Reklama

sobota 20. dubna 2019

Konec svobody projevu: Kritika Izraele vás dostane do vězení

Kurt Nimmo
20.4.2019  GloblResearch, překlad Zvědavec
Tento blog bude brzy nelegální.
Ne, neprodávám drogy ani nerozšiřuji dětskou pornografii. Píšu o amerických válkách a primárním cíli těchto nelegálních a nemorálních válek - učinit z Izraele hegemona na Středním východě, společně se Saúdskou Arábií. Veškerá americká zahraniční politika v tomto regionu se soustřeďuje na tyto dva národy.


Následující text může být brzy klasifikován jako nenávistná řeč a antisemitismus (neboť kritika židovského státu a jeho sionistické politické ideologie je stále více považována za trestný čin).

Židovští neokonzervativci si našli cestu do Reaganovy administrativy a později do Bílého domu za vlády Bushe ml. a do Pentagonu. Jelikož je viceprezident Dick Cheney vzal pod ochranná křídla, spikli se za účelem zaútočení a zničení nepřátel Izraele. Neokonzervativní ideologové vytvořili strategii a publikovali dokumenty o těchto vykonstruovaných válkách. Především šlo o jeden dokument, prezentovaný tehdejšímu izraelskému prezidentovi Bibi Netanjahuovi, v němž vyzývali k likvidaci Iráku a Sýrie. Izraelští akademici píšou na toto téma již celá desetiletí. Dřívější lídři tohoto národa vyvolali provokace na hranicích a útoky pod falešnou vlajkou (Lavonova aféra), aby destabilizovali region. Jižní Libanon je považován za cenný, především pro své vodní zdroje (např. „operace Lítání“), a Golanské výšiny v Sýrii byly obsazeny kvůli jejich strategické hodnotě.

Samozřejmě že Izrael není schopen zničit své nepřátele, takže úkol je ponechán na Americe a jejích neokonzervativcích. Američané vstoupili do války s Irákem na základě lží. Jak Izrael, tak USA věděly, že Saddám Husajn není schopen ohrozit Izrael vojensky. Kromě ropy měl Irák pro USA a jejich korporatokracii jen malou strategickou hodnotu. Nicméně měl schopnost vyvolat potíže, obzvláště s ohledem na Palestince.

Problémem je také vztah Sýrie s libanonským sousedem a tvrdošíjné odmítání jednoduše předat okupované Golanské výšiny Izraelcům. To byl jeden z několika cílů, který byl v pozadí uměle vyvolané barevné revoluce v Sýrii pod záštitou „arabského jara“. Tento cíl měl dosud za následek zavraždění zhruba 600 000 Syřanů.

Neokonzervativci za Bushovy éry (včetně Johna Boltona, který je v současnosti poradcem národní bezpečnosti, a Elliota Abramse, klíčového Bushova konspirátora) měli ambiciózní dlouhý seznam národů, které měly být zničeny - Irák, Sýrie, Libanon, a především Írán, jediný vážný vyzyvatel pro Izrael. Obamova administrativa ještě přidala Libyi a začala provádět tajné operace v Africe.

Trump vyrval Obamovi obušek z rukou poté, co nám tvrdil, že se nezajímá o „rekonstrukce zemí“, a byl tak populistickým neintervencionistou, který vedl kampaň v duchu „Amerika na prvním místě“. Američanům se tak opět lhalo, ale to je vlastně nyní normální chování.

Po útocích z 11. září a letech agresivní válečné propagandy je nyní běžné, že Američané věří těmto lžím. Mezitím nekonečné rozptýlení ve formě super-hyperaktivního a potenciálně násilného záškodnictví mezi frakcemi establishmentu politické třídy odvádí pozornost většiny Američanů od větších problémů - války a bankéři zmanipulované ekonomiky. Je třeba poznamenat, že kritika centrálních bank a měnové politiky je také považována za nenávistný antisemitismus.

Stručně řečeno, americká zahraniční politika, kterou řídí vysoce postavení neokonzervativci, není prováděna v zájmu amerických lidí. Těží z ní Izrael, který si také každoročně bere miliardy od amerických daňových poplatníků.

Intelektuální zakrslík Bush nebyl schopen poskytnout vysvětlení, proč v Iráku nebyly nalezeny jaderné a biologické zbraně - místo toho udělal z tohoto „selhání zpravodajských služeb“ a systematického vraždění více než milionu Iráčanů komickou rutinu. Ve skutečnosti důvodem pro invazi a okupaci nebyly zbraně hromadného ničení. Skutečným cílem bylo vytvořit násilné sektářství a rozdělení, čímž se zajistilo, že se Irák bude zabývat závažnými problémy ve své vlastní zemi a nebude se dožadovat spravedlnosti pro Palestince. Stejný výchozí plán byl zopakován v Libyi, dalším národu, bohatém na ropu a se silným smyslem pro panarabský nacionalismus, jenž se sblížil s Palestinci, a považuje Izrael za odpadlický sionistický apartheidní stát.

Podlézavé pochlebování Izraeli ze strany Donalda Trumpa - nepochybně pod vlivem jeho ortodoxního židovského zetě - strhlo lavinu: americké velvyslanectví se přestěhovalo do Jeruzaléma, Trump přešel krádež syrských Golanských výšin a uznal toto území za součást Izraele, ale především USA s Trumpem v čele zesilují rétoriku, ukládají další sankce a slibují vojenskou akci proti Íránu, což má pro Izrael největší cenu. Nejnovější krok: Trump označil Íránské revoluční gardy za teroristickou organizaci (a Íránci na oplátku označili Centrální velitelství USA za teroristickou organizaci).

Taková kritika Izraele bude brzy nezákonná. Demokraté a republikáni pracují společně na tom, aby kritika Izraele byla považována za trestný čin. Jižní Karolína přijala zákon, podle něhož je nezákonné bojkotovat Izrael, Florida zase schválila legislativu, která staví antisemitské myšlení mimo zákon. Stát Tennessee pracoval na schválení tzv. Programu antisemitské uvědomělosti. Poté, co tento návrh nezískal podporu, byla schválena rezoluce o jednoznačné podpoře Izraele. Zároveň americká Sněmovna reprezentantů schválila rezoluci „odsuzující antisemitismus” poté, co nová kongresmanka Ilhan Omarová kritizovala AIPAC (Americko-izraelský výbor pro veřejné záležitosti) a vliv izraelsko-amerického lobbingu.

Nyní, když bude kritika sionismu a izraelského státu trestným činem - podle propagandistických médií a manipulativní vládnoucí elity - můžeme očekávat, že jakákoliv principiální diskuse o Izraeli, zacházení s Palestinci a úsilí Izraele rozpoutat v součinnosti s neokonzervativci skutečnou válku s Íránem bude potrestána umlčením, pokutami a pravděpodobně také uvězněním.

Věřte nebo ne, tato situace - především porušení prvního dodatku Ústavy a další ničivá válka - mnoho Američanů téměř vůbec neznepokojuje. Kriminalizace svobody projevu je něco, co se stalo v nacistickém Německu, stalinistickém Rusku a východním Německu pod dohledem Stasi, ale nám bylo řečeno, že tohle není v Americe možné, neboť máme spoustu práv.

Tato práva - práva, s nimiž jsme se narodili - jsou nám nyní stále více odpírána zákonem. V brzké budoucnosti mohou být použity takové zákony k uzavření jakýchkoliv webových stránek a účtů na sociálních sítích, které se odváží kritizovat Izrael, protože tato kritika - tato svoboda projevu - se nyní rovná násilí.


Death of Free Speech: Criticizing Israel Will Land You in Prison vyšel 18. dubna 2019 na Global Research. Překlad v ceně 379 Kč Zvědavec.


14 komentářů :

 1. to trošku přeháníte, neé? Už samotný fakt, že tento blábol tu múžete publikovat a do žádného vězení vás nedostane, svědčí o tom, že se mýlíte. A co vám je do nějaké tamtárie, starejte se o sebe. Svobodu máte takovou, ke které se rozhodnete, a to i kdyby čert na koze jezdil. Pokud máte to, o čem jste sám vnitřně přesvědčený, za správné, tak to vám z hlavy nikdo nevezme, i kdybyste shnil ve vězení. Proč vám tak pak záleží na tom, aby si lidé mysleli to samé, co vy. Jen proto, že to máte za správné? Divná logika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl jste někdy v Osvětimi? Komunisti nás tam vozili, nikdy na to nezapomenu. Jeďte se tam podívat a přestanete psát kraviny o svobodě, ke které se rozhodnete.

   Smazat
  2. Ne. 22:54 bude spíš blbec.

   Smazat
  3. 22:54 autor mluví v budoucím času a svobodě veřejně sdělovat svůj názor. Buď jste tedy blbec, nebo lhář, který překrucuje.

   Smazat
  4. Už samotný fakt.... To jako co schválí v JUSEJ platí automaticky i v ČR. Divná logika nebo vlezdozádelizmus?

   Smazat
  5. Od nepaměti, je to na tomto světě hlavně o Židech. O tom, že jedině oni mají právo řídit tento svět...
   Celý ten veletoč začal už kolem roku 1220 před naším letopočtem a trvá dodnes a bude trvat i po nás.
   Nikdo z nás si to neuvědomí, dokud si neposkládá všechny úlomky té mzaiky v jeden jediný ucelený obraz. Nikdo z nás si toho nevšimne, dokud neprocitne a nerozhlédne se kolem sebe, a neuvědomí si, kým je obklopen, kdo jej řídí, ovlivňuje, na jakých je pozicích a komu slouží... Oni si moc dobře uvědomují, kdo jsou, jaká je jejich úloha, jejich poslání, jejich místa ve všech společnostech, kam směřovat, co dělat. Každému, kdo tomuhle spiknutí přijde na kloub a bude na to poukazovat hrozí, že bude umlčen, zašlapán, zničen..., neboť hrozí, že budou opět ničeni oni, jako tomu bylo v minulosti.
   (První židovská válka, povstání Bar Kochby, období byzantské říše, islámské expanze, několikeré období pogrom, genocida Židů, ale i třeba padesátá léta u nás, kdy celou tu dobu nám dnes vnucují názor, že to bylo o vykonstruovaných procesech zlých komunistů).
   Uvědomte si, že vždy a za vším stál tento národ. Jsou i tvůrcem myšlenky komunismu. Jsou všude kolem nás, tento svět řídí tak, jak se jim to hodí a my jsme pro ně jen póvl, se kterým si dělají to, co uznají za vhodné. O tom ten článek je, ne o tom, abyste se tu hádali, zdali můžete nebo nemůžete svobodně tlachat.

   Smazat
 2. 1:09 když víte, že 8 příspěvků, tak taky víte, ze které hodiny a minuty. Pokud byl některý z nich váš, znáte jeho obsah, vložte ho znovu a zaznamenejte si čas. Pan Dvořák tvrdí, že pokud maže, a není o tom záznam, jedná se o reakce na smazané. Bohužel, tak docela pravda to není, což lze docela jednoduchou evidencí v nastavené rutině vysledovat. Vaše tvrzení, Honolulu 1:09, je taky vedle!

  OdpovědětSmazat
 3. Doporucuji vsem zajemcum o politiku Izraele knihu Noam Chomsky:O Palestine.Na internetu objednat.V knihkupectvi nenajdete.Bere dech.A boli srdce.Genocida posvecena celym "civilizovanym"svetem.Hanba 20.a 21.stoleti.

  OdpovědětSmazat
 4. Kterak se „slavní"demokraté dostali do totality to také nic jiného není.

  OdpovědětSmazat
 5. Jen pro doplnění - žádný židovský národ neexistuje, je to sionistický blábol a mýtus! Doporučuji si přečíst knihu izraelského profesora historie Šlomo Sanda "Jak byl vynalezen židovský národ". A pokud jde o roli židů v USA, stačí k tomu připomenout výrok Ariela Šarona z roku 2001: "My, židovský národ, kontrolujeme Ameriku a Američani to vědí." A jedna perlička ze stalinistického Sovětského svazu - jakýkoliv projev antisemitismu (včetně verbálního!!) bylo možné potrestat i smrtí! Takže až někdo "zasvěcený"vybafne z obrazky ČT, že Stalin byl vždycky antisemita, tak se je dobré si tohle vybavit.


  OdpovědětSmazat
 6. Svoboda slova v pojeti chtoniku reprezentovanymi semity(zidy,araby,anglosasy,chazary a dalsich atd atd) nelze byt povazovna za nic jineho nez populismus.
  Tito uctivaci krvezizniveho satana(stagnace ,zhouby,hmoty) jsou otroky nevedomosti. Jejich satanske knihy hlasaji ze nekonecne svetlo poznani je hrich. A ze clicek ma jist ze stromu zivota tedy hmoty materializmu. Hmota jim zatemnila vedomi a nahradila ducha. Jsou to zvirata zijici na 3 spodnuch cakrach a maji zakaz naprogramovany zdegenerovanym jazykem a systematickym brainwashingem poznat nematerialni podstatu lidskeho ducha. Oni se pouze tvari napodobuji tak jak odraz mesice neni zdrojem svetla ale jen iluze kterou oni uctivaji. Dale uctivaji krychly opak kruhu. Obchazeji kdharmu a karmu zleva sby se ji vyhly. Nosi jarmulku aby k nim nelronikla sila nebes. Ukrizovani krista ktery nikdy neexistoval v hmotnem tele je diskrefitaxe a vykradeni ucrni vedskych kultur indu persanu a slovanu. Zidi ritualne zavrazdili nekonecne svetlo poznani cili vedomi krshny krista peruna indry (tisice jmen stejneho) tim ze jej zmaterializovali na krizi coz je samo o sobe nemozne. Nelze zabit nematerialni podstatu ale lze z lidi ucinit zvirata tim ze duchovni poznani nebudou rozvijet a namisto zustanou v bludu a touhach potrebach a zavislostech ega a tela. Chtonici sve hrichy promitaji do obeti - beranka ktereho zavrazdi a jeho krvi se tak omyvaji zbavuji od svych hrichu....toto je jejich chore zvireci nevedomd darwinisticke rasisticke trans pedo kanibalisticke byti.......

  OdpovědětSmazat
 7. To jsem ráda, že o tom někdo vůbec píše, kromě dokumentů Johna Pilgera o Izraeli a Palestině, se setkávám pouze s výrazně nekritickým pohledem ve prospěch Izraele, a to naprosto u všech našich politiků( včetně jinak kritického Zemana)!!

  OdpovědětSmazat
 8. Dál než název jsem to nečel. Protože kritika Izraele nás možná přivede do vězení ale kritika debilit EU nás naprosto jistě vyhubí. A to ať budeme kritizovat, nebo budeme spolupracovat. Jediná možnost záchrany je pryč z EU (pokračovatele RVHP) a NATO pokračovatele Cesty na východ. Ale ve značně vylepšeném podání. Jenom aby při té cestě na východ nakonec nezaútočili sami na sebe Svět je kulatý

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.