Reklama

čtvrtek 18. dubna 2019

Institut Aleny Vitáskové podal trestní oznámení na exministra spravedlnosti Roberta Pelikána v kauze Nikulin

18. 4. 2019
· Dopustil se exministr spravedlnosti Robert Pelikán trestních činů?
· Ústavní soud vydal rozhodnutí, že Robert Pelikán porušil zákon!
· Jaké pohnutky vedly ministra spravedlnosti k nezákonnému jednání?
· Jedná se o korupci?
· Garant a představitel spravedlnosti-ministr spravedlnosti porušil zákon?


Nad konáním ministra spravedlnosti Roberta Pelikána se pozastavil i Ústavní soud. Dle Ústavního soudu exministr spravedlnosti porušil zákon, když vydal ruského hackera Nikulina do USA.

Institut AV se zabývá mimo jiné ochranou lidských práv a svobod, vymahatelnosti práva a spravedlnosti. Institut AV se domnívá, že exministr spravedlnosti Robert Pelikán mohl tímto spáchat hned několik trestních činů – porušení Ústavy, zákonů, Listiny práv a svobod, mezinárodních úmluv.

Vzhledem k tomu, že došlo pravděpodobně k nezákonnému jednání ze strany ministra spravedlnosti, který má být nejvyšší autoritou a garantem dodržování spravedlnosti, je nutné a ve veřejném i mezinárodním zájmu, aby celá kauza byla řádně prošetřena a v případě trestní činnosti přijat patřičný trest.

Z výše uvedených důvodů podal dne 11. 4. 2019 IAV podnět k šetření, který vzhledem k závažnosti zaslal přímo na NSZ Pavla Zemana.

· Chceme vědět a budeme veřejnost informovat, jaká byla pohnutka ministra spravedlnosti k tomuto nezákonnému činu,
· Chceme vědět a budeme veřejnost informovat, zda se nejednalo o korupční pozadí, opatření prospěchu atd.
· Chceme vědět a budeme veřejnost informovat, které zákony a mezinárodní úmluvy byly jeho konáním porušeny
· Chceme vědět a budeme veřejnost informovat, jaká škoda bude uplatňována a kdo ji bude hradit

Občané mají právo vědět, zda je rovný přístup ke všem občanům, nebo představitel a garant spravedlnosti a práva může beztrestně zákon porušovat.

Ing. Alena Vitásková
Předsedkyně Institutu AV
Praha, dne 17. 4. 2019

6 komentářů :

 1. Jestli se to bude šetři v Česku, tak se nic nevyšetří, jen to vyšumí. Je to stejné, jako šetření a soudní procesy okolo OKD. Jestli se nepletu, tak nejvyšší trest byla podmínka :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Podle toho jak je Pelikán vytlemenej, tak ho zprostí pro nepříčetnost. Navíc by ještě vyřvával o politickém procesu, kdy se mu mstí agenti Moskvy za jeho nestranné rozhodnutí.

  OdpovědětSmazat
 3. Možná jel na kole na červenou, nebo nezdanil kabelku.

  OdpovědětSmazat
 4. Vážení diskutéři.V"nejdemokratičtější" zemi se od 1.1.2019 jde o všechno,ale Evropa nic neví??Přejděte na .https://beforeitsnews.com/v3/economics-and-politics/2019/2514953.htmlPrezidenti Bush, Obama a Clinton, Hillary Clinton a další byli řečeni zatčeni.Odhaduje se, že 80 až 140 kongresových lidí bylo jmenováno a má být podáno ve více než 71 000 uzavřených obžalobách podaných ve federálních soudech po celé zemi od doby, kdy Trump nastoupil do úřadu.Poplatky zahrnovaly vysokou zradu, volební podvody, obchodování s dětmi, vraždy, pornografii, praní špinavých peněz, úplatkářství, kriminalitu, zpronevěry fondů daňových poplatníků Spojených států a zločiny spojené s uranem jedna, 9/11, jadernou katastrofou v Fukušimě a masakrem v Benghází a mnoho dalšího!Vše se pohne i v Evropě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonyme 22:23, co to šňupeš? To je ale matroš!!!

   Smazat
 5. Já si myslím, že pořádek si má uďělat doma každý sám. Určitě si napravme naše kiksy doma, pak ty v EU, které se nás týkají, ale rozhodně neřešme USA (určitě pro ně nejsme směrodatní).

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.