Reklama

pátek 19. dubna 2019

Jan Schneider: Jandourkovi definitivně jeblo!

Kněz Jan Jandourek, co dává přednost výtahům pro ne-lidi
Jan Schneider
19. 4. 2019  PrvníZprávy
Na asociální síti, která se jmenuje Fakebook, nebo tak nějak, prostě jeho letoře blízké, napsal Jan Jandourek doslova následující.Představte si, že sedíte v Luxoru v (pražské) kavárně a vykládáte polské badatelce, jak jsme tu kdysi za minulého režimu trpěli. O tom se příjemně povídá, když to tu zrovna není. Najednou zahlédnete povědomou postavu. Hele, Weigl. No nic. Pokračujete v líčení utrpení a zahlédnete Jana Schneidera. Že by tu měli ti dva nějaký sraz? Pak už to dost houstlo. Sociolog vědecky publikující na Parlamentních listech Hampl... Postaviček jako z úděsného snu přibývalo, ale pointa záhy přišla. Nezaměnitelným hlasem promluvil Václav Klaus (st), který měl něco společného s křtem knihy. Protože už jsem Polce popsal všechna utrpení, jaká se mi vybavila, byl čas k odchodu, ale kdo to tam znáte, víte, že východ je až vzadu a bylo by nutné se tímto shlukem osobností prodrat. Poprvé v životě jsem použil výtah, na kterém je napsáno, že není určen k přepravě osob.

Předem svého komentáře prohašuji, že jsem nebyl nejen na křtu knihy Václava Klause st., ale v té době ani v Luxoru, ani v Praze. Kde jsem byl, to ví pouze moje žena a NSA. Putin totiž některým z nás, kremrofilů, zakázal se nechat spolu na veřejnosti vídat, právě kvůli bystrozrakým práskačům jako je Jandourek a spol. Ale Jandourek se obelstít nenechal! Přesně podle Stalinova receptu chytil černou kočku v temné místnosti, i když tam nebyla! Moloděc! píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.

Ale vážněji – koho tam tedy mohl Jandourek vidět? Bohemistu Jana Schneidera? To nezní moc pravděpodobně, nevšiml jsem si, že by kdy o něm psal, nota bene v souvislosti s Klausem st.

Nebo snad našeho nejslavnějšího jmenovce, básníka a textaře? Pravda, je sice dlouho po smrti, ale pro Jandourka není nic nemožného! Třeba se mu zjevil, nebo co.

Jandourek totiž dojemně líčí, jak polské badatelce vykládal cosi o svém utrpení za minulého režimu. Jandourek tehdy trpěl na katolické bohoslovecké fakultě, kde se učil o legendách, zázracích a zjeveních. Možná se mu to nyní vlivem toho strašného utrpení zdrclo všechno na jednu hromadu.

Výstižné je však jeho líčení odchodu z kavárny, protože ten útěk nákladním výtahem je dost typický pro všeliké samozvané potírače lží a zlořádů jeho typu! Vyhýbají se konfrontaci a diskusi a vůbec, dští síru a plivou zpovzdálí a měli-li by se potkat s objekty své žlučovité zloby, zbaběle prchají zadem.

I když ten výtah pro „neosoby“, jak by řekl zmíněný Klaus, ten Jandourek použil asi správně, s přihlédnutím k jeho totální desintegrovanosti.

Ale zpět. Co se tedy Jandourkovi vlastně v tom Luxoru mohlo stát? Bylo by vysvětlením, že se mu zjevila Emma Smetana? Podle toho, co se nyní objevuje na internetu, zdá se totiž, že v posledních sto letech byla u téměř všech historicky přelomových událostí! A proto na křtu knihy Václava Klause st. též nemohla chybět, ale (ve stylu pokoušení otce Školastyka z pohádky Hrátky s čertem) zhmotnila se tam pouze a výlučně a jenom Jandourkovi, z čehož byl ještě více popletený, než normálně, až se stalo, co je napsáno v titulku.


14 komentářů :

 1. Věru věrný popis jistého myšlení. Tak už to u těch pravověrně kavárenských chodí.

  OdpovědětSmazat
 2. Někteří kněží mají občas "zjevení" a občas taky do někoho "vstoupí" a to bez ohledu na pohlaví. Je to hezké zaměstnání ta služba bohu.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak jsme se zde dovedeli, ze nejaky knez nadaval na Komunisty.
  COZ SVEDSI O JEHO DOBREM CHARAKTERU !
  Dale , ze utekl z kavarny Luxor.
  A co se stalo dale ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi fakt hlupák. Od kdy jsou Klaus st. nebo Jan Schneider komunisté? Ty to máš v hlavě pěkně zmotané. Léčíš se? Měl bys.

   Smazat
  2. Ostatní jmenovaní také nikdy komunisty nebyli. 15:01 má pravdu - je to hlupák, blbec a duševní podvýživa.

   Smazat
  3. Asi budu muset vrátit diplom, po několikerém přečtení, nechápu, zdá jde o fór, nebo tzv. investikativní novinařinu, ale snad je to jedno.

   Smazat
  4. Co vám, anonyme 23:38 není jasné? Kněz Jan-ďourek, který si hraje před polskou koležankou na ublíženého a pronásledovaného děsným komunistickým režimem si popletl slušné lidi s komouši a z leknutí utekl výtahem na knihy pryč. Když se posléze vzpamatoval z úleku napsal o svém děsuplném zážitku stať. Lhal a lhal, až se mu Schneider smál. Poté chrabrý kněz Jandourek polil Schneidera svěcenou vodou a hle, nic se nestalo, Schneider není satan. Fršééé?

   Smazat
  5. 23:38
   Dle způsobu vyjadřování, jde zřejmě o diplom za sběr papíru. Klidně ho vrať.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. 14:35
   Co znamená slovo "svedsi"? Nezvládl jsi základy češtiny. A co se stalo dále?

   Smazat
  8. Ad 19. dubna 2019 15:01: http://www.humintel.com/klaus_ksc.jpg

   Smazat
 4. Protekční slizoun Jandourek lhal v kavárně, až se mu od huby prášilo, a dostal se do takového rauše, že se mu začali zjevovat duchové, postavičky z televize nebo čerti s Klausovou tváří. Nakonec se vypotácel ven a když začal jezdit nákladním výtahem tam a zpět, přijela si pro něj pohotovost. Pan psychiatr uklidnil Jandourka tím, že si u nich v nemocnici chvilku poleží, a zmatená Polka si příště dá pozor na lidi, co se chlubí, že byli velcí disidenti a mohli studovat kdekoliv, ale strašně při tom trpěli. :)

  OdpovědětSmazat
 5. Konečně žijeme v Absurdistánu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.