Reklama

středa 17. dubna 2019

Když hoři symboly, přichaza blba doba


Ladislav Větvička
17.  4. 2019 blog autora
Je to smutne, když zhoři jakysik barak. Navic pěkny barak. A navic symbol. Ale nic neni nahodne. Symboly mizi v přesně stanoveny čas. A po jejich zmizeni obvykle přichazaju horši doby.Symbol křesťanske Francie zhořel, navic par dni před největšima křesťanskyma svatkama. Je zbytečne špekulovat o tym, jestli za to može polsky instalater, kery nahoře zapomněl cigo, arabsky teroristanebo francuska zelena vesta. Cynyk by se zeptal: "A na co su křesťanske kostely v muslimske zemi?"

Blbe ovšem je, že symbol je v troskach. Vždycky, když zhoři jakysik symbol, byva to znamka teho, že přichazaju horši časy.

Když zhořel Řišsky sněm, hořela za chvilku cela Evropa. Když hořely knižky v narodně socialistyckem ohňu, zanedluho hořeli aji lidi. Když hořely ty tři baraky zasažene dvěma letadlama, doplatil na to cely Blizky Vychod a Evropa tež.

Neni dobre, když hoři symboly. Byva to varovani.

Ale jinak se divim, že vas vyhořeni jakehosik kostela tak znepokojuje. Stejně už neslužil svojemu učelu. Misto modliteb k bohu se zevnitř stejně ozyvalo jen halekani kvičicich japonskych turistek a blesky činskych mobilu. Kdysik se do něho chodili bili křesťani modlit. Dneska už bili křesťani skoro nechodi ani okolo toho kostela. Nahradili je jini lidi s jinou virou a jak jsem naživo mohl sledovat při vysilani francuske televize, měli včera radost a volali, že buch je veliky.

A proč vam jeden vyhořely kostel tak vadi? Ještě včera vam to bylo ukradene. Přitom enem v loňskem roce proběhlo ve Francii 1063 utoku na kostely a svatostanky. To je skoro 20% narust proti roku předtym, kdy takych utoku bylo "enem" 878.

To všecko robi zločinni "neznami pachatele". Proč vam nevadi, že třeba v městečku Thonon-les-Bains roztřiskal neznamy pachatel dva oltaře aji kazatelny, zničil sochy, vyrazil dveře a rozbil okna?

Ja vim, proč vam to nevadi. Bo o tym nevite. Bo se o tym nesmi psat. To prostě neni politycky korektni. Zatimco když včera hořel ten barak v Pařiži, tam ste to všeci viděli v telce.

Stejně je užasne, jake maju Frantici pokročile vyšetřovatele. U nas vyšetřeni přičiny požaru zabere minymalně tyden, zato ve Francii se ještě požar ani pořadně nerozhoři, a uřady už vědi, že za utokem neni žaden ten terorizmus, ale pravděpodobně ten polsky instalater anebo blba zastrčka, když si tam jakysik dělnik dobijal svuj Chujwej.

Ale mělo by vam to vadit, bo se to bliži. V Německu neznamy pachatel urazil padesati křesťanskym socham hlavy. Už to je kusek, že? Ve Vestfalsku neuplyne jeden den bez teho, aniž by nebyla zničena aspoň jedna křesťanska socha. Furt se vam to zda daleko? V susednimBavorsku je každy druhy den poškozen kostel...

PS: Nezoufejte a netlučte čely o zem, nikdy neni všecko ztracene. Aji fčil byly vzacne měděne sochy odinstalovane ze střechy Notrdamu štyry dni před požarem. Nikdy neni pozdě, dokud neni pozdě.


Ladislav Větvička, odbornik na sakralni stavby

37 komentářů :

 1. Pozdě už bylo!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Pane Větevko, ja bych moc okolo tého nešpekuloval. Je přeci každemu jasne, že dřevo hoři. Kdyby tam zhoral i ten šutr, pak bysmese mohli ptat, co za tym je. Ale tak je to narmalni. Dřevo hore. Ale kdo si chce lamat kebulu s chujovinama, pro toho mam zaručenu novinu. Vite že podle poslednich vyzkumu naša chata Libušin na Pustevnach zhorala bo tam tehdy ožraly Mikron při chcani netrefil vajglem do hajzlu. Tož taky je to čurak. Ja myslim, že ten ohenek byl Radegastova pomsta. A tak je to spravne.
  SMRT NATO

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Volný, zapomínáte, že shoří-li NATO v ohni válečném, zařveme my všichni... takže, pokud nepíšete ze svého ostrůvku v Tichomoří, NESTAČILO BY VÁM ZLOČINECKÉ ORGANIZACE, VOJENSKÉ ZRUŠIT A NÁBOŽENSKÉ ZBAVIT MAJETKU A NEKRMIT? Lampasáci a flanďáci i připrchlíci by měli demokratickou volbu zapojit se do pracovního procesu, nebo zapojit se do pracovního procesu... Zcepenění prokrastinací (hlady) povolila již vrchnost světská i církevní. Ta církevní má možnost vycestovat do Pouště Negevské a pomodlit se o dodávky many nebeské.

   Smazat
 3. No jo no, když hořely kostely v Kosovu, tak nikdo ani nešpitl. Možná si někdo řekl, že když to nevadilo tam, tak to asi nebude vadit ani jinde. Dvojí metr je svi%na.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebuďte islamofob.
   Nebo si na vás Al-Hamajdá už paragraf najde.
   Saqr al Sakr, sokol práva zdůvodní, proč 12 let a 200.000 exekutorum.

   Smazat
  2. Tam ty kostely a chrámy likvidovali bandité z UCK pod dozorem vojáků ze států NATO. Tam to bylo v pořádku, bylo to řízené.

   Smazat
 4. Prosím Vás, může zde někdo vysvětlit smysl křesťanských symbolů na fasádě katedrály? Moc tomu nerozumím. https://www.google.cz/search?q=notre+dame&hl=cs&tbm=isch&tbs=rimg:CZ8_1hcVJLdkYIjhm-XH7pFIzv6ce5QrLcjtZHISmNYEAVc69BGn4xbaOS8qKMCsjgjKGYG13g-KpLIfD03jWOvizFyoSCWb5cfukUjO_1EYSOjnfgtiYLKhIJpx7lCstyO1kRXUbVGS2qcvsqEgkchKY1gQBVzhExr2BU2uZIyyoSCb0EafjFto5LERfrfx6EhTe5KhIJyoowKyOCMoYRyq-sA6mNvj4qEglgbXeD4qkshxG7VrXKxKDhSioSCcPTeNY6-LMXEX4FjjTFbDfC&tbo=u&sa=X&ved=2ahUKEwizooLnxdXhAhWnPOwKHVcJD28Q9C96BAgBEBg&biw=1237&bih=725&dpr=1.4

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ani tomu rozumět nechtěj. K čemu by ti to bylo? Je to nadtvé chápání věcí nadpozemských.Setrvej ve své nevědomosti neboť blahoslavení chudí duchem přijdou do království nebeského. Jen se tomu nesmíš posmívat protože pak žádné království nebeské nebude, A o tom to v podstatě celé je... Víra je základ

   Smazat
  2. Vira tva te uzdravi

   Smazat
  3. Gotické chrliče a sošky zobrazující čertíky, bazilišky a démony byly umisťované na vnějších katedrálních ochozech, aby zlo nepouštěli dovnitř a uchovali vnitřní prostor čistý a vznešený. Na pražské katedrále jsou také takoví.

   Smazat
  4. Venku je peklo na zemi, tak vstup dovnitř a zaplať si klid. Nic není zadarmo, první přikázání každé mafie, i té církevní.

   Smazat
 5. Tento muž, oblečený v bílém, byl viděn v katedrále třicet minut po vypuknutí ohně. S největší pravděpodobností není hasič!
  https://politikstube.com/dieser-mann-wurde-dreissig-minuten-nach-dem-ausbruch-des-feuers-in-der-kathedrale-gesichtet/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vime vsichni kdo tam by na vyzkumu z povereni primo Trumpa osobne. Mission splnena hlaseni podano ,prevlek za muslima sedi, schvalil Trump osobne.Brzy se to dozvime primo zde

   Smazat
  2. 22:41
   o tom tady někdo psal už minule k jinému tématu. Proto pronikla do zpráv informace z policejního prostředí, že se jednalo o východní stopu. Buď nadeníci z východní Evropy a jejich bezpečnostní šlendrián nebo ruská diverze.
   Jedná se sice o spekulace, ale vzhledem na vizáž, se kloní právě k té diverzi za účelem rozvratu společnosti. Vodítkem je i to, že si prokuratura pospíšila s "nešťastnou událostí", aby se veřejnost uklidnila a měli tak čas na práci, a fakt, že se ke kriminalistům připojila DCRI ve spolupráci s jinými rozvědkami.
   Lidé se také zajímají o to, proč opustilo v ten den 13 lidí ruskou ambasádu a během tohoto týdne další čtyři zrotovali, včetně velvyslance. Putin vydal "soustrast" Francii AŽ POTÉ, kdy k těm výměnám došlo.
   Momentálně se vyšetřuje i teorie, že za útoky na francouzskými a německými kostely nestojí jen nějací narušení chuligáni, ale že to jsoz organizované akce, řízené blíže nespecifikovanou rozvědkou jistého státu.

   Smazat
  3. Notre dame je další novichok o tom už není sporu.Rusove prostě pokoj nedají.jen teď se to obešlo snad bez obětí na životech.

   Smazat
  4. 22:41, jedná se o hasiče. Špatná fotka udělala z zelené vesty bílou v a z bílé přilby fez. Kdo jiný by se odvážil v čase požáru jít na věž?

   Smazat
 6. V Syrii,Lybii Iraku a Afghanistanu hori aj kameň.A tez lidi.

  OdpovědětSmazat
 7. Kdyby hořel symbol haráku v ČSFSR, tak bych to nepokládal za blbou dobu. Šel bych slavit.

  OdpovědětSmazat
 8. Sou mezi nama ,nechci ukazovat uplny zavislaci, nevymyslenych nemoznych konspiraci vseho druhu.Nic jim neprijde zcela normalni..Jako Nostradamus , kterej predpovedel ze Chram bude horet.Pravda ,
  cekalo se delsi cas...
  Tak napriklad jako letadla uneseny 9/11 ,uneseny teroristama z Iraku !!! Sichr z Iraku !!, az z toho byl unesenej celej svet a v mnoha zemich se jasalo, ale ktery byli prevleceny za teroristy ze Saudi Arabie, ale nas nespletli, ani trochu..Zadna konspirace v tom..
  Po zboreni dvou vezi 9/11,bylo jasny, ze se tam postavi neco jineho a tak WT 7 spadla taky, kvuli tomu mistu ,aby neprekazela !!! A hned byli ty paranoicky podezrelosti vsude a nebylo jim konce. Chteli by asi,aby ta WT7 tam stala uplne vecne..Takovej nesmysl.
  Uplne normalni je , ze k horicimu Chramu prijeli hasici okolo 2 hodin pozde. Kdo zna jejich praci vi ,ze hasi
  Ohne !! Higledy. Tedy poradny pozary a ne treba ohen v kamnech. Ale kdyz se v tom chramu mensi ohen teprve rozhorival a kde kdo a uplne kazdej ten malej ohynek mohl sam uhasit minimaxem a nebo dekou , to neni prece pro poradnyho hasice a tak jeli si na projizdku kolem Parize a samozrejme pockali, az se to poradne rozhori aby byl duvod a meli co hasit..
  Hned nekteri zacali od samyho zacatku kricet ,ze to neni a nemuze byt zlocin afroarabskych teroristu. To je taky uplne jasny. Kdyz Byli na tom miste , jak jinak by to mohli
  vedet ???, kdyz se ohen teprve rozhorival a nevideli zadnyho teroristu ,tak rekli "cistou" pravdu a pak sli s cistym svedomim domu..
  Predtim uz nekdo zapalil dalsi kostel v Parizi a ofensiva teroristu proti kostelum , pamatkam ,socham a celemu kulturnimu dedictvi Evropy a sveta se odehraval nakolik mesicu pred nynejsim Svatym Tydnem Vzkriseni Jezise Krista.
  Je skoro jiste ,ze si Chram a ty ostatni veci zapalili sami katolici /jsou nejvice podezreli/,aby na to slavne Vzkriseni a Velikonoce nas ignoranty upozornili.
  Jinak by sme si ani nevsimli..
  Tady a tohle muze bejt urcite nejaka mensi a uredne povolena konspirace..
  Stoji za povsimnuti ,ze existuje druh lidi , nechci ukazovat abych se nedostal do maleru kvuli vrchnim konspiratorum , ktery jasaji casto a Radi. Hlavne ,kdyz se neco stane v EU v Rusku a USA, nejaky tragicky nestesti, ale to je jen casova a taky shoda okolnosti.. Tohle je je soucast jejich vyspele a rozdilne kultury , protoze breci smutkem ,kdyz se jinym narodum dari dobre , jo a jasaji, normalka kdyz v ty zeme zapadu postihnou ty tragedie ,hlavne ze se staly ty tragedie jinym !! a ze mysli ,ze tragedii spachal nekdo z nich a maji radost ze se zlocin nepovedl a nezahynulo daleko vice obeti, treba o stotisic vice..A nekteri Upiri mezi nami ,by jim tu radost chteli Upirat...
  Tvrzenim nepodlozenych dohadu a vymyslenych....

  OdpovědětSmazat
 9. Samá silná slova a často chybí i porozumění. Porozuměni předpokládá existenci funkčniho mozku a schpnosti ho používat. Jsem ateista, ale citim s věřícími, když hoří kostel, ať je to slavný chrám v Paříži, nebo dřevěný kostelík na Moravě. Je mi smutno i z rozstřílených soch Budhů kdesi v Afganistánu. Když nedokážeme ochránit dědictví našich předků, tak sami kašleme na svou budoucnost. Dnes při technologií, kdy dokážeme vybavít obchodní domy automaticky řízeným hasicím zařízením, nechápu, že tím nevybavíme historické klenoty. Ústa si plníme hesly o Evropských hodnotách a výsledkem je nula. Dědictví není jen dobře prodejný artikl pro turistiku.

  OdpovědětSmazat
 10. Ve všem jsou peníze a to je rakovina tenhle vyspělé společnosti. Peníze mají složit a ne ovládat. Co je dobré pro většinu lidí je dobré i pro mně.

  OdpovědětSmazat
 11. Nehořel jen Notre Dame. Ale i mešita Al-Aqsa, což do významnosti je asi tak srovnatelné.
  požár podle všeho vypukl ve stejný čas.
  To jen tak pro doplnění.

  OdpovědětSmazat
 12. Autor by si měl přečíst knihu Petra Bakaláře Bůh jako psychický virus.... Asi bude taky infikován.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Větvička není nábožensky založený a silně pochybuju, že vůbec věří v nějakého boha.

   Smazat
 13. Tak pane Větvičko dobrý článek v rámci politické korektnosti se zločiny plaváčků nevyšetřují.

  OdpovědětSmazat
 14. Články tohoto pána, který neumí psát správně česky, mne znechucují právě i tou svou formou a divím se NR, že mu dává prostor. Co je to vůbec za únavného exota? Kde bere prachy na svoje stálé cesty?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:36 Člověče co to píšete asi nevíte že v ČR existují různé nářečí.

   Smazat
  2. 11:36
   Nářečím se mluví, ale nepíše, vole. Od toho máme "spisovnou češtinu".

   Smazat
  3. No spisovná nářečí opravdu neexistují. Opravdu by bylo lepší, kdyby pan Haluzka(toš tak se u nás říká větévce)psal tak nějak normálně...

   Smazat
  4. Půvab blogera Větvičky je právě v nářečí a ve lidové zkratce, neokecávající zjevné skutečnosti. Mám ho rád, i když je doprava pro mne víc než je slušno.

   Smazat
  5. 13:31 Běž se s pravopisem vyfotit blbečku namyšlený.

   Smazat
  6. 11:36 pane, neznám sice pana Větvíčku a nejsem učitel češtiny (maturu i absolvenci VŠ mám), navíc nesnáším kádrování a shazování druhých. Máte asi nutkání exibovat svou nadprůměrnou inteligencí, ale myslete, než něco napíšete. Poradím vám, nepředvádějte se, když nazvete někoho únavným exotem, dokazujete o sobě pravý opak.

   Smazat
  7. 11:36 Soud nad panem Větvičkou je nesrozumitelný. Chápu-li správně, tak nejde o obsah, ale o formu. V tom případě, si myslím, že opak by byl horší. Je mnoho formálně dokonalých vět, které jsou bez obsahu. Nejsem češtinář (maturu i VŠ mám), ale nazývat někoho - únavným exotem - , není slušné.

   Smazat
 15. Když kosovští Albánci vypalovali srbské kostely, Západ jim „tleskal…“

  http://svobodnenoviny.eu/kdyz-kosovsti-albanci-vypalovali-srbske-kostely-zapad-jim-tleskal/

  OdpovědětSmazat
 16. Když hoří symboly staré civilizace, znamená to, že moc přebírá nová civilizace. Stará Evropa se může divit, jak se to mohlo stát. To jsou ti nevzdělaní a neozbrojení muslimové tak silní? To jsme my, technicky a vojensky vyspělá civilizace a držitelé kolonií tak slabí?
  Ani jedno z toho není pravda, pravda je mnohem horší. Naši politici jsou tak zkorumpovaní, že se účastní tohoto šíleného plánu likvidace evropských národů. Tam je třeba hledat řešení. P.K.

  OdpovědětSmazat
 17. Nevadí vám vy islamofobové pomatení, že to s největší pravděpodobností byla ruská diverze?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:28 - pitoma stále mele protiruské lži.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.