Reklama

neděle 28. dubna 2019

Jiří Vyvadil: Putin už se s Ukrajinou nemaže…

Jiří Vyvadil
28.4.2019   VašeVěc
Od okamžiku nabytí platnosti nařízení prezidenta Vladimíra Putina o zkráceném řízení pro přiznání ruského občanství obyvatelům Luganské a Doněcké lidové republiky je možná zaznamenávat fronty jejich obyvatel čekající s doklady na přijetí žádosti. Člověku se částečně derou slzy do očí, když vidí, jak jsou ti lidé šťastní a téměř unisono s rozmyslem opakují, že čekali na tuto chvíli nepřetržitě 5 let, že se cítí Rusy chtějí žít jako Rusové a jako Ukrajinci…

Poté, co ukrajinská Nejvyšší rada schválila doslova totalitní jazykový zákon, kde pro milióny obyvatel Ukrajiny, kteří vždy užívali ruštinu jako svůj rodný jazyk zavádí povinné užívání ukrajinštiny téměř ve všech sférách života, kdy výjimky se budou vztahovat pouze na soukromou komunikaci a náboženské obřady.

Iniciátoři projektu považují za hlavní úkol vývoj ukrajinského jazyka jako „původního jazyka titulárního národa“.

Zákon stanoví vytvoření zvláštní „jazykové komise“, jakož i funkce veřejného ochránce práv pro jeho ochranu.

Navrhuje se zavést zkoušky pro úředníky, určující jejich úroveň znalostí ukrajinského jazyka. Za neuspokojivé výsledky jsou stanoveny pokuty od 200 do 700 nezdanitelných minimálních příjmů. To jest od 3,4 tisíc do 11,9 tisíc hřiven (128-450 dolarů).

Stanoví také okruh osob, které musí plynule hovořit v ukrajinském jazyce. To se dotkne nejen nejvyššího vedení země - prezidenta, premiéra, členů vlády a poslanců - ale také učitelů, zdravotnických pracovníků, právníků a notářů.

Využití ukrajinského jazyka se stane povinným pro soudy, armádu, policii, reklamu, během volební kampaně a referend.

Dokument uvádí, že aplikace jazyku krymských Tataru a dalších jazyků domorodých národů a národnostních menšin bude určeno zvláštním zákonem, který poslanci proberou za šest měsíců.

Zatímco stávající prezident Petro Porošenko označil přijetí zákona za „historickou událost“, v Moskvě suše poznamenali, že o to více obyvatel Donbasu bude žádat o vydání ruských pasů.

A je to tady.

V rámci tiskové konference v Pekingu jaksi mimochodem uvedl, že bude zvážena možnost udělení ruského občanství všem obyvatel Ukrajiny a tedy nejen Doněcka a Luhanska.

A to už bude skutečně bomba…

Nechme vyjící šakaly ze Západu, kteří opětovně budou plácat o agresi Ruska. Člověk dnes už nemůže brát politiky Německy, Polska, Francie apod. vážně jako kdysi. O našem blbečkovi Petříčkovi ani nemluvě…(PS. Omlouvám se, ale nejsem schopen ho označovat jinak)

Že určitě přijdou s návrhem nových sankcí proti Rusku? No a co. Politicky slábnoucí Západ už je jen směšný…

To je jedna stránka. Ta druhá se týká vlastní Ukrajiny.

Pokud se Zelenský nevzchopí a neopře se o svých 73 % voličů, bude záhy odepsán.


75 komentářů :

 1. Myslím, že to tak je správně. Například lékaři, který nebude umět plynule bez přízvuku mluvit ukrajinsky se odebere diplom. Dítě, které nebude umět mluvit ukrajinsky bez přízvuku, nebude vpuštěno do vyučovacího procesu. To Ukrajině pomůže k rychlejšímu progresu. Možná by měli přitvrdit podle názorů Iriny Farion a kopat ocelovou botou do tváře každému, kdo vypustí ruské slovo z úst. Ukrajina nam jde příkladem v demokratizaci a humanizaci společnosti. Jsem zvědav jestli paní Timošenko už bere kurzy ukrajinštiny, riziko kopance do ksichtu je dost velké. Ukrajincům přeji hodně štěstí a těším se na další lekci v demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Finito la Comedia, Ukrajina!

   Smazat
  2. 6:38 - zjevný "demokrat a humanista" až na tu slabost pro kopance ocelovou botou do tváře, která svědčí spíše o chorém mozku.

   Smazat
  3. Mýlíte se, jde o černý humor, satiru.

   Smazat
  4. Finita la commedia, Ukrajýno.
   Křováku.
   Když už.

   Smazat
  5. Zelenský prý řekl, že Ukrajina bude vydávat pasy všem Rusům. Docela bych se zasmál, kdyby ho Rusové vzali za slovo a hromadně si vybavili pasy Ukrajiny. To by se asi EU nestačila divit... A možná by zrušila bezvízový styk Ukrajincům :-).

   Smazat
 2. podotýkam že s tým prišlo Maďarsko a Rumunsko

  OdpovědětSmazat
 3. Řekl bych, že to je začátwk konce Okrajiny.

  OdpovědětSmazat
 4. Jen jestli Rusove budou schopni obnovit tezbu ropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové omezili těžbu ropy? A i kdyby, co by jim bránilo zase ji zvýšit? Jestli máte na mysli to znečištění, tak to už se vyšetřuje. A pod dohledem premiéra i prezidenta. Nechtěl bych být v kůži viníků. Škody zaplatí jako kdysi Jukos - jejich firmy připadnou státu. A nezaznamenal jsem žádnou paniku na trhu. Dokonce ani v našem mainstreamu. A to už je co říci! Takže vaše sny o zhroucení Ruské ekonomiky a následně Ruska jsou - jako vždy dětinské. Ale sněte dál.

   Smazat
  2. Na pondeli je svolano jednani vsech hlavnich hracu s palivy v CR na popud sefa hmotnych zasob. Takze vy udete porad jen tvrdit, ze se nic nedeje?

   Smazat
  3. 8.47
   Bude zaujimave sledovat to vysetrovanie, ak sa im to vobec podari vysetrit, a hlavne kto to sposobil, kto to finanncoval.
   Aby v tom nemal prsty Banderistan, alebo teroristi z USA.

   Smazat
  4. S tou ropou - byla to evidentní sabotáž - jde o to kdo za tím stojí - amíci, nebo banderovci a nebo podpindonosnici ?

   Smazat
  5. Pro 9:24 Děje. Ale jde o běžný provozní problém. Jak je vidět, byl odhalen hned na začátku procesu, takže bezpečnostní systém funguje. Nevznikla žádná panika, takže systém zásobování nejen ČR, ale i ostatních států nebyl narušen. Při pohledu na naše mainstreasmová média, která nevynechají jediný sebemenší příznak pochybení Ruska k jeho pomluvám a útokům na něj je zřejmé, že to nestojí za řeč.

   Smazat
  6. https://cz.sputniknews.com/svet/201904279744707-transneft-informovala-o-umyslnem-znecisteni-ropy-v-druzbe-prostrednictvim-soukromeho-terminalu/

   Smazat
  7. Danny, ono to zpochybnění už tady je, i když se jednalo o sabotáž. Díval jsem se na provoz že firmy, je zcela moderní, takže žádný šlendrián, jak se tady vykřikovalo. Jenže Čína pomalu a už dlouhodobě přechází na Irán a Saúdskou Arábii. Zjevně ji nevadí sankce na Írán, takže v tom bude něco jiného. Navzdory dohodám, Číňané striktně dodržují sankce a ještě i přitvrzují. Rusko je možná partner, ale svým způsobem i konkurent, a Čína se raději dohodne s USA nebo EU, než by se měla bratříčkovat s Ruskem. Budrvtefx hodně záležet na tom, jsk se k problému znečištění/sabotáže postaví EU, protože Rusko už organizuje železniční přepravu do doby, než se ropovody uvedou zpět do chodu.

   Smazat
  8. 9:24 kdo tady tvrdí, že se nic neděje? Je tu provozní porucha. Problém má natolik spolehlivé řešení, že nevyvolal významnou turbulenci cen ropy. Problém Boeingu vyvolal krizi v osobní letecké dopravě, nad tím se nepozastavujete?

   Smazat
  9. Pro 12:56 Čína přechází na Írán? A dokonce na Saúdskou Arábii? To jste vzal kde? Čína zásadně obchoduje s každým, na kom vydělá. A na sankce USA kašle. Může si to dovolit. A velice sekamarádí s Ruskem. Třeba právě ve Venezuele. Ale i v Africe. Minulý měsíc byl otevřen most přes Amur, Síla Sibiře začne dodávat do konce roku v plné síle, stejně tak jako Turecký proud. A byl oprášen plán Jižního proudu. Oprášila ho EU. Němci trvají na Severním proudu II. A ten už se taky blíží k zdárnému konci. A další dohody se týkají LNG. Dokonce i do USA. A tak by se dalo pokračovat s zbraněmi, pšenicí... Nějaká porucha (nebo sabotáž) tonemůže zastavit.

   Smazat
  10. 13:38, už nevím, kde jsem to četl (Írán,Saúdi), ale nejednalo se o nějaký pochybný zdroj. Netvrdím, že nebude využívat ruskou ropu, ale jejich hlavní zdroj bude tento. A není moc pravda, že Čína tak úplně kašle na sankce, to si dokonce nedovolí ani některé ruské společnosti. Kreml musel přitlačit na Aeroflot, aby létal i na Krym. Firma se obávala, že na ně USA také uvalí sankce a to by pri ní bylo smrtící. Stejně tak pro celý ruský letecký průmysl. Je to mnohem komplikovanější, než se zdá.

   Není také třeba zapomínat, že sice Čína má svoje zájmy, a chci podotknout, že jen výhradně svoje, takže pojem partnerství, které existuje třeba v Západním světě, oni neznají, ale zároveň musí živit 1.5 mld. lidí. Taková masa sice vyprodukuje velký zisk, ale má také velkou spotřebu a těžko to řídit. Čína je svět sám pro sebe.

   Jak to ještě bude s NS2 se uvidí, protože německý kandidát na šéfa Komise se vyjádřil proti tomu velice ostře. Projekt drží Merkelová. Ale Německo už hodně investovalo, takže zatím karavana jde svým tempem. Nebýt Německa, není ani NS1, nežto dvojka. Která však nemá ještě vyhráno, protože je stále ve výstavbě a neustále se spekuluje. Nejnověji mají nějaký problém Dáni. Při tomto projektu je ještě další problém, i kdyby se to dostavělo, potrubí není zrovna chráněno na každém kilometru....

   Mimochodem, na ruské zbraně jsou také sankce. Něco se prodalo, ale je toho málo, i když se jedná o kvalitní systémy na světové špičce. Nebýt sankcí, prodali by toho víc. Uvidíme jak to bude se Suchoj SJ nebo MC 21 po problémech B737MAX.

   Smazat
  11. Radost ve Světě nastane, až Svět vyhlásí sankce, embarga, blokády na USA a konečně nastane ve Světě MÍR. Neproudí náhodou ropa přes Ukrajinu?

   Smazat
  12. Pro 15:58 Čína se spojí s Ruskem proti USA. Ne že by Rusy milovala, ale proto, že ji k tomu politika USA nutí. Íránská ropa nebude její hlavní zdroj. Proč by tahala ropu búhví odkud, když ji má přes řeku a za lepší cenu? Na USA sankce kašle. NS2 bude i kdyby se kandidát pokakal 3 metry do výšky! Protože Británie odchází z EU a Německo dostane do ruky hlavní kohout od rozhodující energie. Jak panu kandidátovi řekla paní ministrině: do r. 2030 končíme s jádrem a s uhlím už v r. 2022. Takže co je nahradí? A hlavně: EU bude závislá na Německu. Ne na Rusku. A o to Berlínu jde a Putin to dobře ví. Zbraně nakupuje Indie, Turecko a další země a na embargo kašlou. A budou kašlat ještě více. Těšíte se zbytečně. Ale sněte dál.

   Smazat
  13. 17:59, našel jsem to s těmi Saúdy. https://rusvesna.su/economy/1556305215

   Tohle řekla ta pěkná německá poslankyně. Oni chtějí zrušit úplně vše, plyn bude jen dočasně. https://www.hlavnespravy.sk/weber-rusky-plynovod-nie-je-v-zaujme-eu-ked-ma-zvolia-za-predsedu-ek-urobim-vsetko-aby-som-ho-zablokoval-nemecka-politicka-zahravate-sa-s-buducnostou-nemecka-len-si-chcete-ziskat-volicov-inych/1740091

   Přiznám se, že mi není jasné, jak budou vyrábět "zelenou" elektřinu pro celý stát. Nemají velké řeky a zastavět celé povodí je ekologická katastrofa, nejsou na pobřeží oceánu, příboj taky nevalný, větrníky to ani jako vtip není dobré, fotovoltaika se hodí tak maximálně do Spanělska. Nevím, jak to chtějí řešit.
   Možná spoustou malých zdrojů. Jaká bude ovšem efektivita, bezpečnost a nákladnost = ? Má to ovšem výhodu ze strategického hlediska, nemůžou vás tak lehce ochromit.

   MC-21-300 Irkut první testovací let, vše OK. https://rusvesna.su/news/1556465581

   Kdo říká, že se těším?

   Smazat
  14. 12 56:
   Proboha, kde jste přišel na to, že Čína pomalu přechází na Írán a SA ? Přesně právě naopak. Rusko před dvěma lety právě předstihlo Saudskou Arábii, jako největšího dodavatele ropy pro Čínu. S Íránem Čína obchoduje normálně celá léta a právě ve spolupráci s Íránem a Ruskem začíná tvrdě atakovat petrodolar, protože má ambice jej nahradit petrojuanem. Čína se nikam nepřeorientovává, ta obchoduje s každým, kde vydělá, protože její energetické nároky neustále rostou. Proto také Rusko velmi rychle rozvíjí zkapalňování zemního plynu a začíná silně konkurovat Kataru a USA, protože severní mořskou cestou, kterou si otevřelo, bude vždy levnější v Číně, než Perský záliv a USA.O zahájení dodávek plynu potrubím koncem letošního roku ani nemluvím.

   Smazat
  15. 21:57, takže znovu, protože zřejmě máte svoji pravdu a nečtete odpovědi.

   ".... Россия проигрывает саудитам битву за Китай. По данным таможенного управления Китая, в марте 2019 г. импорт нефти в страну из РФ снизился на 6,8% по сравнению с февралем — до 5,35 млн т.

   Источник: https://rusvesna.su/economy/1556305215..."


   Petrodolar zůstává, stejně tak dolar jako rezervní měna, to je jasné už od r.2017. Trumpova strategie přináší úspěchy. O petrojüanu jsem ani neslyšel.

   Nikdo neříká, že Rusko končí s ropou, ještě ani není dobudována "Síla Sibiře", ale jestli třeba před čtyřmi lety doufali v obrat v národních měnách, potom se v Číně spletli. Čína nejede ani v jüanu, ale v dolarech. Taktéž CB RF opět začíná nakupovat dolary. Americké obligace prodali, zřejmě se obávali, že by nemuseli být splaceny. Ale USA prodávají svoje obligace v ještě rekordnějším tempu než dosud, zjevně se jim věří navzdory všemu. Takže jejich dluh roste čím dál tím, jelikož je o to zájem.

   Ruský LNG se zatím prodává celkem úspěšně v evropských terminálech, jen je otázka dokdy, připravují se nové sankce pro celé sektory ekonomiky, nejen pro firmy a osoby. Celkem se divím, že Rusové stále odolávají.

   Rubl momentálně letí dolu, o víc než %, což je dost a klesá dlouhodobě. To je jeden z důvodů, ne hlavní, proč Čína nepřešla na národní měny. Pád zřejmě způsobilo vyhlášení Putina o ruských pasech pro Donbas. Národně orientované obyvatelstvo Ruska tomu tleská, ti ostatní nadávají.

   Smazat
  16. 22:29
   Je vidět, že o Číně nic nevíte a vaše nadiktované hlouposti jsou akorát k pousmání.

   Smazat
  17. 2:35, velice zajímavé, co jste řekl o předchozím, zjevně velmi hloupém příspěvku. Mohl byste, jakožto prvotřídní znalec poměrů v Číně a jejich kontaktů s RF, USA, EU a ostatními, prozradit, jak to s tou Čínou a Ruskem ve skutečnosti je? Protože hlavně z ruské strany chodí různé zprávy a analýzy, které občas přebere někdo ze Západu a od nich náš hlavní proud a alternativa.

   Ruský zdroj ohledně Saúdů je citován. Nedávno jsem někde četl rozsáhlejší analýzy od několika ruských specialistů včetně Katasonova. Možná se mýlí.

   Smazat
 5. Nakonec na Ukrajině nikdo nezůstane hodně jde za práci do eu a teď půjde i hodně lidí do Ruska.

  OdpovědětSmazat
 6. Ukrajina je zločinecký banderistán, který nemá v civilizovaném světě co pohledávat! Je to umělý zločinecký útvar, držený při životě jako Frankenštajn západem. Ukrajinský fašismus je temným protipólem úžasných národně osvobozeneckých hnutí slovanských národů celé Evropy. Je to odporný vřed na těle slovanských národů.
  Ukrajinština se liší od ruštiny méně než slovenština od češtiny. Dříve se jí říkalo maloruština a byla považována za ruský dialekt. Na východě Ukrajiny považuje ukrajinštinu za svůj jazyk méně než čtvrtina lidí. Na Krymu asi 6%. V Oděské oblasti méně než 40%.
  Jednou musí být zúčtováno s ukrajinskými fašisty tím nejtvrdším možným způsobem. Bez milosti a definitivně!
  Hrůzy jaké napáchali ve jménu deviantní ideologie musí být potrestány!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:25, ukrajinština se od ruštiny liší poměrně dost, víc než č-s. Vy máte na mysli zřejmě suržik, kterým se mluví ve východních oblastech a který je směsí ruštiny a ukrajinštiny, více podobný ruštině. Pokud umíte rusky, suržiku rozumíte, ukrajinštině hůř. Suržikem mluví asi 60 - 70% Ukrajinců a značná část Rusů v přilehlých regionech RF. Dalším jazykem je čistě ruština, kterou také mluví nemálo Ukrajinců, hlavně na východě. Jedními z nich jsou Julia Timošenko a Klimkin.

   Smazat
  2. Právě jsem se vrátil z města a v centru narazil na dva chlapce z Ukrajiny, cca 15-16 let. Mluvili čistě rusky, dokonce ani suržikem ne. Nevím, odkud jsou přesně, ale většina lidí u nás je obvykle odněkud ze západu. Buď z Podkarpatí, nebo z pravobřežní Ukrajiny.

   Smazat
 7. Zajímavé, že nikomu nevadí, že podobné zákony má třeba Litva či Lotyšsko (ovšem to jsou "stabilní euroliberální demokracie" a členské země NATO).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale vadí, jen o tom nevíš.

   Smazat
  2. Bylo by zajimave cist, kdyby podobny dekret vyhlasil Husak, ze se musi mluvit jen cistou slovenstinou. Naridit, aby nekdo mluvil jen oficialni reci, to se hodi na stat, ktery nepatri na Zemekouli. Jesteze jsme se v r. 47 vystehovali zpet do CSR, neco takoveho by nenapadlo ani cara. Celou dobu tam jsme mluvili jen cesky, ani Polska nenaridila, aby vsichni mluvili po polsku. Tohle zasluhuje nejvyssiho odsouzeni, ale Ukrajinci mohou delat jakekoliv zverstvo, protoze podobna zverstva dela cela demokraticka zapadni spolecnost. Ukrajinci nastesti zabiji jen po par lidech, zapad, zeme NATO, po milionech. Tak co od nich chtit!? Tenhle "civilizovany svet" je to nejhorsi, co mohlo lidstvo potkat. Zasluhoval by kompletni zruseni. Myslim si, ze pan Buh na tom pracuje. A jeste silneji ten civilizovany svet. Jeste ze v dalsim stoleti uz tady nebude.

   Smazat
 8. Rozdělený SSSR po sobě zanechal kostlivce ve skříni v podobě promísení etnik na rozsáhlém území. Tolerance různých národností na jednom území by měla být základem pro budoucí vývoj v jakémkoliv rozpadajícím se státě.
  Vytváření umělého problému s jazykem na území, kde po desetiletí žádný problém nebyl rozhodně nepřineslo pro Ukrajinu nic pozitivního a krok Ruska přichází až po letech občanské války.
  Každý, kdo alespoň trochu sleduje mezinárodní situaci, dokáže sám posoudit komu situace s konfliktem u Ruských hranic vyhovuje. Obyvatelům Ukrajiny rozhodně ne. Životní úroveň obyvatel rozpadlého "východního bloku" nikdy nikoho na západě nezajímala a každý jejich krok hájil především jejich zájmy a zájmy nadnárodních koncernů.
  Nakonec se území Ukrajiny rozdělí a nebo vznikne sestava samostatně fungujících územních celků. Jiná cesta není a Rusko k tomu dalo silný podnět.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promíšení etnik tu je již od carských dob Ruského Impéria, takže žádný pozůstatek SSSR. Národnostních rozdílů vytvářejí "nové elity" nenávistnou atmosféru k ruským menšinám ve svých zemích a jako na židy na ně svádějí své vlastní neúspěch. typické pro Pobaltí či Gruzii a Ukrajinu.

   Smazat
  2. 10:10 anglosaský svět to přikrmuje, protože jedná podle hesla "rozděl a panuj"

   Smazat
  3. Ten rozklad společnosti a národnostní nenávist nastaly od okamžiku, kdy během Majdanu zvítězili Američané nad Ruskem a EU. Koneckonců sám Biden a Volker, a především Volker, se tím chlubili, že Ukrajina se vyvíjí stále pozitivněji a je stále více a více nacionalistická. Oni dodali strategii a metodiku pro nacistické tendence, které na Ukrajině vždy byly, ale latentní a výrazně menšinové. Dnes je tomu naopak. Není normální, aby se vnuk vojáka Rudé armády podílel na na demontáži památníků vlastních hrdinů a nosil insignie OUN-UPA. A tohle bere Amerika jako mimořádně pozitivní jev.

   Smazat
  4. 10:01
   Máte naprostou pravdu.

   Smazat
 9. Podle publikovaných výsledků výzkumu kanadských psychologů jsou internetoví trollové psychicky nemocní a jejich osobnosti jsou charakterizovány "černou čtyřkou": sadismus, bezprincipiálnost, narcismus a psychopatie. Jako vyšité pro agenta Radostu.

  OdpovědětSmazat
 10. Celé EU musí povinně se všemi svými místními mopslíky poštěkávat na Rusko. Zaujalo mě proto najednou to hrobové ticho, když přestala z Ruska přitékat ropa. Najednou se ukazuje, že bez ruské ropy bude Česko za tři měsíce bez benzínu! To je docela gól. Nedivil bych se, že se nakonec zjistí, že ropu úmyslně znečistil v Rusku nějaký patriot, kterého to štěkání už unavuje a který nevidí důvod nadále vykrmovat štěkající psy. Vůbec bych se mu nedivil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu, že Rusko zahajuje 1.6. sankce na dodávky paliv na Ukrajinu, tak asi bylo potřeba vyřadit z provozu Lukašenka, který by to jako vždy sabotoval dodávkami z Běloruska.

   Smazat
  2. 10:29, samozřejmě, že patriot se na něčem podobném nepodílel, bylo to přesně naopak. Rusko potřebuje prodávat ropu a dosud byli spolehlivým partnerem. Kontaminace přišla hodně nevhod v čase, kdy ceny za ropu stoupají. Už se to vyšetřuje.

   Smazat
 11. S tím jazykovým zákonem to banderovský parlament definitivně podělal. V r. 2005, po zrušení víz pro EU, jsem procestoval Ukrajinu křížem krážem (včetně Krymu) a ukrajinštinu jsem nezaslechl ani ve Lvově, ani v Kyjevě. Pochybuji, že se ti rusky mluvící za těch 14 let ukrajinsky naučili. Ukrajinština mně zní nepřirozeně a nelibozvučně, prostě nejde plynule ze rtů, je nějak těžkopádná a těžko se ukrajinsky vyjadřují i jejich představitelé. Připadá mně, že se jedná o zcela uměle vytvořenou řeč, proto ji asi budou muset naučit obyvatelstvo násilím. No, nevím, nevím, k ničemu dobrému to nepovede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. stejnou zkušenost mám i z Užgorodu, Mukačeva i Ivano-Frankovska (a celé trasy na Goverlu), spíše než s ukrajinštinou se tam člověk setká po ruštině a s maďarštinou a rumunštinou

   Smazat
  2. Ten jazykový zákon to byla taková drobná pomsta Zelenskému za volby, Zelenský se ukrajinsky teprve učí mluvit. Ale postihne to celou zemi, každopádně ten zákon urychlí rozdělení Ukrajiny, ne-li její totální vylidnění!

   Smazat
  3. Tu zkušenost můžete udělat každý den. Ukrajinci jsou u nás všude a domluvíte se s nimi lámanou češtinou, kterou se hbitě naučí nebo rusky. S každým. Je třeba si uvědomit, že Ukrajina je geopolitický konstrukt. Byla vytvořena účelově bolševiky v r. 1920 jako nárazníkový stát podobně jako Zakavkazská republika, Dalněvýchodní republika apod. Byly rušeny postupně ve 20. letech, jak se upevňovala síla SSSR. Kromě Ukrajiny do dnešních dnů vydrželo ještě Bělorusko. Obě země měly samostatné zastoupení v OSN po celou dobu jeho trvání. Vedle SSSR. Z ostatních nejdéle vydržela Karelofinská republika s hlavním městem Petrozavodsk. Měli jsme ji ještě v atlase ve škole. Většinu obyvatel Ukrajiny tvoří Rusové, Poláci, Maďaři a Rumuni. Do války to byli ještě Židé, ale o ty se postarali Němci a to rukama Bandery a spol. Takže hovořit o ukrajinštině jako o jazyku státním neodpovídá historickým faktům. Ostatně sami Ukrajinci mají problém s tím, jestli vůbec národ jsou a jestli je ukrajinština samostatným jazykem. Neovládají ji ani všichni politici a poslanci. Ani ti "národovečtí".

   Smazat
  4. Taky jsem mezi Ukrajinci míč nezachytil ukrajinštinu, a to značná část je tady ze západu Ukrajiny, zbytek někde z centra. Skoro všichni mluví suržikem anebo dokonce i rusky. Samotná ukrajinština na mě taky působí zvláštně, navzdory tomu, že spousta skov je bližší naší slovní zásobě než ruské (rada/sovět, ďakuju/spasibo...) Přesto má neočekávané tvary, které zmátnou, např. nič = noc, pid = pod....

   Smazat
  5. Je možné ,že se Ukrajinci s ruským pasem nebudou muset učit ukrajinsky ?A jako ruští občané budou mít ochranu ruského státu je jisté,ale pravděpodobně budou vystaveni diskriminaci ze strany Ukrajiny

   Smazat
 12. Na tiskovce v Číně Putin mluvil o tom, že se zvažuje vydání ruských pasů všem žadatelům z Ukrajiny. Před rokem jsem ale zachytil zprávu, že Rusko chce jít ještě dál, protože Rusové jsou prakticky ve všech bývalých svazových republikách a v některých z nich nová vrchnost systematicky vytváří občany druhé kategorie (viz Pobaltí). Občanství ve zjednodušeném řízení proto podle toho návrhu dostanou všichni ti, kteří prokáží svůj ruský původ na základě dokladů z dob SSSR. To pak bude stěhování národů! Jak bez Rusů budou fungovat třeba takový Kazachstán nebo Uzbekistán apod., to si ani nedovedu představit. Rusko si tím ale velmi pomůže, protože má neslavný demografický vývoj a obrovské území ne pro milióny, ale pro stamilióny nových obyvatel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin to musí udělat, jinak je od východu postupně zaplaví Číňané, kteří už ve velkém drancují Sibiř!

   Smazat
  2. 11:07, je to horší, Číňané odcházejí. To znamená, že podmínky v Číně se začínají přibližovat těm v Rusku. Sibiř nedrancují Číňané, ale jejich vlastní, kteří obchodují s Čínou. Mnohdy načerno. Jestli se tomu neudělá v nejbližší době radikální přítrž, může být v budoucnu podobný problém jako třeba v Brazílii, Indonésii, Malajsii, Mexiku apod.

   Smazat
 13. Ukraina a ostatné štáty CCCP vznikli Leninovým dekrétom, a keďže Ukraina nemala historicky vymedzené hranice a obyvateľstvo tam bolo väčšinou chazarské - napr. Odesa 40%, v intenciaách politbyra VkSb bola nutnosť tieto kraje ohraničiť a dať im aj priemyselnú bázu na ktorej by mohli existovať, a potom prišiel Stalin a skončila sa nadvláda chazarov, začal hospodársky prevažovať Východ, a s ním aj jazyk, Ševčenkov blud o ukrainskom jeziku bol na smiech, rusíni ho jakž takž akceptujú, tá ich abeceda - polovica latinka, polovica azbuka - Zakarpatie, tam sa dohovoríte po magyarsky a slovensky - veľmi dobre, tak o čo ide - o Halič, neprispôsobivú po stáročia, večne opitú a negramotnú, neschopnú prijať zákon a dodržiavať ho, to je celé - a ľahko manipulovatelní chazarmi ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Halič bude "zachráněna" Polskem. Polské tajné služby už pracují na odtržení Lvovské oblasti a připravují haličský majdan!

   Smazat
  2. 11:59 "Nie ma Polski bez Lwówa!"

   Smazat
  3. Oligarcha Kolomojskij (t.č. v Izraeli) zaplatil Zelenskému volby s jediným cílem - pokračovat v budování Chazarské říše na území Ukrajiny. Hlavním městem Chazarie nebude Kyjev, ale Dněpr (dříve Dněpropetrovsk), centrála Kolomojského. Poslechněte si třeba předloňské TV vystoupení Nadi Savčenkové, ta to vyjádřila bez obalu naprosto přesně (na konci článku): https://aeronet.cz/news/ukrajina-padla-izrael-po-slovensku-dosadil-sveho-prezidenta-i-na-ukrajine-zemi-povede-zid-ktery-vsak-pry-konvertoval-ke-krestanstvi-syna-kirilla-nechal-pokrtit/

   Smazat
  4. Pro 12:16 Kolomojský už se vrací na Ukrajinu.

   Smazat
 14. Legracni je, ze kdyz pristanete v New Yorku, jsou tam napisy v anglictine a spanelstine. A nezdalo se mi, ze by tam z toho nekdo mel pupinky ci jine trauma ... Takze tohle od sveho vzoru nejak nezvladli opsat. ��

  OdpovědětSmazat
 15. V SSSR, jako ve všech federacích, musel být jeden společný úřední jazyk - a Rusů bylo nejvíc, byla to tedy ruština. Ovšem i v té nejmenší svazové nebo autonomní republice se kromě ní vyučoval ve školách jazyk příslušné menšiny.To už Ukrajinci jaksi neuvádějí, nezapadalo by to do jejich teorie "utlačování". Ukrajinsky se mluví hlavně na venkově, mnozí přecházejí plynule do polštiny a běloruštiny. Dokonce existuje západní polesština - směska ukrajinštiny a běloruštiny, a úplně zvláštním jevem je jazyk suržyk /ukrajinská gramatika a výslovnost, slovní zásoba převážně ruská/.Chtěla bych vidět některého ukrpolitika, mluvícího spisovně ukrajinsky.A u nás? I svačící Ukrajinec mluví rusky a vůbec nepřemýšlí o tom, že používá jazyk "nepřítele".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na západě Ukrajiny je nebo bylo víc podobných národů, v podstatě endemických, které měli různý původ, a tedy i svůj specifický jazyk, ale dnes jejich kultura skomírá víc než na Lužici. Dnes už neslyšíme skoro nic o lužické srbštině (Německo), kašubštině (Polsko) nebo lemčině (UKRAJINA) a rusínštinu Ukrajina potírá tak tvrdě, že za chvíli zmizí úplně taky.

   Co se týká ostatních národností, jako třeba Maďarů, Řeků... ti mají "domovský" stát a můžou svůj jazyk rozvíjet. Tataři, kteří "domovský" stát nemají, měli štěstí, protože Rusko umožnilo rozvoj jejich kultury a dnes už lze používat tatarštinu i na Krymu. Rusíni mají smůlu, ti ostatní ještě větší, ti jsou už asimilovaní úplně (Huculové, Bojkové...). Ale Ukrajina je OK, svobodná a demokratická.

   Smazat
  2. No vz jste tomu dal korunu - národnostní a jazykový útlak a na to věta: "Ale Ukrajina je OK, svobodná a demokratická". To si z nás děláte srandu, že?!

   Smazat
 16. Ještě k té znečistěné ropě. Protože to budou vyšetřovat ruské orgány, Putin se postará, aby byli viníci nalezeni, po právu odměněni a nic se nezametlo pod koberec. Takovéto sabotáže řízené z poza hranic, mu umožní odhalit nepřátele Ruska, kteří se takto nádherně odkopají. Hej hou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chlorové deriváty do ropy přimíchali 4 menší těžební společnosti. Jejich představitelé a technici jsou již vyšetřováni.

   Smazat
  2. 19:45
   Je to útok na Rusko. Nakonec budeme odebírat plyn, ropu a jiné suroviny z Ruska, ale přes US a s patřičnou přirážkou. Naši blci kteří jsou za vodou a zlikvidovali naše zemědělstíví a dnes na polích místo bramnor a obilí pěstují Babišovu řepku a potraviny dovážíme z EU tříděné pro elitu a blce. Příladně pražské restaurace které prodávají stejky jako Argentinské maso a jde o maso Polské ale z amerických chcíplých krav.
   No my to přece zaplatíme, máme na to.
   Václav

   Smazat
 17. Nedávno jsem slyšel našeho náměstka velvyslance USA pana Petříčka, jak pomáháme ukrajině tím, že zjednodušujeme přijímání dělníků z Ukrajiny.Dnes jich ve světě pracuje cca šest milionů. Komu to ale jen trochu pálí, musí se zamyslet nad tím, že tito nejproduktivnější lidé platí sociální a zdravotní pojištění jinde než na Ukrajině. Zajímalo by mně, z čeho pak stát platí důchody, přídavky na děti, nemocnice a lékaře. Jestli pak spíš té Ukrajině nepomáháme k bankrotu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15,11
   A mas pocit, ze to Porosnaka a jeho bandu trapi ?

   Smazat
  2. Pozoruhodné, "nejproduktivnější lidé" z Ukrajiny u nás platí sociální pojištění, které mnohdy si mnohdy u nás neplatí naši soukromí podnikatelé.

   Smazat
  3. Sprava z TA3: Novozvoleny preziden Banderistanu Zelenskyj odmietol ponuku Putina na stretnutie, a slubil, ze ponukne ukrajinske obcianstvo Rusom.

   No to by som chcel vidiet Rusa, ktory bude mat zaujem o obcianstvo Banderistanu.

   Smazat
  4. Do Ukrajiny proudi miliardy od tehle ukrajinských gastarbeitru na zapade

   Smazat
 18. Rusko udelalo spravny krok!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 19. Zatím ten UkroZelenáč dělá jen samý pitomosti, asi to bude brácha Petříčka a nebo ségra? Hej hou.

  OdpovědětSmazat
 20. Zaujímavé na znečisteni ropy je, ze transport zastavilo Poľsko, Bielorusko, Slovensko ale ne Ukrajina!!

  OdpovědětSmazat
 21. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 28. dubna 10:20.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 22. Veliký Putin, BJJP, se nebude mazat ani s Českem!

  Ano, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace, i my roduvěrní Češi dostaneme možnost stát se Rusy.
  Zdůrazňuji: My roduvěrní Češi dostaneme tuto NEUVĚŘITELNĚ NÁDHERNOU možnost stát se příslušníky národa našich starších bratří, téměř bezplatně.
  Jinými slovy: Jen a pouze my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti se posuneme výš na žebříčku vývoje lidstva!
  Ano, prostí bezpartijní voliči KSČM + našich národních Vůdců Miloše a Babiše tuto možnost NEDOSTANOU.

  Proto BEZ PRODLENÍ vstupujte do KSČM nebo ANO (je to prašť jako uhoď).
  Čím dřív vstoupíš, tím větší bude tvoje šance dostat se na stavbu širokorozchodné železnice z Kamčatky na Aljašku, ÚŽASNÝM podmořským tunelem.
  A to se vyplatí.

  Ať věčně žije Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 23. Tady se jeden nedomluví ani s doktorem, jeden má obavu, aby mu nevzal něco, co by mu pak chybělo a nikomu to nevadí. Český doktor se umí aspoň zeptat "Tak co s Váma, jak si představujete další léčbu".

  OdpovědětSmazat
 24. 1:14 Ukrajina nemůže zastavit dodávky z Ruska, protože už má jenom květen na to, aby se předzásobily. Rusko vyhlásilo v rámci protisankcí embargo na dodávky ropných produktů na Ukrajinu od 1.6.2019. A aby to nesabotovalo jako vždy Bělorusko, tak zcela "náhodou" poslali do ropovodu Družba po padesáti letech "omylem" znečištěnou ropu. Kdo tomu věří, ať tam běží. Po všech stránkách bude v létě na Ukrajině velmi horko.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.