Reklama

pondělí 1. dubna 2019

Koalice USA používá ISIL v Al Tanfu

Ilegální základna americké armády v Al Tanf
Steven Sahiounie
1. 4. 2019  Global Research, překlad Messin
Jak USA-NATO používají aktiva, které mají po ruce.

ISIL je poražen a Syrské demokratické síly (SDF) oznámily, že se v jejich vazbě nacházejí tisíce zajatých teroristů ISIL, jejichž ženy a děti byly odvezeny do táborů v severovýchodní Sýrii. Otázka v mnoha myslích je: kam přijdou tito teroristé? Kdo má kapacitu a zdroje aby ubytoval tisíce krutých a krvežíznivých teroristů, kteří jsou dobře známí sekáním hlav?


Někteří teroristé byli převezeni na americkou základnu v Al Tanf a byli opětovně použiti/recyklováni jako bezpečnostní kontraktoři (žoldáci) na americké výplatní listině, zatímco jejich manželky a děti budou drženy jako rukojmí v táboře, aby byla dodržena ujednání. Jejich úkolem je zabránit Syrské arabské armádě a jejím spojencům v obnově ropných a plynových vrtů a vytvořit v Sýrii chaos a nestabilitu za účelem zmírnění mírového zotavení.

Americká armáda byla omezena tím, že nebyla schopna napadnout Sýrii velkou silou, aby splnila strategické cíle USA týkající se změny režimu a získávání zdrojů. Na rozdíl od masivní invaze a přímého zapojení americké armády v Iráku a Libyi; byli Pentagon a CIA nuceni použít „aktiva na zemi“. Svobodná syrská armáda (FSA) byla prvním aktivem na zemi a později byla přisvojena větev Al-Kajdy v Sýrii: Džabat at-Nusra.

ISIL se vynořil ze stínů v Iráku a sehrál hlavní úlohu při dění v Rakká, později obsadil většinu Sýrie a nakonec získal kontrolu nad syrskou životní mízou: ropnými a plynovými vrty. ISIL byl nakonec poražen spojencem americké západní koalice: SDF, milicí tvořenou syrskými Kurdy a syrskými arabskými kmeny, která zabrala ropné vrty, které byly zdrojem bohatství ISILu. Nyní, v poslední fázi syrského konfliktu, jsou někteří vězni ISILu recyklováni jako ozbrojená podpora pro malou skupinu amerických vojáků a důstojníků na základně v Al Tanf.

Už předtím byl vězňům z ISILu povolen bezpečný pohyb. V roce 2017 BBC odkryla tajnou dohodu v Rakká mezi SDF a ISIL. Výbušný článek cituje řidiče nákladních automobilů: „vzali jsme kolem 4.000 lidí včetně žen a dětí – naše vozy a jejich vozy dohromady. Když jsme přijeli do Rakká, myslím, že jsme vzali 200 lidí. Jenom v mém voze jsem vzal 112 lidí.“

Doprovodný konvoj ISIL byl dlouhý šest až sedm kilometrů a zahrnoval téměř 50 nákladních vozidel, 13 autobusů a více než 100 vozidel ISIL. SDF doprovodila konvoj na místo v poušti, a zatímco USA ho nedoprovázely, poskytly letecké osvětlení noční cesty v poušti.

Strategií USA pro Sýrii je zajistit, aby byl syrské vládě v Damašku odepřen mír, bezpečnost a příjmy na obnovu země. Útok USA a NATO proti Sýrii byl veden za účelem změny režimu, a jejich džihádistickým pozemním jednotkám, jako FSA a odnože Al-Kajdy, se nepodařilo dosáhnout požadovaného výsledku. Co se jim nepodařilo vyhrát na bojišti, chtějí vyhrát v situaci po své vlastní porážce. Hlavní strategií USA a NATO je předejít oživení v Sýrii, dokud nebude dosaženo změny režimu.

Představitelé USA a NATO neustále omílají mantru, že „v Sýrii neexistuje žádné vojenské řešení“ a přesto to bylo přesně to, za co bojovali, ale prohráli. Ruské letectvo dorazilo v roce 2015 a změnilo průběh války. Po porážce USA a NATO očekávají, že získají to, co ztratili na bojišti.

Stále očekávají, že odstraní zvoleného prezidenta, zahodí ústavu ratifikovanou veřejným hlasováním v roce 2012 a nainstalují prozatímního prezidenta z řad muslimského bratrstva. Jejich cíle byly zničeny vůlí syrského lidu a jeho vlády, kteří pevně vytrvali ve svém odporu vůči terorismu a ve svých sekulárních hodnotách, které zůstávají naprosto neslučitelné s opozicí sponzorovanou USA.


- - -


9 komentářů :

 1. Stále stejná óda na žalost.
  US mocipáni mají zřejmě zaplaceno "dlouhé vedení" a nedokážou se vyrovnat s tím, že dny, kdy neomezeně vládli světu a Vesmíru, jsou včerejškem. A ten se - jak známo -nevrací.
  Ani jejich utkvělá představa o tom, že jsou k hegemonii vyvoleni samou Prozřetelností, jim v tom nepomůže.
  Nikdo jiný (než-li jejich lokaji) ji totiž nesdílí ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je dobře řečeno, rozesíraj to po celém světě v naději, že se jim podaří vyvolat III. světovou, která by jim, jako vždy zamázla astronomické dluhy a že by se ještě znova napakovali. Prozřetelnost, nebo universum nefandí grázlům, lumpům a vrahům a jestli si oni fandí sami, tak to nestačí a nikdy nemohou vyhrát. Možná prohrajou, možná zničí celý svět, ale nikdy nevyhrajou. Rudý dědeček

   Smazat
 2. To mají teroristé z usa smůlu těch pár fanatiků co jim zbylo nedokáže zastavit obnovu Sýrie.

  OdpovědětSmazat
 3. ISIL je poražen. Bojovníci už nejsou teroristé, ale bojovníci za svobodu USA. Pravda je ale jinde. Těchto pár tisíc zoufalců už nikoho nespasí. Sýrie má válkou zocelenou armádu. To samé platí pro Turky a Irán. Jordánsko také Izrael nemusí. Co z toho plyne. Izraelci si neuvědomují že USA jsou jen prolhaní kašpárci, a nebude trvat dlouho a Izraeli už zase půjde o přežití. A tentokrát proti nim budou stát bojovníci, kteří moc dobře vědí co je to válka!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Facebook zrušil profil českého antiglobalizačního a vlasteneckého hnutí. Proč?:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201904019550880-facebook-zruseni-profil-cesko-antiglobalizace-vlastenectvi-hnuti/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo si otevrel fuckboook je idiot a nebo iq 65 .Vzdyt kazdy vi co se za tim svinstvem skryva a kdo to tlaci .Je to zase opet jen zidovina tak nebudte idioti a zruste si tam account, vsichni normalni ziji bez toho saska. Je to pro deti ci si ukazuji prirozeni ve skole misto aby s eucili pocitat 3+3=6

   Smazat
 5. Co dělají USA v Sýrii, on je tam někdo pozval? Kdyby to byl někdo jiný tak se zvencnou. Rozdávají cizí území, zabírají cizí území a to celé je boj za ta lidská práva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co tam dělaj komouši a zkurvenej (pr)Assad, a vůbec celá tahle zajebaná putleroffská banda? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   Levanta stejně jako Mezopotámie jsou součástmmi Svatého chlífátu, který byl několik staletí nelegitimně držen tureckými sultány a Lawrence sliboval že ho vrátí arabským věřicím! A už v tý chvíli si to Chazary placený masoni Sykes a Picot narýsovali do současný podobny všelijakých pastátů typu malá Sýrie, Lebánon, Zajordánsko, Palestýna, Irák a jiný nesmysle a vyvrcholilo to vznikem siostátu! Jedině pan Baghdádí má jakous takous legitimitu, než najde žijicí potomky Proroka!!

   Smazat
 6. USA umí ovládat většinu teroristů, které přemísťuje po celém světě, ti zase velmi dobře slyší na finanční injekce

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.