Reklama

pátek 5. dubna 2019

Kam směřuje svět?

Paul Craig Roberts
5. 4. 2019     PaulCraigRoberts
Od roku 2016 se USA zmítají v podvodu Russiagate, vymyšleném vojenskobezpečnostním komplexem s cílem zabránit prezidentu Trumpovi normalizovat vztahy s Ruskem. Ty by totiž devalvovaly RUSKOU HROZBU, která není ničim jiným než klamem, chránícím bilionový roční rozpočet tohoto komplexu. Demokratická strana, která zcela jistě není demokratická, tento klam podporovala v naději, že s jeho pomocí prezidenta Trumpa přece jen udolá, a do boje proti němu zmobilizovala všechna svá prostitující se média.


Dnes, kdy skálopevná ujištění amerického establishmentu o tom, že Trump je zrádce, který ve spiklenectví s Putinem ukradl americké volby proto, aby Amerika sloužila ruským zájmům, se i v konečné Muellerově zprávě o aféře prokázala být lživá, jsou důvěřivé americké hlavy hotovy k přijímaní lživých kampaní dalších. Docela jako by toto lživé vlnobití mělo rozbít veškerou dosavadní reputaci Ameriky.

Samozřejmě se nejšílenější z demokratů a mediálních děvek s Russigate jen neradi loučí a nejraději by ji vrátili zpět tam, kde byla. A už jeden nebo dokonce dva profesoři vyhlásili, že Mueller byl možná i součástí „ututlání Trumpovy aféry“ a jeho úloha v něm by se měla tedy prošetřit. Což všechno dohromady ovšem jen podtrhává fakt, že USA sledováním této aféry zmarnily tři roky své existence.

Je přirozené, že ostatní země se mezitím hnuly vpřed. Rusové např. zjistili, že washingtonské sankce mají stříbrný okraj: Rusko se ekonomicky stalo soběstačné a vyvleklo se tak z nevděčné role pouhého vývozce surovin do západních zemí, kterou Západ pro Rusko považoval ještě za jakž takž přijatelné. A americké vojenské hrozby směrem k Rusku přivedly na svět nové zbraňové systémy, proti nimž nemají USA obranu – a tím se staly vojenskou mocností až druhořadou. A Čína se stala největší ekonomikou světa a tím i státem, který ve stále rostoucí míře ignoruje washingtonská spílání jednou na to, a po druhé na ono.

Podobně se chová též Irán a Washingtonu se dokázala postavit i Venezuela. Zkrátka svět došel k názoru, že USA nejsou takovou mocností, jakou si ony samy o sobě myslí, že jsou.

Washingtonské zneužívání své role rezervní měny a jeho porušování mezinárodního práva povzbudilo světové hnutí obejít se v mezinárodních transakcích bez dolaru. Což je pro moc Washingtonu možná ještě větší hrozbou, než ruská převaha ve zbrańových systémech.

Prezident Roosevelt měl z 2. světové války též jistý druh potěšení, protože si uvědomoval, že z ní Britanie vyjde hospodářsky zubožena a zbavená svého impéria, zatímco zisk z války připadne Spojeným státům. A že to tedy budou ony, které převezmou roli světové rezervní měny a budou proto schopny platit všechny své účty pouhým tiskem svých peněz. A vláda se tudíž nebude muset ohlížet na svá rozpočtová omezení.

Pro zemi, tak fatálně zadluženou, jako jsou USA, by její ztráta role rezervní měny představovala drtivou ekonomickou pohromu. A je to právě tato pohroma, které dnes Washington čelí v důsledku své politiky sankcí a nerespektování mezi národního práva.

A je zde ještě jedna hrozba navíc. Tak jako římské impérium padlo pod náporem cizích nájezdníků, kteří překročili jeho hranice, tak padá pod cizí mocí i impérium washingtonské. Evropu, jako jeho královskou korunu, dnes zaplavují miliony muslimů, neschopných i neochotných asimilace s obyvatelstvem původním, takže Evropa už přestává být Evropou v původním smyslu toho slova. A prezident Trump nenašel až dosud dost síly ani k uhájení hranic Spojených států. Demokratická strana a presstitutky totiž nechápou, proč by se měl objem prostředků směrovaný na bilionový rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu snižovat kvůli stavbě nějaké obří hraniční zdi.

Američtí neokonzervativní sionisté, řídící americkou zahraniční politiku ve prospěch izraelských zájmů už od časů Clintonových, pokřikují dál, jako bychom byli ještě i dnes pupkem světa, když dokonce i tak patetičtí vazalové USA, jací jsou v Evropě, si dovolí např. vyslovit svůj nesouhlas s Trumpovým darem Golanských výšin Izraeli. No a pokud jde o autoritu morální, pak tu po Afghánistánu, Iráku, Libyi, Somálsku, Sýrii, Jemenu, Ukrajině, Hondurasu a nyní Venezuele, promrhal Západ naprosto dokonale.

Svět si už dnes zkrátka nemyslí, že Západ je cosi, k čemu by měl s úctou vzhlížet. Vidí jej spíš jako velkého ďábla, či podle slov Matta Taibiho „jako velkou upíří chobotnici, člověka připomínající jen obrysem hlavy, do jejíhož tělního oběhu proudí peníze smisené s krví“.

Vybral a přeložil Lubomír Man

27 komentářů :

 1. "Spicky" USA to proste prekombinovali...Nemit skalni duverivce,tak sami sebe dostali do konecneho bodu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mně jsou ty jejich americké špičky ukradené, česká tragédie spočívá v tom, kolik tady mají poslušných loutek a vykonavatelů makajících v rozporu se zájmy ČR

   Smazat
  2. Číňané to u nás také překombinovali. Konkrétně mám na mysli čínský fotbalový klub Slavia Praha. Tak okaté zfalšovaný los, aby Slavia hrála pohár doma se jen tak nevidí.
   https://www.facebook.com/305852701858/posts/10156422829201859?sfns=mo

   Smazat
  3. Odpověď je prostá milý Watsone, do pr☆☆☆☆.(písk)

   Smazat
 2. Pane Roberts souhlas s článkem to se bohužel děje ale ty vaši vládci na to dojedou. Je dobře že se svět brání diktatuře usa.

  OdpovědětSmazat
 3. A jak je ty idiote možné, že ten všemocný "deepstate" na Trumpa v aféře "russiagate" něco nenašel nebo nevykonstruoval?
  Jak je vůbec možné, že ten tvůj Trump vyhrál volby? Vždyť jsi tu přece blekotal, že Soros ovládá volební počítače a vítězství Clintonové je předem jisté.
  Neustále jen popíráš sám sebe, konspirační, propagandistický blbe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protoze nemohl,to by vazne poprel za prve demokracii v USA a za druhe by se postavil do ulohy slabsiho (to neschopne Rusko je prevolcovalo) To vubec nebyl cil...cil byl udelat bordel

   Smazat
  2. Pekný článok neostáva iné ako s ním súhlasiť. Trump aj keď je to paradoxné dokonale vyšachuje Ameriku zo svetového trónu.
   USA stále viac strácajú vo svete sympatie. Svet pomaly ale isto opúšťa dolárovú menu a to ja začiatok Amerického konca

   Smazat
 4. Kam že to spěje "svět?" No to je přece jednoznačné - ke strašnému, ale strašnému!!! konci. Řada impotentních kurev s miliardama si pořád myslí, že oni a zrovna oni se nějak zachrání? To jsou opravdu tak blbí? A to se jim bude strašně líbit, šlapat po kouřících rozvalinách a po břichách a ksichtech hnijících mrtvol, které nikdo nebude uklízet? Každej bude koukat kam uteče a zaleze, ale ani to nikoho nezachrání, protože chcípne hlady a žízní! Nebude co žrát, z chcíplých lidí se rozleze mor, budou v tom běhat spousty prašivých hladových psů a dalších zvířat ( viz jen ČR s milionama psů!) a ti pitomci, kteří to tady jenom spotřebovávají a koukají, co se ještě dá ostatním ukradnout a sežrat pro sebe, budou čučet a čučet a kvičet strachy jako krysy. A budou závidět těm, kteří už radostně a šťastně chcípli, protože na ně to pořád bude čekat, a právě tenhle lidskej ksindl, a přesně jenom tenhle ksindl, kterej krade a shromažďuje jakési papíry, jimž se pořád ještě přezdívá "peníze" o sto péro, se bojí smrti! Děsně se bojí smrti - proto to všechno dělají. Musí vidět, jak pitomě a zbaběle ničí celej svět, a dělají to pořád dál a dál, do všeho se serou, a nic nenechají na pokoji a v klidu žít. Kdyby zalezli někam mezi ty svoje smradlavý miliony, a tam čekali, až zhebnou, udělali by nejlíp - v posledních vteřinách být obklopeni svými papírovými miláčky? Co už může být radostnějšího pro lidská hovada s mrtvými mozky? Tak tohle čeká celý svět - tam spěje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi se léčit, je to s tebou vážné.

   Smazat
  2. A ty už se - doufám - léčíš. Na mně se klidně vyser. Napiš co máš k článku a vyser se na mně. Dík.

   Smazat
  3. 12 11 takhle bych to taky videl naprosty souhlas pane

   Smazat
  4. Trolík 12:20 se snaží rozvracet diskuze, ale nějak mu to nejde. I na tak jednoduchou věc je přece jen potřeba trochu inteligence. Holt nemá, nemá, nemá ...

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 19:43 To máš krapet problém hledat "inteligenci" mezi místní sortou odulců, čechomužyku, co je pilnej leda v trolení putleroffskejch rudocanců, jinak ale také patří k této sortě zdegenerovaných, zapšklých, na Putlerových prdech závislých, neproduktivních zmrdů, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí! Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   Smazat
 5. Odpovědi
  1. Tohle by si měl přečíst pan Petříček a celá naše vláda. A jestli to nepochopí tak silnš pochybuji o jejich schopnostech myslet.

   Smazat
  2. 15:48 Evropan Petříček hájí evropské ideje, stejně jako kdysi evropští dobrovolníci, kteří 22. června 1941 překračovali sovětské hranice a kteří na rozdíl o něho byli ještě většinou horoucími nacionalisty. Jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji. A dnes se rodí nová generace bojovníků za skutečnou Evropu, která vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 6. Článek by měl mít správně titulek "Kam směřuje svět pod vedením USA?" Odpověď by byla jednoduchá, bylo by to jedno velmi sprosté slovo po předložce "do"!

  OdpovědětSmazat
 7. Stejně nejlepší hodnocení Ušáků je, že si stále opakovaně šlapou na ty stejný hrábě a furt dostávaj po tlamě. Jen tak dále, hrábě něco vydržej a navíc je to něco jako pes jitrničku sežral, čím víc šlápnou tím větší ťafku dostanou, číj větší Bombu dostanou, tím víc zblbnou, čím víc zblbnou tím víc šlápnou... Hej hou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Já napsal na USA velvyslanectví, že jim nabízím jednu cestu, jak se dostat z té Muellerovi ostudy ven. Já jim napsal, že jsem se v roce 2016 zúčastnil mítinku na podporu Trumpa před jejich velvyslanectvím, v jedné ruce jsem měl plakát "Trump For President" a ve druhé ruce jsem měl vlajku Donetska, že at´ si mě ještě vytáhnou z jejich záznamů z kamery na jejich velvyslanectí z roku 2016 a at´mě unesou do USA, jako unesli židé Eichmanna, ale že at´ po mně klidně požádají, že naše vláda je vládou prostitutů, že ti mě hájit nebudou. S mým případem už klidně další dva roky nových vyšetřování ustojí.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulane, zase meleš nezajímavé hlouposti. A opět projevuješ svou "americkou" omezenost a hloupost. Raději nic nepiš, jsi tu za chronického osla.

   Smazat
 11. Svět se bude otáčet okolo osy a kroužit okolo mateřské hvězdy ještě pěknou řádku let. Jestli na něm bude nějaká forma života, a ještě třeba inteligentní formy, je už jiná věc

  OdpovědětSmazat
 12. Ano, diktatura kapitálu v USA potřebuje nepřítele, potřebuje vést agresívní války, jinak cítí, že je s ní amen. A války proti arabskému světu jsou ji málo, stejně jako cvičení a vyzbrojování teroristů, nejen Talibánu. A tak kráčí ve šlépějích Adolfa Hitlera a německého nacismu svým osobitým Drang nach Osten. Přítel se uplácá ze lží a ty se dají k věření vazalským státům a také USA veřejnosti, ale ouha, ne všichni jsou idioti a tak nevěří a nevěří a nevěří. Proč by také měli? A také v Česku, proč bycvhom měli si vymýšlet a hledat nepřítele v Rusku, když náš tisícíletý nepřítel byl Němec, Němec a zase jen Němec. Dnes není okupantem jako za Böhmen und Mähren a dob jimi milovaných Heydrycha, Himmlera, Göringa, Goebbelse a Hitlera - dnes stále ikon německého myšlení a nacismu. Ale Němec je okupantem ekonomickým, který dojí české občany ročně cca o 300 miliard Kč, tedy jeden každý Čech je Němci připraven ročně o 30.000 Kč, zdá se vám to málo, nebo nespravedlnivé? Pokud nespravedlivé, nehledejte nepřítele v Rusku nebo Číně, jak se všemi silami snaží goebbelsovká propaganda čété, mejstrýmu a tzv. demokratických tradičních partají, které stojí za vykradením státu až do jeho dna!!! Ano v těch "tradičních" jsou skrytí ti největší nepřátelé českého státu, kteří pracují zkorumpovaní německým kapitálem! A zkorumpovaní od hlavy až po patu USA militaristy! Máte odvahu říci své NE válkám? Máte příležitost. Pokud se bojíte, pak nesete i vy odpovědnost za rozpoutání 3. světové války. Vím, že vám to může být fuk, neb ani vy, ani vaše rodina ji nepřežijí a nezbude po vás ani náhrobek - kdo by ho také ve spálené zemi stavěl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez válek, rudej imbecile, by nebylo naší civilizace, neb ta se zrodila ve věčném boji! Věčný mír ji zcela jistě zahubí. Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných podlidí*), neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche ... a když na to přijde, dnes máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   *)Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Nebo snad, vy psi, chcete žíti na věky!!?!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.