Reklama

středa 3. dubna 2019

Guaidó bez imunity

Jan Kubeša
3. 4. 2019
Ústavní národní shromáždění Venezuely na žádost Nejvyššího soudního tribunálu zbavilo včera na mimořádném zasedání Juana Guaidó parlamentní imunity. Důvodem bylo očividné pohrdání předchozími rozhodnutími Nejvyššího soudního tribunálu, ústavou země, a zpronevěra více než USD 100.000 na jeho soukromé zahraniční cesty.


Juan Guaidó má zakázáno opustit Venezuelu až do skončení vyšetřování, dále nesmí prodávat třetím osobám nic ze svého majetku, má zablokované účty a byla mu vyměřena pokuty 200 tributárních jednotek.

Ke kritice jednání Guaidó se přidal i vůdce opozice Enrique Ochoa Antich, který vyzval lídry ostatních opozičních stran, aby odsoudili volání Guaidó po občanské válce a zahraniční intervenci. Žádá, aby jeho postoj netolerovali.

Po dalších teroristických útocích na rozvody elektřiny vláda dostává situaci pod kontrolu a je již zajištěny z 50 % dodávky vody.

K pomoci v oblasti léků se k pomoci Ruska přidala i Čína. Již dorazily první zásilky a v roce 2019 Venezuela dostane od těchto dvou zemí průměrně 99 kontejnerů léků měsíčně. Pomoc nabízí také Indie a Turecko.

101 komentářů :

 1. Tomu samozvanci Guaidóovi by bezesporu velmi slušela poslední kravata Saddáma Husajna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. to se načekáte anonyme 17:04...)))

   Smazat
  3. Kuky3. dubna 2019 18:15

   to se načekáte anonyme 17:04...)))

   Vždyť on na nic nečeká jen se snaží štvát lidi proti sobě.

   Smazat
  4. 17:04 Člověče, na vás je třeba ocenit určitou neochvějnost názorů. Ať se děje, co se děje, vy si melete pořád svou. Stejnými slovy. Stejnými větami. Respekt k takové zabedněnosti. Totiž zabejčenosti. :-)

   Smazat
  5. Dalsi preveliky pritel Imperia , imbecil , kterej si nedovede spocitat co to stoji , kdyz USA za nim Stoji !!
   Bude pestovat Sodoterorismus s ostatnim a Milousema ve vezeni..To je pak velka pr...el a zadna pr..el nezustane usetrena....

   Smazat
  6. To byla bota s tím Guaidóem, to není žádnej vůdce! Proč za skalpy komoušských poloopic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal! Na to vojáci čekaj, na pořádnej žold, a ne na kecy o "amnestii"!!! Ale snad nakonec nebude tak zle, toho rudýho autobusáka už brzy čeká oranžové pyžámko a následná odtučňovací kůra ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a ty zbylý opice v tom Cáracasu se snad pak už podaří snadno zkrotit ...

   Smazat
  7. 13:10 Ono, bude stačit 20 let za vlastizradu po takové době může rozmýšlet co udělal za hnus.

   Smazat
  8. 10:17 Opice nemaj vlasti, jen teritoria dočasně osídlená svým kmenem ... no a podobně to maj s volbou náčelníka - mladej samec halt starýho musí zabít, aby si mohl sednout na jeho větev. Když na ten Guaidó nestačí, ať to předá mladšímu a schopnějšímu, ne?

   Smazat
  9. Proč za skalpy komoušských poloopic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal!

   Toto je totálny prejav nenávisti a neľudskosti. Takto chceli vyvraždiť komunistov vo Vietname a ako dopadli museli odtiaľ utiecť a Vietnam je dnes v pohode aj bez USA vraždenia komunistov.
   Takto dokážu rozprávať o skalpoch ľudí len neľudia.
   Len že tam si to Guaido nemôže dovoliť ak by s tým začali sú tam v menšine a tých ktorých by chceli skalpovať by ich roztrhali v zuboch. Akonáhle by Guaido začal vraždiť je to jeho koniec

   Smazat
  10. 0:13 Klečí na kolenou před Amerikou! Žlutý opice jináč ani nemůžou *) - http://www.pritomnost.cz/cz/glosy/1523-stava-se-vietnam-spojencem-usa

   a tím se liš od Russáků, kteří coby de facto vječně zlití divoši křepčící za bílýho dne v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   ... jsou pro civilizaci zcela nepotřební, zatímco žluťáci, až je zbavíme komoušů, nám můžou dál sloužit tradičně v roli kuliů i kuliJan s takovouto praktickou šálou na krku! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   *) V reálu nás žlutý skrčenci nikdy neporazili, pouze vyjímečně v roce 1905 to nandali Rusákům, ale to bylo od samýho počátku dílem rejdů bandy okolo Jácoba Schiffa, která v roce 1975 financovala hnutí tzv. hippís a kterým šla na ruku i slabost tehdejšího prezidenta Nixona, autora výroku: "Vietnamčíci nikdy nemohou porazit Severoameričany, to mohou jen sami Severoameričané!" Ovšem na ztráty to bylo v obou těchto konfliktech jednoznačný, zejména v tom druhým: 58 tisíc vojáků USA z toho spousta negrů a barevných! A žluťáků chcíplo 1,5 milionu (z toho 1,1 milionu komoušskejch) a další byli zmrzačený a jejich země byla otrávená Agentem Oránžem! Čili je to nejmíň 30:1 ve prospěch naší rasy! Podařit se to dnes zopakovat v globálním měřítku, byly by problémy světa na staletí dopředu vyřešeny.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak proč to čtete? Jděte si na web, který vám vyhovuje.

   Smazat
  2. Jak se nyní zachová president Zeman. Pozval "samozvaného paňáca" na návštěvu ČR? On zřejmě místo státní návštěvy půjde "sedět". Bude mít školení na prezidenta za sebou.

   Smazat
  3. Maduro mu pridelí osobnú ochranku a dostane domáce väzenie v prepychovej vile z bazénom

   Smazat
 3. Jo 13:25 paraziti budou mít problémy. Zvrhlíci po ptákách a buzeranti po prdelích.

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přímo slzím smíchy nad vaším nesmyslným příspěvkem, který jasně ukazuje, že vůbec nic nevíte o tom, jak se vytvářejí ekonomické předpoklady pro barevnou revoluci v zemi, jak se vyženou masy do ulic, nevíte nic o tom, že USA zase jedou podle jednotné metodiky barevných majdanů, hlupáku, proč tu opruzujete, když se vám tu nelíbí, táhněte ke svým

   Smazat
  2. Co zde štěkáš jak foxteriér po opakované lobotómii, debile. Jdi na web, který ti vyhovuje. Narodil ses jako incestní degegenerát a ještě ti vymyli palici. Ničemu nerozumíš a žuješ naprosto zbytečný život. Tak si to hoď někde doma na půdě. Nikomu nebudeš scházet.

   Smazat
  3. on (15:24) se asi ve své omezenosti domnívá, že i takový Lenin před sto lety vystoupil ze zapečetěného vagónu a rovnou z toho byla ruská revoluce

   Smazat
  4. 15:37 on jinam nemůže, on tady pracuje, šíří tady pravdu a lásku v zájmu říše dobra :-)

   Smazat
  5. 15.24 - prosím Vás, dívejte se na ČT24, aby jste nechytil infarkt.

   Smazat
  6. 15:36 a 15:37

   A proč vy opruzujete v tady u nás v České republice když se vám tu nelíbí? Táhněte ke svým!

   Jděte do země která vám vyhovuje. Nikomu tady nebudete scházet.

   Smazat
  7. Anonymní3. dubna 2019 15:24
   Měl byste si hlídat emoce, jinak ten Váš projev bude vždy bída a zmar.

   „Prej Guaido volá po občanské válce.“
   Když se nechá prohlašovat za duálního prezidenta, vytváří situaci pro vznik občanské války. Tedy svým jednáním, volá po občanské válce. My jsme se jeho unáhleným uznáním, také dostali na stranu války. To je zájem české republiky?

   „Prej za kolaps rozvodu elektřiny a vody mohou "teroristické útoky"....“
   Vy pro to máte jiné vysvětlení?

   „Před týdnem tady tito propagandisti ..“
   Když Vám někdo zablokuje (sebere?) Vaše peníze, které máte v jeho bankách, když Vám vyhlásí embargo na Váš vývozní artikl, abyste měli peníze na chod země a potom Vám s velkou slávou pošle dvě auta kdoví čeho, tak před ním padnete na zadek a budete mu líbat ruce? Jsou takoví, ale Maduro zjevně nikoliv, čímž si zasloužil uznání všech hrdých národů. Jak je vidět, také se ozvali a pomáhají z nejhoršího.

   „Tady je vidět, ..“
   Tady je vidět, že i u nás jsou národně zaměření politici, kteří mají zájem na rozvoji země a přátelských vztazích s ostatními národy a ne jenom vrčet na každého, na koho ukáží USA. Dobře jste to trefil, že se nacházejí okolo SPD. Proto je třeba v EUrovolbách, volit kandidáty SPD. P.K.

   Smazat
 5. Maduro je houby diktátor, když už dávno nedokázal odstranit lžiprezidenta. Kam došel svět, kam klesla Amerika, když nějaký americký víceprezident telefonicky označí za venezuelského prezidenta nějakého Juana, který ani dříve nebyl protikandidátem Madura v prezidentských volbách. Toto "jmenování prezidenta" z Bílého domu nám jenom ukázalo jaké dálkově ovládané loutky má 60 nesuverénních států (včetně Česka), které rozmar Pence odkývali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Demokrarickej svět nemusel nikam dojít. On takovej byl pořád, jenom jste to do zamatového převratu nechtěly vidět. Teď jste politicky dospěli a otevřely se vám oči.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 16:01 Prestante byt trouba.Opravdu si myslite,ze s blbosti nejdal dojdete?

   Smazat
  4. 16:01 Praha - město potkanů. Dle ČT24!

   Smazat
  5. neuražet potkany v praglu jsou sami krisi ale to vi každej kdo da dohromady dvě a dvě jedina možnost elektro ohradniky a nechat vyhladovět i s milošem vovarem a kulturni frontou

   Smazat
  6. Presne tak, takovy byl demokraticky svet porad, jen my jsme byli blbi, protoze jsme komunistum neverili. A oni take, protoze nam nedali podklady. Takovy demokraticky svet bude VZDY, v USA uz je pres 250 let. Dozijeme-li se tak aspon 555 let, mame sanci, ze se mozna nekde zmeni. V Cesku ne.

   Smazat
  7. 17:34
   Bohužel deratizéři prý zatím s pražskými potkany moc neuspěli. Naházeli návnady s jedem příliš pod zem. Chtělo by to házet více z výšky... :)

   Smazat
  8. Komunisti mali pravdu keď o západe zle hovorili len sme im vtedy neverili a dnes už vieme zač je toho loket

   Smazat
 6. Tak si snad Venezuela a Svět zase na čas oddechnou od USA vyráběných barevných revolucí a teroristických válek proti "neposlušným" národům. Přemýšlím o tom, co si jednou - za pár století - řeknou lidé, o Zápsadní civilizaci XX. a XXI. století. Nebude to nic lichotivého a mnozí ani nebudou věřit, že vládli tehdy za diktatury kapitálu takoví zločinci! Marně hledám sám v historii - přirovnání k barbarským národům? I to kulhá, nacismu? Snad, ale přece jen je dnes Západ v tomto ohledu "dokonalejší". A Česko? Němci vždy označované za území sluhů a služek a že si to náš národ potvrzuje i dnes! Právě zvolený srbský prezident (o tom samozřejmě media ve vlastnictví diktatury kapitálu mlčí) jednoznačně deklaroval, že nevstoupí do NATO a ani EU a že stoji věrně na straně ruského národa a nenechají se proti němu zneužít!!! Víme, že Srbsko a ČSR před Mnichovem byly poslední dva státy, které zůstali demokracii věrné. My jsme skončili za podpory Západu okupováni nacistickým Německem, ale Srbsko udržovalo svoji suverenitu trvalým bojem proti Německu a vázalo dlouihé roky dokonce více vojenských sil nacistů, než celý slavný Západ až do vylodění v Normandii - pár měsíců opřed konecem války!!! Nehynoucí sláva svobodnému Srbsku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenze na jak dlouho?Zajimave je,ze prestali vyhrozovat Severni Korei,asi se boji(maji atomovku)....Ted uz se spokoji jen s Kubou a jeste asi dvema,co nemaji pod palcem

   Smazat
 7. Samozvanci se dostane toho,co si zaslouzi...Vzdyt jen drze jezdil fnukat po zahranicnich navstevach a na vlastni lidi kaslal

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vas problem je,ze nerozumite ani tomu,co jste nepsal...protoze jinak byste si musel klepat na celo

   Smazat
  2. Myslet si,ze demokraticky rezim je ten,ktery jinym urcuje co je pro ne dobre a co ne, muze jen trouba

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Chapete,ze demokrat necha brouka zit...Vy ne, vy urcujete..Vy se pasujete do role "nejchytrejsiho"...To dela hlupak

   Smazat
  5. Anonymní3. dubna 2019 18:04
   „Rozumím víc než dobře tomu co jsem napsal, rozumím víc než dobře článku, rozumím motivacím ..“
   „.. se v reálu schovává touha po bolševismu, totalitě, ..“
   Brzdi, brzdi. Nerozumíš. Jinak bys musel vidět, že totalita přichází z EU. To je nástroj globalistů na likvidaci evropských národů. Jsou mezi námi existence, kterým to nevadí, ale existují také ti, kteří chápou, že za náš národ umírali naši předkové a že by bylo zradou na nich, podřídit se té likvidaci. Také proto, musíme sympatizovat s národy a zeměmi, které se také tomu liberálnímu globalismu nechtějí poddat.
   Někde si přečti, co to je přímá demokracie, ať tu nezdržuješ těmi kydy, že přes přímou demokracii vede cesta k totalitě. Než se v tom zorientuješ, tak vol SPD, později pochopíš proč. P.K.

   Smazat
  6. 18:36
   Věřil bych vám. Kdybyste ovšem tady v diskusích a někdy i v článcích neustále neoslavovali zločinný předlistopadový totalitní režim a nelebedili si jak vám v něm bylo dobře a že byl daleko lepší než dnešní doba.
   Vy nesympatizujete s žádnými "národy". Vy sympatizujete s diktátory kteří totalitním způsobem ty národy ovládají. Těch národů na Kubě, v KLDR a podobně, se nikdo nikdy na nic neptá, ti mohou akorát držet hubu a krok. Lidi se tam chtěj mít naprosto přirozeně jen dobře. Chtějí trochu víc svobody. Přesně to co drtivá většina našeho národa chtěla před rokem 89 a vlastizrádní komouši nám v tom bránili.

   A vy mi tu laskavě nekažte co je to demokracie nebo přímá demokracie. Jací jste "přímí demokrati" dokazujete pokaždé, když je přímo zvolen kdokoli kdo vám nevyhovuje. Naposledy jsme to viděli co jste spustili po přímé volbě Čaputové na Slovensku.

   Smazat
  7. Debile 17,45
   Já jsem diktaturu zažil. I když to byla diktatura proletariátu. Kdo se v oné době ozval proti vrchnosti, dostal, v tom lepším případě, přes držku pendrekem. V tom horším šel do tepláků.
   Ty tady žvaníš o venezuelském diktátorovi, který si nechá líbit pořádání demonstrací proti sobě, aniž by nechal demonstranty zmlátit alespoň tak, jak nechal zmlátit Macron žluté vesty. O diktatuře víš hovno a jenom blbě meleš.

   Smazat
  8. Předlistopadový režim byl pro většinu lidí příjemnější než ten dnešní. Neměli existenční potíže, práce zaručena, základní životní potřeby dotovány,. potraviny kvalitní (holt banány byly jen občas). Exekutoři nebyli, zloději šli do tepláků, fráterníci sloužili mše a nesrali se do politiky, a stát nebyl zadlužený. To jsou fakta, to není žádné vychvalování.

   Pro ty dva tupé přispěvatele 19:00 a 20:33:
   Vaše komolení článků a diskuzí, vaše podsouvání a další propagandistické kejkle mluví o vašem charakteru: ne příliš chytří, logiku postrádající či virtuózně tající, nenávistní „hejtaři“, kteří se živí službou zahraničním korporacím a zaoceánským páníčkům. Ve zkratce psychopatičtí vlastizrádci.

   Smazat
  9. Anonymní3. dubna 2019 19:00
   „Věřil bych vám. Kdybyste ovšem tady v diskusích a někdy i v článcích neustále neoslavovali zločinný předlistopadový totalitní režim a nelebedili si jak vám v něm bylo dobře a že byl daleko lepší než dnešní doba.“
   Nejdříve byste musel uvést, v čem byl ten předlistopadový režim zločinný. A potom to srovnat např. s polistopadovým vědomým rozkradením státu. To Klausovo, že se zhasne a majetek se rozdělí, bylo zločinné rozebrání státního (dříve socialistického) vlastnictví dříve, než vzniknou odpovídající demokratické zákony, jak s tímto majetkem naložit.
   Ale tato Vaše připomínka, je stejně naprosto zmateční, neboť např. Váš příspěvek v diskuzi neoslavuje předlistopadový totalitní režim. A takových je zde více.

   „Vy nesympatizujete s žádnými "národy". Vy sympatizujete s diktátory kteří totalitním způsobem ty národy ovládají.“
   Vy máte vypláchnutý mozek tím, že každý, kdo se brání liberálnímu rozprodání státního vlastnictví do soukromých rukou, je západních médiích, označován za diktátora (podobně lživě, jako je Okamura nálepkován, jako fašista).
   Maduro byl zvolen v demokratických volbách a chce si udržet kontrolu nad venezuelským přírodním bohatstvím. To se nelíbí globálním korporacím, které veškeré světové suroviny považují za své. Včetně ruských, kde také tvrdě narazili a Putin je zcela očekávaně, západními sdělovacími prostředky, nazývám diktátorem.

   „Jací jste "přímí demokrati" dokazujete pokaždé, když je přímo zvolen kdokoli kdo vám nevyhovuje. Naposledy jsme to viděli co jste spustili po přímé volbě Čaputové na Slovensku.“
   Že někdo nesympatizuje s Čaputovou, ještě neznamená, že není demokrat. Ale zatím jsem nezaznamenal, že by ji někdo zpochybnil, jako prezidentku.
   To co kritizujete, se vztahuje na „kavárnu“, která dodnes nevydýchala, že u nás je prezidentem p. Zeman. P.K.

   Smazat
  10. 22:38
   Joo, to nacistický režim byl taky úžasný. Všude pořádek, bezpečno, všichni měli práci, všude spousta
   "vlastenců". Jen si teda nesměl být komouš nebo Žid.
   Ale když jsi byl sám nácek nebo jsi aspoň držel hubu a krok, tak ti bylo báječně. Německo prosperovalo, hospodářství šlapalo, stavělo se, budovalo se. Pak se to teda trochu posralo, no. Ale kdo by takové drobnosti řešil.

   Smazat
  11. 22:50

   "Nejdříve byste musel uvést, v čem byl ten předlistopadový režim zločinný."
   ================================
   Hmm, s lidmi jako vy, kteří zcela vážně pokládají takové otázky, se nemám o čem bavit.
   Předně, zločinnnost komunistického režimu je uznána přímo zákonem. Neznáte České zákony, nebo je jen nerespektujete?

   Dále, dokumentací zločinů komunistického režimu se zabývá celý útvar Policie ČR - Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu a mnoho jiných spolků. Materiálů a odkazů je přehršel, jsou jich tuny.


   Smazat
  12. Anonymní3. dubna 2019 23:33
   Takže útvar policie se zabývá zločiny komunismu. To je nám houby platný. Třicet let po převratu, to už je období pro historiky a ne pro policii. Útvar by se měl raději zabývat současnými zločiny, těch je neméně a mají větší dopad na naši současnost.
   Avšak nechci hájit období nomenklaturního „socialismu“, vždy jsem ho kritizoval, když ho někdo idealizoval. Bylo to nedemokratické období. Ale čo bolo, to bolo, terazky tu máme nové zločiny, těmi je třeba se zabývat.
   Vaše adorace současného režimu, je na stejné úrovni, jako něčí oslavy období diktatury proletariátu. Také moc neodpovídá realitě. Ačkoliv se všichni hodnostáři zaklínají demokracií, tak funkční demokracii stále nemáme a megarozkrádačky se stále neřeší. To si zaslouží kritiku, ne nějaké vytírání zraku neexistujícím komunismem.
   Ještě speciálně pro Vás, jednu upřesňující poznámku – demokracie není komunismus. P.K.

   Smazat
  13. Pořád slyším, jak se něco za bolševika nepovedlo nebo zmastilo. Mě stačí jedna "perspektivní" zpráva a je mě jasno. Pražáci nakupujte si loďky, brzy se přes žádný most nedostanete. Tak je dobře 30 let udržují "vůdcové" Prahy. Sedět by měli a v pátek jen suchý chleba a vodu.

   Smazat
 9. NEKRIVDITE AMERICE ! Tvrdy, nekompromisni socialismus zavedl ve Venezule byvaly president Chaves !
  Maduro je pokracovatelem toho, co zavedl Chaves !
  Lide NEMAJI ani zakladni potraviny ! Nejvetsim nedostatkem trpi zeny, ktere nemaji zakladni hygienicke potreby !
  V zemi nejsou ani leky. Je tam HLAD a nedostatek vseho !

  Samozrejme, ze je tam chaos, kriminalita a lide , kteri mohou, se stehuji k nam (na jihozapadni Floridu), nebo do Spanelska.
  Maji kamaradske povahy a pokud mluvi anglicky, tak jsou upovidani. (Pssst ! Jejch zeny jsou v prumeru velmi hezke a povahove vrele.) Mame jich v nasem okrese mnoho, ale ne kazda mluvi anglicky !)

  Revoluce proti Madurovi vznikla na ulici v Caracasu !
  To nebyla a neni revoluce zoranzovana Washingtonem , ale zbidacenymi lidmi, kteri byli jeste nedavno nejbohatsi v jizni Americe. (Dnes je to Chile.)
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale je to jejich vec,koho si zvoli...nemuze to za ne urcovat USA

   Smazat
  2. 17:49 Problém je, že ať chcete nebo nechcete, pěkně pomaloučku a potichoučku, ten "socialismus" se stává přitažlivý i pro mnohé vaše spoluobčany v USA. Lidé, kteří se "z hladu" k vám stěhují z Venezuely, Mexika, apod., tomu napomáhají...

   Smazat
  3. 18:03kazdopadne jsme se presvedcili,ze socik alespon nevytvari dluhy.A kdyz zadluzeny rika neco o svobode,tak si myslim,ze je blazen

   Smazat
  4. 18:03
   "Milý" eLeSko,
   vůbec nevíte o čem točíte. Socialismus v USA nemá nic společného s tím vaším oblíbeným socialismem, vzor let 48 až 89. Socialismus v USA je v drtivé většině ten který vy právě nenávidíte. Ultraliberální, podpora menšin všeho druhu,... Je podobný Zeleným v EU.
   A ano, máte pravdu, podporují ho především barevní, dále feministické organizace, university...

   Smazat
  5. Když byla Venezuela tak bohatá , proč tam lidi v roce 1999 zvolili Chaveze ??

   Smazat
  6. 18:09 Oni to tedy evidentne nedomysli,protoze kdyz nezmeni "majitele kapitalu",lepe se mit nebudou

   Smazat
  7. 18:11

   Nebyla bohatá. Stejně tak jako nebylo bohaté Rusko. Protože v 90. letech se ropa prodávala za pouhých 15 dolarů za barel.
   Potom se trochu vzmohla, protože ceny ropy začaly raketově růst. A bylo najednou dost na rozhazovaní, na sociální programy. Ovšem bez jakékoli koncepce, plánování, výhledu do budoucnosti, bez rozvoje průmyslu, služeb a infrastruktury a omezení závislosti na ropě.
   No a když se ceny v posledních letech propadly, tak Venezuela zcela zákonitě a nevyhnutelně zahučela do ještě větší řiti než byla předtím.
   Ale papaláši v čele s autobusákem mají osvědčenou výmluvu. Za jejich diletantství a neschopnost mohou jako vždy imperialisti z USA.

   Smazat
  8. 18:19No takze zase "zkratkovite"..sankce na ne nasazene opet za nic nemohou

   Smazat
  9. 18:21
   Samozřejmě že sankce za nic nemohou. Tvrdé sankce byly zavedeny před pouhým čtvrtrokem a nemají nic společného se sešupem posledních let. Do té doby do USA směřovala polovina veškerého venezuelského exportu!

   Smazat
  10. Kdo stojí za venezuelskou krizí:
   https://www.dailysabah.com/columns/merve-sebnem-oruc/2018/08/09/who-is-to-blame-for-the-venezuelan-crisis

   Smazat
 10. Tak on už je bez imunity? Tak to musí být buď feťák nebo gay. Anebo obojí dohromady.

  OdpovědětSmazat
 11. SOUHLASIM s prispevkem 18:09 ! U nas se neuplatni zadny druh socialismu ! My ho nechceme ! My nechceme bidu ! My jsme pozitkari ! To co kazdy z nas vybudoval, je nase, a my se nechceme z nikym o nic delit !

  Ti lide co sem prisli ze zbidacene Venezuely , se vsichni snazi zaradit do pravovniho processu a proto nam vubec nevadi ! Jsou pracoviti a to je zaruka jejich budoci prosperity ! Chaves jim znarodnil i pekare !
  Tam proste NIC NEFUNFGUJE !
  ZDE FUNGUJE VSE !

  Pouze nase osobni nedostatky, nam omezuji nas rozlet. (Napr. nas vek.) My se nenechame omezovat nejakym socialnim experimentem, nejakeho naseho utopistickeho Chaveze !

  Zapomel jsem se zminit. Ti priselci z Venezuely mluvi o Chavezovi velmi negativne a sproste !

  Samozrejme, ze jine zeme , jako napr. Rusko a Cina vyuzivaji situace ve Venezuele ve svuj prospech. Oni vi, ze Venezuela je bohata !

  Dale vas upozornuji panove na novou mezinarodni situaci.
  Nam dela velkou starost CINA a vubec, to dnes neni Rusko.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenze vy tam bidu mate...Sice mozna ne vy osobne,ale spousta lidi..Videla jsem Detroit po krizi...dekuji nechci

   Smazat
  2. 18:35
   USA prostě není rovnostářská země! Kdo nemaká a nesnaží se tak se má holt (na americké poměry) špatně. A naopak. Neexistuje země ve které by se měl snaživý a pracovitý člověk lépe. Nechápu co na tom vy nechápete. Ale žádná opravdová "bída" v pravém slova smyslu v USA není.

   Detroit? Ten doplatil na rozežranost odborů díky kterým se staly tamní automobilky nekonkurenceschopné. A zase. Pracovití se odstěhovali jinam za prací a v okolí Detroitu zbyly jen černá netáhla.

   Smazat
  3. A jak je možné, že v těch bohatých USA nemá 40% ani na zdravotní pojištění a do bytu ,či domu může vpadnout policie FBI aj. jen na udání bez jakéhokoliv důkazu zcela demokraticky.....
   Takže tam utíkají asi takoví jako z afriky do Evropy.

   Smazat
  4. 18:53 V Rusku muze policie vpadnout do domu bez jakehokoliv udani.

   Smazat
  5. 18:53
   Jiný kraj, jiný mrav. Obama se snažil všeobecné zdravotní pojištění zavést ale lidi to prostě odmítli. Smiř se s tím.
   Policie bez udání důvodu může vpadnout do obydlí bez povolení soudu jen jestliže vstup je nezbytný pro ochranu života nebo zdraví a věc nesnese odkladu. Je to tak i u nás a je to tak správně, troubo!

   Dávat na roveň negramoty z Afriky a Mexičany může jen další negramot.

   Smazat
  6. Anonymní3. dubna 2019 18:59

   18:53 V Rusku muze policie vpadnout do domu bez jakehokoliv udani.

   Ano, ale nemá oporu v zákoně jako v USA.
   Vpadnout může policie kamkoliv a kdekoliv, jde o to zda je to zákonné, či ne.
   Saozřejmě je otázka zda se lze zákona dovolat , či ne.

   Smazat
  7. Mne treba uplne fascinuje,ze vetsina Americanu nikdy nevytahla paty ani ze sveho statu.To je treba pro nas nepredstavitelne

   Smazat
  8. 19:38 Mne fascinuje, ze vetsina Rusu nevytahla paty ani ze sveho diktatorskeho statu.

   Smazat
  9. 18:46 Vy jste trosku naivka.V USA je to take trosku kastovni.Pokud se nenarodite v dobre rodine nemate sanci vystudovat dobrou skolu a jen z prace nikdo nezbohatne

   Smazat
  10. Dale Obamovo zdravotni pojisteni nebylo prijato z toho duvodu,ze se na nem nemel podilet stat,ale jen pracujici...takze i tem,kteri az tolik nevydelavali zvysili pojisteni,aby pokryli to nepojistenych..Take bych byla proti.Kdyby prestali tolik vrazet do zbrojeni a smirovani,mohl ho zaplatit stat

   Smazat
  11. Venezuela a Rusko budú obchodovať bez použitia dolárovej meny.
   Je zaujímavé že Chavézovci z Venenzuely neutekajú len proamerickí hedonisti

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu, že neumíš napsat háčky ani místo setkání, myslím že jsi kdysi emigroval do Severní Ameriky. Takže o České republice víš prdlajs.

   Smazat
  2. 20:02 Schonbrunn neni v Cechach, analfabete.

   Smazat
  3. Ani na podruhé to neumíš emigrante napsat. Jde o zámek Schönbrunn ve Vídni.

   Smazat
 13. Vážení i nevážení. Kdyby jste měli alespoň minimální vědomosti o tom, jak se dělá politika, tak by jste se divili a asi by jste ani nevěřili, co vše je v politice možné. Proto se vzájemně neurážejte. Škodí to hlavně vám osobně! Na skutečné škody jsou tu politici. A nevěřte tomu, že někdo šel do politiky jen proto, aby něco změnil ve prospěch lidu. Kdo to o sobě tvrdí, je LHÁŘ!!! Platí to (obzvláště) i v naší vlasti.

  OdpovědětSmazat
 14. Problém je, že Gaidoa uznal náš prezident Miloš Zeman, kterého jsem si až doposud vážil.
  Je to smutné...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problémem je, že nerozumíš procesům, které ve světě probíhají.

   Smazat
  2. Procesům porušování mezinárodního práva? Procesům podle zákonů džungle? Jakým procesům?
   Procesu blbnutí prezidenta Zemana?

   Smazat
  3. Nebude trvať dlho a Guaido skončí svoje zášjodnícke akcie proti Venezele.
   Venezuele predáva ropu bez problémov ďalej len sa zmenili odberatelia do konca roku budú mesačne dostávať z Ruska a Číny dodávky liekov a potravín vo veľkých objemoch aby sa situácia celkom normalizovala. čína bude rekonštruovať celú energetickú sieť vo Venezuele

   Smazat
 15. Tak nevím, kdo koho víc očůral Petříček Zemana, nebo obráceně?

  OdpovědětSmazat
 16. Prostě ještě k článku, Kvído má po rybičkách a bude rád když vyvázne nepošramocenej. Jen mi není jasné, kdo má co proti autobusákům, je to těžké zodpovědné zaměstnání, u nás znám toho co přimalovával politikům tykadla a manželka autora "pomáhat a chránit" se na něm vyřádila. Maduro je od pohledu sympaťák a na rozdíl od našich politiků vlastenec. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proti autobusákům nemám nic. Pokud ovšem řídí autobus a neserou se do řízení 30 milionové země.
   To je ovšem zřejmě problém celé Venezuely, od elektráren až po těžbu ropy. Že ji řídí zcela nekompetentní lidé. Proto se taky propadli do bídy.

   Jo to se to dobře žvaní o údajných "sympaťácích" a "vlastencích" z druhé strany zeměkoule, s nacpaným bachorem a narvanou lednicí, se skvělým zdravotnictvím zdarma se samozřejmostmi jako je stabilní elektřina, internet.
   Nesoudní blbci jako vy by potřebovali léčbu šokem od podobných vlastenců a sympaťáků.

   Smazat
  2. Byl jsem několikrát delší dobu v Jižní Americe pracovně. Tak zrůdný rozdíl mezi lidmi nebyl u nás v Evropě ani ve středověku. Tak vy, socipatický anonyme 22:39, laskavě držte hubu a šoupejte nohama. Nechte tamní lidi, ať dělají, co uznají za vhodné a neserte se do nich. Stejně jim nerozumíte!

   Smazat
  3. Anonymní3. dubna 2019 22:39
   „Proti autobusákům nemám nic. Pokud ovšem řídí autobus a neserou se do řízení 30 milionové země.“
   Náhodou, jednu zemi řídil kulisák a celá zeměkoule z toho byla paf. Já bych to původní povolání neviděl tak osudově. P.K.

   Smazat
  4. 22:50
   Zatím se do Venezuely nasrali jen Rusáci a Číňani.

   Držet hubu a krok můžete leda vy. Tady u nás díky bohu diktatura a cenzura už dávno skončila.
   Venezuelani určitě moooc stojí o to aby neměli co žrát, neměli léky, neměli elektřinu, vodu... bojují za toho tlusťocha, který jim tyto "úspěchy" zajistil a mají eminentní zájem na tom aby jim tyto "vymoženosti a výdobytky" nikdo náhodou neukradl.

   Tlusťocha zcela jistě svobodně, demokraticky a dobrovolně znovuzvolili do svého čela, protože ví, že tlusťoch má talent a pomůže jim dostat se z pozice druhé nejchudší země Ameriky na místo první před Haiti.
   Jste opravdu znalec, díky že jste mi mentalitu Venezuelců vysvětlil. A kdo nevěří ať tam běží.

   Smazat
  5. 23:03
   Kulisák nic neřídil. U nás je prezident reprezentativní funkce. Zemi řídí vláda s jejím předsedou v čele. Srovnáváte hodinky a holinky.

   Smazat
  6. 23:06 - ukázkový vyšilující oběť propagandy. Nenávistný duševní omezenec. O Latinské Americe neví nic, nebyl tam, čte jen mainstream, naivně věří lhářům. I ten pokus o urážku mu nejde.

   Smazat
  7. 23:59
   Soudruhu blbče, když už jsi tam teda údajně byl, tak jsi tam měl zůstat natrvalo. A užívat si dosyta těch úžasných výdobytků "sympatického vlastence", soudruha Madura, znalče. Soudruh maduro by dal takovému snaživému užitečnému idiotovi jistě nějakou významnou funkci. Třeba politruka nebo aspoň nástěnkáře.

   Smazat
  8. My tu nejsme tvoji "soudruzi". Svoje "soudruhy blbce" si hledej u pornoJandy a dalších kavárenských vypatlanců. Tam se svou inteligencí, vyděláním, slovníkem i móresy zapadneš.

   Smazat
  9. Anonymní3. dubna 2019 23:09
   Tak tedy „Kulisák nic neřídil.“?
   Dejte si bacha, ať to neuslyší kavárna a madam Korbelová-Olbrajtová. Ten jejich bůh, totiž řídil a zařídil vše. P.K.

   Smazat
  10. Autobusák je k tomu ešte i kresťan človek so sociálnym cítením

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 18. Venezuela současnosti připomíná Španělsko 1936-1939. Maduro bojuje tak trochu i za nás-zatím ještě relativně svobodné.

  OdpovědětSmazat
 19. Anonymní3. dubna 2019 23:06
  22:50
  Zatím se do Venezuely nasrali jen Rusáci a Číňani.

  Držet hubu a krok můžete leda vy. Tady u nás díky bohu diktatura a cenzura už dávno skončila.....
  ===========================================================
  Božínku, to je ale vůůůůl. "Cenzura prý dávno skončila".. No to je fakt fór -:)-:)-:).

  OdpovědětSmazat
 20. Trohu mimo mísu: jak pokračuje "frankistická demokracie" ve Španělsku, co Barcelona, co právo na sebeurčení Katalánců. Nějak se o tom mlčí a mlží.
  Jinak naopak jsou u nás velice organizované snahy o cenzúru, navíc vřele podporované nebo spíše diktované Eunacismem. Ten internet, ten byl diktatuře kapitálu čert dlužen. Jak jen zařídit, aby se při otevření internetu objevilo černé varování na červeném podkladě, že psaní a četba se trestá smrtí - vzpomínáte na dobu Böhmen und Mähren, tehdy to bylo na každém rádiu! Takže dobrý návod pro dnešní vládu eunacismu v Bruselu.

  OdpovědětSmazat
 21. Rozlícený dav Venezuelanů snažící se napadnout vůz „prozatímního prezidenta“ Juana Guaidóa, kterého ze všech sil chrání policie „venezuelského diktátora Madura“

  https://mobile.twitter.com/dancohen3000/status/1111987326585053184Je

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je tiež signifikantné. Nemeckí novinári ktorí sa nedávno vrátili z Venezuely napísali v tlači že Guaido je najnenávidenjší muž vo Venezuele

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.