Reklama

pátek 19. dubna 2019

Irán je rozhodnutý poslať svoje jednotky do Venezuely

Íránské revoluční gardy v Sýrii
19. 4. 2019 In24 a HlavnéSprávy
Portál in24.org prináša potešujúcu správu z Iránu. Irán je rozhodnutý po Rusku a Číne poslať svojich dobrovoľníkov a príslušníkov špeciálnych síl do Venezuely, na pomoc venezuelskému prezidentovi Nicolasovi MaduroviNa snímke venezuelský prezident Nicolas MaduroIránske revolučné gardy (Sepáhe pásdáráne enkelábe eslámí) boli založené v roku 1979 na popud ajatolláha Rúholláha Chomejního. Gardy sú oddelené od iránskych pozemných, námorných aj vzdušných síl.

Iránski príslušníci Revolučných gárd majú dlhú bojovú tradíciu, dobrovoľníci iránskych Revolučných Gárd úspešne bojovovali v iracko-iránskej vojne, v Iraku za šiítov proti sunnitom a Američanom, Sýrii, v Afganistane, pomáhali formovať Hizballáh (Libanon) a Hamas (Palestína) v ich zápase proti Izraelu.

Iránci úspešne bojovali aj vo vojne Izraela voči Hizballáhu v roku 2006, kedy Hizballáh uštedril Izraelu niekoľko tvrdých úderov a mesačná kampaň izraelskej armády skončila neúspechom. Iránci takisto úspešne bojujú na strane jemenských Houthiov proti Saudom a Američanom v Jemene.

Dôvodov, prečo sa Irán rozhodol poslať svojich dobrovoľníkov do Venezuely je viacero. V prvom rade Irán chápe, že čím viac problémov budú Američania mať, tým menej sa budú môcť venovať tlaku na Irán. Americká destabilizácia Afganistanu je hrozbou aj pre Irán, podľa ruských odborníkov Američania z Afganistanu riadia aj dodávky heroínu do Iránu, čo ohrozuje iránsku populáciu.

Irán takisto sleduje svoje záujmy v Sýrii, kde úspešne podporuje Asadov režim. Vyslanie Iráncov do Venezuely je tak vlastne ďalším z logických krokov v poradí v súperení Iránu s USA v multipolárnom svete.

Ďalším dôvodom sú posledné kroky americkej vlády, ktorá označila členov iránskych Revolučných gárd za teroristov. Irán reaguje recipročne, členovia amerických špeciálnych síl sa stávajú pre Irán rovnako teroristami. Pre Američanov to nemusí byť príjemné, veď v januári roku 2016 Iránčania zajali amerických námorníkov v iránskych pobrežných vodách. Vnímali ich však ako vojakov, ktorí omylom vplávali do iránskych výsostných vôd a nie ako teroristov, preto Američanov prepustili. Napriek tomu však svet obleteli zábery plačúceho amerického vojaka. Ak by Iránci vnímali v roku 2016 Američanov ako teroristov, tak by pravdepodobne plakali všetci zajatí Američania.Americká agentúra Reuters už v máji 2018 informovala o tom, že do Venezuely prišli prví ruskí inštruktori a príslušníci žoldnierskeho zoskupenia Vagner. Vagnerovci pomáhali Venezuelčanom udržať poriadok pri prezidentských voľbách, v ktorých zvíťazil Nicolas Maduro, súčasný samozvanec Guaidó v prezidentských voľbách nekandidoval.

Druhá skupina ruských špecialistov prišla do Venezuely v januári 2019, v čase keď sa aktivizoval Guaidó a Američania začali s farebnou revolúciou vo Venezuele. Oficiálne sa dnes nachádza vo Venezuele približne 100 príslušníkov oficiálnej ruskej armády pod vedením generálplukovníka Tonkoškurova, ktorí pomáhajú zabezpečovať kybernetický priestor Venezuely. Prišlo totiž ku kybernetickým útokom na energetické a bankové siete Venezuely za ktorými podľa venezuelskej rozviedky stoja Američania.

Ruskí odborníci pomáhajú zvyšovať taktickú a strategickú úroveň venezuelského, generálneho štábu či ozbrojených síl (najmä raketové vojsko, PVO, letectvo, námorníctvo, tankové jednotky).

Okrem toho sa vo Venezuele nachádza aj 400 členov ruských Vagnerovcov, ktorí spoločne s Venezuelcami chránia kľúčové časti venezuelského ropného priemyslu proti sabotážam, svoje záujmy vo Venezuele majú aj Číňania, ktorí podobne ako Rusi takisto s Venezuelcami spolupracujú nielen v ekonomickej, kultúrnej, vedeckej ale i vojenskej oblasti.

Vo vojenskej sfére s venezuelskou armádou úzko spolupracuje aj kubánska armáda, ktorá má takisto úspešnú a dlhú bojovú tradíciu, skúsenosti s bojov v Afrike proti Britom, Američanom, Juhoafričanom či Rhodézanom (Angola, Mozambik)

Pre dobrovoľníkov iránskych Revolučných gárd bude nasadenie vo Venezuele takisto cennou skúsenosťou, ktoré pretavia do zvyšujúcej sa bojovej úrovne svojích jednotiek.
36 komentářů :

 1. Ruští žoldáci, teď iránští hrdlořezové... dobrá sebranka.
  Ale trochu jste se polepšili a začali jste nazývat věci pravými jmény. Tato sebranka nebyla do Venezuely na pomoc venezuelskému lidu chcípajícímu hladem, ale, jak správně píšete, venezuelskému prezidentovi, který zemi do tohoto stavu dovedl. Což je zásadní rozdíl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy si myslite,ze US army chce pomoct lidem chcipajicim hladem?Po tom,kdyz je sankcemi do teto situace dostala?Hm

   Smazat
  2. 10:55 Amíci asi všude rozdávají plyšáky a zachraňují celou plantu a vůbec, ale vůbec nic za to nechtějí. Jenom nějakou tu základničku, ropná políčka a takové ty věci, kterých se každý stát rád zbaví.

   Smazat
  3. 10:55 Pindosi jsou imperiální pičusi, vyvážející iperialistickou "demokracii", a tys jejich patolízal!!

   Smazat
  4. 10:55
   Což takhle začít nazývat pravým jménem zvěrstva , která USA páchají po celém světě???

   Smazat
  5. 10.55 - doplňte si prosím vzdělání

   Smazat
  6. 10:55
   Chcípající Venezuelský lid má na svědomí zločinná politika USA. A to nejen ve Venezuele, ale na celém světě. Nejdříve na ně uvalí embargo, pak tam pošle záškodníky, odstřihne je blokádou od okolních států a pak nasadí propagandu, kdy kafrají, jak se jim za té, či oné vlády blbě žije. Pak už jen stačí vyčkat, až lidem rupnou nervy a začnou kolaborovat s tyranií, která jim toto vše způsobí. Že? Naštěstí těch kolaborantů ve Venezuele není až tolik, aby byly schopni zvolenou vládu sundat. Jen díky Rusku, Číně, Iránu, Kubě....apod. takovým jako jsi ty naskakují bezmocí a zlosti křečáky a vrásky na lebce. A dobře vám tak.Přijde i doba, kdy vám ty žíly zkornatí a pak si celý svět konečně oddychne.

   Smazat
  7. 10:55 patolízal ,to je slabé slovo ! Dnes to není Kubánská krize ! Až jím na západní polokouli Rusko a Čína nasekají jaderné rakety . Čína není Rusko a nenechá si diktovat ! půjde přes mrtvoly !!!

   Smazat
  8. 11:15 Myslíš "karibská krize"? Ále nebude tak zle. Sice je fakt že s tím Guaidóem to byla bota, to není žádnej vůdce! Proč sakra za skalpy komoušských opic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal! Na to vojáci čekaj, na pořádnej žold, a ne na kecy o "amnestii"!!! Ale snad nakonec toho rudýho autobusáka stejnak nemine oranžové pyžámko a následná odtučňovací kůra ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a ty zbylý opice v tom Cáracasu se snad pak už podaří snadno zkrotit ekonomicky.

   Smazat
 2. Konečně rozumné kroky proti Americké svévoli a terorismu. O to více mě mrzí, že odměna od Američanů,pro spolupracující Evropské státy, jako Polsko a Slovensko, je okupace. Že to lidé v těch Evropských státech nevidí a neprotestují. Mohli by se učit, jak postupovat. Příklad z nedávné historie, "radar v Brdech", by jím mohl být dobrou předlohou.

  OdpovědětSmazat
 3. Je jedno, jestli se nám líbí režim v Číně, režim v Rusku, režim v Iránu, režim v Sýrii, režim ve Venezuele, pokud to nejsou režimy plně totalitní.

  (Podobné dílčí prvky totality jako můžeme někdy pozorovat tam, notně zveličené našim mainstreamem, můžeme přece v přímém přenosu, maistreamem notně upozaděné, i tady a na "demokratickém" západě).

  Důležité je netleskat západní propagandě a imperialismu.

  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak..Totalitni jsou svym zpusobem vsechny...ale jen nekteri ten svuj "styl" navic jeste vsem ostatnim vnucuji

   Smazat
  2. Mainstream nebo mainesturm ???

   Smazat
 4. Na amíky je potřeba používat jejich vlastní mast. Proti té nemají obranu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je naprosto přesně řečeno, Putin začal používat Ušácké zbraně jako např. Vágnerovce a také začal chytře používat jiné, k obraně svých legitimních zájmů. Za prvé ušetří své lidi a není to pro ně tak drahé. Ovšem všichni spojenci Rusů bojují hlavně o své přežití, takže to je hlavně jejich zájem a mohou Putinovi líbat posraný zadek, hlavně ale pochopili že Putin je nezradí, nepoužije je jako toaleťák a nespláchne do záchoda jako to dělají Ušáci. Ať se to někomu líbí, nebo ne, prostě to tak je. Rudý dědeček

   Smazat
 5. Skvěle že tam jdou pomoc protože ve Venezuele budou bránit i vlastní zem. Až by byly us teroristi hotovi s Venezuelou tak by napadli i Irán.

  OdpovědětSmazat
 6. Oni se můžou všude nakýblovat jenom amíci? Snad by mohli mít pochopení taky pro ty druhé, když už to od US army odkoukali. Jak jde o to chcípání hladem tak se amíci neznaj a dělaj všechno proto, aby strávníků prudce ubylo a dlouho se netrápili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky fandím té správné straně, u nás ovšem jedeme díky našim politikům na americké vlně, protože by lidi mohlo zčista jasna napadnout, že už se nenecháme dál okrádat a uděláme v tom Augiášově chlívě pořádek. Vlastizrádci by šli bručet a soudě podle politiky naší vrchosti by se to týkalo drtivé většiny a oni to vědí. Takže jedou na americké vlně přímo na útesy.

   Smazat
  2. 13:44
   Jedeme na americké vlně svobody, bohatství a prosperity.
   Blbové jako ty ať klidně naskočí na vlnu venezuelskou, Ruskou a Iránskou. Ale ne v této zemi.

   Smazat
  3. 13:58 Vem si k těm najlonkám podvazkový pás, chlapáku.

   Smazat
  4. 14:13 Von je odkojenej Rambem "americká vlna svobody", slogan, že by i Pepík Geobbels záviděl. Vítej hvězdo s pruhy, vy jste blbí jako nikdo druhý.

   Smazat
  5. 13:58 To se jim to bohatne a prosperuje, když jim to druzí platí. Číňani by mohli vyprávět.

   Smazat
  6. Ma vlně svobody a prosperity? Takže pokud budu zemědělec a prodám svou půdu. stanu se nádeníkem, tomu byste řekl prosperita? To ale nemyslíte vážně, že ne?

   Smazat
 7. Že by se ve Venezuele bojovalo za Prahu?????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za Prahu se odjakživa bojovalo v Praze, naposledy to mělo vliv na bitvu u Stalingradu, u Kurska a částečně to ovlivnilo i vylodění v Normadii.

   Smazat
  2. Za Prahu se bojuje ve Venezuele a v Praze se bojuje za Tibet.

   Smazat
 8. Vidím, že se tady stále vydatně maže a to beze stopy. Přitom jsem jen napsal, že si ve Venezuele dají schůzku vyvrhelové světa, kteří ani nemají na to, aby se tam normálně dopravili. Což je naprostá pravda, protože Čína musela využít komerčního dopravce a Rusko do Venezuely mohlo dopravit jen pár desítek lidí. Irán je úplně mimo. A také jsem psal o tom, jaké to pro ně bude riziko, když tak daleko od domova na ně zaútočí nejsilnější armáda na světě.
  Gratuluju. Dopracovali jste se k popírání a mazání faktů, normálních příspěvků, které se vám nehodí do karet. Tak ještě vymažte příspěvky o Albánii, kde cituju respektovanou publikaci o jazycích a Wikipedii, vy inkvizitoři. Za chvíli budete mazat příspěvky o tom, že je země kulatá. Tenhle plátek je opravdu hnojiště. Nikdy nenadávám ani nikoho neurážím, ale to se už nedá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli je tenhle plátek hnojiště, tak vítej doma, synku.

   Smazat
  2. Takovou blbost že ti tu vymazali??? No to buď rád, že na tebe neposlali Chocholouška. Pokud je tento plátek hnojiště, jak píšeš, tak jen proto, že sem chodí pár tobě podobných kálet a blít, místo toho aby šli jako slušní lidé na toaletu. Zamysli se nad sebou člověče.

   Smazat
  3. Smazali jen ten hnůj a výkaly, které sem zanášíš. A víš co? Jdi si kálet třeba na idnes, nebo na aktuálně. Tam si ty pras...a v tom lebedí. Tam budeš mezi svými.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Prázdnej hrnec nejvíc duní, jinak ho.no umí. Běž si dunět k sobě podobným, tam tě mazat nebudou a ještě tě pochválej. Pak budeš moc naskočit na výtah, protože je pravda, že kdo nic nedělá, ten nic nezkazí, kdo nic nezkazí ten je pochválen, kdo je pochválen, ten je povýšen, a kdo je povýšen, ten nic nedělá. Tak to blbe nezmeškej. Rudý dědeček

   Smazat
  6. Dědek Honolulu si plete ústavní právo s tím, jak se chovat na návštěvě.
   Ústavní právo mu zaručuje donekonečna žvatlat ty jeho pitominy. Ale ať si je žvaní na svém webu čili "u sebe doma".

   Nová republika je soukromý web, který má právo, stejně jako každý u sebe doma, vyhodit kohokoli, kdo se neumí chovat jako návštěva. Už jen za ty jeho "hurvínky" by ze slušné společnosti letěl, o tom ostatním ani nemluvím.
   Ale ten umanutý hlupák tohle nechce pochopit, protože jeho nutkání k exhibici je silnější. Měl by se léčit.

   Jsem rád, když ho redakce maže. Tím tu čistí vzduch.

   Smazat
 9. 19:22
  Vypadni odsuď, když se ti tady nelíbí, Jando.

  OdpovědětSmazat

 10. Zajímavá je zmínka o U.S.distribuci fetu, zejména v době, kdy se nám za nadšené pkdpory mediální žumpy pokouší vládnout feťácká partaj ...

  https://www.globalresearch.ca/drug-war-american-troops-are-protecting-afghan-opium-u-s-occupation-leads-to-all-time-high-heroin-production/5358053

  OdpovědětSmazat
 11. Prič z NATO !
  Je to spolek ničící státy a životy obyčejných lidí. Pokud není stát nebo vláda nakloněn USA, tak se nasadí barevná revoluce. Ukrajina je toho důkazem. Loutkový stát, národ utekl do všech stran.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.