Reklama

středa 17. dubna 2019

Jak se vznítila Nôtre-Dame? (KOMENTÁŘ BENJAMINA KURASE: ZPRÁVA O STAVU CIVILIZACE (38))

Benjamin Kuras
17. 4. 2019   iPrima
Než se definitivně dozvíme (nebo možná nikdy nedozvíme?), zda požár Nôtre-Dame byl nehoda, nedbalost, sabotáž nebo civilizační džihád, jaký Evropě slíbil poražený Islámský stát (za nějž bojovalo přes 6 tisíc muslimů s francouzským občanstvím), zkusme si ho dát do kontextu jemu těsně předcházející série několika týdnů vandalizace francouzských kostelů. Podle některých zpráv to odnášejí až dva kostely denně. V roce 2018 se poškozených francouzských kostelů napočítalo 1 063, podle internetové agentury PI-News. (Ve srovnání se 100 případy poškození objektů islámských a 541 židovských).Mezi ty nejznámější a historicky nejvzácnější vandalizované v tomto roce patří bazilika Saint-Denis s hrobkami středověkých králů uprostřed dnes převážně muslimské čtvrti, z jejíhož poškození (dvoje dveře, několik barevných oken a varhany) je obžalován čtyřicetiletý Pákistánec, nemluvící ani slovo francouzsky a nikdo netušil, kde se tam vzal a proč zrovna tam. To je ve Francii etnická novinka a kuriozita: dosud to bývali výlučně imigranti z bývalých kolonií francouzských. Pákistánec by se za kolonialismus přece měl mstít Angličanům.

Rozmlácené kříže, poničené sochy a spálené pokrývky oltáře utrpěla katedrála Saint-Alain v Lavauru. K dalším známějším se počítají exkrementy namatlané ve tvaru kříže na stěny kostela Nôtre-Dame des Enfants v Nîmes. Na padrť zničená socha panny Marie a poškozený kříž v kostele Saint-Nicolas v Houillles. Požár v jednom z největších pařížských kostelů, barokním Ste.-Sulpice v Paříži, jehož oprava bude stát několik stamilionů eur. Vydrancování kaple kláštera Saint-Jean des Balmes v Aveyronu. Znečištění svěcené vody močí v kostele ve Villeneuve de Berg. Poškození oltáře a modlitebních knížek v kostele Nôtre-Dame v Dijonu. A další, zaznamenané ve zprávách La Croix Internationale, Le Bien Public, The Observatory on Intolerance and Discrimination Against Christians in Europe a z mainstreamových médií deníku Le Figaro.

Vandalizace kostelů, kapliček, soch, nebo křížů a pálení biblí a rituálních textilií se hlásí i v Německu (jen v Bavorsku 200 případů za rok, čtyři jen během jednoho letošního březnového týdne), Rakousku, Itálii a Španělsku. Italové a Španělé ve zprávách uvádějí národnost pachatelů (nejčastěji Marokánci, Alžířané, Nigerijci), ale ne obvykle náboženskou příslušnost. Rakousko, Německo a Francie většinou obojí zamlčují, porušili by zákon. Jenže uvádějte pořád „neznámí pachatelé“ nebo „frustrovaná mládež“, když po nich na stěně nebo na vratech zůstává nastříkán nápis „Alláhu akbar“, nebo vás tímto sloganem zdraví, když je zatýkáte. Ale zřejmě to není jen záležitost islámského džihádu: ve zprávách se vyskytuje i několik vandalů z řad levicových fanatických ateistů.

V tomto kontextu není zcela nepochopitelné trápit se podezřením, zda pařížská Nôtre-Dame není pokračováním současného anti-křesťanského (a možná konkrétněji anti-katolického) tažení, ať už fanatiků islámských nebo ateistických. Zbývá totiž odpovědět několik palčivých otázek s nejasnými odpověďmi. Podle prvních zpráv požár vypukl nešťastnou náhodou, když na staveništi nikdo nebyl.

Takže: Je možné, aby se vznítil sám od sebe? A jestliže ano, z čeho vznětlivého, co by tam muselo být zanecháno předtím? Kdo to tam mohl zanechat? „Nešťastná náhoda“ by v takovémto případě znamenala trestuhodnou nedbalost. Je možné, že by na takto vzácnou, citlivou a riskantní práci byli zaměstnáni nedbalí pracovníci? Jestliže ano, ponese za to trestní odpovědnost některý z nich, nebo ten, kdo je zaměstnal? Jestliže na staveništi nikdo nebyl, jak může někdo vědět, zda se tam mezitím nedostal někdo, kdo by požár mohl založit? Jak to, že v nepřítomnosti kohokoli (zřejmě z pracovníků) nebyl tak vzácný objekt hlídán dostatečným počtem ozbrojených policistů? Že by všichni pařížští policisté měli zrovna toto pondělí náhradní volno po víkendovém mlácení a plynování žlutých vest?

A hlavně: dozví se světová veřejnost věrohodné výsledky nějakého šetření? Pařížská Nôtre-Dame přece nepatří jen Francii a katolické církvi, nýbrž celému civilizovanému světu.


Kurasovy knihy najdete ZDE

52 komentářů :

 1. Událo se kdysi ve 30-tých min. stol., že Hitler nechal podpálit Reichstag, když se mu to (mocensky) hodilo ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nebyl Dimitrov?

   Smazat
  2. Pane Opluštile, a komu se to teď hodí???

   Smazat
  3. Správně je komu tím pomůžete, druhé straně. Nekomu stačí naznačit, někomu to do hlavy nenaliješ ani norimberským trychtyrem, Františku nedej se, přítel.

   Smazat
  4. Re (18:18):
   No, pokud jde o tu (hypotetickou) alternativu "mocenskou" například těm, jejichž vliv ve společnosti je nalomen a slábne, a rádi by pozornost lidu obecného odvedli od palčivějších, leč neřešených, témat ...

   Smazat
  5. Anonymnímu 17.4.2019 - 17:51 kromě mnoha jiných materiálů doporučuji ☺ kliknout na:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Požár_Říšského_sněmu

   Smazat
  6. AC24.cz - viz video z místa činu. "..."...Dle informací francouzských médií řemeslnící pracující na rekonstrukci Notre-Dame v době požáru nebyli. Nyní bylo uveřejněno video, kde je vidět postava půl hodiny po již probíhajícím požáru. …" - Není co dodat !

   Smazat
 2. Je to hruza, kdyz clovek vidi, jak dopadla Palmyra a ted jsou na rade stredoveke iluminovane knihy, cirkevni platna a vitraze v kostelech v Evrope.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také to dělají stejni pachatelé, to je zřejmé, jenom v Palmyre to dělali žoldu a ve Francii a Německu z přesvědčení.

   Smazat
  2. Potreba predelat na mesitu jinak si afroarabove budou stezovat na OSN a dostanou miliony.To je jedno kdo to zapalil ,ale USAMA bin Laden prohlasil ze zapad znici a to se deje denne za pomoci vnitrnich posluhu..
   Je jedno kdo to za par dolaru zapalil..
   Dulezity je vedet ze Al Qaeda s ISIL a Daesh vladnou dnes vsude...Kde nevladnou jako na N.Zelandu tam se teror zavede pomoci provokaci....

   Smazat
  3. Je jasny ze Chram NOTRE-DAME se "zapalil" sam , zrovna jako budova WT 7 v New Yorku, spadla sama a uplne sama vod sebe..
   Se zavrenim Assange Gestapem EU,terorem na NZ. a kdyz Zlute vesty mohou byt obvineni ze vsech moznych zlocinu na misto teroristicke policie a armady , jde o to aspon odvest pozornost , protoze Vladni teror zahajil ofensivu proti nam, to jedine je jasny..
   "Demokracie " odhazuje masku a nastupuje holy a brutalni fasismus..
   Napadeni Venezuely je dalsi vec na zakryti..A nikoliv posledni..

   Smazat
 3. „Byl by to „zlatý hřeb“, kdyby nešlo o nešťastnou náhodu….“

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/notre-dame-katedrala-pozar-kostely-vandal-sulpice.A190417_092124_zahranicni_remy

  OdpovědětSmazat
 4. Záhada samovznícení kostelů v Paříži!

  17.března hořel v Paříži kostel svatého Sulpicia:

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/600276/v-parizi-horel-kostel-svateho-sulpicia-proslavila-ho-sifra-mistra-leonarda.html

  OdpovědětSmazat
 5. Znicena Lybie a statisice mrtvych -usmrcenych francouzskymi bombardery Kurasovi jaksi vypadly z pameti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A stovky zničených srbských chrámů a kostelů, které pod dohledem vojáků NATO likvidovali kosovští žoldáci z UCK, tak to pan Kuras taky nezmiňuje. Tehdy likvidace kostelů a chrámů v Srbsku byla v plánu západních demokratů.

   Smazat
  2. ...i likvidace kostelů a chrámů v Evropě je přeci v plánu západních demokratů, jinak by přece nedělali jejich vůdci co dělají a debilové by je přeci nevolili...ti to taky chtějí...

   Smazat
  3. Český KAFOR pod Německým velením opustil stanoviště kostela v Podujevu. Albánci - šiptare jak jim říkají naši srbský bratři, pravoslavný kostel zničili. Kdybych tam byl já tak albánci neprojdou. Načo sú nám takýto vojaci ? Na p... major Haluška.

   Smazat
  4. Český KFOR nikdy nebyl pod německým velením. Byl součástí mezinárodní brigády, které většinou veleli Švédi.

   Smazat
 6. Dobře to říká bloger Větvička, na co křesťanský kostel v muslimácké zemi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18.49 Jistě, na co jakýkoliv modlostánek v sekulární zemi? Židé se mohou scházet v kavárnách, křesťané na hřbitovech, muslimové kdekoliv, a komunisté také agitační střediska nepotřebují. Agitují pro ně jejich nepřátelé.

   A ušetřené prostředky a zdroje bude možné použít smysluplně - ve prospěch našich vlastních seniorů i mladých manželských heterosexuálních párů našeho národa, s jejich biologickými dětmi. Pro budoucnost našeho národa.

   Smazat
 7. Už během toho fajráku znali jeho příčinu. Ostatně jako vždycky, když to smrdí nějakou velmi podařenou partizánskou akcí. Někdo tam nechal kanystr s benzínem a zapomněl u něj brejle, bohužel ten den svítilo slunce.

  OdpovědětSmazat
 8. Z naší kultury tu po nás nic nezbyde, ani ty ruiny.

  OdpovědětSmazat
 9. Ááále veď sami Francúzi (teda ich vlády) ničia kostoly - vysťahovávajú násilne kňazov a mníšky (dokonca aj priviazaných k laviciam), menia ich funkcie, ak ich nebúrajú! Bola len otázka času, kedy "sa to stane" tomu najvzácnejšiemu!

  OdpovědětSmazat
 10. Zajímalo by mě, zda pražská kavárna, která s takovým nadšením podporuje EU, vítá uprchlíky, miluje kosmopolitismus a multikulturalismus, bude s nadšením přihlížet odstřelu katedrály sv.Víta. Možná to bude pro všechny ty současné voliče TOP 09, Pirátů, STAN atd. za nějakých 30 let úžasná podívaná a společenská akce, kterou si nenechají ujít.

  OdpovědětSmazat
 11. Pokud Notre-Dame nebyl zapálen úmyslně, pak se příčinou požáru jeví stejná příčina, jako je ta, která shazuje s nebe boeingy i s pasažéry! Dnes hojně šířený neoliberální talmud svaté penězoměnecké trojice Rockefeller, Rottschild, Soroš a jejich fašizujících neziskovek a "ekonomických odborníků": "svoboda pro zisk nade vše, ať to stojí co to stojí". Nějaká parazitická kurva zase "ušetřila" do své kapsy na úkor flagrantního porušení předpisů, odborných postupů, odborné cti a zásad! Jak dlouho ještě budou vládnout a udávat trend pseudoodborné náboženské tlachy a kydy neoliberálních globalistických neofašistů!

  OdpovědětSmazat
 12. Lide jsou dnes horsi nez dobytek.Je uplne jedno, jestli jsem verici nebo ne...je v tom lidske usili..i kus historie...navic krasa..tak to nenicim...Ani ta zvirata si do sveho ne.....

  OdpovědětSmazat
 13. Komu vyhovuje, když se křesťané a muslimové navzájem zabíjejí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mě teší že vy ateisté se vzájemně nezabíjíte:-). Ty politické monstrprocesy v 50letech minulého století s milionama mrtvých co v nich zařvali, to bylo jen naštěstí takové menší nedorozumění. A to nemluvím ještě o řádění českých husitů.

   Smazat
  2. pro 07:40, v Bohnicích ještě nedonesli prášky? Ty miliony jsou možno v době od 50 let dodnes (Korea, Vietnam, Afgánistán- 2x, Irák, Líbie, Jugoslávie, Sýrie a teď je možno na řadě i Evropa. Jak říká klasik, když se začíná mluvit o demokracii, tak v jistých zemích již zahřívají motory bombardérů... tu druhou část kdy se začíná bombardovat mi prosím připomeňte Vy kdo máte lepší paměť.

   Smazat
  3. A co takhle - anonyme 7.40 - majetkové monstrprocesy v devadesátých letech, kdy statisíce lidí přišli o práci,tím i o obživu, o domovy,a kdy justiční svinská mafie nadržovala
   podvodníkům, tunelářům a rozkradačům zprivatizovaných podniků a pomáhala jim z lidí dělat bílé koně?!?! To nic? To vás nevzrušuje? Tisíce lidí za tohle svinstvo ještě dnes po více než dvaceti letech pořád platí jakési "exekuce" za legalizaci rozkrádaček justicí, která z toho dělala "pohledávky" bílých koní. Vždycky si vybrali někoho bezbranného, kdo neměl na advokáty. Bílí koně se tehdy zabíjeli a topili. Pravda, šibenic nebylo potřeba, stovky nešťastníků, kteří přišli o práci, si hodilo mašli, tak se chcípáci zbavili spousty lidí. Vy monstrprocese - kdy se zmíníte o mrtvých, kteří zařvali jako oběti budování české prasečí a zvlčilé demokracie?

   Smazat
  4. 9:26-máte pravdu, ale cožpak tu jde jen o majetek a peníze??!! Dnes nás námi volení ti samí zásTupci připravují ještě navíc o státní suverenitu a podílí se na fyzické likvidaci národa, na genocidě a my si to necháváme líbit, přitom za takové zločiny zrady a rozvratu je jediný trest a to trest absolutní... Do kdy to míníme snášet, do posledního dechu a vzdechu ??!!

   Smazat
 14. Mně připadne divné, že první záběry ukazovaly velmi masivní a velkoplošný dýmový oblak, jako by požár uvnitř už hodnou chvíli byl. To tam nemají požární hlásiče, které by zaznamenaly požár hned v počátku? Jak je možné, že vypukl tak najednou tak masivně? To by od jednoho nedopalku nebo jiskry od sváření přece tak rychle nenastalo, nebo se mýlím?
  Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je tam (sorry jako, byla) spousta suchého dřeva a jakmile to zahoří, tak je to fofr. Jednou jsem byl svědkem zahoření starých kasáren. Tam to prý způsobil nedopalek cigarety, oheň doutnal snad několik hodin, možná den než vyšlehly plameny. Sám jsem opaloval horkovzdušnou pistolí barvu na cca 100 letém baráku do doby, než jedno vlákénko dřeva začalo doutnat a žhavá oblast se rychle pohybovala po vláknu do míst které jsem neviděl. Činnost jsem okamžitě přerušil a očekával vypuknutí požáru, naštěstí někdy není člověk za tropení hloupostí potrestán. V případu Notre Dame to asi neplatilo.

   Smazat
 15. 0:39 Podle mne zatím nejchytřejší otázka. I když neznám odpověď, tak šíření nenávisti je infekce, která postihla celou planetu. Neznám režizéra, ale rafinovaně zatahuje diváky do svého tragického realserialu bez dobrého konce. Nabízím méně nenávistnou variantu, naše ND taky zhořelo při úpravě střechy. Možná to byla jen landájrna.

  OdpovědětSmazat
 16. Dříve se dřevěné trámy natíraly fermeží, to by mohlo vysvětlit tak rychlý a masivní průběh. Ale dnes už existují nátěry, které mohou před ohněm dřevo ochránit. Navíc existují automatické protipožarní systémy vybavené čidly, které samy dokáží spustit vodní mlhu a na samém počátku požár uhasit. Bylo by vhodné, kdyby místo předčasných fabulí média nechala zhodnotit stav prúbéhu opravdovým profesionálem - hasičem. Navíc si myslím, že při rekonstrukci se zvyšuje riziko požáru a musí se dodržovat bezpečnostní předpisy. Věřím, že se vše vyšetří a selhání se nalezne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, chce to vyšetřit, ale to všeobecné veselí mezi muslimy nad tou událostí je více, než výmluvné...není dne, aby se někde muslimové mezi sebou neporvali na krev, nebo aby jeden druhého nevyhodili do luftu, takže čekat, že se snesou se židy a křesťany je idiocie... zatím je zadokumentováno, že v zemích EU každý den jsou napadeny min. 2 kostely alespoň pomazáním sochy panenky Marie hovnama, takže kdo si dělá iluze o mohamedánech je Vůl a to platí o těch kreténech v politice, které si volíte, nebo v církvi, mezi těmi Halíky a papeži Františky, co jim symbolicky složili celé křesťanstvo k nohám, když jim hlava církve olizoval špinavé haxny, jim a úchylům..."Nehoda není náhoda" a i tenhle požár, ať je příčinou a pachatelem kdokoliv, je symbolický-křesťanství jakožto systém ovládání davu elitami je přežité a tak je nahrazováno zatím nejefektivnější formou manipulace a tou je islám. Přestaňte mlátit prázdnou slámu a připravte se na to, na návrat do středověku, na novodobé otroctví, které už jste v podstatě vyznáváním mamonu a konzumismu přijali...

   Smazat
  2. 8:21 Tak to jste mě pobavil. Už se těším jak k Notre-Dame dorazí ti správní odborníci profesionálové, kteří vše pečlivě vyšetří. A potom napíší elaborát a uloží ho do velkých desek.

   Smazat
 17. Rekonstrukce a OPRAVA fasády, ...8:06 !

  proto byla všude kolem lešení a nikoliv uvnitř !
  Ještě to hořelo
  a už se mluvilo o sbírkách.
  ANI slovo o možné příčině a následném vyšetřování.
  Z mého pohledu žádná NÁHODA...
  A je mi to zcela u p.dele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hoši, 10:46 + 9:18, jeden za 18 a druhý za 20-2, vyberte si jeden zpátky na stromy a druhý honem do jeskyně.

   Smazat
 18. Jako konspirátor bych viděl hned dva důvody, proč to zahořelo.
  Jeden důvod vidím v trendu likvidace historického dědictví lidstva, pro jejich informativní hodnotu a možnost studia historie. Že se svět vyvíjel jinak, než se nám předkládá, je hodně pravděpodobné. Sem bych také zařadil ty požáry knihoven a muzeí v historických zemích světa. A také drancování těchto památek vyvolanými konflikty (např. rozbití a rozkradení památek v Iráku).
  Ten druhý důvod bych viděl jako součást vzniku NWO. Nový řád může vzniknout jen na troskách starého. Když dnes v EU uctívaný Kalergi, naplánoval likvidaci národů a států Evropy a jejich nahrazení afroarabama s trochou bílé krve, tak jak postupovat? Jistě navézt Afričany a Araby a zlomit odpor Evropanů vůči těmto změnám. Psychologicky, likvidací jejich kultury a národní hrdosti a brzy také můžeme očekávat i silový způsob, spojený s redukcí počtu Evropanů.
  Neboť i vedlejší efekty jsou v zájmu plánovačů NWO, tj. jejich obohacování rozkrádanými památkami a likvidace, podle jejich názoru přemnoženého lidstva.
  To vše se zjevně odehrává a doodehraje, pokud Evropané neřeknou ne. Snažit se zachránit až v poslední krvavé fázi, je hodně velká hloupost. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:26 Máte samozřejmě pravdu. Křesťanství jakožto nepříliš výkonná informačně-manipulační technologie dosloužila, tak musí pryč i se svými symboly. Bohužel si nevzpomínám, že by se Čechách říkalo ne. Spíše se teď mele Ano, bude líp.

   Smazat
 19. V Itálii zakryli kříže na hřbitově, aby neuráželi jiná náboženství:

  http://svobodnenoviny.eu/v-italii-zakryli-krize-na-hrbitove-aby-neurazeli-jina-nabozenstvi/

  OdpovědětSmazat
 20. Pokud katedrálu někdo vypálil, budou nejspíš vyšetřovatelé zastaveni: Pak by hrozila skutečná občanská válka:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-Obcanska-valka-pokud-Notre-Dame-vypalili-Muslimobijci-pozor-Ukrajina-Explozivni-informace-578243

  OdpovědětSmazat
 21. Jsme ve stádiu, kdy tu všechno hoří, včetně kostelů,z hrobů náhodou padají kříže, andělé, jediné co nehoří a nepadá jsou mešity, zřejmě nad nimi bdí lepší hospodin. V USA teď čapli maníka, který šel s benzínem do kostela, asi chtěl nastartovat svůj vztah k bohu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...ano, ten s tím kanystrem přímo vírou v Hospodina hořel (nejspíš ale k derivaci s názvem Alláh) a chtěl ten povnášející pocit dopřát i ostatním...takový horlivý misionář z lidu...

   Smazat
 22. Takhle bude hořet cela Evropa !!! Jen se na to budeme koukat s hora !

  OdpovědětSmazat
 23. Požár Notre Dame zřejmě uhasil požár Žlutých vest.

  OdpovědětSmazat
 24. Profesor evropských studií Alex Callinicos z londýnské King’s College spatřuje hybridizaci v krocích současné extrémní pravice, která se geniálně pustila do nenápadné rekonstrukce neoliberálních politických struktur: zkombinovala antiimigrační rasismus, islamofobii a euroskepticismus. Dokázala přitom oslovit lidi vskutku alarmujícím sdělením: že totiž liberální elita zaprodala v každé evropské zemi národní suverenitu, aby ji zaplavila orientální pakulturou, mešitami a teroristy, ba vyměnila obyvatelstvo, stejně jako se v zábavných televizních pořadech vyměňují manželky.
  MARTIN HEKRDLA 19.04.19-„Věcná diskuse“ o krizi počesku
  https://a2larm.cz/2019/04/vecna-diskuse-o-krizi-pocesku/

  OdpovědětSmazat
 25. Kdo zapálil ODPORNÝ papeženecký „svatostánek“ Notre Dame?

  Žabožrouti a lepšolidi melou cosi o „náhodě“, ale my všichni komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti víme svoje, SKÁLOPEVNĚ. Však taky máme IQ < 90, jako všichni OPRAVDOVÍ horšolidi, že.

  Prostě, máme k dispozici tři VYSOCE pravděpodobné varianty, kdo je žhářem:
  1. Muslimský běženec, kterého vidíme na Leninsko-putinsky pravdivém videu (přestože tuto variantu sluníčkářští žabožroutští politici, policajti a hasiči ZUŘIVĚ popírají).
  2. Macron osobně, aby odvedl pozornost zuboženého žabožroutského proletariátu od socialistické revoluce Žlutých vest.
  3. Agenti CIA a Mossadu, aby rozpoutali další kolo BRUTÁLNÍ euroamerické agrese proti mírumilovným muslimským zemím.

  Každopádně: Ať už tzv. Notre Dame zapálil kdokoli s jakýmkoli záměrem, udělal DOBŘE, z naší západoasijské točky zření. Neboť čím méně křesťanství, tím více vědeckého ateismu, naší SKÁLOPEVNĚ NEOTŘESITELNÉ víry v konečnost smrti, v prospěšnost Leninsko-putinské pravdy.
  Ano, čím méně evropských hodnot (např. pravdy a lásky), tím více NAŠICH západoasijských hodnot – především Leninsko-putinské pravdy, naprosto nezávislé na JAKÝCHKOLI faktech, a zdravé slovanské nenávisti vůči menšinám, individualismu, kapitalismu a demokracii.

  Už se těším na požár tzv. katedrály tzv. sv. Víta, dlouhodobě hyzdící náš Pražský kreml. Věřím, že NÁŠ požár dopadne mnohem lépe než ten pařížský, že my si tzv. katedrálu zčechizujeme (= srovnáme se zemí) DOKONALE, radostně.

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře-vítače: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.


  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.