáži socialistického zřízení na Kubě se Trumpova administrativa soustředí na ekonomická opatření. Konkrétně byl v březnu obnoven federální zákon USA Helms-Burtona, což Američanům umožnilo domáhat se náhrady za ztrátu vlastnictví v republice, která by mohla postihnout asi 200 kubánských podniků", cituje Interfax Kosťukova.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Nic nového pod sluncem. USA už provedli barevnou revoluci v Egyptě, Ukrajině, Sýrii a tak provedou barevnou revoluci ve Venezuele. Pošlou tam Bílé helmy a pak pustí do televizních stanic video o chemickém útoku, který dávno před tím nafilmovali v Holyvoodu. Ty barevné revoluce podle stejného scénáře USA provádí všude tam, kde chtějí být nezávislí na USA a hlavně nechtějí platit výpalné ve formě nákupu Amerických zbraní do výše 2% HDP. V opačném případě jim USA zcela demokraticky zorganizují barevnou revoluci, neboli majdan.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA pokračuje v politice Hitlerovského Německa.

   Smazat
  2. Přesně to mne napadlo taky, Hitler naschvál předkládal nesplnitelné požadavky aby mohl problém eskalovat a podpořen Goeblsovou propagandou zpracovával neskutečně německý národ. Takže vůbec nic nového pod sluncem, Ušáci vše obšlehli. Oni jsou totiž zoufalé situaci, poslední vagón ujíždějícího vlaku mizí v dáli a jedinou možností je dohodnout se s Ruskem. Pjakin říká kočka zahnaná do kouta se mění v nebezpečného tygra a podle toho budou s Ušáky jednat i když USA jsou za všemi těmi naschvály, špatnostmi, sankcemi atd. Putin prostě nemá hlavu jenom na kulicha, v hlavě má přemýšlivý a činorodý mozek, nic neuspěchá a nic nepodcení jako hloupí Ušáci, šlapající na stále stejné hrábě. Rudý dědeček

   Smazat
  3. Re (09:31):
   .. nevím, proč se těm převratům zvyklo říkat "barevná" revoluce, když jsou všechny - bez výjimky - uniformě špinavé. Morální špína nemá barvu, jen smrdí.

   Smazat
 2. Že by hodnej strýček Sam byl tak ošklivej?

  OdpovědětSmazat
 3. Přestože kosovští Albánci vypalovali srbské kostely, Západ jim „tleskal...“
  USA si totiž potřebovaly na tomto srbském území vybudovat velkou vojenskou základnu Bondsteel za jakoukoliv cenu...https://cs.wikipedia.org/wiki/Camp_Bondsteel Proto v případě ničení srbských křesťanských kostelů to mlčení...
  O úmyslném ničení a vypalování srbských pravoslavných kostelů mlčel a mlčí nejen celý západní svět, ale i celý západní mainstream jako na povel („někoho“), takže informací je velmi málo, něco tedy zde: https://radiozurnal.rozhlas.cz/ozveny-dne-18-3-2004-6262538

  OdpovědětSmazat
 4. Make America great again! :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Trump chce, aby na odzbrojovací konferenci byla i ČLR. Proč zapomněl na Izrael, Velkou Británii, Francii, Indii, Pakistan a KLDR?

  OdpovědětSmazat
 6. dzihadisti v jizni americe??? to jako vazne? jizni amerika je cela katolickych magoru to nedava smysl. Tam by si muslim ani nedovolil slapnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obdivuji vaši naivitu. Mj. džihádisty nemusí být jen muslimové.
   Mik.

   Smazat
  2. 20;10 takze podle vas muzou byt dzihadisti i krestani?

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 7. Svatá válka! Pro arabské muslimy je jí džíhád, pro křesťany křižácká tažení... Zarputilý válečník může hlásat i pravdu a lásku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.