Reklama

pátek 5. dubna 2019

Jak Západ vykradl libyjské milióny

Libyjský sklad zlata, který už neexistuje
Nikolaj Sologubovskij
5.4.2019  Katehon,   překlad Zvědavec
30. března 2019 se belgický parlament se zanícením dotazoval bývalých ministrů financí. Jednou z hlavních otázek, kterou poslanci položili, zněla: „Kdo vám dovolil vybrat úroky a dividendy ze zmrazených účtů Libye v roce 2011?“ Touha belgických zákonodárců dodržovat mezinárodní právo je chvályhodná, ale... zatím nepřinesla žádné změny!


Vzpomínám si, že v roce 2011 byla na základě rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN, bank Spojených států a dalších západních zemí zmrazena aktiva libyjské džamáhíríje, která byla na účtech tohoto arabského státu, a která byla určena na rozvoj mezinárodní spolupráce. Ukázalo se však, že peníze z účtů v Belgii, Lucembursku, Anglii, Německu a dalších zemích, které byly za všechny tyto roky navýšeny ve formě úroků a dividend ze zmrazených libyjských aktiv, záhadně zmizely.

Experti odhadují, že při této loupeži libyjských financí došlo ke ztrátě 3 - 5 miliard eur.

Belgičtí poslanci zjistili, že v říjnu 2012 belgické ministerstvo financí zaslalo belgickým bankám dopis, v němž bylo uvedeno, že se protilibyjské sankce nevztahují na úroky a dividendy. Tehdejší ministr financí Steven Vanackere v parlamentních slyšeních sice potvrdil existenci dopisu, jenže toto rozhodnutí bylo učiněno ještě předtím, než nastoupil do úřadu.

Avšak jeho předchůdce Didier Reynders, současný ministr zahraničních věcí Belgie, ubezpečil poslance, že v době, kdy byl ministrem, neexistovala žádná povolení k vyplácení úroků, ani dividend… Byly tam peníze, ale nyní zmizely. Záhada!

Poslanci z dob bývalých ministrů financí nezjistili, kam a na koho byly převedeny miliardy eur.

V evropských sdělovacích prostředcích se objevily články, že libyjské miliardy šly na… pokrytí výdajů aliance NATO, která v roce 2011 provedla agresi proti libyjské džamáhíríji!

Kromě toho byly tyto peníze, ukradené libyjskému lidu, použity na financování teroristických žoldáků v Libyi, Sýrii, Jemenu a… na přípravu teroristických činů v samotné Evropě.

Pravda o nejvelkolepější loupeži století, a to dokonce „pod záštitou OSN“, postupně prosakuje ze zdánlivě nejtajnějších bankovních trezorů na Západě.

Lupiči však po sobě vždy zanechávají stopy.


Jak aliance NATO vykradla libyjské peníze a vyzbrojila teroristy


Organizace spojených národů se 22. února 2011 rozhodla zmrazit miliardy dolarů suverénního státu libyjské džamáhíríje pod záminkou „péče o civilisty“ a „ochrany Libyjců před hrozným krvavým režimem“.

22. srpna 2011 gangy teroristů Al-Kájdy s podporou speciálních sil zemí aliance NATO, leteckých a námořních sil těchto zemí, zahájily útok na Tripolis, hlavní město libyjské džamáhíríje. Odpor obyvatel města a vojenských jednotek, věrných džamáhíríji, pokračoval až do konce října.

V té době země NATO již ukrajovaly peníze libyjského lidu.

Už v srpnu 2011 Rada bezpečnosti OSN vzala v úvahu návrhy Francie a Německa na „uvolnění“ libyjských aktiv. Francie navrhovala uvolnění částky ve výši 5 miliard a Německo ve výši 1 miliardy eur. Avšak stará dobrá Británie byla samozřejmě průkopníkem v ukrajování, i když hlavní kus koláče odřízly Spojené státy, hlavní finančník teroristů Al-Kájdy v Libyi.

Pod nátlakem Spojených států schválila Organizace spojených národů v srpnu 2011 žádost Spojených států o převedení 1,5 miliardy dolarů, patřící libyjské džamáhíríji, na potřeby... „demokratické vlády“ v Tripolisu. To znamená do kapes domácích demokratů, teroristů Al-Kájdy.


Španělsko


Píše se srpen 2011. Prozápadní loutka „PNS“ (Dočasná národní přechodná rada), která vládne v Libyi, brzy dostane ze Španělska část zmrazených aktiv libyjské džamáhíríje. Jak uvedl premiér José Luis Rodriguez Zapatero, pro iniciátory, „revolucionáře“, získá 16 milionů eur. „Poskytujeme PNS přístup k 16 milionům eur. Jedná se o libyjské fondy, které byly drženy ve Španělsku,“ řekl premiér novinářům. A poté ujistil rozhořčené novináře: v budoucnu by španělská strana mohla převést na PNS více peněz.

Zapatero také oznámil, že je ochoten uvolnit zbytek účtu libyjského státu. Podle předsedy vlády je k tomu požadován pouze souhlas Rady bezpečnosti OSN. Problém však spočívá v tom, že Radu bezpečnosti OSN měly v hrsti Spojené státy.
Itálie

Italská vláda se také rozhodla „uvolnit“ účty libyjské džamáhíríje a dát tyto peníze „povstalcům“ (jiná označení: „revolucionáři“, „demokraté“, „oběti režimu“).

Toto prohlášení oznámil italský ministr zahraničních věcí Franco Frattini 31. srpna 2011.


Británie


Mluvme však v prvé řadě o Británii, a to zejména proto, že Britové nazývají sami sebe „nejdemokratičtějším, nejhumánnějším, nejstarostlivějším (národem), který se stará o osud světa a lidská práva“.

Rada bezpečnosti OSN povolila v úterý 30. srpna 2011 Británii na naléhání Spojených států, aby z účtů Libye uvolnila 1,6 miliardy dolarů a převedla je na „povstalce“, které přivedli k moci - na pomoc… Libyi. Toto rozhodnutí bylo učiněno, jak uvedli Anglosasové, vzhledem k faktu, že v této arabské zemi začala potravinová krize.

Osm měsíců letecké síly aliance NATO bombardovaly libyjská města, která byla zároveň ostřelována z moře válečnými loděmi NATO. Osm měsíců úplné ekonomické a humanitární blokády ze strany aliance NATO přineslo západním demokratům kýžené výsledky. Neexistují slova, která by dokázala popsat, na jakou noční můru proměnili mírotvůrci Spojených států, Británie a jejich přisluhovači v NATO tuto prosperující mírovou zemi.

A co na to média? Anglosasové mají naprostý zákaz zveřejňování zpráv o zkáze a obětech v Libyi.

Fakta hovoří sama za sebe. V roce 2011 vydala Británie 1,5 miliardy dolarů z účtů libyjské džamáhíríje teroristům Al-Kájdy.

30. srpna 2011 Rada bezpečnosti OSN umožnila Spojenému království „uvolnit“ 1,6 miliardy dolarů libyjských vládních peněz, které byly vedeny v anglických bankách jako hotovost.

31. srpna 2011 Anglie získala povolení od výboru OSN k uvolnění sankcí a také k tomu, aby džamáhíríji vrátila 1,5 miliardy dolarů v bankovkách národní libyjské měny, řekl šéf ministerstva zahraničí William Hague.

Bankovky libyjské národní měny s obrazem vůdce libyjské džamáhíríje Muammara Kaddáfího tiskla britská firma ještě před začátkem agrese aliance NATO proti Libyi. Britské úřady zablokovaly přepravu finančních prostředků v únoru 2011, avšak část peněz ve výši 160 milionů dolarů již byla na lodi v Tripolisu. Loď dostala nařízení vrátit se v doprovodu britských válečných lodí zpět. Uplynulo několik měsíců a teroristé Al-Kájdy se zmocnili vlády v Tripolisu. Poté OSN ochotně umožnila Anglii, aby poskytla miliardy dolarů… teroristům.

Kromě toho se Británie zavázala „naplnit Libyi“ libyjskými penězi, ale za podmínek...

Za jakých podmínek?

Britská vláda byla odhodlána uvolnit dalších 12 miliard liber (téměř 19 miliard dolarů) libyjských aktiv. Oznámil to britský premiér David Cameron 15. září 2011 na společné tiskové konferenci s francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym a vůdci prozápadní Dočasné národní přechodné rady (PNS) Libye.

Tedy za podmínek... najít Muammara Kaddáfího, vůdce libyjské revoluce. „Pomůžeme vám najít Kaddáfího a přivést ho před spravedlnost,“ řekl Cameron na tiskové konferenci v Tripolisu. Premiér také zdůraznil, že Spojené království je připraveno pomoci novým libyjským vládcům, z nichž většinu tvoří teroristé Al-Kájdy, a také v jiných směrech. „Nyní se arabské jaro může stát Arabským létem,“ byl si Cameron jistý.

Jeho prognóza byla překvapivě přesná: po Libyi vzplála Sýrie a Jemen. A kromě libyjské džamáhíríje byly dodatečně nasazeny speciální jednotky Anglie, Francie a USA, které se zúčastnily útoku na bránící se libyjské město Sirte, a podílely se na represáliích proti vůdcům libyjské džamáhíríje.

20. října 2011 obletěly svět fotografie a videozáznamy s popravou Kaddáfího.


Belgie


Ať už západní média tvrdila o „libyjských penězích“ mimo Libyi cokoliv, faktem je, že vůdce libyjské revoluce Muammar Kaddáfí neměl v zahraničních bankách ani jediný OSOBNÍ účet. Ani v evropských, arabských, afrických či asijských bankách. Žádný takový účet neexistoval!

Zmrazené libyjské peníze jsou na účtech libyjských státních firem a nadací, vytvořených v dobách prosperující a dynamické libyjské džamáhíríje za účelem rozvíjet mezinárodní spolupráci s různými zeměmi a financovat mezinárodní obchodní projekty za účasti Libye.

Tento stát byl zničen na žádost finančních makléřů po celém světě.

Navzdory tomu, že OSN vydala zákaz používat tyto peníze, západní banky je používají již sedm let a zvyšují tak své zisky.

Peníze navíc zmizely z celé řady účtů. Vyšetřovatelé OSN zjišťují, kam byly tyto peníze převedeny. Ano, v roce 2011 byly na těchto účtech peníze, miliardy libyjských peněz, které OSN zmrazila. Byly připsány úroky. Tyto výnosy však zmizely.

Proč? Kdo povolil rozmrazení?

ŠEST MILIARD DOLARŮ! - bylo použito k financování… teroristických gangů v Libyi a Sýrii, včetně gaunerů ze zločinecké organizace ISIS-DAEŠ, kterou vytvořily zpravodajské agentury USA.


Šest miliard pro alianci NATO


Devět měsíců poté deník Politico poprvé uvedl, že úrokové platby ve výši téměř 70 miliard dolarů, vztahující se ke zmrazeným aktivům, která dříve vlastnila libyjská džamáhíríje, byly vyplaceny (převedeny) na několik tajných účtů. Vyšetřovatelé OSN konečně začali zjišťovat, kam byly tyto peníze skutečně převedeny.

Je známo, že úrokové platby z libyjských aktiv dosáhly výše 5,7 miliard dolarů.

Podle belgické veřejnoprávní vysílací organizace RTBF byly peníze převedeny na účty gangů žoldáků v Libyi, které mezinárodní společenství obvinilo ze zločinů proti lidskosti.How the West plunders Libyan billions vyšel 1. dubna 2019 (a ne, není to april, bohužel) na katehon.com. Překlad v hodnotě 614 Kč Zvědavec.


33 komentářů :

 1. Jaký je rozdíl mezi demokracií a fašismem? Jak mohou mizet peníze z účtů? Kdo je vybírá? Kdo mu to dovol? Co je to vlastně totalita? Jak se projevuje? Já tomu nerozumím. Ti co tohle dělají, by měl Janda z evropských hovnot stíhat za propagaci totalitních režimů. To jenom tak k pobavení:) V čem nám vlastně komunisti lhali?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak mohou zmizet peníze z účtů? Jako světlo ze žárovky. Není to přeci zlato ve vaší domácí kase, ale kus potištěného papírku, nebo virtuální realita... viz Výmarská republika, nebo Venezuela. Půjdete s batohem milionových bankovek pro kus chleba... a druhý den budete potřebovat ty batohy dva.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. V podstatě jednoduchý! DEMOKRACIE je fikce! Lůza není schopná sebeřízení! Od toho tu přeci existuje od počátku dějin kasta pánů nadaná Vůlí k moci, která ovládá tuto vůli postrádající kastu otroků - podlidí*)! Bohužel ta první dnes musí předstírat vládu té druhé! Tzv. demokracie (=lůzovláda) je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit k vzájemnému prospěchu, v rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." - https://www.flowee.cz/civilizace/5256-naplni-se-posledni-vzkaz-stephena-hawkinga-pry-nas-znici-superlide?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   *)Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Smazat
 2. Má vůbec smysl něco k tomu dodávat? Blbečci kteří nevědí jak Kadáfí dělal vše pro blaho lidu jeho země a chtěl zavést pro Afriku obdobu měnového fondu čím by ji mohl pomoci vymanit se ze zhoubného a zlodějského vlivu západu, společně s tím, že u miliard které rozpůjčoval na západ se blížila doba splatnosti a mnoho jiného, mimo jiné financoval Sarkozyho presidentskou kampaň. Hlavně jeho naivita v to, že ho západ nepodrazí mu zlomila vaz podobně jako Gorbačovovi. Ten má štěstí, že Rusové nejsou taková hovada jako zápaďáci a už ho asi nechají dožít, místo toho aby ho postavili ke zdi. Jo jo. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. - plat zdravotni sestry $ 1.000,
   - prispevek pri narozeni ditete $ 7.000,
   - mesicni podpora nesamostatne vydelecne cinnych (zavislych) osob $ 1.000,
   - nevratna dotace statu na porizeni bytu pro novomanzele $ 64.000,
   - nevratny prispevek na provozovani zivnosti $ 20.000,
   - cena benzinu $ 0,14/ litr.
   - Zdarma: zdravotni pece a cast leku, skolni vzdelavani.
   Vzdelavani
   a staze v zahranici: placeny statem.
   - Najemne: neexistuje.
   - Platby za energie v domacnosti: neuctuji se.
   - Automobil: zpravidla z 50% dotuje stat.
   - Uvery bez uroku.
   - System obchodu pro mlade rodiny (ne-bohate) za dotovane ceny vyrobku.
   - Alkohol-nezadoucí, neni.
   Asi takhle to vypada kdyz se "diktator" deli o ropu s lidem...

   Smazat
  2. Kde je naše zlato a proč ho prodal Tošovský? Copak v bance někomu vadilo? A hlavně ho prodal za 316 korun za unci,kolik má dneska? Kdo to ossouhlasil, a jak to, že tenhle jarmulkář ještě není ve vězení?

   Smazat
  3. 9:09
   Neprodal, vyměnil za "cenné papíry". Jestli už z nich udělali toaleťák se zatím neví.

   Smazat
 3. Trochu jsem to napsal nedokončeně, ale abych doplnil, ti blbečci, ti to stejně nepochopí a budou opět idiotsky trolovat. Hej hou.

  OdpovědětSmazat
 4. To zdaleka neni nic proti tomu jak vykradaji a brutalnim zpusobem nas..Uz i budoucnost urvali..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:28 To nemyslíš vážně! Že ne?Vzpamatuj se. Ty porovnáváš válku a privatizaci? Ty tvrdíš, že reálná válka je nic proti "brutální" privatizaci? Ty bys radeji leteckou pumu, dělostřelecký granát doprostřed bytu, než ukradené akcie, než špatné státní smlouvy v Čr? Raději nefunkční vodovod? Raději platit hotově vše u doktora? Ano jsme okradení a pokračuje to, ale srovnávat se s utrpením a tragéií Lybie dost dobře nelze. (Možná se tomu může v osobní rovině přiblížit tak naše povodeň nebo požár v domě.)

   Smazat
  2. Ztráty způsobené privatizací včetně zlodějin a là církevní restituce jsou vyšší než ztráty ČSR způsobené Hitlerem za okupace a války. V RUSKU tomu bylo stejně, samozřejmě ta ruská čísla jsou podstatně vyšší.

   Smazat
  3. 6:40 Restituce: to, že občané nešli do ulic je jejich vinna. To, že zákon byl přijat pozdě v noci o jeden hlas je chyba opozice a vinna koalice, která to brutálně prohlasovala. (Nyní štěká o rozděleném národu a kdo ho rozděluje.) To, že prolomili Benešovy dekrety je jejich vlastizrada.
   V žádném případě ale nehodlám porovnávat hrušky a jablka - peníze s majetkem oproti životům zničených válkou, tj. činnost občany dosazeného parlamentu ČR a napadení Libye jinými státy.

   Smazat
  4. Pochopte, že nešlo o lidské ztráty, ale o ztráty materiální - zničené výrobny, ztráty z výpadků výroby, zničené budovy včetně obytných, zničené železnice, atd. atd.

   Smazat
  5. Porovnání s válkou je nutno brát pouze jako příměr k pochopení rozsahu rozkrádání, které v ČR proběhlo. Málokoho napadne, jakou škodu vlastně způsobili Ti, co se na nás smějí s plakátů, řeší nedostatek financí ve státní zprávě a vydávají se naše zástupce, za jedince oddané svým voličům. Pokrytectví, bezcharakternost, mamon ..... to se na nás směje, to si volíme a to se nám u voleb nabízí.
   K tomu přidejte tanečky ohledně mezinárodních vztahů, schvalování napadení suverénních států pod smyšlenými záminkami. To je naše politická elita, nebo její větší část. Rozbití Libye bylo naprosto bezprecedentní porušení mezinárodního práva. A idioti z páté kolony v Libyi, za pomoci západního " nezištného dobra", udělali spoustě lidem ze života peklo, totálním rozbitím státu.
   ABC

   Smazat
  6. 20:12 A přitom i ten Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Usmolení čecháčci si ani ten svůj nudlovitej pidistát sami nevybojovali, ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit! Za Protektorátu byli naopak Češi uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Naopak výsledkem mstivého a loupeživého odsunu původního obyvatelstva - namísto předtím mu odepřeného plebiscitu - je jejich současný žalostný a vydrancovaný stav, plný putinovské či čecháčkovské lůzy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Viz huhňavý Václav Klaus Perokrad. Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:47 Na anální praktiky je přeborník tvůj vedoucí Janda, imperialistická zrůdo.

   Smazat
  2. Nadávky misto argumentů. Kavárně jde z tlustých do tenkých. ;-0)

   Smazat
  3. Ti západní teroristé ani nic jiného nedokáží než loupežit a vraždit civilní obyvatelstvo suverénních států.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Idiote žůžováku 22:28, že obhajuješ pornobuznu Jandu mě nepřekvapuje, ale že si schováváš odkaz z balalovinek, to je vrchol úchylnosti. Zapomněl jsi se nakonec označit homosmajlíkem.

   Smazat
  6. 4:22 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj fýra - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   je na chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí":-)
   A neumí se k tomu ani chlapsky přiznat! - https://www.novinky.cz/internet-a-pc/501518-obrazek-s-napisem-putin-je-homosexual-musel-z-webu-zmizet-roskomnadzor-poprve-zakrocil.html

   Smazat
 6. Jedno poučení pro bohaté. Chci li zůstat bohatý, nikdy nesmím svěřit své peníze, zlato a cennosti žádné bance. Pokud ovládám stát, musím sestrojit (nebo koupit) atomovou bombu a její nosiče. Jedině to mi v současnosti dává reálnou naději (nikoliv jistotu), že bohatým zůstanu i nadále.
  Jakmile si začnu ulejvat mamon do zahraničních bank, stávám se velmi zranitelný a jak ukazují příklady Iráku, Libye, nebo nejčerstvější z Venezuely, jisto jistě o něj přijdu.
  To by nebyla pro většinu místních ta největší katastrofa. Těm by bylo fuk, zda místní vůdce někdo obere. Ale při té loupeži vždycky dojde k rozvalu země, při kterém umírají tisíce nevinných a nastupuje teror, chaos a anarchie.

  OdpovědětSmazat
 7. Že je politika západních států, zbohatlých na kolonialismu, veskrze loupeživá a zločinná, jsem věděl i bez propagandy komunistů. K tomu stačilo znát aspoň trochu historii a dát si věci do souvislostí.
  O to víc se mi protiví nejen to, že jsme se stali jejich další obětí, ale zejména naše začlenění mezi lokaje sloužící jejich zájmům.

  OdpovědětSmazat
 8. Přesně tak to samé udělali s Venezuelskými penězi a v Českém mainstreámu blijí jak se tam mají špatně.

  OdpovědětSmazat
 9. Říkávalo se, že "když už průser, tak raději v kravatě!".
  A tak i tyto přízemní loupeže jsou západními řezníky všech odstínů haleny do líbivého hávu šíření euroatlantských "hodnot" či liberální demokracie.
  Není to zdaleka ani první ani poslední loupež, které se Západ dopustil, aniž by ruka světské spravedlnosti kdy na koho dosáhla ...
  ---
  To i naši slovutní čs. legionáři by mohli povyprávět, jak v Kazani prachsprostě uloupili carský zlatý poklad, a kdo všechno se na něm stihl napakovat ...

  OdpovědětSmazat
 10. Diktatura kapitálu žije přece z toho, že loupí, loupí a zase loupí. Co myslíte, kdo oloupil ČR o 7 bilionů Kč od r. 1989? Kdo zadlužil republiku 7 biliony Kč ve stejné době? Kdo chce, abychom se dále zadlužovali nesmyslným zbrojením proti nepříteli, který si vykonstruovala diktaturav kapitálu, aby zase mohla jen krást, krást a zase krást. Kdo uloupil 65 tun českého zlata? Umí někdo odpovědět? A pokud se podíváme na olupování občanů, je to stejné, jako s vykradením státu. Je to kapitál, kterému se říká šmejdi, jsou do šmejdovské banky, pojišťovny, směnárny, i ti drobní podomní, i ti co kradou na podporách z kapes daňových poplatníků - až po ty, kteří provádí klasické vyděračství, které dnes je beztresné - na rozdíl od dob diktatury proletariátu. Tehdy - ó to násili - museli pracovat flákači a příživníci, nepřízpůsobivý. A kdo se živil podvodnictvím, veksláctvím, šmelinou a kradením, za solcíku končil v dolech nebo železárnách, kde už ho party horníků a kováků dovedli srovnat. A dnes se zdá, že právě tato kategorie šmejdů je ve službách diktatury kapitálu, jako politické loutky, které pracuji v režimu korupného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česko je jednoznačně nejvíce tunelovaná a vykrádaná země. Co dělat, když jsou ve vedení třeba takoví piráti, kteří si myslí, že přes elektroměry vyřeší bytovou situaci v Praze. Zatracovaní komunisté bytovou situaci řešili před revolucí tím, že postavili 80 tisíc bytů ročně. Hloupí piráti ji vyřeší odečty elektroměrů. Jsou tak blbí až to bučí :-)

   Smazat
  2. Dne 29. března 2019 proběhla finanční revoluce (Basel III). Zlato se opět stalo uznávaným platidlem, protože petrodolar jde ke dnu. Byl zrušen monopol dolaru jako celosvětového platidla (byly zrušeny závěry Bretton-Wood z r. 1944!). Pouze v ČR se o tom asi nesmí psát ani muknout, protože jistý soudruh Tošovský všechno české měnové zlato pře lety prodal za hubičku. Dnes se za odměnu rekreuje v USA. ČNB je každopádně v kopru. Děkujeme vám, soudruhu Tošovský :-)

   Smazat
  3. 17:45 Slováci neměli takového prodejného debila jako Češi a zlato si v trezorech SNB ponechali!

   Smazat
 11. Samozřejmě, že je nutné hledat zloděje v nejvyšších patrech politiky, copak ti lidé jsou imunní, když vidí, jak na dosah ruky se jim válí cizí bohatství. No a že čím je stát vyspělejší a civilizovaněšjščí, tím jsou jeho polizruci a diktátoři kapitálu ke kradení náchylnější, vlastně je to jejich živobytí. Kupodivu zločin narůstá s rostoucí civilizací a klesá s rostoucí kulturou. A potože ze Západ zbavil kulturnosti, tak se krade o stošest. Tož to je výhoda civilizačně zaostalého východu, jako je Japonbsko, Čína, Korea a také Rusko, že národy klulturu neztratili. Jestliže je amíkovi či náckovi fuk, kolik pozabíjí dětí ve prospěch diktatury kapitálu, tak těm kulturním to vůbec není fuk. Jo civilizace prostě genocidu považuje za normu svého bytí, kultura považuje za normu svého bytí humanitu. Tak si občané vyberte!!!

  OdpovědětSmazat
 12. Zchudlé (po r. 2008) NATO uplatnilo v Libyi standardní heslo "rozděl a panuj", zničilo prosperující zemi (snad jedinou v Africe), ukradlo libyjské zlato, znárodnilo si pro svou potřebu libyjské vklady v západních bankách, krade si "zlevněnou" libyjskou ropu, pašuje přes Libyi černou Afriku do Evropy (Karnegiho plán přizpůsoben tvorbě novodobého snědého bruselského Evropana) a paralelně vede masmediální palbu o tom, jak NATO šíří pravdu a lásku. Prostě, bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči! Už i Turecko (jako členský stát NATO), pochopilo, že se musí být schopné ubránit i vůči této organizaci!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.