Reklama

pondělí 22. dubna 2019

Iščenko charakterizoval pravděpodobnou budoucnost Porošenka, pokud neuteče z Ukrajiny, za prezidentování Zelenského


Grigorij Jegorov
22. 4. 2019    rueconomics
Petr Porošenko vážně riskuje, když zůstane na Ukrajině po prohře ve volbách. Konstatoval to kyjevský politolog Rostislav Iščenko ve vysílání Vesti FM. Expert pochybuje o tom, že by Porošenko obdržel od západních partnerů v případě porážky ve volbách nějaké bezpečnostní záruky. Jeho prohlášení o připravenosti zůstat v politice svědčí o tom, že Porošenko se snaží vyjednávat s vnitroukrajinskými "přáteli", kteří jsou s největší pravděpodobností za Zelenským. Ale tato hra může poraženého přijít draho, soudí Iščenko.


"Saakašvili měl aspoň tolik rozumu, že opustil Gruzii včas. Obávám se, že Petr Alexejevič (Porošenko) nemusí mít k tomu dostatek rozumu. Prozatím může Ukrajinu teoreticky opustit. Když Petr Alexejevič říká, že zůstane v politice, Igor Valerjevič (Kolomojský) si mne ruce a říká: ano, zůstaň. Je to sýr v pasti na myši", řekl politolog.

Iščenko si myslí, že "smlouvání" Porošenka s Kolomojským bude trvat asi jeden a půl měsíce. Během této doby bude posílena moc Zelenského, v klíčových funkcích se objeví noví lidé a zmizí možnost k útěku bývalého prezidenta.

"Budou jednat o tom, kolik procent musí Petr Alexejevič odevzdat. A pak ho mohou klidně zatknout a zabavit mu všechno. Tím spíš že již existuje trestní stíhání. A dál už to jsou čistě technické otázky", řekl expert.

Naděje Porošenka souvisí s možností "vykoupit se" u nových vládců Ukrajiny, ale "hrají si s ním jako kočka s myší". Úvahy o připravenosti zůstat v ukrajinské politice mohou naznačovat Porošenkovy záměry upevnit se v roli "velkého opozičního vůdce", ale výsledky voleb mu nedávají šanci. Iščenko se domnívá, že Porošenkovo vítězství v západních oblastech Ukrajiny není způsobeno podporou, ale administrativou.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. Kampak by utekl? Není místa, kde by nedostal za uši. Ani u ušáků to nebude mít jisté.
  Tam mohl zmizet jen králík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeho jedinou možností je říci, jak to bylo s civilním letadlem při sestřelení. Potom by teoreticky mohl sedět v base v RF, kde by prásknul SBU spolu s CIA.
   To by však byl pro ušáky průšvih a proto ho čeká nějaké zmizení, či snad ..... sebevražda deseti ranami do hlavy, utopením, oběšením a pro jistotu ještě skokem z desátého patra amerického hotelu.

   Smazat
  2. No jó přišla bída na Kozáky, jak se říká a nechybí ani moudrost národa, který tuto moudrost vymyslel. Prasečenko skončí tak jak si zaslouží. A o tom to je. Rudý dědeček

   Smazat
  3. Protože jeho kata určí za velkou louží, bude v bezpečí jen v Rusku, stejně jako Janukovyč.

   Smazat
  4. Nezapomínejte, že Waltzman-Porošenko má kromě pasu USA i pas Izraelský. Tam zmizí.

   Smazat
  5. 20:57
   Kampak by utekl ? Zeman mu nabídne asyl v Česku . Vždyť je to podle něho prezident míru !

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Kam "uteče" ,president Porošenko? Nikam. Jako ikonická osobnost zůstane na Ukrajině a bude pro ni pracovat. V každém případě už dostal nabídky z USA, Británie a Izraele, jelikož jeho zkušenosti jsou extrémně ceněny. V USA a Španělsku má dokonce i svoje nemovitosti a existenčně je plně zabezpečen. Je otázkou, jestli se bude věnovat dál politické a vědecké činnosti anebo půjde zpět do byznysu.

   Smazat
  8. Ježíši, ten pitomec 8:50 tu zase klofe nesmysly. Podroušenko nesmí vycestovat ze země na příkaz generálního prokurátora Ukrajiny. Proč asi, trubko?
   Prokurátor mu chce dát pusu a kytku?

   Smazat
  9. 12:24

   :D vsaď se, že to bude tak, jak jsem řekl já!

   Smazat
 2. Nikdo Kolomojuda neviděl několik let. Je možný, že se o něj postarali dávno spoluzvěrci a teď s ním straší po celé chochlovině a okolí.

  OdpovědětSmazat
 3. Hlavně neutíkej na Jižní Moravu. Tam dávají šmejdum po tlamě .

  OdpovědětSmazat
 4. Ale oni se asi domluvi jsou preci pokrevni bratri a rostleskavaci .Instrukce jiste prijdou od Natahnihnatu velmi rychle ,mozna ho ani nezavrou za ty zlodejny s jeho rachomejtli co by mohla hrat praseckarku .

  OdpovědětSmazat
 5. On Iščenko taky předpokládal, že ukrajinské volby budou plné násilí a nic se nestalo. Vše proběhlo téměř hladce, dokonce lépe než volby parlamentní a poslední presidentské. Nechme to vše na Ukrajině. Kdyby v Rusku nebyl autoritativní Putin, bylo by to tam PODSTATNĚ horší. I tak je otázka, jestli už ten vliv neztrácí. Ukrajina je jednotný stát, ale Rusku hrozí rozpad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkuste méně sledovat TV a přestat číst mainstream. Opakováním jejich jedině "správného" názoru..., ale možná jste jen zabloudil.
   Kromě první věty můžete s klidem smysl ostatních vět otočit o 180 stupňů a budete realitě blížeji.

   Smazat
  2. Ano máte pravdu úplně ve všem.
   Tak jako v tom, že kamarád Kadáfí dal Sarkozimu prachy na kampaň a potom ho nechal demokraticky zabít, protože neměl zemi demokratizovanou podle západního vzoru. V Libyi měli lidi zdravotnictví i školství zdarma a to není demokratické. Tak se rozpadla. A předtím Irák, ponoukaný k akci ze strany CIA. Dopadl stejně. Teď tam mají islamistickou demokracii po vzoru USA a EU. Přitom USA dodávaly do Iráku chemické zbraně Sadámovi. Jenže když s nimi přestal kamarádit, tak měl po ptákách. No a mnoho dalších .....
   Rozpad a rozval bude. Určitě!
   :-):-):-)

   Smazat
  3. Rusko se rozpadá přímo před očima. Do Ruska na základě referenda vstoupila Autonomní republika Krym ze sestavy Ukrajiny, do sestavy Ruské federace hodlají vstoupit Abcházie a Osetie, vedou se jednání na nejvyšší úrovni o sjednocení Ruské federace s Běloruskem. Jediným územím Ruské federace, o kterém se jednalo s Japonskem, jako o území, které by perspektivně mohlo být předáno Japonsku, byli tři Kurilské ostrovy. S ohledem na protektorát USA nad Japonskem a strategickou polohu těchto Kurilských ostrovů řeklo Rusko jasné NE. Jó, že by západní svět chtěl rozpad Ruska, to aby se mohl podělit o ruské nerostné bohatství a z Ruska si udělat kolonie, o tom není pochyb, o to se již pokoušel Napoleon a za pomoci západních demokratů i Hitler.

   Smazat
  4. Rozpad v přímém přenosu

   https://www.investicniweb.cz/Files/34549-celkovy-dluh-spojenych-statu-americkych/

   Smazat
  5. Pompeo pohovořil na Texas A&M University, která je jedním z oblíbených „verbířských“ míst CIA… jedním z posledních prezidentů univerzity byl bývalý šéf CIA Gates, kterého si Bush vybral za ministra obrany… a Pompeo nyní zavzpomínal na své časy v čele CIA: „Lhali jsme, podváděli jsme, kradli jsme...“…

   Smazat
 6. Někam zdrhnout bude muset ale s jeho miliony se mu bude žít dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S jeho milióny, či miliardami se mu žít dobře nebude. Nejdříve o ně přijde a potom přijde i o život. I kdyby byl v tom Izraeli. Nokdo neví k jakému z izraelitských klanů patří. Jdou si po krku jako psi. A proč by nešli, když jsou ze stejného vrhu, jako islamisté. Jen se koukněte na obrázky. Frňáky mají stejné.

   Smazat
 7. Skutočnosť je oveľa prozaickejšia... Porošenko nemusí nikam utekať, nič sa nemení. Zelenskyj bol len záložný plán toho istého zoskupenia, ktoré podporovalo Porošenka. Ešte raz - na Ukrajine sa nič nemení...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Kdyby volby mohly něco změnit, tak by je přeci banderovci nepořádali.
   Potřebovali jen potvrzení svého mandátu před svým pánem na západu za louží.
   A to se jim povedlo. Emocionálně vypjatí chochlové teď potvrdili, že budou dluhy západu platit až do vychcípání vlastního národa.

   Smazat
 8. Mňa by zaujímalo, kde je Jaceňuk a potom by sme možno všetci našli aj odpoveď, kde bude Porošenko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaceňuk? Predsa na Floride, kúpil si za svoje zásluhy (aj kus plota) vilu, hovorí sa, že niekoľko... má širokú rodinu.

   Smazat
 9. Kde by utekal? No predsa do Popradu, má tam svojho objímača, možno mu ponúkne nový flek v tej jeho novej strane.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda že se nelíbali jako Brežněv s Honnekerem, tohle bylo takové softporno. I když jak se to vezme. Tělo na tělo, líce se dotýkaly, ruka v ruce, vzrušení patrné... Možná na Kiskovi přistálo pár Porošenkových vlasů a mohl si tak zmnožit svou mastnou kštici na temeni.

   Smazat
 10. A není to jedno? Ať si pan Porošenko jede kam chce.

  OdpovědětSmazat
 11. Jsem zvědav, kdy se tam konečně objeví Míša Saakašvili. Už vyjádřil nespokojenost, že nový president nevyjádřil dostatečně jásavě jeho podporu a okamžitě nepřispěchal s novoučkým ukrajinským pasem. Saakašvili, Porošenko a Kolomojský, to jsou tři alfapredátoři co se motají kolem ukrajinské politické scény. Zelenskij mezi nimi bude jen takový maličký Holoborodko, co se bude třást, aby ho neslupli. Jediný, kdo zapadne mezi tuhle mediálně známou sebranku, jelikož je sám dostatečně brutální a bezskrupulózní, je Timošenková.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.