Reklama

sobota 13. dubna 2019

Human Rights Watch: Situace s Assangem je pro žurnalistiku nebezpečná!

-kou-
13. 4. 2019  HumanRightsWatch a PrvníZprávy
Možné vydání zakladatele WikiLeaks Juliana Assangeho z Velké Británie do USA může mít v digitálním věku nebezpečné důsledky pro novináře.
Varuje tak mezinárodní organizace pro lidská práva Human Rights Watch.


„Pronásledování Juliana Assangeho za činnost často spojenou s vydáváním zpráv veřejného významu, včetně důvěrných nebo tajných informací, může být nebezpečným precedensem pro každou informační organizaci,“ zdůraznila Dina Pokampnerová, hlavní poradkyně organizace.

Podle organizace, některé z akcí, z nichž je Assange obviněn, včetně ukládání šifrovaných chatů, skrývání identity zdrojů a dostupnosti bezpečných cloudových služeb, jsou nedílnou součástí žurnalistiky v moderním světě. Ostatní obvinění, jako je pokus o „vzlom“ hesel, jsou založeny na soukromých důkazech, které zbývá ještě potvrdit.

Ekvádor se rozhodl zamítnout Assangemu diplomatický azyl prý kvůli opakovanému porušení mezinárodních úmluv. Londýnská policie ve čtvrtek uvedla, že Assange byl zatčen na rozkaz vydaný soudem Westminster Magistrates Court dne 29. června 2012 za to, že se nedostavil k soudu.

Ráno 11. dubna byl Assange zadržen na příkazy ze Švédska a USA. Soud v Londýně ho shledal vinným z porušení podmínek kauce a naplánoval následující slyšení případu na 2. května. Spojené státy obviňují Assange z domluvy s bývalým vojákem Chelsea Manningem a publikováním oficiálních dokumentů, které ukradl.

Podle rozhodnutí londýnského soudu musí Spojené státy až do 12. června poskytnout Spojenému království všechny dokumenty týkající se vydání Assangeho.


Ukázal špínu americké politiky


Australský programátor získal celosvětovou slávu v roce 2010. Pak se i ti, kteří se nezajímali o politiku ani o hacking, dozvěděli o skandální politice amerických autorit na portálu WikiLeaks.

Například se svět dozvěděl, že americká vláda sledovala vysoce postavené úředníky OSN a že vlády některých států Blízkého východu požádaly Washington, aby udeřil na Írán.

Na WikiLeaks byla veřejně dostupná videa akcí americké armády v Iráku a Afghánistánu. Takzvaný irácký spis se skládal ze 400 tisíc dokumentů. Snímky, kde se zabíjejí civilisté, informace o vězněch ve věznici Guantánamo, které je považováno za jedno z nejhorších míst na světě, a stovky tisíc dopisů amerických diplomatů se staly veřejnými. Stejně tak WikiLeaks odahalily a zveřejnily masivní špehování amerických tajných služeb nejen amerických občanů.

Dokumenty ukázaly politickou špínu, kterou orwellovsky skrývají oficiální řeči americké administrativy údajných starostí ohledně „lidských práv“, „euroatlantických hodnotách“, „prosazování demokracie“ a, což je právě v Assangeho případě zvláště alarmující, o „svobodě tisku a projevu“. Každému je jasné, že v jeho "trestněprávním" případě se v USA jedná nikoliv o spravedlnost, ale pouhou, nicméně zuřivou "mstu".

A zatímco se ve světě množí protesty novinářských organizací, které se staví za Juliana Assangeho, je český mediální mainstream ohlušujícím způsobem tichý.


26 komentářů :

 1. Pane dr. Davide. (I pane Dvořáku). Jak byste mohli konkrétně pomoci v tomto případu? Napište co navrhujete. Jste zkušený politik a znáte reálné možnosti jak dosáhnout něčeho hmatatelného.

  Publikací dopisů zde "pomůžeme" asi tak, jako psaním příspěvků pod článek. No budeme tedy informovaní. Ale za pár let budu o sobě moci tvrdit, že jsem byl proti i když Assange už nyní ...

  OdpovědětSmazat
 2. Proč Assange nejprve nevypověděl mezinárodní smlouvy, které porušil?
  Na stejném principu: USA vydejte Trumpa, ktery vypovídá smlouvy o odzbrojení a tim vyvolává napětí v Evropě a tim určitě porušuje nějaký článek charty OSN a zakládací listiny NATO. Je to jiné?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump a ostatni americti prezidenti jsou ti,kteri maji na svedomi napadani suverennich zemi,spehovani lidi ve vsech zemich,muceni unesenych lidi.To Assange na triku urcite nema.Je to jine?Zcela urcite.

   Smazat
 3. Možnost zachránit Assangeho má jedině silmý hráč, Rusko, Čína, nebo tajná organizace typu mafie.
  Dělá se to tak, že se zabásne někdo podobně významný z té strany, která drží dotyčného v base a potom se ty figury vymění na neutrálním území.
  Assange má také nějakou pojistku informačního výbušného rázu, obavy z jejígo ničivého výbuchu by ho snad také mohly ochránit před zvůlí Západní justice.

  OdpovědětSmazat
 4. Ten Asange nic nevyzradil! Akorát ukázal. Přeci všichnimy rozumní víme, jak se Američané chovají. Je snad něco co si on vymyslel proti USA, co není pravda? To musejí dokázat Američani! A že odhalil něco, co se stalo, co proběhlo? Samozřejmě, že špína musí být utajena. V tom má Asange smůlu. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte stopro pravdu!
   Tucker Carlsson přesně o tomto mluvil na FOX Tv.
   http://www.informationliberation.com/?id=60055

   Smazat
 5. Panu Assangemu by měl pomoc Trump nebo odhalil zločinné praktiky clintonovců a obamovců. A díky tomu vyhrál volby.

  OdpovědětSmazat
 6. Human Rights Watch byl ještě nedávno na webu Nová republika autory článků kritizován(...) a odmítán v době uprchlické krize jako pochybná mezinárodní lidskoprávní organizaci,která,podporuje řízenou islámskou migraci" apod.Dnes NR publikuje články ve prospěch Human Rights Watch,která se oprávněně zastává žurnalistické svobody a situací s Assangem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste 12:28 skutečně tak hloupý, že vás udivuje, pokud kdokoli zmíní názor toho, koho si dovolil kritizovat? S takovou pitomostí se tady v různých souvislostech opakovaně znemožňujete. Jste za blbce, proberte se!

   Smazat
 7. "NR publikuje články ve prospěch Human Rights" ???
  Obsah je ve prospěch Assange.
  NR si na blogu může publikovat co chce a Vy můžete hledat i další blogy s předmětem vašeho zájmu, které oslavují migraci, ale hlavně! Posílejte svoje peníze! Ani Ti zlí komunisti mi peníze nebrali a dělali sbírku na Vietnam. Tak proč si neuděláte svoji sbírku.

  Vzpomínám si vousatý na vtip ze žákovské.
  Zápis školy: Do pátku všichni donesou 30,-Kčs na Vietnam.
  Zápis rodiče: Nic si nezaslouží! Zlobil, nikam nepojede.

  OdpovědětSmazat
 8. Ad 12:28 - Tohle přece každý, kdo používá logiku a rozum rozezná: Human Rights Watch se mýlí v podpoře ilegální migrace ale co se týká Assange, má pravdu. To chce mít jen vlastní hlavu a nepapouškovat cizí názory.
  K.

  OdpovědětSmazat
 9. 13:47-zprávy.které uvádí Human Rights Watch jsou někdy pro NR legitimní někdy zase ne.Jak se to zrovna tvůrcům webu NR hodí.Logický to není.Rozhodně to je účelový...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a co? Nic není jen černobílé. A i idiot občas udělá rozumnou vě, za kterou ho pochválíte.
   Vy budete pravděpodobně kavárník pražsý přitroublý. Ti totiž přesně takhle jednoduše myslí.

   Smazat
  2. A doplním, nejen takhle jednoduše myslí, oni i jednoduše věří, neprověřují, nepřemýšlejí, věří! Jen ty modré košile s vyšitým znakem ČSM jim chybí.

   Smazat
  3. 14:23 podle vás to znamená, že pokud jsem s někým souhlasil, musím s ním souhlasit na věky, pokud s jiným ne, musím mu odporovat věčně? Tak to myslíte? Povězte.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Radostu:
   Běž už konečně do prdele, magore!

   Smazat
  2. Kastelane, každá reakce Radostu potěší ať pozitivní ale hlavně ta negativní! Je to o ničem, jen se baví, že občas někoho ansere. Pro něho zbytečná práce, pro mne naprosto zbytečné čtení. No,teď jsme mu oba udělali radost.

   Smazat
  3. 16:59 Ale jo, já vím, ale už jsem to prostě nerozdýchal. Ne že bych to jeho blábolení četl celý.
   Už na něho reagovat nebudu. On je jen hloupý. Horší je ten sudeťák, co sem přispívá ty nenávisti. To si člověk umí docela představit, co se dělo v pohraničí v osmatřicátém. Divím se, že mu to pořád ještě trpěno. Nic proti názoru. Ale to už jde fakt za hranu. A je to skoro u každého článku.

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 12. Více takových Assangeú

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:50 Karel Kryl napsal a zpíval v závěru nadčasové písně: "Že šel bych zas? Rád? Odpověď čekáte? Nasr.t, jo ..."

   Takže jdi do toho. Jdi, nastav hruď, obětuj svůj život. Nebo mluvíš za jiné?

   Se znalostí nedávné minulosti a podle "podpory" z ČR za 9 let, bych se do zveřejňování svinstev nepouštěl.
   A to je a to bylo tím požadovaným výsledkem a varováním pro následovníky s ukázkou co "sklidí". Vděk? Obdiv? Podporu?

   Smazat
  2. S Krylem táhni do Brusele, havlistický hlupáku!

   A do pochodu si můžeš skřehotat jeho provokační, primitivně antikomunistické a antiruské popěvky.
   My čtenáři a autoři naší milované Nové Republiky Kryla & spol. NENÁVIDÍME, naší zdravou slovanskou nenávistí.
   Kdybychom měli tu možnost, podávali bychom o Krylovi hlášení naší statečné StB, jako náš Jarek Nohavica, hrdý nositel Leninova-Putinova řádu.

   A kdybychom dostali rozkaz, Kryla bychom BEZ VÁHÁNÍ odstřelili jako vzteklého psa nebo Sudeťáka či žoldáka US Army. Nebo třeba Pražáka-pravičáka-lepšolida, či jakéhokoli jiného třídního/národního nepřítele.

   Ani s tebou se mazat nebudeme, ty Krylův obdivovateli-zrádče národa, až se opět dostaneme k moci, ihned po opětovném příchodu nepřemožitelné Armády Ruské federace.
   Na to si můžeš vzít jed, nejlépe hned teď.

   „A kdo se odrodí - čepelem v tu zrádnou hruď!“ (humánní sokolská píseň)


   P. Radosta

   Smazat
 13. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 13. dubna 15:13.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 14. Přebytečné novináře zlikvidovat, soudruha Assagneho vyznamenat Leninovým řádem!

  POZOR, drazí soudruzi a soukmenovci: Tzv. Human Rights Watch je primitivní antikomunistická a antiputinská organizace, založená CIA a Mossadem, za účelem šíření BRUTÁLNÍ protislovanské, antisocialistické, antiputinské propagandy!!!

  Proto se ní raději ani nezmiňujme, NIKDY !!!!
  Pohov!
  Ano, současné akce našich dědičných nepřátel proti našemu hrdinnému soudruhovi Assagnemu můžeme popisovat i BEZ UVEDENÍ prokletého jména tzv. Human Rights Watch!!!
  Takže myslete hlavou, příště. Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci z redakce naší draze milované Nové Republiky.

  Každopádně: „Novinářů je příliš mnoho, měli by se zlikvidovat“, jak leninsky moudře poradil náš národní Vůdce Miloš Velikému Putinu, BJJP, Vůdci všeho Slovanstva:

  Což samozřejmě Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, ví už dávno: Dvě stě (čísly 200) zlikvidovaných přespočetných pisálků tvoří opravdu VYSOCE přesvědčivý důkaz leninské humanity Velikého Putina, BJJP, nejlepšího přítele naší vlasti a našeho národa.

  Takže přebyteční žurnalisti, tj. VŠICHNI pisálci, nechválící Velikého Putina, BJJP a všechny Jeho činy, budou postupně zlikvidováni.
  Zato NAŠI soudruzi novináři budou vyznamenáni Leninovým řádem, třeba in memoriam, stejně jako s. Assagne, jenž bude sionisty na tzv. Velikonoce přibit na kříž, místo nikdy neexistujícího tzv. Ježíše Krista.
  Krlež!

  „Kdo věří ve mne, živ bude, dokud nezemře!“ (V. I. Lenin)


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.