Reklama

úterý 30. dubna 2019

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: „V Bílém domě čekají Zelenského k rozhovorům a Porošenka k výslechu“

Porošenko - Binden
Tereza Spencerová
30.4.2019 iPrima
„Ukrainegate“ střídá „Russiagate“, přičemž nejdůležitější rozdíl spočívá samozřejmě v tom, že tentokrát už není vyšetřovaným Trump, ale jeho odpůrci.


Ve Spojených státech se rozjíždí „Ukrainegate“, čili vyšetřování zaměřené proti kyjevským mocným, které lze označit už za bývalé, neb prohráli prezidentské volby. S výhledem na volební kampaň před prezidentskými volbami v USA v roce 2020 to Washington podle všeho myslí vážně. Kyjevu je totiž dáváno za vinu, že „pracoval“ pro Trumpovu soupeřku Hillary Clintonovou, konkrétně že strůjcům protitrumpovské kampaně předával informace o Trumpově tehdejším blízkém spolupracovníkovi Paulu Manafortovi. Tomu sice nakonec Muellerova komise žádné „ruské vměšování“ přišít nedokázala, ale i tak skončí ve vězení, kvůli daňovým a jiným podvodům. Vyšetřování „ukrajinské stopy“ už se naplno věnuje americký ministr spravedlnosti William Barr, který kvůli tomu na svém úřadu prý vytvořil speciální odbor… Potud Donald Trump v rozhovoru pro „jeho“ Fox News, v němž ukrajinské vměšování do amerických voleb označil za „velké“ a „neuvěřitelné“.

Čili, „Ukrainegate“ střídá „Russiagate“. A nejdůležitější rozdíl spočívá samozřejmě v tom, že tentokrát už není vyšetřovaným Trump, ale jeho odpůrci. A je pozoruhodné, že se má o co opírat, protože když někteří „kyjevští“ v posledních měsících pochopili, že kdysi vsadili na „chromou kobylu“, začali se sami do Bílého domu hlásit a vyprávět tam, co všechno se v Kyjevě za Obamy vlastně peklo (a upeklo). Spolu s tím se na stole zničehonic zjevil „kompromat“ na americké demokraty. Prim hrál Obamův viceprezident Joe Biden, který měl v časech Majdanu (a po něm) Ukrajinu „na starosti“, a to včetně miliardové pomoci do Kyjeva, a jehož syn Hunter (za to?) zaujímá lukrativní místo ve vedení ukrajinské těžařské firmy Burisma, která patří Nikolaji Zločevskému, někdejšímu ministru ve vládě svrženého prezidenta Janukovyče. Je to mimochodem týž Biden, který nyní oznámil, že bude kandidovat proti Trumpovi, a okamžitě v popularitě předstihl úřadujícího prezidenta.

Logickým výsledkem je, že se Ukrajina z prostoru, který Trump běžně vyhrazuje pro naprosto nezajímavé věci, přesouvá do centra jeho pozornosti. Je rozhodnutý získat i druhý mandát a informace z Kyjeva pro něj určitě mají cenu zlata.

Podle amerických médií lze poskládat následující obrázek: Obamova administrativa už v lednu 2016, tedy devět měsíců před prezidentskými volbami v USA, po Kyjevu chtěla důkazy o Trumpových vazbách na Rusko. Zajímal je především Paul Manafort, který mimo jiné působil coby poradce kdysi vládní a „proruské“ Janukovyčovy Strany regionů. Obamův Washington tehdy vyslal do Kyjeva své zástupce, kteří chtěli od ukrajinské prokuratury získat „špínu na Trumpa“, čili na Manaforta. Všechna tato jednání organizoval dnes už bývalý diplomat ukrajinské ambasády v USA Andrij Těleženko, který nyní v rozhovoru pro americký The Hill připouští, že právě tyto kontakty nakonec vytvořily základ pro obviňování Trumpa už v roce 2016.

The Hill rozeslal příslušné dotazy na příslušné americké úřady, ale žádnou odpověď neobdržel, paměť jako by ztratila i většina „kyjevských“, kteří ve své době Obamovi pomáhali. Jen vysoký činitel ukrajinské generální prokuratury Konstantin Kulik dodává, že Kyjev byl tehdy s to doložit, že peníze od Janukovyčova režimu brala i spousta jiných Američanů, včetně Obamova poradce Gregoryho Craiga. Ale bylo mu řečeno, že ve Washingtonu mají zájem jen a výhradně o „Trumpova“ Manaforta. „Potřebovali jen jeho, nikoho jiného,“ shrnuje pro The Hill. A portál dodává: „Ukrainegate se může stát mnohem vážnějším případem, než bylo prázdné Muellerovo vyšetřování Russiagate. Sami Ukrajinci totiž potvrzují, že se to vše ze všeho nejvíc podobá na spiknutí s cizí zemí, a to mnohem víc, než co všechno je popsáno v Muellerově zprávě.“

Mimochodem, nové světlo může do nového skandálu vnést i WikiLeaks, jejíž zakladatel Julian Assange, po sedmi letech azylu na ekvádorské ambasádě v Londýně, nyní v britské vazbě čeká na případné (nebo spíš skoro jisté) vydání do USA. Právě WikiLeaks totiž publikovaly zprávy ze serverů americké Demokratické strany, v nichž byla Ukrajina zmiňována víc než stokrát. A odhalovaly mimo jiné spojení mezi Hillary Clintonovou a ukrajinským oligarchou Viktorem Pinčukem, který mimochodem do Clintonovic rodinné nadace v dobách, kdy byla Hillary ještě ministryní zahraničí – kvůli ovlivňování americké zahraniční politiky -- přispíval víc než superbohatí ropní Saúdové.

Není bez zajímavosti, že Donald Trump ve zmíněném rozhovoru pro Fox News halasně chválil nového ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského, s nímž se prý chce osobně setkat hned po jeho inauguraci. Vcelku logicky lze předpokládat, že od něj bude chtít další „střelivo“ proti svým oponentům. A za Zelenským stojí Porošenkův úhlavní nepřítel, bezskrupulózní oligarcha Ihor Kolomojský, takže se dá předpokládat, že nový ukrajinský prezident tomu stávajícímu americkému vyhoví. A dostane se mu za to královského „backingu“. Ukrajinský portál Strana situaci shrnuje lakonickým „V Bílém domě čekají Zelenského k rozhovorům a Porošenka k výslechu.“

Honem pro popkorn. Napínavá americká vnitropolitická válka pokračuje druhou řadou…

Tereza Spencerová

24 komentářů :

 1. Vyborny clanek ! Je dobre, ze do toho videte !
  Obcane v Cesku si vsak neuvedomuji, ze to co se deje v Americe ovlivni celou Evropu ! (A je take !)

  Pouze tri veci bych chtel dodat !
  Joe Biden se narodil v roce 1942 ! Je prilis stary na kandidata na presidenta !
  Dalsi vec !
  On ma VELMI skadredou reputaci, ohledne jeho chovani k zenam a k detem. (To nejde napsat - kvuli cenzure !)
  A posledni malickost ohledne Hillary !

  Obcane skanduji po ulicich a na stadionech - doslova :
  "LOCK HER UP and THROW AWAY The kEY" !
  (Zavrete ji a zahodte klice !)
  Vcera jsem videl dve vyhrocene situace kvuli politice !
  Nemyslete si, ze pouze Cesko je politicky rozdelene !
  Amerika je take.
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu to všechno víme. Jenom Vy si neuvědomujete že ty zdegenerované zvrhlé parazity jste si tam vypěstovaly vy. My bychom také mohly říkat to je náš déép state a my jsme jiní. Jenže za to kdo nám vládne prostě si můžem sami jako vy. Jenže ten váš systém vám všem umožnil parazitovat na celém světě.

   Smazat
  2. 12:53 - to jsou vase theorie ! V Americe se pracuje tak, jak vsude jinde !
   Deep state je stat ve state !
   Ja vam 90 % vseho, co bych vam rad vysvetlil NEMOHU NAPSAT ! Jsem mazan a vy hodne veci nevite !
   Vy tam mate v Cesku take Deep State, ale kulhavej ! !
   h.

   Smazat
  3. Omyl pane (4:52). Celý svet je takto a cielene rozdelený nielen USA a Česko.

   Smazat
  4. KAPITALISTÉ JSOU SJEDNOCENI V BOJI ZA VYLUPOVÁNI

   nebohých domorodců.kteři jsou rozděleni svými ostrými myšlenkami.
   Vi,se že ovčané penize nemaji,protože sociál považuji majitelé velkých peněz za svůj a okamžitě ho uloupí.
   Proto se taky nazývaji gangsteři a provozuji na nebohých ovčanech ČR experimentálně svůj kapitalismus bez přivlastků,kdy se intelektuálové v ČR už třicet let dělaji hloupí a táhnou proti národu.

   CHUDI MUSI ČEKAT NA OPRAVDOVÉ HRDINY A SKVĚLÉ POSTAVY,KTEŘÉ JIM POMOHOU ODSTRANIT DOBU TEMNA A JEJICH MOSAZNÉ HLAVY BUDOU V BUDOUCNOSTI ZDOBIT VŠECHNA NÁMĚSTI.

   Dnes ovšem po nich dostanou, ale záchrana je na cestě, vlastenci se vzpamatovávaji a dělaji to věřte nebo ne ve vlastnim zájmu a aspon nelžou.

   Smazat
  5. Dámy a pánové je dnes PRVNI MÁJ zazpíváme si Bruselskou internacionálu s dnešnim textem


   Jen pojďte lidičky všech zemi
   jen pojdte přidejte se k nám
   V Evropě lepši parta neni
   lepši být s námi nežli sám

   Naučime vás jak správně dýchat
   jak národ změnit na ovce
   do bilé černou barvu michat
   pomalu kapku po kapce

   V chomoutě je vaše sláva
   tahejte za obrok
   dáme vám vlastni práva
   vždy držet hubu krok

   Každý den ráno vstávat
   pracovat jen pro radost
   žit jenom z peněz mála
   ať pro nás zbude dost

   Jen pojďte podepište smlouvy
   jen vstupte nesmite se bát
   dalšiho potřebujem slouhu
   s kterým si prdel vytitat

   Naučime vás jak přijmout kvoty
   naivně věřit v dotace
   každý z vás bude vlastnit boty
   s kterými smíte šlapat do práce

   necháme vám vaše mozoly
   a vládu lehce prodejnou
   a děti blbé už ze školy
   pro život

   To pokračuje ,
   ovšem jsem zvědav kolik minut tato internacionála a písen práce nebude smazána..

   Smazat
  6. JAKÝ JE VLASTNĚ STAV BOJE PROTI KAPITALISMU

   a hlavně kde jsou naše penize!
   ČSV se ptala pana spindoktora který má co se stal nesmrtelným pan doktor ing.Josef MRÁZEK CSc náš prvni mentor na starosti
   ideologii a řekneme vám hned,že bude chtit už existujici systém uspěšný v pokročilých zemich Evropy na př.Německu tedy ani vzteklý kapitalismus gangsterismus nyni vládnouci v ČR ani ,socialismus,kterýmá v programu KSČM ale

   SOLIDÁRNI SPOLEČNOST,KDE VLÁDA PŘEJIMÁ ODPOVĚDNOST ZA POLITICKOU EKONOMICKOU A SOCIÁLNI PROSPERITU


   což je zakotveno se samořejmosti jim tam vlastni v artiklu č.20 tamniho Základniho zákona tedy provizorni Ústavy,nebot všichni vime,že Německo podepsalo po skončeni bojů a porážce jen bezpodminečnou kapitulaci a na MÍROVOU SMLOUVU se už má zapomenout nebot jeji součásti by muselo být vyplaceni 3,6 BILIONŮ, reparací které nám sousedé dluži jako naše penize a naše ministerstvo zahraniči ČSSD obyvatele ČR bulikuje,že když budeme naše penize požadovat tak se na nás bohaté Německo bude zlobit.

   Jen si představte jak by jsme za tyto penize mohli nakoupit od našich přátel v AMERU šilené množstvi pušek a patron,že by se NATO stalo pro nás nepotřebné, nebot by jsme byli hned za Švýcarsko,kde válka už stovky let nebyla nebot každý tam má v almařeře nejen kulomet ale snad i minomet ..

   Ví se,že obyvatelé ČR potřebuji lídry z intelektuálnich vrstev společnosti ale 30 let jakoby chyběli,nebo se schovávaji,takže pani Spencerová je zdá se jedna z prvnich odvážných intelektuálek,které by se mohly k naši konstituujici se špičce voličů přidat ,anebo taky ne...

   Smazat
  7. Biden je proslulej jako odpornej SLIZ, kterej slinta kdyz muze osahavat nejakou sekretarku..Je videt ze nemaji schopny lidi..Dalsi posluha kterej USA potopi a zrusi..Aniz by neco zjistil. To jsou nekonecny rady senilnich ubozaku, kteri nikdy nestali za nic...
   Napr. Hillary uz tenkrat chodila ve Fashingtonu a tvrdila "WE are president"../MY jsme president/. Ze ji nikdo nezvolil to nejak nebylo pro pseudopresidenta dulezite ani zajimave...A takovych tam maji plno a brani se zuby nehty ,abe se mezi ne nedostal nekdo jinej...Na to dojizdi..Uz tenkrat byla zrala na psychiatrickou lecebnu ,zamknout a zahodit klic..Ale takovy jsou tam vsichni a v EU jak by smet !!!
   Ja jim presne takovy preju..

   Smazat
 2. KONEČNĚ NÁM TU SPENCEROVÁ DODÁVÁ POŘÁDNE PLETICHY A NE KÁVU

  a to ještě slabou.No kdyby začala navic psát jak ČR domorodci začali nyni nově uvažovat o tom jak zajistit svůj nový cil a to

  JAK MAJI OBČANÉ VOLIČI KONEČNĚ ZAČIT BOHATNOUT MÍSTO NENAŽRANÝCH MAJITELŮ VELKÝCH PENĚZ,KTEŘI SE JIMI DÁVÍ

  a na ty zubožené obyvatele poslali kohorty povalečů z pražské kavárny s jejich ideologii neomarxismu a ta jim nejen nedá spát,ale jim i hezky sluši!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od koho se máme my občané dozvědětjak máme bojovat za své penize,když nám ředitelé tisku a tv ukradou vždycky při volbách zmanipulovanými informacemi naše volebni hlasy a tedy i moc ,pak jsou jimi zvoleni neschopni naši prý zastupitelé a dokonce tu komunisti nominuji jakéhosi mladika,.který spolu s extermisty neomarxisty asi chce rozval státu,aby jak je to známo o neomarxistických kavárenských povalečich poté došlo lépe k akceptováni pana MARXE.
   Nakonec program strany KSČM tj socialismus by byl prý tim zajištěn ZNÁRODNĚNIM jak to má v plánu neomarxismus pomoci totálniho rozvalu státu,vytunelovánim našich peněz z našich kapes a rozpočtu, zadluženim,které půjde vyrovnat prý jedině znárodněnim bank jak chce kavárna zejména

   ČNMB,KTERÁ PRÝ ZABUNKROVALA 2 000 000 000 000 NAŠICH PENĚZ KTERÉ UKRADLA INFLACI!

   Když se tady na NR,KDE V NAŠEM STÁTĚ jedině už FUNGUJE přimá demokracie ozveme,řikáme pravdu přijdou vnitráci ČSSD nemaji nic jiného na práci,než vykřikovat,že občané kteří je zvolili jsou fašisti a

   VŠECHNY NÁS TU ZMAZAKUJI A CHTĚJI TO SLOŽIT NA DVORŽÁKA.
   Jak,že se jmenuje ten ředitel TV co řiká,že tv patři těm,kterí v ni pracuji a tedy mu?
   Nemohl by za nás,když si na křivohubých informacich nahrabal stovky milionů, platit taky koncesinonářské poplatky?
   To by byla rána a pani Spencerovou by kdyby to napsala ,přeci nemazali.

   Smazat
  2. 11.49
   OD KOHO SE MAJI OBČANÉ DOZVĚDĚT JAK BOJOVAT ZA SVÉ POŽADAVKY?

   To vám a nám všem ukazuje OBČANSKÁ PŘIMÁ DEMOKRACIE,která funguje prozatim jen na tomto webu Nová republika a jak doufáme na dalšich webech označovaných nepřáteli občanů lživě jako dezinformačni a fašisticé.
   K udrženi ukradené moci je třeba dalšich podvodů, zákazů a embarga se strany politických subjektů,které se vysmívaji voličské bezmocnosti a zcela cynicky tvrdi že

   JSOU VINNI SAMI VOLIČI, PROTOŽE NEVOLI TY TZV SPRÁVNÉ PARTAJE.

   To je samozřejmě nohutné ohlupováni domorodců,kteři trpi ukradenim svých hlasů zdemolovaným tiskem a tv a pokud přes toto sito projde nějaký Nebojsa rypu KLAUS ML je bemocný nebot VŠICHNI zástupci voličů,kteři se za ně postavi jsou krutě pronásledováni jejich verchuškou vykopnutim na dlažbu.

   OSV,která je NEPOLITICKÁ ,ale prosazuje jako prvni do budouci Nové republiky nutnost existence systému,který by zajistil,aby rozhodnuti Parlamentu prošly informovánim občanů voličů a mohou tak být v souladu s jejich žádostmi a cili.
   Současně by se vytvořila možnost kontroly,kdy dnes bezohledně a masově vznikaji VADNÉ ZÁKONY a námi zvoleni prý zástupci se vysmivaji bezmocným voličům,kteři prý jsou pro ně snad jen fašisti a hlupáci pražské kavárny ,když se bazmocně v diskuzich bráni cenzuře policejniho státu odsouhlašeného PRÝ JEDNOMYSLNĚ V § 141/1961 7 bééé.

   PROTO DOPORUČUJEME CTĚNÉ VEŘEJNOSTI,ABY SE VŠECHNA PŘIDALA K POŽADAVKU OBČANSKÉ PŘIMÉ DEMOKRACIE KTERÁ FUNGUJE PRÁVĚ VZOROVĚ TADY NA webu NR A DALŠICH POKROKOVÝCH WEBECH TVOŘICICH AVANTGARDU OBČANŮ.

   Tady nemohou být sami a je nezbytné,aby to prosazovaly i naše ČR intelektuálni špíčky NAMISTO nekonečných popisů mizerie kterou už občané znaji a maji ji prý řešit přitom neznaji prostředky jak s tim svinstvem bojovat!

   Smazat
  3. Mám tomu vy borci , rozumět tak,že voliči musi požadovat otevřeni diskusnich rubrik pod články bobkových listů politiků A JEJICH VELKÝCH STRAN,kterým platime jejich weby a oni podporuji kapitalismus tim,že posilaji své voliče na FB k tomu podvodnikovi ZUCKERBERGOVI,ktrému daji své data a on své zákazniky nebráni ,zcenzuruje je a prodá jejich data,vydělá na nich nenažraně vice než dnešnich jeho prý 30 miliard dolarů FUJ,TO JE ALE HNŮJ.
   Neni divu,že se ten kapitalismus ještě nepoložil,když i komunisté vedou ve lžich ,že ho nechtěji. aLE namisto toho ho podporuji tim,že tu mlči zalezli do děr a dynamituji své agitátory a svého nejlepšiho agitátora vycpali a vystavuji v mausoleu a barman podnikatel jakýsi ruský Korčagin je jejich výkladni panák co se stydi mezi námi objevit, nebot prý mu dělnici a rolnici zmizeli a objevili se hloupě na FB,kde se nechaji dále vykořistovat kapitalistem a majitelem FB?

   Smazat
 3. Nevím, kde se vzala ta třída komančů jako byl v Rusku Jelcin, Gorbačov, na Ukrajině Kučma, Kravčuk atd, kteří se z nejvyšších pater komunistické moci stali jejími odpůrci. Přitom své země jen zničili, lidem v ničem nepomohli a vlezdoprdelismus USA a západu se stal jejich cílem.Kde se ti šmejdi vzali???????????????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:26
   "Kde se ti šmejdi vzali?" Pocházejí z lůzy která si je sama zvolila v "demokratických" volbách . Nedříve si tyto lůzry sami zvolí a pak naříkají , že byli podvedeni a protestují proti nim . Viz Macron , Kiska a teď jsou na řadě Čaputová a Zelenskij ...

   Smazat
  2. Brzo se to dozvíte, protože pravda vždy vítězí, ale trvá ji to dlouho. Všechno zlo na Východě pochází od trockistů, zatímco na Západě od židů (Sionistů).

   Smazat
 4. nas vybrakovali naši mili z hitrellandu tak neni jediny duvod proč by mili amici nevybrakovali ukačkov a nakonec by vlastně stali nahranicich rozpinajcich se rusaku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkus to přeložit do češtiny, Alberte.

   Smazat
 5. Bylo by moc pěkné zavřít pár prolhaných clintonovců a obamovců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Clintona ne ten byl dobrý,protože mu i kouřili.

   Smazat
 6. Sebestřední a přitom ubozí Amíci
  To nekonečné vyšetřování prezidentských voleb v USA postupně ukazuje, že toho Donyho volila snad celá planeta!

  OdpovědětSmazat
 7. Lulu proč nechceš zajit za tvým oblibeným Kačerem,který prý bydli nedaleko tebe a požádat ho,že jsi "jako" náš bootčafter, aby povolil i nám stejný stát jako Němcům hned po válce a ted na nás ONI hledi z tlustých nercesdesů a maji nás za blbce i když válku prohráli,že si vydržujem ty svoje gangstery z AL hamajdy ČSSD gumovlády.

  OdpovědětSmazat
 8. Reakcie na článok pani TT dajú sa hodnotiť ako " príliš veľa slov a od veci ".
  Článok je o Amerike a jej svetovláde bez škrupulí. Ukrajina, Venezuela to sú detaily oproti tomu čo už Amerika dosiahla vo svojej amorálnosti.
  Amerika je zatiaľ neporaziteľná a čo s tým urobíme ?
  Myslím, že dosť pracuje na tom, aby sa sama rozpadla.
  K tomu môžu prispieť štáty začínajúce obchodovať mimo dolár.
  Pozn.: Kapitalizmus, socializmus je už anachronizmom.
  Oba izmi už vyčerpali svoje možnosti. A čo bude ďalej len pánboh vie.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Ladislave,
  právě proto Čechúni už vytvořili SVŮJ božský návrh Národniho programu občanů voličů,kde je jasná vize co dělat,zbývá jen ji rozumět.
  A co vy tam v zahraniči už máte taky nějaký ten Národni slovanský plán?
  Zdá se z vašeho komentu,jakoby jste nevěděli co dělat,přátelé založte hnuti ANO ZÁKLADNÁM, NO NI?

  OdpovědětSmazat
 10. Dalši dotaz na vás pane LADISLAVe a radu už Google nepřipustil,tak vidite,že jsme bratři.
  Chraň nás bože ode všeho zlého,což jak se zdá bude ASI pekelný problém!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.