Reklama

úterý 9. dubna 2019

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: USA vs. Mezinárodní trestní soud USA znovu dávají bez obalu najevo, že se jim mezinárodní právo hodí, jen když v daném případě odpovídá americkým národním zájmům.

Tereza Spencerová
9. 4. 2019  iPrima
Spojené státy v týdnu „anulovaly“ víza pro gambijskou právničku, ale především hlavní prokurátorku Mezinárodního trestního soudu (ICC) Fatou Bensoudovou. Stalo se tak necelý měsíc poté, co americké ministerstvo zahraničí oficiálně oznámilo, že nehodlá dopustit, aby se američtí občané, konkrétně vojáci a žoldáci, stali oběťmi „nespravedlivé perzekuce“ jen proto že byli vysláni k „obraně“ své vlasti do dalekého Afghánistánu, kde během osmnáct let trvající okupace případně mohli spáchat válečné zločiny.


Fatou Bensoudová se americkými válečnými zločiny v Afghánistánu zabývá poslední dva roky, žádné oficiální vyšetřování ale dosud nezahájila. Tvrdí sice, že existuje „opodstatněný předpoklad, na jehož základě lze věřit, že v souvislosti s ozbrojeným konfliktem v Afghánistánu byly spáchány válečné zločiny a zločiny proti lidskosti“, ale dál ve svých prohlášeních nikdy nezašla. Přesto ministr zahraničí USA, jako správná potrefená husa, pohrozil, že pokud ICC nezmění kurs, podnikne proti němu Washington „dodatečné kroky, včetně ekonomických sankcí“...

ICC sídlí v nizozemském Haagu a funguje od 1. července 2002, kdy vstoupil v platnost tzv. Římský statut. Má pravomoc vyšetřovat a trestat genocidu, zločiny proti lidskosti nebo porušování ženevských konvencí uplatnitelných ve válečných konfliktech, ale například na zločin agrese je ICC krátký. I tak jej do letošního března podepsalo 124 zemí světa, mezi nimi celá Latinská Amerika, většina Evropy, asi polovina Afriky a také Oceánie včetně Austrálie a Nového Zélandu.

Možná důležitější je ale skutečnost, že se k dohodě o ICC nepřipojily „těžké váhy“ jako USA, Rusko, Čína nebo Izrael. ICC přitom čelí i dalším omezením, kupříkladu skutečnosti, že může trestat pouze občany zemí, které je samy nemohou nebo nechtějí trestat. Na druhou stranu platí, že i když stát není členem Římského statutu, neznamená to, že nemusí s ICC vůbec spolupracovat. Taková situace totiž může nastat například v hypotetickém případě, že se na předání kauzy do jurisdikce ICC shodnou všechny státy Rady bezpečnosti OSN… V praxi si ale ICC v uplynulých letech vysloužil nálepku „soudu bílého muže“, protože se v rámci geopolitických mantinelů mohl zabývat vlastně jen zločinci z chudých, převážně afrických zemí, zatímco bohaté západní státy uměly vyšetřování a trestu v pohodě uniknout.

Ačkoli některé výše zmíněné a důležité státy Římský statut neakceptovaly, většina z nich se tím nijak neohání a ve svých domácích legislativách má paragrafy umožňující trestat pachatele za narušení mezinárodních norem. Spojené státy jsou v tomto směru velkou výjimkou. Už v roce 2002 Kongres přijal zákon ASPA, který zaručil prezidentovi USA pravomoc použít „všech nezbytných prostředků“ – tedy i vojenské síly -- k tomu, aby zajistil propuštění „jakéhokoli amerického nebo spojeneckého vojáka zatčeného nebo uvězněného na žádost ICC nebo ve jménu ICC“. Ne nadarmo se tomuto zákonu začalo ironicky říkat „zákon o invazi do Haagu“.

Odhodlání USA bránit své vojáky před obviněním z válečných zločinů pak loni v září zopakoval John Bolton ve svém prvním, „programovém“ projevu ve funkci Trumpova poradce pro otázky národní bezpečnosti. Rovnou tehdy ICC označil za „nadbytečnou“ instituci, která se přežila. ICC přitom začala americké válečné zločiny (spolu se zločiny spojeneckými, vládními i talibanskými) prošetřovat v roce 2017, poté, co obdržela údajně přes milion podání a výpovědí afghánských občanů. A na Boltona letos v březnu svými pohrůžkami a rušením víz pro představitele ICC navázal ministr zahraničí USA Mike Pompeo…

Amnesty International a další organizace americký postoj okamžitě odmítly jako „nepokrytou snahu vyhnout se mezinárodní odpovědnosti za dobře zdokumentované válečné zločiny“. Asi opravdu nelze příliš pochybovat o tom, že během osmnáctileté okupace a bojů americké jednotky spáchaly válečné zločiny, přičemž toto konstatování platí i pro americké spojence, oddíly Talibanu a v neposlední řadě i pro jednotky kábulské vlády. Zprávy o válečných zločinech z Afghánistánu, a nejen odtud, totiž přicházejí s železnou pravidelností. ICC sám o sobě už loni na Boltona reagoval konstatováním, že „bude dál pokračovat v nezávislé činnosti, v souladu se svým mandátem a převládajícím principem vlády zákona“, a na tomto postoji asi netřeba nic měnit.

Potíž je samozřejmě v tom, že USA znovu dávají okatě najevo, že se jim mezinárodní právo hodí, jen když v daném případě odpovídá americkým národním zájmům. Další úhel, z něhož lze nahlížet na nedávné rozpačité oslavy 70. výročí NATO.

Tereza Spencerová

102 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Článek je o mezinárodním soudě o válečných zločinech a vy melete nějaké hlouposti o záchodech. Je to všechno na ho*no a vám se to v hlavě smíchalo s tím ho*nem co tam máte.

   Smazat
  2. 19:23 a 19:42
   Koho zajímá záchod ve tvé hlavě, debile?

   Smazat
  3. Za to, že Rusové nemají vlastní záchod, mohou ti, kdo na ně uvaluje zločinecké sankce. Je to ubohost primitivních demokratů a ochránců záchodových práv.

   Smazat
  4. Raději nečtěte. Minulý týden jsem byl v našich vyhlášených lázních ubytován v penzionu kde byly společné záchody! Dokonce i sprchy...!

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Hlavně že všichni Amíci mají WC, vodovod a plynovod do pustiny... Aljaška vyniká na samotách a v osadách městskými vymoženostmi, že? Bezdomovci a barevní ve slumech mají na chodnících a v starých barácích vybavenost první kategorie...

   Smazat
  8. Americký bratr na věčné časy má v kriminálech na počet obyvatel nejvíce vězňů na světě. 7x více než Čína !!! A bezdomovci v USA hajzlíky taky nemají......stačí to jako odpověď chudákovi 19,23 ?????

   Smazat
  9. 20:37
   Ty jsi retardovaný hňup nun plus ultra. Tapetuješ tu hovadinu, že na ruském venkově nemají WC a pak když někdo kontruje ubytovnou v ČR, tak se vzteká, že Češi nemůžou bydlet jako maharadža za pár šupů. No tak ti Rusové ve vesnicích tuplem ne, ty nemyslící USS-jugend sračko.

   Smazat
  10. Mají v Rusku také 30 % negramotných, vysokoškoláky, co sotva přečtou článek v novinách, ministry, kteří si pletou Rakousko a Austrálii, Čechy a Čečensko ?
   Koloděj

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. 21:15 Blbe, jestli jsi to ještě nezaregistroval, nejvíce lidí dnes ze západu, hlavně z muslimy terorizovaných zemí, jako je Švédsko, prchá do Ruska, kde farmaří. Něco si o tom zjisti, než sem zase budeš zvracet ty tvoje proamerický plky. Jo a ještě jsi zapomněl na těch cca 8OO koncentračních táborů Fema v USA. Určitě jsou vybudovány v rámci US demokracie...

   Smazat
  13. Do Ruska nikdo ze západu neutíká a z bohatého sociálního Švédska už vůbec ne, blábolile.

   Nejen Fema. Ještě jsi zapomněl na HAARP, kterým ti zkoušej číst myšlenky a na dálku mozek. Ale ty jsi na ně vyzrál přilbou vyrobenou z alobalu, kterou neustále nosíš na tvé duté palici.

   Smazat
  14. Myslím "drahý" 19:23 že jsi nepřekročil hranice své vísky nebo mětyse. Pokud jsi pražák tak se omlouvám. Tam jsou ještě větší blci než ty.
   V.V.

   Smazat
  15. Tak jsem se zamyslel nad příspěvky. A došel jsem k závěru, že když v české republice někdo nemá záchod, je to lempl, kterej se o něj nedokáže postarat a vybudovat si ho. Když nemá záchod Rus, - ten zlej Putin mu ho nevybudoval a on chudák ..... Vy američtí pohuňci, nebuďte trapní.

   Smazat
  16. Fakt je ten, že nejvíce hajzlů na světě je ve Spojených státech.

   Smazat
  17. Nemel a jdi se do sklepa vys*at, ty pohuňku. Pohuňek dělal poskoka Nagyové, to byl ten ynteligent z vojenské rozvědky, kapišto.

   Smazat
  18. 19:23 rozumný a standardně vzdělaný člověk nepochybuje a ví, že průmyslová civilizace se shodou přírodních zákonitostí rozvinula na evropském západu a odtud se rozšiřuje na východ a do severní Ameriky. To je obdobný proces, jako u předchozích civilizačních proměn a vrcholů spolu s jejich ústupy a pády, kdy dnes je patrný nástup Číny, Indie, Indonésie ... a ústup "Západu". Takže nežasněte, popř. se zajímejte, kolik záchodů má v USA, Mexiku ... černá a latino komunita. Hlupáku.

   Smazat
  19. 20:57

   Nejvyšší počet vražd je bezkonkurenčně v Rusku. Tam se vraždí jak na běžícím pásu a ročně zemře víc lidí než ve válečné Sýrii.

   22:08

   Ty jsi nenormální hlupák. Nikdy nikdo se nepřestěhoval ze Švédska do Ruska. Do Ruska se nestěhuje nikdo. Tam se narodíš a pokud máš štěstí, utečeš byť jen do Mexika nejlépe do USA. Příšerná země.

   Smazat
  20. O tom stěhování Švédů něco vím, žiji částečně v Thajsku (půl roku Thajsko, půl roku Austrálie),a Švédů a Norů jsou tu tisíce kteří zdrhají od muslimské invaze Skandinávie.

   Smazat
  21. 1:36 přes 2 miliony Ukrajinců našlo nový domov v Rusku. Podobně se stěhují do Ruska lidé z Kazachstánu atd.

   Ale když se vám ta vaše trapně vycucaná pomluva lidí, tak si plácejte dál.

   Smazat
  22. To je starý, to znám! To už říkával nebožtík můj strýc, že Amíci jsou stejný kurvy jako Rusáci, jen maj spalchovací hajzliky a to je prej mezi nima jedinej viditelnej rozdíl! Já bych těch rozdílů možná našel víc, páč tohle jinde nenajdeš!:))) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 2. "Loňské vydání údajného ruského hackera Jevgenie Nikulina do USA, ke kterému došlo rozhodnutím ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, bylo protizákonné."

  Co na to premiér Babiš, jeho nadřízený ? "Umyje si ruce", zvláště když se dá oprávněně předpokládat, že se jednalo o předem připravenou "komedii" , které tleskala naprostá většina poslanců PSP ČR ve stoje ?!

  https://www.novinky.cz/domaci/502099-vydani-hackera-nikulina-do-usa-bylo-protizakonne-rozhodl-ustavni-soud.html?fbclid=IwAR24RJdgaSAEG13OlJoDnLcITOqkUDdcwSeE0zMLQlZTi5Eiu36Dh3omnVQ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele eLeSko,
   Ty máš ale starosti. Nějaký Nikulin, ruský milionářský spratek a zločinec, je 99.9% Čechů zcela u prdle.

   Smazat
  2. Pokud americký bratr na věčné časy a nikdy jinak Nikulina ještě nezlikvidoval , tak doufám , že podá Nikulin žalobu na tenhle zasranej Zaprodestán. Pelikáni a vlastizrádci jsou líbači americkodiktátorskosatanistických řití a my bychom to tomu dobytku měli přestat tolerovat. Pakáž u koryt potřebuje změnit směr úklonu a začít se klanět těm , co je ke korytům volbami přivedli !

   Smazat
  3. 21:05
   Moc bych užitečnému ruskému idiotovi jako ty přál, aby tě Nikulin za tvé věrné služby nechal umývat jeho Lamborghini a shánět mu děvky a koks. To by bylo štěstí.
   Už jenom poladit jak to sladit s "třídním bojem".

   Smazat
  4. 19:40 U prdele mám tebe, rádo by milionářský spratku...

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 19:30
   Ani pérko pelikána se bez příkazu Babiše nepohne!
   Dál to kometovat nebudu protože bych Vás musel špatně pojmenovat.
   V.V.
   A rozhodnutí ÚS nechávám dějinám. Komentuji pozdě a vlastně na h..no

   Smazat
  7. Ke cti soudu, k hanbě ČR prostřednictvím občana a slouhy Pelikána, k hanbě vás všech, kteří porušování práva takto podporujete.

   Smazat
  8. Zbytek právního státu vyřkl svůj názor na případ Nikulin, a hned se ozvali američtí čípci, kterým je jedno, zda se právo dodržuje či ne, hlavně že oni nekriticky obdivují Největšího Mezinárodního Zločince za oceánem a věrně mu slouží. I lhaním a pomluvami.

   Smazat
 3. V našem domě žije 5 lidí a máme jeden WC. Podle výše uvedené logiky nemají 4 lidé v našem domě svůj vlastní WC. A také nemáme obecní kanalizaci a plyn. Ovšem (ne)vlastnictví WC, kanalizace a plynu nijak neovlivňuje náš charakter. Nevím, kolik hajzlů je v Bílém domě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když to berete takhle, tak u USS-jugend je nejvíc hajzlů na světě. I kdyby tam kanalizace bouchla, tak budou asi první. To Rusové nikdy nedoženou, i kdyby se snažili. :)

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 19:52

   Občas sem odskočím z diskuse na iDnes, abych viděl, jak to vypadá v rudém táboře. A pohled na zdejší imbecily mě znovu utvrzuje, že tahle země je prorostlá totálními dementy a bez šance. Pokud sem v dohledné době nepřijede dostatečný počet nových normálních lidí, uvažuju, že odsud definitivně odejdu.

   Smazat
  5. Ad 1:43 - Vzhledem k tomu, že neumíš používat vlastní hlavu, což se projevuje např. tím, že místní pt čtenářstvo nazýváš nesmyslně "rudým táborem", tak tě ani ve světě širém nečeká nic dobrého. Nejdřív si procvič logiku, používej rácio, nepapouškuj cizí "názory" a pak můžeš uvažovat o emigraci.

   Smazat
  6. 1:43 Sbohem a už se proboha nevracej. Slušným lidem to vadit určitě nebude.

   Smazat
  7. 1:43 tady názorně vidíš, že s takovými jako ty se nedá vést diskuze o ničem jiném než o hovně.

   Smazat
  8. 1:43 A co bys chtěl od bandy místních odulců*) pilných snad leda v trolení rudocanců, jinak ale patřících k sortě zdegenerovaných, zapšklých, na Putlerových prdech závislých, neproduktivních zmrdů, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí! Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putlerčíci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  9. No my už jsme si mysleli že tě trefil šlak zdegenerovaný demente. Tvému ožralému fotrovi, který byl lampasáckým politrukem by se ty tvoje výblitky moc nelíbili.

   Smazat
  10. 19:36 Kam se hrabu na tvůj původ, rudozmrde! Však jsi dodnes neměl ani tucha, že ten esteban v trapným tesilovým saku, nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama ve východoněmeckejch mokasínách, kerej se tolik hřál přízní velkejch rudejch soudruhů, nebyl tvůj skutečnej fotr? I když se v tobě vzhlížel a ty si se tolik těšil na teplý místečko co po něm jednou zdědíš, že? Jenže pak jako na potvoru přikvačil odkudsi právě ten chrchlavej vandrák ve vytahaným svetru a ošuntělejch džínách s lahváčem v ruce a udělal vám, rudejm čůrákům, pořádnej rejhanec přes plány ... no a to byl tvůj biologickej fotřík! Jednou totiž tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   vohnul na jednom mejdanu, když tam jako nasazená estebačka vynášela popelníky! A ten esteban, cos ho měl celý ty dlouhý roky za fotra, byl tak blbej, že mu ani ta tvá rezatá palice nic nenapověděla:-)))

   Smazat
 4. A do prkýnka, mamlase, tady se řeší sociální situace Ruska nebo stav demokracie v našem vzoru USA? Jsou to snad bohové, že chtějí stát nad zákonem? To mají být naší spojenci? Třeba nás mohou vystřílet jako indiány doma? Ale v tom případě, kdo jim udělí metál za vzornou službu demokracii?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Pro ubožáka 19:57 - tvoji Amíci neustále porušují mezinárodní právo, vzvolávají agresivní války, jejich vysocí představitelé unášejí občany jiných států a pohrdají zákony ostatních zemí (viz Nikulin, bude následovat Assange apod.) a ty, ubožáku, nadáváš osobě, které nesaháš ani po patní kůstky!

   Smazat
  3. 7:19 To je tím že civilizace se zrodila ve věčném boji a trvalý mír ji zcela jistě zahubí! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." - https://www.flowee.cz/civilizace/5256-naplni-se-posledni-vzkaz-stephena-hawkinga-pry-nas-znici-superlide?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   ... a když na to přijde, dnes máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez rusácké a čínské sloty! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 5. Co by lidé ve špinavých žebráckých USSA dali za nepohodlné ruské kadiboudy na venkově, kde je aspoň pěkně a čistý vzduch... :)

  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=164453

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty musíš být hodně zoufalý, když sem dáváš 3 roky starý "aktuální" článek.
   No, jako obvykle, za ty 3 roky se nestalo vůbec nic. Jaké "překvapení"!
   A teď sem můžeš zase dát pro změnu nějaký 5 roků starý článek jak "zanedlouho" krachne dolar :-D

   Opravdu vás baví ze sebe dělat už po generace idioty? Divný koníček.

   Smazat
  2. 21:22
   Idiote. Když se za 3 roky nic nezměnilo, článek je stále aktuální. Závidíš jim ty kadiboudy, co, ty žebrácká špíno? :-)

   Smazat
  3. Nějaká vzpoura mariňáků? Nedostali žold? Kvůli tomu se ale hoši z USS Alabama tlačit mezi tuhle sortu za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících či po zemi se válejících ožralých podlidí - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   určitě nebudou!!:-)))

   Smazat
 6. Takže Terezka napíše, že Ušáci serou na mezinárodní právo a všichni tady řeší záchody v Rusku. No to je teda úžasný. Že ten trol z 19:23 chtěl úmyslně zavést téma na něco jiného, to chápu, ovšem nepochopím ty kteří na to reagují. Takže sečteno a podtrženo, Ušáci serou na zákony a můžou za to Rusáci protože nemaj záchody. Neuvěřitelné. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 7. USS neznají žádné právo, jen své zájmy, nic nového.

  Budoucnost USS psychopatů ale vypadá takto:

  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=164453

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. I námořníci se musí řídit rozkazy a právo je dáno civilizací, která se zrodila ve věčném boji! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci.... a když na to přijde, dnes máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 8. OMLOUVAM SE za chyby v cestine !
  Pisi rychle a na dvou computrech - prehazuji jazyky.
  Jsem na N.R. a zaroven na nasich webech - aby mi nic
  neuslo !

  President Trump vyhodil ze zamestani 62 vlivnych a mocnych clenu z DEEP STATE. To je vriskani a pisteni jako v ZOO parku.
  Oni globaliste , ted narkli presidenta , ze je mentalne nemocen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 9. Liberální magoři nadhodí velice intelektuální téma záchody (na iděs) a opičák to tu rozvíjí a od toho svojí logikou opice odvozuje životní úroveň zemí ve světě.
  Životní úroveň je o tom mít co žrát (pro tebe je to mít dostatek banánů), životní úroveň neurčuje kvalita sr*ní, ale ty to zřejmě opičáku nechápeš ..

  OdpovědětSmazat
 10. Je to komické. České noviny, které nevydávají čeští novináři, ale "světoobčané". České politické strany, které ovládají cizokrajní spoluobčané. Je to o blbosti voličů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.iprima.cz/tema/tereza-spencerova

   Vyberte si jak je vám libo 23:32

   Smazat
 11. Který idiot tu vystavil téma záchodků v Rusku, no to musil být totální blb. To je téma k plodné diskuzi? Padesát příspěvků věnujících se, kam vlastně stolice, vyměšují rusi, opravdu inspirující vnitrostátní záležitost. To jsem vystavil sám troll, elfové se musí bavit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, to jen hejno trolů napadlo zdejší diskuzi a redakce zaspala.

   Leo

   Smazat
  2. Leo nezaspala, mezi tím mazala slušné příspěvky od slušných pisatelů, to je zdejší specialita a potom si inkvizitor hodil šlofíka a zalehl si vlastní brýle! A ve vedlejším článku, padalo bez záchodu, jedno lejno za druhým. To však byly brýle na padrť a tak začal se činit na slepo a takto to dopadlo. Chudák Terezka Spencerová, kdyby tušila, kdo si osvojuje její skvělé články?

   Smazat
 12. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou politickou rakovinou světa!! To se nám to žere, když nám lidé půjčují, slavný výrok ze Švejka, který si dnes může notovat každý v USA!!!

  OdpovědětSmazat
 13. VRAZI V NATO !!!!
  Třiadvacátého října 2018 zhruba v 11.20 českého času došlo k útoku na vozidlo na základně Šindánd v afghánské provincii Herát. Byl při něm zabit rotný Tomáš Procházka (43) a dva další Češi byli zraněni. Nejpřekvapivější informace na tom byla, že jej zabil afghánský voják, tedy teoreticky spojenec, se kterým by měli Češi spolupracovat, nikoli se rvát. Jenže afghánští vojáci se často místo proti Tálibancům, proti kterým mají bojovat, obracejí proti vojákům NATO. Otázka je proč, když Afghánistánu pomáhají, jak sami tvrdí.

  „Bylo to útok insidera a byl veden na vojáky koaliční, nikoliv na české. Útočník nebyl z jednotky, kterou mentorují naše speciální síly,“ upřesnil náčelník generální štábu Aleš Opata.

  Poté, co byl devatenáctiletý Vahidulláh Chán vzat Afghánci do vazby a předán koaličním vojákům, ale záhy zemřel, protože jej někdo ubil k smrti. K jeho smrti stačilo pár hodin za mřížemi pod „dohledem“ NATO. Poté měl být vrácen afghánské straně zbitý a v bezvědomí. „Z toho, co víme, zemřel následkem mučení,“ řekla americkému deníku The New York Times afghánská strana s tím, že není jasné, zda devatenáctiletého Chána bili američtí, nebo čeští vojáci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česko by mělo skončit před soudem!

   Smazat
  2. Ne Česko, ale od*rat si to mají ti političtí zvrhlíci, kteří naše vojáky do Afghánistánu posílají! Tedy ODS? Lidovci, TOP, ČSSD, STAN, Zelení! Piráti k tomu mají také nakročeno!

   Smazat
 14. „Dospěl jsem k závěru, že jsme národ vrahů, doma i v zahraničí,“ říká bývalý americký velvyslanec

  „Většina cizinců, s nimiž jsem se setkal, nás považuje za šílené. Téměř všichni v nás vidí hrozbu pro světové společenství," prohlásil bývalý velvyslanec USA Dan Simpson.

  „Mír na Zemi nenastane, dokud USA budou prodávat zbraně a rozpoutávat války," říká v komentáři v americkém deníku Pittsburgh Post-Gazette asistent šéfredaktora a bývalý americký velvyslanec v několika zemích Dan Simpson. A kritika politiky USA z jeho pera je neobvykle ostrá.

  „Při pohledu na Spojené státy ke konci roku 2015, jsem dospěl k závěru, že jsme - národ vrahů, doma i v zahraničí,“ říká bývalý diplomat. "Ať se vám to líbí nebo ne, tohle je naše reputace. Nejvíce cizinců, se kterými jsem se setkal, nás považuje za šílené. Téměř všichni v nás vidí jako hrozbu pro mezinárodní společenství..."

  „V zahraničí nás považují za vrahy,“ dodává Simpson. „Ostatním zemím nezbývá, než se jen modlit u svého boha nebo bohů, aby se Spojené státy nerozhodly prosadit svou vůli, ať už prostřednictvím zřízení formy vlády, která, podle našeho názoru pro ně vhodná, nebo využití jejich určitých porušení, které údajně spáchaly, jako záminku, abychom na ně naházeli své bomby nebo poslali drony zabít jejich vůdce."
  Na podporu svých slov exvelvyslanec cituje několik příkladů - od Iráku a Afghánistánu až po Libyi a Jemen. Rovněž vyjádřil názor, že „někteří takzvaní spojenci", jako jsou Britové, „berou naší stranu ve snaze nějak obrousit naše vražedné sklony". Podle něj, další země, včetně Indie, kterým se USA dvoří jako potenciálním kupcům svých zbraní, ne náhodou se radši obracejí na Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo v pořádku už jedete 0:44 - 0:47, tomu říkám čupr kopirajt, tak dobrou, do rána je času nebo chcete pomoci?

   Smazat
 15. Malá rada.
  Hergot to bude mazání ani jeden příspěvek k tématu, samé pitominy, vymažte to od shora a pište sám k čemu máte magistra!

  OdpovědětSmazat
 16. Astronomicky a nesplatitelně zadlužené USA jsou politickou rakovinou světa!! Proto se snaží rozpoutat válku za každou cenu, protože už jim nic jiného nezbývá, myslím tím současnou politickou reprezentaci USA a nikoliv obyvatele USA!! Ti jsou pouze "zblblí" konzumem a vysokou nadspotřebou, což se týká také obyvatel EU!! Budeme muset brzdit, jinak Zeměkoule havaruje! Máme jenom ten jeden svět, který až spotřebujeme , nepůjde zmačkat a odhodit do koše!! A to nejsou nějaké "zelené" kecy , ale realita, ke které se blížíme mílovými kroky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je tím že civilizace se zrodila ve věčném boji! Věčný mír ji zcela jistě zahubí. Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných podlidí*), neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche ... a když na to přijde, dnes máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Nebo snad vy rudí psi, chcete žíti na věky?!?!

   Smazat
  2. *)Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka.

   Smazat
 17. Zdravím záchodáře. číst komentáře místních Pepků Vyskočů je fakt sranda. Milí Pepci, Elfové, anální speleogové. Jestli tvrdíte, že do Ruska nikdo neutíká myslíte - lžete špatně.
  V baráku mám 2 záchody, 2 koupelny, saunu.. Jo a fakt je to v Rusku. Tak doufám, že Vám praskne žilka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tebe bere kazdy jako idiota takze zvan co chces vandraku co utekl jakozto "politicky emigrant"

   Smazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. Jsem rád, že tu pár individuím už žilka praskla .-). No tak info pro ty co by raději žili ve faele. Za domem mám několik sjezdovek, vedle komplex s bazény a internet je v celém městečku veden optickým kabelem. Jo mimochodem kosmetika od Diora stojí polovinu a potraviny nežeru polský. A taky na magnetickou rezonanci nemusím čekat týdny jako v některých čístech česka. Ještě nějaké dotazy svazáci? hmm jasně webmaster se může klidně podívat, že moje IP adresa je ruská. Tak čest hoši.

  OdpovědětSmazat
 22. "Co to je sauna nebo wellness, v Rusku netuší nikdo," To je srandovní jak jsou tihle Elfové dementní a nevzdělaní. KAždý kdo má 5 tříd ví co je Ruská Baňa... Hoši, hoši byla chyba si v česku zrušit inkluzí pomocné školy...

  OdpovědětSmazat
 23. Jo k té Floridě, kamže to letěly hlavice v animaci při oficiální prezentaci nových zbraní v Moskvě? No nevím jestli je zrovna tohle ta bezpečná destinace.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 25. https://ru.wikipedia.org/wiki/Список_военно-морских_баз_США#Флорида

  Seznam vojenských základen na Floridě. A kromě toho jste nepochopil poselství V. Putina a současnou doktrínu. "Víme kdo případnou agresi řídí a ti budou zničeni. Půjdou rovnou do pekla a my do nebe" Tj. Ano přesně ty rodiny a klany, které řídí agresivní politiku USA. Aby bylo jasno. Cílem tedy nebudou jen nějaké základny v Evropě. Aby jako vždycky byla elita USA v suchu. Vůbec ne. Příděl dostanou i řídící centra v USA. Takže i ta Florida, kde si smetánka válí šunky a hraje golf. Možná by bylo dobré prezidenta Ruska poslouchat co říká a ne se dívat jen na ČT1.

  OdpovědětSmazat
 26. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 27. 7:17 - toto je zajimavy zemepis a ja se odsud nedostanu !
  Ti co si vali sunky a hraji golf, jsou zde pouze na sezonu a protoze jsou uz z poloviny odepsani, tak nestoji za zadny utok. Tak se mi zda, ze Rusove vubec NEVI, ktere oblasti jsou klicove k zajisteni uspechu.
  Ja jsem verny Americe a ja vam NIC, NIC, NIC, NEREKNU !
  V pripade, ze Putin zautoci na moji cast Floridy, tak mi akorat usetri za kremaci, protoze nasi mistni funebraci, ted chteji za moji kremaci $ 600, coz je moc ! Moc, moc !
  Good night !
  Svetlonos honolulu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud nepoletí nějaká raketa na Rusko, nikdo na USA útočit nemíní. Vždyť Rusáci to mají ve své doktríně. Bohužel mírumilovná Amerika má přesný opak a hodlá kroutit ruce každému, kdo se jí nepodřídí, a vyhrazuje si použít jaderné zbraně. Už vyrábíte takové malé, použitelné kdekoliv.

   A neříkej kruci že nemáš 600 dolarů na kremaci. To abych tě založil...

   Smazat
 28. A ted vidite proc verim, ze se kanibalismus rozlezl i
  k vam !
  Vsechno smazano !
  Takove zajimave veci zde byly napsany, ale nastesi si to mnoho lidi stihlo precist, pred smazanim.
  To nejhorsi co na teto planete vegetuje, jste vy Cenzori.
  Vy systematicky nicite rozhled ceskych obcanu, aby jste je drzeli v nevedomosti !
  Nemyslite si ze vam to projde. Vlastenci se na vas jednou vrhnou. To zase bude sranda.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Si to zálohuj! Já vím, při návazný diskusi to nemá moc smysl, taky proto třeba já s lŽIDvořáckým sajrajtem nedisktuju! Jen sem mrdám tapetu za tapetou, tak jako se rudej xindl v džungli bombarduje Agentem Orangem! A čím brutálnější tím lepší!:-))))

   Smazat
  2. Vašimi komentáři dokazujete příslušnost k živočichům na nižším stupni vývoje. Dobrá zpráva je, že staletími třeba vaši potomci dospějí k lidskosti, pokud dříve nevyhynete na primitivismus.

   Smazat
  3. 9:19
   Máte recht, souhlasím, avšak "mrdám tapetu za tapetou", to je silná káva, existuje přec plno synonymních výrazů, tak například "jebnu tapetu za tapetou" a sprostota je tu tam nebo blok IP adress, tohoto xindla.

   Smazat
  4. Je sám a jeto druh na vyhynutí. Netřeba se takovým odpadem zabývat.

   Smazat
  5. 10:26 Jebnu akorát tebe rudochu, po makovici, až odsud potáhneš mezi své, tedy tuhle smradlavou hordu odulých za bílýho dne křepčících podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Touto velkou sukovicí, co tady třímám ve své ruce! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
  6. 15:09 To se mýlíš, hovnere komoušíči! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen nejmasovější bílé vlastenecké organizace KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i u nás. Pak vás vy rudý xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
 29. Jak ja ti mohu odpovedet , kdyz je vzdy vse smazano.
  Cenzori jsou tak hloupi, ze vubec teto besede nerozumeli.
  Koncim pro dnesek a ty znalce Ruska se ozvi zitra. Kde je tvuj nick ?
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čau Honolulu. Nick "ruského znalce" je "troll", četl jsem vaší komunikaci brzo ráno. Prostě on tohle dělá. Vždyť ti koneckonců napsal, že v Rusku nikdy nebyl, ale že Rusy, stejně jako Čechy, nenávidí. Možná to je nějaký ten tvůj Zulu nebo Bantu, kteří dostali malou sociální dávku.

   Nemůžeš věřit úplně všemu, co se tady píše, zvlášť fantaskním příspěvkům o kanibalismu. Skutečně jsi přesvědčený, že Putin večeří mozky dvouletých chlapců a že to je zvyk starých Slovanů? Pokud ano, potom je to s tebou horší, než jsem si myslel, protože tě možná považuju tak trochu za blázna, ale ne za hlupáka.

   Rusko i Česko jsou přece úplně standardní země. Co se týká Ruska, umíš si představit, že by země, jejíž populace je hloupější a chudší než třeba v Kongu, dokázala vysílat na orbitu americké astronauty? Chce to trochu kritického myšlení. Rusko má přece skvělé programátory. Jak by k nim přišlo, kdyby neměli téměř kompletní pokrytí alespoň částečně osídleného území internetem a mobilním signálem? A sám dobre víš, jak velká je Amerika. Rusko je mnohem větší.

   Ale jestliže jsi v nádherné Praze a mnoha kouzelných českých městech, která nám závidí kdekdo, uviděl jen hnus, špínu a úpadek, potom ti není pomoci a budeš se muset spokojit s krásami Las Vegas nebo Los Angeles, jehož boční ulice jsou opravdu hodně výživné.

   A pokud potřebuješ odpověď "znalce", není třeba se na někoho obracet, vymysli si pikošky sám. Třeba tu, jak Češi souloží se psy a běžně se tu rodí děti se zdeformovanou psí hlavou. Fantasii se meze nekladou.

   Smazat
 30. Dvoraku nez zmizim. Tak ti chci rict - a NEMINIM TO JAKO
  URAZKU ! Ze jsi ten nejhloupejsi a nejdestruktivnejsi zivocich, ktery zije v Evrope a kazdy Chimpanzee z horniho Zambezi je proti tobe Einstein ! A kvuli tobe ja verim to, co zde napsal nekdo z Ruska, ze se v Cesku rozmohlo kanibalstvi.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jéé, ty naivo! To nebyl nikdo z Ruska. Ty neumíš rozeznat trolla, který v Rusku nikdy nebyl? A to si říkáš znalec :D

   Smazat
 31. Tak to je usa se chovají jako teroristé pro které neplatí mezinárodní právo.

  OdpovědětSmazat
 32. Nevím proč jim do toho kecat. Trump i Putin mají svých starostí dost, oběma ťuká na dveře Čína. Myslím si, že oba s nedočkavostí čtou naše rady a strachy se jimi třesou kolena. Přemýšlejme raději o naší situaci, o naší korupci, o naší soběstačnosti energetické, či potravinové či o spokojenosti občanů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.